| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ohlédnutí za rozmarným létem v Čechách

 Celkem 13 názorů.
 Helena, dva kluci 
  • 

všem stejně 

(16.9.2005 12:29:58)
Nešlo to, protže usměvavá obsluha měla stejné tabulkové platy jako ta zachmuřená..A nejlepší zákazník byl ten, který neotravoval, pokudm ožno vůbec nebyl. Vše bylo v majetku RaJ - pro mladé - Restaurace a Jídelny . Děti vodit do hospod bylo na kázeňskou komisi , tak na co balónky v dětském koutku ? Jídlo bylo všude stejné za stejné peníze, vedoucí vydělal jedině tehdy, když šidil ..Pamatujete na tu dobu, kdy se na jídlo čekalo hodinu ?Na číšníka půl? Dneska máme poopravenou svou hrdost a když se mi za zadkem v poloprázdné restauraci do minuty neobjeví číšník, odcházím dát své peníze jiné hospodě.Pravda je, že je kam je odnést.Jsem ráda,že se vám tady líbilo. Helena
 Petra, Dominik 3/04 
  • 

Zahrádky 

(16.9.2005 13:46:59)
A o kousek vedle, v Jestřebí na zřícenině hradu jste nebyli? Mam v baráčku pod ním dědu... Je to moje dětství, narodila jsem se taky v České Lípě a i když bydlím u Prahy, moje vzpomínky jsou pořád "tam" :-)
 Petra, Dominik 3/04 
  • 

Zahrádky 

(16.9.2005 13:49:46)
Omlouvám se, asi jsem přízpěvek vložila jinam než měl být - jako reakce na článek paní Věry, ne reakce na "všem stejně". Tak snad už to teď bude dobře
 Olina 
  • 

Měli jste docela kliku, 

(17.9.2005 21:08:31)
že vás nenapadlo projet se v Pardubicích lodí :o))). Jinak děkuji za inspiraci a hezký pozitivní článek. Jsem šťastná, že se vám tady líbilo.
 evien 


jak kde jak komu 

(18.9.2005 20:51:41)
Jsem taky ráda, že někdo hodnotí čechy kladně, já mám holku 4,5 roku a kluka 9 měsíců a i když to nebylo vždy lehké a někdy spíš jen díky jejich skvělé povaze snesitelné, vždy jsem se dostala na hrady i zámky co jsem chtěla, na akce kam se dalo a že jsem toho vymetla už dosti..Pravda, někdy se člověk musí maličko obrnět pevnými nervy, připravit si alternativy pro špatné počasí, zjistit, jak je to s jídlem a sem tam trochu improvizovat, ale fakt jsem zatím zvládla vše, co jsem si přála - letos výlet na Orlík, Březnici, Tábor a jeskyni (malýho nosím v takových případech v šátku) a loni s břichem třeba 3 týdny pod stanem - ani ne v kempu, ale prostě táboření na divoko - kdo to nezná, tak nejbližší civilizace byla 4 km, pitná voda v cisterně a záchod suchý v lese, koupání v potoce a nebo ohřát vodu na ohni...(bez manžela jen mezi kamarády) Ona ženská když něco chce...dokáže zvládnout všechno a nepotřebuje ani dětské porce v restauraci nebo číšníka do minuty, ale v zásadě jsem ráda, že to tu už je taky... S pozdravem evien
 Bob 
  • 

Re: jak kde jak komu 

(18.9.2005 21:57:04)
co je to za "táboření na divoko", když tam stojí cisterna s vodou a kadibudka?
každý máme o dobrodružství s dětmi jiné představy.
 Ivana Procházková 


Re: Re: jak kde jak komu 

(18.9.2005 23:33:20)
Bobe,
výjimečně se k tobě přidám :). Také jsem to pročítala 2x za sebou, jestli jsem to správně pochopila s tou cisternou kontra táboření na divoko.
A pozor(!) - o kadibudce tam řeč nebyla - suchý záchod může být i ten důlek v suchém jehličí, který si pod sebou vyhrabeš, ne :)?

I.
 Jajda 
  • 

Re: Re: Re: Re: jak kde jak komu 

(19.9.2005 13:12:52)
Uniká mi zmysel komentárov k cisterne, táboreniu na divoko a suchom záchode.
Môžete mi prezradiť kde v článku sa o tom píše?
 Petra, Dominik (3/04) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: jak kde jak komu 

(19.9.2005 13:19:29)
V článku nikde, psala to v přízpěvku Evien (doufam že jsem to jméno nepopletla)
 Jajda 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jak kde jak komu 

(19.9.2005 13:44:15)
Vďaka - už som to našla :)
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: jak kde jak komu 

(19.9.2005 16:34:15)
Aha, cisterna a kanystr je sice rozdíl, ale když si ho tam dosadím místo cisterny, tak to už smysl dává :)
 Inka II 


krásný Ještěd 

(19.9.2005 21:40:20)
Co je na kráse horského hotelu Ještěd sporného? Ano, je lehce opelichaná, nicméně vzhledem a umístěním jí IMHO právem platí titul stavba století.
Patří k těm málo pěkným věcem, které se za komunistů povedly.
 Káča - dvě děti 
  • 

musím jen souhlasit 

(20.9.2005 14:04:35)
Věrko, musím s Tebou jen souhlasit. Poslední dva roky jsme jako rodina vegetovali na severu Francie, která nás hodně rozmazlila. Proto jsme z našeho návratu zpět " na stálo" do Česka měli docela strach, protože naše děti se staly lehce "oraženými" a nenechajícími se vyvést z míry nějakým napomenutím ze strany personálu prakticky kdekoliv. První dva týdny byl šok - boje s úřady a službami, ale čím déle jsme v Česku doma, tím víc si všímám, co vše se změnilo a že děti už opravdu přestávají být tím obtížným hmyzem a zákazník je často opravdu zákazníkem. A o materiální přeměně Česka ani nemluvit. Opravdu se hýbá mílovými kroky.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.