| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Malý spolujezdec potřebuje být v bezpečí

 Celkem 177 názorů.
 Jiří , Adámek 6 týdnů 
  • 

Od kdy? 

(30.8.2005 11:18:20)
Dobrý den,zajímalo by mě,od kolika týdnů či měsíců je možné převážet novorozence v autosedačce(skořepině)
Rádi bychom cestovali k rodičům,což obnáší asi dvě hodiny jízdy autem.
Může tahle doba strávená v autosedačce nějak ublížit našemu šestitýdennímu chlapečkovi? Díky za vaše zkušenosti.
 Katka,kluci 3 a 6 
  • 

Re: Od kdy? 

(30.8.2005 11:34:11)
Jiří,nejsem pediatr,ale když porovnám potenciální ohrožení dítěte 2 hodinovým pobytem v autosedačcce s ohrožením dítěte bez autosedačky při nehodě,není myslím co řešit.My jsme vozili oba kluky v autosedačkách "vajíčko" od 4 týdnů vždy cca hodinu na chalupu a zpět.Žádné úhony nedošli.Bez sedačky bych fakt dítě nevezla ani do poradny.Naše silnice - to je mazec.
 Lucka 
  • 

Re: Od kdy? 

(30.8.2005 11:49:51)
Já nechápu smysl této otázky. Dítě musí být v sedačce kdykoli, když je v autě, to znamená, že si ho v ní vezeme už i z porodnice, ne? Nenapadlo by mě mít malou v klíně nebo v korbičce kočárku "jen" kvůli zádům. Pokud tam netráví celý den, není co řešit. Rozhodně vážnější jsou následky autonehody.
 Jiří , Adámek 6 týdnů 
  • 

Re: Re: Od kdy? 

(30.8.2005 12:00:52)
Díky za vaše reakce.Šlo mě o to,že pokud by byl v šesti týdnech ještě moc malý na takovou cestu,tak by se prostě nikam nejelo.Nechci ho ani v nejmenším nějak ohrozit,takže bez sedačky ani ránu.Nesetkaly jste se někdy s případem,že by někdo předepisoval vyšší věk nebo váhu dítěte pro převoz v autosedačkách? Pročetl jsem už spoustu článků na Internetu,ale nic co by se hodilo na náš případ jsem nenašel.
 Ivana a sosanky 


Re: Re: Re: Od kdy? 

(30.8.2005 12:06:28)
my vezli naše dvojčata z porodnice v autosedačkách a bylo to přes 100 km. Bylo to úplně v pohodě, rozhodně tím dítěti neublížíte. Vím ,že v sedačkách vozí i miminka která mají necelá dvě kila. Takže určitě se nebojte a vezte si svého broučka určitě v sedačkce. Maximálně si pořiďte límec do sedačky,který přidržuje halvičku, my ho tedy neměli ale holky měli kolem dvou a půl kil každá.
 Niki 
  • 

Re: Re: Re: Re: Od kdy? 

(30.8.2005 12:34:54)
Mimina,která nemají ani dvě kila, jsou snad ještě v inkubátoru,ne?
 Eva 2dcery 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Od kdy? 

(31.8.2005 8:33:36)
Niky to se mýlíš,já mám předčasně narozenou dceru vážila necelé kilo po porodu a domů nás pouštěli na 1800gramech.
 Líza 


Re: Re: Re: Od kdy? 

(30.8.2005 12:09:27)
Jiří, dvouměsíční neteř jela v autosedačce autem do Černé Hory a nijak jí to nevadilo. Spokojenost? :-)
 Gábi 
  • 

Re: Re: Re: Od kdy? 

(31.8.2005 21:22:05)
Jiří,vůbec nepřemýšlejte nad tím,jestli dvouhodinová cesta autem dítěti ublíží nebo ne,víc by mu ublížila autonehoda!!!!My jsme naše miminko odváželi ve vajíčku už z porodnice a vlastně od narození v autosedačce při každé jízdě autem a že jsme toho najezdili dost pobýval.Později,cca od 6ti neděl tam po krátkou dobu vysedával i doma.A újmu na zdraví žádnou nesledujeme.A navíc - je to bezvadná poloha při nadýmání :o)
 adelaide k. 


Re: Re: Od kdy? 

(30.8.2005 12:05:27)
Přesně tak, miminko v autosedačce vždy, jinak si to nedovadu představit (i když mám pocit že dotaz se týkal spíš toho kdy začít vůbec jezdit s miminkem autem). To mě také hend zarazilo u článku. To vybírání sedačky s dítětem se týká spíš těch větších typů. Vajíčko je potřeba mít už před porodem zvlášť pokud jedete autem z porodnice.
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Od kdy? 

(30.8.2005 12:39:24)
my plánujeme jet s 3 měsíčním prckem do Francie s mezipřespáním v Německu, tak doufám, že bude vše v pohodě. Samozřejmě budeme dělat přestávky,stejně co 2-3hodiny kojím, takže bez nich by to nešlo.

Podle mého názoru 1-2 dny kdy je dítě více hodin v autosedačce, mu páteř nezničí. To bych delší vzdálenosti musela jezdit 3x týdně půl roku, aby se to mohlo projevit, ne?
 Bob 
  • 

Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 12:40:19)
O malém miminku není sporu, ale už tak půlroční dítě jezdí raději bez sedačky. Statistiky havárií vypadají na první pohled děsivě, ale ruku na srdce - pravděpodobnost, že zrovna my nabouráme, se blíží nule. Naše tři děti sedačky nemají, aspoň si můžou na zadním sedadle hrát, případně si přelézt dozadu do kufru a zdřímnout si (máme velké kombi). V noci jim sklopím přední sedadlo a pěkně se vyspí na rovném. Nedovedu si představit, co by noční přejezd do udělal s jejich páteřemi, kdyby musely být zkroucené v sedačkách.
 Katka,kluci 3 a 6 
  • 

To myslíš vážně? 

(30.8.2005 12:49:07)
To je fór Bobe? Ty opravdu jezdíš se spícími dětmi v kufru?K tomu se neumím slušně vyjádřit....
 Bob 
  • 

Re: To myslíš vážně? 

(30.8.2005 12:57:43)
No ne, to jsem se samozřejmě špatně vyjádřil... Ovšemže je nezavírám do kufru se zamčeným plechovým víkem. Máme Opel Omega kombi, děti chodí spát do toho prostoru za zadním opěradlem. Vyndal jsem takové ty horizontální police a místa tam je jako v dodávce. Mají tam polštářky a medvídky a tak. Samozřejmě je tam nevozím pohromadě s pytlem cementu, je tam s nimi maximálně taška s jídlem nebo basa piv.
 Naja 


Re: Re: To myslíš vážně? 

(30.8.2005 13:25:28)
Bobe, jako černý humor nic moc, jako realita - katastrofa. Opravdu doufám, že to bylo z tvé strany popíchnutí a teď pobaveně sleduješ, jak se tu rodičové rozohňují. A zcela právem, protože tři nezajištěné děti v prostoru s kastlem piv a taškou by nechal pouze totální nedouk, se zcela hladkou šedou kůrou mozkovou. A při schopnosti používat PC, lze snad určitou míru intelektu předpokládat. Osobně se divím tvé ženě, že něco takového připustí. Vzhledem k tomu, že máte Opel Omega, snad máte i na 3 autosedačky a taky schopnost děti zabavit jinak, než jejich volným pohybem po voze. No a jestli ne, tak prostě nikam nejezděte. Ostatně, až jednou zabrzdíš a ten za tebou to neodhadne, což není v běžném provozu nic neobvyklého, budeš mít pak třeba (chraň ale bůh, aby k tomu nedošlo!) výčitky celý zbytek života, že jsi nechal ublížit, zmrzačit nebo zabít vlastní děti. Bohužel svým lajdáctvím!!!
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: To myslíš vážně? 

(30.8.2005 13:34:19)
Kruci, to zní, jako bys nám něco takového přála!
Ale máš smůlu, mám ve švu zapíchnutý špendlík proti uřknutí.
 Naja 


Re: Re: Re: Re: To myslíš vážně? 

(30.8.2005 13:38:02)
Takže nejen nedouk, ale ještě k všemu lajdák na hlavu, který nerozumí psanému textu. Amen
 adelaide k. 


Re: Re: Re: Re: To myslíš vážně? 

(30.8.2005 13:45:41)
Dobré, stačilo Bobe. Zasmáli jsme se, ty ses pobavil jak šílíme a teď už se zase budem bavit normálně jo ???
 adelaide k. 


Re: To myslíš vážně? 

(30.8.2005 13:07:27)
pravděpodobnost že zrovna vy nabouráte se rovná nule?????????????????????

Asi mi něco uniklo. To bylo myšleno vážně nebo jako vtip??? A co když do vás někdo narazí??? víš že u dítěte je pravděpodobnost těžkého zranění několikrát větší než u dospělého??? A bez připoutání?????????? Já to fakt nechápu.
 Bob 
  • 

Re: Re: To myslíš vážně? 

(30.8.2005 13:13:37)
Nevím jak jezdíš Ty, ale já maximálně opatrně a slušně. A Omega je velké bezpečné auto.
 Petra, Dominik 3/04 
  • 

Re: Re: Re: To myslíš vážně? 

(30.8.2005 13:47:40)
Plno lidí jezdí opatrně a slušně a přesto zažili bouračku. Ne všichni jsou takoví řidiči jako třeba ty a většinou ten kdo nehodu zaviní vyvázne bez zranění a ti "opatrní a slušní" to odnesou... To tě nenapadlo, že někdo může naboura do vás??????????
 Eva 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: To myslíš vážně? 

(4.9.2005 23:32:00)
ty možná jezdíš opatrně,ale v dnešní době jezdí po silnici dost takových šílenců jako jsi Ty.Jezdí jako hovada protože si myslí,že jim se nemůže nic stát.Když už nemáš rozum,přeji Ti hodně štěstí aby ses při svých cestách nepotkal a nesrazil s nějakým stejně nezodpovědným řidičem.
 Marta 
  • 

opel omega je bezpečné auto 

(13.9.2005 11:43:50)
jasně, u luxusního auta je bezpečnost samozřejmostí. Vzpomínám, jak jsme se před lety stali účastníky havárie sedíc v omeze, ten za námi neubrzdil v klasické situaci na D1, kdy se začíná tvořit kolona - my jsme jeli pozorně a opatrně a připoutaní samozřejmě - a jako napotvoru měl stejné auto...jen si to zkus představitjak naše vozy vypadaly... A taky by nebylo od věci najít výsledky destrukčních zkoušek - ty vraky aut jsou dost výmluvné.
 Rosie 


Re: Re: To myslíš vážně? 

(30.8.2005 21:27:44)
Souhlasím, Adelaide. Můžeš jezdit sebeslušněji a pokud do tebe na křižovatce někdo naletí, neuděláš ani fň. Nám se to stalo, zastavili jsme na červenou, ten za námi to neubrzdil a nalítl do nás. Rána to byla pořádná,kdyby dcerka nebyla připoutaná v sedačce, nalítne do opěrky předního sedadla a nechci ani domýšlet, co by s ní takový náraz udělal! Takhle to skončilo pořádným leknutím, chvilkovým pláčem, ale jinak se nikomu nic nestalo.
Takže holky, nechte Boba plácat kdovíjaké nesmysly o převážení dětí v zadním prostoru auta mezi taškou s jídlem. Stejně jenom provokuje a věřím tomu, že on má pro děti ty nejlepší autosedačky, které jsou k dostání! Jen čeří vodu a náramně se baví, no ne?
 Piotra, 2 holčičky 


Re: Re: Re: To myslíš vážně? 

(31.8.2005 21:43:45)
Já si spíš myslím, že Bob vůbec děti nemá a je to jenom puberťák, který se baví, jak tady kvůli jeho imaginárním dětem v kufru šílíte. Není to náhodou ten prudič, jak už tu o něm na jiné diskuzi nedávno byla řeč? Že by změnil pseudonym?
 Olina 
  • 

Tobě nevadí, 

(30.8.2005 13:14:00)
že až ti nějakej blb vjede do cesty, proletěj jim zadečky hlavičkama a hlavičky čelním sklem, zatím co ty, upoutaný pásem, budeš mít jen pohmožděný hrudník? Pak si to budeš moct ve zdraví hodit.
 Bob 
  • 

Re: Tobě nevadí, 

(30.8.2005 13:24:43)
Musíš předvídat, jak se situace na silnici vyvine. A kdybys měla takhle panickou hrůzu ze všeho, co se dětem TEORETICKY
 Bob 
  • 

Re: Tobě nevadí, 

(30.8.2005 13:25:49)
Musíš předvídat, jak se situace na silnici vyvine. A kdybys měla takhle panickou hrůzu ze všeho, co se dětem TEORETICKY může stát, tak by ses musela zbláznit - psi, úchylové, domácí nehody, otravy houbama...
 Olina 
  • 

Ne a ne a ne, 

(30.8.2005 14:28:09)
já ho mám přitlučenýho hřebíkama desítkama v obýváku k podlaze a tam taky zůstane až do maturity(korespondenční). Jistota je jistota.
 Bob 
  • 

Re: Ne a ne a ne, 

(30.8.2005 14:33:56)
No to už by mu snad bylo líp v autosedačce...
 Olina 
  • 

Re: Re: Ne a ne a ne, 

(30.8.2005 14:53:55)
Ale přibitý hřebíkama.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Tobě nevadí, 

(2.9.2005 15:17:02)
Hele Bobe,
pojem riskmanagement ti zřejmě nic neříká, že?
 Petra, Dominik 3/04 
  • 

A co předpisy? 

(30.8.2005 13:42:32)
Předpokládám, že když píšete, že jim v noci sklopíte sedadlo, tak že jedete někam přes noc - čili dál, možná i po dálnici - tam je autosedačka ze zákona POVINNÁ. Pokaždý jsem četla něco jiného - někde že je povinná v ČR jen na dálnici a někde že na každé komunikaci. Tak když už píšete, že pravděpodobnost že se vy vybouráte je nulová, tak dbejte na předpisy.
Jinak PLNO LIDÍ, kterým se něco stalo (bouračka nebo nějaký úraz nebo těžká nemoc) si myslelo, že JIM se to stát nemůže a jak dopadli :-(
 Líza 


Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 13:46:30)
Bobe, na tvou zaslepenost nemůžu reagovat jinak než :-((((((((((((((((((((((
Opravdu se hodně modli, pokud to ovšem pomůže. Ty doživotní výčitky bych ti nepřála...a nebyl bys první ani poslední, kdo by je měl.
 Jana 
  • 

Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 13:51:12)
Tatínek Bob je velký hlupák a co říct o mamince?Asi nikdy neviděli pořádný masakr s dětmi v autě můžu dopuručit "pěkné" inter.stránky.Ale pochybuji ,že změní názor.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 14:02:16)
Holky, klííííd. Bob není až takový hlupák, tomu snad ani nemůžu uvěřit. Jen vás nasírá a děsně se tím baví.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 14:03:09)
Takže hlupák.
 Katka,kluci 3 a 6 
  • 

Holky klíd 

(30.8.2005 14:09:07)
Já už jsem o tom také přesvědčená...Takže se na něho vyprdneme,že?
 Bob 
  • 

Re: Holky klíd 

(30.8.2005 14:12:41)
Počkat, počkat... já se na vás vyprd už ve 13.25, takže jsem byl vyprdnutej první. Vy už se vyprdnout nemůžete.
 Čarodějka 
  • 

Re: Re: Holky klíd 

(30.8.2005 14:14:52)
Bobe, co kdybys šel raději místo toho bezduchého plácání vytvářet hodnoty. Šup, šup, šup.....
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Holky klíd 

(30.8.2005 14:22:29)
Jakou hodnotu jsi vytvořila Ty svojí replikou?
 :-) 
  • 

Díky Bobe 

(30.8.2005 14:26:56)
Chci touto cestou poděkovat všem "Bobům". Díky vaší neopatrnosti máme nejen co jíst, kde bydlet..., ale také jsme mohli našim dětem koupit bezpečné autosedačky. Naše příjmy totiž částečně pocházejí ze smrtelných dopravních nehod.
Váš smutek, naše radost.
Díky Bobe.
 Valkýra 


Re: Díky Bobe 

(30.8.2005 14:46:04)
:-)
Jste majitelé pohřební služby či autovrakoviště? :-)))
 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 14:59:27)
Milado,
Bob asi nežertuje. Nedávno jsem viděla rodinku, která vezla 4 děti v úložném prostoru dodávky VW Caddy. Jen jsem zírala.
Manželovi příbuzní jsou taky takoví frajeři, že si nikdy autosedačku nepořídili a nám ještě před 7 lety říkali, jak dceru, chudinku, sedačkou omezujeme.
Fuj, to jsem se rozčílila.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 16:34:52)
No asi fakt nežertuje, už je to asi půl roku co mě zastavili policajti na dálnici, bylo asi kolem jedné hodiny. Když jsem zabrzdila a hledala doklady, široce se usmáli se slovy "jé pokračujte udělala jste nám radost, jste první dnes kdo má děti připoutané v sedačkách" Tenkrát to byl pro mě šok opravdu jsem do té doby nevěřila, že ještě někdo kromě, VIZ níže, majitelů starých škodovek bez pásů, vozí děti bez sedaček. Jak je vidět i člověk, který má na OMEGU nemá na sedačky.
Jo a s tím, že děti v sedačkách nevydrží to je taky pěkná blbost, když se vozí v sedačkách od narození jiný způsob přepravy neznají tak ani nemohou vědět jaké to je být bez sedačky.
Mmch děti poletující po autě znervozňují řidiče a ten se pak nemůže plně věnovat řízení.
 Šáry 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 16:41:56)
Postoj dítěte k sedačkám záleží podle mých zkušeností na postoji rodičů. Pokud je samozřejmé, že se rodiče před rozjetím upoutají a připoutají i své dítě, tak je děti často upozorní, pokud by na to náhodou zapomněli (mami, já ještě nejsem připoutanej ;o)). Ovšem pokud se rodiče sami nepoutají, tak odkud to ty děti mají brát, že. Zkušenost se švagrovo dětmi: nejsou zvyklé se poutat, ale když jsem je vezla, tak jsem jim na férovku řekla, že je nepřipoutané nepovezu. Co měli dělat, chudáci, podřídili se ;o))

Takže argument, že "děti se nerady poutají" prostě neberu. Děti nerady dělají leccos, třeba si čistí zuby, chodí do školy nebo se rozhlížejí při přecházení ulice.

A pokud jde o Bobovy děti, určitě je spousta malých pacientů čekajících na transplantace různých orgánů. Ti budou jistě vděční za to, že takoví "Bobové" existují.
(omlouvám se za hodně černý humor, ale jestli Bob provokuje, tak je vůl, a jestli neprovokuje, tak je ještě větší.:o(((
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 15:02:34)
Ani já bych na tohle téma nežertovala nikdy. Jenže, každý jsme jiný, že ano, Bobe!
 Jana 
  • 

Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 14:52:19)
Hlupák je a to jsem poněkud slušná pokud poslouchá nebo čte zprávy tak o víkendu byla bouračky nebyli připoutáni a jak dopadli vyleteli předním sklem i ta co byla vzadu již dva nejsou mezi námi . No Bobe vlastní hloupostí jsou mrtví co kdybys takhle zabil svoje děti??
 zuzek 


Co na to říct? 

(30.8.2005 15:07:11)
Já jsem docela drsně v šoku, z toho, jak někdo tvrdí, že nám se to nemůže stát.A jak vůbec někdo může takhle uvažovat? CO mě ještě dnes potká, nevím, ale to bylo fakt silné kafe!!Proboha, Bobe,jak můžeš jezdit s dětmi bez sedaček???Doufám,že ti to jednou dojde. Snad už ale nebude pozdě!!!
 Janka 
  • 

BLB 

(30.8.2005 15:18:53)
To není BOB ale BLB!
 Mirka a Martin 
  • 

Re: BLB 

(31.8.2005 20:15:54)
To je pravda.Tyhle typy není třeba šetřit. Bohužel takových Bobů Blbů na našich silnicích jezdí fůra. Chudáci děti. často si ani neuvědomují, že i ostatní řidiče vystavují nebezpečí - co když do nějakého Boba Blba nechtěně vrazíte a místo promáčklých plechů bude dítě na čelním skle zraněné nebo mrtvé. pak si to ještě budete celý život vyčítat kvůli někomu kdo není ochoten respektovat elementární fyzikální zákony.
 jana 
  • 

Rodice hazarderi 

(30.8.2005 15:20:00)
Nechapu lidi,ktery si takhle muzou zahravat se zivotem a zdravim svych vlastnich deti???V takovem pripade (dite bez sedacky) staci mala dopravni nehoda nebo prudke zabrzdeni a dite vylitne z auta.
Lidem s takovym pristupem jako je tenhle,bych nesverila ani nejake mensi domaci zvire natoz deti!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Ivana 
  • 

Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 18:35:28)
To se mi snad zdá? Já bych rozhodně nejela s dcerou ani 2 kilometry bez sedačky. Sedačku už z porodnice!!! Jinak je to hazard se životem a zdravím dítěte.
Přeji Ti, ať nikdy nenabouráš.
 Ivana Procházková 


Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 22:49:23)
Hm, Bobe,
tak přemýšlím, jestli to má být vtip, či zda se snažíš šokovat Rodinu, nebo jestli to myslíš opravdu vážně. Jestli je to ta třetí varianta tak hádej, jaké mám o tobě mínění a jak asi tvoje další přípěvku budu brát vážně...

P.S.: Obzvláště věta, že půlroční miminko jezdí radši bez sedačky, mě docela pobavila.. Zajímalo by mě docela, kam bych ho asi tak v tom autě bez sedačky položila.. Možná zavřela do kufru, tam by se dobře koulelo :)
 Ivana Procházková 


Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(30.8.2005 23:00:58)
P.P.S.: Ani snad nezmiňuju, že jaksi není podstatné, jak to dítě jezdí raději (zda bez sedačky nebo v ní), ale kde je bezpečnější.

Ale po tomto tvém příspěvku, Bobe, fakt nabývám dojmu, že ty si tady na Rodině nejspíš děláš nějaký sociologický průzkum, či co, a zkoumáš reakce jednotlivých lidí v závoslosti na obsahu. Nebo se pletu??

 bidak 
  • 

Re: Bez sedačky to jde taky 

(31.8.2005 20:51:08)
bobe, Ty ses bud blondyna, nebo provokater myho razeni :))
 popelka(2 roční holčina) 
  • 

Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(2.9.2005 22:39:13)
Jooo, taky bych Boba definovala nějak podobně!
pokud se ale mýlíme bídaku!, tak potěž PánBůh
Pokud je to fakt takovej Bob jak píše,- tak k tý jeho statistice a řidičskýmu umění-Nejsi Bobe na silnici sám a víš teda, že se tam vyskytuje taky jeden druh, který můžem nazvat třeba hovado...já nevim, možná i hůř , ale na to moje slovní zásoba nemá.KAždopádně včera nám jedno takový hovado, přistálo na zahradě, hned u dětskýho pískoviště a napálilo to rovnou do plynu,bylo to o chlup a mohl nám tady nadskakovat náš 105 let starý domek, který tohle ještě nezažil.Jak by to asi počítal ve statistice, náš provokatér?Nehoda za 105 let to už se ani nepočítá?
Ale byla to prostě jenom náhoda, že naše malá usnula v dobu kdy nikdy nespí a při takovym počasí bejvá vždycky okolo toho pískoviště?
No, kdyby nespala, myslím, že by na tom byla hodně špatně...Takže když můžu tak ji určitě chráním a připoutám ji ať se jí to líbí nebo ne.Nepouštět ji ven nemůžu...tak jenom věřím , že máme šťastné postavení hvězd a žádný sebejistý bezohledný Bob a další ji nezkříží cestu životem..
Byly sme z toho fakt v šoku.Kluk slavil 20 let , nalitej jak kára, nemá řidičák... A nám se mohl během vteřiny úplně změnit život:0(
Ale Bobe - dobře to dopadlo viď, takže není co řešit?
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(4.9.2005 21:27:36)
Mno,
a bývá Tvoje dcera na pískovišti v autosedačce?
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(4.9.2005 23:25:03)
Nicméně se z toho, že poutá dítě v autě, nedá vyvozovat, že bude bezpečnější na pískovišti, až tam přes plot přisviští auto. A z toho, že děti nevozím v sedačkách, těžko Popelka vyvodí, že to budu právě já, kdo tam s tím autem ožralý přilítne. Přesto takovéhle zmatené vývody dělá. Ale ona je asi ještě v šoku, což chápu. Jak mohla být tak nezodpovědná a pořídit si zahradu, kolem které vede silnice? Měla si vybrat parcelu se zahradou za domem. Ti lidi fakt někdy nemyslí. A to jde o zdraví jejich dětí!
 10.5Libik12 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(4.9.2005 23:44:12)
Milý Bobe, máš pravdu, je to ve hvězdách.
Žijme v klidu a míru a bavme se hypotézami zda-li je bezpečnější město nebo venkov, zima nebo léto, ráno nebo večer, batole připoutané nebo letící čelním sklem, když našeho mužského ega, rychlé řidičské reakce a automobilu značky Opel se to jaksi netýká.
Jelikož ale mimo tu sedačku nejezdíš ty, ale tvoje děti,ctila bych jejich právo na bezpečí do doby, než se budou moci rozhodnout.Počkej,až dospějí do tatínkovy neodolatelné moudrosti a budou si na vlastní pěst jezdit ještě lepší Omegou bez pásů, ne? Předpokládám, že jiným obecným nebezpečím, která jsou známa, byť statisticky méně pravděpodobná ,je také nevystavuješ.
 Karoliina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(4.9.2005 23:46:27)
Podle statistik jsou nebezpečnější silnice než v České republice už jen v Turecku. Ten kdo své děti nepoutá do sedaček a ukládá je do nákladového prostoru s taškou jídla, případně s přepravkou piv, je nezodpovědný BLB. Já osobně mám nákladový prostor oddělený mříží, při nárazu stačí jedna lítající láhev udělat pěknou paseku.
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(4.9.2005 23:57:14)
No, vsadil bych se, že tu mříž tam máš spíš proto, že rodinného kombíka či MPV vydáváte za firemní dodávku, abyste ušetřili na daních a necpali peníze do chřtánu státu, který by pak za ně postavil třeba bezpečnější silnice. Oprav mě, jestli se mýlím - s tou mříží je to všeobecný zvyk.
 Karoliina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(5.9.2005 0:04:38)
Skutečně se mýlíš, prvotním podnětem bylo, že tam chci bezpečně vozit psy a DPH jsem fakt zaplatila:-))
 Bob 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(5.9.2005 0:34:30)
Tak promiň.
 jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(5.9.2005 7:32:51)
Ty Bobe, divim se,ze se tady, po tom tvym nestydatym prispevku,kde popisujes,jak prepravujes deti v aute,jeste mas tu drzost "ukazat". Nekdy bych chtela lidi jako Tebe dostat do ruky.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bez sedačky to jde taky 

(5.9.2005 8:07:41)
Myslim si, ze na Boba by bylo nejlepsi nereagovat, protoze - podle meho nazoru - nas sem chodi jen provokovat a bavi se nasimi rozhorcenymi reakcemi na jeho poburujici prispevky...
 Herulinka 


Re: Bez sedačky to jde taky 

(4.9.2005 16:51:05)
Nejsi ty náhodou ten, co nedávno havaroval s Renaultem Nevadou se sedmi lidmi v autě a dítětem v kufru? Skoro bych to podle toho popisu tipla...
 Paja 
  • 

Re: Bez sedačky to jde taky 

(5.9.2005 20:56:55)
Každý den vídám přesně tyto sebejisté frajery, jak mají děti na zadních sedačkách jen tak "naházené" a nebo nejlépe stojící mezi předními sedačkami a čekající na poslední skok svého života přes čelní sklo.
Vyhrát ve sportce je možné opravdu pouze s malou pravděpodobností a přesto milióny lidí hrajou - obdobně by to mělo být i se sedačkami.
Nepřál bych ti (a hlavně tvým dětem), aby jsi musel svého jednání litovat.

Jen tak mimochodem:
Také jsem nedávno četl v jistém časopisu, že výhody používání cyklopřilby je fáma, kterou rozšiřují výrobci těchto artiklů. Toto může vypustit z huby opravdu totální debil. Slušněji to říci nejde.
 Eva K 
  • 

Re: Re: Od kdy? 

(31.8.2005 9:06:40)
Myslím, že pisatelka uvažovala, od kdy může s dětmi vůbec jezdit autem a tedy v autosedačce, ne od kdy může dítě být v sedačce a že by do té doby jezdila bez ní.

Eva
 jana 
  • 

Re: Od kdy? 

(30.8.2005 15:12:45)
ja jela s miminkem 4 tydny starym 300 km.V porodnici mi bylo receno,ze jizda autem nevadi.Mela by se ale obcas udelat prestavka,aby se miminko protahlo a narovnalo.
 Marta + 2 děti 
  • 

Jak bez pásů? 

(30.8.2005 15:25:47)
Ráda bych se zeptala, jestli jste někdo ve stejné situaci jako my. Máme starou škodovku bez pásů. Nejsou v ní ani otvory pro držáky na pozdější dodání pásů (v některých typech ano, v naší ne). Už jsme se na to ptali - prý lze přivařit držáky. Ale kde??? V servisu se nám vysmáli, a to v nejednom. Všichni nám říkají, ať vám to udělá nějaký známý. Ale jaký??? Žádného takového nemáme! Ptali jsme se i u soukromníků se svářečkou, nic, asi to pro ně není kšeft, nebo nevím. Jak máme situaci řešit? Nejezdit? Koupit auto? Tak to nevím, kde bychom na něj vzali. Splátky si nemůžem dovolit, už máme na bydlení. Jsem pro sedačky všemi deseti a hrozně mě vytáčí reakce lidí na to, že jezdíme bez sedaček. Tak co máme dělat??
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 15:38:52)
Marto, máme škodovku 105, taky bez pásů. Mužíček koupil samonavíjecí pás za 200,- (nebo tak nějak) a podařilo se mu ho tam připevnit! není to asi regulérní na držení dospělého, ale sedačku to drží fest! chce to jen trošku šikovné ručičky.... bez svářečky, jen vrtačka a šrouby! blbě se to popisuje, ale jde to!
 L+2 
  • 

Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 15:58:32)
Marto,

ja vim, ze je to tezke, ale v tvem pripade bych opravdu deti v aute neprevazela. Proste ne. Tahle stara skodovka je jako plechovka uz bez tak, zmuchla ji i to nejmensi nove auto, natoz bez pasu. I kdyz vam tam ty pasy nekdo pridela, tak to neni schvalene a ty pasy proste nefunguji tak, jak by mely. Nedostatek penez v tomto pripade neomplouva.
 Líza 


Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 16:43:52)
Milado, někdo tu ale psal, že jeho šikovný manžel namontoval pásy do auta pomocí vrtačky a pár šroubů...tak tenhle způsob bezpochyby schválený není, protože se sice sedačka možná nehne při běžné manipulaci, ale při nehodě vyletí. Proto ty dodatečně namontované pásy musejí dávat v servisu...
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:01:10)
Lízo to jsem psala já... v servisu jsme byli, tam jen kývali rameny že neví... Máme dvě auta, jedno služební Forda, tím jezdí muž do práce, druhou škodovku, tu mám na mákupy do místního Kauflandu, jezdím s ní max. v rámci okresu, žádná dálnice tady není. A rozhodně lepší tenhle způsob, to je dítko připoutané v sedačce, která je držena pásem doma přichyceným, než jezdit s poskakujícím dítkem vzadu, nemyslíš???
Jasně že je řešení:
1. zůstat celou mateřskou doma a nákup tahat kilometr z obchodu v rukou, což se mi nechce
2. jezdit nakupovat když se vrátí taťka domů, tj. v 8 večer, což se mi taky nechce, večer trávíme společně, hrajeme si a obchod dopoledne, když třeba prší, je pro prcka vítanou změnou
3. koupit nové auto (splácíme hypotéku a máme jen jeden plat + mateřsku), což teda taky nejde :-(
Pokud máš nějaké jiné geniální řešení tak sem s ním ;-))))
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:03:51)
Ne, geniální nemám, jen myslím, že by to mělo tady zaznít, že tohle není spolehlivý způsob jak upevnit sedačku, a člověk by o tom měl vědět. Že při nehodě je klidně možné, že se to prostě urve.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:07:05)
Jinak - taky máme jedno auto, kterým jezdí manžel do práce. A dokud nebude na druhé pořádné, tak do škodovky s pásama namontovanýma podomácku já nejdu, i když na ni bychom měli bez problémů. Mám ale fajn, že žiju ve městě. Nevím, kde ty. Nákupy skutečně řešíme, když je manžel doma z práce, na to druhé auto není třeba. Zvlášt ne takové, ve kterém by děti nebyly bezpečné.
Samozřejmě že žít někde, kde není žádné spojení nikam a kde se bez auta neobejdu, tak to je docela jiná situace.
No a s tou dálnicí...nehody se nedějí jen na dálnicích.
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:16:55)
Jasně, že to není spolehlivé, vím o tom a štve mě to, ale jiné řešení není :-( Nabourat mě můžou i když vyjíždím z garáže, ale furt lepší, když je tam prcek aspoň nějak připoutaný. Manža za ten pás několikrát škubal plnou silou, připoutal se tam a drželo to, tak snad i v případě nárazu to sedačku udrží. Ale testovat to pochopitelně reálně nechci ;-)))
Jen jsem chtěla pomoct možným řešením na dotaz, jak upevnit pásy do škodovky, toť vše. Rada koupit nové auto nebo nejezdit vůbec mi přijde sice chytrá, ale ne vždy realizovatelná.

jinak já patřím ke skupině lidí, kteří poutají prcka i v případě, že jedeme na benzín 200m k benzince ;-))
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:18:58)
Milado, nepřepravovala... a JAK je mám teda dostat na nějaké aktivity, jako např. plavání pro děti apod. ???? Pěšky se tam nedostanem, bus nejezdí... mám tam prcka nechat raději poskakovat? A nebo má být celý den zavřený doma a čekat až dorazí ta´tka s dobrým autem???
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:25:07)
Myslim, ze doma pridelane pasy sice mohou vydrzet skubnuti silnym muzem, ale pri bouracce - myslim si - nevydrzi.

Napada me jine reseni - vymente si s manzelem auta vzdy v ten den, kdy musite nekam jet - to nelze?
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:37:09)
Ja toto reseni ale nabizela jine pisatelce:-)

U tebe tenhle problem, predpokladam, nemate:-)))
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:50:09)
mimochodem Milado, když ty sama jezdíš s dětmi každý den kromě neděle, tak jakto že navrhuješ řešení nejezdit s dětmi vůbec? ;-))) holt mě ukamenuj za to, že i já chci dopřát prckům trochu zábavy a že jsem natolik nezodpovědná a nenechám je jen tak na zadním sedadle, ale připoutám do sedaček držených sice doma přidělaným pásem, který ale zatím perfektně funguje!
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 18:02:15)
Janino, mně nepřijde, že Milada někoho kamenuje.
každá to máme jinak, ale právě proto jsou tyhle diskuse, že se člověk zamyslí i nad názorem ostatních...i když se mu to sebevíc nelíbí. nevím. Já jsem ten člověk, kterej když nemá auto, tak jede s dětma jen tam, kam se dostane MHD. Kilometr do krámu s taškama v ruce pro mě taky nebyl problém. prostě pro mě auto, kam by nešly dát homologovaným způsobe sedačky, je tak nemyslitelné, že mě fakt ani nenapadlo takové shánět...abych se dostala třeba na to plavání, taky ho máme moc daleko. Ani nadále mě to nenapadne. Jediná situace, kdy bych nad tím uvažovala, by byla, pokud bychom bydleli na venkově bez dobrého spojení se světem.
 Jana, dva kluci (1999,2000) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 18:04:59)
On je toto vůbec docela rozšířený jev - manžel v drahém, novém autě jezdí sám do práce a manželka rozváží děti a podniká nákupy v otřískané škodovce. Asi si muži váží svého života více, než života svých nejdražších.....
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 18:08:16)
no tam je jaksi otázka, jestli přijet manžel v otřískané škodovce, by o tu práci nepřišel...taky často jsou tahle nablýskaná auta manželů firemní :-)
 Jana, dva kluci (1999,2000) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 18:10:12)
Jasně, někdo má a někdo nemá...... (firemní auto)...... :-)))))
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:45:34)
V dešti chodíme ven taky, ale když teď pršelo 5 dní vkuse, tak jsem velmi ráda prcka vzala na hodinu do Kauflandu.

Danielo, možná že nevydrží při silném nárazu, ale určitě vydrží menší náraz a riziko zranění i tahle varianta upevnění sedačky zmenší!!! Auto si vyměnit nemůžu, manžel má takové povolání, že neví, kdy pojede za zákazníkem a Forda mít v práci prostě musí. Navíc jezdí do práce 40km, než by tam škodovkou dojel, to by byla věčnost. Potom by se muselo řešit i benzín/nafta atd. ... tohle řešení není. Navíc by mužíček teoreticky dopadl asi jako Milady manžel ;-))

Nové auto se kupovat bude... ale až za dva roky, chceme odkoupit toho služebního fordíka, ale jestli se podaří schrastit chechtáky, to se uvidí :-(( tuhle škodovku prodat nemůžu, máme ji doma už dvacet let a vloni umřel táta, je to tak trochu citová záležitost, prostě to nejde...

 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 18:53:30)
Tenhel prispevek jsem sem zkopirovala, nebot jsme se omylem zaradily do uplne jine diskuse:-)))

Janino,

byl to jen napad, jak by se to pripadne dalo resit. Kdyz to nejde, pak to nejde.

Jen bych chtela jeste napsat, ze muj muz koupil predloni skodovku - starou - ktera uz ale mela vzadu pasy. Stala tenkrat 7000 Kc. Tusim, ze od roku vyroby 1985 nebo 1986 uz ty pasy skodovky z vyroby musely mit. 7000 je sice dost penez, ale myslim, ze letos uz budou zase levnejsi, protoze jsou starsi...a za zdravi deti to jiste stoji. Ale je to opet jen muj napad a navrh . tak bych to resila ja.

A chapu, ze vase skodovka je "citova zalezitost", ale jednou stejne dojezdi...takze nechapu, proc ji neprodat....kdyz jde o zdravi popr. zivoty vasich deti?
 Ivča/Lenka/Emily 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(31.8.2005 8:20:46)
Milado počítáš špatně, starší dítko nemá 3,5roku, ale 2 roky a 2 měsíce ;-))
Naše výlety pěšky do obchodu vypadají tak, že tlačím 20kg kočár, v něm 6kg mimino, na stupátku 14kg prcek a v košíku kočáru nákup. Nejbližší obchod, kam nás pustí s kočárem, je 2km daleko. Starší na tom stupátku vydrží stát tak kilometr, pak mi zdrhá a já ho musím honit, mám holt klasického kluka plného energie (i bez tatranek ;-)). Mimi je hladovec hladová, kojím co 2hodiny, tudíž když odečtu přípravu dětí a sebe ven, tak na nákup i s 4 km mám 1,5 hodiny. Z nákupu se pak vracím zplavená a nervní. Fakt raději jedu autem to mi nikdo nerozmluví ;-)) A pořád tvrdím, že jsem víc zodpovědná, když své děti mám aspoň NĚJAK připoutané, než aby tam poskakovaly. Vzhledem k tomu, že ještě není povinnost ve městě vozit děti v autosedačkách, tak určitě dělám pro své děti za téhle situace maximum. Až budou penízky, tak nové auto rozhodně koupíme, to se neboj!
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:01:21)
Milado, Lízo - donedávna jsme taky jezdili v rachotině a měli jsme dobrou vůli nechat tam namontovat pásy. V servisu nám s tím požadavkem vyhodili - auto nebylo na dodatečnou montáž pásů připravené, takže dle majitele firmy by sice nějak namontovat šly, ale rozhodně by to neodpovídalo normám (či čemu). A odvolával se na to, že kdyby náhodou došlo k bouračce a pásy sedačku neudržely a šťourala se to v tom policie, prý by to mohlo být při troše dobré vůle kvalifikované jako obecné ohrožení. Nevím, co je na jejich vysvětlení pravdy, nejsem právník.

S.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:19:47)
Jinak, Sylvie, chtěla jsem se zeptat, jak se vám jezdí v Loganu? Pro nás je to auto cenově zajímavé, ale pořád se nemůžu zbavit určité podezíravosti pokud jde o kvalitu nebo spolehlivost...je to v pohodě? (Rozuměj "mám o něm začít vážně uvažovat?") :-)
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:33:26)
Lízo, v tom ti neporadím - já jsem neřidič. Manžel si ho zatím pochvaluje (no, máme ho teprve měsíc...), ale ten zas je zvyklý na autopark - Velorex, Wartburg, Škoda 1203... u tchána jezdí nějakou cca desetiletou škodovkou. Z nových aut máme ve firmě dodávky KIA - což je taky levná varianta vozu, stejně jako Logan. Ovšem co by říkal, kdyby byl zvyklý na lepší vozy Jestli tě zajímají zkušenosti, zkus kouknout sem, je to blog jednoho loganisty, nebo sem na diskuzní fórum.

S.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 17:39:43)
Stejně děkuju za odpověď.
Hned se jdu kouknout :-)
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(30.8.2005 21:11:08)
Lízo,
Logana si letos na jaře koupilo příbuzenstvo a zatím spokojenost naprostá. Je pravda, že nekupovali úplně tu nejlevnější variantu (z bezpečnostních důvodů chtěli auto s ABS). Auto už prošlo i zatěžkávací zkouškou - cestou do Skandinávie:-))
 Zelvicka 


Re: Re: Re: Re: Jak bez pásů? 

(31.8.2005 21:09:28)
Ahojky, manža říká, že škodovky měly obvykle vzadu přípravu na pásy, protože se vyvážely. Takže tou vrtačkou se jen provrtá to plast nad závitama v kastli, který jsou tam pro ty pásy určený. Rozhodně je to bezpečnšjší než jezdit bez sedačky. Je jasný, že nejde srovnávat bezpečnost škodovky s novýma autama, ale třeba i 10 let starý auto může mít vadný pásy a ty pak můžou při nehodě prasknout (skřípání do dveří, roztřepení...) Je to věda :o)
 Olina 
  • 

Život je zlej 

(30.8.2005 16:44:57)
tak jí ještě přidáme. Příště, až budeš někam potřebovat, tak tu starou plechovku necháš doma, nabalíš jídlo, karimatky a stan a půjdete jako sloni za vodou, přespíte na příkopě, ale škodovkou ne, prostě ne. Pokud by ta cesta byla na dětskou pohotovost, tak budeš prostě muset utíkat, no, zvládly to i jiný, že jo.
 Jiří , Adámek 6 týdnů 
  • 

Re: Re: Od kdy? 

(30.8.2005 16:04:20)
Díky.Už se moc těším na naše první velké cestování.
A co se týká Boba...jestli to nebyla sranda tak Bůh opatruj jeho rodinu.
Asi jako každýho chlapa mě občas napadne,že jezdím opatrně a že se nám nemůže nic stát.Ale náhoda je blbec a až se něco stane bude už pozdě na nějaké kdyby....
Pěkný zbytek dne :-)

 L+2 
  • 

Re: Re: Re: Od kdy? 

(30.8.2005 16:15:39)
Pokud nejaky BOB vubec existuje?!? Ale,

Bob ma prece Opla, a Opli (nebo Oplove?!) nebouraji, jsou to prece ta nejbezpecnejsi auta na svete, ze pokud nahodou do nej nekdo naboura, tak pracuje proti fyzikalnim zakonum a rychlost snizi okamzite tak, ze deti se v tom kufru mozna ani neprobudi. Navic, BOB ma domluvu s Panem Bohem, protoze sance, ze naboura je "0" - zvlaste na ceskych silnicich.

Ac to zni neuveritelne, tak bohuzel takovych BOBU potkavam na silnicich stale jeste hodne. Tuhle do meho synovce nabourala jadna takova BOBOVA MANZELKA, se tremi skakajicimi detmi na zadnim sedadle. No, bohuzel, zrusene auto a nervy na dranc ma muj "upasany" synovec. Bobova manzelka je v pohode. Pan Buh nad ni drzel palce ( a muj synovec nastesti jel velmi pomalu).
 Insula 


Re: Od kdy? 

(30.8.2005 18:30:10)
Ahoj Jiří, to je přece jasné, nejlépe už z porodnice.
 Rosie 


Re: Od kdy? 

(30.8.2005 21:09:41)
Jiří, poloha malinkého miminka v autosedačce je dle mého soudu docela přirozená, je v ní jakoby trošku v klubíčku - tj. poloze, kterou nám předepsali i na rehabilitacích. Mimoto u maminky v bříšku je přeci taky stočený. Takže neměj obavy, neuškodí mu to. My s dětmi cestujeme taky přes 2 hodiny, když byly malinké, většinu cesty prospaly, nyní častěji stavíme, aby se provětraly a je to v pohodě. Rozhodně bez autosedačky ani na nákup do supermarketu 5 minut od baráku!!!!
 Vlaďka 
  • 

Re: Od kdy? 

(30.8.2005 21:09:50)
Dobrý den, dětští neurologové udávají bezpečný interval setrvání dětí, které ještě samy nesedí, v tomto typu autosedačky 2hod. Pro delší jízdy je lepší použít korbičku ke kočárku, která má homologaci skupiny O+ doplněnou o speciální bezpečnostní kit - dítě během transportu leží (např. kočárky Bebecar nebo Jané). Jinak doporučují dělat během jízdy po cca 2hod delší přestávky.
V.Víšková
 Líza 


Re: Re: Od kdy? 

(31.8.2005 6:47:03)
Vlaďko, to je sice fajn, co píšeš, ale to platí pro každodenní pobyt v sedačce (i pro to použití jako lehátko doma). Jinak ale pro dlouhé cesty autem je sedačka v přípdě nehody bezpečnější než homologovaná korba kočárku, vzhledem k tomu, že před pokládaný největší síla nárazu je předozadním směrem a nikoli z boku. Trochu krátkozraké od dětských neurologů...
 Gábi, 2 děti 


Re: Od kdy? :-))) 

(1.9.2005 21:20:05)
To jsou mi otázky - "od kdy"? Přece od narození ;-) Co třeba situace: jak dopravit miminko po porodu v z porodnice vzdálené 100 až 200 km od bydliště? ;-) A když to bude porod ambulatní? Jsou přece maminky, které jezdí s mimi autem každý den ...
 SAXANKA ,ADELA 2R 
  • 

Re: Od kdy? 

(6.9.2005 23:04:37)
Ahoj,
v podstate jde pouze o to,aby dite travilo v sedacce pouze nezbytne nutnou dobu. To znamena nedavat ho do ni treba doma v pokoji-vzdyt se mu to libi", nebo ho v ni nenechat spat.coz neznamena,ze nemuze dospat po prijezdu.Jsem rozhodne zastancem nazoru,ze bez sedacky- ani ranu!!
Nestoji to za ty nervy a pripadne vycitky.
 Jitka 31 


dvoubodovy pas 

(30.8.2005 15:33:48)
Nevite nahodou nekdo, kterou autosedacku je mozne upevnit do auta pouze dvoubodovym pasem? Mame v tuto chvili Maxi-Cosi Citi, Priory XP a Rodi XP (pro tri deti), ale zda se, ze ani jednu doprostred auta pripevnit nelze. Diky!
 Lída 
  • 

Pro Boba 

(30.8.2005 15:40:01)
ho´d mi sem E-mail. pošlu Ti pár fotek.
Bavit se nebudeš.
 Karel 
  • 

Re: dvoubodovy pas 

(30.8.2005 16:25:14)
Jedním dvoubodovým pásem sedačka moc nedrží, a určitě to není bezpečné. Ale je možné namontovat na totéž místo ještě jeden dvoubodový pás. Je to jednoduché a spolehlivé, a i levné. A dvěma dvoubodovými pásy připevníš sedačku podstatně solidněji než jedním tříbodovým.
 Olina 
  • 

Vyvádíte 

(30.8.2005 16:40:30)
jako kdyby právě pokládal svoje děti na koleje před Hlavním nádražím. V mých očích není žádný rozdíl mezi ním a domorodkama, odpíračkama očkování a vyšetření.
Jezdit bez sedačky je přirozené. Kdyby Bůh chtěl, abysme jezdili v sedačce, tak by nám dal prtky z pěnové gumy.
 Líza 


Re: Vyvádíte 

(30.8.2005 16:42:04)
Olino, bingo! :-)
 Miriam 
  • 

Re: Vyvádíte 

(30.8.2005 18:23:53)
Jazdit bez sedacky nie je prirodzene. Keby bolo prirodzene jazdenie autom, tak by Boh stvoril z Adamovho rebra auto a nie Evu. Prirodzene je nejazdit a pekne sa dopravovat po vlastnych.

Zaujimalo by ma, ci vsetci odporcovia detskych sedaciek taktiez odmietaju priputat seba za volantom. Ak nie, zda sa mi to dost podrazacke voci malym detom, ktore sa sami rozhodovat nemozu.
 Olina 
  • 

Omlouvám se 

(30.8.2005 16:50:35)
Text Vyvádíte... nebyl reakcí na vaši poznámku o pásech. Měl to být samostatný příspěvek, ale nějak se mi to spářilo. Ještě jednou se omlouvám.
 SylvieN 


Re: Re: dvoubodovy pas 

(1.9.2005 9:08:42)
Maxi Cosi Priori lze připevnit do auta dvoubodovým pásem. Běžně ji tam vozíme.
 Lidunka 


Re: Re: dvoubodovy pas 

(5.9.2005 10:26:13)
To je bezva, ze to dvoubodovým pásem nedrží, ale když má někdo tři děti ve věku 7, 4, a rok a čtvrt, tak prostě prcek s velkou sedačkou musí být v prostředku na dvoubodu a holky na podsedáku přivázaný pásem pro dospělý. Máte-li někdo jiné řešení, prosím, reagujte. A ještě, dá se sehnat 7 místný auto do 300 000? chceme ještě mimčo, ty dvě cácory máme jen jednou za 14 dní a malýmu je pak doma smutno. Díky. Lída
 Federika 


Re: Re: Re: dvoubodovy pas 

(5.9.2005 10:32:06)
Lidunko, to malé dítě s " velkou" sedačkou můžeš vézt na sedačce vepředu..Pokud tam nemáte aerbag...
 Lidunka 


Re: Re: Re: Re: dvoubodovy pas 

(5.9.2005 11:49:39)
Ahoj Federiko, ty myslíš, že je pro dítě bezpečnější sedět vepředu v sedačce na tříbodovém pásu než vzadu v dvoubodovém?Vždy´t se místu u řidiče říká sedadlo smrti a krom toho jsem tam viděla vozit jen vajíčka s miminkama proti směru jízdy, ani nevím, že tam autosedačku mohu připevnit.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: dvoubodovy pas 

(5.9.2005 11:52:23)
Tomu sedadlu se tak rika, ale myslim si, ze uz tomu tak podle statistik neni. Ale nechci se hadat, jak rikam, zjistene to nemam:-).
POdle me bude urcite bezpecnejsi mit dite vepredu ve velke autosedacce pevne pripoutane pasem tak, jak se ma, nez ji mit vzadu prioutanou jen dvoubodovym pasem. To si myslim.
A podle zakona smis vpredu vezt autosedacku jakoukoli...
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: dvoubodovy pas 

(5.9.2005 11:53:50)
Ale nesmi byt vpredu zadny funkcni airbag...
 Federika 


Re: Re: Re: Re: Re: dvoubodovy pas 

(5.9.2005 12:06:46)
Lidunko, tomu sedadlu se dnes už "sedadlo smrti" neříká, podle statistik tam rozhodně víc úrazů než na zadních sedadlech nebývá. Něco jiného by samozřejmě bylo, pokud by v tom sedadle sedělo dítě bez zádržného systému.
Já jsem tam vozila starší dítě asi do 3 let, teď tam vozím mladší a vyhovuje nám to všem....Sedačku ta m připevňuješ normálně jako vzadu, tříbodovým pásem....
 Leli 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvoubodovy pas 

(6.9.2005 13:33:44)
V návrhu nového zákona je vození dětí na předních sedačkách již zakázáno. Uvidíme jestli to tak projde.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvoubodovy pas 

(6.9.2005 13:39:28)
Vazne? O tom jsem neslysela jedinou zminku...
 Federika 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvoubodovy pas 

(6.9.2005 16:17:01)
Leli, divila bych se, kdyby prošel zákon zakazující vozit děti na předních sedačkách...Ty zákony se většinou sjednocují se zákony ostatních států EU....
 leli 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dvoubodovy pas 

(7.9.2005 14:37:54)
Pravděpodobně tento návrh neprojde, navrhuje ho ČSSD, ale ODS je proti. A taky to nevypadá na schválení nového zákona do voleb.
 Ivana Černá, 2 prcci plus bříško 
  • 

Re: dvoubodovy pas 

(8.9.2005 19:17:45)
Pomalu řešíme podobnou situaci, jak vozit tři děti.
Kiddy Reaboard 2000 je konstruovaná tak, aby mohla být uchycena i dvoubodovým pásem. My v ní vozíme pětiletou dceru a jsme s ní maximálně spokojeni. Stála kolem 5000,- .Bezpečnost je pro nás priorita, a tak ji teď sháníme znovu. V běžných prodejnách ji ovšem nemají, tak se zkuste podívat na www.vseprorodinu.cz.
Přeju šťastnou ruku při výběru té nej. sedačky













 Marie 
  • 

Měla jsem autonehodu s dítětem 

(30.8.2005 18:10:32)
Pro všechny Boby a lidičky, kteří si myslí, že autosedačky jsou zbytečnost a mají plnou pusu pravděpodobnosti:
Měla jsem menší autonehodu s tříměsíčním dítětem a i když to byla nešťastná náhoda, myslela jsem, že se namístě zabiju. Byl to hrozný šok. Člověk si říká, že se mu to nestane a v hlavě má spoustu svých starostí a radostí a takové tragédie se ho netýkají - do té doby než se jemu nebo jeho blízkým stanou. Naštěstí pro mé dítě, nejsem Bob a pořídila jsem mu značkovou autosedačku, která jemu ale i mně zachránila život, protože kdyby se mu něco stalo mou vinou, určitě bych to neunesla. Neměla jsem ani modřinu, ale mimčo by to asi bez sedačky nepřežilo.
 Ivana 
  • 

Re: Měla jsem autonehodu s dítětem 

(30.8.2005 18:43:24)
Děkuji, že ještě existují zodpovědní rodiče jako ty a doufám, že takových jako je Bob bude čím dál, tím méně. Zachránila jsi svému dítěti život.
 Marie 
  • 

Re: Re: Měla jsem autonehodu s dítětem 

(30.8.2005 19:36:51)
Z vašeho pohledu jde o zodpovědnost, ale já to vidím jinak. Mám svoje dítě natolik ráda, že bych ho do auta bez sedačky a nepřipoutaný
nevzala, protože vím, že tady nehody jsou a že to není pouhá pravděpodobnost, ale smutná realita. Mám z toho sama strach. Vzhledem k tomu, že bydlíme na vesnici, potřebujeme auto často a i na větší vzdálenosti a navíc, když vidím některý řidiče, mám prostě strach. Ne jednou se mi stalo, že mi vjelo auto do křižovatky (z vedl.silnice) a musela jsem prudce brzdit, to samé při předjíždění...v roli jsou vteřiny, kdy už člověk nestihne nic udělat.
 Jana, dva kluci (1999,2000) 
  • 

V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(30.8.2005 18:15:35)
Možná to spoustě z Vás připadá směšné, ale vídám a slýchám to poměrně často - zejména pokud jde o "skořepiny" pro miminka - rodiče sice autosedačku v autě namontovanou mají, ale dítě v ní nepřipnou (z mě neznámého důvodu). Jedná moje známá takhle bourala s měsíčním miminkem, které od té doby tráví svůj život po nemocnicích s těžkým poškozením mozku. Taky by mě zajímalo, jestli policajti kontrolují jenom přítomnost autosedaček, nebo i to, jestli jsou v nich děti zapnuté :-(
 Ivana 
  • 

Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(30.8.2005 18:41:43)
Milá Jano, autosedačka není povinnost, bohužel. Pouze na silnicích první třídy a na silnicích dálničního typu. Takže pokud rodiče jezdí bez ní po normálních silnicích, nemůže policie nic dělat. Škoda.
 Jana, dva kluci (1999,2000) 
  • 

Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(30.8.2005 18:55:17)
Ale mě nejde o přítomnost autosedačky, ale jestli je v ní dítě připnuté, chápeš Ivo. Znám spoustu rodičů, co dítě do sedačky jenom p o s a d í, a to i na dálnici.
 PajaMM 


Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(30.8.2005 18:57:48)
To snad ani neni mozne, ze to nekdo udela... Ja ty lidi vazne nechapu...cim mysli???
 Lukyska 


Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(30.8.2005 19:29:01)

Jano, teda!!!!!!!!!!!!

Pokud se pamatuji sama jsi Kiliana alespon jednou (kdyz jsem u toho byla) v sedacce nepripoutala, aby ho to neskrtilo, pravda jenom nakratko, ale....
 Jana, dva kluci (1999,2000) 
  • 

Re: Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(30.8.2005 19:58:01)
Lukysko, asi nějaká mejlka, žádného Kiliána neznám...... :-(
 Kubula K. 


Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 8:01:07)
Já mám pocit, že te´d už jsou snad sedačky povinné na všech komunikacích?
 PajaMM 


Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 8:09:05)
Dobre rano.

Tak to se, bohuzel, pletes. Autosedacky jsou povinne jen na silnicich pro mot. vozidla a silnicich dalnicniho typu... Jedine, kde je autosedacka povinna vsude, je sedadlo spolujezdce, kde ale nesmi byt zadny funkcni airbag. Tahle debata uz se tu vedla, neni to tak davno...

Bohuzel, zakon, ktery by narizval uzivani autosedacek vzdy a vsude, neprosel. Takze se budeme nejspis muste zacit modlit, aby to konecne odsouhlasili...nebo nevim.
 Jana 


Re: Re: Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 8:32:20)
Nevim, co resite. Vzdyt snad nejde o to, jak obcurat zakon, ale jak ochranit dite pred realnym nebezpenim vyrazeni zubu, otresu mozku, poraneni hlavy a patere... atd, lekari zachranek by jiste umeli vyjmenovat dalsi a dalsi zraneni, ktera se mohou stat i pri velmi malych rychlostech.
J.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 8:39:09)
Ono jde spis o to, ze zodpovedni rodice poutaji sva ditka do sedacek vzdy a vsude, bez ohledu na to, ze to zakon nenarizuje.
Ale nezodpovednym rodicum - a priznejme si, neni jich malo - to musi, bohuzel, naridit zakon a ten ne a ne vejit v platnost...
Souhlasite?
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 8:50:09)
Jsem rada, ze se shodneme:-)))

A myslim, ze i pasy musi byt podle norem, takze kdyby to policie zkontrolovala, resilo by se to. Otazka je, jestli je to vubec napadne kontrolovat, ze...spis ne nez ano.

A jinak - kez by nekterym rodicum pomohla "jen" pokuta a ne bouracka...protoze pak chudaci deti, ketere nejsou pripoutane.

A ja to stejne nechapu. Vsude to rikaji, porad se provadeji testy a lidem se ukazuje, co s ditetem naraz - i treba "jen" v 50km rychlosti - udela a oni je nepoutaji a nepoutaji...
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 9:19:06)
Ale predvidat se prece neda ani u lidi...clovek se muze sebelepe snazit a stejne ho nabouraji.

Uz je to asi 13 let, ale jela jsem s rodici k babicce a potrebovali jsme vzit benzin. Takze jsme zastavili v nasem pruhu - na asi 2km rovnem prehlednem useku silnece, chteli jsme odbocit doleva k benzince, ale museli jsme pockat, nez prejede auto jedouci proti nam. Tak stojime, blikame - podotykam, ze jsme stali u stredu silnice, abychom neprekazeli autum jedoucim rovne a co se nestalo. V plne rychlosti to do nas napralo auto, ktere jelo za nami. Hodilo nas do cesty tomu protijedoucimu, takze jsme skoncili na uplne druha strane silnice. Diky pasum se nam nastesti nic nestalo, krome zhmozdenin a soku. A to jsme opravdu nijak predvidat nemohli. Byli to tri kluci, kazetak na pkny pecky, povidali sia ridic nedaval pozor....A s tim proste clovek nic neudela. Takze Bob, pokud psal pravdu, je nezodpovedny a potraboval by potrestat. Bohuzel, neni jak...

A s temi zviraty mas uplnou pravdu!!!
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 8:42:25)
Milado,

ale pokud vim, tak takovy zakone stejne jeste v platnost nevesel - ani ho, myslim, neschvalili...Nechci se hadat, nevim to jiste. Ale myslim, ze kdyby ano, uz by kolem toho byl poradny humbuk:-)
 Stáňa+Ondra (* r. 94) 


Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích 

(31.8.2005 11:14:55)
Milado,
tu novelu zákona o provozu na pozemních kominukacích vrátil Senát zpět s pozměňovacími návrhy - zatím jsem neměla čas propátrat, jestli se ty navrhované změny týkaly i sedaček, ale můžu po tom časem kouknout. Každopádně to teď bude projednávat znovu PSP - buď schváli ho schválí ve znění změn navržených Senátem nebo znovu ve znění, ve kterém ho původně schválila ona (k tomu potřebuje nadpoloviční většinu všech poslanců, nikoliv pouze většinu přítomných). Pokud nedojde ani k jedné variantě, tak zákon není schválený. Pokud schválen bude, tak ho musí ještě podepsat prezident.
Program dalšího jednání PSP zatím není, ale lze předpokládat, že to bude zařazené na zářijovou schůzi.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích 

(31.8.2005 16:12:50)
Milado,

nevim, jestli je to teda novinka, ale my to s muzem cetli poprve - pro deti je porad nejbezpecnejsi preprava v autosedacce PROTI smeru jizdy. Vzdycky jsem si myslela, ze takove se delaji jen pro ty nejmensi - vajicka. Ale docetli jsme se, ze takova existuje pro deti do 15 kg, coz je asi do 3 let (nase holcicka ma temer 15 kg) a stoji asi 5000. A je tahle preprava bezpecnejsi proto, ze dite ma v pomeru k telu vetsi hlavicku nez dospely clovek a tudiz pri narazu je ohrozenejsi, kdyz sedi po smeru jizdy...

Vedela jsi o takove sedacce?

Diky D.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích 

(31.8.2005 16:29:00)
Diky, Milado,

ja se radit nechystam. Jak rikam, nase mala uz ma 14,8 kg a tudiz nema cenu tuhle autosedacku kupovat. Ale snazime se o druhe mimi, tak u nej o tom mozna budeme uvazovat.
Myslim si, ze kdyu to ditko budu vozit od narozeni proti smeru jizdy, bude na to zvykle...treba se mylim.

Ale diky za adresu!
D.
 Stáňa+Ondra (* r. 94) 


Re: Re: Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích 

(31.8.2005 22:34:07)
Milado,
pokudmne paměť neklame tak ta novela má stejně předpokládanou účinnost od 1.1.2006, takž je to fuk. Pokud to zařadí na zářijovou schůzi a schválí, tak prezident má na podpis 15 dní. Protáhnou by se to tedy mohlo v případě, že by to ještě vrátil on. Pak to znamená další schvalování. Ale i tak se to dá do začátku příštího roku stihnout a dřív by to stejně neplatilo, i kdyby to nevrátil ten Senát.
 Stanislava. 


Re: Re: Re: Re: Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích 

(31.8.2005 22:49:07)
Milado já fakt nevím, nezajímala jsem se o to, ale chápala bych že vstoupil v platnost. Naopak jsem četla, že se tam našim zákonodárcům zase podařilo vtěsnat několik paskvilů.
S.
 Stáňa+Ondra (* r. 94) 


Re: Re: Re: Re: Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích 

(1.9.2005 15:12:35)
Milado,
to je moje blbost - měla jsem za to, že účinnost je plánovaná od ledna (možná to tak bylo v přip. řízení) a už jsem to neověřila :-(
 Stáňa+Ondra (* r. 94) 


Re: Re: Re: Re: Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích 

(1.9.2005 15:13:53)
Milado,
to je moje blbost - měla jsem za to, že účinnost je plánovaná od ledna (možná to tak bylo v přip. řízení) a už jsem to neověřila :-(
 Stáňa+Ondra (* r. 94) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích 

(1.9.2005 15:16:46)
Pardon- hlásilo mi to error, tak jsem to odklikla ještě jednou ... :-(
 Kubula K. 


Re: Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 19:18:40)
To je docela zajímavé - nedávno jedna moje studentka dostala bavoráka kabriolet, a protože můj syn tyhle auta miluje, chtěla ho vzít na krátkou projížďku (kolem bloku). Sedačku jsme neměli, ale podložila jsem mu zadek a připoutala ho normálním pásem. Krátce předtím jsem četla v Týdnu, že nějaký politik se hodlá zasadit o to, aby sedačky byly povinné všude, což jsem si vyložila tak, že zatím nejsou a tudíž jsme v pohodě. Co čert nechtěl, po 100 metrech nás zastavil policajt a udělal nám přednášku o tom, že už dávno povinné jsou (včetně srdceryvných vět typu "máte svoje dítě ráda? a proč mu nezajistíte bezpečí? atd.). Tak jsem z toho jelen...
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 19:37:58)
Opravdu zatim, bohuzel, vsude podle zakona nutne nejsou. To asi pan policista neznal zakon. Spis vas mel upozornit, ze sice povinne nejsou, ale pokud mate sve dite rada, nikdy ho nedate do auta bez autosedacky, protoze stat se muze cokoli kdykoli, i na kratkem useku...
A to, ze jsi syna pripoutala normalnim pasem a podlozila mu zadek, k tomu radeji ani nebudu nic rikat...staci si precist par clanku a budes vedet...

A doufejme, ze pani zakonodarci si uvedomi, ze museji schvalit konecne zakone, ktery chrani zivoty deti...
 Petra 
  • 

spravne upevnena autosedacka!!! 

(30.8.2005 21:39:41)
Ja sama nemusim mluvit o nezodpovednych rodicich,vozila jsem donedavna svou 10-ti mesicni dceru sice v drahe autosedacce a pripnutou,ale sedacka byla nespravne upevnena.Horni cast pasu jsem pripevnovala za sedacku a cast pasu,ktery jde od mista,kde se pas zapina ,jsem vedla pred ditetem.Az kdyz jsem o autosedackach videla porad v televizi,kde to ukazovali a varovali pred nespravnym upevnovanim,mi to doslo a nejradeji bych si nafackovala.
 Ivana Procházková 


Re: spravne upevnena autosedacka!!! 

(2.9.2005 21:58:37)
Petro, a kudy se má ten pás vést? Já ho taky vedu před dítětem.. Vedu ho vlastně jakoby přes sedačku, a to přes tu část sedačky, v které má dítě nožičky (mluvíme o vajíčku..?) a dítě má pod tou částí pásu v sedačce schované nožičky. Horní část pásu je vedená za sedačkou.
 Petra 
  • 

Re: Re: spravne upevnena autosedacka!!! 

(5.9.2005 22:12:56)
Ivule,myslim,ze to mas spravne.
Jak jsem to ted pochopila z ty televize,kde to ukazovali a moje kamaradka mi to tak potvrdila, tak horni cast by mela jit za sedacku(vajicko) a dolni cast pasu by mela jit pres nozicky Ted jsem se do toho zamotala,potrebovala bych jit do auta a zkusit si to :-).
Doporucuji jeste jednou prohlednout navod a vyzkusit to. Tak jak jsem to delala predtim (nespravne) se totiz sedacka trochu vyklala a ted uz se nevykla.
 Jana 


Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(30.8.2005 23:20:07)
Taky je nutne pripoutat autosedacku!
Dodavam z vlastni (nastesti bezproblemove ziskane) zkusenosti ;o) Az pri vyndavani ditete z auta jsem si vsimla, ze jsme sice syna peclive pripoutali do autosedacky-vajicka, ale sedacka jen tak lezi na zadnim sedadle......

Jinak nechapu, nechapu, nechapu. Vzdycky jsem si myslela, ze nepouzivani sedacek svedci akorat o nevzdelanosti a jednoduchosti rodicu, mozna i o socialni nedostatecnosti. Mame zname (vzdelane, prijemne, "moderni" a zajistene lidi), kteri maji pro sve dite drahou znackovou autosedacku a pouzivaji ji jenom na dalnici, jinak ne. Takze dite sedi VEDLE autosedacky na sedadle. Vetsinou jezdi mimo dalnice, po mensich silnicich, velkym novym autem... a dite nepripoutane, protoze chudinka je tam tak svazane. Dosla mi slova. Dokonce byli ochotni dlouho cekat, nez jsme nase deti do sedacek nainstalovali, jejich dite soupli vedle prazdne sedacky na sedadlo a jelo se....
Milado, myslim, ze v te situaci bys neagitovala ani ty ;o))))
J.
 Stanislava. 


Re: Re: Re: V autosedačce je nutné dítě připoutat !!!! 

(31.8.2005 22:22:59)
Ahoj Milado,
koukám, že se tady zase pereš jako lvice za autosedačky. Já se raději nevyjadřuji, víceméně můj názor znáš.

A ještě k Bobovi. Mě sejmul na dálnici kamión, protože řidič usnul za volantem. Asi jsem blbá husa, že jsem to nepředpokládála, že chudák řidič je utahaný v práci a že si položí hlavičku na volantík a bude ve 130ti pokračovat v jízdě a ejhle, senzory nějak nesecvakly a ono zúžení, padesátka a kolonka. :-)))
S.
 Riana 
  • 

Jak v taxíku či autobuse? 

(31.8.2005 12:40:26)
Přemýšlím čistě teoreticky nad tím, jak to provést, když matka potřebuje narychlo převézt dítě taxíkem a záložní autosedačku vůbec s sebou nemá. Navíc nejsem přesvědčena o povinnosti taxikářů vozit v kufru sedačku pro dítě :-)) A proč nejsou pásy v autobusech? Jenom proto, že je poměrně velký? A jak tam přepravovat miminko jinak než v rozměrném kočáru?
Já jsem se synem jezdila vždycky vlakem (autobus ráda nemám), ale co maminka ze zapadlé vísky?
Fakt by mě zajímalo jak výše uvedené řešit a přeji vám všem pěkný den!
Riana
 Ála+2 
  • 

Sedačky PROTI směru jízdy 

(3.9.2005 15:15:18)
Opravdu jsou prý mnohem bezpečnější, jak už tu zaznělo. Manžel tenkrát o tom načetl vše možné a nemožné, zjistil si výsledky všemožných testů, strávil na tom zkrátka intenzivně snad týden. Proto jsme se také rozhodli takovou sedačku pořídit. A naše jinak velmi živé 3,5leté dítě v ní stále, světe div se, více či méně ochotně sedí :-)) O jeho o 21měs. mladším bráškovi to platí taky, ten to totiž zas vidí u staršího. Takže myslím, že je to jako s tím pásáním - pokud dítě nikdy nejezdilo nepřipásané (resp. připásané PO směru jízdy), tak ho ani nenapadne, že by tak mělo jet. My jsme moc spokojeni se zn. Kiddy Reboard.
 Simona, 10 měsíční syn 
  • 

Re: Sedačky PROTI směru jízdy 

(3.9.2005 21:41:33)
Souhlasím s tím, že bez sedačky a upoutaného dítěte necestuji, syn by mohl v naší sedačce podle váhy cestovat již po směru jízdy, ale dokud to půjde, budeme ho vozit proti směru jízdy. Nic bezpečnějšího neexistuje. Ač se snažím být velmi liberální, a říkám si, že každému patří jeho názor, některé příspěvky v této diskusi mě šokovaly - hazardovat se zdravím a životem bezbranného tvorečka, který nám bezmezně důvěřuje - mi připadá poněkud zvláštní.
 Zima 


bezpečnost v autě 

(4.9.2005 17:23:39)
Já bych se tady přidala s trochou osvěty - řekněte prosím svým manželům, ať jezdí podle předpisů a dodržují rychlost. To platí i pro vás. Nic nespěchá tak, aby stálo za to riskovat.

Čím menší rychlost, tím větší šance, že následky případné kolize budou menší.

A to platí, i když si myslí, že jezdí bezpečně a mají bezpečné auto - mluvím z vlastní zkušenosti, je to fakt hnusné, hnusné, hnusné, když jedete v autě, normálně se bavíte a najednou rána a váš manžel nereaguje, na bílý airbag kape krev, a život se najednou úplně převrátí. Řidiči, který "naši" nehodu zavinil, se nestalo vůbec nic (dostal smyk na mostě a urval se mu přívěs naložený dřevem, který nás sejmul). Manžel přežil, po 8 měsících ho máme doma, ale nikdy nebude fyzicky úplně v pořádku. A to jel opatrně a měli jsme MPV vyšperkované airbagy. Děti v sedačkách byly, nicméně sedačky nebyly nejnovětší (děti si je po sobě dědily). Jakákoliv sedačka je lepší než žádná. Ale přesto: jezděte opatrně a pomalu - to je důležitější. A říkejte to svým chlapům.

 PajaMM 


Autosedacky vzdy a vsude - konecne!!! 

(4.9.2005 19:50:43)
Tak konecne od 1.7.2006 se budou muset autosedacky pouzivat vzdy a vsude!!!
Alespon neco se tem nasim zakonodarcum uz konecne podarilo....
 Petra, Dominik 3/04 
  • 

Re: Autosedacky vzdy a vsude - konecne!!! 

(4.9.2005 21:26:28)
Ahoj Danielo,
máme stejné myšlenky, taky jsem tu zprávu dnes slyšela, vzpomněla si na tuto diskuzi a chtěla to sem napsat :-)
 PajaMM 


Re: Re: Autosedacky vzdy a vsude - konecne!!! 

(4.9.2005 21:54:52)
Ja neodolala a napsat jsem to proste musela, protoze me to hrozne potesilo ... :-)
 Petra, 2 skřítci 
  • 

Re: Autosedacky vzdy a vsude - konecne!!!  

(5.9.2005 8:58:24)
Je moc hezké, že jízda v autosedačkách bude povinná. Své obě děti vozím od narození při jízdě autem v autosedačkách. Neexistuje pro ně jiná možnost, a jsou zvyklí od malinka a v pohodě.

Nejhorší ale je, že za těch 5 let od prvního dítěte poznávám, že některé maminky sice "mají" a "posazují" děti v autě do autosedaček, ale prostě ty autosedačky neumějí připoutat (nebo nechtějí?) - a to nejenom vajíčka ale i klasické pro starší děti s 5-bodovým připoutáním. Prostě dítě připoutají do sedačky, ale autosedačku již neupevní, nebo upevní sedačku a nepřipevní dítě.
Když jsem to viděla poprvé, myslela jsem si, že to byla výjimka, ale během těch let poznávám, že je to naprosto běžná záležitost!!!!!!!!!!!!!!! KATASTROFA
 PajaMM 


Re: Re: Autosedacky vzdy a vsude - konecne!!!  

(5.9.2005 10:20:58)
Slysela jsem, ze ministr dopravy take bude chtit, aby policie spravne vozeni deti v autosedackach vice kontrolovala.
Tak doufam, ze to budou delat. Protoze to bude alespon mit nejaky smysl. Ne dat na silnici jen tak omezeni na 30 km/h a pak za krovim chytat ty, kteri jedou 50 km/h. A podobne vychytavky, ktere nase policie dela, jen aby splnila nejspis sve kvoty na udeleno blokovych pokut...
 PajaMM 


Re: Re: Re: Autosedacky vzdy a vsude - konecne!!!  

(5.9.2005 10:22:11)
Pardon, za preklepy:-)...udeleni ne udeleno :-)
 Dana 
  • 

Autosedacka  

(6.9.2005 19:25:34)
Pokud vím autosedačka - vajíčko je anatomicky tvarovaná a nepůsobí novorozenci žádné zdravotní problémy s páteří.

přiznám se, že já jsem si dítě vezla z porodnice pouze v zavinovačce a občas jsme jeli jen tak, dítě na klíně. od doby co máme internet amám přístup k informacím, bych to už neudělala, prostě mi nedocházeli následky. Takže sedačku vozíme všude.


S tím jak tu řešítě, že nechápete, když má někdo na drahé auto, proč nemá na sedačku...Ono to bude asi jinak. kamarádka má manžela který je řidič s povolání a sedačky taky nemají, protože on prostě jezdí bezpečně. Nikdo mu to nevymluví, ona už i říkala že s ním jezdit nebude, ale s ním to nehne. prostě jezdí bezpečně a hotovo. Paličatej, ješitnej, tupej chlap!
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Autosedacka  

(6.9.2005 19:35:11)
hm toje teda velmi chytrý pán.Můj manžel taky jezdí bezpečně a stejně nás málem zabila nějaká přihlouplá ženská:-( bez sedaček bych nejela ani přeparkovat
 PajaMM 


Re: Autosedacka  

(6.9.2005 19:43:15)
Opravdu "chytry" pan...to snad ani neni mozny. Ale byt jeho zenou, tak zase nikdo nehne se mnou...prece nebudu ohrozovat sve deti, jen kvuli tomu, ze jejich "povedeny tatinek" je zabednenej...
 i 
  • 

i 

(7.9.2005 21:02:19)
i
 Valkýra 


Pro všechny, kteří považují autosedačky za zbytečné 

(2.12.2005 11:06:15)
TADY
 PajaMM 


Re: Pro všechny, kteří považují autosedačky za zbytečné 

(2.12.2005 11:14:59)
Pettino,

taky jsem si rikala, kdyz jsem to cetla, ze nevim, kdy to lidi konecne pochopi, ze dite MUSI VZDY pripoutat do sedacek...

Tohle se nemuselo stat...
 Valkýra 


Re: Re: Pro všechny, kteří považují autosedačky za zbytečné 

(2.12.2005 11:35:55)
Danielo,
bohužel i můj manžel patří k lidem, kteří autosedačku vozí v autě jen kvůli policajtům, ale jinak "takový nepodstatný blbosti neřeší". Dcera už je velká, má jen podsedák a připoutá se sama, ale musí se jí to připomínat. Když jedou někam s manželem sami, připomínám jí to několikrát, protože on se na to vykašle. A stejně nemám jistotu.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Pro všechny, kteří považují autosedačky za zbytečné 

(2.12.2005 11:45:45)
Pettino,
to je mi lito. My jsme nastesti oba stejni a hodne se bojime. A kdyz clovek vidi a cte testy, tak se jen utvrzuje. No a pak kdyz se stane takova tragedie, tak si rikame, ze sedacka je to nejmensi, co muzeme udelat...
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Pro všechny, kteří považují autosedačky za zbytečné 

(2.12.2005 11:54:42)
U nás byl jeden čas taky boj o autosedačku - manžel uznával, že je důležitá, ale když "jedeme jenom "za roh" do školky...". Pak nějak byla v televizi nějaká kampaň a v rámci ní ukazovali na trenažeru pani s velkým plyšovým medvědem a náraz ve čtyřicítce... když viděl, jak ten medvěd po nárazu letěl, asi mu to naštěstí nějak docvaklo.

S.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro všechny, kteří považují autosedačky za zbytečné 

(2.12.2005 12:07:33)
Nedavno jsme to videli taky a je to hrozny pohled...A je to "jen" plysovy medved...
 Věra. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro všechny, kteří považují autosedačky za zbytečné 

(2.12.2005 12:48:13)
Milado ano , bohužel většina dětí těžce zraněných a mrtvých při nehodách jsou ty nepřipoutané.
Mám pocit že snad od července 2006 budou autosedačky povinné, ale nejsem si jista.

Jestli ano, vítám to, sice se možná ozvou hlasy "porušování svobody rodičů"..v tomto případě raději omezení jejich práv a záchrana života a zdraví dětí, které ve svých autech vezou.
Je to stejné jako alkohol za volantem, porušování rychlosti..a..t.d.

Když nemají lidé rozum, nutno zákonem....:-)...a měly by být přísnější, na džungli na našich cestách...a vymahatelnější.
 Pavla B 


Nepřipásaná autosedačka 

(2.1.2006 22:20:23)
Právě jsme absolvovali rodinnou hádku při jízdě taxíkem. Taxíkář neměl bezpečnostní pásy na sedadlech a můj manžel mu dal za pravdu, že není zapotřebí autosedačku "obtížně" poutat pásy, ale stačí jen zaklínit mezi zadní a přední sedačku, účinek v případě nehody by prý byl stejný jako kdyby byly použity pásy...Pokládám to za holý nesmysl ale oba pánové si notovali...mám obě své děti ráda a nechci čekat až se přesvědčím o své pravdě ani se nechci rozvést, jak mám reagovat ?
 PajaMM 


Re: Nepřipásaná autosedačka 

(2.1.2006 22:25:31)
Mas naprostou pravdu. A nesmis se dat!!!

ja v tomhle zkusenosti nemam - myslim s taxiky. Ale nejspis, uz kdyz se taxi objednava, tak si to domluvit dopredu, popr. kdyz k nemu nekam dojdete, vybrat si takove, ktere bezp. pasy ma...

Jinak je cela autosedacka naprosto k NICEMU!!!

A zivoty deti jsou ohrozeny...

Preju hodne stetsi, pevne nervy a silnou vuli pri prosazovani tohoto nazoru!!!


A vse nej do noveho roku!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.