| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jde to i bez plínek?

 Celkem 139 názorů.
 Květa13 


Myslím,že je to fajn. 

(29.8.2005 10:19:01)
Já o tomto způsobu poprvé slyšela od Bory(autorky minulého článku)v Budějovicích na semináři o porodech a musím říct,že mě to velmi nadchlo.Konečně mi to taky osvětlilo otázku,jak to dělají "přírodní"maminky tam,kde se nosí mimina v šátku a pleny jistě nemají.Je to opravdu o komunikaci a o tom,že jsme moc dlouho považovali miminka za bezduchá stvoření,takové spíš stroje,než malé lidičky.Moje děti tuhle metodu neměly šanci zkusit,ale pokud se nám ještě nějaké mimčo narodí,myslím,že se pokusím.No-a buď to půjde,nebo ne a v tom případě budou pleny.Ovšem převážně látkové....
 adelaide k. 


Jeden upřímný dotaz 

(29.8.2005 10:46:48)
jaký to má smysl?????????

Vážně mě to zajímá a myslím to vážně - ne ironicky
 Ivča 
  • 

Re: Jeden upřímný dotaz 

(29.8.2005 11:04:09)
a nešlo by to rozepsat nějak podrobněji?-techniku provedení,tvé pocity..??
Ještě jsem se s takovým názorem nesetkala-ale je mi velice přijatelný..
kdyby se někdy mimísek zadařil,ráda bych byla vyškolená..hih..
Iv.
 Jana, 3 měsíční Tomášek 
  • 

Re: Re: Jeden upřímný dotaz 

(14.9.2005 21:14:15)
Já jsem se o té metodě dočetla na webu včera. Bohužel snad ani není text v češtině- jenom v němině /neovládám) ale anglicky naštěstí ano. Po přečtení některých těch materiálů jsem si uvědomila, že už reaguju a poznám, kdy Tomášek kaká, protože má skoro vždycky prdíky a používám na ně rektální rourku. každopádně už tedy poznám, kdy chce kakat. Co se týče čurání, v knížce píšou (a pravda je) že miminky čurají téměř vždy hned po probuzení, po nakojení. Tam se nemůže člověk splést. Takže doporučují (ted to samozřejmě hrozně zjednodušim a zestručnim) po spinkání a kojení s miminkem do polohy polosedu - pololehu (ty menší) na náš klín, zádíčka opřít o naše břicho, hlavička nekinklat - a když miminko čůrá, říkat mu při tom nějaký stálý zvuk (např.sssss), který si po někoikáté zapamatuje a při jeho slyšení pak časem se bude snažit čurat/kakat, respektive to pro něj bude signál že ted může. Tenhle zvuk říkat ze začátku i v situaci, kdy vás mrnous ze začátku počůrá když ho vybalíte na přebalováku, v posteli atd.
Včera jsme to po spaní zkusili a čurání se povedlo 1x, dneska 2x, a malinký kakouš a spousta prdíků. Zjistila jsem, že asi mnoho situací kdy dítě začne vřískat a já si říkám:ježiš co mu je, vždyt se mu nic neděje, tak část z toho je že se mu chce! Dále v materiálech doporučují, abyste se naladili na signály miminka, v teple ho rozbalit do naha, a pozorovat jeho řeč těla, když čurá/kaká. Tak abyste, až ty signály bude vysílat, to poznali. Nejde to hned, oba se to učíte. Miminko vás kolikrát počurá, chce to trpělivost. Výhoda je prý v tom, že miminko "vyslyšíte", a tudíž je tam skutečná komunikace, nenutíte je zvyknout si (po 5 měsíci cca) být v počuraných a pokakaných plenkách (prý pak na signály rezignuje - zvykne si kakat do plenek, a pak ho to zase odnaučujete později) spotřebujete mnohem méně plenek, šetříte kapsu i životní prostředí (plenka na jedno použití se rozloží zhruba za 500 let). Lze to praktikovat třeba jen ve dne, nebo i půl dne. Hlavní je milý přístup k miminku, žádné stresy, když se nepovede. Každopádně Tomášek, když se mi vyčural do lavorku, smál se spokojeně, a já věděla proč.
Jana
 Klárka,jedno divoké baby 
  • 

nevim nevim 

(29.8.2005 11:26:16)
nevim nevim.
svoje dite jsem nosila od narozeni jednoho mesice do jednoho roku. S vyjimkou porodnice, kde se pediatri chovali pekne hnusne, neopustilo mou naruc. presto musim uprimne priznat, ze jsem nepoznala, kdy cura. Kakani, to bychom bez plinek snad i zvladli,ale curani - bez sance. Moje ditko bylo divoke, neustale se vrtelo, silo sebou, jecelo, vzdorovalo (ostatne proto jsme sahli k satku), a na nejakou komunikaci o vymesovani mu proste nezbyl cas...
 marie 
  • 

bezplínková komunikační metoda 

(29.8.2005 11:52:05)
na diskuzi ostatní je tato metoda popisovaná,tam si to můžete taky přečíst.Já jsem na to líná zatím a tak dáváme plínky.
 Ivana Procházková 


Mám dotaz 

(29.8.2005 11:57:01)
Milé maminky,
které toto odhadnutí potřeb miminka zvládáte, mám dotaz.
Moje mimi asi tak do půl roku kakalo vždy při kojení. Tedy abych to upřesnila, buď při kojení nebo při čekání na odříhnutí (kdy přesně nevím). Pak jsem ji pokaždé hned šla přebalit. Pokaždé bylo čerstvě nakakáno. Jindy nekakala. To jsou ostatní mimi v tomto směru tak odlišná? (Nemyslím, že kojíte na WC míse, tak se na to ani neptám.. :) Taky si nemyslím, že manipulujete s miminkem ještě před tím, než si v klidu odříhne.)
Je mě to temný, stejně jako jsem nikdy nepochopila, jak to dělají maminky, které své mimi nosí výhradně v šátku. Když chtějí, aby se mimi vyspalo na čerstvém vzduchu, tak podnikají každý den s mimi v šátku 4-hodinovou tůru po venku? To jsem ale odbočila..
Díky za vysvětlení.. :)
 Sylvie 


Re: Mám dotaz 

(29.8.2005 12:06:08)
Ivule, s (ne)plínkama neporadím, ale na šátek odpověď znám :o) V šátku nosím už třetí dítě a podnikám s nimi několikahodinové procházky povenku. U mladších je to jasné - starší sourozenci se jednoduše nenechají obrat o své procházky do ZOO a na hřiště ;o) No a s nejstarší mě ven "nehonilo" nic - krom jednoho: přece nebudu s dítětem sedět celý den doma zavřená? "Na vzduch" ho dostanu buď tak, že na něj otevřu okno, nebo že ho naložím do šátku/kočárku a vypadneme ven. Zahrádku, nakterou bych mohla kočár odstavit a dělat si něco doma - nemám. Balkon, na který bych mohla kočár (nebo klidně i postýlku) odstavit - nemám...

S.
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


Re: Re: Mám dotaz - ahoj! 

(30.8.2005 9:52:48)
AHoj Sylvi, jdu náhodou "kolem", tak jen stručně vítám zpět ve všední realitě :-)
předp. že se vám daří dobře, bude-li chvilka, napiš, jak bylo ve Vrchlabí - stále tak krásně? - změnilo se něco za poslední 2roky??
kamarádka se tam za chvilku chystá...
Zdravím malého Hynka i "velké" holky ;o)
K tématu - šátek taky moc chválím, hodně jsem na Maruš používala.
Rovněžtak naše holčiny kadily buď při nebo po jídle, nebo naopak měly v prvních měsících koliku a s vyprázdněním problémy (přitom zpoč. výlučně kojeny)... Bohužel ve směru vyprázdňování dětí moje intuice zcela selhává. Až u starších to zhruba začínám odhadovat a přispěchám s nočníkem, teprve od nedávna se maruška nočníkově obslouží sama..
 Bob 
  • 

Re: Mám dotaz 

(29.8.2005 12:48:44)
No, s tím šátkem jsem to přesně tak dělal. Prochodili jsme kde co.
Ale řek bych, že v kočárku se miminku spinká přece jen o něco líp.
 Sláfka 


Re: Re: Mám dotaz 

(29.8.2005 14:09:35)
Bobe, s tím kočárkem bych si nebyla tak jistá. Já používám obojí - pokud jdeme na procházku, vyjíždíme v kočáru, aby se malý "nadýchal čerstvého vzduchu", jak se říká. Po lese je ochoten v kočárku setrvat, pokud jsou nad ním stromy a má se na co dívat. Ve chvíli, kdy ale začne být unavený, ho v kočárku neudržím, začnš se kroutit, vřískat a prostě neusne. Proto už sebou nosím vždycky i šátek, protože nosit na jedné ruce těch téměř osm kilo a druhou tlačit kočárek je dost náročné. Zjevně se mu spí líp v šátku, je tam klidný a vydrží spát také mnohem déle, než když se mi například výjimečně podaří ho v tom kočáře přece jen uspat.
A pokud jedeme někam dál, na nějaký výlet, mám zkušenost, že kočárek sebou vozím hlavně jako záložní vozidlo na věci, které máme sebou a na přebalování...
 JankaP 


Malá poznámka 

(29.8.2005 14:18:31)
Jo, bez balkónu a bez zahrady to jde hůř.
Jsem nadšená uživatelka babyvaku, dodnes (2,5 roku) ho používáme, nemůžeme si ho vynachválit... Ale musím říct, že jsem ráda, když syn spí v kočárku! Jeho váha je totiž nezanedbatelná a nosit ho čtyři hodiny, to by se mi asi nechtělo.

K bezplenkové metodě:
V těhotenství jsem jí byla velmi, velmi nadšená. Pak jsem zjistila, že miminko čurá třeba třikrát během deseti minut. V horkém létě jsme měli velkou spotřebu podložek Fixies, protože jsem ho kvůli horku dávala nahatého na podložku. Jak říkám, každých deset minut jsem musela podložku měnit, aby neležel na mokrém. A lítat s dítětem každých deset minut na záchod / nad nočník? To by se mi nechtělo!
Asi to bude tak, že každé mimi je prostě jiné. U některého to jde a u některého ne. Nevím.

Jana
 Sláfka 


Re: Mám dotaz 

(29.8.2005 14:03:34)
Ivule, tak na tohle ti můžu odpovědět, alespoň jak je to u nás. Malý (za týden mu bude 5 měsíců)převážně kaká ráno, hned po probuzení a rovnou do nočníku, občas ještě jednou přes den. Za poslední tři týdny se nám stalo jednou, že jsme to nestihli a šlo to do plíny. Pokud se zadaří vykakat hned poránu, tak už není třeba řešit to kojení, protože se poměrně dobře vyprázdní a rovnou jdou i prdíky, takže nás pak netrápí přes den. Pokud se to nepodaří, tak máš pravdu, že obvykle začne kakat při kojení, pravděpodobně tím, jak se uvede trávící trakt do pohybu. Nejdřív jsem si říkala, že je blbost kvůli tomu přerušovat kojení a dávala jsem mu na kojení plínu, aby se v klidu najedl. Nicméně jsem zjistila, že se stejně v klidu nenají, šije sebou, tlačí, rudne, obrací hlavičku ze strany na stranu, dokud nevykoná, co potřebuje. Takže jsem nakonec dospěla k tomu, že kojení přeruším a posadím ho na nočník, protože je to mnohem menší zdržení od jídla, lépe a rychleji se vyprázdní (ono v leže s plínou mezi nohama to nutně musí dát víc práce)a pak pije lépe a klidněji. Odříhnutí v tu chvíli neřešíme, většinou si ale říhne na nočníku.
 Jakvykmytakmykvy 


Smysl? 

(29.8.2005 15:59:27)
Přidávám se k Ivče - vážně mi u BKM uniká smysl?! Nechci to shazovat ani ironizovat, sama dělám spoustu věcí, u kterých si dříve narozené maminky asi ťukají na čelo (nošení v šátku, držení mimča co nejdéle bez kravského mléka atd atd), ale účel BKM jsem doteď nepochopila. Jediné, co se k němu asi tak, velmi vzdáleně, blíží, je ne právě fér poznámka o tom, že nikdo si nechce nosit s sebou záchod (psáno na jiné diskusi). OK, divné vyjádření, ale beru to.
Víte, ale ta silná slova, která o BKM i vjiných diskusích čtu ... o sepětí s dítětem, naslouchání jeho potřebám ... Fakt nevím, péči, něhu, a vůbec starání se o svého Píďalku vidím v něčem úplně jiném. Zejména se mi nelíbil úvod článku - představila jsem si maminku juchající s 9-týdenní holčičkou na WC na konferenci, tj. pravděpodobně (a v nejlepším případě) někde v hotelu - no tak s ohledem na tam přebývající neviditelnou havěť raději mimi přebalím někde jinde, než bych ho v tomto věku 9-týdnů! posadila či jinak umístila na veřejné WC.
Opravdu nechci být jedovatá, agresivní, popudlivá, jenom vážně, prosím, odpovězte Ivče a mně proč? V čem je ta vyšší kvalita života takového mimča?
 Ivana Procházková 


Re: Smysl? 

(29.8.2005 21:58:34)
Renino,
při představě maminky, která nese své malé mimi na veřejné WC v hotelu, jsem se málem oklepala :)
Mě se teda moc nelíbí ani představa, že bych se svým mimi seděla na WC u sebe doma v bytě. Nějak mi připadá, že tam to mimi prostě nepatří, stejně jako si na WC neponesu na zakousnutí housku s máslem.
I.
 bora 
  • 

Re: Smysl? 

(2.9.2005 21:02:42)
holky,
me prislo hygienictejsi podrzet mimi nad zachodem (uplne jedno kde) nez ho prebalovat bez prebalovaciho pultu, ktere valna vetsina verejnych toalet opravdu nema
(s nasi plenou balenou po cinsku a s kalhotkama do gumy to opravdu slo bez jakehokoliv kontaktu se zarizenim :-)

a k tomu smyslu:
me to prijde prirozene, hygienicke a ekologicke. navic nevim, proc to nedelat, kdyz vidim, ze to funguje, ze nam to vyhovuje a ze je viki spokojenejsi (a lepe vyprazdena a diky tomu uvolnenejsi atd).
je mi ale naprosto jasne, ze to neni pro vsechny. a navic to u nekterych miminek fakt nejde moc vypozorovat.

bora
a viki jednomesicni a bkm praktikujici
 Ivana Procházková 


Re: Re: Mám dotaz 

(29.8.2005 21:51:32)
No vzhledem k tomu, že moje dítě začalo sedět v 11. měsíci, tak by tohle bylo pro mě také do té doby ztracené. Ale zeptám se na jinou věc: jak jsi tomu prckovi vysvětlila, že má na nočníčku tlačit?
Díky, I.
 bora 
  • 

Re: posazovani?  

(2.9.2005 21:19:36)
ahoj milado,
tak jsem nepreskocila a zdravim :-)

predcasne posazovani (tedy pokud dite jeste samo nesedi) opravdu skodlive je, na to studie jsou

bkm ale neni o predcasnem posazovani.
jednak je docela presvedcive, kolik ruznych kultur (dost pocetnych) to dela a problemy nemaji, jednak prece miminko drzime i v nasi kulture ve svisle poloze - k odrihnuti apod a nad tim se nikdo nepozastavuje.

a pokud miminko nesouhlasi s polohou, ve ktere ho drzim (bez ohledu na to, jestli kvuli curani nebo proto, ze jeho bracha zrovna potrebuje pomoct s melounem ;-) da mi to pekne najevo, opravdu

bora
 Ivana Procházková 


Re: Re: posazovani?  

(2.9.2005 22:04:05)
Tak to pozor!! Nás pediatr před vzpřímenou polohou (např. při odříhnutí) velmi varoval! A pokud vím, nejenom nás, ale i jiné moje kamarádky, které chodí k úplně jiným doktorům měly vzpřímenou polohu "zakázanou".
 PajaMM 


Re: Re: Re: posazovani?  

(2.9.2005 22:28:15)
Ivule,

s timhle musim souhlasit a podporit te:-)

Nas taky varovali pred vzprimenou polohou na odrihnuti a vubec pred takovym nosenim miminek. Doporucovali nam na odrihnuti si to mimi spis jako polozit pres sve rameno, abychom mu nezatezovali pater a kycle...

 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: posazovani?  

(3.9.2005 8:40:13)
Hezky den, Milado!

No vidis, jak jsem pohotova:-)))))))

JInak ja BKM tedy praktikovat taky neminim, neni to pro me nic uzasneho a ani si nemyslim, ze by to prospivalo miminkum...
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: posazovani?  

(3.9.2005 10:17:21)
Bať, bať :) Taky jsem tak, jak popisuješ, nechávala miminko odříhnout.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: posazovani?  

(3.9.2005 10:49:14)
Podle ohlasu soudim, ze noseni miminka a jeho odrihavani ve vzprimene poloze zacina uz byt minulosti...aspon doufam:-)
 Jana, 3 měsíční Tomášek 
  • 

Re: posazovani?  

(14.9.2005 21:34:12)
Samozřejmě se miminko nesmí posadit do normálního sedu. Sedne si do klína jako do autosedačky - musíte se trochu vyhrbit, aby mělo pohodlí, aby dosed byl dokulata. V téhle pozici nehrozí, že bude přetížena páteř. Jinak samozřejmě, pokud se normálně posadí, se mu zadělává na nějakou tu skoliózu nebo kyfózu a podobně.
Ale myslím, že maminky, které si dají tu práci a najdou si informace o této metodě, tak se dopídí i té správné pozice. Jinak doporučuji knížku "Manipulace s novorozencem a malým dítětem" od Evy Kiedroňové, je moc poučná.
Jana
 Jana, 3 měsíční Tomášek 
  • 

Re: Re: Re: posazovani?  

(14.9.2005 22:05:50)
No ty polohy co vidím se mi moc nelíbí...Já jsem použila "know-how" z té publikace "Manipulace s novorozencem" (napsala to dětská rehabilitační sestra)- po jejím přečtení je mamince celkem jasné, jak by děťátko držet měla či neměla - jsou tam popsané polohy, které se používají, a neměly by, a co způsobují (např.vzpřímená poloha v náruči až od 9-tého měsíce! Neposazovat předčasně, používání autosedaček, lehaček, polohy na odříhnutí, atd atd. Zase to asi bude mít odpůrce, např.moje mamka shlédla nějaké ty polohy a konstatovala, že "to sem to teda dělala všechno špatně" - no pravda je, že jsem kvůli skolióze 4 roky nemohla přijít do jiného stavu...ale třeba ta skolióza byla způsobeno něčím jiným. Člověk se prostě snaží najít si pro sebe tu nejlepší alternativu.
Jana
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: posazovani?  

(14.9.2005 22:13:39)
Jano, to bych nebrala moc vážně - naše děti od 6-timěsíců vstávaly do stoje u nábytku, v Tebou zmiňovaných devíti měsících chodily. Těžko by jim někdo vysvětloval, že se nemají nosit vzpřímeně...
 Jana, 3 měsíční Tomášek 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: posazovani?  

(14.9.2005 22:17:17)
Tak určitě není mimčo jako mimčo, ale prý právě ten fakt, že se předčasně užívá vzpřímená poloha, psychika dítěte jde dopředu mílovými kroky a pouhé ležení už ho pak vůbec neuspokojuje, a tudíž se snaží o vzpřímení dříve. Ale na tu páteř to prý není nic moc. Ale odborník na to nejsem, zkušenosti nemám, jen to zdůvodnění mi přišlo logický.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: posazovani?  

(14.9.2005 22:27:24)
No tak co na to záda uvidim až za pár let, ale když se nám narodilo první dítě, tak jsem mimino automaticky chtěla nosit v té klasické miminkovské poloze naležato, ale dítě to nesnášelo - stejně jako ležet v kočárku. Ale jestli to bylo kvůli výhledu, nebo záchvatům kašle, které ho tehdy trápily, to těžko říct.
 Jana, 3 měsíční Tomášek 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: posazovani?  

(14.9.2005 22:33:14)
No zatímco moje sestra razí teorii "čím divočejší houpání, tím tvrdší spánek mimina" tak u nás je to přesně naopak - vůbec by neusnul, a já ho chudáka taky nemám jen naležato, to by si pěkně sležel hlavičku :-)
Beru ho do náruče to takovýho klubíčka, je v tom ohromně spokojenej. No a samozřejmě ve vzpřímený poloze se mu DĚSNĚ líbí, protože má rozhled, ale snažím se jí nepoužívat právě pro to info co jsem se dočetla. Ale když ho do ní dám, tak se zaručeně uklidní.
 bora 
  • 

Re: Re: Re: Mám dotaz 

(2.9.2005 21:05:54)
ivule,
ono neni sezeni dulezite, podrzet ho muzes i ve trech letech ;-)

a k tlaceni: viki tlaci aniz bych ji neco vysvetlovala, prekvapila me tim uz ve veku jednoho tydne pri podrzeni nad nocnikem, fakt jsem zasla.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Mám dotaz 

(2.9.2005 22:08:18)
No já jsem svou holčičku ještě nezačala učit tlačit, i když už dokonce umí sedět :) Tak jsem jen zvědavá, jak bude učenlivá, až jí strčím na nočník :))
 bora 
  • 

Re: Mám dotaz 

(2.9.2005 20:51:40)
ahoj ivule,
s kakanim ci curanim behem kojeni to zname, pouzivame dve ruzne moznosti: bud do pleny (lepe na plenu), coz je velice jednoduche a stejne se pak jdeme prebalit, nebo do nocniku. mame takovy mini nocnicek ze singapuru, na kterem se neda sedet, je opravdu pro kojence, da se vyborne umistit do klina pod detskou prdelku.
nesmejte se mi, neni to akrobacie, opravdu se to da :-)
bora
(a tri bezplenkove deti)
 Petra, 2děti,35tt 
  • 

Názor mírné pesimistky:) 

(29.8.2005 16:06:25)
Ahojte,
myslím si, že jak každému děcku rostou zuby jindy, jindy začne mluvit atd., tak stejně se tato metoda nedá uplatnit u všech dětí.
Náš syn kakal do 4 měsíců 1x za 4dny jen pomocí rektální rourky - plně kojený!!! A dcera taky plně kojená měla i 12 plínek za den. Časem se všechno upravilo.
(jsem zvědavá, jaké to bude tentokrát:D)
Čili gratuluju a přeju to všem, kdo to zvládáte s miminkem na záchod a moc držím palce těm ostatním, ať se nedají vystresovat.
Petra
 Maki 
  • 

Re: Názor mírné pesimistky:) 

(30.8.2005 9:14:38)
Ahoj Petro,
že Ti mrňousek kakal jen jedenkrát za 4 dny a při tom byl plně kojený je úplně v pohodě. Nedávno jsem četla v našem odborném lékárnickém časopise, že kojená miminka můžou kakat snad ještě méně často než jednou za 10 dní( přesně to nevím, musela bych se kouknout a teď nejsem doma). Je to způsobeno tím, že má mateřské mléko jiné vlastnosti než kravské, takže se může prakticky vše vstřebat a tudíž "není co kakat".
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Názor mírné pesimistky:) 

(30.8.2005 10:41:34)
Mě plně kojená dcera kakala jednou za 7-10 dní, ale synové za stejné situace museli tak 1x za 2 dny. "nebyli tak úsporní".
 Naja 


Re: Re: Re: Názor mírné pesimistky:) 

(30.8.2005 11:13:46)
Mně plně kojená dcerka kakala i 5x denně. Takže je to mimčo od mimča.
 Lukyska 


Co dite ziskava? 

(29.8.2005 16:30:19)

Me teda nezajima jak to funguje, ale PROC to delat? Co tim to dite ziskava? Psalo se o pocitech matky, chapu, ze pocity miminka nikdo moc nevysleduje, ale co si matky, ktere toto praktikuji mysli, ze to prinasi diteti?
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Co dite ziskava? 

(29.8.2005 18:25:59)
A já přidávám dotaz: jak řešíte procházky v zimě, cestování MHD či autem apod.?
 Kamila B+ Honzík10/04 


Re: Re: Co dite ziskava? 

(29.8.2005 18:52:33)
Přidávám se k předešlým dotazům.....a opravdu by mě zajímalo jaký to má smysl??!!!Vždyť takhle malé mimi stejně nemá rozum z toho,že se vykakalo do záchodu...a na zimu určitě plínu dostane,jinak si to neumim představit mít v zimě dítě bez plíny a nechat ho nastydnout...takže jde jen o to ušetřit pleny?Jinak si to nevysvětluju,přijde mi to opravdu uhozený-stejně jako předčasné vysazování na nočník
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(31.8.2005 14:56:46)
Jak víš, že nemá rozum? Pokud vím, v jednom z předchozích článků se právě psalo, že to dítě pozná. Před lety se taky tvrdilo, že dítě nemá z ničeho rozum, že plod, dokud se nenarodí, nic necítí, apod.
Já věřím, že "rozum" má - ne sice ten stejný jako dospělí, ale má.
 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(31.8.2005 17:43:39)
Milado,
já jsem o té metodě slyšela už dřív a o posazování tak malých dětí na nočník se tam nemluvilo. Ale to myslím není to podstatné. Podstatné je, že jedna maminka něco vyzkoušela, nadchlo ji to nebo jí to aspoň vyhovovalo, nelenila, sedla a napsala o tom článek. Přečetla jsem si ho a řekla jsem si, jo, o tom už jsem slyšela, nic pro mě. Stejně jako Toranoko naprosto nechápu potřebu některých lidí zesměšňovat všechno, co se jim osobně nějak nezdá nebo čemu nějak nerozumí.
Nejde ani tak o to, jestli je ta metoda účinná, zajímavá, potřebná a vím já jaká ještě. Jde o to, že někomu vyhovuje. Tak proč ji zesměšňovat, ironizovat a podezřívat autorku (případně další, které ji praktikují) z exhibicionismu...
Což je asi to hlavní, nikoliv to, jestli to může nebo nemůže fungovat.
 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(31.8.2005 22:09:33)
Milado,
jo, naprosto souhlasím. Akorát se omlouvám, protože jsem měla na mysli něco jiného - nikoliv věcné připomínky, ale jedovaté a ironické poznámky, takže jsem to měla adresovat někomu jinému.
 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(31.8.2005 22:41:52)
Milado,
třeba i z tohohle důvodu by to pro mě nebylo. Nepsala jsem, že ta metoda je ideální. Ale někomu to prostě fakt může vyhovovat, jakkoliv nám to připadá divné.
Mně (domorodce :-)) prostě z principu vadí, když někdo druhého zesměšňuje kvůli tomu, že používá jiné metody a postupy.
 liliana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(31.8.2005 23:03:36)
Ty Sylvo,jsi dokonale p....á,jdi se svými názory někam.
 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(1.9.2005 8:25:49)
Liliano,
potrefená husa se vždycky ozve, že - ano, psala jsem o lidech, jako jsi ty.
 Vanda 
  • 

pro všechny 

(2.9.2005 12:31:10)
MILÉ MAMINKY, DÁMY A PÁNOVÉ, ŘEŠÍTE TU PĚKNÉ KRAVINY. BUĎTE RÁDI, ŽE MÁTE ZDRAVÉ DĚTI A NEMUSÍTE ŘEŠIT OPRAVDOVÉ PROBLÉMY. JSEM PŘESVĚDČENÁ, ŽE VAŠE DĚTI NA PRVNÍM RADNE PLÍNKU UŽ POTŘEBOVAT NEBUDOU A BUDE JE JIM ZCELA JISTĚ JEDNO, ZDA DO NOČNÍKU VYKONALI SVOU POTŘEBU V PŮL ROCE NEBO AŽ VE DVOU LETECH. A MIMOCHODEM MÍSTO DÁVÁNÍ DÍTĚTE NA NOČNÍK NEBO ZÁCHOD KAŽDÝCH 10 MINUT RADĚJI VĚNUJI ČAS HRANÍ, UČENÍ, ČTENÍ POHÁDKY NEBO PROCHÁZKY VENKU.
JSEM SI JISTÁ, ŽE TO DĚTI OCENÍ VÍCE......
 Irena, dvě holky 8 a 1 rok 
  • 

Re: pro všechny 

(2.9.2005 22:42:02)
zcela souhlasím s Vandou
děti zcela jistě potřebuji jinou komunikaci s mámou (pokud se tomuhle dá říkat nějaká komunikace?!)
 Kamila B+ Honzík10/04 


Re: pro všechny 

(6.9.2005 15:29:02)
Vando,jsem ráda,že je tu někdo normální:-)

Vůbec ale vůbec nechápu smysl tohohle počínání a nikdo mi to tu ještě nevysvětlil...prosím teda nějakou dobrou duši,aby mi napsala v čom je tato metoda tak perfektní a co dítěti přináší mimo stresu z věčného držení nad záchodem:-)))A dokud mi to někdo nevysvětlí,budu mít ironické připomínky,jak se tu někdo rozčiloval:-)Protože mi to přijde uhozené a pro dítě stresující,bez nějakého smyslu...a jak tu někdo psal o rozumu,tak rozum z toho teda nemají!Několikadenní miminko držet nad záchodem a očekávat,že rozumí tomu,že se náhodou vyčůralo.....fakt nechápu aještě jednou prosím o vysvětlení a v čem je to dobré pro miminko:-)prosím:-)
 jeny 
  • 

Re: Re: pro všechny 

(7.9.2005 19:15:52)
kamilo,
a cos uz o tom cetla? ja mam pocit, ze se tu porad opakujou stejny otazky, ale jakoby nikdo necet ty zaklady.
z ty teorie mi nak vyplyva, ze to nedelaj proto, aby byly supermatky, a ze delaj i jiny veci nez drzej dite nad zachodem - to by nemohly ani psat na rodinu, co kdyby mezitim miminko curalo, ne? v cesku to jaksi skoro nikdo nepraktikuje, ale ja zabrousila i do ameriky (internetove) a prijde mi, ze jim to prijde normalni, jako kojeni treba, proste to poznaji a konaji, spis se bavi o tom, jak prakticky miminko oblict, aby nemusely komplikovane a zdlouhave vyslikat, to jsou docela zajimavy veci ;-)

jeny
 Kačka + Myška 08/05 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(5.9.2005 21:26:59)
Milado,

všichni v naší populaci mají zničený záda a nikdo s nimi BKM nepraktikoval, někde jsem četla , že bolesti zad jsou daní za naší vzpřímenou chůzi a myslím, že víc dětí si záda zničí nošením těžkých, přeplněných a nevhodných školních tašek než praktikováním BKM.

Když to dělat nechceš tak NEDĚLEJ protože tě NIKDO NENUTÍ abys to dělala.

 Věra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(5.9.2005 23:00:48)
Milado, no jo, bez plen už tvé děti jsou, ale MOHLY bejt od počátku, to nechápeš, mohla si bejt lepší, bezplenkově komunikující matka.
Jen to vědet včas.
:o))

Jen ironie, no jasně, BKM je pitomina ženskejch, co už roupama nevědí co se sebou.
Poslat je do třetího světa, to by koukaly, co by musely řešit za OPRAVDOVÉ problémy s dětma, s tím jak přežít a nakrmit je.

Chudáci děti, a jejich záda.
 Kamila B+ Honzík10/04 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(6.9.2005 15:32:08)
Bezplenkově kominukující matka?:-)))Jsem asi mimo,co to znamená?Vysvětlíš mi co tato metoda přináší dítěti???V čem je dobrá?Zatím to nikdo nedokáže vysvětlit
 Ivana a Barborka 8/04 


poslat je do třetího světa? 

(3.10.2005 22:17:51)
Poslat je do třetího světa? No jo tam by zcela jistě dělaly totéž co dělají, protože tam žádné Pampersky ani jine pleny jistě nemají.Haha
 Kačka + Myška 08/05 
  • 

pozorovat, pozorovat a pozorovat 

(5.9.2005 21:19:57)
Ahojky.
Myslím, že se to dá vypozorovat, kdy dítě kaká a kdy čůrá. Chce to jen čas, trpělivost a chuť.
Myška například, když kaká je úplně v klidu a dělá, že tu není, šít sebou začne až když dokaká. A to není v jeho kakání žádná pravidelnost ( někdy třeba 6 - 7 x denně a pak třeba 3 dny nic ). S čůráním to nemán zatím nijak moc vychytaný - čůrá poměrně hodně a nejradši, když ho rozbalím ( mám pocit, že je to někdy vysloveně schválně a že s toho má pěknou srandu - alespoň se tváří jako kdyby se mu něco móóóc pěknýho povedlo :-) )
 Jana, 3 měsíční Tomášek 
  • 

Re: Co dite ziskava? 

(14.9.2005 21:47:27)
Já nevím, ale zkusím si představit, jak by mě bylo s plenkou a hovínkem přilípnutým na zadku. Miminka se bohužel vyjádřit nemohou, ale určitě mnoho maminek zažije, že mimčo řve - proč? Protože má plnou plínu. Tak se mu v tom asi moc nelíbí, předpokládám. Myslím, že mimčo není nemyslící tvor a je si vědomo, že s rodičem má zpětnou vazbu jak v kojení, tak třeba v bolení bříška, nepohodlí a třeba i to vyměšování. Ale samozřejmě každý na to má jiný názor.
Jana
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Co dite ziskava? 

(14.9.2005 22:18:30)
Ještě pro Janu, že sem teda zase cpu naše děti :-) - naše děti dokud byly kojené a měly tu miminkovskou žlutou stolici, tak nebrečely kvůli plné plence, páč se do ní prakticky všechno vsáklo. (A madší byl plně kojen 8 měsíců, takže nebylo co řešit poměrně dlouho).
 Jana, 3 měsíční Tomášek 
  • 

Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(14.9.2005 22:25:20)
Jeno, tady si dneska pokecáme...já taky plně kojim, a Tomáškovi se plné pleně nelíbí, ať se jedná o hovínko nebo čurání. Prostě každý má jinou zkušenost, pro mě ta metoda má svoje plusy, a samozřejmě se to nesmí přehánět viz veřejné WC nebo každé čurání - to by se asi ta maminka zbláznila. Lze to dělat třeba i jen několikrát za den, tak jakýpak problém dát dítěti plenu - bude jen menší spotřeba. Tady přece nejde o nějaký perfekcionismus, jen o to, na co se kdo cítí, ne?
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Co dite ziskava? 

(14.9.2005 22:33:55)
Jasný.
 ZuzkaS 


módní trend 

(29.8.2005 19:06:48)
Já si myslím, že je to zase nějaký módní trend. Přijde mi, že se poslední dobou strašně propaguje taková přírodní výchova miminek - bez plíny, v šátku a žádný kočárek, kojit pomalu až do školkového věku atd. Podle mě se to dost přehání a myslím, že všeho s mírou. Koneckonců jsme v civilizaci a ne v bujném pralese, kde bychom neměli jinou možnost než dítě jenom nosit, stále kojit a mít bez plíny. To bychom taky mohli začít prát v pramenité vodě, sprchovat se v dešti a místo do Delvity vyrazit na sběr kořínků a na lov atd.
Já teda musím říct, že si občas ráda vyjdu ven bez dětí a nevím, kdo by mi hlídal mimino bez plíny, taky jsem docela ráda po půl roce kojení odstavila a můžu jíst a pít co chci bez výčitek svědomí a jít třeba i do kina a poté co drobek dosáhl deseti kilo, tak ho nenosím v šátku, ale vozím v kočárku. Myslím, že jsou děti ok i když jsem taková "krkavčí matka" :-)))
A na veřejné wc bych 9ti týdenní dítě taky nedala.
 Radka 
  • 

Re: módní trend 

(29.8.2005 20:04:13)
Mimco jeste nemam, ale kdyz premyslim, o tom, jaky to ma smysl, tak mi prinejmensim napada to, ze se dite dobre vyprazdni a nemusi se vleze trapit. Kdyz si to vezmu na sebe, tak vim, ze kdyz mam vlozku, tak mi to da vetsi praci si "ulevit", takze si myslim, ze mimco v plenkach a jeste v leze, to musi mit hooodne tezke. Takze mimi mozna nema rozum z toho, ze sedi na zachode, ale urcite mu jde vyprazdneni o hodne lehceji nez do plenek. A to, ze se maminky snazi u sveho ditete vycitit tu spravnou chvili - na tom preci neni nic spatneho. Rekla bych, ze je to prave ta prvotni komunikace mezi matkou a ditetem. Ale jak jsem rekla, zkusenost jeste nemam, takze to je jen ma uvaha.
 Apolena. 


Re: módní trend 

(29.8.2005 21:38:31)
No, já si zas myslím, že módní trend jsou spíš ty kočárky za 10 a více tisíc, a třeba taky značkové oblečení pro děti, které by nejradši běhaly nahaté nebo v tepláčcích, ale běhat nemůžou, protože by si mohly umazat to (drahé) oblečení.
Kojení je praktická věc a asi od 3 měsíců nemám pocit, že by mě jakkoliv omezovalo, jím cokoliv a alkoholu jsem stejně nikdy nijak extra neholdovala a když mám chuť, stejně si skleničku vína dám. Větší dítě se samozřejmě nekojí po dvou hodinách, ale třeba jen 1-2x denně, takže do kina klidně jít můžu a desetikilové dítě bych v šátku taky moc nenosila, protože většina desetikilových dětí už nejspíš nejradši cape sama.
 Zdenka +4 


Re: Re: módní trend 

(29.8.2005 21:59:58)
Jen malá poznámka: desetikilové dítě v dnešní době může být i půlroční (vlastně i já prý měla v půl roce 10 kilo) a to se těžko capá.
 Apolena. 


Re: Re: Re: módní trend 

(29.8.2005 22:15:15)
Jo, došlo mi, že jsem soudila jen podle našeho chrousta, pak jsem si vzpomněla, že známí mají šestnáctikilové roční dítě...
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: Re: módní trend 

(29.8.2005 22:45:33)
No a tři z mých dětí zase měly 10 kilo někdy ve dvou letech. A to už déle než rok běhaly (dcera od 8 měsíců).
 Jarma (dvě děti) 
  • 

Re: Re: módní trend 

(31.8.2005 10:50:04)
Přiznám se, že jsem pro první dceru před pěti lety koupila kočárek dokonce za 20 tisíc a určitě to nebylo proto, abych vyhověla módnímu trendu. Chtěla jsem od kočárku hodně - hluboký i sporťák v jednom, konstrukce a kola vhodné do přírody, fusak a přenosná taška, možnost ho složit do auta, prací potah, spolehlivost... atd. Mohu říci, že jsem nikdy nezalitovala, protože kočár jsem potřebovala jen tento jeden jediný a dodnes ho používám i pro svou mladší dceru. Je výborný jak pro úplně malé miminko, tak pro větší dítě, jak v létě (lze odepnout střechu a vytvořit si jen sluneční stříšku), tak v zimě (v kombinaci s vnitřní taškou - fusakem je teplý natolik, že jsem nepotřebovala ani kupovat další teplý pytel). Takže za kočár jsem zaplatila hodně, ale tím mé výdaje skončily, žádný další kočár jsem nepotřebovala, žádné golfky a jelikož to byl kvalitní výrobek (za kvalitu se prostě platí), vydržel bez jediné nutné oprvay i pro druhé dítě. Myslím, že jsem zaplatila možná i méně než některé maminky z mého okolí, které koupily kočár, pak golfky a pak některé i další kočár pro druhé dítě... To byla jen malá poznámka ke zmínce o drahých kočárech :-)
 Markéta - Verunka a Daneček 


Re: Re: módní trend 

(2.9.2005 9:48:10)
Přiznávám, že jsem tuto dislusi četla jen zběžně. Jen jsem se chtěla zeptat jak to aplikuje maminka s více dětmi? Př. moje sestra má dvouletou holčičku - ta je bez plínek a 5 měsíční miminko. Ta dvouletá je dost divoká, jde si kam chce a zrovna moc neposlouchá. Kdyby moje sestra musela najednou se vším fláknout na zem a dát malou vyčůrat tak by ji ta větší pravděpodobně někam utekla. A co třeba dvojčata?
 bora 
  • 

Re: Re: Re: módní trend 

(2.9.2005 21:31:35)
marketo,
se dvema to jde. niki byl taky priserne divoky, ale s curanim pomahal, dokonce chodil hlasit, ze mimi musi. spis mi utikal, kdyz jsme kojili :-) to byla nuda

a se trema to jde taky. to podrzeni je zalezitost casove nenarocna, nikdo utect nestihne ;-) dneska sice hulakali, ze potrebuji to kakao ted hned a ne az dokakame, ale kdybych misto sezeni nad nocnikem prebalovala, taky bych nemohla odskakovat

bora

 Věra, 2 děti 
  • 

Pár otázek, hlavně asi pro Boru 

(10.9.2005 15:04:44)
Nic proti této metodě nemám, ale aplikovat ji nebudu. Ale jsem docela zvědavá, jak ji zvládáte v určitých situacích.
Jestli to dobře chápu, tak někdy plínku stejně dáváte? Třeba při jízdě autem nebo jiným dopravním prostředkem bez WC?
A naučí se dítě později svou potřebu třeba podržet? Např. v situaci kdy jsme na WC se starším dítětem a vidím, že druhé mimi chce taky?
A naučí se touto metodou dítě dřív rozpoznávat svou potřebu nebo je to třeba do 2-3 let na mamce, aby mu řekla že má jít na nočník nebo WC?
Tato metoda je totiž celkem zajímává, ale v uvedených článcích se autorky většinou vyjadřují, jak jsou spokojené, ale praktickou stránku moc neuvádějí.
Díky za odpovědi.
 Katka,kluci 3 a 6 
  • 

Re: módní trend 

(30.8.2005 9:04:55)
Mě to také připadá jako malinko trendová záležitost. V praxi si to dokážu představit s prvním děckem,ale s druhým ani náhodou.Hlídat miminkovu kakací a čůrací komunikaci a zároveň se věnovat temperamentnímu tříleťákovi,to fakt nejde.V minulém článku na toto téma byla věta asi v tomto smyslu "hlídací slečna byla se staršími dětmi na hřišti...".Za prvé si u nás moc maminek,co jsou s dětmi doma,hlídací slečnu nemůže dovolit a za druhé považuji za užitečnější a přínosnější pro všechny zúčastněné,když mamka komunikuje s tím tříletým dítětem (které je jak "houba",nasávající vjemy a informace) než s několikatýdenním mimčem.Tím samozřejmě nezavrhuji mazlení,chování,tulení,kojení..prostě všechny miminku příjemné aktivity.
 Gábina 
  • 

Re: módní trend 

(30.8.2005 12:08:20)
Ani ne tak módní trend jako drezura....tohle fakt nechápu. To je takovou prací to miminko přebalit a nechat "na pokoji"?
 cizinka 
  • 

modni trendy? 

(30.8.2005 12:27:56)
Zuzi S a spolek podobnych "modernistek", ja bych to vse, co jsi pojmenovala „modnimi trendami“ roztridila podle osobniho gustu a nechala prostor pro osobni vkus a zivotni styl jinych. Kocarek pro mne byl na nic, muj syn ho nenavidel, a vse postupne vyskousene nosici pomucky hodne pomohly. Videla jsem hodne matek, kterych deti spokojne spali v kocarku, a obcas zavidela jsem, ale jestli to nejde, tak nejde. Nosit mimino je prijemnejsi nez neustaly vriskot. S satkem nebo klokankem muzes spise do galerii nebo na historickou prohlidku zamku. Kojeni pro mne nebyl zadny problem, a dokud jsem kojila, neznala jsem, co to je vazna detska nemoc. Cestovala jsem kam chtela, a nebyl problem ani ze strachem z nemoci ani s varenim kojeneckych jidel, ani z toho, ze dite ztrati sve jistoty, rezim a pod. Ale take dovedu se predstavit, ze se nekdo, koho kojeni jen trapi a omezuje, rozhodne jinak.
To naslouchani miminkovskym chutim curat nebo kakat nebylo by nic pro mne – ja radeji nechavam si kousek sveho ducha volneho od ditete a venuji si tomu, co pokladam za stejne dulezite – svemu oboru. Jsem naprosto jista, ze tak jsme stastnejsi oba dva. Ale jestli nekdo nema cim vice se zamestnat – proc ne. Mmch, setrit pamperskama to neni zvyk z bushi, stredoevropskou mentalitu muze velice vrele oslovit.
Jako matka v usvitu toleranci ve vecich materstvi ve stredni Evrope jsem si uzila az moc pocitu, ze ve sve socialni roli matka jsem a priori idiot. Asi proto, ze na roli idiota a neuctu nejsem zvykla, stvalo mne to vecne a neodbitne zasvecovani, kdy mam prestat kojit, ze pampersky jsou neekologicke a ze dite v pamperskach ve dvou letech nemuze byt normalni. Kategoricke prohlasovani ze to vse k moderni spolecnosti nepatri, mi nepripada moc vkusne. Ve spolecnosti, kde uz dveste let skolni dochazka je povinna, matky svoje volby maji nejcasteji dost dobre nastudovane, promyslene, a priszpusobene k vlastnim potrebam. Naopak, k modernimu zivotu patri ruznost a tolerance.
 Alice,babicka 1dcera a vnucka 
  • 

Re: módní trend 

(31.8.2005 13:11:59)
Tak ja jsem o zadne vychove bez plin nevedela,pouzivala jsem kdysi ty hadrove a kdyz jsme koupili nocnik - to bylo dceri asi 10 mesicu,tak jsme ji na nocnik posadili,abychom ho vyzkouseli - a ejhle,kdyz jsem ji po chvilce sundala,bylo v nocniku nacurano! Tak jsme ji pak pravidelne na nocnik sazeli (kdyz byl cas,byli jsme doma) a ona tam pokazde neco udelala. Pritom nesedela na nocniku zpravidla dele nez nejake 3 minuty. Mne na tom zaujala tehdy jedna zjevna vyhoda,mela jsem mene prani plinek,za den jsme treba meli jen 2 pleny. V roce a pul uz byla dcera bez plen.
To,co fungovalo u dcery,nefungovalo ale vubec u vnucky,ta k nocniku zadnou lasku nepojala a na nocnik si ani nechtela sednout! Trvalo ji to do dvou let,nez se naucila bez pamprsek. U kazdeho ditete je to urcite jine.
 Xantipa 
  • 

tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(30.8.2005 0:20:26)
ale pouze do té doby, než nějaký odborník mě nazve asociálem jen proto, že mé dítě ještě ve dvou letech věku má plenu. Přečtu si názory a žasnu. Já sama jsem se tím nezabývala, a když, tak opačně. Proč dítě posazovat na nočník v době, kdy na to evidentně není zralé. Moc dobře si pamatuji na ten blažený výraz, kdy udělali ee do pleny. Někdy chtěli přebalit ihned, někdy ne. Pak tady čtu, jak jsou některé maminky nervní z toho, že dvouleté dítě nechce na nočník,vyžaduje plenu a maminka by neraději běžela za lékařem, že její dítě snad ani není normální.
Kam až chceme zajít? Od narození bez plen, chodit od osmi měsíců, raději dříve, mít plnou slovní zásobu pokud možno od dvou let, číst a počítat od tří let, a to všechno v zájmu dítěte. Já nevím. Myslím si, že příroda to vymyslela dobře - dítě má obrovskou kapacitu mozku a nepopsanou, je potřeba tam zapisovat postupně a nesmí se přetížit. Když i počítač je možné přehltit, tak určitě dětský mozek taktéž. Dítě má oproti nám dospělým velkou nevýhodu - myslím si, že neumí říct dost. Budeme do dětí od narození ládovat informace - ale kdo určí, kde je ta rychlost mezní, aby nedošlo ke kolapsu, ne třeba hned, ale časem.
Takže, ládujte do svých dětí co chcete, já je nechávám nabrat dech. Stejně si myslím, že už od první třídy jsou děti přehlcované informacemi a jsou až příliš vyžadovány encyklopedické znalosti. Jenže o tom se už taky psalo dost, stejně jako o bezplínkové metodě. Obojí má stejné množství zastánců jako odpůrců, kteří nebudou ochotni přejít na druhou stranu, protože to odporuje jejich přesvědčení.
 Marketa 
  • 

Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(30.8.2005 10:10:16)
..me taky,a ani nejake nazor ,,odborniku" ze moje 2lete dite ma jeste plinky me nijak nerozhodi.
Kazde dite je jine.Muj starsi syn mel plenky pouze do 18mesicu,na noc jen do 20mesicu.Tenkrat byly jen hadrove...
Muj 2lety prcek delal takove hystericke sceny, kdyz videl nocnik, ze jsem nemela nervy a ani silu ho nutit.A ejhle, prehoupl se 2rok...a malej si sam zacal nosit nocnik, je mu 25mesicu, a uz ma plenku jen na noc.Coz behem necelych 3tydnu , co si zacal rikat je uspech a ani ty plenky na noc nebudu nejak lamat pres koleno.Proste jednoho dne to prijde a bude.
A nedovedu si ja osobne predstavit, ze bych pri nasem hektickem zivote mezi stehovanim, bydlenim v zahranici, neustalym jezdenim autem a to nekolikasetkilometrove trasy tydne, zivotem s pubertakem, vozenim na konicky, sporty a krouzky pozorovala , kdy me male dite chce kadit nebo curat a zastavovala v kolone treba na dalnici, protoze chlapecek chce kadit.Opravdu nerealne.....
Taky uprimne, jaky to ma smysl......mezi nama devcatama, jestli zase nejaka super matka nenavstivila nekterou z rozvojovych zemi, Africky kmen nebo Indiany v pralese a nenadchla se pro neco, co v nasi uspechane hekticke Evrope zas tak realne neni...dnes rano jsem to rikala nasi detske lekarce a klatila se smichy.Pry tu studii cetla, i na nejakem seminari byla, ale s ostatnima lekarkama se shodly, ze v nasich podminkach je to pomerne usmevne:-))
Proste pro me je to nerealne a vubec se nad tim nepozastavuji.A nemyslim si, ze bych se svyma detima nebyla v kontaktu, nebyly mi blizke.Mazleni, hlazeni, povidani, spolecne hry, cestovani, venovani se jim jsou na dennim poradku, prakticky co je batole vzhuru a co pubos prijde domu ze skoly.....myslim, ze vztah mezi matkou a ditetem neni jen o poznani, kdy bude kadit a curat, ale uplne nekde jinde.
Takze i me opet neco rozesmalo, a mam pocit , ze tady na Rodine je posledni dobou tech usmevnych clanku a ptakovin tolik, ze uz nebudu potrebovat ani TV, protoze tam stejne nic neni.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(30.8.2005 13:39:01)
Tady se vytváří nějaká falešná představa, že splachovací záchodová mísa je něco děsně přírodního. S těmi přírodními národy, indiány a africkými kmeny mi to právě vůbec nejde dohromady.

"Naše nejmladší kaká od svého 3-tího dne do záchodu. Sedám si s ní ted už obkročmo (jako na koně) na záchodovou mísu". Chudák dítě. Vždyť to je úplně naopak. Vnucuje se mu "civilizované vyměšování" už od 3. dne života!

Autorka mluví o tom, že to není trénink, ale potřeba. Jakou potřebu má třídenní mimino kadit do keramické nablýskané navoněné záchodové mísy, to mi vážně není jasné.
 Marketa 
  • 

Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(30.8.2005 15:20:05)
ZaaZo, myslela jsem to tak, ze nejaka matka napr. navstivila nejaky ten prirodni narod a objevila kouzlo venovani se cely den diteti v satku nebo na zadech u matky atp.Kdovi, co tam videla...zachodovou misu urcite ne:-))Asi se tam prikrci do kere nebo pod strom a nekdo to upravil tak, ze my prece pod strom nepujdem, my rovnou na WC misu:-))
Tak mi to teda pripada.
Jo , vse je cizinko o toleranci, to jo.Ja nikomu taky neberu, ze si seda obkrocmo se svoji 3letou dcerou na WC misu , ale pripada mi to proste nerealne a ani by me nenapadlo to zkusit.Protoze ja si jako mazka idiot nepripadam, zvladam s detima vse a to , ze prcek ma ve 25mesicich pampersky mi nepripada nikterak, ze je divny.Ani me v zivote nenapadlo kafrat nekomu do toho, zda koji nebo nekoji.Zda jde po 2mesicich do prace a dite odlozi k chuve, zda nekdo preferuje porody doma nebo v porodnici...zkratka je mi to jedno, je to kazdeho vec.Jen me toto tema zarazilo a pripada mi to proste divne, protoze to nedelaly ani nase babicky, tak co je to za novoty???
Taky nevidim nejaky hlubsi smysl.Syn starsi byl kojen jen 3tydny, mladsi pres rok.Kakani meli obadva nepravidelne, rozhodne jsem ho netahala u sebe 24h v satku a kdyz spinkal v postylce nebo na zahrade v kocarku, snazila jsem se udelat spoustu veci doma, tak, aby az se probudi se mu mohla venovat.Takze kdyz treba 3h spinkal, urcite s plenkou, nebo to se to dite ma jako budit a litat s nim na WC misu??proste pro me je toto tema usmevne, nic vic nic min.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 9:32:56)
Zrovna jsem náhodou narazila na jiný článek zde na rodině:

Erich Erikson ve své studii neméně slavného kmene Siouxů uvádí, že tam děti do dvou let chodí v krátkých košilkách a v chatrčích, jejichž podlahu tvoří udusaná hlína, dělají svou potřebu KDYKOLIV A KDEKOLIV. Několikrát za den se to vymete a je to v pořádku. Jakmile však dítě dosáhne dvou let, všechno se změní. Je podrobeno velmi důslednému nácviku ovládání svěračů, svou potřebu musí konat venku na určeném místě - a ve velice krátké době tento kulturní nápor zvládne dokonale. A něco jako noční pomočování neboli enuréza je tam podle Eriksonova svědectví věc takřka neznámá.

Tento příklad z indiánské kultury se nám může zdát primitivní - přesto si z toho můžeme vzít poučení i my v dnešní hypercivilizované společnosti.

Z.

 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 9:53:43)
Marketo, ja take to nebudu ani zkouset. Mym materskym sebevedomim take nehne to, ze nekdo ma miminko bez plinek. Ale tady vidim moznost, ze rozdil nazoru na plinky mezi mnou a Hanou ma stejny puvod, jak rozdil na tutez vec mezi mnou a tchyni. Jsme z jinych generaci, mame dost jiny zivotni styl, mame jine knihy prectene a mame jinak nastavenou citlivost. Nikdy mne nenapadlo, ze moje tchyne byla spatnou matkou, ani mne nenapadlo, ze ja bych se mela pocitit krkavci matkou (jak to psala Zuzi S) jestli nekdo ma miminko bez plinek, a umi se s nim o takovych vecech porozumet. Tak proc bych ty holky zhazovala? Mozna jde jen o extravaganci feinschmeckeru ducha, tak vybrousit svoji materskou intuici a komunikacni schopnosti. Mozna nekdy se ukaze, ze deti az tak citlivych matek v nicim vynikaji. Kdo vi?
Jak rozpoznat usmevnou blbost mam jine metody. K smichu mne bylo, kdy sestry v porodnici po mne chtely, abych byla chytrejsi nez firma Procter&Gamble a do kolonek v papirku psala, kdy a kolikkrat miminko se vycuralo do pampersky. Anebo chtely, abych pokazde zapisovala vahu miminka pred a po kojeni. Jako bych neslysela, ze mimco pije, a nevidela, ze neco blinka! Jestli clovek dela neco, co se zda na pozor jako hloupost a si nepta, proc to dela a jak to udelat, tak asi hloupi je. Slovem blbost by se melo setrit, jestli o tom premysli a ma odpovedi (a je opravdu jedno z kterych casti sveta cerpa inspiraci, z poznatku z tretiho sveta o kojeni jsme oba cerpaly hodne a vyplatilo se to). Proti otazkam a pochybnostem nemam nic.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 10:30:08)
Cizinko,
tobe treba pripadalo jako hloupe, kdyz po tobe v porodnici chteli, abys psala, kolikrat mimi curalo, kakalo a vazila ho pred a po kojeni.
Ale zase pochop, ze na oddeleni je hodne maminek a miminek a oni proste nesou za ne zodpovednost. Za to, ze pokud budou v jejich peci, budou vsichni v poradku. Tak se nediv, ze tohle chteji. Mozna ti to pripada hloupe, ale k necemu to je. Ja to delala a musim rict, ze me to nijak neobtezovalo. A navic jsem vedela, ze je moje holcicka v poradku. A nektere maminky to muze uklidnit - kdyz mimi dobre papa, pribira, cura a kadi. Nemyslim si, ze by to byla hloupost. A sestry a lekari podle zapisu mohou treba poznat veci, o kterych my nevime. Nejsem odbornik, nevim to, ale tohle mi zrovna prislo jako malickost, kterou muzu bez problemu delat.A navic - existuji i nezodpovedne maminky, kterym je jedno, jak na tom jejich mimi prave je a jak ti lekari a sestry maji neco poznat hned v zacatku, kdyz treba pred nimi se zrovna ta matka tak nechova...myslim, ze zapis jim pomoci muze...

Naopak mit detatko od narozeni bez plinek pro me hloupost je...ale je to vec nazoru.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 10:46:32)
No, Danielo, vážení před a po kojení jsem si zažila u prvního dítěte a byla to hrůza - sotva mi mimčo usnulo (u prsu), už jsem ho vzbudila položením na váhu a křik a přisávání se k prsu začalo nanovo... po pár dnech jsem byla na nervy a sestry mi vyhrožovaly, že když neumím dát dítěti najíst, tak nás domů nepustí. Holka vypadala dobře, vypila dost, přibývala na váze... jenom holt ten kolotoč usnout - probudit - usnout - probudit měl za následek časté pití po maličkých dávkách. Přestala jsem být zodpovědná a do papírů nalhala údaje, které se sestrám líbily a byl klid na všech frontách - dítě se bez vážení aspoň trošku vyspalo, konečně já taky a i sestry byly spokojené. U druhého a třetího mimča jsem byla v porodnici, kde se naštěstí vážilo jenom jednou denně... a to ještě ani ne hned od prvního dne, kdy dítě stejně ubývá na váze... No a co se čůrání týká, tak sice můžu odčárkovat, že jsem za den přebalovala pětkrát, ale o počtu čůrání to vůbec nic nevyjadřuje... když jsem jedno velice krátké období používala látkové pleny, tak jsem za den přebalovala třeba dvacetkrát ;o) Nemluvě už teda vůbec o tom, že ty první dny po porodu jsem kolikrát byla na rozpacích, jestli v pemprsce je nebo není načůráno - malé množství čůrání v ní fakt nepoznám... a přebalit jsem musela, protože byla pokakaná.

S.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 10:49:31)
Ja ti to neberu. Jen jsem se snazila obhajit postoj sester a lekaru. Pak uz zase zalezi jen na lidech, jak se k tomu postavi.
Ja s tim v porodnici potize nemela. Takze si na to nestezuju. A jak rikam - vsude zalezi na lidech.

A k tomu curani v papirove plene - kdyz ji prohmatas, jsou v ni takove male krystalky - kdyz je pocurana. To nam v porodnici rekli, kdyz po nas chteli, abychom zapisovaly, kolikrat jsme prebalivaly a plena byla pocurana...tot vse.
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 10:51:36)
Danielo S, tak jsme mely jine formulari. Po mne chtely presne udaje.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 11:06:26)
Danielo, nevím - šla jsem z koše vytáhnout počůranou plenu - není úplně pročůraná, kluk mi ji počůral jednou, když jsem ho do ní balila, tak jsem ji hned sundala. Žádné krystalky v ní nehmatám - porovnávala jsem to pohmatem se suchou plenou. Ale možná záleží na typu pleny nebo množství vsáknuté moči, co já vím. JInak určitě je důležité sledovat, zda dítě pije a vyměšuje - pokud ale dítě vypadá zdravě a spokojeně, tak stačí orientačně. DOma si taky nevedu záznamy, přesto jsem schopná u lékaře říct, že dítě mi pije zhruba tak po dvou hodinách, za noc dvakrát, plenky vyměňujeme pětkrát až šestkrát denně... a bohatě to stačí. Není potřeba vědět, že naposledy vypil v deset padesátku a předtím o půl osmé třicítku... Ostatně, když jsem byla ty dva-tři po porodu, tak bylo mojí lékařce jedno, jestli dítě pije po hodině, po půl nebo po třech - důležité pro ni bylo, že v prsou mlíko mám, dítě se mi přisává, pije, čůrá, vypadá dobře... a rytmus, ten se časem upraví ;o) Protože váhu doma nemám, dítě bylo zvážené po porodu, druhý den před propuštěním, pak za nějaké tři dny, pak za dva dny, znova za dva dny... a další vážení bude asi po dvou nebo třech týdnech (či kdy to jdeme znova na kontrolu). M"j návrh, že si domů zapůjčím váhu, byl označen jako zbytečný, pokud o kontrolu váhy nestojím já sama ;o)

Pokud si chce někdo vážit dítě před a po kojení - proč ne, ať to klidně dělá. Pokud je to ale pro maminu nebo dítě stresující faktor, tak k tomu není žádný důvod (no samozřejmě, za předpokladu, že je jinak všechno v pořádku)

S.
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 10:47:16)
Danielo S, dokument, ve kterym by bylo popsano, KDY a KOLIKRAT mimino se vycuralo do pampersky, posoudila bych hned jako falsifikat. Jestli se vycuralo a vykakalo - to ovsem vedet je nutne. a jestli to nekdo by chtel vedet vedecky presne - muzu pampersku klidne zvazit a spocitat rozdil od suche pampersky.
Vahy na chodbach odd. sestenedeli je fajn, jestli nekdo ma pochybnosti. Ale nutit kazdou matku pokazde davat rozplakane hladove dite na studenou vahu pred kojenim a klidne spici po kojeni, je blbost. Jestli dite prospiva je dobre videt z kazdodennich vazeni, ktere provadi sestry pred lekarskou vizitou. Nezodpovedne matky stejne na to vse by vykaslely. Ja byla jsem dost zodpovedna, ale vse falsifikovala jsem s klidnym svedomim.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 10:51:27)
Je to tvuj nazor a ja ti ho neberu. Jen jsem se snazila vysvetlit ti ten svuj. A my na studenou vahu mimca davat nemusely, jen musela mit na sobe to stejne pred a po kojeni...takze klidne oblecena a v plene nebo zavinovacce...
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 11:07:47)
Danielo S, s tou plenou a zavinovackou u nas to bylo stejne. Jen kdyz jsem to zkusila, memu synkovi to se hrozne nelibilo. Musela jsem nakojit rozzureneho a pak zase uspavat rozplakaneho. Stacily mne ty 3 dny abych si vsimla, ze s tim melo problem hodne maminek. Vis, ja si myslim, (ted zduraznuji, to je muj nazor), personal v porodnici mel by vyhybat se vseho, co mladou a po porodu vynervovanou matku mohlo znejistit v jeji materskych schopnostech. Jestli vaha slouzi pro ujisteni, ze mleko ma - to je OK. Ale jestli pusobi tak, ze nekdo pociti, ze neni schopny provest ukol, ktery pro sestru je tak snadny a samozrejmy, anebo vnuti pochybnost, ze to mleko mohlo se i neobjevit - nuceni vazit je skodlive. A nejvic o tom premyslet a zpracovavat zpozorovane veci by mel personal porodnici. Je fajn, ze se snazis se vcitit v jejich situaci. Snazi se oni?
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 11:26:27)
Jak rikam, ja s tim potize v porodnici nemela a nevim o zadnych maminkach, se kterymi jsem tam byla, ze by s tim potize mely. Rodila jsem v Brne - Bohunicich a vse bylo v poho.

Ale souhlasim, ze by se pristup zdravotniku mel zmenit, jenze se jim prostenechce, protoze tak, jak to delaji, jim to vyhovuje. To uz je ale opet o lidech...Nekdo to zmeni, nekdo ne...
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 11:31:02)
Danielo S, to mne tesi, ze alespon ty formulari se tam zlepsili. Ja jsem totiz rodila tamtez, ale v roku 2000.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 11:33:05)
Ja v roce 2002 ...
 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 11:07:54)
Základní rozdíl bude asi v tom, že cizinka nejspíš pochází ze země, kde jsou lidé zvyklí o sobě rozhodovat sami a přemýšlejí o tom, co jim kdo řekne.
My žijeme v zemi, kde se dlouhá léta "muselo poslouchat" a každý, kdo projevil vlastní (jiný) názor, byl podezřelý. Co řekl lékař (učitel...) bylo svaté a nediskutovalo se o tom, i když to byla blbina na desátou. Celý život se o nás někdo staral, někdo nám říkal, co je správné a co si máme myslet.
A v mnoha lidech to ještě zůstalo - jakýkoliv "jiný" názor je jim podezřelý a je třeba ho hlasitě odsoudit (co kdyby).
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 11:28:55)
Sylvo S, nevim jak to je s vsemi lidma v zemi odkud pochazim, ale o sebe rozhodovat a zvazit sve rozhodnuti zvykla jsem. Pisu hlavne proto, ze hodne cesek take zaziji ten sok, ze jedno rano v porodnici zbudi je uklizecka, aby uklidily "ten bordel" na nocnim stolku (bordel se sklada z lahvi vody a par knizek). A pak okoli s nima zachazi jako s idiotem, neumejicim cist, uvazovat, porozumet vysvetlenim, proc neco je nutne a proc neco je lepsi. Spousta zen pred porodem uz stihnou odvyknout od takoveho chovani a privyknout se k ucte (kulturni rozdily jsou jedine od kdy k ucte si zacinaji zvykat).
 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 11:38:43)
Cizinko,
jenže bohžel většina Češek bez odmlouvání poslechne a chová se stylem "vydržela to moje máma (kamarádka...), vydržím to taky" případně "oni to vlastně myslí dobře" nebo o tom vůbec nepřemýšlí (čest vyjímkám).
Pak se ovšem těžko něco změní k lepšímu, a když už, tak docela pomalu...
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 11:53:16)
Sylvo,

doufam, ze to nebylo myslene na me.
Ja nedelam, co mi kdo rekne, rozmyslim si, co je pro moji holcicku - podle me - nejlepsi a delam jen to, co povazuji za prospesne, at si rika, kdo chce, co chce...
 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 12:10:46)
Danielo
ne, nebylo to myšlené na tebe, bylo to myšlené VELMI všeobecně, protože mě to hrozně zlobí - leckdo brblá, ovšem tajně, aby se to náhodou neprovalilo, a jak se má potom něco změnit.
Věřím tomu, že většina matek dělá pro své děti to, co pokládá za nejlepší, ovšem dost matek dělá to, co jim někdo řekne a moc o tom nepřemýšlí - řekla to přece "autorita", tak to je určitě dobré.
Upřímně řečeno - jak může být pro dítě dobré, když hned po kojení, místo toho, aby spalo, se musí jít zvážit? Vždycky si představím, jak bych se cítila já - no, kdyby mě někdo v noci vzbudil, vytáhnul z postele a šoupnul na váhu, asi bych z toho neměla zrovna radost.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 12:30:56)
Sylvo S,

moje holcicka spala, i kdyz jsem ji vazila, takze asi prave proto jsme s tim problemy nemely...

Ale chapu, ze vetsina deti takova neni.

A nemuzes se divit, ze vetsina posloucha "autority", byli jsme k tomu vetsina z nas vychovavani, protoze tak se tady proste zilo. A bude dlouho trvat, nez se naucime odpovidat sami za sebe, rozhodovat se podle sveho atd. atd....

Zacneme tim, ze k tomu vychovame sve deti a ono to pujde...
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 19:33:15)
To, že většina Čechů dělá, co se jim řekne, protože jsou tak vychovaní - s tím teda nesouhlasím. Někteří ano, ale spousta už dávno ne.
Je pravda, že já jsem tedy taky ta nezodpovědná matka. Mimčo jsem si zvážila tak asi před vizitou, abych věděla, kolik váží a denní záznamy jsem dopisovala zpětně. Zvážit mimčo po kojení mnohokrát nebylo možné a hodněkrát jsem taky zapomněla. Navíc mi ani nebylo jasné, k čemu je potřeba vědět, kolik mimo snědlo. Že třeba přibral za jedno kojení 50 nebo 150 g - k čemu to u normálních prospívajících dětí je dobre? Jasně, u dětí, které měly problém, to potřeba bylo. Abych byla zcela přesná - syn po porodu měl problémy a hodně, opravdu hodně ubýval a nemohl jíst. To ho lékaři a sestry chodili vážit 3x denně a to jsem chápala, sama jsem to potřebovala vědět. Ale jakmile se jeho stav zlepšil a začal jít, najednou bylo potřeba vážit třeba 10x denně? A k čemu. Já jsem přece poznala, zda vypil hodně nebo málo a to mi stačilo. Maminka, která ležela se mnou na pokoji, poctivě vážila a pořád byla ve stresu, jestli její malá přibývá dost, protože jí se zdálo, že málo. Její holčička byla droboučká, ale čilá. Řekla jsem jí, že když chce, ať váží třeba i 20x denně, ale hlavně ať nesleduje přírůstky, že se to srovná, hlavně ať se tím nestresuje. Koukala na mě jak na blázna. Při každé vizitě pomalu brečela a nutila doktory, ať jí vysvětlí, proč její malá málo jí /podle ní/. Řekli jí stejně co já - že to je v normě, že malá je v poho a že se to upraví. Ve stresu byla stejně, protože doktoři se jí podle ní málo věnovali.
Proč to píšu - zapisovala jsem vymyšlené údaje, ale zapisovala. A to proto, že hlavou zeď neprorazíš a vážně jsem neměla chuť se tam s někým hádat o smysluplnosti toho zapisování a poslouchat, že když zapisují všichni, tak proč ne já.
 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(31.8.2005 22:06:09)
Xantipo,
a co kdybys do té porodnice došla potom, třeba za primářem (tedy už nikoliv porodnice, ale novorozeneckého), a v klidu mu řekla: "Pane primáři, já chápu, že jsou situace, kdy je důležité zapisovat váhu dítěte, ale opravdu si myslíte, že je důležité dělat to plošně? Víte, já si myslím, že to matky i děti stresuje.". Třeba by o tom pak zapřemýšlel, a kdyby za ním přišlo ještě pár maminek s tím stejným problémem, třeba by se to časem změnilo...
Jinak ale chápu, že ses nechtěla hádat. Já jsem z téhož důvodu rodila doma...
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tohle mě nechává naprosto klidnou, 

(1.9.2005 9:48:06)
Xantipo a Sylvo, ja take se hrozne nerada hadam a vzdy radeji vyhledavam bezkonfliktni reseni. V tom tezkym obdobi po porodu (nebo ve pripade nemoci) malo kdo ma silu dozadovat se svych prav. Zda se, ze tim psychyckym stavu matky po porodu se nikdo nezabyva, jen ho zneuziva. Neni to obor neonatologu a detskych lekaru, gynekologove si take mysli, ze je to obor psychiatru. Tak nezbyva komu premyslet, ze nam zadelavaji na poporodni depresi, anebo alespon strasne otravi i tak tezky zivot.
Tak jeste pro srandu: u nas pocet pocuranych pampersek stoupla pote, co muj muz mi je donesl. Pridelane byly 4 na den. Zajimava latka na zpracovani pro detskeho lekare, ze jo?
 cizinka 
  • 

p.s. pro Marketu 

(31.8.2005 10:30:50)
Marketo, z tym idiotem jsem to myslela trochu jinak. Nemela jsem pocit, ze jsem idiot, ale pocit, ze okolni lide si mysli, ze idiot jsem, a proto smeji mne davat pokyny jak se svym detskem musim zachazet. Mozna jsi to nepoznala, jestli si chovas vzdy konformisticky, a ve vsem se ridis nazorem svoji detske lekarky a hlavnim trendem. Ale jestli nekojila pres 2 roky a nezkusila pred 5 lety kojit verejne v provincnim mestecku, tak asi nevis, o cim mluvim.
 vera&sophia3.04+Rayan2.6.05 


Re:padle na hlavu 

(4.9.2005 0:10:30)
Xantipo naprosto s tebou souhlasim.
Fakt by me zajimalo proc se nekdo snazi mit malickate miminko bez plen?Ja fakt nevim proc,zda jim to pripada zajimave me by fakt zajimal ten ucel proc se o to snazi.
Holku teprve ted zacinam seznamovat s nocnikem a nechavam tomu volny prubeh,nechapu proc bych mela stresovat sebe a dite taky.
Nezlobte se na me,ale vy co tuto metodu propagujete me pripadate padle na hlavu.Co tim sledujete ze kroutite male miminko nad nocnikem,nebo verejnem zachode(jak bylo popsano v clanku)?A pritom musite vedet,ze to miminko v zadnem pripade nemuze vedet o co de?
 Hana 
  • 

Re: Re:padle na hlavu 

(7.9.2005 13:18:31)
Cizinko,

cetla jsi dobre? Kde je v clanku uvedeno, ze si miminko seda na verejny zachod? Mimochodem si bezplenkovou metodou nechce nikdo nic dokazovat. Tady jde o komunikaci a vyhoveni potrebam!

Zdravim!

Hana
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re:padle na hlavu 

(7.9.2005 13:28:44)
Hano, proboha, to te psala vera, ne ja. Jsem si myslela, ze tim, co pisu, vas tak trochu zastavam, i presto, ze tvoje metoda neni nic pro mne. To nebylo od tebe spravedlive :-)))
 Hana 
  • 

Re: Re: Re: Re:padle na hlavu 

(7.9.2005 18:58:32)
Sorry, cizinko. Ja si toho vsimla. az jsem to poslala :(

Hana
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re:padle na hlavu 

(7.9.2005 19:04:17)
To nic, Hano, myslela jsem si, ze to musi byt nejake nedorozumeni :-)).
 Cecile 
  • 

Re: Re: Re:padle na hlavu 

(7.9.2005 13:43:59)
Hanko,
fajn, ale jak víš, že vyhovuješ potřebám dítěte a ne svým? Je mi vážně jedno, kdo co dělá nebo nedělá a jaký k tomu má důvod, ale domnívám se, že pokud něco potřebuju, tak se o to hlásím. A moje děti se o čurání na nočník v kojeneckém věku nehlásily. Asi jsem s nimi neuměla komunikovat. Dokonce ani nebrečely, když byly mokré nebo podělané. Kojenec neumí mluvit, ale pláče nebo gestikuluje, kroutí se, dělá grimasy, dokázala jsem poznat, kdy chtějí jíst, kdy chtějí pochovat, kdy chtějí společnost, ale nikdy ne, že chtějí na záchod. Ano, asi se to dá odpozorovat, třeba že čurají po jídle nebo před jídlem, po kolika tak asi hodinách. To je možné. Ale že by byla jejich potřeba vyměšovat mimo plínu, tím si prostě jistá nejsem.
 L+2 
  • 

Detska potreba 

(30.8.2005 16:08:49)
Hano, Pokud je mi znamo, dite ma potrebu se vyprazdnit, ale ze by mu zrovna tak zalezelo na tom kam, navic, ze by ta potreba byla do zachodove misy - no, nevim, nevim, nevim.

Drzim palce, mozna byste si take mela precist prirucku tom, jak naucit mimino komunikovat gestama, abyste si mohla s tim svym miminem na tom zachode popovidat, pripadne ho jiz naucit cist a psat, behat a tak. Co kdyby vase dite melo zustat zaostale, no to by byla jiste hruuuuza.

Supermatku Hanu zdravi a drzi palce

Matka uplne normalnich dvojcat, ktere do 2 let kakaly a curaly do plen!!!!! (a jak jsem stastna rodina!)
 Toranoko 
  • 

Re: Detska potreba 

(30.8.2005 17:47:32)
Tak teda nevim, co vsichni blaznite. Ja jsem teda nemela pocit, ze bezplinkova metoda je o tom, kdy to dite nbez plinek bude, aby se tim matka mohla chlubit.
Proste je to jiny nazor na zivot, jenze nekdo to tezce nese a holt musi sahat k zesmesnovani a ironii.
Sama deti nemam, a je mi uplne fuk, jestli kakaji do plinek nebo ne, jen nechapu, proc proste nejde tolerovat i metody ostatnich.
 Lukyska 


pro Toranoko 

(30.8.2005 19:26:50)

MOzna prave proto, ze nemas deti ti to nepripada tak nestatne jako vetsine tech, ktere deti maji. Tolerance je v tom, ze nejdu a nezakazu to matce aplikovat, (pokud bych mohla), ale nezlob se na me, nektere nazory jsou hodne ironie a lehkeho zesmesneni. Presne jako bezplenkova metoda.

 Apolena. 


Re: pro Toranoko 

(30.8.2005 19:33:34)
No já děti mám a ačkoliv by mi bezplenková metoda taky nevyhovovala, nenapadlo by mě ji zesměšňovat. Někomu nejspíš vyhovuje, ne?
 Toranoko 
  • 

Re: pro Toranoko 

(31.8.2005 14:54:05)
No, já většinou neodsuzuju ani neironizuju něco, co jsem nezkusila. Právě proto, že se mi už dostkrát stalo, že když jsem to zkusila, zjistila jsem, že na tom něco je a pochopila, rpoč to ti lidi dělají. To se zvnějšku moc chápat nedá. A ikdyž jsem se toho třeba nedržela, neměla jsem potřebu prohlašovat, že je to blbost a ztráta času, apod. Každý má jiná kritéria a hodnoty pro život. Tak proč je soudit?
 Lorina 
  • 

Re: Re: Detska potreba 

(31.8.2005 13:47:42)
Upřímmně,právě proto, že děti mám,tak mi to přijde jako pěkná hloupost.Čas takto ztrávený se dá s dítětem daleko lépe využít.Třeba můžete chodit plavat,jsou dětské kroužky (už od miminek),které vedou lékařky,psycholožky atd.Tam vidím nějaký smysl.Rozvoj toho dítěte nenásilnou formou.Pro mě bylo vždy důležité, být s dětmi hodně venku.

Někdy vážně koukám,co si kdo ještě vymyslí (v tomto případě ještě s jakou "metodou od indiánů" kdo přijde).

A na závěr - nemám pocit, že bych měla toho času tolik nazbyt.Když jsem náhodou nějaký čas vyšetřila,"sobecky" jsem ho věnovala také někdy sobě.Abych třeba nezblbla,takže jsem se "duševně dál rozvíjela" anebo jsem šla prostě večer ke kamarádce na kafe.

Zdravé a klidné děti přeje Lorina
 Irena, dvě holky 8 a 1 rok 
  • 

Re: Detska potreba 

(2.9.2005 22:50:26)
tak ještě jednou - zcela souhlasím s Vandou. Miminka potřebují zcela jinou komunikaci s mámou (tomuhle se komunikace říkat ani nedá, že)

Už prof. Matějček tolikrát psal a zdůrazňoval, že předčasné učení vykonávání potřeby zanechá na dítěti negativní následky, ale opravdu se Vás někdy někdo v dospělosti zeptá (třeba při interview do zaměstn.) : Do kolika let (měsíců) jste měla pleny? :-)) Podle prof. Matějčka, dítě do 15 měsíců (některé i později) není vůbec schopno ovládat svěrače. Důkaz - když i udělá loužičku, vůbec se na ni nepodívá, protože to prostě nepřipisuje samo sobě.
Takže když neovládá svěrače (tzn. nemůže zadržet a počkat, až dojde na nočník), nemá smysl ho kamkoliv vysazovat, apod. Samozřejmě všechny vidíme, když už tlačí, protože zrudnou a tak, ale to je až při samém vyprazňování, tzn že pak musíme rychle běžet za každou cenu a dostat je nad mísu??
Jaký to má opravdu smysl?

Až na to, že se asi někdo potřeboval zviditelnit, tak vymyslel úplně neuvěřitelnou věc (a podle mne tedy zcela nesmyslnou)
 Hana 
  • 

Re: Detska potreba 

(7.9.2005 13:22:48)
L,

za supermatku jsem se nikdy nepokladala ani pokladat nebudu. Ale uhodila jste na hlavicku: ono to je totiz o komunikaci!

Zdravim!

Hana
 Petra 
  • 

a jak to děláte, když jste venku? 

(30.8.2005 18:20:05)
Tak nevím, to si takhle sedáte i na veřejných záchodech? Mně je z toho divně, to je i pro dospělého dost nepříjemný jít třeba v obchoďáku na wc, natož s dítětem. Venku na trávě mi to taky přijde divný. Asi bych tuhle metodu neaplikovala, i když její podstatu chápu a líbí se mi. Leda bydlet na chatě u lesa a nebo doma, ale ne ve městě, když má člověk povinnost nakoupit a odvést děti do školy apod.. Z toho bych byla teda pěkně nervózní a nechtěla bych na sebe takto upozorňovat okolí a ani bych to nezvládla, protože bych musela zanedbat jiné věci. Přijde mi to do naší doby divné. Jako kdyby z těch starých dob nešlo vytáhnout nic lepšího.
 Renča 
  • 

Re: a jak to děláte, když jste venku? 

(30.8.2005 18:26:31)
Ale to je snad normální,že malé děti čůrají venku na trávě.A ani v obchoďáku mi ti nepřijde divný,akorát nevím,možná by mi vadila jen ta hygiena,jinak nic.Rozhodně mi to nepřijde divný.A nechápu co si myslela tím,"že bys zanedbala jiné věci".
 Lotrando a loupežníci 
  • 

Re: Re: a jak to děláte, když jste venku? 

(31.8.2005 9:42:25)
Doma si to představit dovedu a to snad ani není žádná zvláštnost..... Nedovedu si ale představit čůrat venku,když nesu nákup, to mám jako fláknout se vším, na náměstí na ostrůvek trávy u pomníku rychle vybalit dítě - přijde mi to na hlavu postavený a ptákovina na entou, abych si takhle přidělávala práci a abych takhle stresovala dítě a celou rodinu a sužovala svými mozkovými úchylkami celou společnost. He he vyhovět jeho potřebám....já svýmu děcku raději vyhovím jinak než z něj dělat nuceného exhibicionistu už od narození.Návrat ke komunikaci ano, ale že by zrovna na této platformě převzaté z dob chýší? Fakt směšné.

Nebudu z jeho vyměšování dělat prestižní sebestřednou záležitost, abych se před světem blýskla, co dovedu.
 Petra Neomi 
  • 

Re: Re: Re: a jak to děláte, když jste venku? 

(31.8.2005 17:43:36)
Obávám se, že to ani není převzaté z dob chýší. Tolik času sledovat dítě matky v té době neměly :))
Nechci nikomu brát jeho koníčka, ale je to imho totální ptákovina. Učili jste někdy štěně venčení? Ono ani samo neví, kdy bude čůrat, prostě se najednou zastaví uprosřed kroku a... a malé dítě dtto.
 cizinka 
  • 

Re: Re: Re: Re: a jak to děláte, když jste venku? 

(1.9.2005 9:35:45)
Petro Naomi, ale svoje stene prece nenosis v satku. "Bezplenkove" maminky psaly, ze to jde vycitit. Ja take nevim jak to funguje, ale jestli funguje, tak mozna to jde. Akorat jsem si vsimla, ze muj syn strasne rad mi pocuraval tricko nebo vlasy, jakmile jsem ho rozbalila. Mozna take chtel mne neco naznacit...
Napadlo mne, ze od pejskaru Bezplenkove maminky by mohly ledacos se naucit. Sacek se da vzit kamkoliv, a tam nasmerovat zadecek je pomerne snadne. Fakt by mne to vadilo, jestli by nechaly pokakane travniky. Totiz hrozne rada beru si deku na travnik.
 A 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: a jak to děláte, když jste venku? 

(2.9.2005 12:45:45)
A
 bora 
  • 

Re: a jak to děláte, když jste venku? 

(2.9.2005 22:00:09)
to s tim flaknutim tasky na chodnik a behem do travy (lotrando) je docela dobry, to musime vyzkouset :-)))
jeste lepsi predstava je jizda autem: okamzite do pangejtu, vytahnout ze sedacky a bezet do kopriv :-) a to pokud mozno co deset minut

jestli to nekoho fakt zajima, tak hlasim, ze venku pouzivame plinky (ostatne jako i vetsinu casu doma)

a zaroven vedle teto "ptakoviny na entou" stiham i dve vetsi velice zivy deti bavit a hrat si a mazlit, stiham dokonce i uklizet a varit a prat, zahradku obdelavat, manzelovi pomahat s ucetnictvim, prekladat a aktivne fungovat v kulturni agenture, ha
 Irena, dvě holky 8 a 1 rok 
  • 

čůrání ve spánku? 

(2.9.2005 23:03:04)
Ještě jeden dotaz - a to držíš mimi (3 týdenní ?!) nad zách. mísou celou dobu, co spí? Nebo snad nechceš říct, že tvoje miminko nečůrá jako všechny ostatní ve spánku?

 Klára, bez dětí 
  • 

jít to musí 

(3.9.2005 10:20:07)
Nevím jak, ale nějak to čůrání jít zvládnout musí, protože Inuitky (Eskymačky) žádné plenky nepoužívaly, jen mimino vždy vytáhly z kapuce svého oděvu a nechaly ho se vyčůrat a zase honem s ním zpátky.
Já sama jsem několik let nosila za krkem potkanici, skoro vždy jsem to na ní poznala a znečištěná jsem byla opravdu jen vyjímečně (např. když mě v NK zdržela ostraha a nemohla jsem s ní jít ven a položit jí na zem, at se vyvenčí).
 Federika 


Re: jít to musí 

(3.9.2005 10:26:25)
Kláro, to je dobrý srovnání...
 Federika 


Re: Re: jít to musí 

(3.9.2005 10:34:56)
Monty, jsi pesimista...Ale já v době, kdy bylo Davidovi tolik jako tvýmu synovi, přemýšlela podobně...MMCHD on je zrovna typ, kterýmu by nejspíš škola typu anglického gymnázia nejspíš vyhovovala. Přesto, školu jsem pro něj dlouho hledala a nakonec-i po zvážení a návtěvě nejrůznějších soukromých škol- nastoupil do malé vesnické školičky, kde si troufám říct, že se spousta těhle " nešvarů zatím nevyskytuje...Tak uvidíme...Další typ školy budu řešit až po té páté třídě.....
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: jít to musí 

(3.9.2005 11:21:29)
Federiko,
dík, aspoň v tom nejsem sama. :o)
Sama mám hodně špatný zkušenosti se školou a bohužel podle toho, co zjišťuju, se systém státního školství moc nezměnil. :o( Syn je sice ještě malej, ale určité povahové vlastnosti u něj už tak trochu "krystalizují"; zatím mi přijde, že není moc kolektivní typ, od dětí buďto vyžaduje, aby ho poslouchaly nebo se od nich separuje a hraje si radši sám. Já moc nemám srovnání, jak si hrajou jiný děti v jeho věku, ale přijde mi, že ty jeho hry jsou takový... trošku jiný. Jestli se to bude prohlubovat, tak může mít se začleněním do kolektivu problém. Uvidíme, jak bude zvládat školku.
 Federika 


Re: Re: Re: Re: jít to musí 

(3.9.2005 11:31:57)
Monty, já tady tu diskuzi sledovala, tvý dítě neznám, ale i tak mám pocit, že dvou apůlletý dítě je ještě moc malý, aby se dla jistě odhadnout jeho povaha..A se začleňováním do kolektivu-Já bydlela se svým synem skoro do tří let téměř v izolaci, snažila jsem se s ním různě někam chodit, aby teda byl v kolektivu a dneska , když se zpětně ohlídnu, říkám si, že jsem se na to měla vykašlat, jen ho to tenkrát dráždilo....Jemu se teda vždycky v kolektivu líbilo, ale dost to nezvládal, choval se nemožně a spíš by v tý době potřeboval klid....Ještě třeba ve čtyřech letech byl takovej dětskej karneval naprostá pohroma....Školku ale zvládal dobře a dneska se chová celkem normálně i v kolektivu...Jen to nesmí bejt nějakej děs běs, třeba zrovna ty karnevaly....
A školství se fakt zlepšilo, minimálně je z čeho vybírat, jen pak to dojíždění....Je fakt, že některé školy ve vývoji zamrzly..
 bora 
  • 

pozvani 

(3.9.2005 14:17:55)
ahoj hano,
konecne se dostavam i k prime reakci na tvuj clanek :-)
rada bych te pozvala na diskuzi o bkm (na rodine, diskuze ostatni, bezplinkova komunikacni metoda), na ktere si maminky, ktere s bkm sympatizuji ci ji pouzivaji, vymenuji zkusenosti.
dale bych te rada pozvala na soukromy pokec, protoze me spousta veci o vas zajima :-) jednak proto, ze v ramci diaperFreeBaby funguju coby mentor pro cr, jednak pracuji na filmovem dokumentu o bkm
doufam, ze se potkame

bora zavinac viennamusicsupport.at
niki 12/00 (bkm na pul uvazku)
lia 09/02 bkm od narozeni
viki 08/05 bkm od narozeni
 Hana 
  • 

Re: pozvani 

(24.9.2005 8:00:51)
Ahoj Boro,

diky za pozvani. Odpovidala jsem ti primo na tvuj uvedeny mail. Myslela jsem, ze se ozves.

Zdravim!

Hana
 Alča ( 2 holčičky 7 a 1 rok) 
  • 

a co když se mimčo zasekne? 

(4.9.2005 22:24:34)
Mám dvě holčičky. První holčička mi už od šesti týdnů kakala mimo plenky. Ze začátku vleže, "řekla si", že potřebuje, já ji rozbalila a pak ona se spokojeným výrazem ve své tváři vykonala svou potřebu. Kolem půl roku, když začala sedět, tak jsme plynule přešly na nočník a záchod, kde jsme chytaly i většinu čůrání. V roce a půl už byla 100% bez plen přes den, v necelých dvou letech jsem už nedávala ani plenu na noc.
Druhá holčička mi na tento model najela také, ale v jejích 9 měsících nastal zlom. Od té doby moje dnes již 14měsíční dítě odmítá pustit cokoliv do záchodu nebo na nočník. Všechno jde do plen nebo, když je nahatá, tak kamkoliv na zem.
Stalo se to, když u nás byla na návštěvě známá s tehdy 13měsíční holčičkou, která nočník odmítala tvrdě a odmítá dodnes. Holčičky si spolu "povídaly" a od toho dne moje zlatíčko objevilo kouzlo pokaděných a pročůraných plen.
Má někdo nápad co s tím?
Když vidím, že se chystá něco do plen vypustit, posadím ji na nočník, tak to "podrží" a buď mi z nočníku uteče nebo si počká, až ji zase dám plenu.
Jo a pro odpůrce stresovaných dětí - nestresuji ji tím. Když to nejde samo, tak pravda, občas to zkusím, ale žádné nervy z toho nemáme.
Ze dne na den odmítla nočník
 Federika 


Re: a co když se mimčo zasekne? 

(4.9.2005 23:07:35)
Alčo, radila bych počkat...Občas to zkusit a hodně chválit, ale fakt to nelámat přes koleno, je ještě moc malá..Jinak, já už to tady jednou psala, já jsem svého syna nikdy na nočník nevysazovala, ani jsem to nezkoušela, vždycky jsem si říkala, že co mi pomůže nějaký zachycování, že potřebuju, aby si dítě opravdu samo říkalo, do té doby jsem neměla zájem vyvíjet jakékoli úsilí...No a přesně v roce a půl si David , krátce poté, co viděl v " akci" svou setřenici, stáhl kalhoty, sedl si na nočník, který tam byl právě pro tu malou sestřenic, vyčůral se, a od té doby plenu přes den odmítal a ani se mu nestávalo, že by se počůral....
Já nevím, já si pořád myslím, že to dítě na to zkrátka jednoho dne dozraje, nacvičování nenacvičování...
 Jana K. - téměř roční Filda 
  • 

Záleží na povaze dítěte 

(9.9.2005 11:30:16)
ZDravím všechny s i bez plín. Mám syna, který celý den jen chodí a chodí, pokud ho s donucením neposadím do kočárku. NEvydrží sedět ani půl minuty. Zajímalo by mne tedy, jestli by byl někdo shopen primnět Filipa, posadit se na nočník (nesčetně krát vyzkoušeno a naprosto neúspěšně), jestli by v tom jeho každoděnním letu byl schopen poznat, kdy bude čůrat. Nevěřím, že je tato metoda aplikovatelná na každé dítě, možná u klidnějších povah. To, že mi dítě pávě dočůralo nebo dokakalo do plíny, je vidět, ale to by musel být se mnou v místnosti. To však také nevydrží. .... jen jsem chtěla dodat, že ne vše paltí na všechny... Jinak všem ostatním, kterým se daří mít dítě bez plíny, gratuluji. U nás to bude nevím kdyl. Bohužel.
 bora 
  • 

Re: Záleží na povaze dítěte 

(10.9.2005 10:47:10)
ahoj jano,
mas pravdu, ze zalezi na povaze ditete.
bkm je ale o tom, ze se zacne komunikovat s miminkem nemobilnim, a ve veku, kdy uz mobilni je, je zvykle se hlasit.
zacinat v roce je vzdycky nahul, to je vsecko ostatni zajimavejsi a nutne prozkoumat, to zname :-)
 MarcaK 


Český překlad? 

(16.9.2005 20:58:52)
Mám stručný dotaz,lze zakoupit tu knihu u nás v Čechách?A kde je k dostání?Jsem z Hradce Králové.Děkuji.
 Hana 
  • 

Re: Český překlad? 

(24.9.2005 7:59:09)
Jestli existuje cesky preklad, to nevim. Zkuste patrat v intenetu...

Zdravim a preji uspech

Hana
 mamatosebastian 


Muj syn byl taky bez plinek 

(5.1.2006 20:14:04)
Ja vim, ze tenhle clanek uz je starsi, ale i tak jsem se k nemu chtela vyjadrit.
Ja jsme se o tehle metode dovedela, kdyz memu synovi byli 4 mesice a natolik me to zaujalo, ze jsem to hned zacala zkouset. Kupodivu hned pri prvnim pokusu to vyslo! A Sebastianek z toho mel taky ocividne velkou radost! Nikdy jsem to nedelala "na plny uvazek" ale byly dny, kdy jsme nespotrebovali jedinou plinku. Naopak jsme si prosli obdobim, kdy Sebastianek naprosto odmitl spolupracovat a nesel by na nocnik treba i mesic.
Zarazi me s jakou aroganci a ignoranci nekteri lide reaguji na podobne veci. Jakmile nekdo dela neco co je "neobvykle" tak proste museji hned zacit urazet a vysmivat se. To jen pripominka k nekterym predeslym komentum.
Tahle metoda - takzvana Elimination comunication (eliminacni komunikace) je naprosto uzasna vec. Cekam ted dalsi mimco, a uz ted planuji, ze s tim zacnu tentokrat od narozeni. Dava to detem obrovskou vyhodu v tom, ze NIDKY neztrati schopnost ovladat jejich potreby - tak jak si prevazna vetsina lidi mysli, ze dite nema zadne schopnosti pri narozeni. Pravda je ta, ze oni od sameho narozeni perfektne ovladaji sve potreby - curani i kakani. A dokonce nam tyhle sve potreby komunikuji - ve svem vlastnim jazyce. Pokud se matka svemu diteti neustale venuje, nosiho v satku ci jinak,nema s touhle metodou problemy. Tahle metoda NENI pro lidi, kteri vrazi sve dite do postylky a posti jim nad hlavou kolotoc, aby se jim nemuseli hodiny venovat.
Tahle metoda upevnuje vztah mezi matkou (a otcem) a ditetem. Upevnuje vazbu tim, ze mu jeho nejblizsi vyhovuji vsem pozadavkum, coz by spravne melo byt.

Dodnes si pamatuji, jak jsem byla se svym tehdy 9ti mesicnim synem na navsteve u brachy, ktery mel tehdy jiz 14ti mesicniho syna. Posadili ho na nocnik a oba (s manzelkou) delali veic, ktere si neumite ani predstavit, aby ho presvedcili, aby se vycural!! Lozili kolem nej po kolenou a mluvili na nej komickym prizvukem a jejich syn na ne koukal jako na dva blazny a stejne se nevycural. Ja jsem si vsimla, ze mi muj syn dava signal, ze potrebuje curat, tak jsem ho vzala na zachod, sundala kalhoty, a on v tu ranu zacal curat do zachodu. No ti z toho byli uplne mimo!! Nikdy nezapomenu na ten pohled!!

Dneska je Sebastiankovi pres 2 roky a uplne bez plinek byl jiz pred druhym rokem. Ale castecne bez plinek je prakticky od 4. mesice. Pouzivame latkove plinky, a i tak jsem usetrili spoustu penez a spoustu trapeni a presvedcovani a uceni ho, jak chodit na nocnik, protoze on nidky nezapomel, jak chodit na nocik v prvnim miste!

Mila Hanko, dekuji za krasny clanek a preji vam hodne stesti a uspechu v tehle metode!

Pavlina, USA
 mamatosebastian 


Muj syn byl taky bez plinek 

(5.1.2006 20:14:45)
Ja vim, ze tenhle clanek uz je starsi, ale i tak jsem se k nemu chtela vyjadrit.
Ja jsme se o tehle metode dovedela, kdyz memu synovi byli 4 mesice a natolik me to zaujalo, ze jsem to hned zacala zkouset. Kupodivu hned pri prvnim pokusu to vyslo! A Sebastianek z toho mel taky ocividne velkou radost! Nikdy jsem to nedelala "na plny uvazek" ale byly dny, kdy jsme nespotrebovali jedinou plinku. Naopak jsme si prosli obdobim, kdy Sebastianek naprosto odmitl spolupracovat a nesel by na nocnik treba i mesic.
Zarazi me s jakou aroganci a ignoranci nekteri lide reaguji na podobne veci. Jakmile nekdo dela neco co je "neobvykle" tak proste museji hned zacit urazet a vysmivat se. To jen pripominka k nekterym predeslym komentum.
Tahle metoda - takzvana Elimination comunication (eliminacni komunikace) je naprosto uzasna vec. Cekam ted dalsi mimco, a uz ted planuji, ze s tim zacnu tentokrat od narozeni. Dava to detem obrovskou vyhodu v tom, ze NIDKY neztrati schopnost ovladat jejich potreby - tak jak si prevazna vetsina lidi mysli, ze dite nema zadne schopnosti pri narozeni. Pravda je ta, ze oni od sameho narozeni perfektne ovladaji sve potreby - curani i kakani. A dokonce nam tyhle sve potreby komunikuji - ve svem vlastnim jazyce. Pokud se matka svemu diteti neustale venuje, nosiho v satku ci jinak,nema s touhle metodou problemy. Tahle metoda NENI pro lidi, kteri vrazi sve dite do postylky a posti jim nad hlavou kolotoc, aby se jim nemuseli hodiny venovat.
Tahle metoda upevnuje vztah mezi matkou (a otcem) a ditetem. Upevnuje vazbu tim, ze mu jeho nejblizsi vyhovuji vsem pozadavkum, coz by spravne melo byt.

Dodnes si pamatuji, jak jsem byla se svym tehdy 9ti mesicnim synem na navsteve u brachy, ktery mel tehdy jiz 14ti mesicniho syna. Posadili ho na nocnik a oba (s manzelkou) delali veic, ktere si neumite ani predstavit, aby ho presvedcili, aby se vycural!! Lozili kolem nej po kolenou a mluvili na nej komickym prizvukem a jejich syn na ne koukal jako na dva blazny a stejne se nevycural. Ja jsem si vsimla, ze mi muj syn dava signal, ze potrebuje curat, tak jsem ho vzala na zachod, sundala kalhoty, a on v tu ranu zacal curat do zachodu. No ti z toho byli uplne mimo!! Nikdy nezapomenu na ten pohled!!

Dneska je Sebastiankovi pres 2 roky a uplne bez plinek byl jiz pred druhym rokem. Ale castecne bez plinek je prakticky od 4. mesice. Pouzivame latkove plinky, a i tak jsem usetrili spoustu penez a spoustu trapeni a presvedcovani a uceni ho, jak chodit na nocnik, protoze on nidky nezapomel, jak chodit na nocik v prvnim miste!

Mila Hanko, dekuji za krasny clanek a preji vam hodne stesti a uspechu v tehle metode!

Pavlina, USA
 mamatosebastian 


Muj syn byl taky bez plinek 

(5.1.2006 20:15:28)
Ja vim, ze tenhle clanek uz je starsi, ale i tak jsem se k nemu chtela vyjadrit.
Ja jsme se o tehle metode dovedela, kdyz memu synovi byli 4 mesice a natolik me to zaujalo, ze jsem to hned zacala zkouset. Kupodivu hned pri prvnim pokusu to vyslo! A Sebastianek z toho mel taky ocividne velkou radost! Nikdy jsem to nedelala "na plny uvazek" ale byly dny, kdy jsme nespotrebovali jedinou plinku. Naopak jsme si prosli obdobim, kdy Sebastianek naprosto odmitl spolupracovat a nesel by na nocnik treba i mesic.
Zarazi me s jakou aroganci a ignoranci nekteri lide reaguji na podobne veci. Jakmile nekdo dela neco co je "neobvykle" tak proste museji hned zacit urazet a vysmivat se. To jen pripominka k nekterym predeslym komentum.
Tahle metoda - takzvana Elimination comunication (eliminacni komunikace) je naprosto uzasna vec. Cekam ted dalsi mimco, a uz ted planuji, ze s tim zacnu tentokrat od narozeni. Dava to detem obrovskou vyhodu v tom, ze NIDKY neztrati schopnost ovladat jejich potreby - tak jak si prevazna vetsina lidi mysli, ze dite nema zadne schopnosti pri narozeni. Pravda je ta, ze oni od sameho narozeni perfektne ovladaji sve potreby - curani i kakani. A dokonce nam tyhle sve potreby komunikuji - ve svem vlastnim jazyce. Pokud se matka svemu diteti neustale venuje, nosiho v satku ci jinak,nema s touhle metodou problemy. Tahle metoda NENI pro lidi, kteri vrazi sve dite do postylky a posti jim nad hlavou kolotoc, aby se jim nemuseli hodiny venovat.
Tahle metoda upevnuje vztah mezi matkou (a otcem) a ditetem. Upevnuje vazbu tim, ze mu jeho nejblizsi vyhovuji vsem pozadavkum, coz by spravne melo byt.

Dodnes si pamatuji, jak jsem byla se svym tehdy 9ti mesicnim synem na navsteve u brachy, ktery mel tehdy jiz 14ti mesicniho syna. Posadili ho na nocnik a oba (s manzelkou) delali veic, ktere si neumite ani predstavit, aby ho presvedcili, aby se vycural!! Lozili kolem nej po kolenou a mluvili na nej komickym prizvukem a jejich syn na ne koukal jako na dva blazny a stejne se nevycural. Ja jsem si vsimla, ze mi muj syn dava signal, ze potrebuje curat, tak jsem ho vzala na zachod, sundala kalhoty, a on v tu ranu zacal curat do zachodu. No ti z toho byli uplne mimo!! Nikdy nezapomenu na ten pohled!!

Dneska je Sebastiankovi pres 2 roky a uplne bez plinek byl jiz pred druhym rokem. Ale castecne bez plinek je prakticky od 4. mesice. Pouzivame latkove plinky, a i tak jsem usetrili spoustu penez a spoustu trapeni a presvedcovani a uceni ho, jak chodit na nocnik, protoze on nidky nezapomel, jak chodit na nocik v prvnim miste!

Mila Hanko, dekuji za krasny clanek a preji vam hodne stesti a uspechu v tehle metode!

Pavlina, USA
 mamatosebastian 


Muj syn byl taky bez plinek 

(5.1.2006 20:16:56)
Ja vim, ze tenhle clanek uz je starsi, ale i tak jsem se k nemu chtela vyjadrit.
Ja jsme se o tehle metode dovedela, kdyz memu synovi byli 4 mesice a natolik me to zaujalo, ze jsem to hned zacala zkouset. Kupodivu hned pri prvnim pokusu to vyslo! A Sebastianek z toho mel taky ocividne velkou radost! Nikdy jsem to nedelala "na plny uvazek" ale byly dny, kdy jsme nespotrebovali jedinou plinku. Naopak jsme si prosli obdobim, kdy Sebastianek naprosto odmitl spolupracovat a nesel by na nocnik treba i mesic.
Zarazi me s jakou aroganci a ignoranci nekteri lide reaguji na podobne veci. Jakmile nekdo dela neco co je "neobvykle" tak proste museji hned zacit urazet a vysmivat se. To jen pripominka k nekterym predeslym komentum.
Tahle metoda - takzvana Elimination comunication (eliminacni komunikace) je naprosto uzasna vec. Cekam ted dalsi mimco, a uz ted planuji, ze s tim zacnu tentokrat od narozeni. Dava to detem obrovskou vyhodu v tom, ze NIDKY neztrati schopnost ovladat jejich potreby - tak jak si prevazna vetsina lidi mysli, ze dite nema zadne schopnosti pri narozeni. Pravda je ta, ze oni od sameho narozeni perfektne ovladaji sve potreby - curani i kakani. A dokonce nam tyhle sve potreby komunikuji - ve svem vlastnim jazyce. Pokud se matka svemu diteti neustale venuje, nosiho v satku ci jinak,nema s touhle metodou problemy. Tahle metoda NENI pro lidi, kteri vrazi sve dite do postylky a posti jim nad hlavou kolotoc, aby se jim nemuseli hodiny venovat.
Tahle metoda upevnuje vztah mezi matkou (a otcem) a ditetem. Upevnuje vazbu tim, ze mu jeho nejblizsi vyhovuji vsem pozadavkum, coz by spravne melo byt.

Dodnes si pamatuji, jak jsem byla se svym tehdy 9ti mesicnim synem na navsteve u brachy, ktery mel tehdy jiz 14ti mesicniho syna. Posadili ho na nocnik a oba (s manzelkou) delali veic, ktere si neumite ani predstavit, aby ho presvedcili, aby se vycural!! Lozili kolem nej po kolenou a mluvili na nej komickym prizvukem a jejich syn na ne koukal jako na dva blazny a stejne se nevycural. Ja jsem si vsimla, ze mi muj syn dava signal, ze potrebuje curat, tak jsem ho vzala na zachod, sundala kalhoty, a on v tu ranu zacal curat do zachodu. No ti z toho byli uplne mimo!! Nikdy nezapomenu na ten pohled!!

Dneska je Sebastiankovi pres 2 roky a uplne bez plinek byl jiz pred druhym rokem. Ale castecne bez plinek je prakticky od 4. mesice. Pouzivame latkove plinky, a i tak jsem usetrili spoustu penez a spoustu trapeni a presvedcovani a uceni ho, jak chodit na nocnik, protoze on nidky nezapomel, jak chodit na nocik v prvnim miste!

Mila Hanko, dekuji za krasny clanek a preji vam hodne stesti a uspechu v tehle metode!

Pavlina, USA
 mamatosebastian 


Muj syn byl taky bez plinek 

(5.1.2006 20:16:57)
Ja vim, ze tenhle clanek uz je starsi, ale i tak jsem se k nemu chtela vyjadrit.
Ja jsme se o tehle metode dovedela, kdyz memu synovi byli 4 mesice a natolik me to zaujalo, ze jsem to hned zacala zkouset. Kupodivu hned pri prvnim pokusu to vyslo! A Sebastianek z toho mel taky ocividne velkou radost! Nikdy jsem to nedelala "na plny uvazek" ale byly dny, kdy jsme nespotrebovali jedinou plinku. Naopak jsme si prosli obdobim, kdy Sebastianek naprosto odmitl spolupracovat a nesel by na nocnik treba i mesic.
Zarazi me s jakou aroganci a ignoranci nekteri lide reaguji na podobne veci. Jakmile nekdo dela neco co je "neobvykle" tak proste museji hned zacit urazet a vysmivat se. To jen pripominka k nekterym predeslym komentum.
Tahle metoda - takzvana Elimination comunication (eliminacni komunikace) je naprosto uzasna vec. Cekam ted dalsi mimco, a uz ted planuji, ze s tim zacnu tentokrat od narozeni. Dava to detem obrovskou vyhodu v tom, ze NIDKY neztrati schopnost ovladat jejich potreby - tak jak si prevazna vetsina lidi mysli, ze dite nema zadne schopnosti pri narozeni. Pravda je ta, ze oni od sameho narozeni perfektne ovladaji sve potreby - curani i kakani. A dokonce nam tyhle sve potreby komunikuji - ve svem vlastnim jazyce. Pokud se matka svemu diteti neustale venuje, nosiho v satku ci jinak,nema s touhle metodou problemy. Tahle metoda NENI pro lidi, kteri vrazi sve dite do postylky a posti jim nad hlavou kolotoc, aby se jim nemuseli hodiny venovat.
Tahle metoda upevnuje vztah mezi matkou (a otcem) a ditetem. Upevnuje vazbu tim, ze mu jeho nejblizsi vyhovuji vsem pozadavkum, coz by spravne melo byt.

Dodnes si pamatuji, jak jsem byla se svym tehdy 9ti mesicnim synem na navsteve u brachy, ktery mel tehdy jiz 14ti mesicniho syna. Posadili ho na nocnik a oba (s manzelkou) delali veic, ktere si neumite ani predstavit, aby ho presvedcili, aby se vycural!! Lozili kolem nej po kolenou a mluvili na nej komickym prizvukem a jejich syn na ne koukal jako na dva blazny a stejne se nevycural. Ja jsem si vsimla, ze mi muj syn dava signal, ze potrebuje curat, tak jsem ho vzala na zachod, sundala kalhoty, a on v tu ranu zacal curat do zachodu. No ti z toho byli uplne mimo!! Nikdy nezapomenu na ten pohled!!

Dneska je Sebastiankovi pres 2 roky a uplne bez plinek byl jiz pred druhym rokem. Ale castecne bez plinek je prakticky od 4. mesice. Pouzivame latkove plinky, a i tak jsem usetrili spoustu penez a spoustu trapeni a presvedcovani a uceni ho, jak chodit na nocnik, protoze on nidky nezapomel, jak chodit na nocik v prvnim miste!

Mila Hanko, dekuji za krasny clanek a preji vam hodne stesti a uspechu v tehle metode!

Pavlina, USA

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.