| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kujme pikle, pikle kujme!

 Celkem 41 názorů.
 Jára, 1 dítě 


Já se nebudu rozčilovat ... 

(24.6.2005 11:53:29)
protože se už rozčiluju dlouho. Celý ten humbuk kolem snížení daní je pouze populistický tah vládní strany, aby získala voliče (protože těch se jí nedostává). Navíc, pokud chci na jedné straně něco přidat, logicky to musím mít kde vzít - v popisovaném případě to má tu dohru, že už se uvažuje o zvýšení nepřímých daní a taky se chystá "revoluce" v odvodech na nemocenské...
 EvčaK 


Re: Já se nebudu rozčilovat ... 

(24.6.2005 12:48:20)
Járo, teď už je to skoro neaktuální článek:-)) Psala jsem ho před týdnem, kdy se ČSSD s tímto vytasila. A v politice je týden jak rok normálního občana:-))
Olino, nápad s papírovýma kulama je dobrý:-)) Alespoˇpro psychiku občana - voliče. To si budu pamatovat.
 Olina 
  • 

No já jsem to nečetla, 

(24.6.2005 12:38:14)
protože by mi z nich praskla cévka(v mozku). Předpokládám, že bychom se tak rámcově shodly. Hoděj nám pytlík od svačiny a protože těch pytlíků budou potřebovat vagón, tak za to chtěj pomník na Olšanech. Před zprávama si udělám papírový koule z novin a budu je po nich házet.
 Martina,holčička 
  • 

???? 

(25.6.2005 9:22:39)
S obsahem článku souhlasím, ovšem nevidím moc velkou spojitost s tématem rodina a děti, o kterých jsem si myslela, že tyto stárnky jsou. :-(
 hmmm, 
  • 

Re: ???? 

(25.6.2005 9:55:40)
asi tak, taky mi ta spojitost neni jasna :-). Ale zajimave to jiste je
 EvčaK 


Re: Re: ???? 

(25.6.2005 11:56:47)
I ženy na MD a rodičové se zajímají i o jiné věci než výchovu a přebalování dítek. Tak to berte jako malé spestření mezi články s jinak obvyklou tématikou:-)))
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Souvislost? 

(26.6.2005 18:09:16)
Vy nevidíte souvislost?
I rodiče na rod. dovolené jsou voliči, a to většinou právě v té "nízkopříjmové" skupině. Tak proč si trošku neudělat jasno v tom, co nám kráááásného kdo nabízí do budoucna a jak moc UPŘÍMNĚ to myslí....
 Beruška9 


Re: Souvislost? 

(26.6.2005 21:28:21)
vidím velikou, vychováme své děti v nějakém politickém klimatu...a to klima popsané v článku je velice patologické, nebo-li na hlavu postavené, tzn. krátkovzraké mazání medíku kolem drštiček neinformovaných občanů, ale to mi přijde jako celá politika dominantní strany. nebudu se ale dále rozčilovat, jelikož by mi taky mohla prsknout cévka, jako někomu z předchozích...

EvčoK, super počin! Líbí se mi rozšiřování spektra informací!
 martinek 
  • 

tak jak by to teda bylo dobry 

(26.6.2005 22:29:14)
podle clanku, se dobiram k nazoru, ze nejlepsi by bylo, kdyby vlada nepridavala nikomu nic a nejlepe snad by udelala, kdyz by zrusila rodicovsky a detsky pridavek. A k tomu jeste materskou. To pak opravdu vzbude navic i na ty co si vydelaji od 30tis.vic.Takovych je v teto zemi opravdu hodne. Az 20%.
 Petri 


Re: je to uplácení voliče! 

(27.6.2005 8:20:53)
Musím se vším souhlasit co bylo v článku napsáno. Taky mi není lhostéjné co se v naší zemi děje. Získávat si na stranu voliče tím, že snížím daně z příjmů je pro mnoho z nás příjemné. Ale kdepak se asi vezmou penízky ve státní kase, když my zaplatíme míň. Už teď jim chybí tolik miliard, že se ze státním dluhem budeme potýkat ještě pěkně dlouho. Ale věřte oni si to vezmou jinde. Vždyť se uvažuje, že si v ročním zúčtování nebudeme moct odečítat úroky z hypoték, stavebních spoření a dokonce se mluvilo o penzijním a kapitálovém připojištění. Takže pokud i toto schválí tak nějaké 4000,-, které ušetříme na daních, ve finále nám ani pokryjí to co by jsme dostali, kdybychom si mohli odečíst všechny výhody, které nám zatím zůstaly.
No nechme se překvapit co nám ještě naši poslanci a vládní úředníci přichystají.
Teď ještě něco pro zasmání: pro rok 2006 počítají, že když sníží daně bude ve státním rozpočtu o 20-30mld. méně. Ptáte se, kde je asi vezmou - no přece z garáže pana Krejčíře, ty přece propadnou státu. Jen aby byly pravé, jinak nevím. Hezký den.
 Jára, 1 dítě 


Re: tak jak by to teda bylo dobry 

(28.6.2005 7:00:54)
Pokud jsi dobře četla, pak tam EvčaK ukazuje, jak by to teda bylo dobrý. Třeba tak, že by páni poslanci neměli dvojnásobné sazby diet (asi mají taky dvojnásobné žaludky než my, obyčejní smrtelníci), kdyby si dokázali snížit cestovní náhrady a kdyby si neodhlasovali spoustu jiných pro ně nutných výdajů. Jsem si jistá, že EvčaK stejně tak jako já, nevidí řešení v tom, že by se snížila mateřská a další dávky. Ale uvědom si taky, že státní správa a další byrokratické aparáty úspěšně narůstají, takže je defacto živíme my všichni (i ty) ze svých daní, odvodů z mezd a i z té mateřské.
 Mirka 
  • 

Re: Re: tak jak by to teda bylo dobry 

(28.6.2005 8:20:04)
Ahoj Evi,
čím víc lidí o politice přemýšlí (nemyslím kecy nad pivem), tím líp, a čím víc ženských, tím ještě líp. Bohužel nejvíc peněz nezmizí v dietách a platech poslanců, o těch víme a na ně vidíme a říkáme za co to dostávají, když, jak jsem zaslechla (oficiální verze v TV), nynější letní počasí je pro poslance demotivující a v pátek už nehačají v lavicích, za což je platíme, ale hajají někde u vodičky. Zkuste přijít za šéfem, že počasí je pro vás demotivující, že v pátek nepracujete. Nejvíce peněz zmizí v různých projektech a dotacích, které nejsou dobře připraveny a neřeší problémy, které by měly, ale do toho veřejnost moc nevidí. Už jsem tu na Rodině psala víckrát, volte na těch kandidátkách aspoň ženy. Pokaždé mi někdo vyspílal do feministek, ale dokud budou o celé společnosti rozhodovat muži (a ještě ti, co tam jsou) lepší to nebude.
Mirka
 EvčaK 


Re: Re: Re: tak jak by to teda bylo dobry 

(28.6.2005 10:13:13)
Mirko, souhlasím s Tebou, že se hodně peněz cpe do sporných projektů. Velice často mě zaráží, jací to odborníci rozhodují o milionech. Např. teď probíraná důchodová reforma. Četla jsem komentáře k článku na toto téma na stránkách iDNEs a musím vyjímečně říct, že diskutující měli víc rozumu, než pan Bezděk. Mimochodem je to prý expert. Nebo ještě nedávná snaha ČSSD a KSČM prosadit referendum o ústavě, která už stejně nemá budoucnost. Upřímně všeobecné doporučení volte ženy, je sice hezké, ale v reálu si to politici splichtí stejně podle svého. Viz úspěšnost paní Buzkové před lety u voličů a následné nic moc posty v ČSSD.
 Xantipa 
  • 

No jo, ale co s tím 

(28.6.2005 16:30:14)
V politice jde hlavně o prachy. V druhé případě o prachy......a takhle můžeme pokračovat. Lidi potřebují jen jako voliče a pak už zase pokračují - peníze, peníze.....
Koho si ve volbách vybrat? To je stejná otázka jako slavné - Být či nebýt, toť otázka.
Zajímavé je, jak jsou zajedno, pokud by si měli sáhnout na své požitky, samozřejmě směrem dolů. To si rozumí bez ohledu na politickou příslušnost. Panečku, to je pak názorová jednota.
 EvčaK 


Re: No jo, ale co s tím 

(28.6.2005 18:13:02)
Směju se přdstavě té názorové jednotnosti. Jak všichni zvedají ruce. Ale co bychom dělali my obyčejní lidé, kdybychom si sami měli rozhodnout, jestli si měsíčně pár tisícovek z platu ubereme? Toť otázka.

Setkala jsem se s pár politiky osobně. Myslím, že většinou to jsou lidé vzdělaní a inteligentní. Pokud je někdo z nich lidsky nevyzrálý, moci chtivý apod. lehce sklouzne k využívání své nabylé moci. Proto je jakékoli řešení těžko možné. I ženám se stane totéž. Možná v menší míře:-)) I ono rozhodování nemají mnohdy lehké. Myslím, že vše je v nás lidech. Politicích ale i nás. Pokud nebudeme žít s čistými úmysly, nebudeme s čistými úmysly ani vládnout.
 Beruška9 


Re: Re: No jo, ale co s tím 

(28.6.2005 19:04:04)
EvčoK, moc krásně řečeno, mluvíš mi z duše...vše je o úmyslech a motivech a pokud ty nebudou seriozní a morální, bude společnost taková, jaké jsou úmysly a to není obraz jen politiků, ale všech občanů....
 LAJ 


taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 19:09:53)
S těmi daněmi je to přesné. Třeba tolik vychvalované společné zdanění /které zrovna leží mému muži v žaludku jako kámen/. Ano, jistě to pomůže zejména rodinám, kde je jeden z rodičů na rodičovské dovolené, ale díky neschopnosti těch, co vymysleli tento způsob danění, si ho mnoho rodin nemusí moci dovolit. Jde o to, že pokud jeden z manželů nevydělává nic, tak se společné příjmy obou sečtou a rozdělí na polovinu. Z těchto dvou polovin oba manželé platí daň. Jelikož je u nás progresivní daň, tak se to velmi vyplati - podle velikosti platu se daň zvyšuje (takže z nejmenších príjmů se platí 15%, z vyšších 20%, pak 25% a nakonec 32%). Je jasné, že odděleně platí jeden z manželů s příjmem třeba až 32% (z části příjmu). Když se to rozdělí na oba manžele, zaplatí z nejvyšší částky třeba jen 20% (poloviční částka u každého z manželů prostě není tak vysoká). Např. vydělává-li jeden z manželů 500000,- ročně a druhý nic, rozmělní se to na 2x250000,- a z těchto dvou částek se odvede mnohem menší procento než z 500000,-. Rozdíl je asi 20000,- Kc! Do této doby to zní jako pohádka - ušetříte 20 tis.
Jenže nikdo nemyslel na to, že zálohy platí jen jeden z manželů a to v té výši jakoby by měl vysoký příjem. Zákon nepamatuje na neplacení záloh u manžela, který nemá příjmy. A de facto nastane 31.3.2006 situace, že budete-li chtít toto výhodné společné zdanění uplatnit, musí jeden z manželů zaplatit velkou částku FÚ (asi 25 tis. v našem příkladě), i když rodina jako taková má přeplatek u státu, musí mu vlastně "půjčit" desetitisíce. To jen kvůli nedomyšlenosti tolik vychvalovaného zákona...
Pokud se nic nezmění, tak se musíte rozhodnout, zda budete šetřit, abyste mohli jako rodina státu nedobrovolně "půjčit" nebo můžete zaplatit na daních o 20 tis. víc, ale v tom případě zase nemusíte státu půjčovat. Je to postavené na hlavu a nikdo z těch pánů socialistů o tom nemluví :o))
 Líza 


Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 19:23:18)
Johanesko, tak teď jsi mi odkryla něco, co mě vůbec nenapadlo, to je fakt geniální :-(, takže ti nejpotřebnější na to společné zdanění nedosáhnou, protože by si za něj nejdřív museli zaplatit a až potom by jim to někdo vrátil...ach jo, ještě že už nejsem na MD a společný zdanění mi je jedno.
 Beruška9 


Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 19:27:57)
Johanesko, dobrý pohled, bude to manžel někam posílat a reklamovat?
Lízo, jsem na tom stejně, takže společné zdanění nehrozí...
Xantipo, je to fakt utažené za vlasy, ale máme tam ty poslance, které jsme si zvolili, popř nezvolili, když jsme nevolili, takže máme toho, koho si zasloužíme :-(?
 LAJ 


Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 19:50:30)
Lízo, nás se právě společné zdanění týká..
Míšo, manžel se chce nejprve zeptat na MFČR /Sobotka/, resp. dnes byl dopis odeslán - ale jsem skeptik a myslím, že se to k těm pravým ani nedostane..
Ale mám jiný nápad - poslat to pravicovým poslancům s poznámkou, že by bylo vhodné to použít v předvolební kampani proti socialistům:O))
 Beruška9 


Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 19:52:50)
Johanekso, skvělý nápad, rozeslat všem pravicovým. Mmch Sobotky se to společné zdanění možná taky týká :-)!
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 19:57:25)
Míšo, ale myslím, že zrovna Sobotka asi nebude mít problém s půjčkou nějakých těch peněz finančnímu úřadu...

No možná se mě to bude taky týkat, až manžel splní své výhrůžky a zůstane v domácnosti :-))))))))
 LAJ 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 19:57:57)
Míšo, jenže narozdíl od nás pro Sobotku třeba 50,000 nic neznamená!:O))))
 Beruška9 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 21:04:56)
Johanesko, asi ne :-(, ale dalo by se brnknout na jeho "rodinné" pocity :-)! Jinak přeji manželovi úspěch. Stížnostem zdar!
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 22:54:32)
Johanesko, to je dobrej postřeh. Probrali jsme to teď s manželem a mimo jiné poznamenal, že to taky znamená, že budeme příští rok platit dvoje zálohy - jeho "velké" v práci a moje "poloviční" - auauauaua! To se nám těch pár tisíc pěkně prodraží :((( Je tu někdo daňově vzdělaný, kdo třeba vidí nějaké jiné řešení?
 LAJ 


Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 23:11:26)
Markét, řešení asi není, leda neplatit a pak zaplatit penále:O))) Už jsme prošli ze zajímavosti skoro všechno, možná jsme na něco zapomněli..
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 23:22:38)
No, letos jsem si tu půlku daní navíc vyzkoušeli, manžel nastoupil v půlce roku z OSVČ do zaměstnaneckého poměru, ale zálohy musel platit jak v práci tak ze živnosti - půjčili jsme na půl roku státu pěkných pár desítek tisíc. Tak nás to asi čeká zas :)
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 8:26:31)
Jaké zálohy myslíš? Asi OSSZ, jenže to Zákon o daních z příjmů neřeší. A není to tak docela stát, i když z Tvého pohledu asi ano. A i na OSSZ jste si mohli dát žádost o snížení záloh, zproštění by asi neuznali vzhledem k podmínce dosažení stanoveného ročního příjmu při souběhu podnikání a zaměstnání. To jen ve zkratce.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 8:32:33)
No pardon, tak tohle řešení mi zrovna efektivní nepřipadá.
 LAJ 


Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 8:46:52)
Xantipo, nevím zda jsi to pochopila, ale to byl vtip. Proto ty smajlíky za větou.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 9:28:04)
No, o tomhle nevtipkuji. V tomto jsem dost suchar. A to proto, aby tyhle vtípky náhodou někdo nezainteresovaný nebral jako radu myšlenou zcela seriozně a vážně. Ono by se to docela prodražilo a pak nepomůže - já myslel/a/.
To jen na vysvětlenou.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 9:08:45)
Xantipo, myslela jsem zálohy na daně, manžel je platil 2x ročně ve výši 40% daní z předchozího roku. Což loni znamenalo, že v březnu jsem doplatili daně za 2003, v červnu zálohu na 2004, pak nastoupil zaměstnání, kde mu strhávali zálohy na daně, ale v prosinci jsem museli zaplatit ještě "podnikatelskou" zálohu (možná to byla jeho chyba, že si nevyřídil zrušení živnosti, ale v té době jsme ještě uvažovali, že by něco tu a tam ještě dělal). Letos už to naštěstí vyšlo tak, že příjmy od zaměstnavatele přesáhly 50% příjmů za 2004 a tudíž nám povinnost platit zálohy zrušili. Je někde něco, co jsem při zařizování přehlédla? Jesti ano, ráda se poučím, přeci jen se v tom moc nevyznám.

A máš tedy nějaký nápad, jak řešit zálohy při společném zdanění?

I když už jmte tedy asi off topic a moc veselé to není :)
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 9:24:21)
Aha, tak to ano. Ale pokud jste měli povinnost platit pololetní zálohy DPFO, tak přece můžete FU požádat o snížení této zálohy či zproštění povinnosti ji platit. Je to zcela běžná žádost. Takže jestli se Vám změnili příjmy z podnikání /snížili/, tak jste mohli požádat o úpravu. Nevím, proč jste to neudělali.
O zálohách na daň z příjmu ze záv. činnosti se nelze bavit, tam to prostě je neoddiskutovatelné.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 10:28:05)
No, upřímně - báli jsem se :) Už jednou jsme platili celkem vysoké penále, když se mu změnily zálohy z roční na pololetní (nevšimli jsme si té hranice - to jsem to ještě nevzala do rukou já :) - a berňák tě upozorní až za rok spolu s penále), takže jsme se báli v půli roku šáhnout na něco, co fungovalo. Manžel se sice na FÚ poptával, ale nevypadalo to nadějně, takže jsme to zařídili až letos. Víš, pokud podnikáš v podstatě v malém, bez účetnictví (v programátorské branži moc potřeba není, nám se víc hodilo odčítat náklady procenty), tak do hloubky systému moc nevrtáš (a pak nic nevíš :))).

K organizaci společného zdanění - no, zatím jsme o tom nepřemýšleli, to až po Johanesčině poznámce. Ale zkusím se zeptat kamarádky v Belgii, jak to mají tam, oni také společně zdaňují. Předpokládala bych zavést možnost snížení manželových záloh, když je budu platit i já, případně zavedení záloh za rodinu ... pokud nic takového není, tak je společné zdanění zase hezkým, ale poněkud nesystémovým krokem ...
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 11:01:06)
Markéto, není potřeba se bát. Jen podat žádost, mohou vyhovět, ale ani nemusí. Poptáváním nic nezjistíš. Co je psáno, to je dáno.
Co se týká společného zdanění. Nevím, jak to funguje jinde - v jiných státech. Ale vzhledem k tomu, jak je to tady nastaveno, jinou možnost ani neměli - protože to je změna do stávajícího zákona. Jak bys řešila např. měsíční zálohy na rodinu, když třeba muž podniká a jeho manželka je zaměstnaná. To by byl hrozný brajgl. To skutečně za stávajícího systému nejde. Určitě by se našly v našem okolí státy, které už daňový systém mají dost vymakaný. Nevím, proč už jsme se dávno nepoučili. Spoustě chyb bychom se mohli vyvarovat. Jenže tady v tom právě asi platí: Kujme pikle, pikle kujme .....
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 11:22:23)
Já si myslím, že tohle není jediný důvod. Oni taky ty zákony musí schválit tak, aby tam pro ně /některé z nich/ zůstaly potřebné skuliny a kličky, jak to obejít. Viz. topné oleje. Ono je toho ale víc, i na to si totiž platíme ty jejich poradce.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(29.6.2005 9:20:50)
Markéto, necháme bokem znění zákona o daních z příjmu. Jak jinak bys chtěla aplikovat společné zdanění - jinak než formou záloh to nejde. Když se Ti společné zdanění nehodí - nemusíš ho aplikovat. Tak o co jde?
Také mám jisté výhrady k Zákonu o daních z příjmů. Navíc není zcela jasné, co za blbosti se tam ještě propašuje.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 21:21:33)
No, ale ono to tak docela pravda není. Volební systém je složitý a před jednotlivci mají přednost strany. Myslí si, že spousta voličů volí stranu a je jim šumafuk, co je tam za lidi. Ostatně, většinou tam ani osobnosti nejsou. Při pohledu na kandidátku vždycky žasnu, kde je vyhrabali. A je jedno, jestli jsou komunální volby, či poslanecké nebo senátorské. V našem městě žiji od narození a znám tu spoustu lidí. Na kandidátce při bližším pohledu jsou lidé tzv. přistěhovalí - hodně často, tzv. neznámí. MMCH my s manželem volíme, ale bohužel je nás zřejmě menšina, kteří volí osobnosti. A jak známo, v demokracii se menšina přizpůsobí většině. Takže mi prosím neříkej oblíbené: Koho jsme si zvolili, toho tam máme. To není pravda. Pravda je: Koho si většina zvolila, ten tam je.
 LAJ 


Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 21:38:18)
Xantipo, trochu se mi vnucuje otázka..ale co když ty osobnosti někdo nezná?? Nelze přece volit dle toho, kdo má před jménem napsáno kupříkladu MUDr. nebo JUDr. apod. To ještě neznamená, že je to "skvělý" člověk co rozumí politice a vyznává ty správné hodnoty..
Asi jsi to tím říct nechtěla, ale hned mne toto napadlo..
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: taky jedno zamyšlení, možná trochu "mimo mísu".. 

(28.6.2005 21:42:45)
No ano, to jsem takhle opravdu říct nechtěla. Už hodně dávno vím, co je osobnost. Jen podle titulu se rozhodně do politiky lidé vybírat nedají. Jasně, nemusím znát všechny. Ale na 50ti tis. městě znám z kandidátky tak 80 procent, kupodivu ti neznámí jsou vždy na preferenčních místech. A není těžké zjistit, kdo jsou. Stačí se jen zajímat.
 Xantipa 
  • 

Re: Re: No jo, ale co s tím 

(28.6.2005 19:20:26)
EvčoK, mně už do smíchu při představě naší politické reprezentace dávno není. Ani při představě, jak zvedají ruce pro zvýšení svých požitků a ani při představě, jak při prosazení návrhu na snížení těchto požitků politické strany usilovně počítají, kdo z nich může zvednout ruku na podporu snížení /to, aby budoucí voliči viděli, že to myslí vážně/ a kdo ruku rozhodně zvednout nemůže /protože to by byl průšvih, něco si zkrátit, a to bez ohledu na politickou stranu.
Nepřipadá Ti jako výsměch, když někteří z nich si udělali z poslanecké či senátorské sněmovny soukromou cestovní kancelář, když si klidně drze vyplácejí duplicitní cestovní náhrady, samozřejmě v souladu se zákonem /karty na čerpání PHM, zdarma letenky, paušály na PHM, zdarma veřejnou dopravu/. A toho je tam mnohem víc.
Souhlasím s tím, že oni jsou obraz nás všech. Jenže zčásti. I když se přijde na lumpárnu kohokoli z nich, no a co, co je komu do toho, na volební období mám vystaráno a navíc, lidé mají krátkou paměť. Sněmovna se postaví za dotyčného, vždyť kdo nemá máslo na hlavě. A co si to dovolují Ti drzí novináři, hrůza, to by se mělo zakázat.
Jistě je strašně těžké odsouhlasit, že sám sobě vezmu pár tisícovek. Je totiž mnohem jednodušší, ty chybějící tisícovky vzít někomu jinému, vždyť z cizího krev neteče.
Nedávno jeden poslanec /už nevím který a za jakou stranu/ prohlásil na podporu doživotní imunity, že má strach o svůj život, protože kdyby prý neměl doživotní imunitu, tak až ukončí svou poslaneckou éru, bude snadný terč a pošlou ho do vězení, protože si na něho něco vymyslí, či prý dokonce ho mohou pověsit na kandelábr. No, nechtěla jsem věřit svým vlastním uším. Tak tenhle pan poslanec /a jistě nebude jediný/ je představitel našeho demokratického státu. Oni mají mnohem lepší informace, takže s tou demokracií to asi nebude tak horké.
Když se nad tím tak zamyslím, chce se mi opravdu nad nimi ronit slzy. Chudáčci uzurpovaní a všemi pronásledovaní.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.