| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Stačí odstranit příčinu alergie, aby alergie zmizela?

 Celkem 34 názorů.
 Monika 
  • 

Jak přežít pylovou sezonu 

(1.6.2005 11:15:57)
Trpím alergií na trávy od cca 19-ti let, léčila jsem se injekcema cca 1 rok, pak jsem léčbu kvůli těhotenstvím a dlouhodobému kojení přerušila. Pak jsem na "pokraji smrti udušením" dorazila opět na alergologii. Onu sezonu jsem brala Zyrtec a úplně zázračně zabral. Od podzimu (teď již 1,5 roku) beru kapičky pod jazyk (Staloral) a zatím žádnou změnu k lepšímu nepozoruji. Loni mi přestal zabírat Zyrtec a přesedlala jsem na Zodac (to samé jen jako Zyrtec jen jiný výrobce) a ten chvíli zabíral. Letos mi Zodac nezabírá, mám teď něco nového (nevzpomenu si na název) a s nasazením čekám na dobu "až bude hůř", protože mi sezona začala teprve před týdnem. Mám obavy, že nový lék bude zabírat jen letos a příští rok budu muset brát zase něco nového, a kdo ví, kolik druhů léků ještě existuje.
Prosím poraďte, co máte také zkušenosti s pylovou alergií, jak přežít pylovou sezonu a jak se dlouhodobě léčit.
Díky.
 Líza 


Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(1.6.2005 11:46:38)
Moje zkušenost je taková, že zyrtec sám nestačí na vrcholu pylové sezóny. Kombinovala jsem ho s volně prodejnými lokálními antihistaminiky (v kapkách do očí a do nosu) a teď mi alergolog píše kromony do očí a do nosu. Ty si polde potřeby stříkám 4x denně a s nima můžu všude.
 andrea 
  • 

Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(1.6.2005 13:30:54)
ahojky,
chtěla bych se Tě zeptat jak jsi to delala v těhotenství. Plánujem mimčo a už teď se toho děsím. Bez prášku se bojím jít i do práce.
díky za odpověď.
 Monika 
  • 

Re: Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(1.6.2005 14:35:18)
Já jsem tehdy neměla alergii tak rozvinutou (ze zpětného pohledu, tehdy jsem si myslela, že hůř už být nemůže), navíc mi prášky už tehdy moc nezabírali. Doktorka mi předepsala Tavegyl (ten můžou i těhotné a kojící), ale stejně mi moc nezabíral (tak jsem ho přestala brát, abych do sebe zbytečně nic necpala). První těhotenství bylo v pohodě, sezona byla slabá, problémy jsem měla jen trochu dopoledne a odpoledne nic - buď to bylo pršavým počasím, nebo 14-ti denním pobytem v Rakousku a Maďarsku (kde bylo možná už po sezoně) a nebo se vyplnilo tvrzení, že v těhotenství se příznaky alergie zmírní.
Obecně doporučují naplánovat mimčo tak, aby sezona vyšla na období bez těhotenství nebo na 2. trimestr. Ale pokud je člověk rád, že vůbec otěhotní, tak jde plánování podle sezony stranou.
 Dana, Terka 10 let 
  • 

Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(1.6.2005 14:40:36)
Alergie se u mne objevila ve 30-ti letech. Dělali mi zkoušky na pyly, prach, peří a nevím co ještě. Mívám potíže, když kvete jíva a bříza. Testy prý prokázaly alergii na pelyněk a černý bez. V období, kdy kvetou však žádné potíže nemám. Snažila jsem se lékařce vymluvit, že trpím alergií na tyto rostliny, ale marně. Při obtížích beru Zyrtec a zatím zabírá, ale asi budu muset hledat novou lékařku, protože ona si stojí za svým. Dá se prokázat alergie i z krve nebo jinak? Jaké máte zkušenosti s lékaři - alergology?
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(19.6.2005 16:44:58)
Synovi včera na pohotovosti zjistili "alergický zánět spojivek". Bude mu jedenáct a do včerejška jsme s alergií nikdo v rodině neměli zkušenosti. Máte někdo zkušenost, jak to může dál pokračovat? Nebo jde jen o jednorázovou záležitost?

Díky E.
 Lidka 
  • 

Re: Re: Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(19.6.2005 18:16:56)
Evelyn-já zkušenosti nemám.Tom má jen alergický zánět spojivek-když se "setká" s gumou.Třeba gumový balonek a tak...kdekoliv se pak dotkne,tak má vyrážku a červené oči-ale za chvíli to zmizí...
Jinak-proč občas nenakoukneš do července 94?
 Hanka+ 4 berušky 


Re: Re: Re: Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(19.6.2005 19:58:57)
no já mívala alergický zánět spojivek z pylu už od 5 let a dodneška mám sennou rýmu. měli byste zajít na alergologii na testy a tak.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(19.6.2005 20:23:56)
Hanko, že tu píšeš o senné rýmě... To jste věděli (-y), že když se senná rýma neléčí, může z toho po čase vzniknout astma?
M.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(19.6.2005 23:02:23)
Děkuju za odpovědi. Zítra budu volat pediatrovi, jen jsem chtěla vědět, jestli s tím někdo nemá zkušenost - co nás asi čeká.

Díky E.


Lidko, teď jsem byla na "Červenci 94", ale pravidelně to zatím nezvládám:o(.


E.
 Hanka+ 4 berušky 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(26.6.2005 10:45:19)
No s tou sennou rýmou... já to kdysi nevěděla že se z toho může vyvinout astma!! Nikdo mi to neřekl ani mě neposlali k alergologovi. Takže poprvé půjdu za měsíc na svou žádost!! KOnečně budu mít testy a tak.

to že z toho může být astma jsem se dozvěděla až když ho dostala moje dcera :-(( jak už tady píše Milada...... až na to že ona nedostala tu sennou rýmu ale hned to astma!! a mám pocit že ho bude mít i druhá dcera...taky půjde na vyšetřeni :-(
 Hanka+ 4 berušky 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak přežít pylovou sezonu 

(26.6.2005 10:51:06)
Jo Milado a k těm oknům nakonec si hledáme jiné bydlení protože si myslím že bychom se těch plísní tady nedokázali zbavit:-(
 Vali 
  • 

pylová sezóna? maličkost... 

(30.6.2005 22:22:03)
Milá Moniko,
moc bych tě chtěla povzbudit, protože dokud máš alergie jen na pyly a trápí tě jen nějakou dobu v roce, tak řešení je jednoduché: desenzibilace. Na desenzibilace chodím už 7 let a stav před léčbou a po ní se vůbec nedá srovnat (žiju s minimem léků). Injekce jsem brala i v těhotenství a během kojení, ono mi ani nic jiného nezbývalo, protože už hrozilo, že bych příští pylovou sezónu mohla strávit na dýchacích přístrojích.
A je lepší s injekcemi začít dříve, než se alergie "rozjedou".
Jsem případ, co je alergický takzv. na fšechno. Pyly celý rok, roztoče, kočky, psi, syrové ovoce, zelenina; mléko a soja a produkty z nich. Já jsem si už zvykla, ale více mne deptá, že ve svém okolí neustále vysvětluju, co můžu a co nemůžu jíst, dokonce i bezlepkovou dietou jsem si prošla...
K tomu rozsahu, co popisuji, jsem se dopracovala během 10 let, začalo to úrazem kolena a několika operacemi a zřemě to moje tělo nějak nezkouslo. Jestli máš nějaké dotazy, tak klidně napiš semhle: vali222(z)seznam.cz
PS: velice doporučuju baštit probiotika, Lactobacilus acidophylus a jemu podobné bakterie jsou úplný balzám pro střeva a v lecčems pomohou
 Jarka 
  • 

Re: pylová sezóna? maličkost... 

(1.7.2005 8:46:48)
Vali, můžeš vysvětlit, co je to desenzibilace? Ještě jsem se s tím
nesetkala a alergií-pylovou rýmou trpím celý život. Co je to za metodu, že ti tak pomáhá? Díky za odpověď.
 MUDr. Plíška 
  • 

Alergie se dají zastavit už v počátku 

(6.7.2005 21:47:45)
Máme zkušenosti, a nejen v rodině, s alergiemi na pyly, prachy, potraviny kakaového původu a srsti. Vím, že příčina je někde v těle. Byly indikovány tablety a inhalátory, které ve většině případů pomáhají jen na tlumení a tišení alergenních projevů. Všichni víme, že to ovšem není cesta k naprostému uzdravení. V dnešní klasické medicíně nebyl laboratorně vyvinut medikament, který by plně odstranil přecitlivělost organismu na určitou látku. Ovšem ve svém okolí pozoruji, že se daří, určité skupině bylinkových výrobků, napomáhat k úplnému vymizení alergenních projevů.
Obracím se na Vás, kdo máte vyzkoušené - z oblasti přírodní medicíny cokoliv na alergie, podělte se se mnou. děkuji. MUDr. Plíška
 Lucie + 2 princezny 


Re: a v realu :-) 

(1.6.2005 13:54:11)
Na tuhle diskusi jsem narazila jen nahodou, ale vrta mi hlavou jedna vec.

Podle clanku o alergiich jsou domaci roztoci vsude, ve vsech matracich a dekach a postelich a jejich pocet se da snizit jen neuveritelne zurivym setrvalym uklizenim. Tak jsme mysleli, ze je mame taky.

Pred casem k nam domu prisly dve damy vnucovat nam koupi jakehosi superuzasneho vysavace. Vyluxovaly nam mimo jine postel a ukazaly, kolik v ni bylo prachu, a ze v tom prachu je pry spousta roztocu a ten vysavac nam od nich pomuze. Nadsene jsme vytahli mikroskop a zacali roztoce v prachu hledat. Bohuzel - nic. Nasli jsme spoustu zajimavych veci vcetne vselijakych pylovych zrnek, ale roztoc ani zivy ani mrtvy ani jen kousek zadny. Je pravda, ze matrace byla jen asi pul roku stara, ale deky a polstare maji takovych 10 let za sebou, v pokoji je koberec a zaclony a milion plysaku, pod posteli moc neluxujeme a pereme na 40. Netopime sice nijak extremne moc, ale nemrzne nam doma. Tak nevim - bud ti roztoci nejsou zas tak velmi rozsireni, nebo jsme je necim nevedomky zlikvidovali.
 Lucie + 2 princezny 


Re: Re: Re: a v realu :-) 

(1.6.2005 14:46:00)
Pristine samozrejme nemame, nejsme alergici, tak neprovadime protialergicka opatreni.

Podle toho clanku meri roztoci 0.2-0.3 mm, to je docela dost, to jsou vetsi nez ta pylova zrnka, ktera jsme tam videli.

Bylo to v zime, takze v pokoji urcite nebylo onech 22 stupnu, ale ty mrchy jiste preziji i v 18 a v noci je v perinach tepleji. Vlhkost v pokoji byla asi nizka (casto musime susit pradlo v loznici, aby se tam vubec dalo dychat, ted jsme ho tam nemeli), ale opet: v perinach urcite vyssi. (Jo, kdyz rikam periny, myslim deky z mikrovlakna, sorry.)
Na druhe strane nemam duvod neverit clankum o vsudypritomnosti roztocu.

Tak me napadaji jen dve mozna vysvetleni:
1. roztoce tam mame, ale je jich malo (protoze vetrame?) a proto jsme na ne ve vyluxovanem vzorku nenarazili.
2. roztoci se nejak drzi uvnitr matrace a pokryvky a vysavac je nevyluxuje - bud zadny vysavac, nebo jen ten konkretni, ktery nam chtely prodat (byl to Rainbow).

[Aha, oni tam pak dal pisou, ze vysavani nestaci a vodni filtr je jeste horsi. Ale ze to nevysaje VUBEC nic ....]
Jinak jak jsem ten clanek cetla, tak alergiky docela lituju. Doporucene postupy se podle meho daji aplikovat pouze v laboratornich podminkach a jeste zrejme neni jiste, zda opravdu pomuzou.
 Stana 
  • 

Re: Re: Re: Re: a v realu :-) 

(1.6.2005 15:37:29)
Roztoče jste z postele nevyluxovali celkem logicky, nejsou to hladké kuličky o tom udávaném průměru 0,2 milimetru, aby prostě "vypluli ven". Jsou schopni se aktivně pevně držet, mají drápky na tlapkách a jejich zbytky se vám v té tkanině mohou udržet i po smrti roztočů - prostě se zaháknou.
 Lucie + 2 princezny 


Re: Re: Re: Re: Re: a v realu :-) 

(3.6.2005 8:56:07)
To me tesi, ze nejsem zla a krkavci matka, kdyz jsem odmitla koupit rodine zazracny a dokonaly vysavac za pouhych 80.000 Kc :-)
 Jana 
  • 

Co pomůže těhotnému či kojícímu alergikovi 

(1.6.2005 20:42:39)
Uslzená, s nudlí u nosu jsem přišla do lékány, ať mi poradí, když všechny léky, co mám doma, nemůžu v těhotenství a při kojení použít.
Lékárnice vytáhla homeopatikum Luffeel tab. (3 x 1) a sprej (3 - 5 x). Do týdne jsem mohla zpět mezi lidi.
 Jana, 28.tt 
  • 

Re: Co pomůže těhotnému či kojícímu alergikovi 

(2.6.2005 7:42:08)
Jani, a kdo ti řekl, že nemůžeš léky na alergii v těhotenství, zvlášť pokud máš takovéhle potíže? Hele, pro miminko je mnohem horší, když je tvoje alergie nekontrolovaná. Pokud ti zabralo homeopatikum, budiž - řekněme si realisticky, že ne vždy je to řešení. Ale antialergika typu Zyrtec se v těhotensctví zcela běžně užívají, rozhodně v klidu od 2.trimestru. okální antihistaminika sice bývají popsány jako "typ C",ale v reálu se také používají (Cromohexal, Allergodil). Ale chce to konzultaci se zkušeným alergologem-imunologem, běžní lékaři se opravdu občas bojí tyhle léky podat a nechají imunitní systém se v tom topit. Navíc od 2.trimestru je imunitní systém dítěte schopen se senzibilovat na alergeny v prostředí... Není léčba=není pomoženo ani děcku a pak se člověk po narození jen a jen diví...
 kicul 2, Baru 08/03 


Re: Re: Co pomůže těhotnému či kojícímu alergikovi 

(2.6.2005 21:26:48)
Jano, já jsem taky těhotenství musela protrpět bez antihistaminik. Taky mi je zakázal alergolog. Po porodu jsem prozřela a napadla mě homeopatie a osvědčila se. Allium Cepa a pak kombinovaný Rhinallergy. Jsou volně prodejné, ale je nutné se o dávkování poradit s homeopatem.

Každopádně bych do sebe těhotná nebo kojící cpala radši přírodní léky než Zyrtec a ostatní chemie.
 Jana, 29 tt 
  • 

Re: Re: Re: Co pomůže těhotnému či kojícímu alergikovi 

(6.6.2005 11:18:23)
Kicul, to je právě ta chyba. Jasně, leckterý alergolog ti antihistaminika zakáže. Moje lékařka alergolog-klinický imunolog patří rozhodně k těm nejlepším v oboru a její jednoznačné doporučení je - antihistaminika rozhodně ano. Asi záleží na míře alergie, moje je velice výrazná a ve spojení třeba s astmatem (i můj případ) neléčením alergie můžeš přímo ohrozit život nenarozeného mimi. Jasně, inhalační kortikoidy jsou taky cesta jak se nezadusit, ale v případě alergického astmatu a třeba velice úporné celoroční rýmy - nebrat jako těhule antihistaminikum je velice diskutabilní rozhodnutí. Jo a mmch. - Zyrtec se jako profylaxe podává už u těch nejměnších dětí (rozhodně od roka výš), protože alergie se dokáže vyloupnout už třeba v 6 týdnech dítěte... Zaříkávání typu "jen nebrat žádnou chemii" se při neznalosti problému jeví mírně úsměvně.
 Sylviel 


Re: Re: Co pomůže těhotnému či kojícímu alergikovi 

(4.7.2005 11:54:42)
Asi máš pravdu. Já mám alergii na traviny a roztoče od 5 let, časem se k tomu přidávají další (guma, nikl,okurky). Od 13 let mám astma, poslední záchvat jsem ovšem měla před téměř deseti lety. V těhotenství mi bylo lékařkou doporučeno vysadit léky. Porod proběhl před pylovou sezónou a tak nebyly zvlášť závažné důvody k užívání léků v těhotenství. Jako kojící matka jsem také nic nebrala a kojila jsem do dvou let. Maličké ještě nebyly tři týdny, když se jí objevil ekzém v obličeji. Trvalo mi dva roky přesvědčit pediatričku, aby nám napsala doporučení k alergologickému vyšetření. Mé dceři byla diagnostikována potravinová alergie, a z jídelníčku jsme museli vyloučit nemalou část, převážně základních potravin a byl jí předepsán Zyrtec. Dnes si myslím, že kdybych léky v období kojení užívala, možná nemusela maličká trpět dva roky nepříjemným ekzémem. Přinejmenším mohla mít maminku, která s ní může chodit ven, na čerstvý vzduch.
 Eva, dva kluci 5 a 6 
  • 

klasickou medicínou to nepůjde 

(2.6.2005 10:51:01)
Můj šestiletý syn je od malička alergik. Nejdřív ekzémy, od cca půl roku larynkytidy - štěkavý kašel spojený s dušením a vše vyvrcholilo astmatem. Od čtyř a půl let byl trvale na kortikoidech, užíval je ve spreji 2x denně, navíc bral dalších x léků, různá antihistmatika, antibiotika několikrát do roka atd. Čím víc léků mu na alergologii předepisovali, tím byl jeho stav horší. To nepřeháním, jsem si tím jistá. V říjnu už jsem si řekla, že je s tím něco potřeba udělat a začali jsme chodit na homeopatii. Od první návštěvy jsme vysadili všechny klasické léky, jen několikrát akutně použil spray na roztažení průdušek (bez kortikoidů). Začátek homeo léčby nebyl jednoduchý, chvilková zhoršení a strach z neznámého, ale vydrželi jsme. Teď je bez astmatických projevů pět měsíců a je daleko míň nemocný než býval. Na alergologii jsme od podzimu nebyli a k dětské doktorce chodím jen pro potvrzení. Všem homeopatii doporučuju, není nad zdravé děti.
 věrča 
  • 

Re: klasickou medicínou to nepůjde 

(2.6.2005 11:59:21)
Odkud jste?Zajímal by mě ten konkrétní homeopat. My taky zkoušeli,ale myslím si,že jsme nenatrefili na toho správného doktora homeopata.
My jsme z Ostravy.
 Eva, dva kluci 
  • 

Re: Re: klasickou medicínou to nepůjde 

(2.6.2005 13:00:41)
Dojíždíme do Prahy. Je to bohužel tak, ne každý "homeopat" je dobrý. Problém je taky v tom, že spousta lidí homeo léčbu vzdá při prvních neúspěších nebo ji kombinuje s klasickými léky. Je potřeba si o tom něco přečíst, dostupné literatury je dost a nečekat, že přijde zázrak. Ono je to naopak tak, že cesta ke zdraví je složitá, protože naše organismy jsou antibiotiky, chemickými léky a chemií potravinovou příliš zaneřáděné.
 Eva, dva kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: klasickou medicínou to nepůjde 

(2.6.2005 13:34:01)
Něco je dědičné a ostatní se přenáší mateřským mlékem. Jinak si neumím vysvětlit, že ještě před několika desítkami let nebyly alergie a jiné, ještě horší nemoce, rozšířené v tak velkém měřítku jako dnes. Souvisí to s rozvojem farmaceutického průmyslu a vývojem lidské společnosti vůbec, ale to by byla debata na dlouho.
Další důležitý aspekt v dětských nemocech jsou stresy. Můj syn začal mít problémy ve čtyřech měsících, kdy mu začali dělat pravidelné odběry krve (protože má lehkou srdeční vadu, dělali testy kvůli očkování). V takto nízkém věku se odběry dělají z hlavičky, bylo to strašné. Od té doby se jeho chování neuvěřitelně změnilo, z klidného miminka se stalo neurotické dítě, které proplakalo celé dny a noci. Stresem je imunitní systém oslaben a nemoce přicházejí ruku v ruce.
 zuzu 
  • 

Evo,prosím,kontakt na homeopata v Praze 

(3.6.2005 10:16:54)
Evo, prosím, napiš kontakt na toho homeopata v Praze, ke kterému jsi se synem chodila. Jsem z Prahy a ráda bych ho doporučila manželovi (nechci aby šel k někomu neověřenému). Má také alergii, na pyly trav, jí Zyrtec od května do července. Pokud je příčina alergie taková, že na ni homeopatika zaberou, nebo možná pomůžou najít i tu pravou příčinu (rozhovor s homeopatem ?), každopádně bych to ráda zkusila. Manžel pomoc aktivně nevyhledává, jeho alergie nemá žádný drastický průběh, takže když pravidelně bere denně 1 Zyrtec, tak vpodstatě je O.K., takže už si na to zvykl a nic s tím nedělá - rozhodně by byl ale radši, kdyby žádnou alergii neměl, takže když mu to navrhnu, půjde rád. Napiš taky, prosím, přibližné cenové relace homeopata. Dík předem za informaci.
 zuzu 
  • 

Odstranit příčinu alergie ... 

(3.6.2005 10:40:56)
Podle mého názoru se odstraněním příčiny alergie nepochybně alergie odstraní, pokud už netrvá tak dlouho, že došlo k trvalému narušení funkce imunitního systému. Myslím si, že roztoči, pyly, zvířata apod. jsou jenom spouštěčem alergické reakce a ne její příčinou. Vznik alergie je často náhlý, zdánlivě bez příčiny, ale mnoho má v tom co dělat psychika, životní změny, vztahy v rodině, stres a post-stres, znečištěné životní prostředí, konzervanty v jídlech - to vše postupně oslabuje imunitní systém. Sama alergik nejsem (a doufám, že mi to vydrží), proto je můj názor čistě teoretický. Když tu pročítám příspěvky o alergiích miminek, je mi to moc líto, věřím, že to musí být jak pro ně tak pro rodiče opravdu těžké. Možná by opravdu stálo za to zkusit i něco jiného než alopatii - homeopatii, akupunkturu, magnetizérský zákrok, změnu stravy, pohovor s psychologem (hlubinná psychologie). To už záleží na volbě jednotlivce. Doporučuju nahlédnout např. do časopisu Regenerace, je tam spousta informací o alternativní léčbě a často články o alergiích, protože je to teď tak aktuální téma. Přeju všem, ať se brzy uzdraví.
 Líza 


Re: Odstranit příčinu alergie ... 

(3.6.2005 11:43:05)
homeopatii, akupunkturu, magnetizérský zákrok, změnu stravy, pohovor s psychologem (hlubinná psychologie)

Hmmmm, homeopatie...řekněme, magnetizérský zákrok ;-)...no řekněme taky. Jak chceš ale proboha u novorozence měnit stravu??? A s hlubinným psychologem si má povídat to mimino? Nebo jeho matka, která v 90% případů alergických dětí je zcela normální, milující, vřelá a v podstatných rysech se nijak neliší od matek nealergických mimin?

 Lucie, klouček 03, holčička 07 


Re: Re: Odstranit příčinu alergie ... 

(3.6.2005 13:27:56)
Plně kojené dítě může mít alergii na něco ve stravě matky (to mám z vlastní zkušenosti). Kojící matka může změnou stravovacích návyků pomoci i svému dítěti. Ale není to jednoduché přijít na to, kde je problém.
 zuzu 
  • 

Re: Re: Odstranit příčinu alergie ... 

(3.6.2005 14:03:02)
Lízo, já to myslela všeobecně, na děti a dospělé, ne jen na miminka. Jasně, že miminko neponesou k psychologovi.
 kicul 2, Baru 08/03 


Re: Re: Odstranit příčinu alergie ... 

(4.6.2005 10:54:27)
Nevím, jestli měla zuzu na mysli kineziologii, ale tam to jde i s miminkama. Na otázky odpovídá tvoje tělo. Byla jsem na ní a zaujalo mě, jak to funguje.
Kineziologie odstraní emocionální nebo jiné bloky a tím vlastně nastartuje účinnou obranyschopnost organizmu.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.