| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Švadlenko, dej šátek studánce…

 Celkem 62 názorů.
 Monika 
  • 

Sáčky do vysavače 

(24.2.2005 7:34:13)
Já pro změnu marně sháním sáčky do vysavače. Ze železné zásoby, kterou jsme pořídili už při nákupu vysavače mám poslední 2 sáčky. Všude mi tvrdí, že tento typ sáčku běžně mají, jen právě teď je zrovna vyprodaný.
K tomu Ortosanu: všechny přípravky proti vším pro děti byly staženy z prodeje, protože už neúčinkují. V lékárně mi doporučili Ortosan na psy a kočky. Sama jsem se přesvědčila, že ten už také učinný není. Tak nezbývá nic jiného než u kluků ostříhat vlasy na krátko a u holčiček si hrát na opičky a vybírat a vybírat ručně. Zatím jsme nad nimi zvítězili, ale ve školce a ve škole se vši vyskytují stále.
 Broňule Deniska16.11.05 


Re: Sáčky do vysavače 

(24.2.2005 9:12:57)
Moniko, zkus si sáčky objednat na:

http://www.sackydovysavacu.cz/
 Líza 


Re: Sáčky do vysavače 

(24.2.2005 9:41:38)
Moniko, kup si Jacutin gel.
 EvčaKo 


Re: Sáčky do vysavače 

(24.2.2005 10:36:53)
Moniko, sáčky do vysavače sháním 6 let (co jsme dostali vysavač svatebním darem). Výrobci se zřejmě rozhodli, že je pro ně výhodnější vyrábět vysavače namísto sáčků - alespoň na náš typ určitě. Holt nemůžeme chtít všechno.
 Markéta 
  • 

Re: Re: Sáčky do vysavače 

(24.2.2005 13:59:17)
Kdo jste z příhraničí, tak je dobrý jezdit pro pytlíky do vysavače do Německa. Ve velkých hypermarketech nebo elektrořetězcích mají mnohem větší výběr než v Čechách a většinou prodávají i nějaký neznačkový druh pytlíků, který je o polovinu levnější než originál od výrobce.
 Petra, 3 kluci 
  • 

Re: Sáčky do vysavače 

(26.2.2005 18:38:16)
Ad Orthosan - ten už se opravdu nevyrábí. Nahradil ho Difussil spray (možná s jedním s), prodávají ho v jakékoli "lepší" drogerii. Natříká se na hlavu, dítěti se zabalí hlava a nechá se přes noc působit. Je sice smradlavý, ale poměrně účinný, své 3 kousky s ním úspěšně odvšivujeme :-)) Sice teď už nepřináší cizopasníky ze škol tak často, ale bylo období, kdy to bylo téměř na týdenním pořádku - stačí jeden plavecký kurz ... A pozor, tenhle spary vyrábí také pro psy a kočky, takže je třeba číst popisek
 Monika 
  • 

Re: Re: Sáčky do vysavače 

(28.2.2005 7:36:19)
Nevím, kdy jste ho naposledy kupovala, ale mě bylo řečeno, že už byl také stažen z prodeje.
 Virtuál 
  • 

Re: Sáčky do vysavače 

(7.9.2006 16:44:11)
Sáčky do vysavačů koupíte ve velkém výběru na www.sacek.info, a k "přítelkyním" veškám? Už jste vyzkoušeli speciální elektrický hřeben na jejich fyzickou likvidaci? Info najdete rovněž na www.sacek.info.
 difo 


Safra, proč men to nepřekvapuje ? 

(24.2.2005 7:41:23)
Nedávno jsme měli setkání s ostatními uživateli kapesních počítačů PDA a došla řeč na Telekom, co prodává PDA s mobilem - MDA. K MDA lze sehnat spoustu užitečných a potřebných doplňků myší, klávesniček, propojovacích kabelů a tak. Ale když přijdete do prodejny Telekomu tak vám nabídnou jediné co mají ... šňůrku na krk. :-))) ... což je mimochodem jediná věc, kterou snad nikdo nepoužil.
TZak si myslím, že to je asi nějaké pravidlo, jehož smysl mi víceméně uniká.
 AlaKs 


Re: Safra, proč men to nepřekvapuje ? 

(24.2.2005 9:14:53)
Já mám naštěstí s naším kapitalistickým trhem svou poslední zkušenost dobrou. Rozbil se mi plexisklový kryt na zvonek. Několik měsíců jsem s opravou otálela v předtuše, že budu muset vyměnit celý zvonek. Omyl! V elekroprodejně kryt měli, stál 5 Kč! Byla jsem šťastná jak blecha - kupte dneska něco za pětikačku! Ale je pravda, že mám lepší zkušenost s malými obchody než se značkovými chrámy. U nás v provinčním městečku máme „železářství“, kde mají vše - od hřebíku až po lokomotivu. Kupodivu prodávají i plastové výrobky a porcelán. Náhodný návštěvník města se dá odradit názvem obchodu, ale my místní víme své ;-))
 Ivana Procházková 


A co takhle nejdřív zavolat.. 

(24.2.2005 10:04:51)
Ty Monty, a co takhle příště zkusit do prodejny nejdřív telefonicky zavolat a ujistit se, že mají to, co chceš, než začneš podnikat okružní jízdu Prahou..

Telefon snad ze Strašnic do Jindřišké vede, ne?
 eliska 
  • 

Re: A co takhle nejdřív zavolat.. 

(24.2.2005 10:59:37)
ja mela dojem, ze monty to uz obvolavala.
 Zuzana27 


Re: A co takhle nejdřív zavolat.. 

(24.2.2005 11:02:10)
Ivule,
že by mě napadlo si info z hot-line Eurotelu a JEŠTĚ ověřovat v prodejně??? Snad když slečna nevěděla, tak měla číslo nabídnout a říct - já nevím, zavolejte si do této prodejny, aspoň tak by mi to přišlo rozumný! (Ještě lépe by měla mít správné info, ale v to u Eurotelu už nedoufám).
 Gábi, 2 děti 


Re: A co takhle nejdřív zavolat.. 

(28.2.2005 10:58:21)
Řekla bych, že Monty toho obvolala předem dost. Bohužel mě osobně se také mnohokrát stalo, že jsem sice předem vše domluvila, ale skutečnost na místě byla jiná :-(
 Šárka, 2 holky 
  • 

Eurotel ? Znám:-))) 

(24.2.2005 10:34:51)
nedá mi to, abych nereagovala na Tvůj příspěvek, Monty. Máme také internet od Eurotelu, ale my jsme měli problém s modemem. První modem od začátku blbnul, tak nám ho ihned vyměnili, bohužel za 14 dní přestal fungovat i ten druhý. Trvalo 14 dní, než zjistili "servismani" z Eurotelu, že se opravit nedá. Pak nám ho opět vyměnili za nový. Zatím funguje (je to už 14 dní,ale nechci to zakřiknout).
Další, mnohem větší problém, byl se zasíláním faktur. Máme od nich i mobila, takže posílají faktury dvě.
když jsme nahlašovali adresu, upozorňovali jsme slečnu u přepážky, že ta adresa v OP už neplatí, a nahlásili novou (fakturační adresu). Totéž jsme nahlásili u mobilu. No a co se nestalo...Faktura za internet nám přišla do nového bydliště a faktura za mobil do původního, kde už jsme 2 měsíce nebydleli. naštěstí máme ochotnou bývalou sousedku, která nám vybírala poštu, než se nastěhovali noví nájemníci, takže po 3.týdnech jsme si jí vyzvedávali - byla tam pouze faktura od Eurotelu:-)) Takže znovu jsme jeli do Mladé Boleslavi a znovu jsme opakovali, že na adrese z OP už nebydlíme. Byla tam jiná slečna, naštěstí tak chápavá, že se problém už neopakoval. Ale proč tedy jedna faktura přišla do nového bydliště a druhá do starého, to mi nějak hlava nebere. Naštěstí mi, i když jsem přetáhla datum splatnosti o 3 týdny, neodpojili telefon.
 David71 
  • 

kapitalismus??? Hahahahaha !!! 

(24.2.2005 12:12:50)
Monty, ty si fakt myslíš, že žijeme v kapitalismu??? kdeže, žijeme v podivném systému, v němž hrají významnou roli týpci, kteří patřili ke komunistické elitě 80. let! Mají svoje návyky a přenesli je na svoje děti, takže to tady nemůže fungovat jako venku. Což se projevuje skoro všude. Ve Strakovce i v obchodech.
 Momi + Hani a Veri 


Re: kapitalismus??? Hahahahaha !!! 

(24.2.2005 12:25:10)
chacha, myslela som že to bude o tom ako Monty navštívila úrady, pretože vybavovať niečo na úradoch je presne okopírovaný dej tejto rozprávky.
Napríklad: nechať si zapísať do slovenského pasu dieťa ktoré sa narodilo v čechách je fakt strašná sranda.
Český rodný list nie je na slovensku žiadny doklad. a na pasové treba chodiť aj s občianským preukazom, pretože "pasy sa falšujú " !
No proste úrady, to je ta pravá vec na zvýšenie adrenalínu v krvi.
To sa može zháňanie nejakej anténky kludne schovať. :-)
 Lida +2 
  • 

Re: kapitalismus??? Hahahahaha !!! 

(24.2.2005 12:27:46)
Davide 71,

musim te ujistit, ze tve predstavy o kapitalismu jsou take dosti prehnane. Velka Britanie je asi jeden ze statu s nejvyspelejsim kapitalistickym systemem, a "story" typu, ktere popsala Monty v clanku se tu stavaji celkem bezne (vcetne shaneni pytliku do vysavace, radeji jsem si koupila vysavac novy, kdyz pytliky dosly.
Mozna by to tady dopadlo tak, ze antenu by tady nikdo nemel a donutili by te koupit modem novy, protoze takove prkotiny, jako antenu, se jim nevyplati prodavat.
Takze slava kapitalismu! A slava lidem, kteri prave pozustaly se socialismu a maji otevrena sva zelezarstvi a chapou, ze nektere veci se daji opravit. Katka, syn 18 mesicu 
  • 

Konzumni spolecnost 

(24.2.2005 12:55:13)
Bohuzel se obavam, ze mate uplnou pravdu. Fungovani trhu v "kapitalisticke" konzumni
spolecnosti nuti zakazniky, aby si misto oprav a vymeny soucastek kupovali zbozi stale
nove a nove. A taky se obavam, ze to lidem ani moc nevadi - ze radi podlehnou reklame
a nakupuji a nakupuji...
Rozhodne nejsem nejaky antiglobalista a zaryty ekolog vymetajici vsechny demonstrace, ale
cim dal vic mne desi to, jak se chovame ke svetu kolem, jak stale potrebujeme nove a nove
"nezbytnosti", atd. A pritom nedaleko lidi hladovej a nemaj nic, a priroda vypada tak, jak vypada.
 Misa3 


Re: Konzumni spolecnost 

(24.2.2005 14:53:30)
Tedy jestli je tohle kapitalismus to nevim, spis bych to odhadla na jakysi podivny rezim, ktery nema vyhody ani kapitalismu, ani socialismu, zato ma vsechny jejich nevyhody.:-))) Jinak me obcas pomuze to, ze dostanu pro neter velice levny svetrik, protoze nejaky "umelec"na nej vysil panenku tak, ze prošil horni i spodni stranu( pri trose obratnosti, kterou mela sestrenice se to dalo krasne spravit). Horsi je kdyz shanim neco jako napr. leky, co potrebuji k zivotu a jsem znacne limitovana unavou. Ale casto shanim kde co a moc se nad tim nepozastavuji, jsou horsi veci na tom svete. Na PC mam kamaradku, ktera mi ho vzdy ochotne spravi nebo sezene chybejici, ci sezvejkane soucastky(u mne skutecne-mam dve kocky). Za coz ji pomohu zase s nejakou drobnosti ja. Spis to funguje na bazi smenneho obchodu, ja poprosim nekoho o neco( a zustanu mu dluzna nejakou drobnou pomoc) on to ziska prislib pomoci od nekoho dalsiho (a zustane mu dluzen nejakou drobnost), atd atd... jak to pekne zname z te pohadky. Kdyz mate dost pratel, kteri maji take dost pratel, tak to zas takovy problem neni.

I kdyz treba zdravotni pojistovny jsou pricinou mnoha stresu svych klientu, schvaleni leku reviznim lekarem, se meni v drama, pokud ten lek skutecne nezbytne potrebujete, take to, ze Vam pojistovna odminte platit pobyt ve spitale kde jste jako doprovod maleho ditete, nepatri mezi nejlepsi darky k novemu roku, zvlast kdyz na to nemate...atd.

Tim nepodcenuji ty problemy kolem PC, pro mnoho lidi nepredstavuji jen kontakt s druhymi, ale ulehcuji jim zivot pri vsech moznych situacich.
 & 


Re: Re: kapitalismus??? Hahahahaha !!! 

(25.2.2005 2:47:06)
Mam stejne zkusenosti z Holandska. Jediny rozdil je, ze se na vas kazdem obchode usmivaji a dotycnou vec objednaji, ale po nekolika tydenni urgenci se dovite, ze to na sklade vubec nemaji. Mometalne tak to uz nekolik mesicu shanime, adapter mezi kocarkem a autosedackou a dalsi plech do trouby.
 Líza 


Re: Re: Re: kapitalismus??? Hahahahaha !!! 

(25.2.2005 7:19:05)
Musím taky :-)
Pro mě naprosto nekoupitelné zboží - aspoň v obchodech, které obcházím - je obyčejná litinová pánvička na palačinky bez teflonu a podobných vymožeností. Taková ta hnusná obyčejná, co mívala moje máma...

Plech do trouby je taky problém - mám netypickou velikost trouby, a zdá se, že dovozce sporáků nezajistil dovoz plechů. Tak mám jeden, co pasuje do trouby a asi deset nějakých malých pekáčků, které mě jen zdržujou při pečení...
 Jana, syn 2,5 + bříško 
  • 

Re: Re: Re: Re: kapitalismus??? Hahahahaha !!! 

(25.2.2005 10:40:37)
Prosím, prosím,
až seženeš plech do trouby atypických rozměrů, dej vědět. Já ho sháním po celých středních Čechách a všude na mě koukají jak na blázna...
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: Re: Re: kapitalismus??? Hahahahaha !!! 

(25.2.2005 12:31:10)
Hm, tak to ja mam uplne obycejnou, standardni troubu - Moru a presto nejsem schopna plech na peceni sehnat. V obchodech jsou jenom same uzke - tak dat na rost, jenze...KDO ma takhle pect??? BTW -rost mam taky jen jeden, druhy se neda koupit :(((
 Lucie, Amaia+Eneko+Julen 


Re: Re: Re: kapitalismus??? Hahahahaha !!! 

(25.2.2005 16:49:03)
Vcera jsem psala prispevek a asi se nekam vytratil, kopiruju znova:

"A to jste jeste nezazily Holandsko. My (i nasi znami) mame podobnou zkusenost s katastrofalni urovni tamnich sluzeb, ze kam se na to hrabe UK nebo i CR. DOkonce i muj byvaly sef, pravoverny Holandan, prirovnal v teto oblasti svoji zem k Africe...."

Takze, Hanysko a MArtinku, vim, o cem mluvite;o)
 Tyna 
  • 

Re: Re: kapitalismus??? Hahahahaha !!! 

(1.3.2005 20:14:42)
Presne tak jak rika Lida, nemam co bych dodala.

Davide,byl jsi mimo dovolenou jinde, nez za humnama?
 Kateřina, Anna 8 měsíců 
  • 

Nutrilon !!!??!!! 

(24.2.2005 13:59:09)
V podstatě od narození je naše dcerka dokrmovaná Nutrilonem H.A.. Nemohla jsem kojit. Když jí bylo asi deset dnů, v celém našem městě (celkem 4 lékárny) nebyl tento Nutrilon k sehnání. Když jsem začala propadat těžkým depresím, že nejen že nejsem schopná vlastní dítě nakojit, ale nemůžu ho ani krmit jednou vybranou umělou výživou, protože v každé lékárně nám řekli:"Neni a ani nevim kdy bude", sedla moje maminka do auta a objela celý okres. Sehnala celkem 3 plechovky. Tehdy jsme na jinou UV nemuseli přejít.
Teď jí bude brzy 8 měsíců. V pondělí už nám došly poslední železné zásoby Nutrilonu HA, museli jsme tedy změnit značku. Nejen, že Beba Aničce nechutná, je mnohem hustší (takže běžnym dudlíkem neteče), navíc obsahuje bramborový škrob, aby více sytila (což nepotřebujeme). Přesto nás, jak v lékárně, tak dětský lékař (nejeden), přesvědčovali, že to je ÚPLNĚ to samé, dokonce levnější.
Takže mě vůbec nepřekvapuje přístup Eurotelu a Siemense.
Já lítala v pátek i v pondělí dvě hodiny po městě s kočárem, ve sněhu, mrazu od lékárny k lékárně a stejně nesehnala.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Nutrilon !!!??!!! 

(24.2.2005 15:46:41)
My jsme měli HA Hamilon a protože to byla úplná novinka a jedině na předpis, v lékárně jsme ho s předstihem objednávali vždycky po několika plechovkách - to by snad mělo jít s každým mlíkem...
 Kateřina, Anna 8 měsíců 
  • 

Re: Re: Nutrilon !!!??!!! 

(24.2.2005 21:31:46)
Já vždycky koupím celou zásilku, kterou vezmou (2kusy). Objednat mi ho objednají, ale neví, kdy přijde - možná zítra, možná za týden.
Doufala jsem, že už pochopili, že Nutrilon kupovat budu, a tak ho pravidelně budou objednávat.
Bohužel - překvapili.
 Matěj 10/04, Ondřej 8/08 


Re: Re: Re: Nutrilon !!!??!!! 

(27.2.2005 21:09:21)
Taky mám špatné zkušenosti se sháněním NUTRILONU 1 HA. Matýska nekojím od jeho tří neděl a protože jeho taťka je alergik, chtěla jsem malého krmit právě zmiňovaným Nutrilonem. Jenže ejhle netušila jsem, že je to tak složité. Nikde není běžně v prodeji, ale pouze na objednání. První lékárna nám objednala NUTRILON AR, druhá lékárna objednala NUTRILON 2 HA a třetí lékárna nám řekla, že není na skladě. Byla jsem tak naštvaná, že jsem to nakonec vzdala a Matýska krmím obyčejným NUTRILONEM 1 (teď už vlastně dvojkou).
 Olina 
  • 

Milá Monty,  

(24.2.2005 12:47:11)
slovo tristní znamená smutný nebo hovorově žalostně trapný. Koupila bych ti slovník cizích slov, ale ty bys ho stejně ani neotevřela.
 Kačaba 
  • 

Re: Milá Monty,  

(24.2.2005 13:00:17)
:-)))) Bingo!
 Janet 
  • 

Re: Re: Milá Monty,  

(24.2.2005 15:27:07)
A co se vám na tom Olino s Kačabou nezdá?????
 Ivana Procházková 


Re: Milá Monty,  

(24.2.2005 16:36:40)
Používání cizích termitů je veliké rizoto!!!

I když uznávám, že tady v tom případě o žádný cizí termín nejde...
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Milá Monty,  

(24.2.2005 18:17:18)
Milá Olino,
a proč by anténa k mobilu nemohla být žalostně trapná věc? :o)
Btw. - slovník cizích slov doma máme.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Milá Monty,  

(24.2.2005 18:44:20)
...opravdu jsem nechtěla napsat triviální. :o)
 Terrynka 
  • 

Monty,  

(1.3.2005 12:03:49)
a az ti zase odejde pocitac, hod ho rovnou z okna, mame tady toho tunu uz ted a myslim, ze kdyz te uvidi pan Mastalir, skoci z toho okna za zminovanym pocitacem :)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Monty,  

(1.3.2005 13:13:55)
Terry :o)
Tentokrát to s počítačem nesouviselo... modem mám externí. :o) Zaplať Pánbůh, od třetí opravy se počítač TÉMĚŘ nerozbil. Akorát mi někdo - nejspíš manžel - přeházel nastavení výchozího přehrávače audioformátů, takže mi nejedou avíčka. Ale s tím p. Maštalíře fakt zatěžovat nebudu. Na to si k tomu na jeden volný večer sednu a přeinstaluju to. :o)))
 Slávka (2 kluci a bříško) 
  • 

to je přece normální 

(24.2.2005 20:49:18)
Já už se nad tímhle ani nepozastavuju, protože se mi zdá, že tyhle situace řeším neustále. Když člověk chodí po městě, má pocit, že jsou plné obchody, ale jen do té doby, než začne shánět něco konkrétního. Myslím, pokud zrovna nepotřebuje luxusní auto, vibrátor a nebo něco na ten způsob...
Takhle jsem loni sháněla klukovi boty - pohorky na tábor. Oběhala jsem spoustu obchodů s botama, ale řekli mi, že pohorky jsou sezónní obuv a že jim chodí jen v zimě!!!
A takhle bych mohla pokračovat. Teď se například pídím po podprsence na kojení, ale zřejmě ji nikdo nevyrábí - mám na mysli tu úplně obyčejnou z bavlněného plátna. Nesnáším totiž elastan a bavlněné obyčejné (úpletové) se po dvou vypráních promění v hadr na podlahu...atd., atd....
 Martina, syn 
  • 

Co pohory, ale papuče! 

(24.2.2005 21:02:42)
Tak pohorky bych při troše fantazie ještě jako sezónní zboží pochopila, i když... Ale asi před měsícem jsem chtěla koupit synovi papuče a bylo mi řečeno, že ty přijdou až "v jarní kolekci":-) (Baťa)
 Káča - dvě děti 
  • 

Re: Co pohory, ale papuče! 

(24.2.2005 22:25:38)
K bačkorám - v minulých dvou týdnech jsem se snažila holce koupit v Praze zdravotně nezávadné obyčejné bačkory č.22. Bylo mi jedno, zda na přezku, zavazovací, s dírama, modré nebo růžové - chtěla jsem prostě jen bačkory. Ouha, na bačkory není správná doba - zadařilo se až v jedenáctém !!! obchodě. Ale nenadávám. Žijeme jinak ve Francii a podobných story o jaké píše Monty se tu potká denně...
 Kristýna+Robík 


Re: Re: Co pohory, ale papuče! 

(26.2.2005 0:54:29)
A bačkůrky č. 27 jsem nemohla sehnat po Praze dobře čtrnáct dní. Vzpomínala jsem na vlastní zkušenost "Husákových dětí": vždycky bylo na krámě oblečení a obuv větší a menší, než jsme zrovna potřebovaly.

To nemluvím o umělých pantoflích k bazénu, které jsem chtěla koupit v zimě, když nám povyrostla nožka. Je to přece sezónní zboží stejně jako plavky. Obchodníci si zřejmě nevšimli, že v Praze je "pár" plaveckých bazénů, které fungují celoročně a kurzy dětského plavání patří už poměrně dlouho mezi nejoblíbenější aktivity pražských maminek. To mi zase budou ve škole něco vykládat o nabídce, poptávce, trhu a tak!
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Co pohory, ale papuče! 

(28.2.2005 1:25:47)
Přesně!

Před 14 dny jsme chtěli v Tescu nakoupit papuče a plavky, protože prostě z papučí vyrostli a začíná kurs plavání. Obuv - papuče do vel. 27,5 a pak až 34! Prostě mám kluky skoro 2 roky od sebe, ale papuče nebyly ani na jednoho... Neuvěřitelné.

Při dotazu na plavky mě paní poslala k jakémusi regálu, kde jsem viděla jeden druh dívčích a jeden druh chlapeckých, ovšem vel. 13 let. Ptala jsem se prodavačky, jestli myslela tyhle (šla jsem s 5letým synem za ruku) - myslela, jiné neměli...
 Nelie 


Plavky 

(28.2.2005 5:38:24)
Dano, mam stejny problem - dcera chodi na lekce plavani, plavky se ji rozpadly a vyber ted neni vubec zadny. Pry neni sezona, rekli mi v obchode. A neni to jen cesky problem, protoze bydlime v Kanade...
 Zirafka 
  • 

Re: Plavky 

(28.2.2005 23:15:54)
S nasima jsme v unoru jeli na dovolenou do teplejsich kraju. Loni v srpnu se mi rozpadly sportovni sandaly. Nove jsem nekupovala, protoze bych v nich stejne celou zimu nechodila. Ale ouha! A shanejte v lednu sandaly. Ve dvou obchodech se sport. vybavenim na me koukali jako na cvoka, ve tretim jsem uspesne koupila posledni vyprodejovy model :-)
 Andy a Teddy 5měsíců 
  • 

Hrůza 

(24.2.2005 22:46:54)
Nákupy se pro mě stávají noční můrou, protože je přesně tak, jak píšeš, plné obchody a jak něco člověk potřebuje, nic není. Už čtyřikrát během snad čtvrt roku se mi stalo, že v lékárně prostě neměli, co jsem chtěla, a nic extra to zrovna nebylo, jednou to byl obyčejný Nutrilon forte, pak mastička Jenamazol atd. Je to opravdu hrůza!
Podprsenka na kojení byl problém číslo jedna - úplně stejný jako u Tebe. Nakonec to skončilo tak, že jsem si musela koupit obyčejnou sportovní bavlněnou podprsenku o kousek větší a bylo vyřešeno. Všude měli samý šílený!

Tak se mějte a vesele nakupujte! Snad se z toho jednou nezblázníme. Už se těším, až budu svému synkovi shánět třeba zrovna boty apod. ... nebo plavky do bazénu v zimě (sezónní zboží)...
 Martina, syn 
  • 

Re: Hrůza 

(25.2.2005 0:10:12)
Neboj, ve tvém případě to bude dobrý. Orientuješ se výborně. Plavky kup rozhodně v létě!:-)
 Monika 
  • 

Re: Hrůza 

(25.2.2005 7:58:02)
Naprosto souhlasím.
Plavky v celku do bazénu budou mít až před létem (to mi zase zavřou bazén). V létě používám dvojdílné - naštěstí je mám, před létem budou zase jen ty v celku.
Před 6-ti lety jsem sháněla podprsenku na kojení ve velikosti A - tak malé se nedělaly a tak mi i po zvětšení prsů mlíkem B-čka plandaly.
Nevíte, zda někdo vyrábí bačkory (s patou) i pro nohu větší než 25 cm. Syn má ve druhé třídě už tu největší sehnatenou velikost (po obrovském sháněním) a za půr roku bude asi muset chodit v pantoflích.
Tenisky na tělocvik prý už dnes vyrábí jen vietnamci a cvičky už tak velké také nejsou a tak jsem s odporem koupila ty u vietnamců.
Pro syna, který už nemá dětskou velikost nohy (v 8-mi letech), ale ani pánskou je také velký problém sehnat jakékoli boty (ne všechny dámské může nosit). Jediný, kdo na tento problém myslí je snad jen Baťa. Ale i on, ačkoli sám doporučuje kupovat dětem pouze koženou obuv, jí má jak šafránu. Klasické kotníčkové boty na zimu nejdou sehnat, a v moderních kozačkách mi syn opravdu chodit nebude.
 Zirafka 
  • 

Re: Re: Re: Hrůza 

(28.2.2005 23:25:27)
Sakra, holky, vy me desite! Ja mam uz ted v netehotnem stavu velikost E-F (modely v teto velikosti se skutecne bajecne shani :-( ) a coz teprv az budu kojit... To snad abych si koupila na prsa nejakou specialni krosnu...
 boruvka.1 
  • 

Re: Hrůza 

(25.2.2005 15:56:27)
Andy,máš tu výhodu,že o těch plavkách víš dopředu. Já jsem loni v létě rodila a to jsem bohužel ještě netušila,že budeme s malým chodit v zimě plavat. Kurz nám začíná v pondělí a plavky pro 8 měsíční mimino opravdu nikde nemají. No jo,jak mi doporučila paní prodavačka:měla jsem si ty plavky koupit už v létě.
 Yenn 
  • 

Re: Re: Hrůza 

(25.2.2005 17:01:19)
Plavky pro miminko u nás dost často prodávali přímo na těch kursech nebo v miminkovském plaveckém klubu ...
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: Hrůza 

(25.2.2005 18:17:40)
Taky muzes zkusit sekace-bud kamenne nebo projit ty internetove. Ja jsem kupovala prckovi plavky takhle :)
 Monika 
  • 

Re: Re: Hrůza 

(28.2.2005 7:48:26)
Pokud nemůžeš sehnat plavky, kup dočasně kalhotky nebo slipy v tmavší barvě - ty se naštěstí sehnat dají celoročně.
 Misa3 


Re: Hrůza 

(26.2.2005 14:01:04)
Kdyz mi temer na rok ochrnula hlasivka tak jsem pochodovala svym rodnym mestem cele dny a hledala nekoho, kdo by mi poradil, kde sehnat takovy ten zesilovac hlasu(nechci pouzit chybneho termita:-)))-fakt nevim jak se ta vec jmenuje.(Na Monty bych tak prisna nebyla, to slovo me sice trochu udivilo, ale konec koncu, proc by se to nekomu nemohlo zdat tristni, me kdyz jsem se plazila po letnim meste, s omezenou moznosti se s tou pitomou hlasovkou i napit se, to tedy tristni zdalo). Dozvedela jsem ze ze existuje klub neslysicich, klub duchodcu, klub laryngetomovanych, klud stomiku(ve smyslu laryngetostomie). Tak tyto kluby bud nefungovaly, nebo tam v nich na mne koukaly jako na cvoka, kdyz jsem pistivym chrapotem vykladala co vlastne chci. Mela jsem tedy za to ze nic podobneho u nas neexistuje a ze lide, kteri tuhle vec uzivaji ji sehnali nekde v zahranici a navic na grant, jako kdysi u nas elektricke invalidni voziky(fakt to nechci zlehcovat, ale panvicku palacinky nejak sezenete nebo nahradite, ale zkuste se domluvit bez hlasu...)No nakonec jsem zjistila, ze kontakt na funkcni klub maji presne v te nemocnici kam jsem chodila na kontroly a kde mi rikali, ze kdyz se do nespravi tak do roky udelaji mi malou operaci, ktera by mi tu hlasivku zatizila, aby byla ovladatelnejsi. Mam priblbly pocit, ze se tam dokonce dava hmota podobna teflonu.:-)))Ale to bylo uz v dobe, kdy se mi ta hlasivka pomalu rozhybavala. Je na to nadeje tak 1:1, ne-li mene. Mozna, ze jsem ji tak pilne cvicila, az se rozhybala, pres vsechna varovani, ze to naopak nemam delat. Ale to, ze clovek nesezene veci, ktere by velice nutne potreboval, nebo ktere jsou v podstate jednoduche a byly roky k sehnani, je velmi pitomy pocit, protoze u panvicky si rikate pitoma panvicka a vidite ji pred sebou, vcetne obchodu, kde ji mivali a tezko se vam veri tomu, ze spis sezenete specialni modem na PC nebo mobil s fotoaparatem...ale panvicku ne.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: to je přece normální 

(25.2.2005 10:27:54)
Kamarád sháněl cca dva měsíce po Vánocích formičku na vosí hnízda. Obešel asi pět prodejen domácích potřeb a taky mu bylo řečeno, že je to sezónní zboží... :o)

Což o to, to by se ještě dalo pochopit, ale tentýž člověk mi vyprávěl, že si koupil nový typ Nokie, docela drahý telefon, a chtěl si k němu pořídit i datový kabel. Po mnoha neúspěšných pokusech ve značkových prodejnách s telefony volal do zastoupení Nokie u nás a bylo mu řečeno, že se ten kabel bude shánět TĚŽKO.
Když jsem cca před pěti lety sháněla datový kabel na Nokii já (nesehnala), tak se to snad ještě dalo omluvit tím, že jsme v těch informačních technologiích ještě nebyli tak daleko :o), ale dneska mi to přijde absurdní...

Jediný software, který si můžete u autorizovanýho prodejce koupit k mobilu je ochrannej kryt. :o(
 Kopretinka 


Kuchyňský robot 

(25.2.2005 13:47:41)
Mám také svou zkušenost s výrobci. Před 2 lety jsem si našetřila na robot, který dělá kdeco. Rozhodla jsem se pro zn.ETA- je tuzemská, tak přeci nebudou problémy s náhr. díly. Je nás doma 6 a často peču, tak jsem si hned objednala náhradní mísu, protože chci zároveň s mícháním také šlehat sníh. Tu mísu jsem objednala v srpnu 2003 ve značkové prodejně a stále na ní čekám :-). Když jsem se naposledy ptala, tak mi prodavačka sdělila, že mou objednávku evidují, tak to mám dobrý.
 olga 
  • 

Re: to je přece normální 

(25.2.2005 21:07:47)
Taky shanim bavlnenou podprsenku:-)))).Uz jsem byla ve ctyrech obchodech. Muj manzel mi nechce verit, ze to snad nikdo nevyrabi:-))
 Jana + 2 


Re: to je přece normální- pro Slavku 

(26.2.2005 21:58:22)
Slavko, na www.promi.cz se daj sehnat slusne podprsenky na kojeni, mam jich nekolik doma, obycejne bavlnene i ty s elastenem a i po x pranich jsou porad v dobrem stavu, tak se na tu stranku koukni, nebo ti muzu nabidnout ty me, uz nekojim, Jana
 Zuzana 


Náš zákazník... ? 

(25.2.2005 16:08:01)
Proč mě to nepřekvapuje? Podobných zkušeností mám i já hromadu. Bohužel:( Někdy si po takovém zážitku říkám, jak taková společnost může fungovat? Manýry a chování k zákazníkovi jak za dob tvrdého socialismu, člověk si připadá jako v Kocourkově...
Není to snad tím, že u nás v Čechách se oním známým Nás zákazník - náš pán nenaučili řídit nejen obchodníci, ale ani zákazníci?
 Dana 
  • 

Může být hůř 

(27.2.2005 18:59:37)
No vidíš, a my z Brna jsme na tom ještě hůř, protože my bychom před tím Tvým kolečkem ještě absolvovali kvůli každé prkotině cestu do Prahy. Ať je to náhradní duše ke kolečku na kočárek, oprava digitálního fotoaparátu či nefunkční skener. U všech těchto komodit jsem to neúnavně zkoušela, ale neuspěla, ani poněkolikáté a s argumenty podobné Tvým - to myslíte na začátku 3. tisíciletí vážně? Ano, myslí...
 Nelinka 
  • 

Monty! 

(1.3.2005 22:01:19)
Nepřibarvila sis vše co tu píšeš náhodou?
A pokud vím Eurotel má v Hostivaři na Hostivařském náměstí svůj hlavní servis(a velmi dobře vybavený a kousek od Intersparu). Nehledala si lehko naleznutelné někde jinde?
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Monty! 

(2.3.2005 8:43:48)
Nelinko,
o servisu v Hostivaři jsem nevěděla, vždycky jsem jezdila do Jindřišské, tak jsem se i telefonicky ptala na servis v Jindřišské. A opravdu to celé proběhlo tak, jak píšu. Tentokrát jsem si fakt nic nepřibarvila.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.