| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jaká je atmosféra v českých školách?

 Celkem 8 názorů.
 MajdaZ 
  • 

Osmáci 

(2.2.2005 13:00:32)
Opět školská problematika, to je rajská hudba :)
Musím říct, že mě příjemně překvapila schopnost sebereflexe žáků osmých tříd, kteří jsou bez problémů schopni hodnotit učitele v oblasti porozumění a komunikace - trochu optimismu pro věčné stěžovatele :)

Nicméně - nejzajímavější je pro mě tohle: když se mluví o výchově, nejlíp, když tu nějaký odborník či aktivní přispivatel radí, jak vychovávat, to je hned reakcí a potrefených hus. Když se mluví obecně o škole, která spoluutváří děti .... najednou skoro pusto prázdno. Čím to je?
 difo 
  • 

Re: Osmáci 

(2.2.2005 13:47:02)
Aby se začalo nadávat na to je ten článek moc optimistický a na to a by se začalo chválit, to všichni znají. Tak je ticho po pěšině. :-)))
 Klekí 


Re: Re: Osmáci 

(2.2.2005 14:34:22)
Teda, velice by mně zajímalo, které školy to testovali.Syn už díky stěhování chodí do třetí školy a že bych jen s polovičkou souhlasila, to tedy opravdu ne.Je taky osmák a rozhodně to hodnotí jinak.I já.Na žádné z těch škol jsem se s velkou spoluprácí nesetkala a pokud jsem sama byla aktivní, vypadala jsem jako hodně velký blbec.
A protože mám i pár kamarádek učitelek, troufám si říct, že i hodnocení vztahů na pracovišti je mírně řečeno optimistické.
Jinak řečeno, všechny nadávají na vztahy ve škole.
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Re: Osmáci 

(2.2.2005 14:48:40)
Pokud jsem správně četla, hodnotily se školy zapojené do určitého projektu, to znamená, že ten výzkum může cosi vypovídat pouze o skupině těhlech škol, ale nelze ho zobecňovat a bez porovnání se stejně velkou skupinou škol, které v projektu nejsou, toho ani moc neřekne.
 MirkaEyrová 


Průzkum atmosféry na školách Dokážu to 

(2.2.2005 16:13:27)
Něco mi v tomto článku trochu chybí. Myslím, že je to popis postavení hodnocených škol v rámci celého českého školství. Tedy - alespoň rámcově nastíněný princip projektu Dokážu to a aspoň základní rozdíly mezi tímto projektem a běžnou českou školou. To, že se jedná o speciální projekt, může leckdo v článku přehlédnout - a spousta z nás (včetně mě) vlastně vůbec neví, "která bije", tedy o co tam jde.
- Kromě toho si myslím, že by bylo zajímavé i srovnání s klasickými českými školami - tedy udělat totožný průzkum i na nespecializovaných školách, a to v podobném rozsahu, a pak výsledky obou průzkumů dát vedle sebe. To by, myslím, mělo větší význam pro školství i rodiče než "nějaká" čísla jen tak pokladená do prostoru.
- MMCH, zdá se mi, že když už článek nehovoří o českém školství komplexně, ale o pouhém zlomku, měl by alespoň nadpis tomuto obsahu odpovídat.
M.
 MajdaZ 
  • 

Re: Průzkum atmosféry na školách Dokážu to 

(2.2.2005 17:14:47)
Myslím, že jsem nedávno viděla dokument o programu Dokážu to pro učitele, kde si - zjednodušeně řečeno - zkoušeli, jaké to je být žákem. Který mnohdy nerozumí, nedokáže a neposlouchá ... ale ne vlastní vinou. Prostě zážitková pedagogika o komunikaci, sebepoznání a reflexi vyučování.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Průzkum atmosféry na školách Dokážu to 

(3.2.2005 15:53:45)
Mirko, naprosto souhlasím.

Myslím, že Majda to charakterizovala dosti výstižně. Jinak na semináře mohou jezdit učitelé i se studenty. Stránky projektu jsou na http://www.doto.cz/
 petr 
  • 

Re: Průzkum atmosféry na školách Dokážu to 

(2.3.2005 21:38:46)
Přesně. Kromě toho, že chybí srovnání, především zoufale chybí analýza a interpretace těch dat. O čem ta čísla vlastně svědčí? O čem určitě nesvědčí? Svědčí vůbec o něčem? Tohle není klasický průzkum nebo dokonce nějaký pedagogický výzkum, který by mohl aspirovat na podchycení obecných trendů. Tohle je PR-nástroj
Nakonec: Zájemce o problematiku školství si dovoluji odkázat na adresu www.stolzova.aktualne.cz

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.