| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Už je to rok

 Celkem 33 názorů.
 maceška 


Janinko, 

(16.12.2004 8:46:10)
ani nevíš, jak ráda si přečetla tvoje povídání. Je nám s vámi moc fajn.
Možná bych jen dodala, že zkušenosti s pěstounsku rodinou jsi získala právě díky tomuto serveru. Díky za všechno.

Ahoj Maceška
 Irena  
  • 

prosba 

(16.12.2004 10:54:16)
Ahoj, chtela bych Vas vsechny poprosit o kontakt na nejakou rodinu, ktera ma deti v pestounske peci. Starame se o dve slecny (7 a 16 let). Je to vsechno velmi cerstve, jejich rodice (pribuzni) jsou oba na psychiatrii. Trvalo dlouho, nez se vubec podarilo "deti odebrat rodicum". Kdyz to tak zjemnim, zijeme v jedne velke improvizaci:)Potrebujeme poradit od starsich a zkusenejsich a otrkanych pestounu:)
 maceška 


Re: prosba 

(16.12.2004 11:03:50)
Odkud jsi?
 Irena 
  • 

Re: Re: prosba 

(16.12.2004 11:27:26)
Mladá Boleslav (Liberec)
 maceška 


Re: Re: Re: prosba 

(16.12.2004 12:06:24)
Hm, tak tam nikoho neznám...možná se ozve někdo jiný. Pokud chceš alespoň virtuálně něco probrat, ozvi se.
Ahoj
 rafaja 


jak dlouho vše trvá? 

(15.5.2007 11:49:14)
Jsme mladá rodina s rok a půl starým synem. moc rádi bychom v budoucnu adoptovali dítě.
Ráda bych adopci nějak "ideálně":) zkombinovala se stářím vlastních dětí. Nemůžu se dopátrat skutečného času, obvyklého, průměrného, od žádosti o adopci k přijetí nového člena rodiny. ??
Jaký myslíte je ideální věk sourozenců?
Za rady děkuju! Li
 Daja 
  • 

nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(16.12.2004 11:27:07)
moje rok a pul stara holcicka sebou taky boucha o zem, jeci, krici, boucha do mne a jeji zachvaty vzteku dokazou privabit pozornost sirokeho okoli. A to je moje vlastni, opecovavana, ochranovana, kojena, nosena v satku... (kocarek s revem palicate odmitala).
Myslim si, ze to je proste ditkem, ne decakem. Proste ten vas andilek mel vztekle obdobi, ktere preslo. Stat se to u vlastniho, tak to nikdo neresi.
 Monika 
  • 

Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(16.12.2004 22:55:55)
Musím s tím souhlasit.Moje dcera také 18 měsíční propadá záchvatům vzteku také.Začne sebou na ulici házet o zem a brečet a vzteká se a lidi se po nás otáčejí.Někdy proto,že jí chci dát do kočárku a ona nechce,nic nepomáhá nějaké vysvětlování,nebo jí chci vzít za ruku a ona chce jít sama a má to stejný výsledek.Nemyslím si,že by to bylo výchovou nebo nezájmem.Umí už krásně mluvit,dávno nemá plínky,pozná i některé barvy,spí mi od narození celé noci,stále jí kojím a čtu si s ní a hraju...Je prostě umíněná a když se neděje co chce ona,tak se vzteká,dupe a pláče. Vyzkoušela jsem i studenou vodu,jak tady před časem někdo radil,ale nic nepomáhá.
 Martina 
  • 

Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(17.12.2004 10:04:42)
Myslím si, že vztek u 1,5 letého dítěte je normální, chce vyzkoušet, kde jsou jeho hranice, co si může a co nesmí dovolit a kde rodiče ustoupí..ale u pětiletého dítěte už by ty hranice měly být dávno dané a dítě by mělo vědět, jak se smí a nesmí chovat...
 Líza 


Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(17.12.2004 10:44:21)
Dájo, Martino, Moniko, dotyčné slečně bylo 5, ne rok a půl. A záchvaty vzteku nebyly jediným problémem, jak jsem pochopila. Alespoň já bych u vlastního dítěte takové chování k sourozencům hodnotila jako zákeřné, v tomto případě jde ale o něco jiného a je to právě tou ústavní výchovou.
 Dája 
  • 

Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(7.1.2005 10:46:25)
Milá Lízo,
chtěla jsem jenom říct, že vzteklá období se objevují, v roce a půl, pěti, v pubertě, a většinou naštěstí mizí, bohužel někdy taky ne.
Nic víc.
Někdo zase má tendence pořád poučovat a někoho opravovat, a vydrží mu to až do dospělosti, že?
 Cockney 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(7.1.2005 11:00:36)
Vis Dajo, kdyz k tematu ma odbornik co rict, tak rekne svuj nazor. Nekteri jsou radi, ze se neco dozvi a jeste se na neco doptaji, jini se citi poucovani a nedokazou se smirit s limity svych znalosti a pokracuji v konverzacich ve kterych ztraceji svuj kredit.
C
 Dája 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(7.1.2005 11:13:19)
mimochodem, ty píšeš z práce?
 Cockney 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(7.1.2005 11:22:54)
Dalo by se to tak rict.
C
 Dája 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(8.1.2005 10:44:35)
tak jenom doufám, že svému zaměstnání věnuješ více pozornosti, než čtení příspěvků, jinak tě brzy vylejou.

1. nevím, z čeho soudíš, že Líza je odborník. Nic z jejího příspěvku tomu nenasvědčuje. Hovoří za sebe a o svém postoji ke svým případným dětem (z podmiňovacího způsobu není patrné ani to, zda děti má). Nemluvě o skutečnosti,že si Líza neuvědomuje fakt, že holčička se takto nechovala k sourozencům, ale k dětem pro ni cizích lidí, kteří si ji vzali k sobě. Tedy ke konkurenci.

2. trik označit sebe, nebo někoho jiného, koho chci podpořit, za odborníka, je docela obvyklý a dle mého názoru ne moc čistý trik používaný všeobecně na internetových diskuzích, kde vládne anonymita a totožnost nelze ověřit. vidím tě tady dost a často, takže předpokládám, že jsi ho odkoukal a aplikoval.

Vzhledem k tématu diskuse by bylo zajímavé zjistit, jak se tenhle tvůj přístup ke komunikaci projevoval, když ti bylo pět.
 Cockney 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(8.1.2005 15:51:20)
Dajo, diky za tvoje upozorneni, budu se v praci vic snazit, ale musim se priznat, ze ti zase z ty zapeklity prace pisu....Jestli oni me nevylejou....

Ad 1) Z ceho soudim, ze Liza je odbornik? Z toho co o ni vim za poslednich asi 7 mesicu. V kazdem pripade, z toho co vykladas o psychologii ty, tak vim, ze odbornik nejsi nebo bys s tim mela neco rychle udelat, aby te nevylili.... Vis ne vsichni odbornici v komunikaci s verejnosti si honi triko jako napr. Ja.... Ackoliv svoje deti Liza ma, tak muze byt odbornikem i kdyby zadne nemela, take "svymi detmi" muze nazyvat svoje pacienty. Ja chapu, ze ty, jako lekar a odbornik v psychologii ditete shrnes Lize vsechno co v potas pri svem komentari nevzala popr. ji poradis jak by mela pracovat, aby ji z prace nevylili....

AD 2) jak myslis

"Vzhledem k tématu diskuse by bylo zajímavé zjistit, jak se tenhle tvůj přístup ke komunikaci projevoval, když ti bylo pět." Asi jsem nepochopila co jsi tim chtela rict. Tobe je pet let?
C
 Dája 
  • 

Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(7.1.2005 10:49:27)
Milá Lízo,
chtěla jsem jenom říct, že vzteklá období se objevují, v roce a půl, pěti, v pubertě, a většinou naštěstí mizí, bohužel někdy taky ne. Zkrátka rodičovství je především o odvaze a síle, odvaze přijmout dítě jaké je a síle to vydržet. A dle mého názoru není takový rozdíl, jestli je vlastní nebo osvojené. Snad jen v tom, ze to osvojené dítě se dá jednoduše vrátit zpátky do děckáku, kdežto vlastní dítě, ať je jakékoliv, by dal do děcáku málo kdo.

Nic víc.
A pokud jde o ty nepříjemné vlastnosti... Někdo zase má tendence pořád poučovat a opravovat druhé, a vydrží mu to až do dospělosti, co dím, do stáří, což je mimochodem stejně otravné a nepříjemné, jako vztekání a zákřenost.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(7.1.2005 13:38:30)
Dajo, období vzdoru (tak se to skutečně ve vývojové psychologii jmenuje) je okolo 2 let věku, +- půl roku. V pěti letech je chování podobné tomuto skutečně znepokojivé a vyžaduje vysvětlení - tady třeba absolvování ústavní péče.

Cockney, děkuju. To víš, já když nemám chvíli koho poučovat, hned se mi vyrazí vyrážka :-)))) (já měla spíš pocit, že opravuju nesmysl, popř. v jiných případech poradím, pokud vím...:-)))))
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(7.1.2005 19:14:58)
Dájo,
já nevím, ale mám dojem, že Janka, autorka článku, rozhodně nechtěla říkat nic špatného vůči nově adoptované pětileté holčičce. Ty to stavíš do roviny, jako by jí měla za zlé, že se vztekala a dělala jiné věci, a že by ji eventuálně s chutí vrátila zpátky do děcáku. No jestli jsi to pochopila takto, tak se domnívám, že se můžeš úplně normálně mýlit. Já - a nejsem patrně sama - se například domnívám, že Janka spíš děvčátko litovala, že si muselo projít ústavní výchovou a dalšími patáliemi. A litovala ji myslím o to víc, jak hodně se to na ní podepsalo (vztekání, špatné mluvení atd.). Je přece stará vesta, že život bez milujících vychovatelů, ať už v ústavu nebo u zlých vychovatelů, páchá na dušičkách dětí obrovské škody. Takové, jaké si laik bez těchto zkušeností ani neumí představit. Těžko můžeš srovnávat deprivaci na zmíněné holčičce s výchovou Tvého rok a půl starého dítěte (předpokládám, že láskyplnou), v domácím prostředí atd. - Není třeba vyloučeno, že kdyby zmíněná holčička měla to štěstí být hned po narození mezi adoptivními, milujícími rodiči, že by žádné takové chování v pěti letech ani zdaleka nevykazovala - že by to třeba v tom věku bylo milé, zdvořilé a "slušně vychované" děvčátko.
M.
 Dája 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(8.1.2005 10:37:33)
to ne, jen jsem chtěla podotknout, že děti se lecky chovají všelijak, i když vyrůstají ve vlastní rodině, a tehdy tomu nikdo pozornost nevěnuje, rozhodně ne takovou, aby sháněl po psycholozích a jiných rodinách rady, a každopádně dítko nelituje, naopak, dá mu za podobné chování na zadek a je to. Chtěla jsem poukázat na skutečnost, že úplně stejně by se dítko mohlo chovat, i kdyby nevyrůstalo v děcáku, a pak by si s tím nikdo takhle hlavu nelámal.

Mimochodem, moje prateta, ze sedmi dětí, mi dkysi s úsměvem vyprávěla, jak jí strýc, její bratr, za války kradl z talíře jídlo. Jemu bylo sedm, jí šest. Prý, podívej Týnko, ptáček, ukázal, a bod, maso bylo pryč. Okradl svou sestřičku!!!! A podvodem! A kdo to řešil? Nikdo. Nakonec z nich všech vyrostli slušní lidi.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(8.1.2005 11:16:34)
Dájo,
upřímně řečeno, myslím, že se trochu mýlíš, když si myslíš, že, shrnu-li to, kdyby bylo vlastní dítě agresivní, že by to rodiče neřešili, notabene ne u psychologa. - Myslím si, že zobecňuješ chování některých, řekněme, ne příliš moudrých, rodičů. Můj syn je VLASTNÍ, a taky s ním občas zajdu k psychologům, protože má problémy. Ne sice snad s agresivitou, ale MÁ. A když se chová nepěkně k někomu, tak mě to trápí - ale samozřejmě že ho nelituju, nemám proč: dala jsem mu ze sebe to nejlepší co mám (myslím V SOBĚ, ne materiálně). Taky se trápím a hledám způsoby, jak tomu zabránit, a když vyváděl ve škole po prodělaném trápení, tak jsem z toho docela slušně trojčila, protože jsem byla úplně vykolejená a nevěděla jsem, jak tomu zabránit.
- Takže to, že je někdo lhostejný vůči agresivitě vlastních dětí, není v tom, že je to VLASTNÍ dítě, ale že ti rodiče nejsou dost MOUDŘÍ.
M.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejenom deti z decaku byvaji vztekle 

(8.1.2005 11:24:32)
Pardon, aby si někdo nemyslel, že si o sobě moc myslím: nemyslím si, že já osobně bych byla nějak moc moudrá. Chyb nadělám spoustu, a v lecčems se plácám až hrůza:-))))
M.
 Dája 
  • 

a pomaha to 

(17.1.2005 10:29:42)
jen bych rada vedela jedno - a pomahaji ty navstevy psychologa resit problem? zkušenosti s dětskym psychologem nemam, jen s psychologem pro dospele, vlastni i zprostredkovane. A jedine, co jsem tak vypozorovala, ze umi, je nikoliv zmenit problem, ale nahlizeni na nej. Opustil vas manzel? venujte se dceri! Opustila vas manzelka i s detmi, a vy jste se psychicky zhroutil? Radujte se z malickosti! No, nevim, mam pocit, ze psycholog vyresi prd.
 Beru 
  • 

Krasny clanek, 

(16.12.2004 10:49:31)
preju cele vasi rodine at je vam spolu stale dobre a jeste lip!
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Krasny clanek, 

(16.12.2004 17:49:07)
Janko, mohla by ses mi ozvat na mail? Díky.
 ZIZI-Sammy02+Sara04+Santina09 


Re: Krasny clanek, 

(18.12.2004 12:49:37)
Krasny clanek a vlastne jeste krasnejsi pribeh vasi rodiny,opravdu!!!!Az jsem u toho zaslzela, vazne.
Taky preji vasi rodine hodne zdravi, stesti a lasky!!!!A hodnoucke, ale hlavne spokojene deticky!!!!
Taky mam dve deti(chlapecka 3roky a holcicku 16 dnu) a jednou bychom chteli adoptovat treti, tak uvidime.
 Fořtka 


Zdravím tě, 

(16.12.2004 12:12:36)
Janko, smekám a přeju pohodu do dalších let.
Pozdrav Nikolku, to s tou recitací je úžasná bomba:)))

Ireno, my máme tři přijaté a tři vlastní děti. Jsme od Prahy a jsme otevření kontaktům. Pokud máš zájem, můžeš mi napsat na mejl (u jména).

Lenka
 Mecháček 
  • 

Blahopřání 

(16.12.2004 15:38:43)
Ahoj Janko,
blahopřeji k úspěšnému začlenění nového přírůstku do Vaší rodiny a ujišťuji Tě, že podobným - nebo i mnohem větším - trápením projde každý, kdo se o něco takového pokusí. Myslím, že to ani jinak nejde. Pokud jste to "ve zdraví" jako rodina ustáli, pak jste bezesporu prokázali velkou odolnost a také schopnost dělit se o své štěstí s někým méně šťastným. Tak jen ať Vám to vydrží a máte spokojenou rodinu.

Zdravím Tě a držím palce

Mecháček
 domka+klarka+saska 


Re: Blahopřání 

(16.12.2004 16:02:00)
krasny clanok, drzim tvojej rodinke palce, nech uz mate obdobie zaclenovania za sebou a nech vas cakaju iba same krasne spolocne zazitky. janka, mas moj obdiv:)
 Irena68 


Janko, 

(16.12.2004 22:10:29)
mám velkou radost, že se u vás vše tak krásně vyvíjí. Jste skvělí, že jste to ustáli a já si z tvého vyprávění moc dobře pamatuju, jak těžké to někdy bylo. Držím i nadále palce. Nám všem :-).Irena
 Krucipísek 


... 

(16.12.2004 23:36:00)
Moc hezký. Mooooc prima. Až mám šimrání na zádech. Má to ale kočka malá štěstí, že vás má!!!
 Martina 
  • 

Už je to rok 

(20.12.2004 13:58:41)
Moc hezké,jako pohádka.......
 Martina 
  • 

Re už je to rok 

(20.12.2004 14:00:17)
Moc hezké,jako pohádka.....

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.