| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Palm Springs podruhé: štrůdl, švýcarská lanovka a sexy babičky

 Celkem 3 názorů.
 Adela 
  • 

Yucca brevifolia 

(12.11.2004 14:47:45)
Muzu se zeptat, proc se rika jukam - jezisovy stromy? To jsem jeste neslysela. Dekuji.
 Nahodny kolemjdouci 
  • 

Re: Yucca brevifolia 

(7.1.2006 10:12:45)
Vozy osadníků kodrcají pouští. Mají za sebou dalekou cestu z osad u Velkého solného jezera, kola poskakují po nerovném povrchu, děti už ani nebrečí a je to dávno co ženy přestaly reptat. Nálada nic moc. Alespoň že ti Indiáni jim dávají pokoj. Vůdce karavany sedí zadumán s opratěmi v rukou a přemýšlí, jak karavaně zvednout náladu. Samozřejmě že byla kratší cesta.
Joshua Tree
Jenže přes Sierru Nevadu se nedá s vozem ani s dětmi. A když ji chcete objet z jihu, postaví se vám do cesty Údolí smrti, místo, kde jedete celý den a hory na druhé straně se vám nepřiblíží ani o kousek. A tak jeli ještě víc na jih. Všude poušť, vody málo, cesta se protahuje. A jak tak sedí v chmurných myšlenkách, mraky se roztrhnou a paprsky zapadajícího slunce ozáří postavu nadlidského vzrůstu s rukama zdviženýma v žehnajícím gestu: Hle, to Jozua nás vítá do země zaslíbené! Mezi osadníky to zašumí: Zázrak! Unavené oči se rozhlédnou a zjistí, že postava není sama. Támhle je další. A ještě jedna. Vtom se za vůdcem karavany rozhrne plachta a ozve se hádavý ženský hlas: "To už tě to zas bere, Joshi? Dyk to jsou obyčejný stromy! Koukej radši na cestu, je to tu samej výmol a kámen a děti sebou vzadu házej jak nudle v bandě!" A kouzlo je pryč. Ještě večer, u ohně ze dřeva těchto "nejodpudivějších reprezentantů rostlinné říše" (jak je komentoval jeden z pozdějších návštěvníků tohoto kraje) padne pár vtipů na téma "Jozuův strom". A tohle jméno téhle podivné rostině, které by laik jen stěží hádal příbuzenství s lilií, už zůstane. Jozuův strom.
 Milada a nancy 
  • 

Jedu tam 

(17.11.2004 0:31:43)
Vero, zlakala jsi mne. Jen co budeme mit s Nancy volno obe ve stejny den, tak jedeme do Palm Spring na strudl. Ten nemecky, co jsi mi doporucila z Trader Joe je take moc dobry, ale jako od maminky neni. Mam tady jeste nejaky mak, tak ho semelu a udelam ten "opravdovy, Moravsky" a pozvu Te. Ale napred musime do Palm Springs.
Diky za krasne clanky. Milada

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.