| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdy poslat děti do lázní?

 Celkem 7 názorů.
 Majka 
  • 

Dotaz 

(10.9.2004 12:01:17)
Dobrý den,

zajímalo by mně, zda pro stanovení postupu léčby nemoci a pro následné odeslání dítěte do lázní je zapotřebí doručení zdravotní dokumentace rodičů a prarodičů dětskému lékaři. Měla jsem za to, že stačí ústní sdělení rodinné anamnézy, ale údajně ne. Je to dost zvláštní, protože např. pro vyšetření na genetice nic takového zapotřebí není.

Dík za odpověď.
 Líza 


Re: Dotaz 

(10.9.2004 12:30:42)
Ahoj, po nás nic takového nechtěli. O mojí a manželově anamnéze věděli jen tolik, kolik jsem jim řekla při převzetí do péče (jak alergoložka, tak pediatrička). A do těch papírů snad ani nic z rodinné anamnézy doktorka nepsala, ale nevím to jistě. Možná záleží, jaké lázně a kvůli čemu. My byli kvůli alergii.
 Majka 
  • 

Re: Re: Dotaz 

(10.9.2004 14:22:34)
Mně se to taky nějak nezdá. A navíc je mi dost divné, že by postup léčby již propuklé nemoci závisel na tom zda někdo v rodině má nebo nemá stejnou nemoc jako dítě. Něco jiného by byla případná prevence některých genetických nemocí.
 Tulačka(Bety 9/96+Anička 4/98) 


Poznámka k článku 

(10.9.2004 12:51:27)
Chtěla bych k článku připodotknout, že každá zdravotní pojišťovna má poněkud jiná kritéria: dceři astmatičce byla doporučena léčebna v Počátkách, ale OZP návrh nedoporučila, protože tato léčebna je deklarována pro děti od 3 let (Anička měla 2,5!). Měli jsme i dobrozdání primáře z ozdravovny-vše marné.Protože starší dceři i mně návrh schválili a v jiných léčebnách neměli volný termín, tak jsme Aničce pobyt zaplatili a jeli.A byli dost překvapeni, že pojištěnci jiných pojišťoven (VZP) jezdí do Počátek v pododě již od 1 roku. Podotýkám, že veškeré procedury jsme zvládli a za rok jeli znovu a již zadarmo. T.
 Líza 


Re: Poznámka k článku 

(11.9.2004 8:19:27)
Já si nejsem jista ani tím, jak přesné jsou uvedené informace. Moje dcera byla ve 4 letech v roce 2002 (tj. v době platnosti uvedené vyhlášky) za plnou úhradu VZP v Luhačovicích kvůli respiračním potížím, přestože podle autorky to lze až od 5 let. Berou tam v téhle indikaci už do 3 let, samozřejmě v doprovodu dospělé osoby (jinak dítě nevezmou), je jedno, kdo je ta dospělá osoba - rodiče, teta, prarodiče - můžou se během pobytu i vystřídat. Termín lázní se (aspoň tehdy) dával do 4 měsíců ne od vypsání, ale od schválení revizní komisí. Takže vypsáno prosinec, schváleno leden, odjezd 30.4.
 Roman 
  • 

dotaz 

(12.1.2005 22:10:14)
Mám na vás dotaz o doprovodu dítěte při lázeňské léčbě. Naši dceři, 5 let, byl doporučen ošetřujícím lékařem pobyt v lázeňském zařízení po dobu šesti týdnů. Toto doporučení jsem zaslal na naší zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra v Ostravě Přišlo ni rozhodnutí od revizního lékaře o schválení komplexní lázeňské péče dítěte v zařízení Jeseník , a zároveň mi byl schválen pobyt průvodce po dobu 14 dnů léčení dítěte. Můžete mi prosím poradit na koho se mám obrátit abych nemusel dceru nechávat samotnou čtyři týdny v lázních? Doplatek, v případě, že bych s ní zůstal celou dobu léčení, je 16000 Kč a toto je nad naše finanční možnosti. V případě , že léčení dítěte ukončím dříve pojišťovna MV mi uděli pokutu.Děkuji za odpověd Váš čtenář Roman
 Líza 


Re: dotaz 

(13.1.2005 9:54:52)
Romane, asi ti neporadím zrovna konkrétně, ale já bych v tomto případě kontaktovala svou zdravotní pojišťovnu, okresní (nebo jakou) pobočku a chtěla vědět, jestli existuje možnost odvolání nebo jiné změny rozhodnutí revizního lékaře.

Já jsem u VZP stejně jako moje děti, dceři ve 4,5 letech hradili doprodvod do Luhačovic po celé 4 týdny pobytu. Z pracovních důvodů jsme museli pobyt ukončit cca o tři dny dříve, s čímž žádné problémy nikdo nedělal.
Předškolní děti tam měly takový program a procedury, kde účast rodiče byla doslova nutná.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.