| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Problémy ochrany práv dětí v ČR

 Celkem 11 názorů.
 SPRAVEDLNOST o.s. 
  • 

Týrání, které pozornosti odborníků v ČR "uniká" 

(14.8.2004 20:15:31)
Jak dojemná je péče psychologů, kteří nešetří radami a vyjadřujíc se téměř ke všemu! Škoda, že tihle všestranci mají klapky na očích i na uších, když jde o nerozšířenější týráním dětí, jež se v České republice praktikuje. Pozornost jevu, o který jde, totiž nic, kromě nesnází nevynáší:Systémové týrání, definované Mezinárodní zdravotnickou organizací OSN jako ..."dlouhodobá či trvalá nedostupnost jednoho z rodičů".. se právě v tisku této země nevyskytuje. Dokonce není ani kriminalizováno. Proč? Protože se ho v největší míře dopouštějí soudy! Komunistická filosofie novelizovaného zákona o rodině, přinesla svoje plody soudcovské lobby. Také díky ní, musí tahle země vydržovat 3x víc soudců na jednotku obyvatel, než třeba Francie nebo Belgie.Etika je v ČR Popelkou, ale všestranní radilové, včetně psychologů a psychiatrů mají pré.Je smutné, že se akademicky graduovaní odborníci dopouštějí spoluviny na justičních zločinech na dětech, jen proto, že jim právě jako soudcům peníze nesmrdí.Což jste páni dokroři slepí nebo s těmito vědami ta vaše nesouvisí?
 Ivo 


Děkuji za článek 

(15.8.2004 15:55:33)
Děkuji autorům za článek. Konečně jsem se dostal ke statistickým údajům, které si v novinách nepřečtete. Dost jsem se ale zhrozil. Domníval jsem se, že stát začal v posledních 10 letech směřovat k tomu, co je řadě "zřejmě osvícených" okolních států jasné. Ale houby houby. Počet zařízení pro dlouhodobý pobyt se nesnižuje, počet dětí v nich také ne. Mám pro to jen jedno vysvětlení: státu je to naprosto jedno. Je mi to velice líto. Naše dcera musela strávit bez rodiny 2,5 roku, a my to budeme do konce života dohánět. A to už se mně vůbec nechce mluvit o množství energie, kterou jsme do akce "přijetí do náhradní rodiny" vložili. Stát nám v tom moc nepomohl, spíše jen zapálení jednotlivci na magistrátu a krajském úřadu.

Ať mně vládní úředníci nevykládají, že není možné významně snížit počet dětí v ústavech. Ať už "oživením" bio rodiny nebo nalezením náhradní rodiny. Bohužel asi neslyší ani na citovou deprivaci, na problémovost života odchovanců DD po 18. roku života, dokonce ani na neekonomičnost.
 Lidka mající žádost o svěření dětí do pěst.peče 
  • 

Re: Děkuji za článek 

(20.8.2004 1:54:36)
Též děkuji autorům za članek. S hrůzou jsem zjistila ,že do ústavní péče je umístněno 60% ze socialních důvodů.Nevím co se v našem statě tak důležitého řešilo těch 15 let? Oni ještě neví,že nejvíce ušetří ,na tom daném dítěti,pokud je v náhradní rodině? A to nemluvím o tom ,jaký neblahý vliv má ústavní peče na dané dítě. Já osobně čekám s manželem již rok na svěření dítěte do pěstounské péče.Proč už u nás není jiný systém? Není to doufám proto ,že by pracovníci v ústavech přišli o praci.Jestli-že ano ,tak pak už seničemu nedivím . "A co děti májí si kde hrát?"
 Nada Marková, dvě děti v pěstounské péči 
  • 

Re: souhlasím 

(14.11.2006 0:34:37)
Souhlasím s vámi.Máme dvě děti v pěstounské péči. Jedno stravilo v domově 4,5 roku svého života druhé 3 roky. Je to strašné. Malá se doslova učila mazlit, chtěla stále chovat jako miminko. U prvního dítěte jsme byli budoucími pěstouny rok a půl, u druhého dva roky. Dva roky se staráte o dítě, snažíte dohnat vše zameškané, podporovat v jeho zájmech a dovednostech (4 roky už starší syn navštěvuje ZUŠ,zpívá, hraje na flétnu a skládá) a nemáte právní jistotu, že vám bude dítě svěřené do péče. Musíte s dítětem na lékářský zákrok (v našem případě trhání mandlí) a máte podepsat papír jako zákonný zástupce dítěte, že se zákrokem souhlasite. Ale pokud dva roky trvá než se stanu pěstounem, nejsem zákonný zástupce. Co mám dělat? Nechat dítě trpět nebo podepsat souhlas se zákrokem i když nejsem zákonný zástupce? V druhém případě mě stát nutí k porušování zákonů. Mě i lékaře, který zákrok provede. Velmi by se měla zlepšit legislativa.
 Martin, usilující o pravidelný kontakt se svým synem 
  • 

Děti jsou v ČR až na posledním místě 

(20.8.2004 9:32:48)
Kdo si přečetl Úmluvu o právech dítěte, Listinu základních práva a svobod a podobné mezinárodní dokumenty, ke kterým se náš stát hrdě hlásí, mělo by mu být jasné, že každý stát se má snažit zejména o to, aby prospívaly naše budoucí generace, tj. naše děti. To co dělá tento stát našim dětem je zvěrstvo.Mám 3,5 letého syna, po rozvodu byl svěřen do péče matky. Přestože dosud jsem měl se synem krásný vztah a často jsme se navštěvovali, dozvím se od sociální pracovnice:...1x v týdnu vidět dítě to je fakt často, nesmíte se divit, že to tu matku obtěžuje....Stále jsem zákonným zástupcem svého dítěte, jsem zodpovědný za jeho výchovu, ale nesmím se s ním vídat. Musím ale platit výživné a nedej bože, abych onemocněl a nevydělával, to hned mi hrozí kriminál, exekuce apod. Takto se hájí zájmy dědí v našem státě. Takto je hájí ti, co to mají v popisu práce, sociální pracovnice, soudkyně, lékařky a podobní, které též živím ze svých daní. Žádná z těchto pracovnic mě nikdy ani s mým synem neviděla, neviděla jak si hrajeme.A to vše se děje za tichého souhlasu zřejmě stále komunistické společnosti. Uvědomte si, že právě zpřetrhání rodinných vazeb bylo komunistickým cílem. Můžete mi někdo poradit, co mám říci ani ne 4 letému dítěti do telefonu, když s ním mluvím a ptá se mě, proč jsem za ním nepřijel, jestli ho hledám? Jak takové dítě pochopí, že si to nepřeje jakási soudkyně, sociální pracovnice, nebo jeho vlastní máma nebo stát...?
 Danik30 
  • 

Re: Děti jsou v ČR až na posledním místě 

(30.8.2004 23:48:49)
Martine,
dokonale chápu tvé pocity, pocit bezmoci a nesparavedlnosti v tomto státě, sám se soudím o dceru 5 měsíců a vzpomínám si dokonale, když jsem poprvé navštívil sociální pracovnici a ptal se jí co mám dělat, že mi matka dcery brání ve styku s dcerou, rekla mi at si dam navrh na predbezne opatreni, abych se mohl se svou dcerou stykat jednou za ctnact dni treba v sobotu odpoledne. Nevericne jsem jen kroutil hlavou a jedine na co jsem se zmohl, byla otazka jestli to opravdu mysli vazne? Dnes po peti mesicich, trech zamitnutych predbeznych opatrenich o styku s dcerou se mi podarilo dosahnout zatim alespon styku dvakrat tydne na dve hodiny, podotykam, ze dnes je dceri 6,5 mesice... Chci tim jen rict, ze nic neni ztracene... bojuj! Neztracej nadeji, ja vidim nejvetsi problem v tom, ze nam muzum proste neveri... neveri nam, ze to myslime vazne, ze sve deti muzeme take milovat, stejne jako zeny. Preju Ti silu a hlavne se nevzdavej! D.
 stale doufam 
  • 

jak je najit? 

(2.1.2005 21:44:20)
Hledam kluka a holku ( myslim ze chlapeckajmeno bylo Honzyk a devcatko Katerinka ) ale nejsem si jista ,ktery byli dany do adopce v 1980 a 1982 muze nekdo pomoc rodice ktery je dali do adopce mely jmeno Ivan a Amalie Zorica a bydleli na Jiznim Meste a deti byli narozeny v Krcske nemocnici
od 1985 je hledam jen treba fotku zpravu ze jsou v poradku protoze jedno z jejich deti umrelo na ledvinove potize a tak jen zpravu od nekoho ze jsou zivy a zdravy
Prosim pomoc Te
 stale doufam 
  • 

jak je najit? 

(2.1.2005 21:44:40)
Hledam kluka a holku ( myslim ze chlapeckajmeno bylo Honzyk a devcatko Katerinka ) ale nejsem si jista ,ktery byli dany do adopce v 1980 a 1982 muze nekdo pomoc rodice ktery je dali do adopce mely jmeno Ivan a Amalie Zorica a bydleli na Jiznim Meste a deti byli narozeny v Krcske nemocnici
od 1985 je hledam jen treba fotku zpravu ze jsou v poradku protoze jedno z jejich deti umrelo na ledvinove potize a tak jen zpravu od nekoho ze jsou zivy a zdravy
Prosim pomoc Te
 Ann 
  • 

Tyrani deti 

(29.3.2005 1:37:51)
Ja jsem od svych 12-ti let byla fyzicky i psychicky tyrana svou vlatni tetou a pote sexualne obtezovana jejim pritelem.Nemela jsem svuj vlastni pokoj,spala jsem v kuchyni na zemi,pod stolem. Byla jsem unesena od vlastni matky,nikdo se neptal,co se stalo,zda potrebuji pomoc.Ma teta mi tehdy vybrala vkladni knizku,a pote jsem byla nucena pracovat,hlavne uklizet.Pokud jsem prinesla spatnou znamku byla jsem bita a nazyvana jmeny.Vetsinou jsem musela zustat vhuru az do pulnoci a studovat vsechny predmety do jejich uplnych porozumeni. Me sebevedomi kleslo natolik,ze jsem pokulhavala ve skole,hlavne na stredni skole,ze ktere jsem musela odejit z duvodu toho,ze jsem byla homeless ( bez domova) a nemela zadne penize na jidlo.Skola ,te to bylo jedno.Urady mely sve vlastni problemy.Je lehke analyzovat problemy,tykajici se zneuzivani deti,komplexnimi rozbory a nazory. Dostat se do jadra veci kazde rodiny,a skutecne monitorovat deni v jednotlivych rodinach, je jiz jina pisen. Takova,o ktere nikdo nechce slyset. Zneuzivane deti jsou casto tak zmanipulovane,ze trva leta,kdy jsou schopny se konecne postavit skutecnosti a danemu nasilnikovi. Hovorim z vlastni zkusenosti.Tyrani deti je v siroke oblibe soucasne spolecnosti.V USA maji skoly,ktere pri sebemensim podezreni z jakkehokoliv typu tyrani ditete,upozorni prislusne organy,ktere ty pote okamzite vyzvednou dite ze skoly a dlouhodobe vysetruji zalezitost .Rodic nema vubec zadnou moznost se timto ditetem setkat,naopak je nucen projit dukladnym psychologickym vysetrenim a samozrejme policejnim vyslechem. Zda je jejich ditete navraceno zalezi na vysledku vysetrovani.
Kez by si ceske urady a skoly uvedomily ,ze nem,uzeme spolehat jen an ohlas ditete,ktery z mnohe vetsiny neni vyslysen,ale hlavne na peci,starostlivost,ochotu pomoci prihlizejicich. Otevrete oci a nabidnete laskyplnou naruc a porozumeni.Mnohokrat je to jedine,co vam umozni pohlednout do bolave duse tyraneho ditete.
 Pepa Kalisek 
  • 

Re: Tyrani deti 

(3.5.2006 11:27:26)
no tak tetu nakopej do rite a mysli na neco hezciho nez je tyrani pa
 Pepa Kalisek 
  • 

Re: Tyrani deti 

(3.5.2006 11:27:29)
no tak tetu nakopej do rite a mysli na neco hezciho nez je tyrani pa

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.