| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Otcovské fejetony: Když je všechno super

 Celkem 45 názorů.
 Psychouš 
  • 

ajeeje 

(22.7.2004 10:07:10)
Automobil se vyrabi opet a jmenuje se Superb. Superstar je ustaleny termin.

Jinak podle vasich clanku si nemyslim, ze by pro vas okolni svet byl kdy vubec "super". Vy jste v podstate strasne nestastny clovek. Tou zlucovitosti si mezi lidma nepomuzete.
 Petra 


Pardon, ale článek nechápu 

(22.7.2004 11:05:44)
Já Vám, vážený pane Karbane, nerozumím, co nám chcete sdělit.
 Petra 


Tenhle článek je super 

(22.7.2004 13:37:00)
Nepřinesl mi žádnou užitečnou myšlenku, tak je prostě jenom super.
 Petra 


Re: Pardon, ale článek nechápu 

(22.7.2004 13:42:54)
Já myslím, že není o čem psát. Každý přece do své mluvy přijímá taková slova, která se mu líbí. Ještě jsem neslyšela vnitřně bohatého člověka použít toto slovo.
 Petra 


Pardon, ale článek nechápu 

(22.7.2004 13:49:55)
použít toto slovo na vyjádření nadšení. Nechcete příště poukázat spíše na plytký vnitřní svět těch daných lidí než na jejich mluvu, která je pouze důsledkem jejich stavu? Že je dokáže nadchnout nepodstatná blbina, to je ta hrůza a nikoli jaké slovo na to použijí, ne?
 Sylvie 


Re: Pardon, ale článek nechápu 

(22.7.2004 13:54:30)
No príma. A CO je to ta NEPODSTATNÁ BLBINA??? Před chvíli jsem s holčinou cestou ze školky úžasný liják, a s nadšením jsme OBĚ sledovaly, jak voda teče po chodníku proudem a jak padá do kanálů a tak :o) Fakt mě ta voda nadchla :o) Je to blbina, není to blbina... ;o)

S.
 Petra 


Re: Re: Pardon, ale článek nechápu 

(22.7.2004 15:20:02)
a jéje Sylvie, slovní fotbalistka :-)...blbina je podle mne nějaká určitá věc, výrobek nebo zážitek, bez kterýho lze přežít a která je spíš pro osobní nadstandardní potěchu, třeba drahý auto, film v kině, dovolená na malorce ...

myslím, že je hezký být nadšenej z přirozených věcí, rostoucího děcka, úsměvu druhého, třeba z tvého deštíku, letícího broučka, vonící květiny....no ale řekni, pojmenovala bys tyhle události že byly supr? :-) Sylvie 


Re: Re: Re: Pardon, ale článek nechápu 

(22.7.2004 15:51:55)
Co máš proti dovolené na Malorce? Jeden čas jsem po ní taky koukala. Prý príma zážitek - přechod hor, kdy člověk celý měsíc nepotká nikoho dalšího... Čím se to liší třeba od... no, co já vím... procházky v lijáku po Praze? :o)

Hmmm, jestli bych o broukovi řekla, že je supr? Nevím, asi ne. Pro mne je supr benzín :o) Jeden čas jsem kvůli snažším kontrolám knih jízd v účetnictví rozlišovala "Super", "LPG", "Natural" a tak. Teď už mám jednu položku "pohonné hmoty", ale zvyk je zvyk :o)

S.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Re: Pardon, ale článek nechápu 

(22.7.2004 16:03:03)
To je zajímavý, jak mají lidi rozdílný představy o luxusu. :o) Pro mne by byla dovolená na Mallorce šílenej opruz. :o)))
 Miri30 


Re: Pardon, ale článek nechápu 

(22.7.2004 14:09:51)
Denně se snažím radovat z nepodstatných blbin. Pro mě právě tohle podstatné je! A taky je to super! Zkuste to... :-)
 Johanka z Kosic 
  • 

len slova... 

(22.7.2004 12:08:09)
Ale no... :-) nebudte žienky nanho take zlé.

Ja som z toho článku necítila priamo nejakú žlčovitosť a nešťastnosť v živote... na to by som potrebovala silnejší kaliber ako tento text. Nakoniec - je to fejtón, a pre tento žáner je typické nadsadzovanie a irónia.

Trošku chápem čo tým chcel autor povedať, i keď mňa priamo toto slovo "super" neštve. Po prvé nebadám nejaký zvýšený výskyt vo svojom okolí a po druhé myslím si že každý jazyk má vždy nejaké slová ktoré su v určitom čase častejšie, neskôr vyjdu z módy a zabudnú sa... proste je to prirodzeny jav. Živá reč medzi ľuďmi preskúša každé slovko, nechá si ho alebo zavrhne podľa potreby.

Veľa ľudí používa nejaké svoje obľúbené slovo či výraz na preklenutie medzery v hovore, pri prekvapení alebo len tak... ja napr. mám teraz "mátimoja!" :-)) predtým to bola "chmaradižďova" alebo som mala vo zvyku každého oslovovať "zlatko"

Čo mne viac vadí je keď sa veci nenazývajú pravým menom, alebo keď sa síce povie pravda ale so zatajením dôležitým skutočností ... vidieť to najmä v reklame a celkove v obchode, a dá veľa síl nepodľahnúť sile klamlivých slov.

... má to v názve PUB ale dnu vás nečaká írska či anglická atmosféra ale jednoducho krčma, prečo to nenazvať KRČMA? /mne inak nevadia anglické názvy, ak je to irsky pub tak nech to v názve má.../

alebo tie farebné prospekty supermarketov - pekné velké písmena cien bez DPH /v zátvorke alebo vedľa malinká cena včítane dane/ ale oni veľmi dobre vedia že drvivá vačšina spotrebiteľov /ak nie su platcami dane a nekupuju tovar pre podnikanie/ si tu daň nikdy neodpočíta a podstatná je pre nich tá vačšia cena.

a tak... ale načo sa rozčuľovať, dnes už to beriem s úsmevom :-))) a milé prospekty hádžem do koša, len škoda tých lesov.

Johanka

 Hanny1 


stále super 

(22.7.2004 12:17:20)
Chceš, ať Ti někdo řekne, jestli si v dnešní době někdo zaslouží přívlastek SUPER... Podle mě je Bůh SUPER. Stále... Měj se.
 Koblizek 
  • 

Re: stále super 

(22.7.2004 13:09:35)
Tak to moje 3 leta dcera prisla ze skolky jeste s lepsim vyrazem "SuperFunny" - a ma vytvorenou svoji stupnici - boring...funny...super funny . Ale co, je to nova generace, tak je nechme. Jazyky se vyvijeji a my tomu nijak nezabranime - a take proc?
 Káně 


Re: Re: stále super pro Koblizka 

(22.7.2004 22:36:59)
tak to bud rad, ze tva dcera stupnuje v angline. Pred par lety by ze napr. ze slova horky stupnovala rusky: toplyj - boleje toplyj - maxim gorkij :-)))
 David (dcera 1 rok) 
  • 

Pěkný fejeton 

(22.7.2004 13:34:40)
Mně se ten fejeton líbí, cítím to hodně podobně. Také se až téměř úzkostlivě vyhýbám podobným módním slovům. Jsou mi protivná, jsou pro mě synonymem stádnosti, nedostatku fantazie, vlastní invence. Valí se na člověka ze všech stran a jejich nadužívání způsobuje, že časem ztrácí jakýkoliv obsah. Mám tak trochu pocit, že tenhle problém úzce souvisí s poměrně chudou aktivní slovní zásobou dnešní mladé generace, ale to se jen dohaduji.
 Liska 
  • 

Moje oblíbené slovo 

(22.7.2004 13:39:16)
je "úžasný". Používám jej ráda a velice často, protože se dá krásně pomocí odstínů hlasu vyjádřit ta úžasná stupnice od absolutního fultajblu až po Vaše "super". A líbí se mi také proto, že ho moc lidí nepoužívá. A zní i vypadá úžasně česky.
 pabakuku 


SuperHlas 

(22.7.2004 13:47:34)
Pane Karbane, článek se mi líbil, avšak nesouhlasím s Vaším názorem, že super hlas zní jinak. Vám se zdál hlas slečny Balogové jen "zajímavý"? Nejsem příznivcem TV NOVA, soutěž jsem sledovala sporadicky, ale za za zviditelnění sl. Balogové jsem vděčná, na takový úžasný super hlas by měl být národ hrdý.
M. K.
 Nowas 
  • 

Co na tom nechápete? 

(22.7.2004 13:53:30)
Pěkný článek. Mám známou, která cokoli, co se jí líbí, označí jako super. Ať už je to pěkné, hezké, slušné, potěšující, fešné, švihlé, potrhlé, vychytané, bezvadné, nádherné, krásné, fantastické, geniální, nejlepší, dokonalé, elitní, báječné, líbezné, roztomilé, k sežrání, senzační, špičkové, bombastické, prvotřídní nebo třeba boží, ona to umí popsat jen jedním slovem. Je to zkrátka super. I když tento článek by jí asi zrovna super nepřišel.
 Petra 


Re: Co na tom nechápete? 

(22.7.2004 17:05:02)
Prosím o vysvětlení, co je pro Vás "fešné, švihlé, potrhlé, vychytané, bezvadné, fantastické, geniální, nejlepší, dokonalé, elitní, báječné, k sežrání, senzační, špičkové, bombastické, prvotřídní nebo třeba boží" :-)

mně tato výraziva připadají jen jako pouhá synonyma slova "super" vyjadřující stejnou vnitřní pustotu ovšem pravda - neotřele znějící :-)
 Sylvie 


Re: Re: Co na tom nechápete? 

(22.7.2004 17:22:48)
Hmmm, Petro, třeba kdybys víc četla nebo si povídala s lidma, dokázala bys nuance mezi jednotlivými slovy (včetně slova supr) rozeznat ;o)

S.
 Petra 


Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(22.7.2004 18:25:27)
Myslíš různé nuance a slovní způsoby vyjádření vnitřní jednotvárnosti?:-)No dík, já spíš než něco takovýho adrenalinovýho a koncentrovanýho, tak radši to normálně obyčejný. Ale proti gustu žádnej dišputát!
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(22.7.2004 18:45:46)
No, nemůžu si pomoct, ale je můj mírně roztržitý manžel je prostě "k sežrání"... jinak bych ho občas musela umlátit nějakým tupým předmětem :o) Protože "normální", to on teda není ani náhodou :o)

S.
 felixa 


Co je super? 

(22.7.2004 21:00:03)
Je super, ze mi dnes usnuli obe deti hned po vecernicku a ja mam vecer jen pro sebe. To ze jsem tu sama uz moc super neni. Super take bude kdyz se mi zitra povede vse zabalit na dovolenou a nic doma nezapomenu. Mohlo by to byt take fajn, dobry nebo prima, ale super mi sem pasuje nejvice a tak proc ho nepouzit?
 JaninaH 


Re: Co je super? 

(22.7.2004 21:34:05)
To je právě na tom to nejsmutnější, že ti tam takové odporné a nečeské slovo pasuje nejvíce. Bohužel. Copak není dost pěkných českých slov k vyjádření příjemného pocitu? Proč nemůžeš říci třeba
to je skvělé
to je báječné
to je příjemné
to je pěkné
to je výborné
to je úžasné
to je milé
to je nádherné?
Vážně ti TO JE SUPER zní lépe? Jak smutné.
J.
 Tony 
  • 

Re: Co je super? 

(22.7.2004 22:13:52)
Fakt super je, že náš miláček ještě teď nespí a ráno bude strašit už v šest. On je prostě super!
 Nowas 
  • 

Re: Re: Co na tom nechápete? 

(23.7.2004 8:02:42)
Sylvie to řekla v podstatě taky, ale byl jsem tázán já, tak odpovím. Když někdo přijde na golf v růžových kalhotech, je to potrhlé nebo švihlé. Když se mi maželka pochlubí novým kloboučkem, řeknu jí, že je fešný. Když jdu do restaurace, kde dbají na každý drobný detail, mají to vychytané. Některé nápady bývají geniální. Když mě překvapí dobrý koncert, vyprávím o něm jako o senzačním nebo i fantastickém. Nedělní oběd může být báječný. Často nošené boty, které vydrží několik let, považují za prvotřídní. Lance Armstrong je elitní cyklista. Jednička je nejlepší známka... Všechna tato přídavná jména můžete nahradit slovem "super" a ty věty budou normálně fungovat. Nicméně právě v takové podobě bych je označil za "vnitřně pusté".
 Petra 


Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(23.7.2004 14:15:27)
No a já odpovím takto :-)


Na golf nechodím, jelikož ho považuji za nudný. Připadá mi velmi směšné už jen jít na golf, lidé pohybující se po hřišti a trénující "správnou trefu" na mne působí velmi prázdně a nepřirozeně.
Do restaurace také nechodím, jelikož mne tamní jídlo nemůže nadchnout, zdá se mi nepřátelské a umělé. Atmosféra v restauraci a úsměvy personálu vnímám jako falešné a nastylizované a nerada jsem v kontaktu s neupřímně úslužnými lidmi.
Když někdo dostane nápad, který mi přinese dobrou myšlenku, řeknu, že je inspirativní nebo jedinečný eventuálně unikátní.
Na koncerty moderní hudby nechodím, zdají se mi energeticky vysávající a vibrace z nich vnímám jako silně negativní.
Nedělní oběd bývá moc dobrý a jídlo vynikající.
Často nošené boty, které vydrží několik let, považuji za spolehlivé.
Cyklisté a vrcholoví sportovci mne neoslní, ani když překonají světový rekord. Připadají mi, že svůj život promarní strojovitým tréninkem a že své tělo nadměrně opotřebovávají pro nedůležité cíle. Myslím totiž, že je na sklonku života zcela jedno, kolik kdo skočil nebo ujel, zdá se mi důležité, kolik kdo lásky rozdal a jaké děti vychoval.

Takže rozumím, že vámi uvedené pojmy k vámi uvedeným monstrózním aktivitám patří a dokážu i rozeznat jejich nejjemnější nuance. Ovšem ty občany, co provozují tyto aktivity považuji za vnitřně pusté, když si pro pocit naplněnosti musí dodávat umělé koncentráty zážitků. Každého odhalí jeho trávení volného času, ale i jeho mluva, které spolu korespondují.

Ocením spíše člověka, který má bohatost v sobě a k radosti mu stačí sedět na trávníku mezi včelkama a kopřivama a poslouchat ticho. Ve své mluvě tento obyčejný člověk nemusí používat žádné šťavnaté termíny, jelikož se ke štěstí nepotřebuje účastnit žádných koncentrovaných aktivit a žije obyčejné štestí. Pro svá vyjádření pak logicky používá obyčejná česká slova a ne moderní slovní úchylárničky, které zrovna "letí". Obyčejný člověk nepřizpůsobuje svůj život ani svou mluvu různým "super" věcem, ale jedná a hovoří pořád stejně.


To si musí každý rozhodnout, kam se zařadí, tohle byl jen pohled z mého úhlu a já třeba někomu mohu připadat trapně asketická, neumějící se správně radovat, nabubřelá, nafoukaná, přechytralá nebo chytrá jako rádio?, komická, potrhlá, divná, zakyslá či zahořklá, nesnášenlivá, zábavu nepřející, stará, nechápající a prostě vůbec nějakej mimoň


:-)))))))))))


 B A 


Re: Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(24.7.2004 10:40:39)
Petro, jen maly dodatek ke sportovcum - mozna to vsichni nedelaji jen proto aby dojeli prvni a mozna i to muze nekomu pomoci - treba ten zmineny cyklista Armstrong - nez onemocnel rakovinou byl to sportovec prumerny - teprve po tom co ji premohl, vyhral tenhle boj s nemoci, zacal vyhravat i ve sportu - diky sve nadaci rozdava i tu zminovanou lasku a radost lidem postizenym rakovinou dal. A jde jim sam prikladem, je motivaci, ze jde prezit a vylecit se ....

Mozna je lepsi nekdy nesoudit jen podle prvnich dojmu - zrovna u tohohle sportovce budou i na konci jeho zivota i ta sportovni vitezstvi cenna a to velmi .....
 Petra 


Re: Re: Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(25.7.2004 19:13:46)
Nejanko, ano souhlasím, ono nic není černobílé a v každém člověku je něco dobré a něco ne, tak to vnímám, určitě i mezi sportovci a golfisty a všemi, já to zapomněla dodat a zopakovat, to prostě beru jako samozřejmé.

Co se týče nemocí. Já si nemůžu pomoct, mně připadá z mého úhlu pohledu zahánění nemoci sportem jako utíkání před zamyšlením se. Ale každý má jiný úhel a vidí své štěstí a budoucnost jinak, to je pro mě taky samozřejmé. A respektuju každý jednotlivý názor. Mně osobně zajímá na člověku, jak jsem psala, kolik rozdává lásky, tím si získá můj obdiv, a jestli a co sportoval nebo ne, to už je jeho věc, klidně ať u toho rozdávání stihne udělat rekord. Ale samotným sportem, tak to ne. Fandovství nemám v krvi. Mně totiž připadá, že ten sport dnes už není pro radost, že kdo chce sportovně vyniknout, už asi u sportování nic jiného nestihne. Něco jiného podle mne je založit nadaci a svěřit řízení jiným a snažit se zapomenout na svou chorobu např. sportem a něco jiného je vnitřně se v nadaci angažovat a svou chorobu mít rád jako cestu růstu - různé mezistupně samozřejmě.... To uvádím jako nedokonale vyjádřený dodatek.
 B A 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(26.7.2004 5:21:13)
No, Petro, neco podobneho jsem se snazila vyjadrit - nic neni cernobile.
A to plati o vsem co Nowas popsal a Ty jsi pak rozebrala - treba koncert mohla byt klidne i vazna hudba s pozitivnimi vibracemi a mohl byt tim padem senzacni i pro Tebe. Nebo ano, jsou restaurace, kde je personal jaky jsi popsala, ale take jsou restaurace rodinne, kde kuchar vari proto, ze ho to bavi, cisnik lidi obsluhuje rad a tim padem je jidlo v ni velmi prijemny zazitek. Zkratka jak pises - nic neni cernobile (a jiste i Nowas ma stejnou skalu slov pro ty negativni zazitky, ktere take nejspis zazil) ...
Ke sportu a nemoci - samozrejme nevim, jak k nemoci pristupuje Armstrong, ale nemyslim si, ze by pred ni utikal - myslim, ze v dobe nemoci nezavodil, do vyhravaci formy se dostal az po prestavce, ve ktere se vylecil. Ale s tim sportem to nevidim tak cerne - je to v dnesni dobe prace jako kazda jina - nekdo ji dela pro penize, nekdo protoze k tomu byl vychovan, nekdo proto, ze ho to bavi - uplne stejne jako u kazde jine prace, stejne ci podobne je to prece i u manageru, prodavacek obuvi, soustruzniku ci hercu - kazdy si nejak vydelava na zivobyti a sport je dnes uz druhem povolani, ne konickem jakym byl kdysi ... A co se tyce nadace - myslim, ze stejne cenni jsou lide, kteri ji ridi jako lide, kteri na to prispivaji a shaneji sponzory - jedni bez druhych to delat nemohou a at uz to delaji z jakychkoliv duvodu, hlavni je, ze tim nekomu pomahaji - kazdy tak jak umi ...

Preju krasny slunecny den (a tem co to slovo maji radi i super den) :-)))
 Petra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(26.7.2004 8:45:26)
Nejanko, pokud bych na popsání něčeho "bílého", co mne nadchlo, použila modernismy, které sepsal Nowas, nevyjádřila bych se správně. De fakto bych ve svých očích zkreslila a znehodnotila význam oněch bílých věcí, pošlapala je. To je jako bych chtěla hřebíkem ušít šaty. Šaty lze ušít jemnou jehlou a ne hrubým hřebíkem. Rovněž tak správně se vyjádřit o něčem křehkém nejde hrubými slovy. Takže když o někom napíšu, že je elitní, že má něco vychytaný a že má na sobě něco fešného - vyjádřím, že dobře dupe do pedálů, že něco dobře udělal a že je dobře oblečen. Ale o jeho vnitřku už nevyjádřím nic, jakobych to bílé v něm popírala a neviděla. Proto nemám ráda tyhle modernismy. Druhá otázka ale je, že na někoho se hodí, protože moc vnitřního bílého třeba do okolí nenabízí, takže na něj stačí jen ta slova popisující slupku, to se Nowas dobře trefil. Ale jak říkám, jím popsané situace a slova, i když si odpovídají, mne nenadchnou, nějak jsou pro mne šedivé a nezajímavé. Mně opravdu nevadí, když Nowas chce jít na golf a restaurace, ale sama bych tam nešla. Ale nechci se zamotávat do slov, nejsem řečník.....

 Petra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(26.7.2004 8:55:28)
Ještě k těm lidským činnostem - podle mne vždy záleží na vnitřní pohnutce a motivaci k práci, sportu a všemu. Takže když někdo například sportuje pro radost z pohybu a nebo třeba proto, aby ošatil a nasytil své čtyři děti - je to něco jiného, než když někdo sportuje proto, aby si vydělal na milionovou vilu a aby lidi čučeli. Negativní není sport, to rozhodně nechci říct, ale negativní vidím často pohnutky k němu.


Taky Ti přeju hezký den.
 Petra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(26.7.2004 8:58:02)
a ty pohnutky jsou samozřejmě určující i pro práci v nějaké dobročinné aktivitě - cení se nezištnost
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co na tom nechápete?  

(26.7.2004 9:53:40)
Mila Petro,
nerekla bych, ze Nowas pouziva nejake "modernismy". Naopak, mezi nove prejate vyrazy patri spis to Tebou obhajovane "super".

Take neni vubec zrejme, zda Nowasem zvolene priklady pouziti vyrazu vychazeji z jeho osobnich zalib, to je pouze Tvuj predpoklad. Pokud neco v jazyce vypovida o siri duchovnich obzoru, tak to je prave rozsah slovni zasoby. Clovek s velkou slovni zasobou pro popis jevu, ktere se mu libi, pouzije pokazde jiny vyraz (treba z Nowasova "seznamu" ;) )- podle situace. Naopak clovek, ktery pouziva stale jeden a ten samy vyraz, treba prave "super", moc velkou slovni zasobou zrovne neoplyva (a nebo je to zena na materske ;)).

Trochu se mi zda, ze se snazis za kazdou cenu vyprovokovat diskusi, prestoze toho v tomto pripade moc k diskutovani neni.

Konstanta
 Sylvie 


Re:  

(26.7.2004 10:06:23)
Konstatnto, mám pocit, že jsi Petru špatně pochopila. Nezdá se mi, že by obhajovala slovo "super". Naopak, nelíbí se jí stejně, jako i další Nowasem uvedené příklady ;o)

S.
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re:  

(26.7.2004 12:21:59)
No, Sylvie nevim. Hned na zacatku teto diskuse Petra v nekolika prispevcich pise, ze clanek nechape. Prijde mi, ze podle Petrinych prispevku je vetsina lidi vnitrne pustych a proto napr. pouzivaji slovo super a pokud pro jejich cinnosti se jiny vyraz nez "super" nehodi. Naopak, jine vyrazy jsou "modernismy." Na druhou stranu je pravda, ze hned odvadi diskuzi od slovniku ceskych obcanu na bohatost jejich vnitrniho zivota ap. To uz je ale trochu o necem jinem, prestoze to spolu muze souviset.
Me prijde, ze clanek je pomerne jednoznacny: autorovi se nelibi zneuzivani jednoho v soucasnosti casto pouzivanych vyrazu, ktery tim ztraci svuj vyznam, navic neni ceske a situaci lze casto popsat mnohem vystiznejsimi ceskymi synomymy.

I kdyz mozna mi reakce Petry nesedi jen proto, ze na muj vkus prilis "leta v oblacich" a jeji nazory mi casto prijdou ponekud naivni.
 Konstanta & 3 raraši 


Re: Re: Re:  

(26.7.2004 12:35:18)
Sylvie,
podivala jsem se na Petriny prispevku jeste jednou. Jo, mas pravdu, fakt Petru spatne chapu.
Mas pravdu i v tom, ze se ji slovo super nelibi - stejne jako vsechna jeho ostatni synonyma (to me prastilo do oci nejvic, proto jsem prvni prispevek vubec psala). Hm.. mozna by clovek, ktery neprokaze, ze je vnitrne bohaty nemel mluvit vubec? :o)))
 Petra 


Re: Re: Re: Re:  

(27.7.2004 11:40:24)
Vnitřně chudý by se asi měl snažit lépe mluvit, hledat nová slova, která zapomněl, tím by si rozhýbal mozek a třeba by si začal všímat nových věcí okolo sebe a vnitřně by zbohatl :-)
 Petra 


Re: Re: Re: Re: Re:  

(27.7.2004 11:41:53)
to se ale týká nás všech :-)
 dagmara 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re:  

(28.7.2004 17:12:36)
mohla bys mi, prosím, vysvětlit pojem "vnitřně prázdný, nebo chudý"...?Jen zírám kolik energie a času někdo plýtvá na kecání o ničem.
 B A 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co na tom nechápete? 

(26.7.2004 11:50:44)
Patro, tak teprve ted jsem pochopila co jsi chtela rict - ja myslela, ze napadas situace jako takove - a pak bych to videla jako zvlastni ci podivne odrovnavat je tak obecne jakos to udelala Ty - a Ty jsi pritom vyjadrovala nesouhlas s temi slovy, ktera vybral jako nahradu za super - blik ho, pochopila jsem :-))) A takto vypada i Tvoje puvodni reakce na Nowase uplne jinak :-)))
S pohnutkami souhlasim. Bylo by skvele, kdyby byly vzdycky slechetne v jakemkoli oboru. Nicmene si myslim, ze pokud nekdo da penize na charitu a zastituje ji svym jmenem i z treba reklamnich duvodu ci aby si o nem lidi mysleli, ze je "dobrej", tak to tu jeho pomoc nezlehci - 1000 Kc bude mit nejspis stejnou hodnotu at byly darovany z nezistnych ci zistnych duvodu a pokud jimi bude pomozeno tak trochu zacne platit, ze "ucel sveti prostredky" - proste ano, nezistne a moralne spravne duvody by mely asi byt zaklad, ale jsou cinnosti u kterych to tak byt nemusi - a zrovna pomoc ostatnim takovou cinnosti je. Myslim si totiz, ze vetsinou pokud nekdo nekomu i zistne pomuze, ta vykonana pomoc ho muze zmenit a naladit tak, aby priste uz pomahal nezistneji ... vsechno souvisi se vsim :-))))
 Lee 


Re: Re: Co na tom nechápete? 

(23.7.2004 13:05:33)
Bohužel si právě projevila svoji vlastní vnitřní pustotu, když nerozeznáš významové rozdíly mezi těmi nádhernými přídavnými jmény.
 Lorina 


Souhlasím-je to prima fejeton.. 

(23.7.2004 23:05:39)
Souhlasím, ale ten fejeton je prima.Taky mi to přijde hrozně "trhlé", zvláště pak, když můj 64.letý otec za (téměř) každou větou používá slovo "super".Má hodně mladých známých a je to jejich oblíbené slovo.
 Jardis, 16 mesicni Danecek 
  • 

A co Superman? 

(27.7.2004 12:55:09)
Ten dokazal prorazit i zeleznou oponou a ja si ho ze sveho socialistickeho detsvi pamatuju.
Jinak clanek se mi libi o poznani vice nez ty predesle od Jiriho. Je to asi lidska prirozenost prebirat "zajimave" chovani ze sveho okoli. A navic to ma sve vyhody - nemusim se zatezovat vyhledavanim toho nejvhodnejsiho pridavneho jmena. Pro citlivejsi lidi to pak muze pusobit trochu "ploche", ale uprimne, jaky podil jich bude? A je pravda, ze pouzivanim tohoto slova budou ostani slova mene pouzivana a mozna nektera casem vymizi - neni to prirozeny vyvoj????
 Venda 
  • 

Záleží na přístupu 

(5.8.2004 21:30:41)
Patrim k lidem, kterym slovo super nevadi. Bud si reknu , ze je neco moc fajn nebo ze je to super. Je prece fajn=super, kdyz muzu rict: Videla jsem superchlapa, mam superbyt, zazila jsem superakci!!! Dnesni den byl super!!!Mam superbabicku!!!
Svet si prece musime trosku zesupernit!!!:-)))
Kdyz se neco nekomu nelibi, tak at to nedela, ale at necha svobodny prostor ostatnim! Je proste super!!!, kdyz jsou lidi v pohode!!!
:-)))

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.