| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Když zaútočí meningokok, jde o život!

 Celkem 22 názorů.
 Simona 
  • 

Očkovat kojence?? 

(19.7.2004 22:42:03)
Zajímalo by mne, paní doktorko, zda doporučujete očkování i u kojenců nebo malých dětí. Chtěla jsem nechat syna naočkovat,ale dětská lékařka mě to vymlouvá. Ani na hygieně se netvářili vstřícně. Podotýkám, že synovi je 14 měsíců.
 Daniela+Nithi 


Re: Očkovat kojence?? 

(20.7.2004 0:57:33)
U nas ( Quebec) se meningokok ockuje bezne po prvnim roce zivota a to vakcinou Menjugate. Zkus se poptat po te.
 Sylvie 


Re: Re: Očkovat kojence?? 

(20.7.2004 7:35:54)
Ono ani tak možná nejde o vakcínu, jako spíš o to, že zhruba v tomhle věku se očkují tuším spalničky, takže možná nechtěli lékaři zbytečně kupit očkování jedno k druhému. Jeden čas jsem si něco kolem očkování dohledávala, a docela dost lékařů zastává názor, že jakékoli nadstandardní očkování, pokud není z nějakých důvodů opravdu nutné, by se mělo dávat až po ukončeném základním očkování, tedy zhruba po druhém roce. I když vakcina sama o sobě je třeba vhodná i pro mimina.

S.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Očkovat kojence?? 

(20.7.2004 7:45:36)
Ještě mě k tomu napadá. Na Vakciny.net jsem kdysi četla, že lékaři uvažovali o tom, že by očkování proti tuberkuloze přesunuli na pozdější dobu, protože když se do očkovacího kalendáře zařadilo nové očkování, ve zvýšené míře se začaly projevovat závažné nežádoucí účinky. Takže tolik k té obavě některých lékařů zařazovat mezi povinné vakcíny ještě další nepovinné.

S.
 Daniela+Nithi 


Re: Re: Re: Re: Očkovat kojence?? 

(21.7.2004 15:25:37)
Jenom pro porovnani bych chtela dodat, ze ten meningokok se tu ockuje ve 12 ti mesicich spolecne s MMR- trojkombinaci spalnicky + ty dalsi dve potvory nemoci. Do kazde nozicky jedna injekce. Spis mi prijde, ze v CR jsou lekari hodne konzervativni ( mozna maji pravdu) a tady se ockovani hodne tlaci- mozna proto, ze menikgokok tu nekolikrat zautocil docela silne a to az tak, ze lidi opravdu umirali.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Očkovat kojence?? 

(21.7.2004 16:02:14)
Máš pravdu. Teď jsem po tom zapátrala na netu, a jestli to dobře chápu, tak očkování proti meningitidě A+C se nedoporučuje u dětí mladších 18 měsíců (resp. 2 let), protože není dostatečně účinné. U vakcin jenom proti C - tedy třeba ten Menjugate - tam žádné takovéhle omezení nebylo. Současná aplikace s dalšími očkování by taky neměla vadit. Takže pak mě napadá už jenom vysvětlení, že někteří lékaři jsou přesvědčení, že očování samo o sobě je pro dětský organismus zátěž, která se nemá zbytečně přehánět. Dobrého pomálu, jak se říká.

S.
 Hanka + Andrejka 1 1/2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Očkovat kojence?? 

(22.7.2004 19:31:41)
Pravě jsem se svu prvorozenou dcerkou podstoupila 11/2 roční prohlídku.Byla to docela fraška,alespoň z meho hlediska.Naše dětská lékařka je už jak se říká ze staré školy a vše nové neuznává protože ona to už desítky let vykonává takhle /ošetřovala i mě jeko kojence/ tak proč to měnit.
Protože chci pro svou dceru to nejlepší chtěla jsem samozřejmě i očkování proti meningokokové nákaze.Ale to jsem narazila.Maminko nemáme ukončené základní očkování,každé jiné očkování zatěžuje organismus a stejně na ten typ co zabíjí vakcina není tak proč očkovat.Byla jsem v šoku a raději raději lékaře ktery mi poradí a popovídá si o dětech.Víhodou této lékařky byl fakt že je blízko a ja bydlím na vesnici a jsem bez řidičáku.
Taková je má zkušenost.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkovat kojence?? 

(22.7.2004 21:14:19)
Připadá mi, že hlavní problém je nedůvěra k té doktorce. S očkováním je to samozřejmě strašně složitý a těch názorů je spousta, klidně mohla mít i pravdu, ale asi bych nedokázala chodit s dětma k doktorce, které nevěřím a jsem přesvědčená, že používá zastaralé metody, o nichž nepřemýšlí.
Jestli fakt nemáš na výběr, tak s tebou upřímně soucítím :-(
 Mirka 28, Maruška 04/02 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkovat kojence?? 

(24.7.2004 15:37:36)
Ahojky, my máme stejný typ lékařky jako ty a chodíme k ní víceméně ze stejného důvodu jak ty, ale očkování proti menyngokovi mi nabídla. Trošku jsem po tom pátrala, ale moje švagrová, která je lékařkou na neurologii mi očkování rozmluvila. tvrdí, že proti smrtelnému typu stejně vakcína není a že je to jenom boj farmaceutických firem, které vakcíny vyrábějí. Potřebují přece odbyt. To samé tvrdí i o očkování proti klíštěti. Tak fakt nevím. Normální člověk tomu nerozumí a odborníci říkají každý něco jiného. Měj se Mirka
 Daniela+Nithi 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkovat kojence?? 

(24.7.2004 16:12:33)
Mirko, a znamena to snad, ze na meningokok A a C, proti kteremu ockovani existuje, smrtelny neni?
 Hanka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkovat kojence?? 

(24.7.2004 16:22:31)
Bohužel já slyšela to samé :o(
Že proti tomu žádné očkování není.Tak bych právě potřebovala zjistit co je na tom pravdy ať zbytečně nezatěžuju dítě nějakým bezvýznamným očkováním. Díky
 Alena + 2 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkovat kojence?? 

(26.7.2004 10:44:37)
boze, boze - to se mi snad jenom zda !
U nas existuje kombinovana vakcina (cca 200 penez) proti A + C s ucinnosti cca 2 - roky (acko vsak pry neni smrtelene, i kdyz ted ta posledni 16-mesicni holcicka tomu podlehla). Nova konjungovana vackina proti C chrani dlouhodobe. A jak je to se smrtnosti C ? Vyhledej si MILA HANKO vse, co se dosud o tomhle problemu tady napsalo, nachatovalo .... a udelej si obrazek (staci kliknout v zahlavi teto stranky >>> meningokokova sepse zpusobena C-eckem az 25% umrti). A bacha na lekare >>> duveruj, ale proveruj !!!!
Ze pry ty letosni obeti byly vetsinou obetmi B-ecka (na to snad skutecne zatim vakcina neni), ale to si bohuzel overit z nas nikdo nemuze, ale i tak bych o tom hodne pochybovala ....
 Hanka+Hanička+Kačenka 
  • 

Očkovat co nejdřív 

(19.6.2007 14:27:25)
Dobrý den,
příjde mi dost divné očkovat až po druhém roce života. Muj synovec na menigokoka zemřel ve 14 měsících!!!! Svou druhou dceru teď jí jsou tři mšsíce nechám naočkovat co nejdřív. Nejčastější výskyt a nejvyšší úmrtnost je právě do těch tří let a pak v puberě.
 Mata_ 


Re: Očkovat co nejdřív 

(12.7.2008 23:19:52)
Pokud vím, tak malé děti napadá především meningokok typu B. Proti tomu neexistuje vakcína, takže nemá příliš smysl spěchat s očkováním. Typ C napadá spíše náctileté. Starší děti jsem oočkovat nechala. U nejmladší s tím počítám, až budeme mít za sebou základní očkování.
 Lucie+2kluci 
  • 

Re: Očkovat kojence?? 

(28.7.2004 20:10:00)
Momentalne zijeme v USA a v zari se stehujeme do Cech, chtela jsem tedy sve dva syny 3 a 1,5 roku nechat ockovat proti meningitide a bylo mi receno, ze nelze pred dokoncenym druhym rokem zivota. Jsem rada, ze je to v Cechach jinak a urcite nebudeme cekat.
 Petra N 
  • 

Re: Očkovat kojence?? 

(5.2.2006 14:32:03)
Mám syna, 32 týdnů. Nechala jsem jej očkovat proti meningokoku. Udělala jsem správně? Tuším, že to byl N-Vac ( nevím přesně ).
 Katka Miris7/05,Karolínka3/07 


Re: Re: Očkovat kojence?? 

(17.2.2006 16:46:01)
Taky jsem byla s mým půl ročním synem u doktorky a ptala jsem se na očkování proti meningokovi. Dá se očkovat už teď, ale to jsou pak 3 injekce (postupně, ne najednou). A jelikož máme různé povinné očkování, tak se nám to tam moc nevejde. Doporučila mi ale, že můžeme malého naočkovat ihned po ukončených 12 měsících, kdy už je jen 1 vakcína, takže je to menší zátěž pro dětský organizmus.

 Jiřka 
  • 

Re: Re: Očkovat kojence?? 

(27.3.2006 9:01:57)
Nevím, zda kojence. V pozdějším věku ale určitě. Díky očkování a rychlému zásahu lékařů v Motole moje dcera tuto hroznou nemoc přežila.
 Marta 
  • 

neprehlednete 

(21.7.2004 8:40:54)
Tak u tohodle clanku ocenuji posun!!! Tady se uvadi "Většinou onemocní do té doby zdraví jedinci, často jde o děti, které téměř nikdy nebyly nemocné" coz se shoduje s tim, co jsme zazili a co bylo to v rozporu se vsim co se v te dobe o tom "svinstvu" dalo najit na i-netu. To uz je dva roky zpatky. Stale sleduji clanky a toto je prvni, ktery alespon v tomto odpovida. Popisovane priznaky se mi opet zdaji rozpoznatelne, ale nenechte se zmast, mohou byt daleko mirnejsi !!!, takze pak mohou chybet ty "minuty" kdy jde o zivot.
 Pavla Opatová 
  • 

meningokok 

(10.1.2007 20:37:04)
Dobrý Den !CHtěla jsem se zeptat jestli mám nechat očkovat svoji jedenáctiletou dceru proti meningokoku.Mám ted větší obavy,protože se u nás ve Veselí nad Lužnicí vyskytla tato nemoc.Už na ni umřelo jedno dítě.Děkuji Vám.
 Alexandr Kos 
  • 

Re: meningokok 

(10.4.2008 21:24:07)
Dobrý den měl bych nechat očkovat syna v 11 letech sme z vysočiny a proti jakymu typu byto bylo nejlepši
 Alexandr Kos 
  • 

Re: meningokok 

(10.4.2008 21:25:23)
Mel bych nechat sveho syna očkovat v 11 letech a proti jakemu typz byto bylo nejlepši sme z vysočiny

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.