| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Snadná náprava školního prospěchu

 Celkem 20 názorů.
 Misa+Verunka 10/02+32tt 


Nazvy vyukovych programu 

(8.6.2004 2:46:55)
Muzete mi prosim napsat nejake konkretni nazvy vyukovych programu.Ma neter je v seste tride a ma velike mezery a problemy hned v nekolika predmetech-tim hlavnim je matematika,pote cestina a anglictina,v zahlavi jde pak dejepis a zemepis.
Problem je ale spis v "nebaveni" se ucit nez v "nedokazat" se naucit.Kdyz ma motivaci,dokaze se latku naucit behem pul hodiny.
 omaňa 


Re: Nazvy vyukovych programu 

(8.6.2004 9:45:18)
Taky bych ráda poprosila o názvy těch programů, které opravdu fungují. Dík
 Pečonková 


Re: Nazvy vyukovych programu 

(13.6.2004 14:18:30)
Výukové programy, které jsem použila, jsou od firmy Matik Liberec. Jsou starší, naprogramované ještě v DOSu, proto fungují i na veteránech. Lze je instalovat i do nových verzi WIN. Využívá je i řada škol, podobně jako programy firmy Terasoft, se kterými zkušenosti nemám. Pečonková
 Jája(3děti) 


Snadná náprava prospěchu? 

(8.6.2004 6:58:31)
Nejsem s článkem ztotožněná, neboť u svých dětí využívám k procvičování i PC výukových programů. Souhlasím s tím, že se jedná o zpestření domácí přípravy, ale rozhodně není všelékem. Také si nemyslím, že se vám tímto podaří u dětí se 4,5 dosáhnout vyznamenání, pokud na to nemají. Za příklad jste si zřejmě vzala děti zanedbané rodiči, ale dychtící po vzdělání a také ctižádostivé.
 Pečonková 


Re: Snadná náprava prospěchu? 

(13.6.2004 14:29:38)
Chcete slyšet pravdu? Třebaže rodiče i škola děti neustále přesvědčovali o potřebnosti vzdělání, děti k němu měly postoj úplně opačný. Začaly mít zájem až poté, kdy se přesvědčily o tom, že je v jejich možnostech dosáhnout výsledku lepších. Nešlo to ovšem ze dne na den.
 Jája(3děti) 


Snadná náprava prospěchu? 

(8.6.2004 6:59:18)
Nejsem s článkem ztotožněná, neboť u svých dětí využívám k procvičování i PC výukových programů. Souhlasím s tím, že se jedná o zpestření domácí přípravy, ale rozhodně není všelékem. Také si nemyslím, že se vám tímto podaří u dětí se 4,5 dosáhnout vyznamenání, pokud na to nemají. Za příklad jste si zřejmě vzala děti zanedbané rodiči, ale dychtící po vzdělání a také ctižádostivé.
 Alca13 


Re: Snadná náprava prospěchu? 

(8.6.2004 18:17:00)
Myslím, že článek netvrdí, že počítačové výukové programy jsou naprostý všelék, který dokáže mávnutím kouzelného proutku ze čtyřkařů udělat jedničkáře. Spíš potvrzuje staré dobré heslo známé už od Komenského...a to Škola hrou. Dnešní děti jsou jenom zvyklé na jiný způsob hry, většinou na ten s PC.
Pokud dokážeme dítě motivovat a podepřít jeho sebevědomí, mohou se stát téměř neuvěřitelné věci. Názor typu...On na to stejně nemá...je velmi škodlivý. Pokud totiž rodič nemá žádnou víru ve své dítě, jak jí potom má mít dítě samo k sobě?
Během mé učitelské praxe se mi mnohokrát stalo, že z unuděného čtyřkaře se během pár měsíců stal motivovaný dvojkař. Chce to ale víc než otevřený přístup a hlavně to chce si dětí vážit, jsou to rozumné, myslící bytosti...a občas nás dokážou originalitou svých názorů překvapit. Jenom je musíme vyslechnout.
 Jája(3děti) 


Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(9.6.2004 13:34:44)
Alko13,
nejsem sice učitelka, takže svůj názor nemám podložený praxí ve školství. Nadále mi však vadí formulace "snadná náprava školního prospěchu". Nejsem proti zpestření domácí výuky formou programů na PC, hrám (využívám pexeso na slovíčka)... a domnívám se, že své děti nepodceňuji, ale i tak po přečtení článku mi to připadá jako pohádka.
Pokud máte nějaké zkušenosti s využitím PC programů, aby jedno z mých mladších dětí mělo méně problémů ve škole, sem s nimi. (Pokud chcete naše problémy se školou vysledovat, tak si projděte diskuzi LMD. Mladší dcera je dyslektik a syn má diagnostikovanou dysortografii + dysgrafii. Doma procvičujeme občas s programy Diktáty s piráty, Zábavná čeština v ZOO. Každopádně v psaní se toto procvičení nikterak neprojeví.)
 Daniela 
  • 

Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(10.6.2004 1:30:20)
Jájo,

jestli nebude chyba v typech programů, které používáš. My máme věci od Terasoftu, obrovská výhoda je, že děti mají stejné programy i ve škole, takže už se nám mnohokrát stalo, že cvičení, které dcera dělala doma, dostala druhý den ve škole.
 Jája(3děti) 


Re: Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(10.6.2004 12:10:44)
Danielo, od Terasoftu máme taky něco (matiku, fyziku, přírodopis), ale tyto programy naše ratolesti nějak nenadchly. Jsou moc "suché". V matice Terka s Pájou problém nemají, takže se jim spíš líbí řešení nějakých logických úloh, které se dají najít na internetu.
Češtinu ani angličtinu od této firmy nemám, ale pochybuji, že by to nějak zvlášť ovlivnilo výsledky ve škole. Klidně napíše liška - lyšky. Po vyjmenování vyjmenovaných slov po L napíše v opravě lyški, protože to není vyjmenované slovo! Ještě, že těch možností není tolik, takže nakonec se k výsledku "dopíšeme".
K článku chci jen dodat, že dítě, kterému chybí logické myšlení se sice naučí matematiku, ale náročnější příklady nezvládne. Nepomůže tomu ani 100 programů na procvičení matiky. Stejně tak v češtině. Pokud nemá dítě cit pro jazyk (což v našem případě platí dvojnásob), tak každá známka je "super" vydřená. Proto jsem se ohradila k článku a hlavně k nadpisu "snadná" náprava.
Jinak se děsně těším na prázdniny. Měj se krásně. Jája
 Daniela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(10.6.2004 15:47:55)
Jájo,

to ale vypadá, že máte ty jejich nejstarší věci (staré skoro 10 let), dneska už jsou někde úplně jinde. Co můžu opravdu doporučit je titul Zábavná mluvnice brouka Koumese - Český jazyk 4 pravopisná cvičení. Spousta cvičení, jak dítě udělá chybu, je mu hned vysvětlena, navíc je tam skvěle animovaná dobrodružná hra, obrovskou výhodou je možnost tisku - kouknu, co děti mají umět do školy, nechám je to procvičit na PC a pak jim dám vytisknutý pracovní list (sama si vytisknu vyplněný pro snadnou kontrolu). Dokonce jsem v krabici s CD našla i knížku s dalšími příklady a diktáty.
 Jája(3děti) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(11.6.2004 6:40:04)
Danielo, dík za tip, zkusím se poptat, jestli to někteří naši známí nemají, abychom ty jejich nové programy vyzkoušeli.
A k angličtině mají něco taky? Pájovi píšu slovíčka do nějakého prográmku, který byl přiložen v časopise Počítač pro každého nebo zapneme Memorary. Zatím nejvíce se ale osvědčilo doučování (chodí k nám můj kamarád a obdivuji jeho trpělivost). Prostě jazyky jsou u nás obrovský balvan. A pokud bychom se tomu téměř denně nevěnovali, tak opravdu nosí domů 4,5. Pochybuji, že by pak během nějaké krátké doby došlo k nějaké výrazné nápravě.
V poradně sice tvrdí (a já to beru jako metu), že se to s věkem srovná. Tak snad mají pravdu.
Ještě jednou dík za radu. Jája
 Alca13 


Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(11.6.2004 18:14:42)
Jájo,
Vím co myslíš, ta formulace nadpisu asi nebyla nejšťastnější. Všichni jsme individua s různými potřebami a návyky a proto na každého funguje něco jiného. Nedá se říct, že jedna metoda je zázračná a všichni co jí použijou budou jako mávnutím kouzelného proutku hraničit s genialitou.
Teď mě jenom napadlo, jestli jsou tvé děti dyslektické, možná by to chtělo použít nějaké speciální programy vytvořené na základě jejich potřeb. Protože mnoho věcí, které nám připadají samozřejmé jsou pro dyslektické děti nepochopitelné. Ale s jiným přístupem problémy pak nemají. Ale to ty všechno určitě víš. Jenom by mě zajímalo, jestli existují PC výukové programy pro děti s poruchama učení.
 Marcela, Kubík 11 
  • 

Re: Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(11.6.2004 23:23:40)
U mého syna byla ve druhé třídě diagnostikována dyslexie. Paní psycholožka s ním v poradně pracovala s výukovými programy. U těchto dětí je problém, že to co zdravé děti mají jaksi v sobě, tyto se musí pracně naučit. Začínali jsme s programy od Terasoftu Dětský koutek 3 a Český jazyk pravopis, nově máme na češtinu brouka Koumese (Kuba chce vždycky vyhrát a to že musí před tím dobře vyplnit přes 10 cvičení ani nezaregistruje, teď používáme i jejich program Angličtina pro malé školáky, já sama anglicky moc neumím, učím se spolu s Kubou a zatím s angličtinou problémy nemáme. V poradně nám vždycky radí, jaké parametry máme u programů nastavit, jdou totiž přizpůsobit potřebám dyslektiků, s kterou částí máme začít atp. Moc nám pomáhá, že ve škole dostává místo klasických diktátů, opisů z učebnic apod. právě tisky z těchto programů a tak jenom doplňuje. Tím pádem učitelka ví, že látku umí a jeho vada se při tom neprojeví, takže je na něj přísná stejně jako na ostatní.
 Pečonková 


Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(13.6.2004 14:07:15)
Děkuji za názor. Co se týče postojů k dítěti, tady jste vystihl podstatu, bez které samotné výukové programy efekt nezajistí. Na druhé straně mají řadu výhod, které ani sebelepší klasické doučování moc nahradit nemůže. Přesto připouštím, že téhož klasickým doučováním dosáhnout lze. Podobného efektu může dosáhnout zkušený pedagog, pokud má možnost pracovat s dítětem individuálně. Takový malý zázrak mi dokonce u mé dcery kdysi předvedla paní učitelka v důchodu.
 MadlaK 


Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(14.6.2004 23:32:41)
Zaujal mě název článku,článek také,ale nejvíc mě zaujala diskuse.Celkem potěší,kdýž čtu,že v problémech se školou nelítám jen já a moje dcera(LMD,dyskalkulie,porucha krátkodobé paměti atd.)Do pololetí jsme vše zvládaly na 1,2.Jak?Ona přinesla ze školy informaci o tom co se probíralo a já začla učit ji.Ubíjející pro ni i pro mně.Znáte to-domácnost,2leté dítě DO TOHO ŠKOLA PO ŠKOLE.Tedˇse asi objeví 3z angličtiny.Na psychologii jsem si také vyslechla,atˇse na špatné známky připravíme,že bude hůř.Tak jsem propadla pocitu,že druhý stupenˇnezvládnem,vše je zbytečné,vše je k ničemu atd.Doufám,že mě tato psychologická podpora brzo přejde a po prázdninách budu zas optimičtější.Takže ne vždy je to taková pohádka jako v článku.Poradťa prosím nějaký program pro dyskalkuliky a nějaký na angličtinu.A co fyzika?existuje něco pro 6třídy?Děkuji.
 pavel (ucitel) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(17.6.2004 23:38:48)
doporucuji Terasoft -aniz bych jim chtel delat reklamu - maji jak anglictinu (sestavenou podle ctyr ruznych ucebnic) tak i fyziku - tu maji ted nove - jeste sem ji nevidel jmenuje se to myslim Edison o necem primo pro dyskalkuliky nevim ale kolegyne pri dyskalkulicke naprave u nas ve skole pouzivaji matematiku pro 1-4 tridu take od Terasoftu jinak spatna neni ani Alikova matematika ale ted si nevzpomenu firmu - zkratka pro dyskalkuliky se bezne pouziva software pro prvni stupen
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(18.6.2004 14:48:39)
Zrovna před chvílí jsme skončili matematiku od Terasoftu převody jednotek .Musím říct je to fakt výborný program.Hlavně opravy a jejich zdůvodnění.V učebnici brzy dojdou cvičení a hlavně kolikrát nevím jak jim to vysvětlit.Máme němčinu,angličtinu a cd s matikou,čj,fyzikou ...všechny jsou moc dobré a hlavně fungují i na horších počítačích
 MadlaK 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Snadná náprava prospěchu? 

(18.6.2004 16:20:58)
Martino aPavle,moc děkuji za radu.Potěšilo mě i to,že to funguje na počítačích-křápech.Jeden vlastníme,ale už se pracuje na něčem lepším.Už aby byly PRAZDNINY!!!!!!!!!!!!
 AKCINOS 


vyborne... 

(8.6.2004 23:39:40)
Smekam pred Vami, protoze takovou trpelivost a ochotu ma maloktery z rodicu (pri dnesnim shonu a starostech) Verim, ze spravnym pristupem, zadnym diktovanim - to musis, bez se ucit atd. se nic nedocili. Udelala jste veliky kus prace Detem se vseobecne ucit nechce, chteli by radeji delat neco jineho, takze kdyz jim rodic prikaze - bez do pokoje a uc se, dopadne to tak, ze otevre knizku, pod ni vlozit casopis a jako ze se uci. Ale kdyz si s ditetem sednem a probirame ucivo spise hrou, nez striktne z ucebnice, jde to snadno i u deti, ktere jsou mene chapave.
Mi kluci jsou uz velci, ale prosla jsem s nimi necim podobnym, ovsem bez PC. Plavali v cestine, prirodopisu, dejepisu, zemepisu, kupodivu chemie, fyzika, biologie, ta je bavila. Pamatuji si, jak jsem nemohla sveho mladsiho syna naucit latku z prirodopisu, konkr.tema voda, reky, rybniky
P:rote mu to do te hlavicky neslo. Tak jsme si sedli pred dum, ja rekla, "zavri oci a predstav si, ze jsi u rybnika, na ktery chodite bruslit a zkus ho popsat, co tam roste, co tam zije atd." No a on sam spontanne zacal mluvit a mluvil a mluvil a najednou to umel. Ale jakmile se to mel ucit z knizky, NIC. NO a prinesl krasnou velkou jednicku. Takze postup uvedeny v clanku absolutne schvaluji.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.