| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nebraňme se přírodě

 Celkem 31 názorů.
 J. 
  • 

Imunodefekty 

(21.4.2004 0:20:25)
Článek je nepochybně zajímavý, ale nemohu si odpustit malou¨poznámku. Zejména - pokud dítě má takovéto opakované infekty, nepochybně je správné odeslat ho k vyšetření na imunologii. Můj vlastní syn byl v 5 měsích věku léčen 3 ATB za sebou (tak malé dítě při 39st.C přecejen těžko léčit přírodní medicínou) a světe div se - objevil se u něj výrazný imunodefekt, který přetrvával až do jeho věku 3 let. Posléze se zjistilo, že moje vlastní imunita je narušena autoimunním onemocněním a imunodefektem. V mém případě empirická léčba "bez ATB" - (obecně u těžších kombinovaných imunodefektů) - může přinést velmi mnoho škody. I výskyt autoimunit v nejužší rodině je významný. Autorovi je jistě známo, že virová a bakteriální onemocnění mohou být vyvolavatelem projevu latentní autoimunní poruchy (mechanismus "mikrobiální mimikry"), ke které je jedinec disponován. Stejně tak HSP - heat shock propteis, mohou vovylat imunologickou poruchu, kterou měl jedinec v genetickém základu. Takže hlavně u rodin s AI poruchami a imunologickými defekty bych paušálně podobný způsob léčby doporučovala jen opatrně.
 Ennywan 


Re: Imunodefekty 

(22.4.2004 18:01:45)
Nevím, jak pozorně jsi článek četla, ale já osobně jsem nezaznamenala, že by dotyčný lékař paušálně něco doporučoval. Naopak článek je velmi seriózní a lékař zdůrazňuje jednu podstatnou věc, kterou i já považuji za jednu z nejdůležitějších, a sice "vědět a zajímat se" o problém z nejrůznějších zdrojů a získat maximum informací. Také nemohu souhlasit s Tvou poznámkou, že tzv. "přírodní medicínou" lze jen těžko léčit kojence s teplotou 39st.C. Můj syn měl ve třech měsících tři dny takto vysokou teplotu, a přece nebylo nutné mu podávat ATB, ani léky na snížení horečky. Přestože pediatr tyto tendence měl. Samozřejmě, že jsem si byla vědoma toho, že jakmile se synův stav zhorší a objeví se také jiné příznaky, než jen vysoká teplota, okamžitě vyhledám lékařskou pomoc a budu se řídit jejich doporučením.
 Svetlana. 


Re: Re: Imunodefekty 

(24.4.2004 18:39:03)
no presne ... co je 39°C u dietata?!
nechcem to zlahcovat, ale tiez sme sa uz zopar razy stretli aj s vyssou teplotou a vzdy som cakala - pokial dieta nejavilo nejake ine priznaky choroby.
 DunkaK 


Rozštěp páteře 

(24.4.2004 20:20:18)
Mám 15 letou dceru s rozštěpem páteře.Je tu nějaká maminka,která má podobně postižené dítě?
 J. 
  • 

Re: Re: Imunodefekty 

(26.4.2004 11:21:23)
Milá Jitko - těch 39st. bylo ale 3 týdny a k tomu hnisavá infekce - OK ? To by sis taky troufla léčit přírodní medicínou a bez ATB? Mmch. léčili nás ve fakultce v Motole - tam vědí co dělají...

K těm imunodefektům - je vidět, že jsou tu lidé velmi zdfraví :-). Ale pokud byste měli závažnější poruchu imunity, tak první radou je "ATB podat VČAS". On ten imunitní systém totiž v případě vážnější poruchy nezareaguje řádnou tvorbou protilátek. Takže bez léků může mít infekce velmi vážný průběh.

 Ennywan 


Re: Re: Re: Imunodefekty 

(26.4.2004 19:04:09)
Tak za prvé, v Tvém prvním komentáři byla v závorce obecná poznámka (tedy nic konkrétního např. o délce trvání teploty), že "tak malé dítě při 39st.C přece jen těžko léčit přírodní medicínou". A na to jsem především reagovala.

Za druhé, člověk u kterého byla zjištěna vážná imunitní porucha, je jistě v odborné péči imunologa nebo jiného lékaře, který ho poučil, jakou terapii je nutné nasadit v případě propuknutí infekce apod. spolu s upozorněním, jaká rizika mohou nastat při nezahájení příslušné terapie včas nebo jako preventivního opatření. Takže takový člověk si na základě informací od lékaře (popřípadě z jiných zdrojů) dokáže sám rozhodnout, zda pro něj tzv. "přírodní cesta" má nějaký smysl a zda se toto jeho svobodné rozhodnutí může projevit nějakou komplikací nebo jej ohrozit na životě.

Šlo o to, že Ty jsi v podstatě lékaře z článku nařkla z toho, že paušalizuje, což podle mého není pravda. Lékař tam jasně popisuje podmínky, za kterých je optimální s léčbou "přírodní cestou" začít. Vzhledem k tomu, že mám doma několik knih od různých autorů, kteří jsou zastáncem alternativní medicíny, mohu potvrdit, že všichni podobně doporučují neprodleně navštívit lékaře, pokud se teplotu nad 39st.C nedaří srazit do 3-4 dnů, u kojenců do 3 měsíců do 24 hod. Takže podle mého žádný zodpovědný rodič, který se rozhodne pro léčbu tzv. přírodní medicínou, nemůže něco zanedbat. Z mé zkušenosti vyplývá, že lidé kteří volí tuto cestu, přemýšlí nad zdravím svým a svých dětí snad ještě více než ostatní a shání si podstatně více informací než ti, kteří tento způsob léčby nevolí. To je můj názor, se kterým samozřejmě nemusíš souhlasit.
 J. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Imunodefekty 

(26.4.2004 22:07:47)
Jitko, já jsem tě pochopila dobře a toho lékaře taky. Já jsem reagovala na jeho vlastní poznámku v textu.

cituji: "Pak může taková maminka svému lékaři říci – moje dítě má už letos poosmé infekci horních cest dýchacích, vždycky dostalo přípravky proti horečce a antibiotika a má ji za pár týdnů znovu a já bych tentokrát ve spolupráci s vámi ráda zkusila, jestli by to nešlo bez těch prášků. Znáte nějakou cestu?"

A zde vidím problém. Jestliže se toto děje, potom je zde velmi odůvodněné podezření na nějaký imunologický defekt. To by mělo vést maminky primárně k vyšetření imunologických parametrů dítěte a až v případě, že je vše v pořádku, zkusit případně tuto alternetivní cestu,. Jinak jsme opět tam kde jsme byli - ano, já jsem v péči imunologa. Ale pokud se tam člověk konečně nevydá a ty testy si nenechá udělat, tak NEVÍ jak na tom jeho imunitní systém je. Ale to by měla být věc lékařů první linie, už po cca 3-4 infektech těsně po sobě byl měl následovat odeslání k vyšetření. Bohužel se to ne vždy děje :-(.

A k té horečce - u dětí z rodin s výskytech autoimunitních poruch může být poměrně ošidná. Při ní se vyloučí tzv. heat shock proteins - proteiny tepelného šoku. Bohužel tyto bílkoviny jsou občas zodpovědné za vyvolání onemocnění, ke kterému měl jedinec genetický předpoklad. Zde je opravdu otázka, jestli se pouštět do podobných způsobů léčby. Podobně i virové a bakteriální proteiny mohou být spouštěčem a je skutečně otázka, zda nebude pro dítě s podobnou zátěží výhodné potlačit patogen co nejrychleji. Vzhledem k tomu, že výskyt tohoto typu imunitních poruch je cca 10% v populaci, už je to skupina, které by se mělo říci "ale pozor pozor"... Pro zdravé děti nepochybně cesta, která může být prospěšná. Pro děti z rodin, které s něčím podobným bojují (a mnohdy si to ani neuvědomují, protože nejsou dostatečně poučeni) je to poněkud problematické. Toť vše, na nic jiného jsem upozornit nechtěla :-).
 Ennywan 


Re: Re: Re: Re: Re: Imunodefekty 

(27.4.2004 13:59:02)
J.,
díky za vysvětlení. Jen chci abys rozuměla, že se nepovažuji za propagátora přírodní medicíny, především homeopatie, za každou cenu. Chápu, že jsou onemocnění, která prostě vyžadují odbornou péči, která může být doplněna dalšími alternativními postupy. Ale jak jsi i Ty poznamenala, samozřejmostí by mělo být, že lékař sám iniciativně rodičům nabídne odpovídající vyšetření, bez toho, aby si rodiče museli vyhledávat informace a sami vyšetření požadovali (mnohdy se lze bohužel setkat s přístupem lékaře, že je to zbytečné, že je dítě příliš pozorováno, že o nic nejde).

Jsem ráda, že Ty a další lidé přinášejí podrobnější informace tady na Rodině z pohledu klasické medicíny a i pro mě, přestože se snažím hledat nejdříve tu alternativní cestu při léčení zdravotních potíží, mají tyto informace velký přínos.

Můžeš se, prosím, ještě podrobněji rozepsat na téma "heat shock proteins" nebo mi dát typy na odkazy, kde se o tom píše? (nechce se mi hledat). Díky.

Jinak ještě si neodpustím poznámku (opět to někdo může vnímat jako reklamu), že jsem přesvědčená o tom, že i lidem s imunodefekty (tedy i Tobě) dává homeopatie šanci. Soudím tak podle toho, že lze homeopaticky léčit takové onemocnění jako je CFS (únavový syndrom) a AIDS, což jsou onemocnění, které jsou z hlediska imunity a života člověka dost závažná. Pokud Tě to zajímá a umíš anglicky, více o léčbě AIDS homeopatií na www.peterchappell.net Konec reklamy :o)
 Aninabe 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Imunodefekty 

(27.4.2004 20:09:46)
Tak v rychlosti jsem našla alespoń tohle
http://www-ermm.cbcu.cam.ac.uk/01003556h.htm

Jinak stačí zadat vyhledávání např. "autoimmune trigger Heat Shock Protein" a vyjede toho dist a dost, jen se v tom probrat.

Já sama netrpím ani infekcí typu HIV ani CFS. U mě jde o komplex poruch, jejichž léčba se navzájem vylučuje. Na většinu terapeutických metod vlastním nějakou tu kontraindikaci, takže léčba v mém případě je podpora protiinfekční imunity injekcemi IgG (zcela nezbytné - po zavedení klesly infekce o 90% - jinak jediná nač u mě z imunopreparátů kontraindikace není), dál náhrada hormonů tam kde je vlivem nevratného poškození funkce endokrinního orgánu mizivá. To jsou léky k prosté možnosti nějak existovat. A dál je to už jen o alternativní medicíně - Wobenzym, polynenasycené mastné kyseliny, mikroprvková a vitamínová suplementace. Opravdu se toho víc dělat nedá. Na samotnou homeopatii nejsem, přecejen jsem původně vědecký pracovník a schází mi tam dost přesvědčivých studií. Věřím, že v některých případech, jako psychosomatická onemocnění, může mát velice výzmanný vliv (v jedné studii zlepšení u 95% žen - ovšem to bylo na psychické zvládání menopauzy). Ale zase na druhou stranu - když budu hledat např. ten bromelain, tak v 90% vědeckých prací bude výsledek shodný a potvrzený, stejně jako vliv EPA, DHA a jiných látek. To je pro mě zásadní :-). Ale jinak - proč ne, podle studií nějakou tu formu alternativy nakonec zkouší cca 40% lidí a každému pomůže něco jiného.
 Ennywan 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Imunodefekty 

(2.5.2004 17:27:58)
Jen bych se chtěla zeptat, co pro Tebe znamená „přesvědčivá studie“? A kdo by takovou studii měl podepsat a uveřejnit, aby byla věrohodná? Předpokládám, že studie homeopatů z Tvého pohledu do kategorie „přesvědčivých studií“ nespadají. Ani ty studie, které jsem uvedla v příspěvku na http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=851026

Jinak k Tvému zdravotnímu stavu. V samotných imunodefektech bych z hlediska léčby homeopatií neviděla takový problém, ale to „nevratné poškození fce endokrinního orgánu“, jak jsi nazvala nefunkčnost štítné žlázy (myslím, že jsi tu diagnózu v diskusi o ekzému označila jako hypotyreózu), kdy díky tomu, že užíváš umělé hormony (sice nevím, jakou dobu), organismus není stimulován k tomu, aby začal produkovat hormony vlastní, tak v tom bych já osobně problém, z hlediska léčby homeopatií, viděla. Ale nejsem homeopat profesionál a nemám praktické zkušenosti s léčbou chronických nemocí. Takže daleko fundovaně by Ti odpověděl homeopat, který takové nebo podobné případy řeší (třeba by stálo za pokus dotázat se přímo homeopata Petera Chapella, který ve dnech 28.-30. května 2004 přednáší v Brně o svých úspěších v léčbě AIDS, podrobnosti na http://www.homeopathy.cz/pozvanka.html)

Ze své vlastní zkušenosti vím, že velice výzmanný vliv mají homeopatické léky při nejrůznějších úrazech a zranění jako jsou popáleniny a opařeniny, poranění hlavy, pokousání zvířetem nebo hmyzem, otevřené rány jako odřeniny, poškrábání, řezné rány a pohmožděniny, přivřené prsty, zadřené třísky, poranění očí atd. Ve všech těchto případech lze vyloučit psychosomatickou příčinu. Nejužívanější léky při úrazech jsou Aconitum, Arnica, Calendula, Hypericum, Hepar sulphur, Ledum, Silicea...

Ohledně léku Arnica, podle homeopatické literatury už v roce 1983 provedli na Farmaceutické škole polytechniky v Portsmounthu pokus na myších a prokázali analgetické účinky Arnicy C30.


 J. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Imunodefekty 

(3.5.2004 0:07:22)
Vědecké práce obvykle vyhledávám např. v databázi Pubmed. Je v ní i poměrně dost prací o homeopatii - ale nechci ti tu dělat anti-reklamu. A ta by z toho dýchala velice silně (např. cosi úvahách na téma zákazu prodeje homeopatik, trestnosti jejich šíření apod - mohu dodat americký originál).. Ovšem měla jsem na mysli něco jiného. Nemyslím si, že zde je to pravé místo pro řešení metodického přístupu atd. Jako vzděláním genetik/statistický analytik mám prostě jiné představy. Chápu, že homeo není de fakto o účinné látce (ve změřitelném množství). A o tom mluvím. Jistě, je to můj problém, ale pro sebe očekávám, že když budu chtít vidět vliv určité chemické látky ať in vitro nebo in vivo, že si najdu 50 studií a ve 30-40 vyjde cca totéž. Toto pokrývá i velkou část alternativní medicíny - ne však homeo.

O druhé věci - já už nevím, jak ti to říct, Je to velice těžké. Vím, že nemáš hlubší znalosti z anatomie, fyziologie, patologie apod. Je pro mě velice těžké to vysvětlovat stále a stále a připadám si jako s házením hrachu na zeď. Promiň. Mám bohužel pocit, že nemáš dostatečně projitou ani homeopatickou literatutu. Rozhodně v případě klinické hypotyreózy (spontánně nastoupené) by měl každý homeopat nasadit substituční léčbu. Mám v dosahu britský text právě na toto téma, velice výmluvný (psaný homeopaty) :-). Zaměňuješ příčinu a následek. Víš, že těžká hypotyreoza může být smrtelná??? Že člověk může upadnout do komatu? Je to jako bych u diabetika tvrdila (u diabetika I. typu), že se mu inzulín netvoří proto, že ho dostává v injekcích. Nikoli, Jitko, je to proto, že jeho vlastní imunitní systém zničil buňky Langerhansových ostrůvků a ony prostě nemohou pracovat. Tím, že vysadíš inzulín toho člověka spolehlivě dříve či později zabiješ. Je to stále to samé. O imunitě, musím se usmát, ou jé. Víš, pokud máš člověka, kterému selhávají veškeré obranné mechanismy, nějaké homeopatika mu stěží pomohou. Mohou přispět, ale do té doby budeš tu osobu držet ve sterilním prostředí a preventivně podávat ATB? Budeš ji posílat ven se sterilní rouškou přes ústa? Nebo jí dáš infuzí imunoglobiliny od jinych lidí, aby ten člověk mohl normálně žít? Já s tebou nemohu diskutovat, opravdu mě to velice vyčerpává. Víc, než když jsem měla studentům vysvětlit nějaké obtížné partie ve výpočtu plemenných hodnot, víc než když jsem si je musela zvát na konzultace pro nenapsání zápočtových testů, oni aspoň tušili, oč jde, měli přehled. Já ti tu nebudu dávat lekce z fyziologie, máš dost energie a pokud máš i vůli, tak si to najdi sama, těch zdrojů je tu dost. Tohle naprosto postrádá smysl, nechci si připadat jako Galileo G...
 J. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Imunodefekty 

(3.5.2004 0:43:11)
Ze závazných pravidel české komory homeopatů...

5 Klinická péče
5.1 ČKKH uznává, že optimální situací pro klienta je, když homeopat a klientův ošetřující lékař naváží zdravý, otevřený a profesionální vztah. Každý by měl uznávat prospěch zdravotní péče, kterou může ten druhý klientovi nabídnout v rámci své právní a etické zodpovědnosti a kompetence.
5.2 Přestože profesionální homeopat získá při vzdělávání a praktické výuce v současnosti informace o přirozeném postupu nemoci, nemusí to být dostatečné, aby mohl určit plnou lékařskou diagnózu každého jednoho problému klienta. Je proto důležité, abyste si tyto hranice své klinické kompetence uvědomovali. Měli byste být schopni rozeznat takové okolnosti, kdy je stav klienta:

5.2.1 mimo hranice vaší poradenské kompetence
5.2.2 pravděpodobně mu jiná forma léčení rychleji a účinněji pomůže
5.2.3 projevené znaky a symptomy ukazují na skrytý patologický problém, který vyžaduje odborné vyšetření a další lékařskou diagnózu
5.3 V těchto situacích možná zjistíte, že pomoc klientovi přesahuje vaše schopnosti či zkušenosti. Se souhlasem klienta byste ho měli odkázat na jiného homeopata, lékaře či specialistu.
5.4 V případě homepatického poradenství v akutním onemocnění ze strany homeopata-nelékaře je nutné vždy nejprve stanovit diagnozu příslušným alopatickým specialistou a případnou homeopatickou léčbu provádět ve spolupráci s lékařem.
5.5 Je-li v případě závažné nemoci jiná možnost léčby, měl byste ji prodiskutovat s klientem a poradit mu, kde hledat další informace.
5.6 Je třeba vynaložit všechno rozumné úsilí poskytnout a pokračovat v poradenství klienta, který to žádá, pokud nesouhlasil s jinými opatřeními, týkající se péče o něj. Může být nutné odmítnout homeopatické poradenství klientovi , když považujete další homeopatickou pomoc pro klienta za nevhodnou.

5.7 Neměla by se přehánět závažnost klientova stavu ani se zavazovat sliby týkajícími se výsledků pomoci klientovi či někomu jinému.
5.8 Klienti se mohou přímo rozhodnout pro homeopatické poradenství. Je nutné svým klientům poradit, aby svým ošetřujícím lékařům sdělili, že podstupují homeopatické poradenství, a také jaké homepatické prostředky jim byly doporučeny. Pokud uznáte za vhodné, můžete ošetřujícím lékařům napsat a informovat je sami. Klienti mohou být i formálně doporučeni svým lékařem. Měli byste kontaktovat odkazujícího a navrhnout plán homeopatické pomoci. Odmítne-li však klient v kterémkoli bodě týkajícím se výše uvedeného souhlas k navázání kontaktu, je vždy třeba respektovat jeho přání a zaznamenat je do záznamů.

 Ennywan 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Imunodefekty 

(3.5.2004 14:24:19)
Nevím, co přesně jsi chtěla naznačit uveřejněním části pravidel České komory klasických homeopatů, ale díky za to. Pro mě z toho jasně vyplývá, jak zodpovědně homeopaté přistupují k léčbě pacientů a že jim jde především o zdraví pacientů. Dále je patrné, že považují spolupráci homeopata s lékaři za přínos jak v prvé řadě pro pacienta, tak pro obě terapeutické strany.

 Ennywan 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Imunodefekty 

(3.5.2004 14:05:33)
Jano,
já osobně také nemám potřebu s Tebou diskutovat, ani Tě přesvědčovat, že homeopatie má také pro lidi těžce chronicky nemocné, jako jsi Ty, význam alespoň po stránce mírnění následků. Také samozřejmě nejsem odborník přes lékařství, genetiku, vědu a já nevím, které všechny obory bych měla vyjmenovat v souvislosti s fungováním lidského těla a nemocemi. A máš pravdu v tom, že za tu krátkou bodu, co se o homeopatii více zajímám, nemám z homeopatické literatury nebo z internetu nastudované vše, co bylo kdy o této léčebné metodě a jejich (ne)úspěších napsáno. Co vím ale jistě, je skutečnost ověřená vlastní zkušeností, že homeopatie není jen o placebo-efektu (mám na mysli především zkušenosti s léčbou následků po úrazech, které jsou v dětském věku celkem běžné). Výborné výsledky z mé osobní zkušenosti (mám teď na mysli z mého amatérského předepisování) mě přesvědčili o tom, že homeopatie funguje. A proto nemám důvod nevěřit podstatně zkušenějším homeopatům-profesionálům, kteří často léčí komplikované případy v podobě vážně nemocných pacientů a tvrdí, že mají své výsledky. Vzhledem k tomu, že s homeopatií, potažmo s problematikou nemocí, v podstatě začínám, nejsem homeopat - odborník a nedokážu uspokojivě reagovat na všechny problémy související s vážnými chronickými nemocemi, které mi např. Ty předkládáš. Jsem jen mamina, která je přesvědčená o tom, že jejímu dítěti pomohla homeopatie od ekzému, a to tak, že jsme nemuseli podstupovat žádnou jinou léčbu (ať už budu jako léčbu chápat jen každodenní promazávání mastmi nebo užívání léků na potlačení kožních projevů a svědění ekzému). Všechny tyto mé zkušenosti plus zkreslené a mylné představy některých lidí o homeopatii, které jsem tady na Rodině zaznamenala, mě přivedly na myšlenku napsat články určené široké veřejnosti, které by měly především základní informativní charakter. Pokud se někdo pod vlivem mých článků začne o homeopatii zajímat více, má možnost najít si odpovědi ohledně vážných nemocí nebo svých výhrad vůči homeopatii v odborné homeopatické literatuře nebo u zkušených homeopatů.

Chci zdůraznit, že své pochvalné příspěvky o homeopatii nepovažuji ze své strany za reklamu, a proto jsem jednoznačně pro to, abys uveřejňovala jakýkoli zdroj (na tomto místě Tě chci poprosit o uveřejnění linku popřípadě zaslání na můj mail albi.vs@seznam.cz znění toho amerického originálu, kde se dozvím cosi o úvahách na téma zákazu prodeje homeopatik, trestnosti jejich šíření apod. Díky), který zpochybňuje informace, které tady o homeopatii šířím. Jsem zastáncem toho, že každý člověk by se měl rozhodnout, s ohledem k vážnosti a naléhavosti (je rozdíl mezi akutní a chronickou nemocí) svého zdravotní stavu, pro danou léčbu až poté, co si zjistí maximum možných a dostupných informací pro i proti, jak o své nemoci, tak o možnostech klasické léčby, o možnostech alternativních metod a také o lidech, kteří danou léčebnou metodu praktikují. Samozřejmě chápu, že ne vždy je čas si všechny informace zjišťovat. V tom vidím velkou výhodu a rozmach klasické medicíny – umí rychle a poměrně efektivně (když pominu možnost vedlejších účinků a potlačení nemoci směrem dovnitř) zasáhnout v případě ohrožení života. Vždyť také homeopat, kterému jde o zdraví pacienta v prvé řadě, se nebrání spolupráce s odborníky přes klasickou medicínu, pokud to vyžaduje pacientův stav. Bohužel ještě pořád chybí ta vůle ze strany lékařů.

Ohledně Tvých diagnóz a zaměňování příčiny a následků z mé strany. Jde o to, že pohled na příčinu nemocí (i vážných) je v homeopatii a klasické medicíně naprosto odlišný. A proto se my dvě nikdy nemůžeme shodnout a vždy bude mít jedna z nás pocit, že hází hrách na stěnu. Chystám se o tomto rozdílném pojetí příčin nemocí napsat další článek v seriálu o homeopatii, takže se tady o tom nebudu podrobněji rozepisovat.

Jinak píšeš, že máš v dosahu britský text psaný homeopaty na téma klinické hypotyreózy, takže Tě opět poprosím, abys mi ho dodala. Díky.
 J. 
  • 

Re: Re: Imunodefekty - ještě něco 

(26.4.2004 11:29:59)
Ehm a abys neříkala, že mluvím jen v teoretické rovině o "imunodefektu", pak mám na mysli zejména CVID. Obecně hypogamaglobulinemii (extrémně agamaglobulinemii), lymfopenii (ať už B- nebo T-) či obecně leukocytopenii. Pacient s kombinací např. hypogamaglobulinemie a lymfopenie (jako já) by takovouhle "léčbu" jaksi nemusel přežít...
 Olga, dve deti 
  • 

super 

(21.4.2004 7:39:33)
Nevite, kde se takovy doktor najde? Ja bych ho pro deti moc chtela...
 Olga, 2 malé děti 
  • 

Re: super 

(21.4.2004 16:46:51)
To by mne taky zajimalo. Olga
 .... 
  • 

Re: super 

(22.4.2004 8:11:04)
Ten lékař co psal ten článek se jmenuje Lukáš Dostál a pracuje ve firme Weleda. Tak tam zkuste zavolat.
 ...... 
  • 

Re: Re: super 

(22.4.2004 13:07:23)
Má smlouvu s pojišťovnou? Většinou lékaři, kteří se odlišují od těch ve středním proudu nemají smlouvu s pojišťovnou a dost jim to brání ve výkonu jejich povolání.
 Katka 
  • 

Ano,to je lékař... 

(21.4.2004 13:50:54)
Jo, tenhle člověk je lékař v tom pravém slova smyslu... snaží se vyléčit, ne jen léčit a léčit a léčit...
Kéž by takových bylo víc...
 Marketa 
  • 

dodatek k antibiotikům 

(22.4.2004 15:48:20)
Ne vždy je nutné ordinovat antibiotika, jinak zdravý dětský organizmus si dokáže poradit i s nekomplikovaným bakteriálním onemocněním, ale pozor! Jinak běžnou angínu je vždy hned od začátku nutné léčit antibiotiky. Streptokokus p., který je nejčastějším původcem angíny, může v organizmu vyvolat nežádoucí imunitní reakci se závažnými následky! (Od chlopenních vad po akutní selhání ledvin a pod.)
Nechci tím maminky strašit, ale někdy se podání antibiotik vyhnout nelze i u běžného onemocnění.
Všechny zdravím
Markéta
 Ennywan 


Re: dodatek k antibiotikům 

(22.4.2004 18:56:21)
Angíny mohou způsobovat viry i bakterie. Abychom měli jistotu, že je nutné užívat na angínu ATB, měl by lékař automaticky provést výtěry z krku, které přítomnost bakterie - streptokoka potvrdí. Bohužel se tak většinou neděje a spousta pacientů v domění, že prodělávají angínu bakteriálního původu, užívají ATB zbytečně. Samozřejmě, že na základě potvrzení přítomnosti streptokoka, vyvolávajícího angínu, je užívání ATB z pohledu konvenční medicíny mnohdy na místě, protože zmiňovaná bakterie opravdu může (ale nemusí) způsobit postižení, které uvádíte. Je ale zajímavé, že u některých lidí je tento streptokok přítomen na mandlích, aniž by způsoboval subjektivní potíže a je náhodně objeven při výtěru z krku za jiným účelem (v takovém případě se také preventivně podávají ATB). Podle mého tato skutečnost dává za pravdu názoru homeopatů (ale i mnohých lékařů) na choroboplodné zárodky, který je zhruba tento-bakterie ani viry nejsou vlastní příčinou nemoci. Tyto mikroorganismy se pouze dostaví na nemocné orgány (u angíny jsou to např. krční mandle) a parazitují na nich. Podobně jako červi parazitují v nezdravém střevě. Homeopaté proto tvrdí, že léčba musí posílit vnitřní obranné zdroje organismu (zjednodušeně imunitní systém), a ne hubit mikroorganismy. Jestliže vývoj tzv. konstituční nemoci (konstituční nemoc=jednotlivě časově a místně oddělené potíže a choroby určitého člověka jako rýmy, angíny, bolesti hlavy, nespavost atd, jsou v homeopatii chápány jako projevy jistého patologického sklonu určitého člověka, tzv. konstituční nemoci, která se odvíjí od narození až do smrti) dospěje do takového stadia, že se organismus brání na úrovni např. mandlí, mandle poskytnou ideální podmínky příslušným virům nebo bakteriím, aby se zde rozmnožily (proto je možné tyto mikroorganismy zjistit výtěrem a lékaři se pak mylně domnívají, že jsou zdrojem infekce). Jestliže podáme vhodný homeopatický lék, který neobsahuje žádnou zjistitelnou účinnou látku, je jasné, že nemůže zabít jedinou bakterii. A přesto, např. angína, velmi rychle pomine. Bakterie zmizí, protože došlo k odstranění vnitřního sklonu k angíně a k vypuzení patologie směrem ven a tím byly vzaty bakteriím podmínky pro další množení a setrvání.

Uvedu ještě jeden příklad. Určitě jste všichni zažili situaci v čekárně u lékaře, že někdo nemocný chřipkou kýchnul. Tím se ve vzduchu ocitly miliony virů. Kdyby byl vliv virů tak všeobsáhlý, jak nás lékaři přesvědčují, museli by všichni v čekárně chřipku dostat. Všichni totiž virus vdechnou. Ve skutečnosti onemocní pouze jen několik lidí z čekárny nebo taky nikdo. Onemocní ten, kdo má k chřipce vnitřní sklon (dnes se říká, kdo má oslabený imunitní systém, ale je to složitější). U nich najde virus dobré životní podmínky. U ostatních ne. Homeopatickým odstraněním vnitřního sklonu k nemoci je nemoc vyléčena.

Proto doporučuji začít s homeopatickou léčbou u zkušeného homeopata už od dětského věku, protože tím, že se začne léčit homeopatií, lze předejít nemocem (především chronickým), které by dítě mohly v budoucnu (především v dospělosti) potkat (více k léčbě dětí homeopatií např. na http://www.klasickahomeopatie.cz/lecbadeti.html)



 Věra. 


Re: Re: dodatek k antibiotikům 

(22.4.2004 19:08:23)
no Jitko...hmmm...jak píšeš o mikroorganismech.."lékaři se pak mylně domnívají, že jsou zdrojem infekce"

zajímavé, ba témeř vtipné, kdyby byla homeopatie takový všelék, již by byl dávno penicillin hozen do koše a netrápily by nás nádory ani jiné nepříjemnosti...no..nechci se zde moc vypisovat.

Ale reklamu na homeopatii děláš hezky, poctivě,pamatuji s tím atopem tehdy, no,mezi náma... 99 % dětem přejde po roce atop naprosto stejně, jako přešel vám, holt jste měli homeopatika na rozdíl od jiných, tak z toho máš dobrý pocit....

jinak jsem za, zkusit se má všechno, ovšem nekriticky nadšený postoj, jaký dýchá z tvých příspěvků ovšem není na místě...všelék to není...
 Ennywan 


Re: Re: Re: dodatek k antibiotikům pro Věru 

(23.4.2004 17:58:05)
Milá Věro,
jsem ráda, že jsem Tě pobavila :o). Nevím, jestli jsi četla mé příspěvky o homeopatii všechny, ale já si nepamatuji, že bych někde konkrétně uváděla, že je homeopatie všelék. Naopak v článku o homeopatii č. II se jasně zmiňuji o tom, kdy i homeopatie má jen omezené možnosti. Osobně si myslím, že kdyby se homeopatie skutečně používala jako prevence v době, kdy ještě nejsme vážněji nemocní a kdy ještě nejsou zasaženy hlubší bariéry obrany organismu, penicilín a další léky by se museli používat minimálně.

Ohledně toho atopu - nechceš mi doufám namluvit, že všechny ty maminky s atopickými dětmi, kterým je víc jak rok a ekzémem stejně trpí, kterých je mimochedem tady na Rodině a jinde čím dál větší počet, spadají do toho 1%? Ale máš pravdu, mám dobrý pocit z toho, že jsme nemuseli používat kortikoidy, nemusíme promazávat a zatím nejsme nemocní, zbytek ukáže až čas...

Jinak máš postřeh, z mého pohledu má homeopatie vážně široké možnosti a proto mě baví hledat argumenty proti odpůrcům homeopatie. Nechceš mi konkrétně napsat, z kterých vět na Tebe dýchá ten nekriticky nadšený postoj? Dík za snahu.

A na závěr. Nikdo Tě nenutí, abys té reklamě na homeopatii, co tady tak poctivě dělám, podlehla. To je na tom tak úžasné, máš možnost volby! Vždyť klasická medicína nebo jiné léčebné metody, mají také tak úžasné výsledky, hurá :o)

 Markéta 
  • 

Re: Re: dodatek k antibiotikům 

(24.4.2004 20:38:42)
Ahoj Jitko,
co se týká streptokokové angíny, lze ji většinou bez problémů diagnostikovat z klinického obrazu. Čekat na výsledek bakteriologického vyšetření by bylo větší riziko než nasadit vhodnou antibiotickou léčbu a později dle nálezu ji eventuelně pozměnit.
Streptokokus p. nemusí vyvolat žádné komplikace, ale může a to i velmi závažné ( před objevením penicilinu byla streptokoková endokarditida nejčastější příčina chlopenních vad ).
Jinak co se týče homeopatie, ještě jsem neviděla seriozní vědeckou studii, která by prokazovala, že homeopatika mají statisticky významný léčebný efekt oproti placebu. Kdybys něco měla, dej vědět.
zdravím
Markéta
 Ennywan 


Re: Re: Re: dodatek k antibiotikům 

(25.4.2004 14:12:17)
Ohledně studií jsem se zmiňovala tady http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=851026

Jinak obecně vědci odmítají seriózní studie na téma homeopatie dělat. A já je z jejich úhlu pohledu celkem chápu. Co kdyby se potvrdilo vědecky všechno, co znají homeopaté ze své praxe už dávno? Spousta lidí kolem zdravotnictví a farmaceutického průmyslu by přišla o místa, ale především o ty miliardové zisky, které z výzkumu a z prodeje léků plynou. Jen farmaceutický průmysl vykazuje každoroční čistý zisk na úrovni stovek miliard dolarů.

 Alena(dva kluci) 
  • 

Hledat 

(28.4.2004 6:08:15)
Mám asi to štěstí,že se nám podařilo najít dětskou lékařku s kterou si rozumíme a s kterou si důvěřujeme.Takže už došlo k tomu,že kluci byli nemocní,já jsem nějaký konkrétní lék pro ně moc nechtěla a ona nám předepsala jinou alternativu.Ale už se taky stalo,že jsem chtěla něco jiného a řekla mi,že možné následky jsou takové,že to si "na triko"prostě nevezme.Opravdu s mám dobrý pocit s toho,jak léčí kluky.Asi to chce hledat.Dobří lékaři jsou všude.Jen je najít.
 lida+2 
  • 

Re: Re: dodatek k antibiotikům 

(29.4.2004 18:03:46)
Mam tendenci s timto clankem souhlasit i kdyz samozrejme nemam nic vedecky potvrzeno. Z meho vlastniho zivota, jako dite jsem prodelavala anginy velmi casto. 6-7x do roka nebyl problem. Spocatku, anginy probihaly dost dramaticky, vysoke teploty, bolesti v krku, malatnost, nemohoucnost atd., cim jsem byla starsi a cim vice angin jsem prodelala, tim jejich projev byl mene a mene dramaticky az jsem v dobe puberty vedela o angine pouze tehdy, kdyz jsem jedla neco tvrdeho a to neco mne skrabalo v krku. Vyter vzdy ukazal streptokoka - sup, antibiotika. Casem anginy vicement prestaly a ja byla po nekolik let bez anginy a bez antibiotik az jednou jsem musela na vysetreni (ohledne brigady, kdy jsem chtela prodavat zmrzlinu a musela jsem mit tzv. zdravotni prukaz). Behem vyteru mi zjistili, ze jsem vlastne bacilonosic, ktery neustale prenasi streptokoka ..... takze vlastne jsme spolu zili bez toho abych mela jakekoliv projevy. Dostala jsem antibiotika, streptokoka vysidlila z meho organismu....a co sse nestalo, par mesicu na to jsem onemocnela "anginou" s docela dramatickym prubehem. Sice jsem antibiotika brala ale na kontrolu po nemoci jsem jiz nesla. Od te doby jsem anginu nemela (je to asi 15 let) a take jsem nebyla na zadnem vyteru - takze mozna se szivam se svym kamaradem streptokokem, a dokud ho nekdo nezacne vyhanet tak si budeme spolu zit v pohode naporad. Mozna je to hloupa teorie ale me se ji chce tak nejak verit.
 Jana Novotná, 1 dítě 
  • 

Re: dodatek k antibiotikům 

(18.10.2009 19:32:40)
No tak doufám, že nikdy nedáte pusu mému dítěti...
 Runa VÉDŮ 
  • 

Antibiotika 

(16.3.2017 0:22:41)
Anti-biotika jako že se jich váš život netýká, to jako že se bio neprojeví, vaše charisma bez určení se pak životu jeví jen jako schnilá houba v lese, po níž jen plíseň přežene se. A děti ty taprve rostou, oni obvzlášť důsledně sebe musí žít, jejich bio se musí umět projevit. . . . . mnoho zajímavých předků jen v horečce mohou zažít. BABARunka.
 Runa VÉDŮ 
  • 

Antibiotika 

(16.3.2017 0:22:56)
Anti-biotika jako že se jich váš život netýká, to jako že se bio neprojeví, vaše charisma bez určení se pak životu jeví jen jako schnilá houba v lese, po níž jen plíseň přežene se. A děti ty taprve rostou, oni obvzlášť důsledně sebe musí žít, jejich bio se musí umět projevit. . . . . mnoho zajímavých předků jen v horečce mohou zažít. BABARunka.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.