| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Paci, paci, pacičky, máma tvoří hračičky 3.

 Celkem 7 názorů.
 Radka + Vítek 
  • 

z mého dětství 

(9.4.2004 14:22:49)
Při čtení příspěvku jsem si zrovna vzpomněla na jednu hru, kterou jsme si se sestrou hrály. Jako správné děti 80.let jsme sbíraly "céčka". Měly jsme pár fosforeskujících, které jsme "nasvítily" a pak si je vzájemně schovávaly ve tmě. (v našem případě jediná temná místnost byla paneláková koupelna). V současnosti se céčka dají nahradit hvězdičkami.
 Toranoko 
  • 

Vaření 

(9.4.2004 15:29:29)
S tím vařením - náhodou, my jsme se sestrou vařily co 14 dní v sobotu, jelikož naše mamka byla v práci asi do 12 hodin - přicházela po půl jedné a my jsme hrdě podávaly na stůl - suroviny byly vždy nakoupeny, předem nám řekla co a jak, těžší věci případně předpřipravila. Dokonce jsme pekly buchty (hrnkové). O žádném kasírování nemohla být řeč, byla to pro nás milá povinnost a praly jsme se o to - dodávalo nám to pocit, že už jsme velké a samostatné - a o to asi jde.
 ro 


Re: Vaření 

(12.4.2004 17:57:56)
Vzpomínám, jak přibližně jednou do měsíce moje máma využila mého reptání, co všechno musím doma pomáhat a že je toho moc a nabídla výměnu rolí - ona jako hodná, ale trochu neposlušná holčička, já jako unavená starostlivá maminka. Tato občasná hra nám vydržela cca 3 roky (7-10 let) a já za tu dobu zjistila, že na mámu-dceru křičím mnohem víc, než ona na mě, když neposlouchám - zjistila jsem, kolik ovládání musí mít, když místo uklizených hraček za půl hodiny najde ještě větší nepořádek. Když při vaření nemůže najít nádobí, protože stále není utřené, atp. Ale stejně mě to bavilo, ráno vstát a se spoustou dobrých předsevzetí se pustit do přípravy snídaně, do úklidu, žehlení, oběda (v té době jsem uměla uvařit asi pět jídel, postupně jsem začala i péct), nejprve jsem chtěla mamce ukázat, že to zvládnu sama a ona si může hrát, abych poté poznala, že občasná pomoc dítěte je nezbytná. A krom tohoto příkladu si mamka trošku odpočinula a ještě stačila našít nebo naplést spoustu oblečků pro panenky :-) A dodnes se smíchem vzpomínáme, jak ráno roztomile kňourala, že se jí ještě nechce vstávat, a že se nebude mýt a že chce pustit telku. A drobila chleba po stole :-) Uměla krásně zlobit.
Romana
 Milli 


ještě něco 

(12.4.2004 7:38:00)
a co takhle módní přehlídka ze starších modelů co má mamka ve skříni, jednou jsme taky takovou udělali a přihlížející mamka a tetky si koupily žvejkačky co vypadaly jako oči a když jsme skončili držely je v rukou říkaly to bylo hezký až nám z toho vypadly oči z důlků :-)))
dcerušky si taky možná rády zahrají na vizážistky (ale schovat nůžky) a můžou si vás přeměnit třeba na pankerku včetně dobrého make-upu
 Olina 
  • 

hra na poklad 

(13.4.2004 2:34:17)
Hru na poklad je možné upravit i pro menší děti - na papírek nakreslíte, kde má dítě hledat (pro mého syna to byla dost oblíbená zábava)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Perdito 

(17.4.2004 16:49:29)
mohla by ses mi ozvat na mail?
 Olina 
  • 

Re: Perdito 

(22.4.2004 11:58:52)
Ozvala bych se, ale nepodařilo se mi ho najít, kdyžtak se ozvi na můj monadresse@seznam.cz

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.