| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Otcovské fejetony: Poškoláci

 Celkem 12 názorů.
 Alena 
  • 

Jsem na tom stejně 

(4.11.2003 7:01:15)
Taky jsem nesebrala odvahu nechat si vzít svojí představu o svých známých.Jen jsem to neuměla do teď vyjádřit.Dík.
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Srazy 

(4.11.2003 14:58:28)
Nemyslim si, ze je to zase tak nudne a otravne, potkat se po letech se spoluzaky. Dokonce ani nemam strach, ze bych si pokazil mineni o starych laskach. Snad proto, ze jeste nejsme tak "stari"...
 Martina 
  • 

Šoky 

(4.11.2003 16:06:59)
Na srazu jsem byla dvakrát. Když jsem spatřila některý lidi ze základky, byl to docela šok. Pupkáči a maminy! Ani jsem nemohla poznat, kdo je kdo. Setkání s lidmi z gymplu bylo docela dobrý - až na jednoho spolužáka, kterej (jak píše Jirka) "házel vizitkama". A já ho pamatuju jako průměrnýho studenta a "humusáka".
 Honza Bl. (3holky+1kluk) 


Re: Šoky 

(4.11.2003 17:07:07)
No, o ty lasky prece nejde. A uz vubec ne o jejich pupky. Ja jsem zazil zatim tri srazy a bylo to fajn. Ne kazdy se zapojil a v urcitou chvili zbylo jen "zdrave jadro". Kupodivu se to jadro neskladalo jen z tech byvalych "parmenu", ale zustali i byvali "suchari", kteri ale suchary uz v tu chvili nebyli.

Jednou to bylo dokonce ve vinnem sklepe a doufam, ze ty dalsi budou nasledovat na podobnem miste. Po 22te hodine uz ani ty pupky nevypadaji tak velke... Spise roztomile... :-)
 Silva 
  • 

taky bych nejela 

(4.11.2003 16:09:41)
Taky bych nejela, jsem ráda, že už to mám za sebou, na školu nevzpomínám moc ráda.
S.
 Petra N.(30 let) 
  • 

Školní srazy 

(4.11.2003 19:18:53)
Po přečtení Vašeho článku mi to nedalo a musím se ozvat.
Já jsem totiž také jedna z těch "co mají firmu na organizování".Teď vážně.Jsem na mateřské dovolené a jsem to já ,kdo třídní srazy dává dohromady.A to jak na střední škole,tak na základní.A světe div se-vždy je to na přání mých spolužáků,kteří volají,že už je ten správný čas to zase svolat.Kupodivu účast je poměrně velká a vždy je to bezva posezení,které nekončí jen v tom jednom podniku.Možná je to také o tom,jací lidé se v tom či onom kolektivu sešli.
Zatím jsem se nesetkala s názorem,že by to byla nuda a neměli bychom si co říct.Asi jste neměl štěstí na kamarády,my se na sebe totiž prostě těšíme.A abych nezapomněla,moje mamka,je také "svolávačka",(že by to bylo dědičné)a také oni se scházejí v hojném počtu.Divné.....
S pozdravem Petra N.
 Monca (33) 
  • 

Re: Školní srazy 

(5.11.2003 8:16:53)
Plně s Tebou souhlasím, že srazy se spolužáky jsou fajn. Samozřejmě záleží jaká parta lidí se sejde. Nejsem sice svolávačka (nemám na to asi ty správné buňky), ale díky za mě. Musí ušetřit ze svého volného času, zorganizovat akci v době, kdy se to většině hodí a na místě, kde by byli spokojeni, obeslat je ... Já chodila do sportovní třídy, takže jsem bývali spolu ve škole, na tréninzích, soustředěních, závodech ... A když letos bude sraz 5. a 6.12. na chatě někde v Oderkách (plán a dispozice přijdou poštou), už se nemůžu dočkat. Na sraz jezdí i naše bývalá třídní a do loňska hlavní trenér (bohužel umřel). Srazy z gymlu jsou klasické, ale taky mají své kouzlo. I zde se vyskytují lidé, kteří se domnívají, že honba za majetkem je vše, ale já tam chodím kvůli jiným lidem, které zde potkám a s kterými si mám co říct. Sraz se spolužáky z VŠ (2) je zase zajímavý tím, že se zde scházíme z různým koutů světa a přesto máme společné radosti i starosti.
 Dadalinka+Miška2/04aOndra9/05 


Srazy jsou fajn 

(4.11.2003 19:28:33)
Já naopak mám srazi ráda. Možná je to tím, že mě vůbec nezajímá co mají na sobě, kolik vydělávají jestli mají barák a auto. Vím, že vždy přijde takovéto zdravé jádro a je vždy sranda a člověk se odreaguje od každodeních všedností. Proč se nevidět s lidma se kterýma jsem prožila část svého života? Dokonce máme na internetu stránečky, kde si necháváme vzkazy a podobně. Já se od těchto lidiček vždy nabyju energií a těším se až se znovu uvidíme.
 Káča (Radim a Nina) 
  • 

Náš sraz se povedl 

(5.11.2003 13:07:45)
Nejsem srazový tip. Asi je to tím, že je ze mě ta "mamina" a mám trochu strach z těch novodobých třicátníků "singlistů", ale před rokem jsem se na sraz po 15. letech ze základky dala přemluvit. Asi proto, že to byla i dobrá záminka vypadnout ze stereotypu a navíc na dva dny! A bylo to docela fajn. Dost jsem tam pochopila, jak se mám doma v naší rodině dobře a jak si toho nevážím. Dali jsem se dokonce zase po letech s pár lidmi dohromady a funguje nám i netová třída na www.spouluzaci.cz
 Agnes 
  • 

srazy??? 

(5.11.2003 16:09:24)
Akci tohoto druhu jsem zažila před třemi lety, s bývalými spolužáky z gymplu. Valila jsem oči, jak se změnila naše třídní - kdysi to byla uvědomělá soudružka ruštinářka. Teď je z ní tvrdá kapitalistka, s manželem založili jakousi podnikatelsko-manažerskou školu. Vzpomněla jsem si, jak jsem s ní měla problémy kvůli tomu, že nechci vstoupit do SČSP (Svaz československo-sovětského přátelství).
Ufff! Proto se radší scházím jen se třemi ex-spolužáky, mám je ráda už dlouho... A.
 Eda 
  • 

Re: srazy??? 

(9.11.2003 16:14:08)
To samé. Tušil jsem, kdo byl v StB. Pak jsem se podival na seznam. Co jmeno(podezření), to trefa. Mám chodit na srazy bývalých Stebáků, kteří teď například prodávají bible v domacnostech?
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


Někdy je to fajn a jindy ne :o) 

(9.11.2003 16:03:53)
Otče Karbane, musím s Tebou částečně souhlasit i nesouhlasit; sraz naší základky po 15letech mě skutečně docela zklamal – v tom smyslu, jak jsi psal. Těšila jsem se na bývalé kamarády, 100km jsem se (s 2letým potomkem a 4.měsíčním plodem v břiše:-)) harcovala autobusem do Phy, a nějak to nebylo ono. Nebýt toho, že jsme se tam před srazem sešly s kamarádkou a jejími dětmi, skoro bych té daleké cesty litovala!! Ale takhle to stálo aspoň za to.
Ano, část spolužáků (tedy hlavně holek) se nezměnila, někteří ano (hlavně kluci, některé jsem vůbec nepoznala!! Tedy hlavně ty, co bývali takoví ti hubeňouři a najednou byli velcí, zarostlí a tlustí :-)) - zajímavé. Spíš mě ale zarazilo, že se pořádně nerozjela společná zábava. Bylo to takový nijaký... Jako bychom se už skoro neznali.
Naopak: sraz s lidma z ročníku 6let po promoci, to byla skvělá akce!!! (nejen proto, že byla asi před 1,5rokem a já coby netěhotná jsem se ještě mohla společensky odvazovat :-)) Prostě příjemný setkání s příjemnými lidmi – taky jsme se trošku změnili, ale ještě k poznání; asi polovina nebo víc lidí už má děti (někdo jedno, někteří už dvě) – takže i kromě stránky „odborné“ je stále o čem si povídat :-)
Takže nezobecňujme!! (Můj muž např. měl 2 roky přede mnou rovněž sraz základky, na nějž cestoval 100km a nemohl si tu akci vynachválit :o))
Ahoj, Ester

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.