| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Varování před „hlídacími tetami“.

 Celkem 72 názorů.
 Nanyna, dcera 9let 


"Tety" 

(15.10.2003 8:03:02)
Přiznám se, že když jsem začínala číst tento článek, bála jsem se toho nejhoršího...tím myslím ublížení dětem. Ale tohle mě taky dost vzalo! Nechápu, kde se v lidech bere tolik zášti a "důmyslnosti" při vymýšlení takových hnusů.
Aleno, doufám, že se vše vyřeší k vaší spokojenosti, i když už asi nikdy nebudete v klidu v důvěře k ostatním.
 Koblizek 
  • 

Re: "Tety" 

(17.10.2003 15:03:25)
Aleno,

nevahejte a bezte je na polici a podejte trestni oznameni za "vydirani". To je jasne vydirani a potrestan za to bude v kazdem pripade "Richard" a pravdepodobne i "Magda".
 Šťastná To Žena 


Re: Re: "Tety" 

(17.10.2003 21:50:15)
je to děsný co všechno se dneska může stát, ale jelikož 8 let dělám u jedné státní "firmy" a tam den co den vidim a čtu o samých "dobrých" věcech, tak mě to ani nepřekvapuje. Nejhorší je, že rady udeřit jako první , asi k ničemu nebudou, je to bohužel slovo její proti slovu Tvého manžela :(. A jestli je ona takovej vykutálenej ptáček tak to má určitě dobře promyšlený. Ale nesmíte se dát, a musíte doufat že spravedlnost zvítězí! Každopádně si myslim, že byste to na Policii oznámit měli. Přeju Vám hodně moc štěstí a šťastnej konec tohohole smutnýho příběhu.
 JaniRe 


"Uderte" prvi 

(15.10.2003 8:31:11)
Myslim, ze ak nechce na gynekologicku prehliadku nema velke sance uspiet s trestnym oznamenim (oni totiz policajti vzdy vyzaduju vysetrenie gynekologom) a navyse by asi musela vysvetlovat preco to nahlasuje tak neskoro. No a potom je tu este jedna moznost - hanba, nehanba ist na policiu a nahlasit pokus o vydieranie, alebo sa aspon spojit s dobrym pravnikom a informovat sa co sa z pravnej stranky da robit. V nijakom pripade im nedavajte peniaze. Kde mate istotu, ze by im stacila ta jedna suma? Ze by sa po roku, alebo dlhsom case nevynorili znova s dalsou poziadavkou?
Boze, az mi prislo zle z toho aki ludia sa po svete pohybuju.
 Sára64 


Do útoku 

(15.10.2003 9:26:24)
Aleno,
to je příšerný.... Jak psala JaniRe, udeřte první. Já to velice nerada používám - Nejlepší obrana je útok - ale v tomhle případě bych šla do první linie.
Měli to sehrané podle pěkného scénáře. Jak ti poslala tu SMS, to bylo tak všechno promyšlené. Zavolala bych nějakému právníkovi a zeptala bych se na nejlepší postup. Magdě bych oznámila, že je žaluju ji o vydírání a ne ona mého muže.
Hlavně nesmíte dát najevo strach, obavu a už vůbec nekoketovat s myšlenkou nějakých peněz.... Je mi špatně z takových lidí.....
Kolik lidí ji už takto zaplatilo a kolik zaplatí? Já bych ji udala, ať to má v rejstříku.... Možná jsem ve svých názorech naivní, nevím, jak se v našem státě řeší takové situace.
s.
 anonym 
  • 

Re: Do útoku 

(15.10.2003 10:23:27)
Napřed věc určitě konzultujte s dobrým právníkem. První věc kterou slyší studenti právnických fakult a kterou je třeba mít na paměti je totiž to, že "u soudu jde o rozsudek, nikoliv o spravedlnost".
 Janice 


Re: Re: Do útoku 

(15.10.2003 13:08:29)
Ahoj opravdu doporučuji oznámit to jako první.Jestli se opravdu nemáte čeho bát a jak říkáš věříš svému manželovi tak platí !!NEJLEPŠÍ OBRANA JE UTOK!! Asi si mysli že se jich budete bát a raději zaplatíte tak je vyvedte z omylu.Držím palce a napiš jak jste dopadli. Jana
 Janice 


Re: Re: Do útoku 

(15.10.2003 13:11:02)
Ahoj opravdu doporučuji oznámit to jako první.Jestli se opravdu nemáte čeho bát a jak říkáš věříš svému manželovi tak platí !!NEJLEPŠÍ OBRANA JE UTOK!! Asi si mysli že se jich budete bát a raději zaplatíte tak je vyvedte z omylu.Držím palce a napiš jak jste dopadli. Jana
 Alena - autorka článku 
  • 

Není to tak jednoduché 

(15.10.2003 15:19:26)
Vidím, že mi převážně všichni radíte sejít se buďto s právníkem, nebo vyrazit na policii a nahlásit vydírání. Právníka jsme kontaktovali, ale bohužel potvrdil naše obavy, že v případech znásilnění má navrch vždycky ta žena. Muž je VŽDY vzat do vyšetřovací vazby, aby byly chráněny ty, kterým se to opravdu stalo. To je vcelku logické. Bohužel se tak postupuje ve VŠECH případech, tzn. i tam, kde je třeba od počátku pochybnost o relevantnosti oznámení. Také nás varoval před možnými "vyrobenými" důkazy, na které v domácnosti ani přijít nemůžeme. Když prostě někdo, kdo má neomezený přístup ke všem věcem (což hlídací tety mají) si usmyslí, že vás z něčeho tak ohavného obviní, tak není nic jednoduššího než si důkazy opatřit. Je přeci jasné, že na prostěradle kde spíte jsou vaše fyziologické stopy. Pro onu osobu pak není nic jednoduššího než k těm vašim "přidat" ty své. Stejně tak je to s ručníkem, atd., atd. A důkaz je na světě. A gynekologická prohlídka? Možná ukáže, že s někým styk měla - nejspíš však se svým přítelem. A jak vysvětlí, že u ní nejsou žádné fyziologické stopy obviněného muže? Přeci "se do ní neudělal" a při příchodu domů se samozřejmě umyla. Z pohledu našeho právníka je to skoro beznadějné....
 Jana 


Re: Není to tak jednoduché 

(15.10.2003 15:31:43)
Aleno,
myslím, že máte moc pesimistického právníka. KDyby vse fungovalo tak, jak vám tvrdí, asi bychom se všechny musely bát o své manžely. Přece nezavřou chlapa do vazby jenom proto, že nějaká slečna příjde týden po činu a řekne, že "...ji znásilnil támhleten pán v přítomnosti dvou vlastních dětí. A abyste mi věřili, nesu ručník..."
Asi jste teď doma vyděšení a rozhození, ale vezměte rozum do hrsti. Co by mohlo být důkazem? Prostěradlo? Ručník? Chybí vám doma něco? Určitě pravidelně perete a pochybuju, že by policie probírala všechno vaše prádlo a posílala ho na testy DNA.
Ve vazbě nekončí ani chlapi, co pravidelně mlátí své manželky do krve. JEstli se vydíráním skutečně cítíte ohroženi, zajděte na policii a nahlašte to.
Řekla bych, že mnoho jiných rodin by v takové situaci s vyděrači vyrazilo dveře, pokud možno doslova a měli by klid. Vyděrači využívají jenom vašeho iracionálního strachu a vaší slabosti.
J.
 Alena - autorka článku 
  • 

Re: Není to tak jednoduché 

(15.10.2003 17:49:53)
Bohužel to asi bude pravda, že o své mužské se budeme muset bát. Na základě vašeho negativního zhodnocení názoru právníka jsem zkontaktovala jiného, a potvrdil mi to. Samozřejmě, že dobrý právník "vyseká" i násilníka z činu, kterého se dopustil. Ale prvotní názor je takový, že navrch má ta ženská - s tím se nedá nic dělat. A jak už tu psal myslím pan Petr, tak u soudu je důležitý rozsudek a ne spravedlnost a pravda už vůbec ne (sama mám tři semestry práva - bohužel nedostudovaného - tenkrát jsem neměla rozum a ukončila školu - jak by se teď hodila!) Možná i proto jsem tak vystrašená a do ničeho se po hlavě nehrnu. Prostě jsme se rozhodli, že nic nikomu platit nebudeme. A v případě, že se tu jeden z nich objeví, okamžitě voláme policii. Sami tam nepůjdeme, na to nemáme dost odvahy a máme obavy, že by se nám ještě mohli mstít. Vždyť unést děti na procházce jiné chůvě není zas až tak složité. Znají přeci naše zvyklosti, denní režim a místa, kde se zdržujeme. Také si myslíme, že hodinu od hodiny se snižuje té slečně vůbec možnost podat trestní oznámení pro znásilnění. Přeci po třech dnech už nikdo nic nepozná, ne? Nehledě na to, že není co. Bohužel si myslíme, že si vytipují další rodinu, která se jim bude zdát dobře finančně zabezpečená a budou to zkoušet tak dlouho, až jim to jednou vyjde.
Vlastně právě proto jsem si to nenechala jen pro sebe. Určitě nejde pouze o vylití srdíčka, vždyť pokaždé když odpovídám na vaše podněty to ve mě vře a je mi do breku z toho, že jsme se ocitli v takové situaci, kdy nemůžeme nic dělat pro to, abychom měli stoprocentní jistotu, že to všechno skončí.
 Ondřej 
  • 

Re: Není to tak jednoduché 

(15.10.2007 15:32:13)
Dobrý den,
chtěl bych se přiklonit k většinovému názoru, že je nutné vše ohlásit policii. Velmi se kloním k názoru Petra uvedeného níže. Za prvé platí presumpce nevinny. Takže pouhé obvinění někoho nestačí. Je potřeba předložit důkazy. V tomto případě důkaz přímý a to je gynekologické vyšetření, který jasně potvrdí nebo vyvrátí tvrzení té slečny. Pokud ho potvrdí, máte problém (i ten by se však dal řešit). Pokud ho vyvrátí - což je jisté, podle toho co tvrdíte - mají problém oni, neboť by na ně žalobu v tomto případě za křivé obvinění podal stát. Tedy jen v případě, že by vašeho manžela skutečně udali na policii. Pokud to jen zkouší, je přímo vaší povinností vyplývající opět ze zákona je na policii "udat". Protože pakliže víte o spáchaném trestném činnu nebo o skutečnostech k němu vedoucích, musíte to neprodleně ohlásit. O děti se nebojte, policie je ochrání. Toto nevypadá na žádný organizovaný gang, ale pouze na 2 vykutálené filuty.
Navíc si myslím, že je to vaše morální povinnost takové osoby "nechránit" a naopak "ochránit" ostatní rodiny před takovým to párem. Klidně napište jména (alespoň ta pravá křestní) ať si na ně můžeme dát všichni pozor!
 Petr 
  • 

Re: Není to tak jednoduché 

(15.10.2003 16:43:14)
1. vazba není příliš častá ani u jasných případů znásilnění, jestli vám advokát řekl, že tam váš manžel půjde i takovémto podivném případě, tak ho doporučuji vyměnit. Pokud má manžel čistý trestní rejstřík tak je jeho vazba skoro 100 proc. nepravděpodobná.
2. pokud učiníte trestní oznámení vy, jste ve výhodě, protože normální násilník by to nikdy neudělal. Pak bude verze těch vyděračů vypadat nepravděpodobně.


Pokud váš právník tvrdí že je to beznadějné, tak to není dobrý právník, protože dobrý advokát by byl schopen vašeho muže vysekat i z toho kdyby to doopravdy udělal a několikrát. Marketa, 1 dcera 
  • 

Re: NEDEJTE SE!!!! 

(21.10.2003 16:44:13)
Mila Aleno,

jeste nikdy jsem nereagovala na nejaky prispevek, ale tohle mi skutecne neda!!! Absolutne nechapu radu vaseho pravnika!!!! Nevyznam se v nasi legislative, ale myslim, ze dulezite je, aby pravda vysla najevo, at to stoji, co to stoji!!! Verim Vasemu manzelovi, a Vy doufam take. Proto mysli, ze jina cesta, nez podat trestni oznameni na tyto dve osoby bude veyhnutelne. Jina cesta, alespon podle me, neni mozna. Nechcete prece platit nekomu penize za neco, co se vubec nestalo??! Jednoduse bych teto divce oznamila vase umysly podat trestni oznameni!! Myslim, ze si potom vsem, tedy pokud uvidi Vasi rozhodnost, a to, ze z nich nemate strach, rozmysli nejake jejich jiz predem vymyslene kroky!!! To je tedy alespon muj nazor, co se spravedlnosti tyce. Jaka je realita bohuzel nevi, kazdopadne Vam obema drzim palce!!! Musi to byt velice zatezova situace, a mozna nejste schopni ani racionalne premyslet, ale jinou cestu bych urcite nevolila!!!
 Eliska,dvouleta dcerka 
  • 

Re: Není to tak jednoduché 

(28.12.2004 15:23:13)
Uz je to prilis dlouhe obdobi,od chvile,kdy jste clanek psala a ja jej nyni cetla,a tak chci doufat,ze se vse vyresilo nakonec k Vasi spokojenosti-spravedlive.Alespon bych Vam to moc prala...
 Věra 
  • 

No nazdar. 

(15.10.2003 9:14:26)
Může jít o vydírání, stejně tak jako to bohužel může být pravda.
Každopádně na jejich hru nepřistupujte, gynekolog. prohlídka stejně jim k ničemu nepomůže, pokud nebyla znásilněna tak nic neprokáže a nemá vás proč žalovat.
Jedinou výjimkou by bylo kdyby otěhotněla a dítě by opravdu bylo manželovo, ale to jistě nehrozí, jinou šanci nemají, nebavte se s nimi.V.
 Petr 
  • 

nenechat se vydírat 

(15.10.2003 11:51:58)
Vzhledem k tomu že to je skutečně vážná situace, tak doporučuji to hned konzultovat s advokátem (dobrého vám jistě známí nebo příbuzní doporučí).
Pro veškerou komunikaci s nimi je odkazujte na advokáta, to na tyhle lidi zabírá.

Nebojte se toho že by vás skutečně udali na policii, je to jasé vydírání. Nedovedu si představit, že by někdo, navíc přítel, vyjednával v takové situaci o prachy. To by mohl jen úplný asociál, takže se nebojte a držím palce!


Jak jste si prověřovali totožnost té studentky, její praxi apod.?
 Marketa [2deti] 
  • 

co takhle konzultaci s pravnikem? 

(15.10.2003 13:43:53)
Mila Aleno, myslim ze tohle neni causa na reseni v diskusi na rodine.cz, ale na regulerni konzultaci s nejlepsim pravnikem v okoli. Radeji drive, nez pozde. Drzim palce. Marketa
 Lionka 


Jak předcházet takovým "hlídacím tetám" 

(15.10.2003 14:17:27)
-jak už se tu kdosi ptal:zjistili jste si předem (čili před tím než u vás nastoupila)totožnost,konkrétní bydliště a vzdělání té dívky?
-jak jste si ověřili reference ?(kromě osobních ústních sdělení od "Magdy")- chtělo by to nejen jednu,ale vícero - a osobně za těmi,co s ní mají zkušenost, zašli,poptali se případně i jejich dětí,jak se jim s ní líbilo a tak (na telefonu může být imaginární zákazník!!)
-poptali jste se ve škole na dotyčnou osobu - co je zač,jaký má vztah k lidem,dětem atd.
-možná by nebylo od věci nechat si předložit výsledky psycho-testů (to spíše z té stránky vyloučení patopsychologie vztahů k osobě,která je na péči odkázána=v tomto případě -k dětem)
 petr 
  • 

trestní oznámení 

(15.10.2003 15:17:29)
Právě jste se stali obětmi vydírání o němž trestní zákoník (necituji, jen volně), "kdo pod pohrůžkou nutí druhého aby konal, strpěl..." Takže zcela adekvátní je OKAMŽITĚ jít na policii a na milou Magdu s Richardem podat trestní oznámení. Ať mají taky o čem přemýšlet.
A je otázka, jestli jim neudělat popularitu pomocí Občanského juda nebo něčeho podobného. Nebo placenou inzerci jako varování pro ostatní rodiče ?
 Alena - autorka článku 
  • 

Re: trestní oznámení 

(15.10.2003 15:23:51)
Petře, o tu "popularitu" se tu právě snažím. Chci varovat co nejvíce lidí a v internetu spatřuji svého spojence. Vždyť čím víc lidí si to přečte, tím víc může zapřemýšlet např. nad finanční situací svých hlídacích tet, nebo nad jejich morálními hodnotami. Možná nás měly varovat telefonáty s jejím přítelem, kdy se bavili o koupi pozemku....ALE....napadlo by vás to???
 petr 
  • 

Re: Re: trestní oznámení 

(15.10.2003 15:56:39)
Nenapadlo by mne to, protože taky a priori myslím, že lidé jsou slušní a grázl mne vždycky překvapí.
Ale teď jsou karty na stole a je třeba jednat - v diskusi je řada zajímavých podnětů. Asi by bylo dobré konzultovat právníka, který by se zabýval Vaší obranou, podat trestní oznámení na ty dva vyděrače - a je otázka, co Vám právník doporučí či nedoporučí učinit - ale takový žert jako čtvrt stránky v novinách jako placená inzerce a tam vypodobnit tento vypečený párek - včetně jmen, bydliště atd - když je přestanou zdravit sousedi z domu a známí, trochu jim to podtrhne půdu pod nohama. Ale podrobnosti postupu skutečně podle konzultace s právníkem.
 Věrka 
  • 

Re: Re: Re: trestní oznámení 

(15.10.2003 16:22:12)
Pozor, ten inzerát v novinách není dobrý nápad, lze to klasifikovat jako šíření pomluvy a branˇte se pak, že si vlastně oni začali jako první, že vydírali, to nejde.
mOHL BY BÝT Z TOHO MALÉR.
Vycházejte z toho co je prokazatelné, prokázat lze znásilnění, následné těhotenství a pod.
tAKŽE opatrně, nepřistupovat na vydírání. V.
 Lionka 


Re: Re: Re: Re: trestní oznámení 

(15.10.2003 16:42:24)
Přesně tak,souhlasím s Věrou;tím co tady radí Petr, by si Alena ještě mohla zavařit-porušila by z. na ochranu osob. dat-jméno,adresy a tak nelze zveřejňovat,shromažďovat a podobně s nimi nakládat bez vědomí a písemného schválení dotyčných osob!A navíc,do rozhodnutí soudu (že jsou to osoby kriminálního smýšlení) nelze takovýto "inzerát" beztrestně zveřejnit!Ex. presumpce neviny.
Alena má jedinou možnost - nenechat se zastrašit a vydírat a okamžitě kontaktovat policii s trestním oznámením!A neváhej,nenechávej to bez řešení,jinak vás čekají dny strachu,trápení a obav a to kvůli takovým darebákům nestojí za to.
 petr 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: trestní oznámení+inzerát 

(16.10.2003 10:15:23)
No, nevím, ale soukromé osoby nejsou vázány zákonem 101/2000 na ochranu osobních údajů - když budu na náměstí křičet že mi Franta Kučera co bydlí za rohem v čísle 27 dal přes držku a dál mi vyhrožuje, tak taky neporuším žádná jeho práva, protože nejsem jeho osobní údaje povinen chránit.
A ten inzerát by taky musel být formulován opatrně - proto právník. Vycházím z toho, že i tito lidé si chtějí koupit pozemek (stavět dům ?) a vystupovat v okolí jako úctyhodní občané (koneckonců jako každý z nás, že ? ). A pokud se na ně začnou všichni jejich sousedé a známí koukat skrz prsty jako na grázly ( po právu), trochu jim to znechutí život.
Ale to záleží na osobní letoře
 Alena - autorka článku 
  • 

Diskuze 

(15.10.2003 15:38:31)
Toto varování jsem již včera večer napsala do rubriky Diskuzní kluby - Hlídání dětí. I tam nám převážně radíte obrátit se o pomoc na právníka nebo policii. Skutečně si všichni myslíte, že to něco vyřeší? Já mám spíš obavu, aby je to nepodnítilo k nějakému šílenému kroku - jako je např. ublížit našim dětem. Vždyť ti dva jsou evidentně schopní asi všeho :o(
 Jana 


Re: Diskuze 

(15.10.2003 15:46:03)
Schopni vseho? A co udelali, krome toho, ze si na vas "oteviraji hubu"?
Jestli vam vyhrozuji tim, ze ublizi detem, tak bych byla na policii okamzite. Psanim na net nic nevyresis.
Zkuste tu policii, nebo se na vyderace vykaslete. V tuhe chvili totiz hrajete presne jejich hru... oni jsou ti, kteri maji "trumfy" v rukou a vy jste ti, kteri se boji a pritom nemaji ceho.
J.
 Kristina 
  • 

Re: Re: Diskuze 

(15.10.2003 16:53:40)
Aleno, fakt se neboj to resit. Oni opravdu jen hrajou na to, ze si nikdo nebude chtit zaobirat s policii v takoveto delikatni udalosti. A ze bude pro tveho manzela jednodussi zaplatit nez to nekde verejne ventilovat; Ale vy se nemate prece ceho bat? Pravo je na vasi strane, tak se neboj. A jak by mohli ublizit vasim detem? Mohli si udelat klice? Tak vymente zamek. A vyhrozovani po telefonu se neboj. Nenechte se tim zdrtit.
 medulienka 
  • 

Re: Do útoku ale, ale promyšleně 

(15.10.2003 17:55:02)
Milá Alenko,
opravdu čtu s děsem v očích a jsem šokovaná, co vše se může stát, ale věřím, že se vše skutečně událo.
Jako již někomu přede mnou mi není jasný ten zcela pesimistický postoj Vašeho právníka . Pro vzetí do vazby jsou tři důvody, ale ani jeden z nich (že uprchne, bude se skrývat, že bude působit na svědky a spoluobviněné, že bude opakovat trestný čin nebo jej dokoná) mi zde jaksi nepřijde použitelný, ten poslední, který měl asi na mysli váš právník je tedy taky podle mě v tomto případě nepoužitelný taky, dívenka už u vás nepracuje, takže opakovat ...??? nebo jako že by znásilňoval jiné??? Je to fakt pakárna, pokud on ví jistě, že toto je "preventivní" postup policie, pak asi ale zákon může říkat cokoli.
Pokusím se přispět svým názorem a napíšu ti, co bych dělala já osobně,ale danou situaci vždy můžete nejlíp posoudit jen vy.
Zatím bych nešla na policii , ale je fakt, že trestný čin vydírání splnil Richard do puntíku,takže máte co v záloze. Já bych hrála jejich hru. Zavolala bych mu, jako plná obav že tedy se sejdeme k projednání té věci (ohledně peněz) a že nejprve než zaplatíte chcete mít ve všem jasno. Celý rozhovor bych pak hezky sprostě nahrávala na hoodně dobrý diktafon (tajně). Ona by úplně nejlepší byla přítomnost svědka, ale to by se mohl Richard zaleknout. Pak bych z něj tahala všechno možné -kolik peněz, zda vám za to podepíší že nic takového se nestalo nebo jak vám garantují že nebudou chtít další peníze, že nakonec jejich první slova byla ta, že dívenka se s ním vyspala, tedy dobrovolně, nikoli byla znásilněna a celou dobu bych jednala jako: podívejte,víme oba dobře že se to nestalo, ale taktiku máte dobrou, máme z vás opravdu strach ... a doufala bych, že se nějak podřekne až nabude dojmu, že prachy dostane a že vyhrál. Konkrétně bych s ním domlouvala jak si to představuje- předání, jak kam kolik a co udělá když peníze nebudou, aby toho na diktafon řekl co nejvíc a nechala bych si nějakou lhůtu na rozmyšlenou.
V ní bych mu následně napsala, že jste si to rozmysleli,že jste věc předali právníkovi, že ten se mu písemně ozve a veškerá další komunikace že bude probíhat mezi ním a jimi a že na něj bylo již podáno trestní oznámení za tr.čin vydírání, že jste ho od počátku nahrávali a že jsou za to až tři roky a s těmi všemi důkazy že je to jasný a kdy zhruba by mělo být první stání.... myslím, že by ho to zastrašilo až až.
Ve skutečnosti bych zatím nic nepodávala.
negativní reklamu bych jim udělala co největší, na to jdeš dobře, ale pozor na to oznámení v novinách jak zde někdo radí, tr. či pomluvy a řada předpisů na ochranu osobnosti jsou přece jen určitým nebezpečím.
Držím palce
Medulienka
 Sylvie :o) 


Re: Re: Do útoku ale, ale promyšleně 

(15.10.2003 18:25:02)
Hmmm, Medulienko, zhruba před rokem, možná ani ne, mě v novinách vytočila jedna informace. Jednalo se o nějaký trestný čin, kdy soud pachatele osvobodil. Tehdy šlo o to, že jako důkaz proti němu byla nahrávka, o které soud prohlásil, že když není z legálního soudem povoleného odsposlechu, tak se k ní jako k důkazu nepřihlíží... a jiné důkazy holt nebyly... Ať žije české právo!

S.
 medulienka 
  • 

Re: Re: Re: Do útoku ale, SYLVII 

(16.10.2003 16:28:06)
To je bez debat a na 100% ze ta nahravka nemuze byt jako dukaz, nemuze to byt u zadneho pripadu (i kdyz spravne to neni, viz. zasada volneho hodnoceni dukazu, ale to je jedno), taky jsem to netvrdila, spolehala bych na to, ze o tom Richard nema ani sajn.
Ten pocit ze vas ma nekdo nahranyho kdyby se tam trochu "rozparadil" by strachu nahnal dost.
Medulienka
 Sylvie :o) 


Re: Re: Re: Re: Do útoku ale, SYLVII 

(16.10.2003 18:27:33)
Hmm, Medulienko, na druhou stranu, pokud o právu něco ví, tak jsem se právě dočetla v Občanském zákoníku:

§ 12
(1) Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením.


Hmmm, nejsem právník, takže českému právu víceméně nerozumím :o), ale nemůže z tho vyplývat, že nahraji-li něčí rozhovor bez jeho vědomí, porušuji tím jeho práva a mohu za být trestána?

s.
 Petr 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Do útoku ale, SYLVII 

(16.10.2003 21:29:56)
:)

to co pises je z obcanskeho zakoniku, takze pokud si nekoho natocis nebo vyfotis bez jeho svoleni, nepujdes do vezeni, ale muze te maximalne zazalovat v obcanskopravnim rizeni a chtit treba odskodne.

Ale natocit si na video vyderace neni trestne ani nezakone.
(to by nemohly byt kamery proti zlodejum ani v obchodech a na ulicich)
Jako dukaz by to samozrejme pouzito byt mohlo, tak prosim diskutujici, aby nemystifikovali/y ctenare.
 Sylvie :o) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do útoku ale, SYLVII 

(16.10.2003 22:56:03)
petře, díky :o) Však jsem psala, že právo není moje parketa :o) Stačí mi pravidelně pracovně sledovat v diskuzích, jak se mezi s sebou mydlí daňoví jporadci, jak je který zákon myšlený, do toho se přidávají účetní a právníci - kždý hází paragrafy a zdůvodnňuje, proč zrovna JEJICH výklad je ten správný... jenom já pořád nevím, jak mám teda správně účtovat :o)

Nicméně abych se vrátila k té nahrávce - pro mne je důležité, že můžou chtít odškodné. V jakém sporu ho získají nebo nezískají a jestli se jedná o trestně právní nebo občanskoprávní nebo já nevímjakou záležitost, je fuk, když stejně nakonec ten potrestanej může být Alena, až bude platit případné odškodné... To je to, co jsem chtěla napsat. A neříkej, že to tak není, že u nás vždy vítězí pravda a spravedlnost ;o)

S.
 Petr 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do útoku ale, SYLVII 

(17.10.2003 10:26:28)
nemuzou chtit odskodne, jednaji sami protipravne.
Jasne ze ne vzdy zvitezi pravda, ale mam zkusenosti, ze lide co se opravdu snazi nakonec dosahnou spravedlnosti. Ale musi se chtit, i kdyz to trva nekdy sakra dlouho :)
 medulienka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do útoku ale, SYLVII 

(17.10.2003 13:35:40)
Ještě tedy k tomu hodnocení důkazů v TRESTNÍm řízení:
Doslovně: Za důkaz může sloužit vše, co může přispět k objasnění věci, zejména výpovědi obviněného a svědků, znalecké posudky, věci a listiny důležité pro trestní řízení a ohledání. Každá ze stran může důkaz vyhledat, předložit nebo jeho provedení navrhnout. Skutečnost, že důkaz nevyhledal nebo nevyžádal orgán činný v trestním řízení, není důvodem k odmítnutí takového důkazu.
Důkaz získaný nezákonným donucením nebo hrozbou takového donucení nesmí být použit v řízení s vyjímkou případu, kdy se použije jako důkaz proti osobě, která takovéto donucení nebo hrozby donucení použila.

Tolik zákon. Čistě teoreticky tedy můžete nabídnout i tu nahrávku a teoreticky oni mohou nabídnout ručník "se spermatem" a orgány činné v tr.řízení je mohou a nemusí ani posuzovat, popř. je mohou hodnotit tak či tak ("orgány činné v tr. říz. hodnotí důkazy podle svého vnitřního přesvědčení, založeného na pečlivém uvážení všech okolností případu, a to jednotlivě iv jejich souhrnu).
Třeba si i může nahrávku vyposlechnout a pak jí jako důkaz "neuznat", tedy se v dalším musí chovat jakoby ji vůbec neslyšel a neznal její obsah.
Nejsou nikde přímo zakázané nahrávky, problém je, že jakmile v nějakém případu kdysi nebyla nahrávka přijata jako důkaz, někde se to judikovalo a ačkoliv judikáty nejsou u nás žádným pramenem práva, naši ustrašení soudci je prostě přijímají a většinou se podle nich chovají ve všech dalších případech.
To už je ale dost odbočka od tématu samotné hlídací tety.
medulienka
 Petr 
  • 

doplnění 

(15.10.2003 16:56:42)
Pokud se vám ještě ti dva ozvou, chce to mít u telefonu diktafon a pokud přijdou, nahrát si to na kameru, může se to hodit u soudu.

Ale jak jsem uvedl, to, že by partner chtěl peníze jako odškodné za znásilnění je obrovsky nepravděpodobné, to by udělal jen blázen.


!!
Nenechte se zastrašit, policii kontaktujte, protože má prostředky na to jak si prověřit vydírání(odposlechy, sledování) a taky je používá! I když učiníte trestní oznámení, nemusíte se bát ani když se nic neprokáže.

Pokud učiníte trestní oznámení tak je nepravděpodobné, že by se vám, nebo rodině pokusili cokoli udelat, protože by po nich hned policie šla!!! a to dobře vědí!
 Petr 
  • 

doplnění 2 

(15.10.2003 17:00:00)
pokud přistoupíte na jejich hru a zaplatíte, tak budou chtít další peníze, protože budou vědět že vás mají v hrsti, a pak budou chtít zase a už se jich nezbavíte.
Nikdy nebudete mít záruku že toho nechají!
 Verinoka 


Nedej se 

(15.10.2003 18:09:47)
Ahoj Aleno,no to je hrůza,přeci si to nenecháte líbit.Nevím jestli podat na ,,tetu" trestní oznámení,ale určitě jí neplaťte.Co kdyby pak policajti řekli:,,Když jste zaplatili,tak na tom asi něco bude."Držím palce,ať to dobře dopadne Veronika
P.S.Řekněte to dalším maminkám,ale taky radši nejmenujte.
 Tara zelená 


Neboj se a hlavně nic neplať 

(15.10.2003 19:05:06)
Aleno, je mi moc líto, co se Ti stalo, ale neboj se, vše dobře dopadne. i kdyby Vás udali (ale myslím, že k tomu nedojde, že jen tak vyhrožují), tak by tam stálo nanejvýš tvrzení proti tvrzení. A což takhle zkontaktovat rodiče té dobračky, ať vidí, co mají doma!? Případně varovat další její zákazníky... Držím palce a dej vědět, jak to dopadlo.
 Klára 
  • 

Tak bych to udělala já 

(15.10.2003 19:40:10)
Nechci tě ještě víc zastrašit, ale podle tvého popisu prostě teď nemáte jinou možnost než na policii vše ohlásit. Jednak jim tím vezmete první ránu, pokud by oni skutečně něco řešili přes policii a jednak teprve pod vedením policie můžete získat nějaké důkazy proti tomu povedenému párečku.
V žádném případě se nesnažte na vlastní pěst získávat nějaké nahrávky, jak tu někdo výše radil, ve kterých byste přistupovali na jejich podmínky!!! Jednak by takový důkaz nebyl u soudu připuštěn a jednak by tam stejně dobře i oni mohli zamávat nahrávkou stejného rozhovoru. Ani jeden z nich by nebyl připuštěn, ale i tak by to na vás vrhlo negativní světlo.
Také v žádném případě někde nic nezveřejňujte s jejich pravými jmény nebo osobními daty, jednalo by se o trestný čin pomluvy.
Jediné, co můžete udělat, je sednout si s manželem doma a co nejvíc dopodrobna sepsat přesně minutu po minutě jak se co událo, kde kdo kdy z vás byl atd.
Prohledejte celý byt, snažte se pohledat veškeré ručníky, prostěradla, jakékoliv oblečení, prostě vše, co by mohlo chybět. Pokud si budete jisti, že něco takového od té události určitě chybí, rovnou to nahlašte na policii v rámci nahlášení o vydírání. Cokoliv řeknete první vy vám může pomoct.
Vyměňte všechny zámky. Děti nedávejte hlídat, snažte se být co nejvíce s nimi.
Pokud jste finančně dobře situováni a můžete si to dovolit, najměte si soukromého detektiva a nechte ho tu dívku kompletně prověřit, zejména ověřit její zmiňované zkušenosti s hlídáním a bylo by vhodné i několikadenní sledování, třeba nejste jediní, komu tohle udělali nebo dělají a jakýkoliv další takový zjištěný případ by byl rozhodující bod pro vás. Sami s nimi nekomunikujte, vyberte si dobrého advokáta a na toho je odkazujte. V žádném případě ať s nimi váš manžel nevejde do osobního kontaktu!
Pokud tato dívka ví něco o vašich nejbližších rodinných příslušnících, což předpokládám si mohla během hlídání u vás zjistit, raději je dopředu o situaci informujte (dovedu si naprosto představit ten šok u vašich rodičů, kdyby jim takový Richard zavolal).
Jděte na policii! Co nejdřív! Váš manžel ať se sebere, to, že bude zdrcený nebo jakkoliv zmatený mu nepomůže, musí sebrat všechny síly, protože otázky na policii nebudou příjemné, proto jsem i doporučovala co nejdřív si všechno časově srovnat a snažit se co nejvíc na ten den rozpomenout. A čím dřív na tu policii půjdete, tím líp. Nenechte se ukonejšit myšlenkou, že pokud Magda bude čekat, nebude její svědectví věrohodné. Bude! U nás ano! Naprosto stačí, když řekne, že se vysprchovala, na prohlídku nešla, protože se styděla a několik dní byla nervově zhroucená, takže na policii nakonec dorazí po několika dnech a v breku jim všechno vylíčí, bude vypadat jako největší chudinka a pár dní s tím nic neudělá. Když až potom vy na policii vypovíte o vydírání, bude to snadno zpochybnitelné. Takže na nic nečekejte a mažte oba dva na policii!
 Lukyska 


Pravni nazor pravnika 

(15.10.2003 19:59:39)
ahoj,

necetla jsem reakce na tvuj clanek, takze pokud opakuji, co jiz bylo receno, tak se omlouvam, ale toto je pohled na situaci ocima osoby, ktera ma s trestnim pravem hodne co spolecneho.

Zasadni je, ze v pripade pripadneho trestniho rizeni je temer nulova pravdepodobnost, ze by tvuj manzel toto rizeni prodelal ve vazbe, predpokladam, ze se jedna o radneho obcana, ktery by spolupracoval s policii, tedy dostavoval se na predvolani k vyslechu.

K dukazni situaci. Pokud se dotycna odmitla podrobit HNED gynekologickemu vysetreni je temer nemozne, ze by trestni rizeni probehlo v nejake zasadnejsi fazi. Ted ciste teoreicky z praxe, nevstahuj to prosim na vas pripad. Pokud se pohlavne zneuzita osoba nepodrobi hned gynekologickemu vysetreni, je sance na potrestani pachatele zanedbatelne,nebot chybi nezpochybnitelny dukaz o zalovanem jednani. Pripadne tahani vaseho jmena po soudech bych se tedy nebala.

Naopak. Zvazovala bych podani trestniho oznameni na povedenou dvojci. Ale mezi nami, neocekavala bych velky uspech, bude to tvrzeni proti tvrzeni, ale ucinila bych prvni krok ja.

Petra
 Anna 
  • 

Hlídací tety 

(15.10.2003 19:59:44)
Co rodiče té dívky?Psala jste,že bydlí v domku s rodiči?Byli doma,když jste k nim přijeli?
 Petra, 3 kluci 
  • 

Trochu odvahy 

(16.10.2003 10:03:54)
Chci napsat svůj názor:
Za prvé - moje babička vždycky říkala "každý si k tobě dovolí jenom a pouze to, co mu dovolíš ty sama" - takže pokud mě někdo bude vyhrožovat, že mě udá, udám ho já sama právě za to vydírání a vyhrožování. V dnešní době je nutné nedat takovýmto lidem šanci. Už i malé děti zkouší kam až mohou zajít a je nutné jim nastavit hranice.
Za druhé - důležité je nebát se to řešit - při udání na polici to policie musí začít vyštřovat a pokud nezačnou a mají "blblé kecy", vždycky platí, že každý policista má nadřízené a ti mají taky nadřízené - žijeme v právním státě a zákony platí pro každého (i když uznávám, že tato doba někdy nahrává spíš grázlům).
Za třetí - žádný právník ani advokát se nebude snažit jen tak. A i on se musí živit. Pokud mi nevyhovuje jeden ani druhý, musím hledat tak dlouho, až najdu takového, kterého opravdu zajímám a nejsem jenom předmětem výdělku.
Za čtvrté - spíš pro příště - nehledat paní na hlídání přes inzerát, ale přes kvalitní agenturu, která se jimi zabývá - je to sice dražší, ale opravdu kvalitní agentury zaměstnávají jenom spolehlivé lidi, mají ověřeny jejich vztahy, majetkové poměry, zdraví, trestní restřík, dokonce jsou pojištěny proti škodám - takovéto lidi u nich nemají šanci a navíc si většinou ještě můžeš dát požadavek, koho do rodiny chceš - např. starší paní apod. Nám jednu dobu hlídala paní před důchodem a byli jsme maximálně spokojeni. Kluci ji dodneška mají za svoji další babičku.
 Dáša 
  • 

rodiče 

(16.10.2003 15:27:01)
Nevím,jestli to už tady někdo napsal, ale co zkusit promluvit s jejími rodiči? Můžou být nepřístupní, ale myslím, že za pokus by to stálo.
 Suchajka 


pochybnosti 

(16.10.2003 22:56:28)
Poslyš Aleno,
nezlob se,je sympatické,že manželovi bezvýhradně věříš a já si taky nemyslím,že by Magdu znásilnil,ale to, jak si popsala,že tvuj manžel dvě hodiny s Richardem diskutoval za zavřenými dveřmi a okamžitě ho nevyhodil,tak bych teda začala mít podezření,že se s milou hlídaci tetou tvuj muz vyspal.Nic to nemění na tom,že to měli Richard s Magdou dopředu jistě promyšlené,to jistě.Jaký důkaz by mohli mít? To vám neřekli?Ručník,prostěradlo? to jako Magda hledala ve špinavym prádle a vzala ručník,kde byla skvrna,co vypadá jak od spermatu nebo co ???!!!!!a není to spíš tak,že tu skvrnu má Magda spíš na kalhotkách či sukni ? to by pak asi těžko nakamuflovala,ne? To bych pak pochopila,proč nechce jít tvuj manžel na policajty !!!!!!!! promluv s manželem,jak to vlastně bylo.Každopádně samozřejmě i tak je odporné,co ty dva udělali.Chování tvého muže je ale fakt divný,aletřeba je jen slaboch. Možná se mýlím,v tom případě ale nechápu,co řešíte,jedině jít na policajty.
 Alena - autorka článku 
  • 

Náš postoj 

(17.10.2003 1:44:52)
Všem, kteří jakkoliv reagovali na mé příspěvky děkuji, že věnovali svůj drahocenný čas čtením mého "příběhu". Doufám, že již nebudu mít příležitost dále zabírat místo na těchto (mých oblíbených) stránkách nějakým dalším pokračováním.
Pro ty, které zajímá náš postoj k celé věci, píšu tento dovětek. Celou věc jsme předali do rukou právníků, přes detektivní kancelář zjišťujeme, zda máme mít reálné obavy z trestní minulosti těchto dvou lidí. Tato zkušenost sice otřásla celou naší rodinou, ale na druhou stranu prověřila naší soudržnost při těžké životní situaci a otevřela nám oči pro nevlídný svět kolem nás.
V mém soupisu událostí asi bylo pár věcí, které se mohly zdát jako přinejmenším "zvláštní". Nedivte se. Psát v takovém afektu, ve kterém jsem rozhodně byla, avšak s ohledem na rozsáhlost článku, nedává příliš šancí na používání skvělého slohu a obsáhnutí všech fakt. Důležité však je, že se mi podařilo vás motivovat, abyste se nad tím zamysleli. To byl můj cíl.
 Lucie Stastna 
  • 

Pomoc 

(23.10.2003 13:41:36)
Mila Aleno,

kdybyste mela nejaky problem, obratte se na me: lucie.stastna@novatv.cz. Jsem z poradu Na vlastni oci a mozna by slo neco vymyslet.

Lucie
 Julie 
  • 

Stalo se to opravdu takto? 

(16.10.2003 23:56:36)
Nezlobte se, ale na celem pribehu nekolik veci falesne skripe.

Tak za prve - v celem clanku nejprve nebyla vubec rec o znasilneni. "Magda" se s "tatinkem" preci "omylem vychrapala". A jelikoz se jedna o zenu zletilou, muze sveho cinu litovat sebevic, ale policii to urcite zajimat nebude. Neznamena to sice, ze pri vysetrovani by nemohla tvrdit opak, nicmene fakt, ze vec ohlasila tak pozde, a ze se odmita podrobit gynekologicke prohlidce, podle me jasne mluvi proti ni.

Za druhe - cela vec je dost amatersky zfusovana. Pokud by se jednalo o profesionalni parek vyderacu, prece by nezautocili se svym obvinenim hned po 2 dnech hlidani. Je snad mozne, ze nadrzeny manzel jednoho dne zacne obtezovat / nebo spis jen proste svadet slecnu na hlidani - pochybuji vsak (a myslim, ze by pochybovala i policie), ze by sel na vec tak brzo.

Za treti - pisatelka clanku prece uvadi nejake Magdiny reference, a dokonce vi, ze bydli s rodici v baraku (uvadi je jako fakta, ne, ze "Magda mi o sobe tvrdila"}. Troufla by si takova zena vznest obvineni na svoji zamestnavatelku? Leda snad v pripade, ze by i jeji rodice byli do celeho vyderacskeho komplotu zapojeni, o cemz vsak opet silne pochybuji.

Za ctvrte - zakon, nezakon o ochrane osobnich udaju, predevsim byste mela uverejnit jmena onech dvou pravniku, kteri Vam takto radili. To abychom se jim obloukem vyhnuli. V zemi, kde do vazby nevezmou pomalu ani vraha, Vam budou tvrdit, ze se vazba vztahuje na kazde obvineni ze znasilneni? Takovy nesmysl ! Obzvlaste v pripade, ktery je natolik postaven na vode, jako ten Vas. Nehlede uz vubec na to, ze oni prvni Vam meli poradit se s celou veci obratit na policii. Vysetrovani Vaseho manzela by asi bylo neprijemne , verim, ze vsak urcite na svobode. A myslim, ze s kratkodechosti Magdiny historky by ani netrvalo prilis dlouho. Pokud by vubec radeji celou vec nestahla.

Zkratka, Aleno, moc se omlouvam, pokud Vam krivdim, tim vice, ze musite prozivat opravdu perne chvilky. Ale nezlobte se, nemuzu se ubranit pocitu, ze mnohe ve Vasem pribehu proste nehraje.
 Misa3 


Re: Stalo se to opravdu takto? 

(17.10.2003 14:15:25)
Julie, nejsem si jista, jestli ten pribeh skutecne skripe. Pokud by slo treba o feťáky nebo lidi, kteri narazove skutecne potrebuji penize, mohli by se pokusit dat dohoromady tuhle historku, byt dost pozde, za dalsi, je mozne, ze Richard Magdu nuti a ta pritakala jen pod natlakem. Proste me to zas tak rozporuplne nezni a myslim, ze se zhodneme, ze by takto narcena rodina mela podat co nejdrive trestni oznameni pokud nechteji mit Richarda za patami. Jsou mozne i dost hroznejsi kombinace, ale jak pises, o znasilneni se nejedna, a Magda je dospela a svepravna a co tedy vlastnechteji ohlasit na policii? Ze se omalem vyspala s manzelem zamestnavatelky? Skutecne to cele vypada jako pokus o vydirani, a mozna i snaha cele rodine ublizit.
 Misa3 


Jde o typicke vydirani-neustupuj!! 

(17.10.2003 13:57:05)
Tyhle metody patri k taktikam typickym pro vydirani, takze i kdyz je nebezpeci velkych neprijemnosti prozdohne to nahlaste na policii, nebo to" Richrad Vam bude skutecne zneprijemnovat zivot. Pokud nemat s mistni policii dobre zkusenosti (malo aktivni atd). Poradte se z pravnikem jak napsat a kam podat trestni oznameni pro vydirani , ktereho se na vasi rodine oba povedeni partneri dopustili. Nepodate-li to nebude z toho moc cetsa ven a Richard vam bude zneprijemnovat zivot sec bude moct. On totiz s tim ze se zalaknete a zapúlatite pocita a jestli dojdete k zaveru ze bude lepe platit a pak mit pokoj mohu Vas vyvest z omylu, prozada brzy o dasli penize s tim, ze byste prece neplatili kdyby tatinek nebyl vynen. zadne kdovi co se vlastne stalo, tohle jsou typicmke taktiky vyderacu. a pokud Magda odmita i gynekologickou prohledku je to vic nez jas¨ne. Co nejdrive se poradte s pravnikem a podejte trestni oznameni.
 Šťastná To Žena 


hlídací teta 

(17.10.2003 21:59:57)
(17.10.2003 21:50:15 - ke článku Varování před „hlídacími tetami“. )
Je to děsný co všechno se dneska může stát, ale jelikož 8 let dělám u jedné státní "firmy" a tam den co den vidim a čtu o samých "dobrých" věcech, tak mě to ani nepřekvapuje. Nejhorší je, že rady udeřit jako první , asi k ničemu nebudou, je to bohužel slovo její proti slovu Tvého manžela :(. A jestli je ona takovej vykutálenej ptáček tak to má určitě dobře promyšlený. Ale nesmíte se dát, a musíte doufat že spravedlnost zvítězí! Každopádně si myslim, že byste to na Policii oznámit měli. Přeju Vám hodně moc štěstí a šťastnej konec tohohole smutnýho příběhu.
 Lenorka (Ondra 10.7.06) 


To je hrůza! 

(20.10.2003 12:55:31)
Musím říct, že mi Vaše zkušenost vyrazila dech! Nejen, že Vás vydírají, ale můžou tím pěkně narušit Vaše rodinné soužití a vztah. NEDEJTE SE! Vyražte s nimi dveře, pokud se zase objeví. Myslím, že kdyby měli v úmyslu žalovat Vašeho manžela, už by to udělali, ve svém vlastním zájmu (pokud jsou čerstvé důkazy apod.), a pokud to ještě neudělali, vypovídá to v jejich neprospěch. Proč by čekali, kdyby se to skutečně stalo. Je to složité, ale s vyděrači je třeba řádně ZAMÉST, jinak Vás zničí!!! Držím Vám moc a moc palce!
 Lukáš - taky tatínek 
  • 

na špinavej pytel 

(21.10.2003 10:40:07)
Tak tohle je teda pěknej hnus. Napadá mě jediné - bojovat proti nim stejnými zbraněmi. Co například podat tr. oznámení jako první? Třeba se vám během Magdina hlídání "ztratily" nějaké cennost a šperky? S takovouhle pakáží se nedá jednat po dobrém a jediné co na ně platí je ukázat, že se jich nebojíte. Také by bylo dobré si "rozhovor" s vyděračem Richardem nahrát (aby o tom nevěděl samozřejmě) atd. Držím palce.
Lukáš
 Misa3 


Re: na špinavej pytel-nesouhlasim 

(21.10.2003 16:45:41)
Lukasi, nepochybuji, ze to myslis dobre, ale podani falesne zaloby je velice vazny a podle mych (neprilis velkych vedomosti) snad i trestny cin, myslim, ze se na to vztahuje nejaky paragraf o pomluve a falesnem narceni, a nemuselo by byt dobre mit na jedne strane vyhrozujiciho Richarda a na druhe neduverivou policii. Vetsina veci se nejlepe vyresi pravdive a bez zbytecnych komplikaci. Takze podat trestni oznameni pro pokus o vydirani. Je to pravdive a sedi to, Richard se totiz skutecne snazi celou rodinu zastrasit a chtelo by to trosku odvahy. Mozna je dokonce znama firma, a tohle uz nekdy udelal. Takze nic nepravdiveho, to by celou rodinu uvedlo do problemu, ona i na pokus o vydirani je docela slusna paleta.
 Sosan 
  • 

Co se tam vlastně stalo? 

(21.10.2003 18:02:26)
Celý článek je dost divný, některá fakta jsou patrně zamlčena. Nejvíc zarážející je:

"Richard se však vrátil k nám domů také a zavřel se s naším tatínkem do jedné místnosti a byli tam asi tak dvě hodiny. Umíte si myslím představit, jak strašně jsem chtěla vědět, o čem si tam ti dva vypráví. Richard pak zvesela odjel, ale pohled na našeho tatínka mě vyděsil."

Co si o tom myslím? Když se tam měli 2 hodiny (opravdu to byly 2 hodiny?) o čem bavit, tak asi k něčemu skutečně došlo, jinak by s ním manžel vyrazil dveře po pěti minutách. Takže tuto alternativu bych šmahem nezavrhoval (jako zatím všichni v diskusi). Jde o to, zda to NĚCO může být předmětem vydírání. Pokud následkem tohoto nebude spor o otcovství a nešlo o znásilnění, tak asi není o čem se bavit - prostě se Richard bude muset smířit s tím, že jeho Magda holt je už taková, že se občas omylem s někým vyspí a nesnažit se z toho vytřískat kapitál. Takže bych s ním vyrazil dveře a pokud by obtěžoval dál, uvědomil bych policii (pokud by dal pokoj, nechal bych to plavat). Ovšem manžela bych se zeptal, co že tam ty 2 hodiny probírali.

Magda s tím vydíráním paradoxně nemá moc společného, ona žádné peníze nechce, jsem z toho pochopil. Jen Richard se z odhalené nevěry pokouží vykřesat kapitál, takže bych žaloval jeho. Nevěra přece není důvodem proto, aby někdo někomu něco platil. Mohl by eventuálně vydírat tím, že to řekne manželce, ale když to prokecnul hned na začátku? Třeba Magda jenom chtěla Richarda "potrestat" (a oplatit mu tak to, kdy se třeba Richard s někým omylem vyspal) a celé si to vymyslela a netušila, že Richard začne takhle vyvádět a chtít peníze. Možných vysvětlení je mnoho. S právníkem by se měl ale radit hlavně manžel, protože ten jediný ví, co se tam vlastně dělo, bohužel.

 Kačka 
  • 

Re: Co se tam vlastně stalo? 

(21.10.2003 18:13:57)
Jo, Sosane, i já se už podivovala, jen jsem odpovídala do jiné diskuse, kde už byl tento příběh zveřejněn... (hlídání dětí), ale žádné odpovědi jsem se nedočkala, je to nějaké divné celé...

"Pokud budete dělat mrtvého brouka nebo zaplatíte, tak svým způsobem s jejich chováním souhlasíte... což se Vám při případném vyšetřování moc hodit nebude, přinejmenším to bude vypadat podivně...
Buď předejte celou záležitost právníkovi...
Nebo běžte na policii a sdělte jim Vaši verzi (nic dokazovat nemusíte, to je věc policie), prostě to nahlásíte a oni to s Vámi sepíšou.
Já ale nechápu, proč jste vůbec pouštěli do bytu pro Vás úplně cizího člověka - přítele oné Magdy a proč jste se s nimi vůbec bavili??? Pokud máte čisté svědomí, tak jste je měli hned po prvním náznaku onoho nesmyslu vyhodit, podat stížnost do agentury (pokud tedy byla přes agenturu), případně to okamžitě nahlásit na policii... Už vůbec nechápu druhý příjezd přítele Magdy a dlouhý rozhovor s tatínkem??? Proč? Proč jste ho vůbec znovu pouštěli do bytu... nechápu?"

Kačka
 Misa3 


Re: Co se tam vlastně stalo? 

(22.10.2003 17:58:20)
Sosane naprosto souhlasim ,ale na druhe strane je nejlepsi cestou k rozvodu otazka typu : "Okamzite mi rekni co jsi s ni mel" a "co jste tam teda ty dve hodiny projednavali" takze bych to nechala radeji spat a pokud by Richrd i nadale pridil nahlasila bych to na policii.
 Sosan 
  • 

Re: Re: Co se tam vlastně stalo? 

(22.10.2003 19:09:37)
No, každej normální člověk by se na to asi takhle zeptal. Jestli se pak kvůli tomu rozvede nebo ne s tím přímo nesouvisí. Je lépe znát krutou pravdu než se užírat pochybnostmi a představami (hlavně když jsou odůvodněné). Myslíte, že to bude nějak super žít s někým, komu budu nedůvěřovat a tušit, že je nějakej úchylák, budu se ho bát nechat s někým osamotě, ale bát se to vyslovit nahlas? Já bych v tom chtěl mít určitě jasno - a pak bych se rozhodl, co dál. Předpokládám, že se tam zas nic až tak perverzního nedělo a že by si prostě stačilo o tom normálně promluvit a především obnovit vzájemnou důvěru (jako základ zdravého vztahu) a ne si zakrývat oči.
 Misa3 


Re: Re: Re: Co se tam vlastně stalo? 

(2.11.2003 16:28:32)
Sosane, budes se mozna divit, ale vetsina zen ( a patrne i muzu) to ze jsou podvadeni tusi. proste jsou urcite neprehlednutelne naznaky ktere jsou pro ne dost vyrazne. Ale mlci. Asi se ptas proc. Presne jak uz jsem uvedla aby se vyhnuli rozmluve, ktera by mohla koncit az navrhem na rozvod. Proste situace je takova, ze tusit je neco jineho nez vedet a vedet znamena celou vec ventilovat a rozebrat a rozebirani muze skoncit u sporu a pripadne u rozvodoveho soudu. Co tedy s tim? Bud naznaky po urcite dobe ustanou nebo k rozhodujici rozmluve dojede stejne. Vis ono je nekdy lepsi jen tusit a udrzet si manzlestvi nez vedet a rozbit ho. Muz se totiz nerozhoduje zcela sam ale je to mnohdy i odezva na chovani manzelky. A jestli myslis, ze je mnoho manzelstvi kde pred sebou manzele nemaji absolutne zadna tajemstvi....tak se mylis sa docela poradne. je treba se tolerovat odpoustet si nekdy i zapominat, a nekdy prilis nevyzvidat. Jo jiste bylo by to pekne mit jistotu ze partner je stoprocentnet verny a nikdy by zadne druhe nepodlehl, ale neni to mozne a nekdy je skutecne lespi pockat az se vse prezene, nez otevrenou konfrontaci dospet k rozvodu. jde take o deti a o to ze casto spolu dva lide zestarnou a par uz se prestanou dostavovat "podivna obdobi"jednoho z nich, ze zvitezi vse, co spolu prozili i to ze se jejich vztah zmeni z a vyzraje. Podle meho mineni, je bohuzel v historii temer kazdeho manzelstvi odbdobi, kdy by ten druhy mohl odejit, kdy o jinem vztahu premysli, nebo ho dokonce ma, a presto manzelstvi casto jeho vypadek prekona. Jsme proste jen lide, s mnoha slabostmi a i vztahy, ktere uzavirame, nejsou dokanale. Ale tak, jako clovek muze vyzrát a v mnoha vecech se zdokonalit, muze vyzrát i manzelstvi a zmenit se ( po prekonani odbobi nedostatku) v hlubsi vztah.
 Větroplach 


To snad ani není možný... 

(26.10.2003 20:44:41)
No, tak to je silná káva, ouha, to aby si jeden dal majzla! Co na to říct? Jak z detektivky.
 toriamos 


Slečna na hlídání 

(26.10.2003 20:47:07)
Zatím si vůbec nedovedu představit, že bych naši dcerku komukoliv (kromě manžela a vlastní matky) svěřila. Časem to asi bude nezbytné, ale raději na to ani nemyslet, když tady tohle čtu...
 Vlasta Kunstová- babička 
  • 

nepodléhat panice 

(2.11.2003 19:03:21)
Takže- pokud má tatínek opravdu svědomí čisté( veřím v to) na nic nečekejte a ať jde na policii ON, jako první a podá trestní oznámení na vyděrače. Ovšem je to banda podvodníků, jsou domluveni a tak jednejte rychle, policie už si s nimi poradí. Zdravím
 Adéla a Kristýnka 
  • 

Názor druhé strany 

(12.6.2004 23:37:49)
Dobrý den.
Jsem maminka na mateřské dovolené s dvouletou holčičkou a nabízím hlídaní prcků. Když čtu reakce některých z Vás, nedalo mi nenapsat zase zkušenost mou - trochu z druhé stránky. Ozvala se mi maminka chlapečka.... prý by potřebovala hlídat. Nechci psát ani věk, ani jména.... Zeptala jsem se jí, kdy by se přišli podívat, aby jsme se poznali jak my maminy, tak i dětičky, pro dobro nás všech. Velmi mě udivilo, že aniž by mě viděla, prohlídla si prostředí kde chlapeček bude, odpověděla, že hlídat by potřebovala hned zítra na celou noc do rána. I když jsem trošičku oponovala, jestli si mě přece jen nechce předem jet alespoň prohlídnout, souhlasila jsem. Přivezla ho druhý den navečer, zdržela se asi čtvrt hodiny. Ptala jsem se na zdravotní stav dítěte - alergie, léky (vyžádala jsem si kartičku pojišťovny, kterou by mi jinak ani možná maminka nedala), atd. byla jsem ujištěná, že chlapeček je v naprostém pořádku. Rozloučení proběhlo naprosto lehce, nějak až moc, chlapečkovi bylo vlastně úplně fuk, že je s cizí ženskou, v cizím bytě. Hlídání probíhalo v pohodě do půl desáté večer, kdy se mi začalo zdát, že chlapečkovi se začíná špatně dýchat. Jelikož mám z rodiny zkušenosti s laryngitidou, začala jsem tušit. Po chvíli z chlapečka vylezlo, že má denně dýchátko a léky, že se dusí. Volala jsem mamince ta mi zdělila, že do záchvatů to jde málo kdy, ale jinak že bere Ventolin (což je docela silný lék na astma a dýchací potíže).Domluvili jsme se alespoň na Fenistilu, který chlapečkovi trochu ulevil. Přesto nemohl zabrat snad do půlnoci a já se děsila celou noc, jestli se mu něco nepřihodí. No, přežili jsme to oba dva, ale můžu Vám říct, že za ty nervy to opravdu nestálo. Vydíte, kdyby se mu něco stalo, ještě bych si šla možná na pár let sednout, což by bylo furt málo oproti psychickému traumatu. Nakonec mi ho bylo úplně líto, když mi k večeru řekl, že jsme na něj s manželem hrozně hodní a že by chtěl být u nás častěji...... Ráno si pro něj přijela upravená, nalíčená maminka s úsměvem na tváři jak si báječně zahrála golf..... co jsem jí řekla? Že pokud budu ještě někdy hlídat její děcko, že musím vědět vše o jeho zdravotním stavu a že bez léků ho takhle hlídat nebudu. Už se neozvala....že by se jí nelíbilo moje ranní nevhodné chování? Bůh ví!! Ale my to taky nemáme občas jednoduché.....

A k druhému tématu kdy se bavíte o různých kurzech......myslím že žádný kurz nenahradí vlastní zkušenost s mateřstvím. Být mámou - to je ta nejlepší škola. Ani já nemám zdravotní kurz první pomoci a jsem přesvědčená, že v takové chvíli bych vše zvládla i bez kurzu. Přijde mi absurdní nechat prověřovat pečovatelku detektivní kanceláří, jak uvedla jedna z maminek. Možná by se spíš některé maminky měli zamyslet nad sebou.
 Andrea 
  • 

Re: Názor druhé strany - dotaz  

(6.2.2007 21:22:05)
Dobrý den,
zaujal mě Váš názor a přístup. Ráda bych se zeptala, zda při předávání dětí podepisujete nějaký papír, ve kterém potrvzujete, že přebíráte zpodpovědnost za dítě na dohodnutou dobu. Je zvykem něco takového mezi, vlastně cizími, i když si paní předem "okouknu" ?
Děkuji
 Káťa a Dominik 
  • 

Sedět ve vazbě nemůže! 

(30.8.2004 18:13:31)
Vážená paní,
trestní oznámení Magda s Richardem sice samozřejmě podat mohou, neboť jej může podat kdokoli na kohokoli. Vaše hlavní obava, tj. že manžel by byl do doby rozhodnutí soudu "zadržen" (zadržet v našem státě může policie člověka pouze na dobu 48 hodin) a že by na něj byla případně rozhodnutím soudu uvalena vazba rozhodně není na místě. Znásilnění navíc s odstupem času prakticky nelze prokázat - gynekologická prohlídka či prozkoumání místa činu by musela proběhnout ihned, ne např. až za týden.) Naopak by bylo velmi vhodné opatřit si nějaké důkazy o počínání Richardově - např. zinscenovat předání "výpalného" a nahrát na diktafon jeho požadavky. Přejeme hodně štěstí a pevných nervů.
PS. Myslíme si, že ti dva nic nepodají a že to na vás manželem jenom hrajou a zkoušejí, jestli z vás něco přece jen "nekápne".
 judr lojza 
  • 

to je jak z cervene knihovny 

(21.9.2006 22:53:22)
a pekna kravina nikdo nepujde za katr kdyz se vyspi s 22letou slecnou naopak staci si to natocit toho richarda a pujde tam on ale to nema cenu rozebirat to je smesny nebo priste vas bude vydirat postacka uklizecka sousedka kolegyne anebo instalater at jdeme s dobou......?
 Spispi 


u me to bylo opacne 

(4.2.2007 17:13:24)
Mila maminko,
preji Vam pevne nervy, asi bude nejlepsi poradit se s pravnikem /Aperio/ jak postupovat. Ja mela opacny zazitek. V dobe, kdy jsem studovala, hledala jsem si brigadu. Nasla jsem uklizeni vily jednoho diplomata z Peru. Take jsem prala a zehlila. Musela jsem hovorit plynule anglicky.Zanedlouho mu prijela manzelka, ktera me zavalila trikrat tolik praci, ale za stejne penize...a k tomu jsem mela hlidat jejich sedmileteho syna, ktery nebyl zvykly poslouchat /jeste ve 22h hodin skakal po posteli v kozackach...nakonec se mi podarilo dostat ho do postele, ale druhy sen si stezoval, ze musel jit do postele driv, v 21h/. No, a ke vsemu se jeho tatinek snazil si ze me udelat metresu. Tak jsem tam priste prisla v doprovodu sveho pritele. Pohovorili spolu kratce, a ja nabyla pocitu, ze bude vse v poradku. Pote, co muj pritel odesel, se manzel opet snazil me polibit a rucicku polozit na muj zadek...kdyz jsem mela v ruce horkou zehlicku. Praci toho dne jsem dodelala a uz nikdy vic jsem tam neprisla.On mi pak volal a omlouval se ale ja si pak nasla praci jinde.
 Mili / Tomík 8/06 a Kubík 5/09 


Něco podobného u nás taky probéhlo :-( 

(18.10.2008 23:13:43)
Dobrý den...
bohužel bych se chtěla podělit o podobné zážitky.¨

V 5. měsíci těhotenství obvinila mého manžela sousedovic dcera (tehdy jí bylo 15), že ji manžel znásilnil.
Holčina byla svěřena do péče babičky a tak babička naklusala a všechno to na nás vyhrkla.
Je fakt, že jsem v té době s onou dívkou kamarádila a i manžel si s ní občas popovídal.
¨Bohužel se jednou stala ta osudná chyba, kdy zůstali sami u nás doma. Chtěla si ode mě půjčit nějaké DVD a já ji po telefonu sdělila, ať si zajde k nám domů, že jí to manžel předá.¨

Dodnes nevím, zda se mezi nimi něco stalo nebo nestalo a vlastně mě to ani netíží - jsem ráda, že nevím.

Každopádně babička nám hrozila trestním oznámením, soudem atp.
Když jsme ji navrhli ať vnučku vezme na gynekologickou prohlídku a pak se uvidí, tak ještě slibovala, nadávala ...

...konec dobrý, všechno dobré.

Jelikož reakce byla nulová - předvolání nepřišlo, policie nás nenavštívila a ani ona babička už nikdy nepřišla, tak se potvrdila jen ta pravda, že znudění puberťáci někdy dokážou ze života udělat peklo!!!!
 Míša 
  • 

Je to složité 

(13.7.2007 20:03:10)
Myslím si že to není nic jednoduchého a já sama jsem přesvědčená, že "hlídací tety" by měly být alespoň trochu známé,nebo by je měl doporučit. Já sama jsem hlídačka dětí a tohle je opravdu důležité!
 iva 
  • 

asi je to pravda,co? 

(17.7.2008 14:29:07)
Vas pribeh je bohuzel presna kopie toho,co se deje na zapade.A bohuzel nejste jedina,kterou manzel podvedl.Nic si z toho nedelejte.
 Helča 
  • 

I to se může stát, ale 

(4.4.2011 21:21:25)
ne všechny ženy a děvčata jsou takto vykutálené. Dcera měla hlídání jako OSVČ a ve všech rodinách, kde byla, neměla sebemenší problém. Hlídala i pomohla při úklidu, většinou to byly anglicky hovořící klientky a skutečně vše bylo v naprostém pořádku a se všemi klientkami vycházela velmi dobře. Je samozřejmě v pořádku, že se takováto slečna nebo paní musí co nejlépe prověřit, svěřujete jí to nejdražší co máte, to chápu. Ale kvůli pár neschopným či jinak vadným osobám, nelze všechny ženy zabývající se touto činností odsoudit jako špatné. Já také hlídám, už jsem babička a baví mně to, mám klientku, se kterou vycházím tak dobře, že ji beru jako svoji dceru a její dcera mi říká babičko. Už má druhou a těším se na to, až mi taky řekne babičko. Pro mně to je relaxace, i když jezdíme na výlety, malujeme, čteme, občas jim uvařím-celé rodině. Mně to totiž baví.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.