| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nepřehlédněte - nové poradny!

 Celkem 3 názorů.
 Babelle 


Díky za Banku pupečníkové krve! 

(27.8.2003 17:45:50)
Je to dobrá zpráva! Hlavně bych chtěla požádat, aby tam bylo co nejvíce praktických infcí typu kdy si vyžádat dotazník, kdy je nutné nechat si udělat předporodní vyšetření, čeho se vyvarovat (např. jaké při porodu používané léky apod. mohou znehodnotit pupečníkovou krev a znemožnit tak její odběr apod.), jak se zve na vyšetření matky/dítěte 6 měsíců po porodu nebo co má matka udělat, kam se chodí a v čem spočívají testy.
Ze své vlastní zkušenosti totiž vím, že jsem musela být sama aktivní, sama si vyžádat dotazník, ale už se mi bohužel nedostalo poučení, že odběr lze uskutečnit pouze v případě, že se jedná o bezproblémový, nikoli indukovaný porod po 36 hodinách po odtoku prasklé vody (a tedy nasazení antibiiotik...).
Uvítám kompletní informace i proto, že se mi dost brzy budou opět hodit...
 Daniela Jajtnerová 
  • 

Pravidelnost v odpovídání? 

(4.9.2003 16:23:23)
Vítám nové poradny,ale jsem zvědavá,jestli se opravdu podaří obnovit pravidelnost zodpovídání dotazů např.v poradně o kojení.Sleduji ji dost pravidelně a tázajících maminek je mi moc líto.Odpovědi se často nedočkají nebo když,tak s velikým zpožděním.Chápu,že toho má odpovídající primářka hodně,ale tak se neměla do poradny pouštět a nechat to jen na telef.či osob.dotazech na Laktační lize...
 Markéta Hašková, roční syn 
  • 

Raný se píše s jedním "n" 

(26.9.2003 20:25:15)
Nechci být zbytečně přemoudřelá, ale naše vynikající učitelka češtiny na základní škole (Marie Odvárková), které i teď po 20 letech od ukončení ZŠ věřím, nás učila, že raný ve významu časný se píše jen jedno "n". Ke kmeni "ran-" je totiž přiřazena koncovka -ý (příp. -á, -é), nikoli přípona -ný. Na rozdíl od ranní, kde je ke kmeni "ran-" přiřazena přípona -ní. Prosím, opravte to jak v názvu té poradny, tak i v jejím popisu.

Jinak za všechny poradny moc děkuji, sleduji je od doby, co se mi narodil syn (1 rok), a načerpala jsem z nich mnoho důležitých informací, rad i pohlazení po duši. Díky.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.