| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Když padne matka rodu

 Celkem 21 názorů.
 nika, 2 deti 
  • 

:) 

(15.8.2003 11:46:32)
mam podobny zazitok, podrobne nebudem rozpisovat, len synov vyrok, ked mal 4 roky a videl ma rano lezat na posteli: "A kto nam bude varit?" :)
 Ivka, dvě děti 
  • 

Panebože! 

(15.8.2003 11:50:14)
Panebože, já jenom doufám, že ze mně nikdy nebude takováto "nepostradatelná" matka rodu!!!!
 Helena,Evička+Alex 8/02 


Re: Panebože! 

(16.8.2003 11:59:25)
Ahoj Ivko,
já mám manžela, který je velmi schopný, nedělá mu žádné potíže postarat se o dvojčata (a to jsou jak z hadích ocásků), ale je to u nás tak jak píše Magda.Když mě postihla chřipka, tak jsem se z toho nejhoršího dokázala dostat během jednoho dne, když jsem si před dvouma měsícema strhla rohovky na obou očích, tak jsem se raději již druhý den snažila oči otevřít.Nevím, prostě mi přijde, že ženské jsou v tomto nějak odolnější.A taky mi vadí, že když jsem nemocná a neschopná čehokoliv, tak se nemůžu s těma čertiskama pomazlit a zařádit, takže se snažím, abych byla fit co nejdříve.
 Vladan 


Slepé střevo:-)) 

(15.8.2003 13:29:25)
Jako vždy článek od Magdy Silné nemá chybu. Když jsem v práci četl to upozornění na SLEPÉ STŘEVO!! (Nemoc, ne charakteristika osobnosti), tak jsem se tak odboural, že jsem skončil pod stolem. Ještě teď, když píšu tyto řádky, se hihňám jak patnáctka na rande. Ale jinak přes všechen humor, se kterým autorka tradičně podává své životní peripetie, musím říct, že ji upřímně lituju. Já jsem dostal na týden na starost synovce (10 let) a neteř (2 roky). Zodpovědně můžu prohlásit, že mateřská dovolená je spíš mateřské zaměstnání - s dovolenou to má málokdy co dělat (a to si umím péči o děti zorganizovat - malá se mnou dělá naprosto všechno a naprosto nadšeně (Vado, kýbík, koop, například, to mi oznamovala, že mi při vytírání podlahy převrhla kbelík. Protože jsem kliďas, tak jsme chvilku čvachtali ve vodě a ohromně si to užívali (ona v malých gumáčkách) a potom jsem ji postavil do dveří ať mi na přesýpacích hodinách stopne, za jak dlouho kuchyň vytřu).
 Zuzka 
  • 

uzdravení 

(15.8.2003 15:40:47)
Uzdravuješ se tak rychle ne jen proto že jsi máma ale že jsi mladá a máš dobrou imunitu. Hodně zdraví!
 Kristýna+Robík 


Re: uzdravení 

(15.8.2003 20:07:15)
Zuzko, dovolila bych si s tvým názorem polemizovat. Magda má pravdu. Dokud jsem neměla syna, byla jsem mladá, imunitu Luivacem posílenou a když přišla chřipka, angína či podobné návštěvy, týden jsem ležela. Od té doby co mám syna jsem se z horečky se zimnicí vyléčila za 24 hodin, ze střevní chřipky za 48 hodin a z angíny za 48 hodin. Vždy jsem si dovolila onemocnět počátkem víkendu, aby se moje máma (jsem single-mother) mohla postarat o Robíka a nemusela si brát na mě "paragraf". Takže není to jenotázka imunity, ale i vůle. Když prostě nemůžu být nemocná, tak se holt musím uzdravit rychleji.
Všem matkám přeji pevné zdraví!
 Daniela 
  • 

Re: Re: uzdravení 

(17.8.2003 0:33:27)
Ahoj Zuzka,
mam presne taku skusenost, ako popisuje Kristina.
 Chytrá 
  • 

Re: Re: uzdravení 

(19.8.2003 21:17:07)
Takže holky: my matky se musíme uzdravovat rychle, protože jsme nepostradatelné. No jo, a proč vlastně ti naši prezidenti jsou pořád takový marodný?
 Jana, dva synové 
  • 

Re: Re: uzdravení 

(21.8.2003 16:18:18)
Souhlas. Hodně záleží na vůli a ne tak na tom, jestli stůně žena nebo muž. Důkazem je můj muž, který podniká a velkou absenci v práci kvůli nemoci si nemůže dovolit, dokáže zvládnout chřibku také za jeden den nebo vůbec neulehne. Když jsme neměli děti, dokázali jsme si nemoce také důkladně procítit.
 Terreza 


Re: Re: uzdravení 

(21.8.2003 20:46:25)
No, něco na tom rychlouzdravování bude, a dokonce to funguje i na chlapy, když je nejhůř…Když po mém úrazu zůstala celá domácnost s dětmi na manželovi, „fungoval“ i přes střevní virózu a následnou chřipku, která by ho jinak skolila alespoň na 2 týdny ! Protože už měl ošetřovačku, nemusel k lékařce pro neschopenku, a vyléčil se pouhým Paralenem namísto obvyklých antibiotik s diagnózou Zánět dutin. Při mém týdenním pobytu v nemocnici zase úplně zapomněl, že je na něj asi leze angína, ač ho ještě 2 hodiny před odjezdem do nemocnice strašně bolelo v krku a určitě měl teplotu… Musím ho zkrátka pochválit. Alespoň ty největší zdravotní komplikace jsem si mohla v klidu odstonat… Však mi taky vždycky posílal do špitálu SMS typu: ALESPON SI TED TROCHU ODPOCINES… Znám i příjemnější způsoby odpočinku, než je leh na zádech se zlomeným obratlem nebo s kapačkou,ale uznejte - lepší, než drátem do voka..že jo…Akorát jste ochuzeni o ty bonbónky typu: „Jakpak se asi pouští ta sklokeramická deska na vaření ? Nemá to žádný čudlíky…“ a podobně… Další „odpočinek“ budu mít v lednu v porodnici :-))))
Ale jinak musím podotknout, že manžel je VELMI VELMI SCHOPNÝ, a že jsem ho víc unavuje totální nasazení v zaměstnání než v domácnost, což je u mě naopak… :-))))
 Janafa 


Počteníčko .-) 

(15.8.2003 16:38:02)
Kam se hrabe Betty MacDonaldová. Milý a jako vždy úsměvy vyvolávající článek ze života vystřižený. Magdo, díky, Tvoje počteníčko je vždycky balzám.
 Diny a čtyřlístek 


Opět jsem se pobavila:-) 

(16.8.2003 10:15:50)
Magdi, moc pěkný článek, jako Tvůj každý. Moc ráda Tě čtu, Rodinku jsem objevila před asi 3 měsíci, jeden den mě posedla dokonce Magdománie a všechny Tvé článečky jsem si stáhla a četla a četla:-)

Tvoje 3 holčičky jsou úžasné, moc hezky píšeš o manželovi, vůbec o vaší rodince. Já sama mám skoro 10-tiletou holčičku, teď se s manželem snažíme o další a hned nato bychom chtěli ještě jedno. No, já v koutku duše mám přáníčko, mít klidně rodinku ještě větší, ale to nesmím zatím před manžílkem říkat moc nahlas:-)))

Jako Vladana mě také odbourala hláška na lednici:-))) Myslím si, že smysl pro humor pomáhá i v těch nejneuvěřitelnějších situacích a vaše rodinka je toho důkazem.

Přeji krásný zbytek léta a těším se na další počteníčko od Tebe:-)

Diny
 Bez-inka 


To známe... 

(16.8.2003 22:19:56)
Jo, jak kdyby to bylo u nás. S nášupem navíc, protože manžel má sníženou imunytu a kdovícoještě, takže odpadává s prvním nemocným dítětem, nebo se mnou. A pak se starám o všechny, střevní chřipku minulý týden jsem měla 24hodin, a to večer, když mi zabral paralen, jsem cvičně uklidila tak, aby se dalo projít pokojem aspon napříč...Problém je, že těm svým mrnatům nevysvětlím, že je mi špatně...
 Libushe+3 


Re: To známe...stalo se mi to dnes 

(17.8.2003 5:38:27)
Taky me chytla chripka. Manzela jsem mela cely den v praci a tak pomoc nikde. A tak jsem pohodlny zivot meho syna vzala zkratka. Na venek se dnes nedostal. Na to ze mi trha toaletni papir, nakupni list, popisky na klavesnici jsem vubec nereagovala. Na to ze mlati dverma asi tak 10 minut jsem taky nereagovala. Asi si dnes uzil, protoze na nejake NE jsem se vubec nezmohla. Zasahovala jsem pouze v pripade urazu a to az mi letel po hlave z postele dolu. A jeste z toho mel srandu.Vecerni koupani bylo misto 30 minut jen 3 min. U myti zubu jsem se nenamahala s pouzitim zubni pasty a telo jsem mu namazala kremem jen z poloviny. Cisteni usi a nosu jsem vynechala.............vsak pro jednou neumre.
 ronniev 


Já nevím 

(20.8.2003 14:20:47)
Dobrodružství "silné rodiny" si čtu nadšeně - sama mám tři děti a tak občas řvu smíchy nahlas (stejně jako tady u "slepého střeva"....) Ale zarazily mě dvě věci. Zaprvé, nechápu, co je špatného na přístupu "nechceš jíst - nejez". Já to používám na všechny své děti a ani jedno není nezdravé a podvyživené. Když nemají chuť na snídani, však se víc najedí při obědě - nebo třeba při zítřejší večeři. A zadruhé - kdyby se můj manžel nedokázal postarat o naše děti v případě mé nemoci, nebo ostatně i přes víkend, kdy odjedu sama dělat něco, co baví jen mě (tj. třeba cvičit nebo zpívat), považovala bych to za osobní prohru. Samozřejmě nemůžu čekat, že bude dělat všechno jako já, ale na tom přece tak moc nezáleží.
Ronnie
 lenka, 35. týden 
  • 

Re: Já nevím 

(21.8.2003 18:57:45)
úplně souhlasím. ženský pocit nenahraditelnosti v domácnosti mi připadá vlastně sexistický. je to stejné, jako když chlap řekne: ženská za volantem! s manželem se v domácnosti střídáme podle toho, kdo má míň práce, a myslím, že se v pohodě podělíme i o péči o dítě. navíc přechozené chřipky nejsou hrdinství, ale nezodpovědnost. opravdu nejsem ráda, když například jedu v metru plném hrdinů, kteří přecházejí chřipku. přeju všem, aby se dokázaly zbavit pocitu nenahraditelnosti. lenka
 Bez-inka 


Re: Re: Hezká představa 

(23.8.2003 14:18:46)
Vzpomen si na tento článek až onemocníš vpřesně v okamžiku : kdy manžel má druhý den audit, babička je v nemocnici nebo u moře, druhá bydlí 200km daleko a nemáš třeba už jen jednoho prcka...
 Lenka, dcera 2 roky 
  • 

Re: Re: Já nevím 

(24.8.2003 16:28:24)
To je pěkný názor, ale v životě to je prostě jinak. Manžel, když jsem měla chřipku, byl v práci a když přišl z práce, tak zvládl taktak vykoupat dceru a do jedenácti vařil oběd na druhý den a potom hrozně naříkal, jak je upracovaný. Nakonec si vzal na mě OČR a byl pořád někde pryč. Takže jsem všechno musela stejně zvládnout sama, protože babičky jsou daleko. A jde to. Protože prcek vycítí, když je mámě zle. Vím, že člověk se může spolehnout sám na sebe. Ale musím přiznat, že jsem si často přála ať mě odvezou do nemocnice, kde bych mohla odpočívat v klidu.
 Yukona, 2 synove (12 a 16) 
  • 

dlouhodobe nemocna mama 

(26.11.2003 16:12:14)
to uzneje ze uz je problem....pri prvnim diteti mi konstatatovali nevylecitelnou nemoc....od te doby proste manzel prevzal skoro vsechno na sebe. kdyz jsem byla v nemocnici tak syna i kojil (vymackavala jsem si mleko, sestricky ho vozily na letiste a manzel si tam pro ne jezdil. Kdyz prisla moje kamaradka vydesena ze tam zustalo novorozene samo, manzel ho prave koupal a mel vsechno plne pod kontrolou, tak sla zase domu:). nemame babicku a nikoho z rodiny kdo by nam kdy pomohl. A tak zijeme, nekdy zvladam, nekdy nezvladam...a kdyz nezvladam, tak mne automaticky zastoupi manzel...umi (varit, starat se o domacnost, prebalovat deti (dnes uz to nastesti nepotrebujou). Kluci se taky snazi, jedny vanoce mi starsi upekl sam 17 druhu cukrovi..ja jsem mu z postele jenom diktovala co tam ma dat....proste moji chlapi zvladaji.....nastesti...protoze ja se uz nikdy neuzdravim.....
 Helena, dva kluci 
  • 

Re: Re: Já nevím 

(26.8.2003 10:06:34)
Ahoj, ale Magda nepsala, ze se manzel nepostaral, popisovala ze shora z postele JAK se postaral. Po svem, uprimne receno, typicky " chlapskem " zpusobu ! A ona to umi tak KRASNE popsat !!! Ja kdyz jsem mela salmonelu / cili jakekoliv vareni pro robatka zakazano / alespon ja jsem si to tak vylozila / jsem stonala v loznici pobliz zachoda a dolehaly ke mne jen uryvky pece . Jo jedna z nevyhod velkeho, velikeho domu... Hodne zdravi !!!Helena
 Ivana 
  • 

Re: Já nevím 

(30.5.2006 14:47:45)
Milá Ronnie,
to máš kliku. Můj nemůž se postaral o syna , ktrerému bylo 10 měsíců asi den, dva, když měnakazili jeho rodiče, takže jesm měla kolem 39°C a parádní zánět středního ucha v druhém, třetím měsíci těhotenství. Navrhl, že syna odveze k matce- babičce, která se chlubila, jak hlídala synovce , který brečel celou noc a pak mu nad ránem prasklo ucho a " byl klid" a at se nestarám. navrhla jsem, že se postará on nebo se sbalí a odejde k mamince, já jdu do nemocnice i se synem a podám žáodst o rozvod a syna minimálně a druhé dítě že neuvidí nikdy. Tehdy se postaral. pak už ne, přechodila jsem po dceřině půldŕoce mononuleozu. babičku k nám nemůž pozval, ale výsledek byl, že jsem nejen všechno dealal sama a navíc musel vyslechnout komenář jak si všechno komplikuju a ajak bych to měla dělat" Vydžela jsem dva dny a dále prohlásila, t jde k čertu. Posléze šel k čertu i nemůž a já sjem s puv´berťáky, kteří mi občas pomůžou- dcera občas pod tlakem- syn. pioklud je mi fakt blbě, lehnu si a snažím se z toho dostat. většinou se léčím po večerech, odpolednách a v práci čajem za stolem. ... jen, že aby se manžel postaral a dobře postaral není tak vyjimečné. Nemůž se šTastně oženil a má další dítě- to pro ty, které mají rády šťastný konec.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.