| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Já mám v Brně tři domy, až je koupím, budou mý 1.

 Celkem 12 názorů.
 Martina, Honzík 3,5 roku 
  • 

Znám, znám... 

(18.7.2003 8:51:29)
...Takhle my totiž už rok "stavíme".
Tzn. parcela je, ale nějak zlenivěl projektant a projekt ne a ne dodat. Na poslední hrozbu pokutou ještě nereagoval...asi je na dovolené...zasloužené :-(
No a mimi bude v únoru, to bude legrace.
 Alena (2 kluci) 
  • 

Dojíždění je "krásná" věc 

(18.7.2003 9:28:57)
Já už podobně jako ty pendluju šestý,no,teď po prázdninách začnu sedmý rok.Ještě jsem z toho nezcvokla,ale občas se tomu divím.Ale už začínám vidět konec (kluci už vyrostli,tak začínají jezdit sami) a už mi zbývá jen cesta do práce a z práce (cca 2 hodiny denně).Jenže už jsem se přichytila při hříšné myšlence?Co já budu s takovim množstvim volného času dělat?
 Žaneta 
  • 

Něco mi to připomíná... 

(18.7.2003 9:29:36)
...akorát máme velký dům v děsné řiti (na trvalé bydlení je tu nepříliš podnětné prostředí, k rekreaci je moc velký). Nezbylo než dítěti vydobýt individuální přístup v místní škole a neustále na tom pracovat :-).Chodí do školy už třetí rok, mnoho z jeho "problematičnosti" vyřešil prostý lidský vývoj, u toho ostatního olámal ostny čas - všichni zúčastnění si zvykli, že to dítě prostě takové je. Dnes už vím, že děti jsou tady "doma" a šťastné, takže jsem se (nerada!)smířila s doživotním dojížděním dospělých do práce a dětí do pokročilejších škol.Autobus jezdí jeden ráno pryč a odpoledne jeden zpátky, takže 2 auta a 2 řidičáky jsou podmínkou k životu asi jako voda :-).
Přeju, ať se vám podaří dobře prodat a ješte lépe koupit!
 Eva, 2 kluci 
  • 

Ano... vím co to je... 

(18.7.2003 20:50:44)
S přítelem jsme se rozhodli koupit domek - také v Žebětíně.. za 3 týdny to bude rok co jsme se domluvili s majitelem na koupi jeho domku. Nabízeli jsme peníze okamžitě.. a on NIC !!! Vždy nabídl termín ke kterému se vystěhuje.. nic. Došlo i na soud - tedy - přestupkové řízení či co.. vyhráli jsme ho.. a stále NIC!!! Samé termíny, lhůty, čekání a čekání.. Starší syn má domluvenou školu - ve staré už rok vědí, že se bude stěhovat.. a NIC. Já s dětmi bydlím ve východních čechách.. přítel v Brně - dost velká vzdálenost na to, abychom se mohli vidět tak jak bychom si to přáli. Nervy..nervy..čekání.. je mi z toho hrozně. Koncem tohoto měsíce končí další lhůta, tak uvidím. To už je ale asi osmý termín. Šílím - stihneme to do začátku školního roku? Ráda bych aby syn začal ročník už v nové škole a nemusel přecházet "za chodu". V Brně to nezná - vše bude pro něj (a vlastně i pro mě) nové.
Nechápu co tím stávající majitel sleduje. Proč se dějí takové věci?
 Zlatka,děti 16 a 5 
  • 

To znám 

(20.7.2003 23:02:57)
my jsme ve fázi,kdy jsme po dvou letech koupili a opravujeme.Snad se na podzim budeme stěhovat.Byly to nervy a poslední tip jsme dostali od sousedky manželových rodičů.Zjistili jsme,že spousta pro nás vhodných věcí prostě nebyla a realitky jsou taky někdy divné.Hodně stěstí vám všem.
 Beata, synové 5 a 2, dcera 1rok 
  • 

ještě pridat tchýni 

(21.7.2003 21:34:20)
Když jsme se nastěhovali prěd svatbou do domu tchyně a tchána, mělo to být na chvilku. Vztahy byly celkem ucházející, problémy nastaly s narozením dětí. Ačkoliv se skutečně snažím o jakés takés soužití hlavně v zájmu dětí,jejich přístup i chování jsou nepřijatelné. Bohužel tím nejvíc trpí děti a já. Muž je pořád v práci. Situaci se snažíme řešit, už jsme objeli snad 20domů. O našem generačním martýriu by se už dala napsat knížka.
 Beata, synové 5 a 2, dcera 1rok 
  • 

ještě pridat tchýni 

(21.7.2003 21:34:27)
Když jsme se nastěhovali prěd svatbou do domu tchyně a tchána, mělo to být na chvilku. Vztahy byly celkem ucházející, problémy nastaly s narozením dětí. Ačkoliv se skutečně snažím o jakés takés soužití hlavně v zájmu dětí,jejich přístup i chování jsou nepřijatelné. Bohužel tím nejvíc trpí děti a já. Muž je pořád v práci. Situaci se snažíme řešit, už jsme objeli snad 20domů. O našem generačním martýriu by se už dala napsat knížka.
 Kik+3 


To je přesný 

(30.7.2003 15:25:33)
Tohle taky znám. Už od ledna (!) prodáváme barák po babičce, furt tam lezou lidi a furt jen remcají, ti by chtěli tohle a tamto, prostě hledají vši... už z nich máme deprese a pořád nic:-(
Přeju hodně štěstí při rekonstrukci.
 Zdena, bez dětí (zatím) 
  • 

taky prodáváme... 

(10.8.2003 21:01:39)
S přítelem žijeme u jeho rodičů a od března prodáváme chatu, za kterou bychom mohli snad! konečně! bydlet. Už tam bylo snad 50 zájemců a docela hodně z nich už to "kupovalo". Jenže: Jeden si to rozmyslel, druhý že by nedostal hypotéku, třetí vlastně asi koupí něco jiného...A to všichni v předvečer podepisování smlouvy. Už nevím, co by pomohlo. A, upřímně řečeno, je to fakt pěknej domek u Prahy! A přitom se v okolí prodávají takový barabizny. No, nejsem asi moc schopnej obchodník(a taky mi už z toho hrabe). Ale každopádně dík za podobnej příběh (to se mi ulevilo!)
 sylvaina 


Re: taky prodáváme... 

(11.8.2003 19:32:56)
Ahoj Zdeno, my jsme pro změnu prodávali byt v Praze. Trvalo to čtyři měsíce a už jsem z toho propadala do beznaděje. Ale je to za námi. On ten správný kupec nakonec přijde, uvidíš.
 Sylvie 
  • 

Re: Re: taky prodáváme... 

(11.8.2003 20:16:20)
co prodávat byt... To je nic proti přestavbě ruiny, na kterou už je potřeba stavební povolení :o( Hasiči řeknou: schody zbourat a postavit nový, jinak nedostanete stavební povolení! Památkáři řeknou: Schody v každém případě nechat, jinak nedostanete stavební povolení! :o( Načež uplynou dva měsíce, než se mezi sebou dohodnou, jestli je důležitější bezpečnost nebo (pochybná) minulost... A tak to jde jedno za druhým - silničáři nám nechtěj dovolit napojit se na přípojku plynu, leda by jsme se ke stávajícím rozvodům pod silnicí podvrtali třeba vzduchem, hygienici nechtěj povolit obnovení okna v pokoji, protože sousedi na barák v minulosti přistavěli cosi, co dnes odporuje snad veškerým platným normám a i když okno postavíme, nesmí být otevírací, a protože JEJICH barák už je řádně užíván, tak NÁM se prostě všechno zakáže, archeologové hlídaj každý kopnutí u baráku a já se už preventivně děsím, jen je vidím sbírat z hromady nějaké střepy... Všichni vědí, že zákony, vyhlášky a normy stejně dodržovat nebudeme, protože jinak by nebylo možné barák opravit a nechat ho spadnout taky nemůžeme, neb je částečně památkově chráněný, ale každý stavební řízení natahuje, jak jen to jde :o(
 Jana 


Re: Re: taky prodáváme... 

(11.8.2003 20:38:50)
Coze? Jenom čtyři měsíce?? :o) Kupovala jsem byt, pronajímala, vyměňovala... a mé zkušenosti s realitními agenturami, s agenty atd, by taky vydaly na dlouhý článek a možná i na nějaké to trestní oznámení.
Neustálé nabízení bytů, které byly prodané v ještě před tím, než jsem si je jela prohlédnout, kupní smlouva na byt, na které nebyl podepsaný skutečný majitel bytu (realitku ani nenapadlo si to ověřit), makléřka, která na každou schůzku přišla namazaná... jo, jo, jo, trh s nemovitostmi je džungle.
J.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.