| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Z deníku maminy

 Celkem 20 názorů.
 Radka, zatím bez miminka 
  • 

Krása 

(13.6.2003 12:26:31)
Ahojky, moc jsi mě potěšila a i pobavila tak hezky napsaným článkem. Je hezké vidět, že někde existuje taková velká a šťastná rodinka. Gratuluju k budoucímu miminku a přeju mu a Tobě hodně zdraví a další nové a krásné zážitky !!!
 Mersi, Miška a Lea 


Re: Krása 

(13.6.2003 15:05:27)
Blahoželám aj keď obdivujem.
Ak sa budeš chcieť vykecať tak závitaj do diskusie medzi tehulky, radi ťa uvidíme: http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep.asp?z_podkategorie=no&id=418
 Meta 
  • 

Krásný článek 

(13.6.2003 14:07:15)
Děkuji, nádherně jsem si početla.
Je zajímavé, že u nás v ZUŠ nejenomže nemají přípravku, ale už u zápisu jsme si museli vybrat nástroj, aniž bychom se dozvěděli, jaké jsou možnosti. Ale protože Vojtík hrál už dva roky ve školce na flétničku, logicky jsme chtěli pokračovat. Jen mám strach, že ho později bude pan učitel nutit do trubky, neboť má malý žesťový orchestr
a mě se trubka tak nelíbí...:))
A k miminku gratuluji, ať prospívá!!!
 Láďa 
  • 

Re: Krásný článek 

(14.6.2003 2:12:55)
Terezko,
blahopřeju k miminku! Přeju Vám, ať se vše daří! Ať vše zvládáte! Stálé zdraví a co největší spokojenost a štěstíčko pro Vás a všechna Vaše sluníčka!
 Jana 
  • 

Dětí jako smetí:-) 

(14.6.2003 18:17:09)
Terezo,taky uvažujeme o 4 dítěti,okolí se tváří asi takhle:


ale to nás neodradí a tobě přejeme krásné těhotenství.
 Hanka, dcera 3 roky 
  • 

Pro Metu 

(14.6.2003 18:32:08)
Terezo, díky za hezký článek a přeju všechno dobré pro tebe i pro děti. Meto: je divné, že vaše ZUŠ nemá přípravku, tam právě mají děti možnost si hru na různé nástroje vyzkoušet a učitelé poznají a mohou doporučit, na jaký nástroj by se dítě nejlépe hodilo. Jestli ale nechcete hrát na trubku, nikdo vás nemůže nutit, z flétničky se dá pokračovat třeba na klarinetu nebo na příčné flétně, může být i hoboj nebo saxofon. Mějte se krásně a pevné nervy při počátečním muzicírování přeje H.
 Miška, 3 děti 


Re: Pro Metu 

(14.6.2003 18:44:40)
Naše LŠU bere děti už od tří let. Moje mrně chodí od 3,5 roku do pěveckého sboru Broučci a teď dokonce zpívali na mezinárodní soutěži pěveckých sborů. Má čtyři roky a od září nastupuje ještě na flétničku a do angličtiny.
 Martina 


Re: Re: Pro Metu 

(14.6.2003 22:51:55)
Misko nic ve zlym ale ve ctyrech letech sbor, fletnicka, anglictina...nemelo by si ditko v tomhle veku jeste spis trochu vic hrat?;-)
 Henri Ani/Toni/Šíša/Miki 


Re: Re: Re: Pro Metu 

(15.6.2003 0:12:28)
Proč ne? Samozřejmě, taky nic ve zlým, ale když to dítě baví a nechodí tam jen pro klid a uspokojení neuspokojených tužeb rodičů ...
Já už se moc těším až dám Aničku na balet, pokud jí to bude bavit, budu moc šťastná, když ne, tak se nedá nic dělat, ale myslím, že uspěju, protože je hrozně obratná a energie má až moc a hopsání by jí bavit mohlo.
Balet sice připadá manželovi jako děsná snobárna, on by nejraději hnal všechny děti na atletiku nebo holky v lepším případě na gymnastiku a to zase mě připadá jako úmorná dřina. V baletu je nádherná elegance, dítě se naučí pozorovat své tělo, poslouchat a prožívat muziku a ne s sebou jen švihat o žíněnku. Asi máme taky o čem přemýšlet. Ještě že máme tak tři roky čas :-).

Terrezo, dověděla jsem se zprostředkovaně, že jsi přece jen těhotná, teď jsem si i přečetla, jsem ráda, že máš radost, dělala jsi si starosti, ale bude to dobrý, máš skvělého muže, jak jsi psala, zvládnete to a už se těším na další pokračování :-)
 Miška, 3 děti 


Re: Re: Re: Pro Metu 

(15.6.2003 6:51:54)
Martino, předpokládám, že nevíš o co se jedná. Asi ti to připadá, že tyto kroužky jsou pro děti nějak náročné na učení. Ale není to pravda. Ve flétničce se děti prý za ten rok naučí jen pár tónů, hlavně malují a učí se hrou. Do angličtiny si taky má hlavně přinést pastelky. Co na tom, že se naučí pár slovíček, hlavně, že se seznámí s tím, že nějaká angličtina existuje a že je jiná, než naše řeč. Kroužky trvají jen hodinku, takže to teď budou tři hodinky za týden, ovšem hodinu denně. A angličtina a flétnička bude v době školky, takže ji vezmu na hodinu ze školky. Máme to všechno při ruce. Nedávno mi malá řekla, že jsem měla skvělý nápad, že jsem ji přihlásila do zpěvu. Jak psala Milada - mrně je strašně šikovné - zná spoustu písniček, má úžasnou paměť, umí krásně mluvit vč. obávaného Ř. Je hodně zvídavá - doma se sama učí písmenka a čísla.... Ale já ji do ničeho samozřejmě nenutím. Pokud ji něco z toho nebude bavit, prostě ji odhlásím.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Pro Metu 

(15.6.2003 10:49:37)
Ahoj Martino,
souhlasím s holkama, kroužky pro malé děti jsou spíš "škola hrou", můj syn chodil od 4 let do sboru ZUŠ a na angličtinu, od pěti začal chodit na přípravku ZUŠ, karate a pokračoval v angličtině, neřekla bych, že by toho na něj bylo moc. Dneska je ve třetí třídě na ZŠ s rozšířenou výukou jazyků a třetím rokem hraje na klavír, karate už ho nebaví, tak jsme ho odhlásili.
Řekla bych, že se vyplatí začít s kroužkama brzy, dvouletá dcera doma pořád tancuje, tak už jí vybírám nějaký pohybový kroužek na příští rok:o), zatím chodíme na plavání batolat.

E.
 Martina 


Re: Re: Re: Re: Pro Metu 

(15.6.2003 13:06:39)
I my chodime na plavani batolat uz od 4 mesicu. Samozrejme uz taky mame predstavu co by se nam libilo aby Matej delal. Mela jsme ale spis predstavu zacit se zacatkem skolni dochazky. Do skolky bych ho taky chtela dat takze treba Anglictina jako soucast "vyuky" ve skolce urcite neni nic spatneho. Vic bych vam rekla tak za 2,5 roku...;-)
 Martina 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro Metu 

(15.6.2003 13:15:46)
Od tech 4 mesicu to samozrejme bylo plavani kojencu, to jen pro rejpaly:-))
 Terreza 


Re: Pro Metu 

(14.6.2003 21:32:28)
Děkuju za pochvaly :-)))
S tou ZUŠkou řekla bych že záleží na tom, v kolika letech dítko přihlašuješ... Pokud je mu třeba už 7 a více, nejde do přípravky, ale rovnou na nástroj. A té trubky bych se tak nebála :-))) U nás nabízejí jako pokračování příčnou flétnu (na tu bych sama chtěla umět), klarinet, trubku, lesní roh a taky saxofon...

Terr.
 Karca 1 


diky za hezke cteni 

(15.6.2003 15:26:06)
Moc pekne Terrezo. Zavidim ti 4 deti!!! Ale jak to prosimte delate? Moc bych si prala hodne deti, ale mam jedno a preve si lameme hlavy jak zvladnout druhe, abychom byli vsichni v pohode a vse zvladali.
Mas nejakou radu?
 Hanka, dcera 3 roky 
  • 

Pro Mišku 

(15.6.2003 17:07:53)
Miško, ty kroužky pro předškolní děti jsou samozřejmě vedeny formou hry, pokud je jimi dcera nadšená, vůbec bych se toho nebála. Ony ty naše ratolesti vnímají možná víc, než my si myslíme a to, co se teď naučí, se jí určitě bude jednou hodit. To, jak se jí teď věnujete, se vám jednou vrátí. H.
 Miška, 3 děti 


Re: Pro Mišku 

(15.6.2003 17:11:32)
Hani, to já moc dobře vím. Už totiž nechci udělat tu chybu, jako u svých kluků, že nebudu své dítě k ničemu vést. Vím, že musím vést dítě k tomu, aby je něco bavilo, aby samo přišlo na to, co je baví. Protože takovými aktivitami se dá mnohému špatnému předejít v době dospívání...
 Hanka, dcera 3 roky 
  • 

Re: Re: Pro Mišku 

(16.6.2003 14:23:08)
Přesně tak. Ráda bych vedla dceru k hudbě, od malička jí zpívám, ona ráda zpívá a tancuje, dokonce vydrží poslouchat delší dobu muziku /přiměřenou jejímu věku/. Prostě poznám, že má o hudbu zájem a že je muzikální - zpívá od necelých dvou let a teď už celkem čistě. Přemýšlím o dětském sborečku ve školce, kde berou děti od 4 let.Na druhou stranu zatím vůbec nemá zájem o kreslení, prostě jí to nebaví, neustále někam odbíhá k jiné "práci". Děti nám zkrátka samy ukáží, k čemu vztah mají a k čemu ne a naší povinností je rozvíjet je v tom, k čemu tíhnou. Navíc si stejně jako ty říkám, že až bude větší a bude mít něco, co ji baví, nebude vyvádět hlouposti. Snad. Zdraví H.
 Terreza 


Re: diky za hezke cteni 

(15.6.2003 21:11:54)
Karo - stará moudrost: největší šok je z žádného dítěte na první, druhej (menší) šok z druhého na třetí, a ty ostaní už se "ztrácej v davu" :-)))))

Já měla Štěpku s Péťou rok po sobě, takže jsou to opravdu skoro/dvojčata a dá se s nima jednat jako s dvouhlavým drakem :-))))
Anežka bude s tím "čekátkem" o rok a půl, takže to bude pak asi podobné...

Upřímně řečeno - spoléhám na manžela a na tchýni s tchánem... Vycházím s nimi dobře a oni se radují ze svých vnoučátek - ty první, jak víš, mám z prvního manželství, takže tu největší piplačku s nima prošvihli a Anežkou jsou správně prarodičovsky nadšeni...

TErreza
 Karca 1 


Re: Re: diky za hezke cteni 

(15.6.2003 21:23:02)
Jo tak ja na manzela moc spolehat nemuzu, (a u me tchan s tchyni - ne dekuji nechci), babicka daleko...ted me ale napada hi, hi, hi ...ze bych si ty deti taky mohla poridit s ruznymi muzi, a to by se pak ta prace trochu rozptylila do okoli ;O))))))) ne ted si fakt delam srandu, muz by mi to asi nedovolil, ha, ha, ha.
Tak mu nezbyva nez trpet a mit hodne deti (on ma dve z minula), takze obcas je nas FAKT HODNE, ale me to nestaci jen tak nekdy, vis...

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.