| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Víme, co je integrace? 1.

 Celkem 6 názorů.
 Martina, Honzík 3 roky 
  • 

Moc bych si to přála 

(18.4.2003 12:54:23)
Moc bych si přála, aby Honzík chodil do školky se všemi dětmi - běžnými i postiženými. Pak by mu totiž přišlo i v dospělosti NORMÁLNÍ, že má kolem sebe takové i makové lidi.
A že by na něj bylo méně času? To je už úplně v pořádku - věděl by, že takové děti prostě potřebují víc péče a opět by to pro něj bylo SPRÁVNĚ.
Předpokládám totiž, že do takové integrace se pouští jen ty učitelky, které na to mají chuť, tak to bych už vůbec vítala, tak ta by jim to určitě vysvětlila.
 Martina, Honzík 3 roky 
  • 

Re: Moc bych si to přála 

(18.4.2003 12:56:51)
Omlouvám se zakrkolomnou stavbu vět - peču beránky a uspávám a píšu...:-)
 Radana ,2 kluci 
  • 

Integrace dítěte po vážném onemocnění ve škole 

(24.4.2003 15:23:15)
Už jsem si jednou vylévala srdce ohledně integrace dítěte po prodělané vážné chorobě ve škole.Snad každý pochopí,že dítě slepé nevidí,hluché neslyší a plegické nechodí.Ale představte si dítě,na kterém vlastně dohromady nic není poznat.Je pravda trochu drobnější,má málo vlasů,pomaleji mluví,ale diagnózu,která by ho jednoznačně zaškatulkovala do kategorie,na kterou je nutné brát ohled,tu prostě nemá.Takže paní učitelka ho bere jako někoho, kdo prodělal angínu,možná trošku silnější,ale vlastně angínu.Jenomže to nebyla angína,ale zhoubný mozkový nádor.Operace,chemoterapie a radioterapie zcela mimořádné brizance.Chlapec měl ohromné štěstí,že tento šílený proces přestál jen s výše uvedenými vnějšími příznaky.Ale já stále pozoruji,že dva roky po léčbě dobíhá proces rekonvalescence.Přesto,když nastoupil do školy(4 měsíce po terapii),byl brán jako téměř zdravý a jeho neúspěchy nakonec vedly k tomu,že byl opět traumatizován,tentokrát opakováním ročníku.Ten opakovaný ročník nyní dokončuje(3.třída) a já vidím,že teprve nyní se srovnává.Co jsme ale měli dělat předchozí dva roky?Nechodit do školy?Vzdělávat se doma?Je jasné,že první rok po terapii
by byla slabota v každém směru,ať by byl vyučujícím sám Komenský-zeslabení nervové soustavy-jinak to nemohu charakterizovat-prostě neumožňovalo,aby Filip dosahoval stejného výkonu,jako jeho spolužáci.Přesto k tomu byl neustále nucen a ani v PPP nikdo nepraštil do stolu a neřekl,tak pr,tohle dítě musí mít zvláštní režim,ono se časem dotáhne,ale trpělivost je nutná.Opakování ročníku sice Filipovi pomohlo-nová paní učitelka a větší odstup od terapie učinily svoje-ale stále se ptám co s dětmi,které nemají smyslovou,motorickou nebo mentální vadu,případně nějakou formu poruchy učení,jsou ale po mimořádně těžkém onemocnění,ze kterého se vzpamatovávají třeba několik let...
 Bára, dvě předškolní děti 
  • 

Potřeba změn 

(28.4.2003 11:06:55)
Všechny rodiče, kteří se potýkají nejen s postižením či nemocí svého dítěte, ale i se školními institucemi obdivuji a držím jim palce. Já sama mám děti zdravé, ale velmi bych uvítala, kdyby se ve školce či škole setkávali s dětmi jakkoli hendikepovanými. Jsem přesvědčena, že by to bylo ku prospěchu všem. Je důležité, aby si uvědomily, že je normální být "jiný". V tomto ohledu má české školství opravdu rezervy. Proto prosím: rodiče dětí s postižením vytrvejte ve svém úsilí!
 majda - studentka 
  • 

Re: Potřeba změn 

(28.4.2003 11:40:50)
Milá Báro,
děkuji vám za váš báječný přístup. O integraci se intenzivně zajímám a až teprve poslední dobou zjišťuji, jak je těžké setkat se s někým, kdo vám podá pomocnou ruku jen kvůli tomu, že chcete udělat něco proto, aby se o integraci více vědělo, více mluvilo, aby rodiče zdravých dětí věděli, že je svým postižením dítě nijak nenakazí, že má stejnou potřebu lásky a pochopení jako kdokoli jiný. proto si velmi cením toho, jak se na tuto problematiku díváte vy a můžu jen říct : "víc takových maminek !!!"
 Hanisek 


Pomoc 

(24.10.2003 21:21:14)
Já sama mám 2 zdravé děti, ale ráda bych pomohla své kamarádce Olině, které se nedávno narodila holčička s DS. Bohužel jsem já ani ona zatím nenašla podrobnější informace o tomto postižení, prosím o radu někoho s takovým prckem. Uvítala bych veškeré informace, adresy spacializovaných pracovišť. Děkuji Hanka

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.