| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kojení tlumí u novorozenců pocit bolesti

 Celkem 5 názorů.
 DáMa 
  • 

Re: Kojení dítěte při odběru krve ??- v ČR zcela jistě nereálné 

(21.4.2003 17:17:15)
My to bohužel nezkusili u odběru, ale funguje to u nás pro očkování včetně alergologických testů. Jinak jsme stejně vždycky kojili hned po výkonu.
 Zany 


Kojením proti bolesti 

(14.4.2003 10:09:13)
To je sice moc hezké zjištění a třeba opravdu v praxi i funguje. Ale neumím si představit, že řeknu své lékařce, že až budou příště syna nabírat, tak ho přitom budu kojit.
 Vladan 


které faktory způsobovaly menší bolest:-)) 

(14.4.2003 15:27:59)
No, vidím, že lékařské týmy mají v praxi malou použitelnost. Většina lidí ví, že na bolest "zapomene" pokud je přebita jiným pocitem. A jistě mi maminky potvrdí, že kojení JE pro dítě příjemný zážitek - navíc se tím uklidní i matka a klid se přenáší na dítě. Dítě, které je kojeno, se prostě soustředí na kojení. To, které je pouze v náručí utěšováno matkou, očekává nějaký nepříjemný zážitek, protože to "vycítí".
Je to pouze můj subjektivní názor, ale vím, že když švagrová moji neteř kojila, mohl si s ní člověk dělat, co chtěl (s neteří, samozřejmě). Dokonce jí jeden pokrokový lékař dovolil kojit při píchání uší.
 LaD 2002 


Kojením proti bolesti nebo stresu? 

(14.4.2003 17:54:39)
Možná jsem úplně mimo (kojila jsem krátce,ale zato na odběru jsme byli už 3x),ale samotné odebírání krve mi nepřipadá jako bolestivé (ani ten jeden malinký vpich) ve srovnání se stresem dítěte,které pevně držíte spolu s doktorkou a sestrou a ono má strach co se bude dít. A při kojení dítě ve stresu rozhodně není...
 Sylvie 


Re: Kojením proti bolesti nebo stresu? 

(14.4.2003 18:37:39)
Přesně to jsem chtěla napsat :o) VErunce na píchání taky vždycky nejvíc vadilo to pevné sevření (stres z očekáváného?). Když jsem doktorce vysvětlila, že moje (tehdy) rok a půl staré dítě řve kvůli objetí a nechaly jsme ji jenom ležet na lůžku aniž bychom jí jakkoli omezovali v pohybu, tak se nechala píchnout a ani nemukla. Ještě sledovala, co že se to s její ručičkou děje :o) Je to sice o nervy (aby necukla a zbytečně se neporanila o jehlu), ale vychází to...

S.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.