| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dovolte dětem, aby byly dětmi

 Celkem 20 názorů.
 Sosan 
  • 

Zprávy jako přehled katastrof 

(10.4.2002 12:47:10)
Možná jsem sám také ještě dítětem, ale nehodlám si ničit nejhezčí část dne, když se konečně večer vrátím domů k rodině a mám chvíli volného času sledováním přehledu katastrof, které se mne buď netýkají nebo proti nim stejně nic nemohu dělat. A o čem jiném televizní zprávy jsou? To důležité si přece ráno přečtu na Neviditelném psu.
 Míra & spol 


Re: Zprávy jako přehled katastrof 

(11.4.2002 10:52:49)
"se ví a ušetřim čas, protože je to v pracovní době....
 Anička (dva kluci 5 let a 3 měsíce) 
  • 

Re: Zprávy jako přehled katastrof 

(27.4.2005 9:40:03)
To je pravda. My jsme televizi vůbec nepořizovali a zdárně žijeme už 8 let bez ní a vůbec nám nechybí. Náš starší pak sice když někde televizi viděl, tak od ní nemohl odtrhnout oči, protože ho ta krabice s hýbajícíma se obrázkama fascinovala. Nakonec jsme to vyřešili videem, kde máme stoprocentní kontrolu nad tím, na co bude koukat. V době nemoci jsou tv pohádky a přírodopisné filmy vhodný prostředek, který ho udrží v klidu. Snažíme se mu tak pečlivým výběrem doplňovat televizní "vzdělání", aby mezi se mezi kamárády ve školce necítil vyautován. Svůj účel to plní a co víc, není tak jeho dětský svět ani ovlivněn proudem reklam.
 Anička Hubert 


Re: Zprávy jako přehled katastrof 

(27.4.2005 9:41:04)
To je pravda. My jsme televizi vůbec nepořizovali a zdárně žijeme už 8 let bez ní a vůbec nám nechybí. Náš starší pak sice když někde televizi viděl, tak od ní nemohl odtrhnout oči, protože ho ta krabice s hýbajícíma se obrázkama fascinovala. Nakonec jsme to vyřešili videem, kde máme stoprocentní kontrolu nad tím, na co bude koukat. V době nemoci jsou tv pohádky a přírodopisné filmy vhodný prostředek, který ho udrží v klidu. Snažíme se mu tak pečlivým výběrem doplňovat televizní "vzdělání", aby mezi se mezi kamárády ve školce necítil vyautován. Svůj účel to plní a co víc, není tak jeho dětský svět ani ovlivněn proudem reklam.
 erzet 


Re: Re: Zprávy jako přehled katastrof 

(28.4.2005 16:59:30)
anicka:
a co je spatneho na reklamach?nejake krvaky, nektere dost drsne kriminalky odpoledne,pohadky o robotech a zabijeni taky nic moc,ale reklamy.nas syn ma 20 mesicu a jen co slysi znelku reklamy vseho necha bezi se divat.reklama patri do dnesnej doby,to ci sa nou nekdo necha ovlyvnit nebo ne je druha vec,ja reklamy taky zboznuji,divam se na z pohledu umeleckeho.niekedy je az zarazajuce aku reklamu dokazu vymysliet trebars na banku.je to velky kreativizmus.
 MirkaEyrová 


Re: Re: Re: Zprávy jako přehled katastrof 

(6.5.2005 19:28:21)
Erzet, jenže malé děti (dvacetiměsíční batole!!!) nejsou schopné vnímat reklamu jako výmysl dospělých, kterým jde "jen" o peníze - oni ji berou jako pravdu. Takže když osmiletá holčička v reklamě rozbije panenkou okno auta a ukradne sušenku, přebere si z toho, že je zcela normální rozbíjet věci a krást. Pak už bude jen kdo z koho - bude-li věřit mámě, že se nekrade, anebo lidem v televizi, že se krást smí. A tak je to se vším. I já, ačkoliv je mi přes třicet a od reklamy se odtahuju co nejdál, jsem reklamami a televizí totálně zblblá - taky mám mindrák, že na 165 cm výšky mám výrazně nad 50 kg - a co teprve deseti, dvanáctileté holčiny? Třeba moje nejstarší neteř - od malička je hubená jak lunt. Přesto ve svých deseti, jedenácti letech byla zamindrákovaná a měla pocit, že je tlustá a nesmí jíst.
Nemůžeš od batolete čekat, že bude brát reklamu jako "zajímavý teoretický experiment" - ono tomu bude věřit - a taky bude věřit (aspoň po nějakou Tobě dost nepříjemnou dobu), že jediná zdravá forma mléka je (teď nevím, na co ta reklama je, možná Kinderčokoláda).
M.
 Šárka Volná 
  • 

Prohlédnutí 

(5.5.2002 21:04:39)
Tohle je opravdu veliký problém většiny rodičů. Jejich záchytným bodem je - teď musím uvařit, uklidit,..., ale ve většině případů je to o tom, jak se ne věnovat svému vlastnímu dítěti!!!!! Teď jsou tu s námi děti, za chvíli z nich budou dospělí a my tu jejich jedinečnost už víckrát neprožijeme!!!
 Milli 


souhlasím 

(26.4.2005 12:11:14)
spousta rodičů moc pracuje a proto nemá čas, ale taky je spousta rodičů co čas mají a dětem se stejně nevěnují
nechápu ani jedny ani druhé
na zprávy nekoukám a pracuji tak akorát a většinu času trávím s mojí dcerou (3), ale ne že bych jí dělala program, prostě jsme spolu a děláme co nás napadne, někdy jen tak ležíme v objetí, někdy řádíme jak šílený a je to děsná prča......
 Hana Zurkova, 2 deti (4 a 2 roky) 
  • 

STESTICKA 

(6.5.2006 21:31:27)
Taky nasim raubirum dovoluji a umoznuji poznavat svet vsemi moznymi i nemoznymi zpusoby. Sice je potom vice prace s uklidem a cistenim deti i okoli, jsem vsak preci jen nadsena jejich uspokojenim, kdyz sleduji, s jakym zajmem a nasazenim mohou tvorive experimentovat.
Jinak hru jim moc neorganizuji, behem dne si stihnu udelat vsechny domaci prace a deti si v me blizkosti hraji, pracuji, zkoumaji, nebo se se mnou zapojuji do beznych cinnosti jako je vareni, zehleni, prani, myti auta, zalevani kvetin, luxovani, uklizeni nadobi, myti umyvadla, stirani podlahy, peceni, atd.
Chce to nekdy jen trochu vic posilit nervy, ale verim tomu, ze je to pro me deti ta nejlepsi zkusenost do zivota.
 veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03 
  • 

co je lepší? 

(6.5.2006 22:35:29)
Mám dotaz. Co je , podle vás, pro děti (asi tak do 7 let) lepší?
1) Maminka, která nevydělá moc peněz, případně žádné, ale věnuje se dětem. Chodí s nimi ven, do cvičení, do angličtiny, čte jim, ví o jejich radostech i starostech, protože na ně má čas a sílu
Děti se ale nedostanou k moři, nemají drahé hračky, ví, že se platí peníze za vodu, elektřinu,...
2) Maminka, která chodí do práce, přijde domů ve 4, vyzvedne si děti od babičky nebo ze školky, nemá na ně moc času ani sil, někdy ani náladu
Ale mohou každý rok k moři, mají hromady hraček, netuší, že se má hospodařit s penězi, nedostanou se přes týden jinam, než do školky

Samozřejmě předpokládám, že tatínek má plat takový, aby rodinu uživil, ale nezaplatí už třeba právě tu dovolenou, taková ta hranice únosnosti.

Děkuji za názory
Veronika
 10.5Libik12 


Re: co je lepší? 

(6.5.2006 22:58:14)
Dobré a špatné maminky se neměří počtem hodin strávenými s miminky, ty nám formulací té otázky naabízíš správnou odpoveď - chudé dítě opečované dobrou maminkou 24 hodin denně. Kéž by to bylo tak jednoduché.
 Pole levandulové 


Re: co je lepší? 

(7.5.2006 0:27:43)
Veroniko a co treba maminka, ktera nepracuje moc, jen trochu, takze si od deti tak akorat odpocine a oni se mezitim dostanou mezi jine deti ci lidi a nacerpaji nove podnety? Mamincin plat se pouzije prave treba na tu dovolenou ci hracky a o tom, ze je treba platit slozenky se detem rika jako o samozrejmosti, bez ktere to nejde? To by se ti nelibilo?
 Líza 


Re: co je lepší? 

(7.5.2006 6:01:54)
Veroniko, můj osobní názor je ten, že cca do 3-4 let to první (s tím, že matka klidně může pracovat na nějaký malý úvazek, ale je ještě hodně důležité, aby s dětma ona osobně trávila co nejvíc času).
Dál potom je pro mě přijatelnější představa pracující matky, ale optimálně ne na úplně celý úvazek.
Pokud mám zdravé děti, které nevyžadujou nadstandardní péči, nevím, proč by neměly v 5,6 letech chodit do školky/školy s družinou - a já do práce.
 Líza 


Re: co je lepší? 

(7.5.2006 6:03:47)
Jo a tobě připadá, že když vydělávají oba rodiče, že pro děti to nutně znamená, že nebudou tušit, jak hospodařit s penězi? Mně tedy ani ne - hromady hraček taky nemusejí mít. To už je věc soudnosti rodičů.

MMCH trvale příšerný zdravotní stav mé starší dcery se začal zlepšovat, až když jsme mohli začít jezdit jednou až dvakrát ročně k moři... to k té nepotřebnosti dovolené.
 veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03 
  • 

díky a odpovědi 

(7.5.2006 12:20:33)
Ahoj
Já teď totiž řeším co dál. Mladšímu jsou tři a půjde do školky. Můj bratr, který nemá děti, nemůže pochopit, proč hledám práci na částečný úvazek. Jsou mu tři, bude ve školce a hotovo. Ale já si nemyslím, že by pro děti bylo dobré být do 3 s maminkou pořád a pak jen 3 hodiny za den a zbytek dne ve školce. Jen jsem chtěla proto vědět, co si o tom myslí někdo jiný, než my dva. S prací je to v malém neprůmyslovém městě problém. Prostě není. Sice se o tom dost mluví a píše, že by měla být možnost pracovat při malých dětech jen částečně, ale zatím moc příznivců mezi zaměstnavateli není.
A ta dovolená- vím, že je dobrá, všichni si odpočinou, mají jiné zážitky, pro někoho je to opravdu otázka zdraví. Ale je to zase jen další z věcí, na kterých jsme se neshodli. Bratr nechápe, proč nejsme každý rok u moře a v létě na horách, tak jako on se svou ženou. My zatím řešíme dovolenou na chatě v lese, která nás nestojí téměř nic, ale stačí nám.
Asi jsem v dotaze zapomněla napsat, že hledám řešení do té doby, než budou oba kluci školáci, kteří se o sebe postarají i po škole, dojdou si sami do kroužků a nebo půjdou třeba ven na kola. Myslím, že nejsem jediná, kdo by potřeboval částěčný úvazek, jen na dopoledne, asi tak na tři roky. Snad to konečně přestane být divné.
Ještě jednou děkuju za reakce, mám názor zhruba stejný, ale bezdětný chlap, i když je ženatý, prostě funguje a myslí jinak.
Veronika
 Jana 
  • 

Re: co je lepší? 

(7.5.2006 12:45:55)
Veroniko moje dcera chodí od 3 let do školky na celý den,po 4 hodině na sebe máme ještě spousty času,malá ma atop.exém a každoroční pobyty u moře nám hodně pomohly a ušetřily spousty času který bych jinak strávila lítáním po doktorech.Spousty hraček nemá a to že oba rodiče pracují ještě neznamená,že jsou "v balíku".Nemáš trochu jednoznačnej pohled na věc?
 Ivana Procházková 


Re: co je lepší? 

(7.5.2006 13:45:38)
Veroniko,

krásný černobílý pohed. Co dodat. I.
 MirkaEyrová 


Re: co je lepší? 

(7.5.2006 17:05:27)
Veroniko, nejlepší budeš mít, když si to zařídíš podle svého nejlepšího vědomí a svědomí plus vlastní intuice. Někomu (většině) vyhovuje chodit do práce a vedle toho ještě stíhá se i věnovat dítěti (dětem), a někomu vyhovuje více být doma a obsluhovat děti. Obojí má své výhody a nevýhody - a to nejenom ty, že nemůžeš jet na dovolenou (jsi-li s dítětem doma).
Z pozice ženy, která vlastně do práce nechodí už devět let (synovi je 8), Tě mohu upozornit na možná rizika, která tento styl života s sebou nese (a se kterými jsem já sama vlastně ani nepočítala):
1) a hlavně a především: pro zaměstnavatele se stane člověk s delší absencí práce PODEZŘELÝM, a tudíž neatraktivním; u mně osobně je to dost velký problém, protože v mém oboru je obrovská poptávka po pracovních místech a konkurence tedy veliká, dá se říct, že když k tomu připočtu pár dalších nevýhod své osoby (např. krátkozrakost, dojíždění a další), tak vlastně nemám prakticky žádnou šanci uspět na trhu práce;
2) člověk nejen ztratí kontakt se svým oborem, ale úplně vypadne z toho celého navyklého způsobu života (ráno vstávat v ix hodin, jet do práce, pracovat ix hodin, a teprve po pracovní době zařizovat nákupy apod.);
3) z krátkodobého nedostatku financí, kdy si člověk říká - aha, letos si teda ještě nekoupím ... (lodičky, sukni, kostým, kabelku...), se stane dlouhodobě neřešený, a tudíž gradovaný problém, kdy nakonec zjistíš, že nemáš vlastně vůbec nic; na toto upozorňuji zvlášť důrazně, protože - bohužel - pro zaměstnavatele je PRVNÍ DOJEM nejdůležitější: když přijdeš v kostýmku a lodičkách, budeš mít jedno drobné plus, když přijdeš v "nějakých" kalhotách a halence z roku razdva, budeš mít naopak drobné (nebo větší???) minus.
Problémů je určitě víc, na druhou stranu i zaměstnání má spoustu nevýhod. Rozhodně to chce hodně zvažovat, co které řešení přinese a co které řešení vezme.
Ještě podotýkám, že pokud zůstaneš doma, budeš mít méně peněz i na běžné potřeby, počínaje léky (kdykoliv se může projevit u některého člena rodiny chronický problém, a může být problém ze vzduchoprázdna měsíčně hradit některé léky), přes oblečení na dítě (předškolák ještě může být OK, ale ve škole už se děti vzájemně hodnotí, bohužel, byť ne úplně všude /u nás je zatím klid/) až po školní pomůcky a hrazení zájmových aktivit dětí nebo třeba kulturu (divadlo, výstavy, muzea by narozdíl od zahraničních dovolených být skoro mohly). --- Ostatně i zahraničním dovoleným se nedá upřít jedna věc - možnost získávat větší rozhled o kulturách různých národů, o historii, o způsobu života, o kulturních i přírodních zajímavostech různých koutů světa... ale to spíš přichází v úvahu u jiných typů dovolených než při opalování se na pláži...
 Lída,3 kluci a holka 


Re: co je lepší? 

(8.5.2006 22:03:44)
Veroniko,
nejlepší asi je taková úprava, která vyhovuje všem zúčastněným. Některá maminka těžko snese být několik let jen s dětmi doma, je nespokojená a odráží se to i na dětech. Nevím, proč by v takovém případě mělo být špatně, že bude pracovat třeba i na celý úvazek.

S těmi penězi to je přece úplně jinak. I v rodinách, které mají opravdu vysoké příjmy, mohou děti velmi přesně vědět, že je potřeba s penězi nějak hospodařit, a že nemůžou dostat všechno, na co si ukážou. Pro ilustraci: můj ex má v péči naše dva syny. Má vysoce nadprůměrný příjem, ale rozhodně to neznamená, že by chlapečkové dostali cokoli, co si vymyslí. Celá řada jejich spolužáků má několikrát vyšší kapesné než oni. Nenavykli si vyžadovat drahé věci (dnes už spíš elektroniku než hračky), značkové oblečení a podobně. Prostě vědí, že není možné bezhlavě utrácet peníze za každou hloupost. Navíc jsou zvyklí se podílet na domácích pracech, protože je jim dávno jasné, že třeba prádlo se nenarodí vyprané ve skříni, ale musí to někdo zařídit.
 Blanka Schröpferová 
  • 

Re: co je lepší? 

(10.10.2011 23:28:21)
stoprocentně lepší je 1)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.