| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O tom, jak otevřít svět dítěti, ale i sobě

 Celkem 1 názorů.
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Nevím, nevím.... 

(28.2.2002 22:53:57)
Milá paní Věro
Tak jako Angelina přítelkyně učím malé děti poslouchat, vnímat, tvořit a vyjadřovat hudbu. Je to program pro děti od 2 do 4 a druhý od 4 do 6 let. Pro ty malé prcky je to i doplněno o výtvarnou část - jsou to děti, které jedna činnost baví maximálně 5 minut a tak když se učíme písničku o kočičce, musíme si i zacvičit kočičí hřbet, složit kočičku z papíru, ukázat si,jak si kočička hraje s klubíčkem a pod...
S těmi staršími se už učíme doprovod na dřevěné vařečky, hrnce či činelky a triangl.
Moje pochyby, vyjádřené v nadpise, byly reakcí na ten nápad, že by se tím mohla zkusit i u nás nějaká žena uživit na volné noze. Já mám v podstatě potíže naplnit tyto dva kurzy (pravda, jsme malé město se 6 tisíci obyvateli) a kolegyně, která totéž učí ve Strakonicích, což je okresní město, má těchto kurzů 6 pro ty malé a 3 pro velké. To je 9 hodin týdně a to prostě nikoho neuživí. Nevím, snad v Praze či Brně by se mohlo najít více lidí, kteří budou ochotni dávat za takovéto programy peníze, ale tady většinou slyším: "takhle si hrají ve školce také a mám to zadarmo".
Je to i tom, že většina dětí jde ve 3 či 4 letech do školky a maminky do práce a tyto kurzy (mají pocit), by nestíhaly.
Moc přeji našim dětem, aby takové Angely byly brzy i tady a aby se našlo dost maminek, které budou ochotny investovat trochu času a peněz pro to, aby svému dítěti pootevřely dvířka do toho velkého světa.
Simča

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.