| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co akce muže, to originál!!!

 Celkem 9 názorů.
 Jana,Týnka 3,5r.+Kamilka 1,5 


Marťani a Venušanky. 

(15.2.2002 20:11:19)
Milá Magdo,
nelze než zcela souhlasit s Vaším článkem. Mám doma zřejmě muže totožného "kalibru" jako já. Senzační, ochotný, tolerantní... atd., ale neschopný doma cokoli najít (i když mu to opakuju ob týden, kde jsou kapesníky a ručníky, stejně se pro jistotu a své pobavení z mé reakce koukne do trouby...), pro mně zdánlivě nepřemýšlící předem při jakékoli činnosti okolo dítěte (jak je možné, že já přesně vidím, že dítě, které mu balancuje na stehnech, v příštím okamžiku spadne a jeho to překvapí a samozřejmě dítě nestihne chytit?) a tak dále.
Oni jsou prostě fakt jiní. Docela často si vzpomenu na knížku "Ženy jsou z Venuše, muži jsou z Marsu". Ne, že bych v ní souhlasila úplně se vším, ale zásdním způsobem zprůzračnila vztahy mezi mnou a mým mužem, už chápu o svém i mmužově chování zas o něco víc, než kdysi a na ledacos nemám jiné vysvětlení, než že Tom je holt Marťan a já Venušanka a tak se není čemu divit.
Doporučuji k přečtení!!
Jana
 lydushe + 3 háďata 


Re: Marťani a Venušanky. 

(18.2.2002 10:15:09)
Jóoooo mám doma to samé, akorát v jiné barvě :o))
A můj manžel taky..
 šárka 
  • 

Feminismus v Čechách....? 

(18.2.2002 22:20:03)
Milá Magdo,
občas čtu Tvé příspěvky na Rodinu,a zatím se mi všechny líbily. Až na ten poslední. Já respektuji, že každý může mít jiný názor, ale z Tvého článku to zaznívá jako zobecňování, a s tím nemohu souhlasit. Tak předně, ženy i muži mají STEJNÝ mozek, liší se jen v jeho používání. Muži tíhnou více (nemusí to tak být vždy)k používání levé hemisféry (sídlo logiky), ženy zapojují obě (pravá h.-sídlo kreativity). Vůbec z toho nevyplývá, že ženy neumí logicky myslet, vůbec z toho také nevyplývá, že neumí zaparkovat (když to pokaždé předají manželovi, tak se to pochopitelně nikdy nenaučí), také z toho nevyplývá, že by měly před odjezdem na dovolenou sbalit 5 lidí, zatímco partner "skládá píseň" nebo sleduje TV. To jsou, bohužel, zažité stereotypy tisícileté patriarchální společnosti.
U nás doma to tak taky bylo, ale už není, resp. mění se to. Nejen vyhazováním dítěte do vzduchu se pěstuje vztah jeho a otce.
Mimochodem, věděla jsi (věděli jste?), že v některých zemích záp. Evropy je ženám nabízeno zvýhodněné havarijní pojištění? To proto, že podle statistik jezdí bezpečněji.

 Jana 


Re: Feminismus v Čechách....? 

(19.2.2002 16:50:36)
Podle posledního Magdina článku jsem chlap. Nespočítala bych, kolikrát jsem šla přebalovat Schovánka bez čisté pleny v ruce, nebo bez krému, převlékat ho do pyžámka bez připraveného pyžámka, kolikrát jsem volala z koupelny na Jirku, ať mi proboha donese ručník pro Tomáška a pro mě, protože tady žádný není :o)) O nespočetněkrát pročurané dece na přebalovaní ani nemluvím.

Jsme každý jiný, co kus, to originál (a na pohlaví moc nezáleží) :o)
 Pavlína, syn 14 měsíců 
  • 

Re: Re: Feminismus v Čechách....? 

(19.2.2002 23:01:38)
Hm, to znám. Než najdu pyžamko, dojdu pro plíny, nahaté dítko prchne k prarodičům.
 sisi 


Re: Re: Feminismus v Čechách....? 

(21.2.2002 22:34:35)
Paní Jano, musím se Vás na něco zeptat. Donesl Vám Váš manžel ten ručník? Možná se to zdá hloupá otázka, ale určitě se mnoho z nás už ocitlo v obdobné situaci a dostalo stejnou odpověď "prosím tě a kde máme ručníky?". Podotýkám, že jsme s manželem už 6 let, několikrát jsme se sice stěhovali, ale ručníky jsou pořád v jedné skříni, ve stejné poličce už několik let. Mějte se fajn.
Silva
 Jana 


Re: Re: Re: Feminismus v Čechách....? 

(22.2.2002 0:05:56)
Silvo,
možná se budete divit, ale vždycky přinesl. Jen se zeptá, který má vybrat mě a který Tomáškovi.
J.
P.S.: Už jsem na těchto stránkách svého muže chválila tolikrát, že to vypadá, že jsem si vzala nějakou nadpřirozenou bytost :o)
 Magda Silná 
  • 

Re: Feminismus v Čechách....? 

(19.2.2002 20:15:19)
Milá Šárko, děkuji za poznámku k mému článku. Můj pohled je dnes trochu odlišný a o to víc jsem ráda za Tvé připomínky. I já jsem se kdysi stavěla za to, že už nejsem jen žena, která musí udržovat oheň, nakupovat tuny jídla, atd. Realita je jiná. Doufám, že Ti vyjde ta Tvá představa (můj typ -feministky v tom nej... smyslu většinou nemají tři děti). A k tomu feminismu, myslím, že pro něj ještě nejsme zralé. To bychom si nepsaly do ženských časopisů články, které nás svou hloubkou pasují na krásné, bezduché doplňky chytrých mužů. Měly bychom stejné platy, protože bychom si je prosadily a ne přes postel, ale svou chytrostí...Těch příkladů by bylo a i na mateřské mne potkávají. A já ve svých článcích píši o tom, co je v mém okolí. Až se budu setkávat s tím, že v parku potkám více tatínků na mateřské, kteří u brečícího dítka nekrčí jen mezmocně rameny, napíši i o tom a ráda.
Přeji Ti hezký den a věřím, že i přes odlišné názory si mě občas přečteš, Magda
 lipoo 


Re: Feminismus v Čechách....? 

(22.2.2002 18:09:26)
Milá Šárko, Magda to myslela trošku jinak. Například s tím balením pěti lidí, zatímco manžel "skládá píseń". Vím o čem mluví, protože u nás je to to samé. Nemyslela to tak /teď si dovolím mluvit za ní/, že by musela všechno oddřít sama a manžel nehnul prstem, ale tak, že prostě manžel o žádném odjezdu někam prostě nevěděl. U nás je to to samé, jeden den řeknu mému muži nějakou věc, a druhý den o ní prostě vůbec neví, a bude mi trvrdit, že jsem mu nic neříkala. Horší je fakt, jak už Magda zmiňuje, že on si tím je fakt jistý. Už jsem si kolikrát říkala, že veznu kazeťák a budu si nahrávat co mu říkám, abych měla důkazy.....
Magdo jen tak dále...tvůj článek jsem si vytiskla, a dala přečíst i sestře, která bohužel internet neovládá. Ona si ale stejně myslí, že jí to muž dělá naschvál.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.