| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co naší Bětce chutná

 Celkem 14 názorů.
 Pusinka,Tomík02/01,Luky 7.1.05 


Doporučuji 

(14.12.2001 10:09:25)
Ahoj Martino, tuto knížku jsem si objednala pomocí studovny na rodině. Je fakt dobrá. Bramborová kaše s mrkví u nás má také velký úspěch. Vřele všem doporučuji.
 Ulicnice, Barborka *21.5.2003 


Re: Doporučuji 

(22.10.2003 10:10:54)
A do roku by neměly ani kravské mléko...nejlepší je sojové...a nezahuštovat obilninama s lepkem...
 Martina&Klárka&Terezka 


Re: Re: Doporučuji 

(22.10.2003 11:15:03)
S tim lepkem:
pokud neni prokazana alergie na lepek v rodine tzv. celiakie, neni duvod nedavat detem od ukonc. osmeho mesice...
Teda pokud jsi necetla Forta:-)))
To by pak byla jina...
 Karolina 
  • 

Re Lepek 

(10.2.2006 20:05:31)
Potraviny s lepkem se naopak kolem 8. měsíce doporučují, protože je to idealní doba na rozpoznání případné alergie. Později už je náročnější a zdlouhavější jí rozpoznat, a organismus to tedy více zatěžuje.
 EvčaK 


Potraviny s lepkem pro kojence 

(23.2.2006 14:39:54)
Karolíno, prosím Tě, kde jsi na tom byla? To je stejné jako se solí. Do roka ještě nejsou dozrálé některé orgány a pokud někdo krmí dítě kořeněnou a solenou stravou, nadměrně tím jeho organizmuz zatěžuje. A doporučovat lepek a další alergenní potraviny kojencům, to je to samé. Kór, když mají nějaké dispozice v rodině.
Do téhle diskuse toto téma nepatří, ale nemohla jsem mlčet k takovému blábolu!!!
Matka dvou atopickýh dětí.
 perdita 


Re: Potraviny s lepkem pro kojence 

(3.3.2006 18:40:32)
Evčo, nejsem odborník, ačkoli o celiakii bohužel hodně vím, ale musím se trochu zastat Karolíny, protože jsem asi před půlrokem četla studii (nebyla z Česka), podle níž je introdukce lepku i v rodinách s CS vhodná právě kolem 9. měsíce. My u druhého dítěte čekali na rok na radu lékaře.
Tady jsem našla kousek, ale možná to není přesně z té studie, co jsem četla:
Their findings indicate that children who were first introduced to gluten when they were less than 3 months of age had a five-fold increased risk of developing celiac disease autoimmunity when compared to children who were first introduced to gluten at 4-6 months old. Additionally, those who were first introduced at 7 months or older had a marginally increased risk of getting celiac disease autoimmunity when compared with the same group.

Based on these findings the researchers recommend that parents should introduce cereals into their children’s diets at 4-6 months of age—even though this conflicts with recent recommendations by the American Academy of Pediatrics, who recommend breast-feeding only until 6 months of age. The researchers stress that much larger international prospective studies need be done in this area to answer the many questions that this study raises.
 Jana a kluci 


Kosmetika 

(9.3.2006 7:47:27)
Maminky miminek-firma LRcosmetic má v březnu slevovou akci na dětskou řadu kosmetiky z léčivé rostliny Aloe Vera. Při zájmu mi, prosím, písnětě na e-mail. Děkuju.
 Lenka Jehličková 
  • 

Re: Re: Potraviny s lepkem pro kojence 

(2.5.2006 10:34:53)
Na stránkách belepkovádieta.cz je to přeloženo :-)
Celiakie je spojena s načasováním zavedení lepku do stravy u kojenců?
Lékaři ve Spojených Státech zjistili že zavedení lepku příliš brzy nebo příliš pozdě do diety kojence může hrát klíčovou roli v tom, zda se u něj eventuálně vyvine celiakie.

Lékaři ve Spojených Státech zjistili že zavedení lepku příliš brzy nebo příliš pozdě do diety kojence může hrát klíčovou roli v tom, zda se u něj eventuálně vyvine celiakie. Lékaři sledovali od roku 1994 do roku 2004 1560 dětí s vysokým rizikem (těch co mají alely HLA-DR3 nebo DR4, nebo kde byl přímý příbuzný s diabetem typu 1) a periodicky je vyšetřovali na celiakii. Pozitivní výsledek byl definován jako dva pozitivní testy na tkáňovou transglutaminázu (tTG), nebo jeden pozitivní test tTG a pozitivní biopsie tenkého střeva. Lékaři provedli průzkumnou studii ve které rodiče dětí odpovídali na otázky ohledně načasování zavedení lepku do stravy jejich dětí. Aby se zamezilo ovlivnění studie, pracovníci výzkumu úmyslně nezahrnuli děti, které již měly celiakii. Během hlavní periody studie (4,8 roku) se u 51 dětí vyvinula celiakie. Výsledky ukazují, že dětem kterým byl poprvé nasazen lepek do 3 měsíců věku mají pětkrát vyšší riziko vývoje celiakie v porovnání s dětmi kterým byl lepek nasazen mezi 4 - 6 měsícem věku. Navíc, děti kterým byl lepek poprvé nasazen když byly staré 7 a více měsíců, mají okrajově zvýšené riziko že dostanou celiakii, pokud porovnáme se stejnou skupinou.

Na základě těchto výsledků pracovníci studie doporučují, že by rodiče měli zavést cereálie do stravy jejich dětí mezi 4 a 6 měsícem věku - i když se toto neshoduje s nedávným doporučením Americké pediatrické akademie, která doporučuje pouze kojení až do 6 měsíce věku. Výzkumný tým zdůraznil, že bude ještě nutné provést mnohem více mezinárodních průzkumných studií v této oblasti, aby se zodpověděly další otázky které tato studie vyvolala.



--------------------------------------------------------------------------------
Poznámka lékaře MUDr. Kulhánka: tento materiál nelze drát jako doporučení, pouze jako zajímavý výsledek jedné studie!
 Martina 
  • 

Re: Re Lepek 

(3.3.2006 0:09:06)
Dneska jsem dostala do ruky letáček, že na Praze 5 v Plzeňské 193 otevírají nový obchod kde prý budou mít úplně všechno bez lepku. Jo, a v úterý tam budou mít ochutnávku, tak se tam jdu juknout! Zatím ahojjjj !!!!!
 Ivana Holá 
  • 

Re: Re: Re Lepek 

(3.3.2006 16:36:27)
Já mám spíš varování, víte o těch falešnejch zásilkách co posílaj jako od Neckrmanna? Viz článek:Neckermann tiše přihlíží podvodu na své zákazníky
http://www.neraweb.cz/index.php?stype=all&id=4212

Dejte si pozor, nebo přijdete o peníze.
 Katy, 1 kluk 
  • 

Způsob slazení 

(14.12.2001 15:11:30)
Ahoj Martino,
v knížce je skutečně pár dobrých receptů. Co mi v ní ale vadí, je, že autorka (MUDr.) doporučuje jako sladidlo použít med i pro děti do 1 roku.
Je známo, že med se pro děti do jednoho roku používat vůbec nesmí, může obsahovat typ bakterie, která produkuje toxiny v zažívacím traktu miminka a může způsobit (sice vzácně) velice závažné onemocnění - botulismus. Po jednom roku už mají mimča dostatečně vyvinuté trávení a bakterie se už nemohou množit.
Tolik jen moje poznámka ke knize.
 Pusinka,Tomík02/01,Luky 7.1.05 


Re: Způsob slazení 

(17.12.2001 22:13:02)
Ahoj Martino, plně s tebou souhlasím, že se med nemá dávat dětem do jednoho roku. Já dokonce slyšela že do roku a půl. My sladíme (tedy pokud sladíme - většinou pouze dětské čaje z lékárny s vitaminem C, protože jsou dost kyselé) Glukopurem (hroznový cukr).
 Bobina 
  • 

Re: Re: Způsob slazení 

(26.12.2001 23:10:27)
deti do jednoho roku nepotrebujou sladit vubec!
 Peter 
  • 

Re: Způsob slazení 

(22.3.2004 14:31:22)
Mne sa zda ze mas nejake velmi negativne nazory voci medu, ja som od malicka dostaval med a nic mi nie pochadzam zo vcelarskej rodiny takze vsade kde sa da pouzit med ho aj pouzivame. Nasa dcera dostala medom jemne prisaldeny caj uz v prvom mesiaci (kedze mala problem s naduvanim).
Med ako sladidlo sa sklada z glukozy a fruktozy co su jednoduche lahko stavitelne cukry okrem toho med ma silne antibakterialne ucinky a ine aromaticke latky ktore velmi dobre vplivaju na organizmus (zvikol sa davat aj na rany ktore hnisali no teraz sa to uz nepouziva). na druhej strane je tez pravda ze obsahuje velmi male mnozstvo proteinov ktore mozu byt modifikovane glycanmi (fucosa, xylosa, galactosa) a tie sa mozu podnietit alergicku reakciu organizmu ale to podotykam len v pripade ze dieta ma predispoziciu vacsinou zdedenu (geneticky podmienenu) alebo prevzatu (napriklad pri materskom mlieku ktoym je dieta kojene pricom matka je alegicka) takze u rodicov ktori su zdravi dieta moze uzviat med maniesto inych cukrov podla mna bez najmensich problemov no treba mat na zreteli ze vsetkeho vela skodi :-) preto som rad ze su aj ludia ako pani Hofhanzlova ktori dokazu napisat take uzasne publikacie.
S pozdravom
Peter

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.