| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Romské dítě v "gadžovské" rodině

 Celkem 2 názorů.
 Tatiana, 49 r., 3 deti 
  • 

Deti rómske a nerómske 

(22.4.2003 14:07:16)
Máme syna, už má 21 rokov. V papieroch mal písané, že matka nebola Rómka, ale otec je neznámy, ona uviedla "nejaký arab". Nemal arabské črty, dali sme syna preskúmať antropológovi. Stanovil na základe rôznych meraní, že je z hranice Indie a Pakistanu. Lenže pôvodní kočovní Rómovia sa z tej oblasti prisťahovali. Syn je počerný, má krásne črty tváre, povahou je podľa Vašich údajov úplný Róm. Zaujímavé, však?!
 Romčátka 


Projekt Naše romské dítě 

(16.11.2005 20:27:11)
Pro rodiny, které vychovávají romské děti, vznikl projekt Naše romské dítě. Na společných setkáních mají rodiče možnost diskutovat s odborníky na témata, která se jejich situace týkají, např. Rozvoj identity romského dítěte v neromské rodině, Romské dítě v české škole, Historie Romů, Romská hudba a umění, plánuje se ale také praktický seminář romských tanců i letní pobyt s účastí romských rodin. V době setkání je po děti připraven zábavný a zajímavý program pod vedením členů romského sdružení Athinganoi (www.athinganoi.cz).
Více informací najdete zde v deníčcích na Rodině:

http://rodina.cz/romskedite

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.