| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš cvrček 7 měsíců

 Celkem 15 názorů.
 Pusinka,Tomík02/01,Luky 7.1.05 


Prosba 

(5.11.2001 21:09:41)
Ahoj všichni, chtěla bych Vás poprosit o Váš názor na naše povídání. Nevíme zda psát dál nebo ne. Děkujeme Petra a Tomášek
 Hanka, 30.týden 
  • 

Re: Prosba 

(6.11.2001 7:14:52)
Ahoj Petro,
určitě v povídání o cvrčkovi pokračuj, ráda si počtu o tom, co mě za chvilku čeká:-)
Přeji Vám hezký den,Hanča
 Pusinka,Tomík02/01,Luky 7.1.05 


Re: Re: Prosba 

(8.11.2001 20:22:27)
Ahoj Hanko, děkuji Ti a přeji abys byla se svým maličkým tak šťastná jako já a manžel. Petra
 Zdenina, vdaná 
  • 

Re: Prosba 

(6.11.2001 9:37:27)
Ahoj Petro, jen piš dál. Snažíme se s manželem o miminko v takovýchto krásných článcích získáváme inspiraci pro to, co nás čeká. A moc se na to těšíme. Takže jen houšť a větší kapky :-))
Ahoj Zdenina
 MONIKA,dcera 4roky 
  • 

Re: Re: Prosba 

(8.11.2001 13:43:53)
Lepok sa nedoporučuje podávať deťom do 8 mesiaca. Tie piškoty nepatria deťom do rúk už v šiestich mesiacoch.Aj ked všetci vás budú o tom presvedčovať,radšej o dva mesiace neskôr ,ako celý život diéta.V časopisoch o deťoch bývajú o tom celkom dobré info.
 Pusinka,Tomík02/01,Luky 7.1.05 


Re: Re: Re: Prosba 

(8.11.2001 20:28:23)
Ahoj Moniko, na lepek jsou různé názory. Já jsem vedla na téma piškoty s dětskou doktorkou dlouhou debatu nakonec jsme se shodli na tom, že vše záleží na každé mamince. Znám plno holek, co dávají piškoty již od 4 měsíce a mimichodem na obalu piškotů je napsáno nepodávat dětem mladším 6 měsíců. Ať si každý udělá svůj názor. Petra
 Sylvie 


Lepek 

(8.11.2001 23:40:37)
Ahoj Moniko, s tím lepkem to není tak jednoznačné. Já zas v jakési knize vyčetla názor, že po šestém měsíci vznik případné celiakie ovlivním minimálně, zato se v té době době dobře poznává (líp než později), takže je možné hned začít s léčbou ihned. Takže jak je vidět - mezi lékaři neexistuje jednotný názor. Měj se hezky Sylvie
 Pusinka,Tomík02/01,Luky 7.1.05 


Re: Re: Prosba 

(8.11.2001 20:24:20)
Ahoj Zdenino, díky za povzbuzení a přeji Ti aby se Vám Vaše přáníčko už brzy vyplnilo a pokračovat dál budu. Petra
 Jana K. a Kubík 14 měsíců 


Re: Prosba 

(7.11.2001 22:40:01)
Petro, určitě pište dál, náš Kuba je sice starší než Tomášek. ale i tak mě moc potěší a pomůže, když si můžu přečíst, jak to jde jinde. Napriklad Kuba odmítá jíst polévky. pokud budeš mít trochu času, zajímalo by mě, jak tu polévku děláš. Já jsem mu dělala klasicky mrkev, petržel a brambory-rozmixovaný, ale jedl to asi jen měsíc a od té doby odmítá cokoliv, v čem cejtí mrkev.
Taky vím, že tvé povídání pomáhá maminkám menších prcků, maminkám v očekávání a dokonce i maminkám , které se teprve těší. Já jsem takhle hltala povídání Káči Skokanové
 Pusinka,Tomík02/01,Luky 7.1.05 


Pro Janu - Polévka 

(8.11.2001 20:35:29)
Ahoj Jano, já jsem začínala tak, že jsem rozmixovala nejprve 1 brambor s půlkou větší mrkve a kouskem kuřete - muselo to být hodně řídké, protože neuměl ještě tolik polykat, postupně jsem z toho dělala takové hustší pyré. A teď už mu brambory a mrkev pouze rozmačkám vidličkou, ale maso musím ještě mixovat, je dost suché. Jinak polévku dělám úplně klasickou jako pro nás. Většinou nastouhám na hrubším struhadle běžnou zeleninu (mrkev,petržel,kedlubnu, přidám květák, pažitku) a vše uvařím a přidám buď rýži, nebo písmenka do polévky - ze začátku jsem to mixovala, ale teď už písmenka i rýži sní vcelku. Nevím, ale Tomášek jí od malinka úplně všechno. Ještě se mi nestalo, že by něco nechtěl. Asi mám štěstí - zatím!
 Pusinka,Tomík02/01,Luky 7.1.05 


Re: Pro Janu - Polévka 

(8.11.2001 20:37:19)
Jo ještě jsem si vzpoměla, zkus mu udělat klasickou bramborovou kaši s kojeneckým mlékem (asi 1 brambora a 80ml mléka) a do toho pak vmíchej nastrouhanou nevařenou mrkev. Tomík se po tom může utlouct.
 Jana K. a Kubík 14 měsíců 


Re: Re: Pro Janu - Polévka 

(5.12.2001 22:14:05)
Ahoj Petro,
diky za recept,bohužel jsem se nedostala k internetu dříve, abych ti odpověděla."Polévku", tj.brambory, mrkev a petržel uvařané a umixované jsem do Kuby nedostala, ale inspirovala jsi mě s tou kaší. Došla jsem k názoru, že už je čas , aby Kuba jedl s námi a on s tím velmi souhlasí. Sedí teď buď u stolu v židličce , nebo u táty na klíně a baští z jeho talíře. Ode mne nic nechce, protože máma v tomhle není spolehlivá. (Klidně sní naposezení talíř nějakého blivajzu, jen aby mi dokázala, že je to "moc dobré". Táta nikdy nejí nic, co by mi nechutnalo). K tomuhle závěru došel zřejmě Kuba a tak od táty baští nejen bramborovou kaši, ale i samotné brambory a také těstoviny. Další, co ho baví je, když mu dáme bramboru do ruky a on ji může sám baštit. Jak potom vypadá si umíš představit. Také neustále vyžaduje vlastní lžičku a snaží se jí nabrat přesnídávku. Zřejmě nastal čas, aby se Kuba naučil jíst sám a na polévky dojde až časem, až bude umět jíst lžící.
Tolik o našich úspěších-neúspěších s jídlem.
Taky jsem ti chtěla poděkovat za inspiraci s "deníčkem našeho miminka". Po přečtení tvého příspěvku jsem šla do sebe, zakoupila deníček a přepsala tam všechny Kubovy úspěchy , které jsem do té doby zaznamenávala do kalendáře.
No a nakonec bych tě ráda povybudila k dalšímu psaní. Po delší době jsem se zas dostala k internetu a hledala tvůj další příspěvek, ale kde nic, tu nic.
Doufám, že se "polepšíš". Už jsem se těšila, že se dozvím, jaké další pokroky váš Tomášek udělal!!!
Tak ještě jednou díky Jana a Kubík
 Marcela Alan 3a1/4r. 


Re: Prosba 

(7.11.2001 23:11:19)
Určitě piš i když Tě to stojí velkou námahu. Máme všechny možnost porovnávat(což se nemá, ale baví nás to).Inspirovalo mě to k doplnění deníčku- člověk strašně rychle zapomene.
 Pusinka,Tomík02/01,Luky 7.1.05 


Re: Re: Prosba 

(8.11.2001 20:39:32)
Ahoj Marcelo, dík za povzbuzení. Další pokračování se již vyvíjí. Hodně radosti s maličkým. Petra
 Marta Stančíková, syn 7 mesiacov 
  • 

Reakcia na článok 

(20.3.2003 15:11:25)
Článok formou rozprávania jednotlivých dní je pekne spracovaný, len mi to nie je jasné so zavádzaním príkrmov, Napr. piškóty a rohlík už po 6. mesiaci? A čo na to lepok. Alebo Pribináčik z obchodu, ktorý aj keď je vynikajúci určite obsahuje nejaké konzervačné látky ,alebo určite kravské mlieko, ktoré aspoň nám na Slovensku pediatri odporúčajú zavádzať do stravy oveľa neskôr. Článok ma takpovediac zmiatol, lebo neviem či len my na Slovensku(resp. slovenskí pediatri) máme také informácie. Potraviny s obsahom lepku až po ukončenom 8. mesiaci a pod. Ostávam s pozdravom a prajem veľa úspechov.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.