| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ve školách chybí školní psychologové

 Celkem 11 názorů.
 Analfabeta 
  • 

Pamatuju 

(24.5.2022 19:04:00)
Pamatuju, že za komunistů se směnovalo, ve třídách sedělo i 35 žáků, na střední škole to byl běžný standard, a přece jsme vychodili jak základky, tak střední nebo vysoké školy. Psychologa a ostatní profese nepotřeboval nikdo a učitelé zvládali. Ba dokonce byla naše maturita i těžší, dneska ji udělá cvičená opice.
 fifa3 + jeden kousek 


Re: Pamatuju 

(26.5.2022 15:01:36)
Za doby krále Klacka se pralo na valše a vařilo se na ohništi. Znamená to, že automatická pračka a elektrický sporák je zbytečnost a měly by se vyhodit, protože to jde zvládnout i jinak?
Covidová izolace děti dost poničila, stoupl počet pokusů o sebevraždu, sebepoškozování, problémů s prospěchem - léčebny a ordinace dětských psychiatrů jsou plné, spíše přetížené. Zkuste si nejprve zjistit, jaká je realita kolem Vás, než začnete soudit.
Z Vašeho příspěvku mi přijde, že jste s živým dítětem mluvila naposledy před 10 lety...
 Analfabeta 
  • 

Re: Pamatuju 

(26.5.2022 18:04:55)
Jasně, žiju na opuštěném ostrově, místo rádia poslouchám příboj, svítím svatojánskejma muškama a živím se pránou ne? Živého člověka jsem viděla naposledy při zrození, pak mě asi pohodili do škarpy, že jo.
Vážená, my sice máme elektřinu v každé domácnosti, automatické pračky, sušičky a kdejakou vymoženost, kdekdo má auto, lítá na zahraniční dovolené několikrát do roka, ale na ty děti máme stále méně a méně času.
Kdežto moje babička sice nechodila do placeného zaměstnání, byla doma a rodinu živil děda, tzv. kovozemědělec. Moc peněz neměli, tak chovali ovce, ty ostříhali, babička spředla vlnu a všem napletla svetry a další oblečení. Na poli vypěstovali len, ten opět babička zpracovala, natkala plátno a našila peřiny. K tomu měli husy, ty oškubali a nadralo se peří. Děti makaly při domácích pracích, až se z nich kouřilo, bylo jich osm a měli co dělat, aby se uživili. Na nimrání se ve vlastním nitru neměl nikdo čas, stejně jako na pokusy o sebevraždu, protože bylo třeba nadělat pro krávu seno na zimu a krávu denně opečovat. Kdyby se s krávou něco stalo, měla rodina hodně velkej problém. Babička přežila dvě války, moji rodiče jen jednu, ke konci války jim bylo cca 20 let. Myslíte, že v době války neměli žádná traumata a že to byla procházka rájem?
 begonie 
  • 

Re: Pamatuju 

(27.5.2022 7:57:34)
Tvl, zas ty Analfabetí Košíkovské pohádky. Že ti to už není blbý. Ještě přidej tu, jak jsi za lístek do divadla měla 3 měsíce co jíst.

A proč si teda na děti místo sáhodlouhýho vypisování blbostí na netu ten čas neuděláš?
 Analfabeta 
  • 

Re: Pamatuju 

(27.5.2022 8:28:30)
Milá zlatá, mému dítěti je skoro 40 a má už svoji rodinu :-)
Krom toho: kde jsi vyčetla, že jsem si na dítě neudělala čas? Ano, bylo mi líto, že ho nebylo víc, ale jako samoživitelka bez alimentů jsem musela dost makat, abych vydělala peníze. Jakákoli nemoc by byla hodně velký problém. To ale neznamená, že nevidím, jaké problémy mají lidi okolo mne.
 fifa3 + jeden kousek 


Re: Pamatuju 

(27.5.2022 13:53:44)
díky, že to nevytočilo jenom mě. Fajn - v 1+1 na sídlišti v centru města budu tedy za oknem pěstovat len a pod postelí chovat slepice, aby bylo dost domácích prací, do kterých se může dítě zapojit? a v karanténě, kdy děcka nikam nesměli, kroužky zrušené, o notebook se perou s rodičema na home office - tak jim zakážu pro jistotu ještě online spojení, to jediné, co jim zbylo... opravdu, retro pohádky, nevím, jestli k smíchu nebo k pláči...
 fifa3 + jeden kousek 


Re: Pamatuju - opravdu? 

(27.5.2022 14:09:17)
a jen tak mimochodem: nějak mi to celé retro vyprávění stejně nesedí - tahle realita byla tak někdy před druhou světovou válkou, na vesnici hodně daleko od civilizace.
Pokud vím, tak generace babiček a prababiček, tedy těch, co byly dospělé právě v po válce, tak mohly chodit maximálně do kolchozu (JZD). Málokdo si mohl v tehdejší politické situaci udržet tak velké hospodářství, aby bylo soběstačné - to je prostě historický fakt.
Navíc se ženy hnaly do výroby, tehdy tady začal trend toho, že do práce chodí oba rodiče.
Moje babička celý život pracovala, byla ročník 1928. V celé rodině nebyla žena v domácnosti - a byla z vesnice, pravda, příměstské. S dědou měli domek - a hospodářství, což ovšem znamenalo jen slepice a králíky a zeleninové záhony. V tom jsem měla výhodu, že jsem ještě zažila co to je, krmit slepice. Moje dcera už zná bohužel domácí zvířata jen z exkurze do Toulcova Dvora - městské farmy, která slouží k edukativním účelům. Kozu viděla poprvé v ZOO. Toto je prostě realita - a ne ty obrozenecké historky zřejmě obšlehnuté z Matěje Čapka Choda....~2~
 Analfabeta 
  • 

Re: Pamatuju - opravdu? 

(29.5.2022 8:34:11)
Moji příbuzní bydleli v malé vesnici (70 obyvatel). Kozy se tam běžně pásly ještě v r. 1985, stejně tak ti, co měli větší domy a u nich chlévy, vykrmovali býky na výdělek. Slepice, králíky, případě prase, měl prakticky každý. Stejně tak existovaly chalupy, kde se na WC chodilo do budky na dvorek. Prostě to tak bylo. Ale já asi jsem žila v jiném státě. Proto jsem taky nikdy nechtěla bydlet na vesnici, ta každodenní dřina byla neskutečná. Jenže proč to lidi dělali? No protože i za celého slavného komunismu byli lidi chudí, co neměli peníze. Jenže těm, co bydleli ve městech, t přijde jako pohádka. Já se třeba divila, když mi kamarádky vyprávěly, že ještě v 70.letech 20.stol. v okresním městě chodily máchat prádlo do řeky. Prostě rodina měla málo peněz a v řece byla voda zadarmo. Jo, jasně, nedělali to všichni, ale v chudších rodinách to tak prostě bylo.
 behonie 
  • 

Re: Pamatuju - opravdu? 

(29.5.2022 10:05:46)
Blablabla, jasně, byli jste tak chudí, že za lístek do divadla jste měli co jíst 3 měsíce. Proč to sem vlastně furt vypisuješ, vždyť ty tvoje bláboly nikoho nezajímají. Hlavně, že jsi v mládí nepotřebovala psychiatra. Zato teď si dej hadr na hlavu i s tím svým slavným komunismem
 Analfabeta 
  • 

Re: Pamatuju - opravdu? 

(29.5.2022 12:24:01)
Milá zlatá, kdybys zažila to, co já s celejma slavnejma komunistama, budeš potřebovat psychologa do konce života. Holt sytý hladovému nevěří. Největšími odpůrci komunistů byli jejich ostatně potomci, jen se podívej na naši politickou reprezentaci. V mládí skládali státnice z marxismu, ale jak se změnil režim, hned byli všichni děsný antikomunisti. Jak to říkal kdysi náš pan profesor: kdy bylo nejvíc bojovníků proti fašismu? Po r. 1956, kdy byl vydán zákon o sociálním zabezpečení, který se odškodňovali všichni, komuž bylo v důsledku válečných událostí poškozeno zdraví. Stejně jako jsou dneska všichni děsný antikomunisti. Kdo teda v té straně byl, když v r. 1987 měla cca 1,7 mil. členů včetně kandidátů? Když odečtu mládež do 18 let, která tam z důvodu věku být nemohla, tak mi ten počet zarytých antiko nějak nesedí :-).
 Jana004 
  • 

Školní psycholog 

(25.5.2022 16:29:05)
Dcera pracovala jako školní psycholog zhruba 1 školní rok. Práce veškerá žádná, řešila pouze zaškoláctvi, zhoršení známek, prostě nic mimořádného. Nuda.Přešla do speciální psychologické poradny, zde nestíhá vyhovět, jsou až 3 měsíční čekací lhůty. Zde by se měli zaměřit, rozšířit tyto řady odborných pracovníků, včetně dětských psychologů, těch je taky málo. A hlavně by se měli více dětem věnovat rodiče, počítač a mobil jim nestačí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.