| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ústavní soud: I dospívající jsou odpovědní za své dluhy

 Celkem 7 názorů.
 Kroupa 
  • 

První nebo druhý 

(25.1.2019 17:56:08)
V 89 se hodně diskutovalo, hlavně o tom co bude dál a co budeme v tom "kapitalismu" dělat. Byli jsme opravdu najivni. Kapitalismu pro nás znamenal život jako ve filmu.

Je dobré dodat že tu byla spousta osobností které národ balamutili, kecy počínaje tím kdy koho doženeme, jak jsme šikovný a všude na nás čekají....

To co zažívám dnes čistá hrůza a děs, ve středu kratičká zpráva že umrzlo už deset bezdomovců.
Předloni devět, loni devět, letos deset. Jako by to ani nebyly lidi. Moc se o tom nemluví, smrdí jsou ožralý.....
Já tomu říkám že deset čechu dostalo trest smrti za to že nemají peníze. Pokud si oni zasloužili tuto smrt za to že se nepřizpůsobili této společnosti pak i národem opěvovaný hrdinové udělali taky tu chybu že se nepřizpůsobili danému stavu společnosti. Stačilo napsat něco "správného" a takový Havel by v životě neseděl v kriminále. Horáková kdyby odvolala a mohla vychovávat vnoučata...
Člověk se přece musí přizpůsobit své současnosti, nebo ne.

No a ty prachy za ubytování, to je jen další důkaz marazmu ve kterém žijeme.
Po dvou měsících to měli začít řešit s jejími zákonnymi zástupci a popřípadě s úřady které mají na starosti náctiletý puboše.

Jenže to by musela být jiná doba že. v
 Bobo 
  • 

Re: První nebo druhý 

(25.1.2019 21:48:14)
Bezdomovci jsou takřka ze sta procent osoby závislé na alkoholu, psychotropních látkách. Lžou o své životní cestě, hodně si vymýšlí. Jsou krajně nevěrohodní. Vždy by mělo platit: snaž se, pracuj a potom se můžeme eventuálně bavit o pomoci.
 Bobo 
  • 

Re: První nebo druhý 

(25.1.2019 21:53:01)
Dále jde o osoby s trestní anamnézou. Lidi, co žijí svůj život ve fantaziích, jde problematické a nespolehlivé jedince, konfliktní typy. Zvláště u části žen je dispozice zachraňovat druhé, pomáhat až na hranici únosné míry.
 hbf 


Re: První nebo druhý 

(29.1.2019 12:08:57)
Srovnávat justiční vraždu, tedy záměrný násilný čin, s umrznutím, to je demagogie a jistě to víte. Nechutná a ubohá demagogie.

Pokud se Vám tu nelíbí, máte na rozdíl od "jiné doby" možnost odejít někam jinam, kde čistou hrůzu a děs vůbec neznají.
 Kroupa 
  • 

Re: První nebo druhý 

(29.1.2019 19:36:16)
Jménem republiky - tedy jménem společnosti. Zákony tvoří společnost, zákony jako exekuční zákon, neexistenci lichvy nerovnosti před zákonem pro občana a pro podnikatele, nevymahatelné zákony které se zrovna vládnoucímu klanu nehodí.
Je toho spousta co vyhazuje lidi z domova co je jménem společnosti ničí. A ano, ty zákony které tu dnes máme byly vytvořeny úmyslně se zaměřením proti lidem proti mě a takový jako vy mě nevykazují jen z baráku ale taky jak tak koukám z vlasti.
 atisa 


Re: První nebo druhý 

(16.5.2019 8:48:29)
Toto asi v životě nepochopím...Bylo jí sedmnáct a půl, čili nedospělá, bez přijmu a přídavků, které pobírali rodiče a neplnili zákonnou vyživovací povinnost. Nějak mi není jasné, z čeho si to měla tedy hradit....? I jak si vůbec bez zákonného zástupce mohla podepsat nějakou smlouvu a ona je ještě právně platná? To snad vůbec neměli přijmout bez podpisu rodičů...?Toto by vždy mělo jíti za rodiči a nejdříve řešit, jak se tedy o ní starali?Tento stát je už tak v háji, že ho vytrhne i okrádání dětí....~o~
 Bflmpsvz 
  • 

Re 

(3.2.2019 9:47:23)
V pasti je 500 tisíc lidí
Je přesvědčený, že až půl milionů lidí v dluhové pasti, kterým chtěli pomoct, do insolvence za těchto podmínek nakonec nevstoupí. Hlavní problém vidí v nepředvídatelnosti chování soudů, které budou dlužníky posuzovat. „Nevíme, jak se k tomu budou soudy stavět, ale dá se předpokládat, že formalisticky, nebo individuálně a pokaždé jinak. A to je problém,“ dodává senátor.

„Nelogika v teď schválené poslanecké novele je v tom, že dlužník sice může vstoupit do insolvence i když není schopen zaplatit 30 % svých dluhů, a to je dnes velká část lidí, ale když těch 30 % nakonec nezaplatíte, tak se může stát, že zase spadnete do exekuce,“ vysvětluje Hilšer. Po pětiletém splácení, do kterého navíc může kdykoli věřitel znovu vstoupit a požádat soud o jednání.

Namočeni jsou i politici
Zásadnější je ale podle Hilšera amorálnost české politické scény, a to v letech 2004−2016. Už od té doby se totiž taky může stát, že se z korunového dluhu stane dluh 27 tisíc Kč. Člověk v exekuci pak prý v průměru zaplatí 18−30 % svých pohledávek, a to zejména úvěrovým společnostem, v insolvenci pak až 56 % pohledávek, tedy pokud vyhlásí osobní bankrot. Hilšer za vymahačským byznysem ale vidí víc.

Daniel Hůle o oddlužení: Jde o to, zda pomoci desetitisícům, nebo statisícům
Analytik společnosti Člověk v tísni Daniel Hůle, který se exekucím dlouhodobě věnuje
„Začalo to kolem roku 2004, kdy tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec (Unie svobody) zvýšil odměny advokátům, kteří vymáhají dluhy. A to tak, že mají až 5× víc než v Německu. A pak odešel z politiky a založil si vlastní vymahačský byznys. Tady se odehrává státem posvěcený průmysl na vymáhání dluhů až v nemravných částkách. Proto jsme v těch problémech, v jakých jsme. A zapojena do toho byla i řada dalších politiků.“

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.