| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k článku Nepodceňujme zubní hygienu

23.6.2005 19:15:55 Luděk

Zuby a zdraví

Musím reagovat na minulý příspěvek několika postřehy.
Plně souhlasím s obecnými radami o ústní hygieně. Kazivost chrupu nejen u dětí a mládeže má však, stále častěji (u generací) svůj základ v dědičnosti. Bylo již mnohokráte prokázáno či vysvětleno, jak zejména infekční potlačované choroby a stavy v předchozích generacích alopatickými preparáty či neléčeny vůbec nebo nevhodnými přírodními prostředky - způsobují postupné oslabování orgánů a organizmu.
Z pohledu alternativní medicíny je známo, že za "podstatu zubů" (mimo jiné) odpovídá tzv. ledvinový systém. Přijmem především řepného bílého rafinovaného cukru (přímo - nepřímo v potravě) také zatěžuje ledviny. Výsledkem bývá i později kolonizace tlustého střeva i ledvin a močového měchýře, ještě později i pohlavních orgánů - streptokoky, stafylokoky, některými viry a plísněmi,(i přes časté angíny a odstraněné krční mandle - to není řešení podstaty problému), které ještě hlouběji oslabují tělo (příští generaci specificky). Součástí mezigeneračního oslabení je i - nedostačující přirozená funkce ledvin a následně jater a jiných orgánů v důsledku - kazivost zubů, paradentóza.
Stomatologové stále nereagují na nové výzkumy i v oblasti kvality medu a jeho významu pro (také) stav chrupu.

Med (kvalitní, z ekologických oblastí)svým složením (minimum sacharózy, která je však jiné úhlové molekulové - atomové konfigurace, tedy nejde o "agresivní" typ řepného "umělého" cukru) nemůže způsobovat žádné zdravotní problémy, ani kažení zubů (několikrát prokázáno, nutno sledovat výzkumy a odbornou literaturu). Sacharidy v medu nejsou vstřebatelné pro ústní patogenní bakterie! Minerály v kvalitním medu posilují také zubní sklovinu, spolu s vitamíny, vše je organicky vázáno. V neposlední řadě med obsahuje i celou řadu antibioticky působích látek a částic, které devastují patogeny nejen v ústech a dezinfikují tělo. Také různou měrou posilují organizmus, včetně ledvinového systému.

Před 12 - 13 lety byla v ČT reklama na cukr a v ní chybně a trestuhodně svalována vina také na med, že "zničil" zoubky u novorozeňat a zuby u matky. Po dvou letech odborníci prokázali nesmyslnost tvrzení a zastávají názor můj, zde zmíněný.
Nakonec pravda to být musí, protože já patřím do "problénmové skupiny" a zvýšený příjem medu v poslední době mě zabránil další degradaci zubů a dokonce ustupuje i paradentóza.

Jako odborník v alternativní medicíně doporučuji maminkám dětí i pacientům vyzkoušet homeopatické a bylinné zubní pasty: Silicea a Balsamio či Bílý diamant (od Energy) s velkým množstvím minerálů a stopových prvků a také vitamínů šči elementárních částic, které jsou základem protonů - neutronů a elektronů atomů - molekul i našich buněk a zubní skloviny) či od Weledy - "modrou" pastu - s mořskou solí či "oranžovou" s měsíčkem zahradním a jiné.
Přeji hezký den
Odpovědět
Názory k článku (2 názorů)
Zuby a zdraví Luděk 23.6.2005 19:15
Zubní kaz způsobují bakterie Mikrobiolog 14.9.2006 11:33

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.