| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k článku Houby do dětské stravy nepatří

23.6.2005 18:48:36 Luděk

Jedlé a zdravé houby z ekologických oblastí - ano pro všechny věkové kategorie od 2 let výše

Houby, které odpovídají svou kvalitou, jedlostí a tedy i jejich výskytem ve zdravých ekosystémech (ekologické studie dokázaly, že výskyt těžkých kovů a jiných nebezpečných látek sice houby absorbují, ke své škodě stejně dobře, jako látky, které potřebují k životu, ale většina škodlivin, jež se v minulosti dostala do prostředí, již byla vázána v anorganické i organické přírodě bezprostředně po znečištění a po několika málo letech již neohrožují ekosystémy či zdraví lidí (v bývalé ČSSR).
Současné, stále větší znečištění životního prostředí je sice velkou hrozbou, ale v oblastech, jako je vnitřní část NP,CHKO a BR Šumava, CHKO Novohradské hory a jiné čistější oblasti poskytují relativně neškodné a dokonce zdravý prospěšné plodiny, včetně hub.

Biologická hodnota hub, podle současných výzkumů je velmi variabilní. Nelze však souhlasit s názorem, že jen nepatrné množství vitamínů či minerálů z nich dostaneme do těla. Houby jich pro svůj vývoj potřebují velké množství, problém je s jejich vstřebatelností (cellulóza a jiné složité polysacharidy a proteiny). Vhodně upravené však většina z nich stále poskytuje dobrý zdroj vitamínů (oranžové lišky hlavně b-karotewn - provitamin A, hřiby spíše vitamíny B-komplexu atd.) a spostu minerálů a stopových prvků, i jiných, biologicky účinných látek imunitní či metabolické povahy,naopak potřebné. Lidská civilizace devastací ekosystémů způsobuje i jejich totální nedostatek (kromě jiných živin a látek), jež se podílí v důsledku na četných chorobách a genetických oslabeních.
Alergie mohou způsobovat i houby, zejména nižší - kvasinky a plísně, to je dobře známo. Jenže příčina alergií zpravidla nespočívá v tom, že se lidé (děti) zrovna nachází v oblasti s výskytenm alergenů, ale v tom, že jejich oslabený organizmus (zpravidla dlouhodobě potlačované infekce a jiné zdravotní problémy běžnými alopatickými "léky" vyvolávají, mnohdy s návazností na týž problém - v genech tyto a jiné reakce. Pyly, plísně a jiné přírodní alergeny, jež alergeny normálně nejsou, se vyskytovaly od Pravěku vždy a nejvíce záporných reakcí je známo až - od 20. století, století "atomu, chemie, potlačování symtomů a povrchnosti".

Takže, houby, jak jsem určil výše ano a naopak, jejich pravidelná (rozumná) konzumace nakonec posiluje i odolnost a působí de facto protialergicky.
Pokud již máte nějakou alergii, poradte se třeba s homeopatem - odborníkem, který může třeba právě vysoce potencovanými houbami, které u Vás při běžné dávce alergii způsobily - situaci zvrátit, spolu s tzv. konstituční léčbou homeopatiky atd.
(Opačné množství působí obráceně, v případě homeopatik či akupunktury - jde o působení specifických "podobně učinkujících jako je stav pacienta" elementárních částic (kvarky - fotony...), jež jsou základem nukleonů - protonů - neutronu a v elektronech atomů - molekul látek, hmoty, energie či buněk.
Přeji pěkný den
Odpovědět
Názory k článku (11 názorů)
Houbičky v naší stravě Kočička a koťě 7.11.2004 14:16
Houbičky v naší stravě Kočička a koťě 7.11.2004 14:16
Houbičky v naší stravě Kočička a koťě 7.11.2004 14:16
Houbičky v naší stravě Kočička a koťě 7.11.2004 14:16
Chtělo by to spíše vysvětlení Petr S. 8.4.2005 17:34
Jedlé a zdravé houby z ekologických obla... Luděk 23.6.2005 18:48
*Re: Jedlé a zdravé houby z ekologickýc... Ls.lucki 19.1.2008 10:51
Nesmysl Shrek 1.8.2005 2:1
*Re: Nesmysl Darius 1.8.2005 14:1
houby a kojení Maruška a Káťa (2měsíce) 14.3.2006 10:39
*Re: houby a kojení Věra-el 17.8.2006 0:50

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.