| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k článku Bude zrušeno anonymní dárcovství spermií?

23.2.2015 10:49:05 withep

To nejprojde,

takže nemá smysl se kvůli tomu rozčilovat ~;). Žila jsem v domnění, že zákonodárnou iniciativu má skupina min. 10 poslanců, tak jak to, že jich je jenom 6? Pochybuju, že víc bude těch, co pro to zvednou ruku, to už by se pod to podepsali.

A jinak tedy ten argument je opravdu velmi hloupý. To si jako páni poslanci představují, že když spolu dva lidé vstoupí do vážného vztahu a budou zvažovat potomstvo, ukážou si vzájemně své rodné listy, a pokud by tam oba měli, že jsou z IVF z darovaného spermatu, půjdou na matriku a tam se dozví, které pracoviště to provedlo, a kdyby náhodou to stejné, tak půjdou tam ověřit, jestli náhodou nemají stejného otce? ~k~

To fakt ti zákonodárci nemají nic lepšího na práci? Zároveň platí zákon, že otcem dítěte zapsaným do RL je ne muž, který dítě fakticky splodil a i se k němu hlásí a i žena ho za něj prohlašuje, ale její manžel, pokud manželství trvá nebo od rozvodu neuběhla daná lhůta...

Podle mě krev není voda, zjistit, že nejsem biologickým potomkem svých rodičů, taky bych pátrala, a naopak si nedovedu představit darovat sperma/vajíčka a nevědět, jestli z nich vzešly děti a kde a jak žijí, nemoct se o ně postarat. Ale to je každého věc, nebyla jsem v kůži někoho, komu se děti nedaří, tak nemůžu a nechci soudit.
Odpovědět
Názory k článku (6 názorů)
naprostý nesmysl Lexi. 23.2.2015 8:20
To nejprojde, withep 23.2.2015 10:49
Má pravdu Viola 23.2.2015 15:24
O incestu mi tu ani nemluvte AnonyMka 23.2.2015 16:4
No hlavne by na to financne doplatily re... Saamajna 2.3.2015 22:15
*Re: No hlavne by na to financne doplat... Lexi. 4.3.2015 12:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.