| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nekonečné čekání

 Celkem 5 názorů.
 Markéta, snažící se o mimčo 
  • 

Nekonečné čekání 

(13.10.2000 13:40:28)
Ahoj,
snažíme se o miminko už čtyři měsíce, není to zas tak dlouho, ale já už jsem hrozně nedočkavá a nervozní. V neděli mám dostat menstruaci a to čekání je hrozný. Neustále na sobě hledám příznaky těhotenství, sleduju zvětšení prsou (které se mi zvětšují i před menstruací, ale mě to teď samozřejmě připadá jiný), myslím na to jak je mi od žaludku (až už mi z toho opravdu začíná být špatně), připadám si jako blázen.

Držte mi palce, samozřejmě Vám je držím taky.

 Míša, 17. týden 
  • 

Re: Nekonečné čekání 

(16.10.2000 10:12:22)
Ahoj Markéto,
chci Ti jen napsat, že Tě plně chápu. Já na otěhotnění čekala 13. strašlivě dlouhých měsíců.
S lékařem jsme se dohodli, že po mém návratu z dovolené mě začne léčit. Nebylo třeba. Z dovolené jsme si přivezli miminko a už se na něj moc těšíme.
Víš, když člověk moc chce, tak to většinou nejde, mysli na něco jiněho, odjeďte na dovolenou, kde z hlavy pustíš všechny starosti a ono to maličké přijde samo.
Někdy méně znamená více a v našem případě to platilo na víc než 100%.
Přeji Ti, aby Tvé čekání bylo plné pohody a bylo co nejkratší.
 Jana N 
  • 

Re: Nekonečné čekání 

(16.10.2000 11:21:18)
Ahoj Markéto, plně chápu, co prožíváš, protože my s manželem se snažíme již od listopadu 1999 a také stále nic, no snažíme je silné slovo, spíše jsme tomu dali volný průběh. Nejhorší je, že za pár měsíců mně bude již 33 let a čím starší maminka, tím více zdravotních problémů. Tak Ti držím palce, ať to vyjde. Jana N
 Petra 
  • 

Re: Re: Nekonečné čekání 

(16.10.2000 13:04:05)
No, my jsme na tom podobně. Snažíme se od června 99 a zatím nic. A to mě bude v červnu 2001 32 let. Pořád si říkám ,že musím být trpělivá, ale když vidím, jak mi čas utíká pod rukama, tak mě ta trpělivost přechází.

Petra
 Jana, Matej 8 týždňov 
  • 

Re: Re: Re: Nekonečné čekání 

(17.10.2000 2:48:32)
Ahoj,
ani prekročenie tridsiadky a dlhé mesiace čakania ešte nemusia nič znamenať. Hlavné je neprepadať panike a pesimizmu (viem, že je to ťažké) a nájsť si dobrého odborníka na liečbu neplodnosti. Psychika niekedy robí divy - občas môže pomôcť už pocit, že som začala niečo aktívne podnikať.
Tiež som znervóznela, keď som sa blížila k 30-ke a moja vtedajšia gynekologička mi dosť nešetrne oznámila, že s mojim otehotnením budú problémy. Keď sa ani po takmer 2 rokoch po vysadení antikoncepcie nič nedialo, objednala som nás s manželom do centra asistovanej reprodukcie GEST. Po 6 týždňoch rôznych vyšetrení a testov nás pozvali na záverečný pohovor. Večer predtým sme sa s mužom dlho do noci rozprávali a mňa zrazu prepadli "divné chute" - na kyselé zelí. Manžel si zo mňa robil žarty, že som snáď tehotná, čo som v tej chvíli označila za "blbý fór". Na pohovore nám lekár vysvetlil podstatu problému (moje telo si vytváralo protilátky proti manželovým spermiám) a dohodol sa s nami na predbežnom termíne vnútromaternicového oplodnenia. Cestou domov som dostala náhlu inšpiráciu a v lekárni som si kúpila tehotentský test. A neverila som vlastným očiam - bol pozitívny. Takže som miesto na oplodnenie šla do tehotenskej poradne. Lekár v GESTe mi povedal, že sa im to občas stáva - pacientke urobia všetky vyšetrenia, výsledky ukazujú na neplodnosť a žena zrazu bez akejkoľvek terapie otehotnie.
Silvestra som už oslavovala pri džúse a koncom augusta, pol roka pred mojimi 32. narodeninami, sa narodil Matej.
Držím Vám všetkým palce a verím, že to dopadne rovnako dobre ako u mňa - či už s lekárskou pomocou alebo bez nej. Teším sa, že sa už čoskoro zapojíte do tejto diskusie ako budúce mamičky.

Zdraví Jana

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.