| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Homeopatika v těhotenství

 Celkem 8 názorů.
 Stela, zatím bezdětná, 27 
  • 

Homeopatika v těhotenství 

(13.10.2000 8:54:57)
Ahoj.

Máte někdo zkušenosti s užíváním homeopatik v těhotensvtí? I když nejsem ještě těhotná, moje lékařka mi nějaká homeopatika předepsala a budu je brát dost dlouho. Lékařka tvrdí, že homeopatika neuškodí.

Děkuji za odpověď.

Stela
 Iva, 2 ´děti - 4 roky a 8 měsíců 
  • 

Re: Homeopatika v těhotenství 

(13.10.2000 22:04:15)
Milá Stelo, brala jsem homeopatika před, během i po těhotenství bez jakéhokoli problému, naopak mi pomohla moje zdravotní problémy vyřešit. Brala jsem i homeopatika na pomoc při otevírání při porodu a 2. syn se mi narodil za hodinu od 1. bolesti a prasknutí plodové vody. Jsou i homeopatika na nedostatečnou laktaci i jako prevence proti zánětům atd. Chcete-li bližší informace, tady je můj mail: iva.sch@hide.cz
 Pavla , 2 děti 
  • 

Re: Re: Homeopatika v těhotenství 

(14.10.2000 12:31:12)
Ivo ,
Vy se v homeopatii nějak víc vyznáte , nebo jsou to jen náhodné zkušenosti ?
Dětská lékařka nám občas na nějaký problém homeopatika nabídne , ale až na mé výslovné přání . Neměla jsem ani tušení , že mohou pomoci i u porodu .
 Iva, 2 děti - 4 roky a 8 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Homeopatika v těhotenství 

(15.10.2000 19:44:09)
Milá Pavlo,
homeopatika jsem poznala až po 1. narozeninách svého prvního syna, kdy nám náš pediatr "diagnostikoval" neléčitelný mírný atopický ekzém ve tváři . A předepsal nám kortikoidní mast. Jelikož jsem už dříve četla i slyšela dost informací proti kortikoidním mastem - a zvláště pro děti - rozhodla jsem že, že navštívím z vlastní iniciativy homeopata. K mému překvapení se z ekzému vyvinula alergie na mléko. Tehdy jsem se dala vyšetřit i já, přestože to není nejlevnější, ale jelikož jsem chtěla další dítě, chtěla jsem být také v pořádku. Homeopatie mi pak pomohla i při neskutečném svědivém výtoku, který mě provázel skoro celé těhotenství. Tam mi byla nabídnuta i homeopatika ohledně porodu a kojení - a mám s nimi výborné zkušenosti. Nyní jsme přešli s oběmi dětmi k pediatrovi, který léči klasicky i homeopaticky - a co jde, řešíme homeopatiky. Je to stoprocentě lepší než cpát děti i sebe léky s takovými vedlejšími účinky, až s toho jde člověku hlava kolem, když to na návodu k použití čte. Když to ale holt nejde, sáhneme i po normálním léku.
Jaká homeopatika používáte vy?
Iva
 Pavla,2 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Homeopatika v těhotenství 

(20.10.2000 22:39:55)
Ivo , díky za odpověď.
Z homeopatik se mi velmi osvědčil Homeovox pro staršího syna na chrapot , sirup Stodal pro oba proti kašli , jako miminko měl nějaké kuličky proti větříkům a proti aftům a tím asi naše zkušenosti končí.
Bydlíme v menším městě a nevím o žádném homeopatovi , který by u nás působil . I naše dětská lékařka je snad jediná , která homeopatika používá či alespoň nabízí jako alternativu.
Mohla byste mi prosím alepoň stručně popsat , jak takové vyšetření u homeopata vypadá a co všechno se tak dá zjistit? Nevíte o nějaké literatuře o homeopatii ? Myslíte , že si člověk může hom. léky " naordinovat " sám?
Děkuji za odpovědi.
Pavla
 Alice, 2 děti, 37. týden 
  • 

Re: Re: Homeopatika v těhotenství 

(15.10.2000 18:59:16)
Milá Ivo,

za 3 týdny mne čeká 3. porod, pokaždé jsem měla potíže právě s otevíráním, proto moc by mne zajímalo, o jaká homeopatika se konkrétně jedná a kdo je může předepsat.

Předem Vám děkuji za odpověď

Alice
 Iva, 2 děti - 4 roky a 8 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Homeopatika v těhotenství 

(15.10.2000 19:49:15)
Milá Alice,
toto homeopatikum se jmenuje ACTAEA RACEMOSA 9 CH a mě je předepsala moje homeopatka. Dám Vám na ni pro případ, že byste neměla žádného svého homeopata, kontakt, zavolejte jí a řekněte jí, o co jde, určitě Vám vyjde vstříc.
MUDr. Lenka Trauškeová - Institut MUDr. Jonáše - tel. recepce 6278309 nebo 6278820 nebo 21.
Držím vám palce a budu ráda, když se mi ozvete, jak to dopadlo. Já jsem porodila za hodinu od 1.bolesti spojené s prasknutím plodové vody. Do nemocnice jsem dorazila za 45 min. od oné první bolesti a byla jsem otevřená na 8 cm (při prvním porodu jsem potřebovala 13 hod. a málem jsem skončila na císaři).
Iva
 Alice, 2 děti - 8 a 4 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Homeopatika v těhotenství 

(17.10.2000 19:10:58)
Ivo,
díky za podrobnou informaci, určitě se ozvu, jak to dopadlo. Mně pokaždé odešla voda a čekalo se na kontrakce, podruhé jsem po 24 hodinách skončila na oxytocinu, tzn. na kapačce a už to taky vypadalo na SC. Snad to teď bude jednodušší.
Ještě jednou děkuji
Alice

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.