| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

noční trable

 Celkem 8 názorů.
 Marcela,dcera Vanda 5 měsíců 
  • 

noční trable 

(11.10.2000 10:02:04)
Poradíte mi někdo jak zvládnout noční buzení a touhu být u mámy v posteli? Dcera spinká od narození sama v pokojíčku a hlídá ji "chůvička", takže jsem opravdu vždy po ruce, když je potřeba. Nikdy jsem s ní nezažila noční bdění, vždy do malinka se vzbudí, v klidu počká až přijdu a nakrmím ji a během kojení usne a spí v klidu než zase přijde hladík. Taky jsme si zažili buzení po hodině o kterém jsem tady dost četla, ale opravdu to odeznělo. Dcera je plně kojená a nyní nastalo období, kdy kolem 3 hodiny v noci po nakrmení, usnutí a odnešení do postýlky je najednou vzhůru. K usnutí jsem zkoušela znovu mlíčko, tatínek uhoupával a vždy stejný výsledek - v náručí usne a při položení do postýlky je čiloušek. Spokojená je jen když ji vezmu k sobě do postele-to usne hned. Když ji chci potom přenést zpátky je zase vzhůru. Přitom celý den je buď se mnou nebo s tatínkem a mazlení má podle mého názoru přehršel - znáte někdo něco podobného, nebo víte co s tím? Ne že bych ji neměla ráda u sebe, ale znáte jak se umí děti roztahovat a jediný kdo se vyspí jsou oni! :)
 Helča + Madlenka 13 týdnů 
  • 

Re: noční trable 

(28.10.2000 8:50:18)
Marcelo,
u nás je to v bleděmodrém, dokonce i ta hodina ( 3 ráno) je shodná. Nevím co s tím a proč se to děje. Do 3 hodiny spí malá dobře. Dávám jí spát kolem 19,30 pak dostane ve 23,00 a nakonec v ty tři hodiny, pak usne, ale do půl hodiny je vzhůru a nechce spát. Sněje se, kulí oči a sotva zhasnu, už slyším to její frfňání....Pít chce pokaždé, ale hlad určitě nemá. Tak nevím. Usne jen se mnou v posteli, ale stejně je co hodinku trochu vzhůru. Jak jste pokročili Vy?
 Marcela + Vanda 
  • 

Re: Re: noční trable 

(30.10.2000 10:49:32)
Ahoj Helčo!
Jak jsem tak četla příspěvky a názory ostatních, zjistila jsem že nejenom, jak se říká, "všichni chlapi jsou stejní" ale asi i "všechny miminka jsou stejný"...:))
Ptáš se jak jsme postoupili. Vlastně nijak. Vanda se pořád v noci budí. Někdy stačí přijít dát dudlajze,rybičku kterou má na spaní, pohladit a za chvilku usne - to většinou když se vzbudí do hodinky od posledního krmení. Jinak jí musím vzít a nakojit znovu (i když myslím, že hladová není). Takže jsme ve stavu, kdy ve dne jí asi po 3 až 3 1/2 hodinkách a v noci tak po dvou. Do postele si ji beru až k ránu kolem čtvrté nebo páté hodiny a zatím (po tom jednom nočním "výchovném" kuse) to dřív nevyžaduje. Už to nijak neřeším - asi bych ji zbytečně trápila, kdybych chtěla aby vždycky usla sama a i pro mě je lepší vstát a dát napít,než hoďku nespat a poslouchat její protesty.
Zatím ani nemám v plánu dávat jí na noc kaše, protože mám pocit že (narozdíl do názoru naší paní doktorky) by se v noci budila stejně...
Takže přeji hodně štěstí - třeba u vás začne platit, že čím starší dítě, tím déle spí v noci...
Marcela
 Lucie, Mates 4m 
  • 

Re: Re: Re: noční trable 

(10.11.2000 20:53:50)
Milé matky,
vždycky mě potěší, když tady najdu někoho, kdo je na tom stejně. Taky jste si myslely, že když už se dítě v noci budí jen 1x, tak to už brzo bude spát celou noc? I u nás to mělo podobný průběh, ve třech měsících se začal budit po dvou hodinách (údajně růstový spurt), teď se taky budí kolem 3-4 hodiny. Když se pak vzbudí dvakrát po hodině, tak si ho ještě ráda strčím pod deku, abychom se aspoň trochu vyspali. Tedy já, on to dožene přes den :-).
Osobně si myslím, že ho při uložení do postýlky budí to, že je vystydlá. Docela účínný je můj poslední objev - vzít si ho do postele i se spacákem (spí ve spacáku protože to bych ho taky mohla celou noc přikrývat) a když usne, přeložit ho sakum pikum, tedy, pokud mezitím neusnu já ;-).
Těším se na vaše další nápady jak na ně.
Lucie
 Petra (2 děti) 
  • 

Re: Re: Re: Re: noční trable 

(11.11.2000 20:46:26)
Jo, jo, od dvou do téměř pěti měsíců Anička spinkala v noci téměř 10 hodin v kuse. Ze dne na den vstávám už třetí týden tak 3x - 4x za noc....:-)))
 Irena - Praha, David 6 a půl měsíce 
  • 

Re: Re: Re: Re: noční trable 

(20.11.2000 10:36:42)
Ahoj Lucie a všichni kterým jejich andílci v noci nespí. Náš Davídek nespal ještě nikdy celou noc, takže jsem nejdřív čekala že se to zlepší jakmile ho začnu přikrmovat ale nestalo se a budí se stále minimálně 2 x za noc. Do půl roku jsem ho hned nakojila a po chvíli usnul, teď už nemám moc mléka tak jsem ráda když usne buď 1: v naší posteli přitulený k jednomu z nás, nebo 2: dám mu trošku čaje a uklidní se sám , věř , že jsme se už s manželem smířili s tím , že náš zlatej synáček se prostě v noci budí, ale stále doufáme se to nějak zlepší ahoj Irena
 domča 


Re: Re: Re: Re: Re: noční trable 

(20.12.2002 15:48:33)
AHOJ MEMU SYNOVI TED BYLO 18 MESICU A TEPRVE TED ZACAL SPAT CELOU NOC TAK PREJI ABY JSTE SE ZTOHO USPESNE DOSTALI A UZILI SI SPANI JAKO JA TED. JANA
 Lenka (Šárka 5,5 měsíce) 
  • 

Re: noční trable 

(28.10.2000 21:35:16)
Ahoj Marcelo,
mám stejný problém. Naše Šárka od šesti neděl spinkala celou noc a já jen litovala maminky, jejichž příspěvky o nočním buzení jejich miminek se zde objevovaly. Po čtvrtém měsíci se vše změnilo. Šárka se začala budit několikrát za noc - nedá se ani říct budit - má zavřená očíčka, hledá kam by se přisála a fňuká. Nejdříve jsem si s ní vždy sedla a nakrmila ji, pak jsem si ji začala brát do postele. Celé to dopadlo tak, že malá neusne jinak než u prsu a když mám štěstí, tak se při přendavání do postýlky neprobudí. Když se vzbudí, je to už tady zmiňovaný čiloušek, který neví roupama co dělat. Chyba je asi v tom, že ji beru z postýlky při prvním zakňourání, ale spí u nás v ložnici a já nechci budit manžela. Dneska poprvé jsem našla odvahu a nechala jsem ji večer "uřvat". 2x mi usnula u prsu při krmení a dokrmování a při položení do postýlky - známá písnička ... A tak jsem ji uložila dala pusu a odešla. A začal bengál. Trvalo to asi čtvrt hodiny (vztekala se jak čert), nakonec už jen brblala a usnula. Jsem zvědavá, co se bude dít zítra.
Brzký konec nočních trablí přeje Lenka

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.