| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

školka

 Celkem 4 názorů.
 marcela 
  • 

školka 

(9.10.2000 22:41:29)
Mám dceru 5 a půl roku starou, která je na svůj věk velmi bystrá. Překvapilo mě, že s velkým nezájmem a nechutí reaguje na větší kolektiv dětí /školka,cvičení,atd./, přestože nemá jinak problémy s adaptací nebo hraní si s jinými dětmi. Můžete napsat svůj názor nebo zkušenost, zda mám zkusit dítě nutit se zapojit nebo nechat věcem volný průběh. Trochu se totiž předem obávám nástupu do první třídy školy. Dítě není samo, mám ještě 6 ti měsíční mimino, jejich vztah je bez problému.
Díky za názory.
 Šárka, syn 9,5r. 
  • 

Re: školka 

(10.10.2000 11:10:36)
Milá Marcelo,
rozhodně bych doporučila nenutit Tvou dcerku k zapojování se do kolektivu, když nemá chuť. A neboj se, ve škole její nechuť ke skupinovým činnostem pravděpodobně vadit nebude, tam se přece jen pracuje víc samostatně než kolektivně. Mám s "nezapojováním" celkem bohaté zkušenosti z naší rodiny: já sama jsem školku přímo bytostně nenáviděla (kvůli rámusu a vůbec moc velké hustotě dětí, jinak s dobrou polovinou z nich jsem mimo školku parádně kamarádila - chodila jsem do školky na malé vesnici). Můj syn si také ustavičně stěžoval na hluk ve školce a na to, že nemá čas a možnost věnovat se tomu, co jej baví a ve chvíli, kdy jej to zaujme. A můj manžel? Jeho matka byla učitelka a když byl tak čtyř až pětiletý, učila v malém místě. Jednou "suplovala" ve školce. Její synáček se usadil na schodě venku před školkou a rezolutně prohlásil, že dovnitř do toho rámusu nepůjde. Vydržel tam asi dvě hodiny, než se "školkovní" paní učitelka vrátila, pak se s matkou odebral domů - kde ostatně trávil samostatně celá dopoledne, kdy rodiče byli ve škole.
Nikdo z nás zatím (tím zatím myslím syna, my dva dospělí už jsme za vodou)neměl sebemenší problémy s kolektivem ve škole.
S pozdravem
Šárka
 RENATA dcerka 4,5 
  • 

Re: školka 

(23.2.2002 23:39:08)
Máme stejný problém, moje dcerka je na svuj věk bystrá, chytrá, ráda si hraje s dětma spíše staršíma ale ve větším kolektivu je neprubojná a straní se. Bohužel do školky chodila zatím pouze 1 měsíc jelikož má časté zdravotní problémy a doktoři mi docházku zatím nedoporučují. Je to docela začarovaný kruh, protože by mezi děti potřebovala. Myslela jsem ,že se to bude časem zlepšovat když bude chodit do školky mezi děti,ale ted jsme zase doma a na nějaké občasné cvičení nebo něco podobného jí nemužu dostat. Jak si s tím poradit jak jí pomoci do většího kolektivu? Děkuji za zkušenosti.
 Lenka, dcerka 3,5 roku 
  • 

Re: Re: školka 

(24.2.2002 18:17:08)
nenásilné zařazení dítěte do kolektivu je nejlepčí s rodičem, kdy Vás dítě potřebuje - chce mít jistotu a postupně si nachází své kamarády. Toto se mi potvrdilo v případě má dcerky. Začali jsme chodit do mateřského centra, kde jsme si našli vhodné činnosti pro děti i rodiče.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.