| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jde to i bez výtahu?

 Celkem 5 názorů.
 Lída, syn 17m 
  • 

Jde to i bez výtahu? 

(9.10.2000 14:24:50)
Ráda bych se zeptala, co si myslíte o nápadu přestěhovat se do 2. patra domu bez výtahu. Synovi je 17 měsíců a až mu bude tak 2,5, chtěli bychom mít druhé dítě. Vím, že spousta maminek jistě žije v domě bez výtahu, jen žádnou ve svém okolí neznám. Je to opravdu tak velká nevýhoda? Jak na schodech chytáte dvě děti a nákup? Máme takový nápad zavrhnout? Kamarádce se z kočárkárny kočár ztratil, stává se to často?
Díky moc za rady
Lída
 Jana, zatím bezdětná 
  • 

Re: Jde to i bez výtahu? 

(9.10.2000 17:02:52)
Mám kamarádku, která bydlí také v 2. patře bez výtahu a právě čeká 2. dítě. Kočárkárnu nemají, takže kočárek nechává stát složený v přízemí a zámkem na kolo ho zamyká k zábradlí. Dohodla se na tom předem s ostatními obyvateli domu a nikomu to nevadí. A zatím jí ho nikdo neukradl ani nezničil. Nákupy nosí do schodů v batohu na zádech - aspoň si nekřiví páteř nošením tašek v ruce. Když je mimčo větší, lze je místo v kočárku přepravovat v šátku nebo takové té klokance (už toho tu bylo o nošení dětí hodně napsáno, doporučuji pročíst si starší články). Mimochodem, já bydlím v 3. patře bez výtahu, takže to taky budu muset zvládnout :-)
 Radka, dva kluci 
  • 

Re: Re: Jde to i bez výtahu? 

(12.10.2000 10:22:40)
V šátku se miminko nemusí nosit, až když je větší, jde to už od narození, jen je třeba zvolilt vhodný způsob uvázání.
 Radka Uhrová (dcera 6, syn 3) 
  • 

Re: Jde to i bez výtahu? 

(10.10.2000 6:45:55)
Mohu potvrdit, jde to.Bydlíme ve 3.patře bez výtahu (63 schodů plus 9 do kočárkárny v suterénu).Obě děti se velice rychle naučili schody zvládat - v roce a půl za ruku.Když už potom byly dvě děti, tak jsem syna co by mimino snášela dolů do kočárku v "tašce" od kočárku trojkombinace, takže doma jsem si ho připravila a dole už jen "šupla" do kočáru "tašku" i s ním."Taška" měla dlouhá ucha, takže se dala aspoň jedním vzít na rameno a rukou držet jakoby pod paží, no a druhá ruka zůstala volná pro dceru.Po nákupu, když přibyla taška, to už zbývala jen cesta nahoru, která jde většině dětí daleko snáze než dolů.Dcera šla přede mnou - musela se držet zábradlí-a já šla těsně za ní pro případ pádu dozadu.Při pádu dopředu se jí vždy instinktivně vysunuly ruce dopředu (nesmějí být v kapse).Když začal chodit po schodech i syn a alespoń dolů bylo ještě třeba být u dcery ve střehu, osvěsčil se mi rovněž batůžek na záda.Kromě stálého udržování kondice, ať chcete nebo ne, se děti rychleji naučí schody zvládat oproti vrstevníkům s výtahem.
Dnes, kdy obě děti zcela bezpečně sami vyjdou i sejdou (často podstatně rychleji než já), můžu říci, že to není problém - bez výtahu.
 Lída 
  • 

Re: Re: Jde to i bez výtahu? 

(11.10.2000 14:16:35)
Radko,
díky moc za obsáhlou odpověď. Předjala jste i problémy, na které jsem nepomyslela. Pobavilo mě, jak máte ty schody spočítané.
Jano,
díky i Tobě, šátek mám asi čtvrt roku a už si to bez něj neumím představit (nebo možná ani nechci).
Lída

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.