| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Děti a taxíky

 Celkem 7 názorů.
 Míša, syn 3,5 
  • 

Děti a taxíky 

(7.10.2000 11:12:14)
Ahoj Stáňo,
neměla jsi náhodou v ruce text novely silničního zákona? Včera mě totiž napadla taková blbina - bude vůbec možné jet po novém roce s dětmi taxíkem, když budou povinné autosedačky? Pamatoval náš moudrý parlament na takovou výjimku? Sama taxíkem jezdím tak dvakrát do roka, ale jde mi o princip.
No, pan prezident už tu novelu podepsal, tak se snad brzy celý text někde objeví.
 Milada, 35.týden, syn 4 a 3/4 roku 
  • 

Re: Děti a taxíky 

(8.10.2000 20:35:00)
To je fakt dobrá otázka!
Já když jsem jezdila s malým taxíkem, tak jsem si prostě sedačku brala vlastní - ale to byla ta malá do těch 11 kg (a musím říct, že většina taxikářů vypada, že tuto věc v životě neviděla!)- jezdila jsem s ním na kožní oddělení a to jsem měla vždy taxi objednané předem (na hodinu) s tím, že taxikář počká před poliklinikou. O tom, že povezu dítě v sedačce jsem vždy té telefonistce řekla a přesto řidiči "zírali". Potom už se ta větší samozřejmě tahat nedala - naštěstí problémy s ekzémem se vyřešily, čili nebyl důvod proč tím taxíkem jezdit (nebo když jsme někam prostě potřebovali, tak jsme jeli autobusem či nás vezl manžel).
Jednou jsme však jeli z nemocnice z Motola (tam nás vezla sanitka), zpátky taxík (synovi bylo tehdy 2,5 roku) a taky se řidič divně díval, že chci synovi dát bezpečnostní pás (byl mu samozřejmě velký) a navíc že s ním chci sedět vzadu.

Jak píšete, nějak to ta novela řešit musí!
 Markéta, 9měsíční Veronika 
  • 

Re: Děti a taxíky 

(9.10.2000 20:48:42)
Milá Míšo,

v Parlamentu nahodili tuto otázku poslanci ODS, aby jim především moudří čtyřkoaličníci vysvětlili, že jsou úplně blbí a ať si rodiče poradí jak umí (podobně to bylo i u vícečetných domácností). Havel jako obvykle dal na rady svých kamarádů a novelu podepsal i s nesmyslnými paragrafy. Jen tak mimochodem, velmi se pracuje na tom, aby platnost zákona byla o rok posunuta. Takže třeba od ledna nic platit nebude?!
 Milada, 35.týden, syn 4 a 3/4 roku 
  • 

Re: Re: Děti a taxíky 

(10.10.2000 15:02:09)
Ještě mne napadlo, že ve spoustě zemí jsou již sedačky povinné, tak se naši zákonodárci mohli informovat jak to v taxíku či při více dětech v autě řeší třeba jinde v Evropě...
 Markéta, 10měsíční Veronika 
  • 

Re: Re: Re: Děti a taxíky 

(19.10.2000 21:59:32)
Jak se ukázalo, nebyla jsem daleko od pravdy. Balí to do zvláštních řečí, ale hlavní je, že nový silniční zákon od ledna platit nebude. Takže - taxi snad vyřeší poslanci během doby "neplatnosti"..
 Míša, syn 3 a 3/4 
  • 

Re: Re: Re: Re: Děti a taxíky 

(20.10.2000 11:10:01)
Aha, vlastně jsem úplně zapomněla sem dopsat, co jsem zjistila. Ten zákon totiž zádržný systém definuje jako dvoubodový pás (tedy ten, co bývá v autě vzadu uprostřed) NEBO dětskou autosedačku. Logicky by tedy mělo stačit dítě připoutat pásem. Proč nám to novináři nikde nenapsali? Že by nějaká lobby výrobců autosedaček?
Problém nesedících miminek to ale neřeší. Ještě se to pokusím dohledat.
 Káča Skokanová 
  • 

Re: Re: Re: Děti a taxíky 

(22.10.2000 10:42:54)
Milado, máš pravdu. Např. v Norsku jsou povinné sedačky i v taxících. Tam je to vyřešeno velice jednoduše - taxikáři prostě musí vozit vlastní autosedačku v kufru auta. A proto si taxíka můžete bez obav stopnout i ve městě a nemusíte se obávat, že by dítě v sedačce připoutáno nebylo... Jak jednoduché, ale že by takové řešení naše zákonodárce nenapadlo??? Nebo se bojí, že by se řidiči taxislužby bouřili, že se jím tím zvýší náklady..

Káča

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.