| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Děkuju

 Celkem 167 názorů.
 Maesta a zlatíčka 


Děkuju 

(2.5.2008 18:16:20)
Děkuju EvěK., Slávce, Amazonce atd.jednak za skvělé zprávy o nových kikko, IV atd. Škoda, že vás nemůžu víc pročítat, fakt skvělý je ten deníček - kam může každý a kdyby si i někdo dal práci a takobvá ta rámcová temata, na kt. se hodně diskutuje, tam také mohl nějak hodit - nevím, asi je to hodně pracné, ale my co jsem rády, že se utrhnem, i ty šikulky, co zvládají diskutovat, radit atd. si myslím se občas stane a nemůžou sledovat.
Tak máme za sebou testovací den těch Engelek ČČ a vypadá to, že opravdu jsou jen tenké, ale jinak OK. Jen máme tu střevní virozu - asi kaká a kaká - zase kojenecká žlutá - nic nejí, jen dundá - aspoň tak - plinek kopa, přebaluju i několikrát do hodiny, nezvládám, ale musela jsem aspoň nakouknout.
Všechny zdravím, hlavně buďte zdraví a užívejte miminek - hl.1.s dalším už to nikdy nebude tak klidné, ale vše má něco do sebe a navšem je něco mimořádného a krásného. Pá M.
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 18:28:52)
Holky, máme takovou střevní záležitost.
Malej (15měsíců) má tak jednou za čtyři dny hleny ve stolici a trochu průjem. Měla jsem pocit, že je to po jogurtu (Holandia), tak jsme ho vynechali, přešli jsme na dietu, rýže, mrkev, kukuřičné křupky, bezlepkové kaše z DM. Zlepšilo se to, kakoš tvrdej. Dietu jsme drželi dál, ale asi za čtyři dny znova totéž. Nemá to tak hrozný, ale ty hleny jsme tam měli zase. Nesetkaly jste se s něčím podobným?
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 18:34:06)
Není nachlazený??? Hleníky ve stolici můžou byt z rýmy - mimča neumí smrkat a tak to vlastně hodně polykají a pak to prostě kakoškem jde ven ...

Paliskap - někdy příští týden ještě budem na Slovensku objednávat pokud bys něco chtěla tak písni ... bylo by to za české poštovné +5kč poplatek bance - na zakázku nám šije i takzvané organic vykuchané - plína je to ve vel. Xs/S a M/L - zapínání na patentky - je bez savého jádra ale s přidanou vložkou - plínka je štíhlá a rychle schne - z biobavlny. Kdybys něco chtěla vzít přes nás klidně písni - děláme to se Skapi z diskuze - nejsme žádný eshop jen to hromadně berem a můžeme tak u Slováka vymýšlet a posílá nám to zadarmo (jako poštu :-D ) takže pak když tak zaplatíš jen českou poštu od nás k tobě .. klidně písni na email mám ho pod nickem.
 Rosie 


Re: Průjem 

(2.5.2008 18:49:27)
Dandy, můžu se s do té slovenské objednávky zase přidat? Čekám ale, až mi přijde ta moje vyhraná aukce, teprve pak budu na doobjednávat. A pak už s nákupem plínek budu končit...
 majdaleenka +07+11 


zase Slovák 

(2.5.2008 18:59:40)
Dandy ale nepovídej, to je mi milá novinka, že bych dopořídila ještě pár vkládaček, ať nemá mimís věčně mezi haxničkama čč? Hmmmmmmmmmm
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 18:40:48)
Právě, že nachlazený vůbec není. A my nikdo doma, žádnou virozou, kterou by mohl chytit netrpíme, a nikam do kolektivu jsem ho v poslední době nebrala.
Ale před těmi čtyřmi dny kadil jednou vyloženě jen děsně smradlavý hleny, omlouvám se za naturálnost.
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 18:44:15)
Dandy, mohla bych taky objednat něco od slováka?
 EvaK, Kryštof04,Rozulína11/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:03:52)
hleny ve stolici- nemusí to být je rýmou, ale strašit nějakou alergií tě nechci, zkusit probiotika?
Peliskap- já jsem zastáncem čtvercovek,a lespoň pár jich mít doma pro případ potřeby, klidně ty Kikko LUX, není tam až zase takový rozdíl ceny. Jak Rozulínka kalal co 2hodiny, tak plínky jen lítaly. Poskládané jsou za chvilenku,ale hlavní plus vidím v tom, že jsou hned suché. Jinak na novoška klidně baby Lucy(slovenské) flanelové či vykuchané organic (organic je moje srdeční záležitost), flanelové color- sice rychle jsou mokré a dlouho schnou, ale na novoška ještě ujdou, bambusové jsou R^. pak třeba Bamboozle od TB, já ráda i Disana zavazovačky (nebo Popoliny či Lotties) a do toho vv (vícevrstevnou plenku) jako vkládačku, popř. teď už BH nudli, HH nudli. Na kalhotovky jsme přecházeli až kolem 3.-4. měsíce. Nahoru fleesové TB (nebo Bummies) - rychle schnou a dýchají víc, na rozdíl opd PUL, pak PUL (měli jsme IV organic) a pak od toho 3. měsíce víc používáme vlňáčky (mám 1x Disana natahovací a tak 3-4 pletené).
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:09:24)
No musím přiznat, že ta alergie je první, co mně napadlo. Ale mate mně, že při stejné stravě to jednou má a jednou nemá.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:22:43)
Christel a kojíš?? jinak opravdu zkusit prebiotika - může to byt narušená střevní mokroflora.
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:30:04)
Už nekojím.
A ty prebiotika, s čím máš nejlepší zkušenost?
Omlouvám se, nikdy jsem se s alergií nesetkala. Bohudík.
 majdaleenka +07+11 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:33:53)
Christel, to mě mrzí;(( my jsme zkoušeli prebiotické kapky na prdíky (kdysi) ale byly absolutněš bez efektu, lépe řečeno, přišlo mi to horší, čímž ale netvrdím, že nefungovaly, do střívek mu nevidím, malý má teď zrovna taky trošku řidší výtvory, ale přisuzuju to 4 zubům nahoře:-D nebo hroznovému vínu, nic jiného novéjo jsem nejedla a malý taky ne
 EvaK, Kryštof04,Rozulína11/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:38:12)
Majdalenko, jaký ty kapičky jste měli? vetšinou jsou jen s lact. acidoph, ale těch "potřebných" je víc.momentálně používáme ty Infant dophilus
alergenem může být klidně ten rohlík- bílá mouka :(
 EvaK, Kryštof04,Rozulína11/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:39:56)
jednorázovky doma mám, ty, co jsem kupovala do porodnice, akorát jsem je od porodnice nevytáhla, krom vítání občánků :(, měla moc krátké šatičky a končily jí v 1/2 plínky. Vlastně bych je měla dát švagrové,~ť tu nezplesnivý.
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:39:38)
No jo, zuby, to mně vůbec nenapadlo, to by možná taky mohlo mít souvislost. Ona mu leze stolička, už dlouho, má tam na dásničce úplnou modrou modřinu. A taky se mu prořezávaj špičáky. Ale nevím, jestli by z toho moh mít ty hleny.
 EvaK, Kryštof04,Rozulína11/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:40:16)
jj, se zoubky to může mít souvislost
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:42:32)
A může ta alergie na bílou mouku projevit s takovým zpožeděním? On ty rohlíky tak od roka bežně dost často baští. A před tím nikdy nic.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:46:19)
Ahoj, děkujeme za držení jsme doma. Byl tam jiný pan doktor, znovu si nechal říct příznaky a znovu určil laryngitidu takže jsme dostali nějaký tablety, ty jsem mu teď nacpala a doufám, že to bude OK. Jinak jsme dorazili dom a Míša se pekelně zes hnusnej zelenej smradlavej průjem, já už fakt nechci, chci zdravýho Mišáka, kterej vyrábí roztomilý bobíky a nedusí se, sííím.
Jinak alergie na lepek nebo celiakie se právě projeví tak, že delší dobu konzumuješ lepek a pak když se střevo naruší tak se to projeví a zase i po vysazení déle trvá než příznaky přestanou.
A Slováka bych si taky objednala, pokud to půjde.
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:48:34)
A to se asi zjistí na alergologii, ne? Odběrem krve, nebo jak?
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:50:53)
Já jsem stará a vím ještě větší prd.;)
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:51:07)
No, ty musíš vědět nejlíp, kdy se to změnilo a jak... když není kojený pije UM? Alergie se může objevit kdykoliv, spustit jí může např. viroza, zuby....atd. Spíš kup nějaké chytré berebery.. levné, ne ty komerční obarvené a předražené, v kapslích, třeba Infant Dophilus, Acidophilus... denně jednu kapsli vysyp na lžičku do trochy něčeho dobrého a šupni třeba v průběhu krmení, je to jedno. Pokud se to neupraví cca do týdne nebo se to zhorší, objeví se vyrážka, i malý flíček... může to být alergie. Potom tedy můžeš zkusit alergologii, ale čekací doba je dost dlouhá a nebo vysledovat co dělá tu paseku.
Rohlík.. lepek, éčka
Piškoty.. lepek, vejce
Banán... zřídka alergizuje
Mrkev.. téměř nealergizuje

~j~
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:56:38)
No on se mu na tvářičce takový flíček už objevil.
Tak já se v pondělí na tu alergologii objednám, už jsme tam jednou byli s podezřením na sníženou imunitu a vzali nás za týden, tak to snad nebude tak strašné, i když to bylo ještě před pylovou sezonou.
A ty chytré brebery koupím v lékárně?
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:02:31)
A UM nepije, po odstavení asi tejden pil, pak ho přestal brát. Ale asi před třema týdnama ho hlídala babička a pak se přiznala, že mu dala normoš krabicový mlíko, a ještě ho osladila. A od tý doby si myslím, že to začlo.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:10:10)
no ale pokud máš vysledované že fakt po mlíku - tak je důležité vysadit vše mléčné ... a to jako vše - syrovátku, lakotozu, vše co s mlíkem souvisí ... dobré je nedávat ani soju - občas byva křížená alergie - stejntě tak hovězí maso ... u nás reakce šílená na hovězí to jsem zjistila ted omylem dva dny zpátky ...
musíš i pečivo vysledovat - zjistit jestli vaše pekárna nedává do rohlíků syrovátku atd.
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:02:50)
Brebery koupíš v lékárně.. nenech si vnutit Probian ani Nutrolin, to je zbytečné. Cena zhruba 100.- na měsíc

http://www.lekarnadomu.cz/zbozi/infants-dophilus-60g-21298?idkategorie=-1&idvyrobce=_HRA

 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:06:27)
no já nevím, já bych na alergo už nešla - nám tam prd pomohli jen malého věčně trápili - jako se zuby to může moc souviset - u nás je taky vždy řídký kakoš u zubů ... kdyby vadil lepek - jako alergie tak je to mnohem horší průběh ... pokud je to nesnášenlivost na něco na alergu to stejně nenajdou - z krve to nezjistí ..
 Rosie 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:11:43)
Tak s tou alergií - alergie na lepek i laktozu z krve zjistí, ono víceméně všechno se z krvé zjistit dá. Ondrovi na toto právě před 2 lety testy dělali. Pokud vyjde lepek pozitivní, musí se udělat biopsie střeva a tam teprve vyloučí nebo potvrdí celiakii, ona celiakie a alergie na lepek není totéž.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:13:59)
Tak tak a taky může vadit třeba jen pšenice a ostatní být v poho, jsou i tací mezi námi.
 Rosie 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:15:32)
Petro, taky jsem to chtěla napsat - třeba Eliščině spolužačce zjistili alergii na pšenici před pár týdny, holka je ve druhé třídě. ALergie je prostě prevít prevítská, my toho máme v rodině plno ;((;((;((;((
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:14:55)
Rosie ano lepek se zjistí - když je alergie, ale laktozu ne - tu zjistí jen biopsií .. a hlavně když je hleník v kakošku občas a pečivo jí více méně denně tak si prostě myslím,že to alergie být nemůže ...protože co vím tak u alergie je několik průjmových stolic denně silně zapáchajících atd...
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:17:07)
Dandy, japato že nezjistí laktozu z krve a já se tak radovala že Míša není alergickej protože měl všechno negativní? Ono je to teda asi stejně jedno protože u něj bude spíš problém ve střevech, ale měla jsem za to že to z krve zjistí.
Jo a jinak s tím lepkem, jsou taky bohužel případy kdy je krev negativní, ale jsou problémy tak se udělá biopka a zjistí se to až z ní.
 Rosie 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:20:08)
Petro, u té celiakie vyjde krev negativní proto, že to není alergie jako taková - tzn. že se proti lepku netvoří v krvi protilátky, takže to není záležitost zpitomnělého imunitního systému, ale právě jen a jen toho nemocného střeva. Kolegyně celiakii měla, tak jsme se o tom dost bavily.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:23:18)
Rosie a v kolika jste lepek zavedli? No exíkova část rodiny je celiakií promořená fest a vím, že se to z krve běžně zjištuje je na to i nějaký speciální domácí test, který to celkem spolehlivě odhalí, takže když se to nepotvrdí z krve je to spíš vyjímka. Ale to už zabíháme do detailů a u vás to teda bylo předčasným zavedením a srovnalo se to, tak to je paráda.R^
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:28:24)
No já mám jednu známou co má holčičku s alergií na lepek a ta měla od té doby co lepek pozřela úporný průjmy. Tak jsem si nějak myslela, že to alergie na lepek mít nemůže. Ale jsem asi naivní.
Jinak ty naše průjmy právě nejsou nijak strašný, kromě toho jednoho teda.
Zkusím ty kapky, co psala Inish, a asi se objednám k tý doktorce.
Holky dík~s~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:32:24)
Já už chci aby Míša vyrostl, dneska jsem to říkala doktorce, že až konečně ze všeho vyroste jak slibujou tak si fakt pohovím, chjo.
Ale tak já nechtěla s tím lepkem strašit, tam u té celiakie může být i hodně netypický průběh, třeba jen drobný vzrůst, neprospívání,únava, afty a kuk je to nakonec celiakií je to takový zapeklitý, ale nikde neni psáno, že to je ono.
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:32:39)
Ještě mně napadlo k tomu pupínku.
Je to taková červená tečka, která se rozšiřuje do stran, je pak červená po okrajích a ten střed je světlejší. Pak se to loupe.
Mazala jsem konopnou mastičkou. Je to dobře, nebo špatně?
 Rosie 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:40:09)
Christel, a je ten flíček jakoby hrubá krupička? Jsem ekzematička a hodně mi pomáhá Holtova mast. Jakmile mě začne svědit kůže, klidně ještě před objevením flíčku, tak hned máznu a flíček se mi do toho zarudlého hrubého stadia mnohdy ani nedostane. ZLepšení registruju po hodinách. A když se mi to rozjede, tak stačí průběžně mazat a za 3 dny mám naprostý pokoj.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:44:22)
Dandy, myslíš ted na večerní kontrole? Pohádala jsem se se sestrou že nebudu platit poplatek, když jsem tam byla ráno a už vůbec nebudu platit pohotovostní příplatek ~k~ No a jinak pan doktor napsal nějaký tablety, tak jsem je na třetí pokus sehnala v lékošce, nepřečetla příbalový leták protože mám podezření že to nebude nic dobrého a nacpala mu je, teď spí, zatím se nedusí. Jinak mě pan doktor potěšil, větou "já myslím, že vy jste schopná maminka a zvládnete to i bez hospitalizace". A to zas jo já jsem schopna všeho jen abych se špitálu vyhnula.
Jinak MaM vložky jsou super, ty mini mám teď snad na cestě.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:48:04)
Dandy, nechodíš taky na BL diskuzi, já mám pocit, že jsem Tě tam viděla a neradila jsi mi dokonce Fuchse? No on není alergický na nic vůbec na nic, ale reaguje hnusným zeleným vodovým a pekelně smradlavým průjmem i otrlý lékaři prchají a lehají si patma směrem k výbuchu ~k~ Mají podezření na malabsorpci a ta se potvrdí jen biopsii a tu matka hysterka nechce, protože mi přijde, že 4 narkozy za první rok života byly až až. Takže má přísnou dietu a čekáme co bude, ted v létě bychom snad měli zkusit rýži nebo kukuřici. Jen teda nevim jak ho za rok nacpu do školky při tomhle tempu zavádění nových potravin.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:53:28)
ee asi ne nevím co je BL diskuze :-D
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:55:41)
No bezlepková diskuze tady na rodince, tak tam je nekdo kdo má Tvojí ikonku, přijde mi to už delší dobu tak mě asi ta ikonka zmátla.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:59:28)
Nene tak na bezlepkovou nechodím - my lepek můžem ...teda tak nějak zvláštně ale jo - malý prostě sní rohlík a je to ok ale když vařím mouku (myšleno jako zahustím s ní a nepovařím to jídlo aspon 40 minut tak je zle). Prostě typická zavářka mouky za 10 minut je u něj děs a zaděláno na pořádný zapáchající průjem.
Takže já ted vše dělám pro malého nebo to co jíme spolu z rýžové mouky nebo kukuřičné ale ta rýžová je mi sympatičtější.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:57:24)
no na školku zapomeň .. já nevěřím že Vojta půjde do školky a ne tak ty .. v podstatě si ale myslím, že bys pak byla jako osoba pečující o osobu blízkou a měla bys nárok na alespon nějakou soc. podporu.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:59:33)
No jo Dandy jenže na to by mu nejdřív někdo musel vymyslet nějakou diagnozu, tu on stále nemá. A na sociálce by ji na příspěvek rádi věděli. Dneska je to tak mizerný, že ten přispevek prevazne nedostaneš ani na fakt hrozivě nemocný dítě a u tech alergii to dostane málokdo. Zrovna jsem ted podepisovala jednu petici pro ministra na zlepšení situace osob pečující o dlouhodobě,chronicky a nevyléčitelně nemocné děti.
 Skapik,Ráďa93,Hanek97,Maty06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:02:28)
no na alergie urcite prispevek neni staci kouknout na nedonosenatka tam nedostanou holky nic ani na dite s detskou mozkovou obrnou a nebo bez nozicky ci hluche .
Jinak do skolky se v dnesni dobe chodi s kastrulkem a vlastnim jidlem kdyz to jinak nejde .akorat nevim jak je to splacenim ale asi se plati teda jen skolne :-) tak dalece jsem to nezhistovala ,ale vlastni jidlo je bezna vec :-) bokud se teda dite nebude valet pod stolem vzteky ze nemuze to co ostatni :-)
 Skapik,Ráďa93,Hanek97,Maty06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:03:32)
na ty prispevky jsou ted prej nove zakony a meritka tak na to kazdy nadava :-)
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:07:52)
Christel.. dnes tu jsem jak teta Sally :-D:-D

Namatlej to TeaTree nebo EO z grepových jader. A nebo canestenem...
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:11:04)
Inish, ty jsi tu jako teta Sally skoro každej den.~s~~s~~s~
Jen si nejsem jistá, jestli je to pro mladší ročníky srozumitelnej pojem.:-D
Dík
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:13:46)
Žabo a co jablečná šťáva, ta by měla taky změkčovat? Duphalac jsem taky dávala, dokonce jsme to dotáhli až k domácím klistýrům, ale Míša je fakt problemák. Jo a mě přišla nejlepší probiotika Colinfant Newborn, to bylo jediný co jsem měla pocit, že zafungovalo, ale zase je to tuším jen na předpis ;((
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:14:17)
Teď mě to teprve trklo.
Já měla podobný flíčky na sobě, když jsme se vrátili z porodnice. Ale přešlo to samo.
Tak to asi ten atop nebude. UF
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:15:22)
Žábo.. dej si rovnou dietu s vyřazením alergenů. Tady už je to nějaká nákaza... průjem, hlen ve stolici, krev ve stolici, zácpa.. vše příznaky potravinovek :(

Jo, na tetu Sally už jsem stará dost...
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:20:59)
ježiš neblbněte s alergiema po první lžice mrkve ~k~ já bych řekla že je to časté to dítko na to není zvyklé a musí se s tím naučit porvat ne? ...teda tak jsem to aspon četla že dávat po troškách protože hrozí zácpa. ... no po pravdě já se těšila na trošku tužší stoličku po těch našich věčných průjmech ...

no a s těma školkama - podle mě to asi ze "zákona" nesmí ale možná dělají vyjimky - možná jak kde ... no zatím to neřeším pak se uvidí - třeba z toho ještě vyrste. Doufám ... a stejně chci dalšího sviště tak třeba do školky vůbec nebude muset a bude to ;)
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:22:12)
nitky krve měl už před příkrmy
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:23:32)
je to asi měsíc zpátky, to kadil každej den, ale fakt, že byl po zezadu, zepředu i ze stran, no prostě celej, to by nemohlo být tím objemem, jsem z toho teď nějaká vyděšená
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:30:21)
no tak jeslti měl ale nitky krve i před příkrmy a to kakal každý den tak to moc normoš ale není ... co baští UM nebo MM? stolička jinak ok ???
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:25:05)
Další pěknej.. http://www.lem-olomouc.cz/detska-klinika/5/malabsorpcni-syndrom-hando.ppt#257,1,Malabsorpční syndrom

Žábo a měl klasickou kojeneckou stolici? Nebo spíše řidší, zelenkavou, napěněnou, páchnoucí, hlenovitou? Kromě té krve?

Kurec.. dneska je to fakt " o hovně" sorry :-D:-D:-D:-D
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:24:06)
Dandy, že bych si extra kvůli Míšovi pořídila Valentýnku s Davídkem, hmmm to nezní špatně.
Majdalenko v hmotný nouzi s plenkou "iglů" no to nevim jestli projde ~k~
Jo a taky myslím, že zavedení příkrmu bývá dost často provázeno právě zácpou a v tomto případě ta krev asi vážně bude způsobena mechanicky.
Inish co o tom píšou, mám to číst, když mě s tím u Mišáka stále straší a nebo pak neusnu?
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:25:17)
BKM je bílkovina kravského mléka a BL je kromě baby lucy taky "bez lepku" ~k~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:27:57)
Teda tady už je to jak v gastro poradně, se tu cítím jako doma ;)
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:30:29)
No nic, loučím se, skončil hokej, jdu se věnovat manželovi.
Tak hezkej večer a omlouvám se za otevření hovnařské diskuse.;)
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:32:46)
Jo jo.. skončil hokej. Padám odsud... :-D:-D:-D:-D

Petro, puchýřkovatou vyrážku neměl ten tvůj malej Marťan?
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:35:13)
Ne Inish kupodivu ne, ani tykadla zatím neraší. On je cíťa převelikej ale končí u zarudnutí a teda v oblasti plenek masivní opruzení, ale nějaký vyrážky, ekzemy a tak to na mě zatím nezkoušel.
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:37:39)
stolici měl normální, míchaný vajíčka, pak žlutou, párkrát takový bílý cucky, kadil víckrát denně, ale je to nenažranec
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:37:39)
stolici měl normální, míchaný vajíčka, pak žlutou, párkrát takový bílý cucky, kadil víckrát denně, ale je to nenažranec
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:39:36)
Žábo.. tak dobrý. Pokud neflekatí, neprůjmuje, nezácpuje nijak dlouho, tak buď v klidu, nepatříš do klubu :-D:-D:-D Dej mu laktobacily a švestky a vydrž. ~s~
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:41:13)
uf, už se tady o mě skoro pokoušely mdloby, díky ~s~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:42:21)
No vidíš Žabo a jsi uklidněná, ještě že tu diskuzi máme. Dneska se mi tu s váma obzvlášt hezky žehlí.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:40:11)
tak to fakt nic být nemusí .. už jsem mluvila i s maminkama co si taky myslely že by to mohlo byt BKM ale nepotvrdilo se to - udělaný stěr ze zadečku taky nic nenašel a tak se to prostě uzvařelo ... ani později mléko dětem nevadilo - tak třeba je to vše ok.
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:43:31)
Puchýřkovitá vyrážka svědivá, na typických místech, hlavně v okolí velkých kloubů (lokty, kolena, hýždě, lícní kosti, ramena, zápěstí) spojených s různými trávicími potížemi, – od bezpříznakového stavu, přes pocit nafouklého břicha, těžkosti až po průjem, to by mohla být Duhring herpetiformis dermatitis - Duhringova choroba. Dobré vodítko je i zvýšená citlivost na jód.
:-©
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:45:07)
Jo jo to má Míšův dědeček, ale to má taky spojitost s lepkem ne a toho si Mišák ještě ani neblíznul? Teda pominu-li tu vycházku kdy se z kočárku ozvalo neuvěřitelné mlaskání a hodná sestřička mu půjčila kus svojí housky~k~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:46:51)
Bargott a co ten řepík nezkusila jsi, já se s nim teda nechci vnucovat, ale Marťánkovi hezky pomohl, tak třeba by bodnul i u vás.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:48:54)
Dandy jsi normálně hysterická matka, moje tchýně by Ti to vysvětlila ~k~ To je právě to kouzlo jakmile ochutná už vždycky bude vědět o co přichází. Exík takhle dodnes lituje, že v lázních vyměnoval s játrařema rohlíky za už nevim co, od tý doby slintá kdykoliv projde kolem pekárny do tý doby ho to moc nebralo.
 Bargottka,Šimi07,Madlenka09 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:48:59)
Peti, na ten jsem zapomněla, jak to bylo?
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:50:55)
Řepíková mast od doktora Popova, 50ml cca 60,- bílá kulatá krabka s fialovou etiketou a fialovým víčkem. Mají to lekošky a zdravé výživy.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:52:22)
No Inish ad materiál jak bylo psáno níže, je to Skyva, to už by v zásadě mohla být i diagnoza ~k~
 Bargottka,Šimi07,Madlenka09 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:54:16)
Peti, mě šlahne, to jsem dneska držela v ruce, když jsme hledala to Bambucký máslo ;((;((;((;((;(( Ale zítra mají otevřeno, tak ráno povalím ;):-D
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:57:22)
Kurňa.. je tu někdo, kdo má "normální" děti nebo jsme všechny švihlé?

Skyva JE diagnoza. :-D:-D:-D

Žabo, dej mu šťávu, nebo jednu přesnídávku denně, to stčí, předávkovat ale nelze. Dobrá je i hruška a meruňa.

http://tulenik.cz/index.php?main_page=index&cPath=32_88_89
 Skapik,Ráďa93,Hanek97,Maty06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:58:40)
ne
protoze normalni zenska s normalnim deckem by neblbla kvuli latkovek :-)
jasna vec :-)
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:59:25)
:-D:-D:-D:-D

Jo, Velchi to právě potvrdila ~j~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:01:34)
No Skapi, ale to je velká pravda! Já si tuhle říkala že by SW mohli stvořit nějaký retro trička na léto ke svým PUL a kapsovkám~j~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:05:09)
Jen teda nevím kvůli čemu budu blbnout dál přeci jen i Marťan jednou plenky opustí, co já si pak počnu?
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:05:33)
takže tu přesnídávku, šťávu do něj nedostanu, hrníček je velká hračka, ale pít ne, to to teče všude kolem :-D
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:07:36)
Šťávu dávám z flašky ~k~ Příkrmy lžící, a kojím o 106 ...

K těm retro kapsovkám půjdou dobře jednobarevný trička R^
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:08:19)
když on nechce ani flašku, koza je koza :-D:-D:-D
 majdaleenka +07+11 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:39:47)
já dneska viděla hnědopruhou sloní čapku, ach jo, že jsem radši nezavřela oči, se mi o ní bude asi i zdát~j~

hele, když jsme u toho, chcete někdo missiví máchadlo a odskvrňovač?;) mám obé a ani jedno nepoužívám
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:40:32)
Majdi, já bych chtěla tu čepičku,víš.
 majdaleenka +07+11 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:41:09)
Petro, to jako že mám urychlit nastudování eurony?~j~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:42:23)
Majdi, tak to bylo hodně dobrý R^ to mě ani nenapadlo, ale tak to taky můžeš ~j~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Mickey 

(2.5.2008 22:46:16)
co tady http://www.stastne zeny.cz/index.asp?menu=2634
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Mickey 

(2.5.2008 22:46:35)
co tady http://www.stastne zeny.cz/index.asp?menu=2634
 Mickey16 


Re: Mickey 

(2.5.2008 22:47:37)
teta ty mi davas, ted jsem se registrovala na xchatu a zkoumam tu mistnost, ale pravda, muzeme vyuzit osvedceneho systemu;) mrknu na ty zeny
 daba+holčička 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:10:12)
Zaplať pámbůh, zdá se, že já mám zatím "normální dítě", ačkoliv jsem prolezlá alergiema. Až na ty prdy, potřebovala bych upgradovat o ventilek :)
 Bargottka,Šimi07,Madlenka09 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:12:06)
my jsme taky "normální" jen jsme vyprali plíny v Noritu a přidali do toho máchadlo od Missivy a to prcek nerozchodil, teď se toho nemůžeme zbavit :-©
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:13:39)
A myslíš že byl problém v Noritu v Missivě nebo v kombinaci. Dabo, prdy nás nikdy netrápily, ale okolí si chválilo homeopatický BabyCalm.
 daba+holčička 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:18:47)
On se zahojí. Ještě mě napadlo, omývat jarishem, v lékárně ti namíchaj i bez parabenů, když budeš neústupná. Nám pomohl na vyrážku v obličeji po weleďáckým gesichtcreme.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:21:00)
No tak sorry to tady teda mystifikuju, já to nepoužívala neviděla, jen to všichni chválily a jednou to po mě nějaká mamka mimopražská chtěla sehnat a psala že je to homeo. A to je nějaká klamavá reklama nebo si to jen spotřebitelky špatně vyložily?
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:22:49)
Velchi jak bez nich můžeš žít?
Jinak jsem ráda, že nejsem sama kdo má olezlé BE. A látkovky po porodu používá Mickey, kdyžtak mailem můžu naprášit její mail, dneska se někde fláká, určitě ráda poradí.
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:24:02)
Tak podle složení tu patálii udělala spíš bohužel ta Missiva... než ten Norit. ~j~
 Trouble a Maxík 8/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:25:09)
PRoč ta Missiva?já myslela ,žes psala že to máchadlo ničemu neva?
 Trouble a Maxík 8/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:26:14)
Velchi-bez SWDLBS kapsovek ROZHODNĚ nemůžeš žít;)Jsou super.A k zubaři musím taky;((Bojim,bojim
 Michaela +2 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:27:16)
No já taky bojim :( právě
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:27:38)
Velchi a ted dorazily i nový barvičky, já na ně čekala, ale to asi víš, když píšeš že máš zamluveno. Já teda SW miluju, moc moc moc.
 Michaela +2 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:28:53)
Peti - fakt nové barvy,, :D já mám objednáno ale něco jiného z Francie ;) ;) musím se tam podívat ;)~j~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:29:10)
K zubaři taky musím, to jsem se ani nepochlubila, měla jsem velku chut na tousty, tak jsem si vypůjčila od jedné ze sousedek toustovač. Hlásila, že je lehce rozbitý, no vypadal že bude brzo po něm, udělala jsem tousty, přístroj se rozložil na tři díly a když jsem jedla tousty odlomila jsem si kus zubu o šroubek, který z přístroje vypadl, fakt už si asi toustíky dloooouho nedám.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:31:00)
Bambo reflux, tak ten už má Marťánek štastne za sebou v refluxové diskuzi jsem svého času bývala pečená vařená. Mimochodem nemáš náhodou dítko v lednu 05 a nebo je to jen shoda přezdívek.
Velchi no já ted ulovila zelenou, oranžovou a červenou v L.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:32:15)
No jo teta, když Ti to dělal v rychlosti tak se nediv ~k~. Zrovna jsem tu psala že poradíš s vložkama po porodu.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:25:35)
No teda pravda když jsem si ted našla složení Baby Calmu tak ta máta je mi u homeopatika podezřelá ~k~ Co má v sobě máchadlo hnusnýho?
 Michaela +2 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:25:40)
Peti - zatím bez nich možu žít lehce, bo ty barvy co jsem chtěla neměli v Lku :( takže smolík. Ale navíc, nám SWDB nějak nesedly :( Jsou na Alu moc vykrojené, měl a ještě stále má celkem hubená stehýnka atak mu to dlouho protékalo okolo.. hm.

Teď ale očekávám docela fest velkou objednávku, a ne z EKomámy.. ale na EKomámě mám teď zamluvené dvě plíny co nemaj v nabídce ;) tak asi až je budou mít k nim možná jednu dvě kapsovky přiberu ;) ;)
Jen nevím co budu dělat s těma Ultrafitkama co mi tu leží a NIKDO JE NECHCE :(
 Bargottka,Šimi07,Madlenka09 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:19:06)
No myslím, že to byl Norit a to máchadlo tomu asi taky nepřidalo, každopádně i dr potvrdila, že je to od plíny, je to přesně v místech, kde chlapečci čůrají, tak to zreagovalo a výsledek je na sociálku :-D
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:13:29)
Dabo, neházej zbraň do obilí.. treba ti Zorka taky nějakou pěknou alergii předvede. Abys tu s náma mohla mít lékařské okénko. :-D:-D Malej Cristelák začal až po roce ale to mu babka musela trochu pomoct kravským mlíkem. :-D;)~j~
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:14:26)
Inish já se tu dneska si přičůrnu R^R^R^
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:17:02)
To je typická zkřížená alergie a Missivu a Norit :-D:-D Já furt říkám, že tyhle MLM systémy jsou svinstvo. ~j~
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 22:18:47)
A Baby Calm NENÍ homeopatický.. huš. ;)Ještě aby tak, lila jsem to do chudáka Š. po flaškách, než mi došlo, že volský voko nejni nic pro něj. ~k~
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:48:21)
Peti.. tak se nediv, že máš dítě s podivnejma chorobama s takovým genetickým základem.. :-D:-D:-D:-D
A vlasy si meješ olejem? Ty čuně... :-D:-D:-D to je jako homeopatika.. podobné se léčí podobným / a na smrad z huby je dobrý sníst houno../ :-D:-D
Jdu založit na chleba a chrnět... ~k~
 majdaleenka +07+11 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:47:49)
Inish, co to je?
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:49:52)
Majdo.. takovej hnus, vzácnej... to maj jen ty co musí mít něco extra.. ;)

Žábo.. Tuli má biošvestky. R^
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:52:01)
inish díky, kolik mu jich mám dát, já abych ho neprohnala zase moc
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:53:47)
jukla jsem do obchůdku, tam jsem je nenašla
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:55:06)
našla jsem příkrm jablko a švestky, to jsi myslela?
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:56:01)
Bargott tak se projdeš, uděláš něco pro svý zdraví a tak vůbec:)
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:36:09)
můj puchýřkatou vyrážku měl ..bože co ti bliká vzadu?? nestraš .. já myslím, že to měl z mlíka - teda aspon co je bez něj puchýřky zmizely. Měl toho plné tváře ... mokvavné puchýřky.
 Trouble a Maxík 8/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:37:39)
šmarijá,nechte toho už-bo taky určitěna něco přiju u toho mého drahouška
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:31:10)
Tak teď jsem se nasmála se SRB, ten je za 100 bodů.
Inish nene do té doby než se mi narodili děti znala jsem jen zubaře a gyndu - štastná to doba, takže vzdělání žádné. Tak to číst nebudu. Mě u něj něco straší snad co jsem ho prvně viděla, takový to něco co se mi nezdálo, ale ono to určitě nakonec nějak dopadne hlavně že se s tím dá žít.
 Skapik,Ráďa93,Hanek97,Maty06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:35:46)
Peti
ja nemam ani jedno dite zdrave v uvozovkach nebot na nich vlastne nic videt neni a co jsem se nabrecela :-)
a takove deti hold nadeluje pan buh schopnym rodicum neb u tech mene schopnych by neprezily :-)
 Skapik,Ráďa93,Hanek97,Maty06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:36:58)
takze zaver :-)
Jasi NEJLEPSI matka :-D
uz daly pokoj se smradlavou prackou ?
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:40:18)
Klid Dandy Tvůj není Marťan nebo jak říká moje kámoška "nejmenuje se Skyva"~k~
Jo jo když se tu tak občas dívám na ta děcka jak lítaj furt bosí, špinavý, sežerou na co přijdou a jsou zdravý jako řípy, takže na tom něco bude ;)
No pračku mám aktuálně jednu pro sebe, což je teda paráda nevšední nemusím proplachovat od komerce, ale jinak smrdím dál a taky neumím vařit, protože viděly kaši kterou jsem nesla ohřát Míšovi do mikrošky - no uznávám nebylo to nic lákavýho. A taky jsem čuně, protože nemám šampon, jedna si ho přišla půjčit a já jí odlila Hádkův mycí olej, tož tak, abyste věděly s kým máte tu čest.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:41:42)
:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:44:03)
ale u sebe třeba vím, že mi vadí mléko, zhoršené alergie a trávení, ale nijak drasticky, tak ho prostě nepiju, z mlíka max. máslo a občas sýr, a čokoláda, ale tu musím, bez ní bych umřela
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:45:25)
Peti fakt se tu směju ...

ale jinak jo jo moje mamka říkala, že jejich doktor kdysi říkal, že dokud děcko nepojí kuřince a kameny tak není zdravé :-D

my s Vojtou byli ve středu u tchýně a ona vytáhla nanuk - prostě marmeláda obalená tvarohem a čokoládou ... a dala to malému k puse ...řkám ne to nesmí - a ona šup dala mu to ještě blíž tak jsem vyhrkla fakt asi drsně BABKO NE! a ona hned já chtěla aby jen líznul tu marmeládku .. no fakt mě omývali - tak prostě ví, že to nesmí a ona bude ještě tak blbě provokovat. Pak "uraženě" odešla nanuk sníst do okna protože se nemohla dívat jak se na ni ten chudáček dívá a chce ..tak ji říkám nechce - nezná to tak to ani nechce nemějte pocit že musí vše co jíte vy... neměla jsem daleko k tomu odtama odejít - přišlo mi to docela líto, že neumí tolerovat o co ji prosím ... no nechat tam malého na hlídání prostě nepřipadá v úvahu ...
 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:47:34)
Dandy, tohle přesně taky budu mít s tchýní, švagr chtěl dát prckovi šťávu z jahod, jsem myslela, že ho snad zab..
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:26:16)
Radši to nečti.
Já to četla. Mám takovou blbou vlastnost, že si to všechno hezky promítnu, na své děti.
Doktor by za mně teda bejt nemohl.
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:28:04)
Petro, jestli nemáš aspoň trochu zdrav. vzdělání, bude to dost nepoživatelný čtení.. ale že je tvý dítě marod a že to nebude jen nějaká prkotina, to asi víš už sama. :( A doktory máš dobrý ne?
Mě tam teda vzadu něco straší, jak to popisuješ.. ale nemůžu zjistit co.. uvidíme. Jsem 20 let ze školy.
 majdaleenka +07+11 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:43:19)
holky, tohle je terno, do toho jdu!!!! http://www.mimi aukce.cz/aukce.php?id=1404242:-D:-D:-D
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:04:32)
je to běžná věc jdlo sebou?? to čumím mi bylo řečeno že to ygiena nedovolí ... tak mám asi blbé info.
 Trouble a Maxík 8/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:05:48)
zabo-ale určo může ovoce které nealergizuje,ne?třeba přesnídávku kupovanou z něho
 Trouble a Maxík 8/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:08:45)
Dandy-jojo,je to úplně běžné.Moje kámoška dělá učitelku v MŠ a mají tam docela těžce nemocného chlapečka,nemůže skoro nic.A maminka si vždy týden dopředu vyzvedne jídelníček a celý týden mu vyvařuje to co on může a aby to vypadalo stejně jako to co mají ostatní děti.A jde do MŠ s kastrůlkem.A paní v jídelně mu to vždycky dá-mimochodem ta mu i píchá inzulín.Ale prý ho nikde jinde k vůli toho vzít nechtěli-záleží na přístupu~f~
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:02:39)
tady ten stát nechápu - mateřskou nám dají na 3 roky, školky jsou přeplněné, alergika nevemou protože nevím teda čím by ho krmili ... jako fakt neřešitelná siruace.:-©
 Skapik,Ráďa93,Hanek97,Maty06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:04:13)
Dandy vemou ti alergika ale ridit si to musis sama :-)
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:00:59)
K nám do školky chodí alergická holčička, dcera mý kámošky, s účama je domluvená, že jí dávají bacha na jídlo. Kámoška má jídelníček a donáší extra přílohy nebo pečivo nebo rovnou celý jídlo, co jí úča ohřeje v MT. Takže myslím, že by to šlo i jinde, pokud teda dítě není tak těžký alergik, že by hrozil anafylaktický šok.
 majdaleenka +07+11 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:19:47)
Petro, kromě toho nemusíš platit, jsi-li v hmotné nouzi;)
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:46:28)
No Rosie jako krupička ani ne. A ono ho to asi ani nesvědí, protože si na to vůbec nešahá. Svědí atop?
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:50:08)
Svědí, prý ano. Ale M. býval olezený atopem a nijak extra se nedrbal...

Holtovka je dobrá, ale myslím, že do 3 let se dávat nemá, jestli se nepletu... na mimina je prý lepší / a dražší/ bílý ichtamol, což je dehet, ale čištěnej, slabší..
Konopka je fajn... masti a nepropadej panice. Když se to nerozleze je to ok. ~k~
 Rosie 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:50:10)
Svědí naprosto šíííííííleně, stačí jen slabě zavadit jemnou látkou a je to. Jako dítě jsem si to strašně škrábala až do krve, protože to škrábání bylo příjemné, ale nesměla jsem přestat. Teď už to přeci jen člověk ovládne.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:55:02)
ještě teda hlenovitá stolička mi trochu zavání nesnášenlivostí (či alergií) veječného bílku - nedáváš ho někam ? nebo nejí něco s vajíčky??? Tuším že kdysi Skapi dala malému vaječný bílek a psala pak že má hlenovitou stoličku .. nicméně z toho vyrostl a dneska mu už tuším nevadí.
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:02:09)
Do jeho jídla bílek nedávám.
Leda možná, jedl zase u babičky koláče.
Ach jo, moje mamka je fakt zlatá, ale má vždycky takový ty argumenty: Vy už jste to v jeho věku dávno jedli a nikdy vám nic nebylo.
No a mým dětem taky nikdy nic nebylo. Až do teď.

 zaba + 3 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:56:10)
Taky musím potvrdit, že atop svědí. Jako malá jsem byla věčně rozškrábaná a naši mě mazali nějakou černou mastičkou
 Trouble a Maxík 8/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:59:22)
Dneska spí poprvé dítko v nové BE;)Červené~s~A opravdu jsou ta patentkové větší-u staršího typu jsem u nožek zapínala na poslední druk:( U nového zapínám na první-hurááR^
 Trouble a Maxík 8/07 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:03:00)
Jo a Afrodit-ty Drybees objednané mám a už přišly ,ale spinkají na poště,protože jsem se dneska brutálně zhádala s paní pošťačkou:(:-©:-©:-©Nesla mi asi 4 balíčky z MMB a tak a začala si tu ztěžovat,že jako to nebude nosit,že když nejsem doma ,musí to tahat po celém rajonu(kecá,nechává to u kohokoliv v baráku kdo je doma i když je to doporučeně)a že se to teď šíleně rozmáhá a každý si nechává furt něco posílat a bla bla bla.No sprdla mě na tři doby,takže uvažuju,že si na ni půjdu ztěžovat:(
 Afrodite.s 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:42:32)
Trouble,

jo to bys měla! at si to na poště zařídí jak chtějí.Ty tu službu máš zaplacenou, tak co. At ty balíčky třeba rozvážejí autem ;);)tak pak hned poreferuj.

mějte se krásně, frčím na TV:-D
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:59:13)
Christel, takhle, jqak to popisuješ, vypadá kožní plíseň.
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:03:45)
Markét a co je kožní plíseň? Z čeho je a co s ní?
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Průjem 

(2.5.2008 21:10:36)
Christel, jen se tak objeví a roste. Nejprve červený flíček, obvykle nepravidelné okraje, postupně od prostředka světlá a sloupe se a roste dál. Maže se něčím protipísňovým - Imazol, Cansten, Pevaryl, dostetečně dlouho, myslím týden nebo 14 dní. Já ho měla jednou na břiše, byla jsem tehdy měsíc na roční stáži v Belgii, vyděšená, že je to borelióza ;), s minimem peněz, takže jsem se bála k doktorům ... :) No, nakonec jsem šla, dostala mastičku a za chvíli bylo po fleku, ale stihl za tu domu narůst do průměru 4 cm ...
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:32:56)
Chris... to bude dobrý, pokud se to nehorší, může to být jednorázová "akce" a nemusí to souviset s alergií... breberama nic nepokazíš, dají se dávat i dlouhodobě, jen střídat značky a složení.
Od novýho roku je i Hylak volně prodejnej, ale je hnusnej jak čert... nevím, jak to do většího dostat nedobrovolně, teda jedině zakleknout. :-© Kup berebery a týden vydrž, k doktorce až když se to neupraví. Zbytečně se budete mordovat... ~k~
 rene 
  • 

vložky 

(2.5.2008 20:33:11)
prosím máte někdo zkušenosti s látkovýma vložkama mam ecofit,dnes jsem si koupila noční a ještě uvažuju o mini .Díky
 inishkea + 2 lupínci 


Re: vložky 

(2.5.2008 20:36:40)
Jestli se ti podaří mini sehnat, jdi do nich.. ;) MaM jsou jedny z nejlepších v poměru cena/výkon.

Chris.. o atopu je v deníčkách "kožní fujtajbly" podle popisu to ložisko být může , ale já vidím alergii za každým rohem.. :-D
 rene 
  • 

Re: vložky 

(2.5.2008 20:39:01)
Díky,no ta paní je ted nemá,prý nejsou.
 šudla 


Re: vložky 

(2.5.2008 20:43:49)
Mam mini mám a jsem naprosto nadšená.

Jinak vám moc děkuju, až je mi trapně. Asi to není nic strašného, když pak čtu co má Péťa za problémy.
My v rodině vůbec žádné alergie nemáme, jen ten prcek je od malinka víc nemocnej, než byly starší děti. A já jsem takovej vzor nezodpovědné matky, jak nikomu nic nebylo, tak jsem vždycky dost kašlala na nějaké alergenní potraviny, a krmila jsem je tím, co jsem měla po ruce. Teda až po roce. Tak na mně taky došlo. :(
 Afrodite.s 


fixky 

(2.5.2008 20:37:58)
Bumbi,

seženeš v papírnictví:-)takže zase SW kapsovka? :-)) no já jí snad budu nutně muset mít :-D a BE červená? já obj. oranžovou a zelenou ~k~
 Rosie 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:34:26)
Petro, právě asi brzy, bylo to kolem 7 měsíce? U nás ale v rodině tento tip alergie není, jsou tam pylovky a astmata, jak v naší, tak v manželově rodině. Takže by mě nikdy nenapadlo dělat nějaká dietní opatření, když byl miminko. Ondra nikdy problémy neměl, byl kojený do 2,5 roku, prospíval suprově, prostě pohoda, silný zdravý čiperný kluk. No a ve 4letech zničehonic jeho první astmatický záchvat, pak testy a je alergický na jarní pyly, trávu, ambrozii, pelyněk, venkovní plísně, má oslabenou imunitu horních cest dýchacíchˇ- prostě šílenost;((. Dr. mu tenkrát nechala udělat právě všechny možné i nemožné testy, protože se jí nelíbilo, jak je bledý a má nafouklé bříško, což prý je jeden z projevů celiakie - plynatost a průjmy. A tam se zjistilo toto.
 Petra,Madlenka05 a Michálek06 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:37:47)
Aha, no já včera fascinovaně zírala na článek, který se objevil na domorodkách, kde přední pediatr psal, že podle nejnovějších výzkumů je naprostá kravina odkládat zavedení lepku, nebyla jsem teda sama kdo na to čučel jak eskymák na pomeranče.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:41:07)
Peti takže vám alergie vyšly negativní ale reaguje skoro na vše??? Jak? průjmy? ... my to máme podobné - alergie prokázaná jen na vajíčko ale nesnese spoustu věcí a reakce hoodně bouřlivé.
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:43:09)
Taky jsem to četla.. je to převzatý z nějaký americký "studie"..

Když já byla mimino / v době, kdy tu po ulici jezdily ZNOVU ruský tanky/ tak byla mateřská půl roku, nekojilo se, zaváděl se sunar a feminar a dospělá strava od půl roku, a dneska tito lidé rodí jednoho alergika za druhým.... tak ti nevím. :-© A když se jeden koukne na Amíky, tak moc zdravě nevypadaj teda...
 Rosie 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:18:23)
Dandy, dovolím si nesouhlasit: ta laktoza se právě z krve zjistit dá, dr. tenkrát jásala, že je to skvělé, že vyšla negativní, hodnoty lepku tam nějaké měl, ale bylo to od předčasného zavedení lepku a časem to zmizne.

Biopsie potrvrdí celiakii - což je zánětlivé onemocnění, kdy ten lepek ničí klky ve střevě a nic se s tím už nedá dělat, jedině dieta. U alergie na lepek je šance, že to pomine.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:21:51)
no nevím - tak asi jak kde ... mi tvrdili že lakoza se nezjištuje že se zjištují 4 nebo kolik nejčastějších bilkovin ... a že laktoza vlastně není alergie ale na laktozu je "jen" nesnášenlivost - je to vlastně to že tělo nějak neumí zatočit s tím mléčným cukrem ...
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 20:27:03)
Alergie lze zjistit z krve, nemusí se vůbec jinak projevit, nebo jen nespecificky, třeba jen častou nemocností. Alergen vyvolá tvorbu protilátek a ty se zjistí při odběrech.
Nesnášenlivost protilátky tvořit může a nemusí. Pokud to začalo po kravským mlíku, je šance že to může být jen laktoza. Ale může to být i cokoliv s čímkoliv... a mlíko to jen rozjelo. :(
Je to potvornost. Za socíků bylo všechno "lepší" takže toho nebylo tolik a taky se to tolik neřešilo.. děti byly olezlé, nemocné.. a časem z toho vyrostly. Teď jsou olezlé, nemocné a řeší se to u doktorů. Ze spousty toho nakonec děti vyrostou, krom třeba té celiakie, ta je neléčitelná. :(
 inishkea + 2 lupínci 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:13:46)
Také se přikláním k tomu, že hlen ve stolici má souvislost s nějakou reakcí na potraviny a/nebo nesprávné trávení z jakéhokoliv důvodu. Pokud mimino kadilo jen hlenovitou a páchnoucí stolici, je to pravděpodobně zánět ve střevě, což může být následek alergie. Tkže jestli se to bude opakovat, nebo se to opakuje, tak tradičně zlikviduj ve stravě jeho a pokud je kojený i ve své nejznámější alergeny...
 šudla 


Re: Průjem 

(2.5.2008 19:33:33)
A ještě jeden stupidní.
Mrkev, rohlík, rýže, piškoty, banán.
Je z toho něco alergen?

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.