| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Rodiče nebo děti?

 Celkem 5 názorů.
 Nea 


Re: Rodiče nebo děti? 

(2.5.2008 9:31:09)
Z čehož logicky vyplývá,že člověk má určité vrozené dispozice v genech a tak je jedno,zda se to naučí v původní rodině nebo až ve své rodině.Prostě je mu to dáno.Mě asi vaření do vínku dáno nebylo :-(
Ale v rámci rodiny by měli děti pomáhat,takže přece jen je do toho vaření sem tam zkusím zasvětit :-)
 Blanče 


Re: Rodiče nebo děti? 

(2.5.2008 11:23:21)
Neo naši dárečci vařili večeře - jeden večer v týdnu v jejich režii(dítě vymyslelo jídlo, zadalo, co je potřeba nakoupit, uvařilo, naservírovalo, zamrazilo zbytky), já dělala ty pomocné práce a dozor. Bavilo je to ve věku tak 9-12 let, teď nějak nestíhají, ale třeba o prázdninách vím, že dokáží navařit i napéct pro sebe i třeba babičku - jak syn, tak dcera. Teď už je to jen o tom, že i když tento um nepoužívají nyní bez donucení, základy mají a nebudou se muset učit v pětadvaceti za pochodu.
Tady jsme asi nevědomky vyhráli tím, že jsme je k tomu postavili jako malé - puberťák by to dle mého bral jako opruz, považuju to za jeden z mála dobrých (byť náhodných) výchovných tahů. Teď začínáme potřetí s chleby s pomazánkou a už se těšíme, až budou pondělní večeře opět teplé:-)) - maloch má 7.
 Xantipa. 


Re: Rodiče nebo děti? 

(2.5.2008 11:28:04)
Já osobně si taky myslím, že děti mají v rodině pomáhat. Ale na druhou stranu je nechci nějak těžce znechutit, takže v domácích pracech mají na výběr a je na nich, co si vyberou. Povinný je jen úklid jejich vlastních pokojů. Vaření u nejstarší dcery nehrotím, až bude muset nebo bude chtít, naučí se. Naši se snažili, abych vařila, což se nedařilo, znepříjemňovalo to život jim i mně a k ničemu to nebylo. Učila jsem se to za pochodu, až když jsem měla své vlastní dítě a bylo nutné něco jíst, kromě chleba s máslem. A naučila jsem se - a bez nervů.
Když čtu, jak Mecháčkův synek si nechal potetovat záda, jímá mě hrůza. Já sama nemohla u nejstarší dcery rozchodit piercing před jejími 18tými narozeninami /slíbila, že si ho nechá udělat až po 18tých narozeninách a potají si to nechala udělat dřív/, tak si říkám, že dcera je naštěstí vlastně dost bezproblémová a rozumná. Piercing má už taky na více místech a po tom, co dostala do ucha po nějakém blbém materiálu /je totiž alergická na různé kovy/ hezký zánět, dává si už sakra pozor.
 Blanče 


Re: Rodiče nebo děti? 

(2.5.2008 16:54:39)
Jo a co se "dozdobování" týče mám zatím z pekla štěstí - synátor projde jednou za dva měsíce holičem, dceři jednou za měsíc ustřihnu ofinu a dvakrát za rok jde se mnou k mé holičce pro zástřih - jediná podmínka pro ni je, aby vlasy šly stáhnout do culíku. Z barevných kreací svých spolužaček má zatím akorát legraci. Oba jsou bolestíni a hlavně vzdálený bratranec je jak chodící vzorník těchto ozdůbek, jeho poslední výstřelek je, že má v uších prázdný kroužek, který mu postupně zvětšuje dírku v uchu - v tomto okamžiku tam má díry jak pětikorunu a nějak jsme se zhodli, že je nám z toho blivno kolektivně.
V čem naopak naše výchovné působení zcela ztroskotalo jsou pokusy o udržení pořádku v dětských pokojích - nejsou na to nějaké kurzy:-))|??
Ten bordel, který u nich vládne přestávám zvládat a naše názory na pořádek se bohužel diametrálně liší:-(((
 Irena + 3 


Re: Rodiče nebo děti? 

(3.5.2008 22:57:06)
Blanče, až ti někdo kurzy poradí, dej mi prosím, vědět. ;) Asi máme puboše stejné. Jedinou ozdobou mých synů jsou právě ty dlouhé vlasy. Starší je má hooooodně kudrnaté, šílené lokny. Dřív se mě všichni ptali, proč mu kazím vlasy trvalou. :-D Mladší má zase světlé vlnité a hooodně husté. Co já bych dala za jakékoliv z nich. Každý den ráno si ty vlasy myjí a vyráží do školy s mokrou hlavou, však cestou uschne. Jen když mají jít se mnou třeba k babičce, tak údržba není nutná.~j~~j~~j~ Asi není babička ta správná motivace.

Ale musím říct, že vlasy nosí povětšinou slušně stažené do culíku a celkem jim to sluší. Jiné obrázky ani cvočky kamkoliv zatím domů nepřitáhli. ZATÍM!

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.