| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Ahojky

 Celkem 3 názorů.
 Ufonka 


Ahojky 

(30.4.2008 18:29:13)
Ahoj holky,
jsem tu dnes poprvé, a přiznám se, že jsem Vás tu moc nepročítala. O metodě pevného objetí samozřejmě s manželem víme, ale tak nějak si nejsem jistá, že to je náš šálek čaje. Máme dcerku, je jí 3,5 let, takže člověk by si řekll, že ty největší vztekačky má za sebou. Omyl. Má o půl roku mladší sestřičku. A v tom tkví hlavní problém. Dcerka má dle mého názoru pocit, že je až na druhé koleji, přestože se jí snažíme zapojovat do péče o miminko a věnujeme se jí. Od začátku se k malé chovala hezky, ale se skrytou žárlivostí. Takže přicházela se slovy Já tě miluju a silou žmoulala její ručičku. Nebo jí tahá za vlásky, štípe do tvářiček, plácá silou po bříšku atd. Zrovna dneska jí naplácala na zadeček tak, že malá začala hodně plakat. Asi si říkáte, že je nemůžu nechat společně, ale ono to až zase tak nejde. Postýlka má šprdle, skrž ně ručka prostřčit jde, a maminka potřebuje také na wc, že... Nicméně, když naše starší dcerka něco provede, ví moc dobře, že přestřelila, ale přestože je upozorněna dvakrát třikrát, že bude následovat to a to, udělá to. Pak příjde avizovaný trest, přiznám se, že občas i fyzický (protože mrňouse mi týrat nebude a když nefunguje vysvětlení, jinou cestu nevidím). Těsně před trestem ale začne brečet a žadonit, ať ji pochováme. A to je i při oblékání atd. Zkrátka, když dáme najevo, že se nám nelíbí její chování a že se zlobíme, začne kňučet, že chce pochovat. Z její strany to vidím jako vydírání, takže nechovám. Pochovám, až splní daný úkol (uklidit hračky, obléknout se, nebo alespoň začít se oblékat). Dříve jsem chovala, ale po konzultaci s renomovanou psycholožkou jsem přestala, neb ona mě navedla na to vydírání. Chovám tehdy, když je dcerka "mimo", má vztekačku. Máte některá podobný problém a jak ho řešíte? Děkuju za odpovědi.
 chajim 


Re: Ahojky 

(25.10.2008 13:28:18)
Doporučoval bych přečíst si knihu od Jiriny Prekop Prvorozené dítě.
 Mo-Nina 


Re: Ahojky 

(5.1.2009 21:56:14)
Jen tak čistě náhodou jsem sem zabrousila a i když mám děti od sebe 11let, napadlo mě, jestli se ta starší dcerka opravdu necítí "mimo hru" a tímto zlobeníčkem chce na sebe strhnout pozornost a lásku rodičů..... proto třeba pak žadoní o to chování když by měla být potrestaná..... mno ale je to jen takové moje prvotní vnuknutí :-)) Mám 6letou dceru a ta je příííšerně zlobivá žárlivka a tu starší 17letou nám "mučí" :-))

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.