| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Neštovice

 Celkem 28 názorů.
 Marcelína 


Neštovice 

(30.4.2008 16:34:10)
Můžete mi prosím někdo poradit? Dcera dostala neštovice. Kamarádka říkala, že jsou nějaká homeopatika na zmírnění jejich průběhu. Pátrala jsem tady na Rodině i jinde na netu a našla jsem Rhus Toxicodendron, Mezereum a Antimonium Tartaricum, ale někde píšou 5CH, někde 9CH, někde 5 kuliček 1x denně, někde zas 2x, tak jsem z toho zmatená. Pokud by to mělo být podle věku nebo váhy, tak dcerka má necelých 5 let a 14 kg, mladší (ta zatím neštovice nemá, ale asi to bude jen otázka času) bude mít 2 roky a 10 kg. Díky za rady. M.
 laeela 


Re: Neštovice 

(1.5.2008 10:47:24)
Já osobně bych doporučila Rhus toxicodendron potence CH30. Dávkování podle obtíží a průběhu, vždy stačí jedna kulička. Víc není nutné. Dávala bych tak 3-6-krát denně, opravdu podle toho, jak silné budou potíže. Zmírňuje to svědění a napomáhá rychlému vyházení pupínků.
 Marcelína 


Re: Neštovice 

(1.5.2008 10:51:38)
laeelo,
moc díky. Bohužel jsem sehnala jen 5CH - poradíš teda, kolik kuliček v téhle potenci?
 laeela 


Re: Neštovice 

(1.5.2008 10:55:53)
Kulička stačí opravdu jen jedna, je jedno v které potenci, ale pokud je potence nižší - dává se častěji, takže klidně co hodinku, ale až opravdu budete mít neštovice. ;)
 laeela 


Re: Neštovice 

(1.5.2008 10:57:52)
Omlouvám se, prolítla jsem to, teď koukám, že starší už je má. :-D
Takže té už můžeš dávat a mladší až když to vypukne. V noci a ve spaní je samozřejmě budit kvůli kuličce nemusíš. Jinak pokud by byl problém v cucání kuliček, lze kuličku rozpustit na plastové lžičce s vodou-samovolně a pak jí to nechat spolknout.
 Marcelína 


Re: Neštovice 

(1.5.2008 21:02:28)
laeelo,
ještě jednou moc díky. S cumláním není problém a podávání co hodinu dcerka uvítá - bere to jako kokino :-D.
 laeela 


Re: Neštovice 

(2.5.2008 10:40:34)
:-D To je velká výhoda homeopatie. R^
 Terreza 


Re: Neštovice 

(2.5.2008 18:51:14)
Jen technický dotaz - už nemám kojence a mé děti cumlají bez obtíží, ale jednou jsem to chtěla rozpustit (protože dítě bolelo v krku při polykání a nechtělo nic cucat) a ono to skoro nejde! Nebo dělám někde chybu?

Já jsem homeo objevila nedávno, nebo spíš teda nedávno jsem se k ní obrátila s tím, že ostatní věci nepomáhají, už v minulosti jsem párkrát homeo zkusila, ale nějak jsem tomu "nepřišla na chuť". Teď jsem si řekla, že by to mohla být cesta, tak to zkusím. Zajímavé je, že to, proč jsem přišla, stále ještě není vyřešeno (mám už skoro rok otevřený zub, který hnisá a nehojí se, ale vytrhnutí zatím ještě odkládám, to se dá udělat vždycky), ale už jsem si homeo léčbou pomohla z dost ošklivé a vracející se virózy, zvládla jsem nezešílet ze situace, která nám doma nastala, a teď jsem se ubránila před ATB při zánětu čehosi kolem mých ženských orgánů.
Bohužel zub odolává...
 laeela 


Re: Neštovice 

(3.5.2008 21:07:55)
Terrezo, no ono to chvíli trvá, ale rozpustit se to rozpustí.
Jinak ohledně zubu, tím, že je to už déle trvající záležitost patřila by do rukou konstituční homeopatie, takže by bylo nejlepší obrátit se na homeopata. Zvlášt pokud akutní homeopatická léčby selhala. Jinak prostředků je hodně - Hepar sulfuris, Mercurius solubilis, Silicea, pokud je to takto trvalejší, tak určitě nezkoušej nižší potenci než 30.
 Terreza 


Re: Neštovice 

(4.5.2008 0:01:43)
Na radu homeopatky jsem brala Hepar (tuším 15ch) i Siliceu (původně 15ch, pak 9ch).

Zub byl řekněme "stabilizovaný" v tom, že se hnis a abces tvořil stejnoměrně, jednou za 2-3 dni jsem to vymáčkla, ani mě to moc nebolelo. Jenže zubařka mi ho pochopitelně odmítala zavřít, že není doléčený, což se nedalo popřít.

Minulý týden zhruba v pondělí jsem pocítila bolest v podbřišku velmi podobnou gyn. zánětu (zřejmě vaječníky), takže jsem po domluvě s homeopatkou začala brát kombinaci na toto, a Siliceu vysadila. No a od čtvrtka se zub začal horšit a horšit, v pátek mi to zubařka pročistila s tím, že jede na dovolenou a mám si to vysávat, ucpávat na jídlo, atd., a že pro mne stejně nemůže udělat víc, než pravidelné čištění zubních kanálků. Vymámila jsem na ní ten čistící drátek, takže si mohu kanálek pročistit kdykoliv mám pocit, že je to potřeba, ale celkovému stavu to moc neulevuje.
Zub bolí, abces se zvětšuje, hnisu se tvoří víc.
Podbřišek už je zdá se v pořádku, takže zase přijde na řadu akutní léčba zubu. Ach jo.

No ale dneska mám radost - manžel není homeopatii moc nakloněn, ovšem padla na něj chřipka a bylo mu tak nedobře, že dobrovolně vyjádřil zájem o "ty molekuly, co tam vlastně ani nejsou". ~j~ Já mám jenom chaboučké povědomí, na co který lék reaguje, ale podle příznaků to vypadalo nejspíše na Aconitum , které ale doma nemám. Zjistila jsem, že je v polykomponentu Homeovox, a manžel asi po hodině viditelně pookřál. Jestli to bylo HomeoVoxem nevím, ale těší mě, že je mu lépe. :-)

Docela přemýšlím nastudovat nějaké další "první pomoci", protože tady u nás je to každou chvíli něco...
 laeela 


Re: Neštovice 

(4.5.2008 9:27:08)
Terrezo, ono ale právě to, že to neustupuje a na akutní homeo léčbu nereaguje tak jak by mělo, svědčí o tom, že ten problém je hlouběji. Ono udržet zub v lepším stavu je samozřejmě fajn, ale to že se tělo neumí s tím vypořádat a zahojit - že nenastoupila samoléčebná schopnost organismu o něčem svědčí a pokud se k tomu přidruží gynekologické záněty... Prostě jen dávám námět k zamyšlení, to co právě přes alopatickou medicínu označujeme jako "sklon k nějakému druhu nemocí" řeší právě konstituční homeopatická léčba.
 Terreza 


Re: Neštovice 

(4.5.2008 10:00:48)
Díky za reakci. A já asi vím, v čem to vězí s tím zubem. Ach jo.
Napíšu mail homeopatce.
 laeela 


Re: Neštovice 

(5.5.2008 10:08:18)
Terrezo, tak přeju ať se to vyřeší ke tvé spokojenosti. ;)R^
 Terreza 


Re:  

(6.5.2008 22:12:41)
Hm. Tak se mi rozpadl další zub a další má asi načatou plombu. To tedy bude pěkná fuška to dát do kupy. :-( Brrr...

Laeelo ty se nějak homeopatií zabýváš?

Na nějakou tu knihu jsem se taky chtěla zeptat - myslela jsem si, že by dobrá mohla být Homeopatická první pomoc od P. Pudila, ale v Luxoru jí mají vyprodanou. :-(

Dívala jsem se na kurzy pro veřejnost na homeopatické akademii v Brně, ale ono to už běží, jestli to správně chápu. Jsou i nějaké jednotlivé nenavazující semináře, na které by se dalo jet? Lepší by bylo ve Středních Čechách a Praze, ale i to Brno by se kdyžtak dalo no.
 laeela 


Re:  

(7.5.2008 7:22:52)
Terrezo, do Brna teď jezdím já, ale dá se jet i když člověk nebyl na všech, jeden je tuto sobotu-neděli a další pak myslím 15.-16. červen. Jinak snad v Praze se také něco dělá ale nevím.

Pudil není špatný, ale mně se to úplně nelíbilo. Fakt si to chce ty knížky ohmatat, podívat se a zkusit třeba z nějakého praktického případu, který si člověk pamatuje jestli by si člověk uměl podle toho ten lék vybrat. Jinak hezká knížka je ještě od P. Chapella: Homeopatická samoléčba, ale to nejsou akutní věci, to je vyloženě konstituční homeopatie a její základní typy. ;)

Já se začla o homeopatii zajímat cca. před 7-lety, než se mi narodila první dcera, to jsem si myslela, že je to dobrá věc na některé běžné obtíže, ale prostě když je něco závažnějšího, že to chce lékaře. Od té doby jsem tento názor změnila. Pokud tě zajímá praktická stránka věci, tak si léčím rodinu sama, protože jsem nenašla homeopata, který by mi sedl a byl by po ruce a navíc si myslím, že pro ty akutní věci je opravdu ta samoléčba lepší, člověk spíš pozná ty symptomy, když je s nemocným celý den, zvlášť u dětí. R^
 Terreza 


Re:  

(7.5.2008 9:38:12)
Já jsem se o těch kurzech v Brně dozvěděla pozdě a navíc to tu máme doma hrozně moc divoké s organizací dětí, přes týden se s nimi skoro nepotkáme a o víkendu naháníme všechno ostatní, takže teď prostě nebyla vhodná doba někam odjíždět, i když jsem se o tu homeo začala dost zajímat. Právě proto, že jsme velká rodina a furt má někdo něco, a já si připadám jak magor pořád nahánět homeopatku: Syn má ucpaný nos, dcera se řízla, manžela bolí v krku, atd. Čili na tyhle akutní případy bych byla ráda připravená.
Jen mě děsí to množství tubiček, co tu doma mám už teď... A v lékárně si už nejspíš ťukají na čelo...
 laeela 


Re:  

(7.5.2008 12:19:52)
:-D Tak mně se tubičky úspěšně množí taky, na druhou stranu si v podstatě nepamatuji, kdy jsem v lékárně kupovala něco jiného... A ušetříme na poplatcích :DDDDDDDDDDDDD ~j~
 Terreza 


Re:  

(7.5.2008 14:14:10)
Já ty nákupy v lékárně prokládám čajema, vitamínama, náplastma, obvazama (teď máme nějaké "řezací období";) no a taky bohužel ATB (manžel trpí na angíny a homeo moc nevěří, a když potřebuje nechopenku, tak stejně musí k lékařce a ta mu je napíše), totéž ostatní děti.

Prosímtě poraď mi - na řeznou ránu na bolest jsem dala Arniku, měla jsem 15ch ale právě mi došla, mám si zase koupit 15ch nebo je na tyhle akutní věci lepší jiná potence? Ještě jsem vyčetla Staphysangrii, tu mám 30ch. Ještě něco tě napadá? Něco na dobré hojení?
 laeela 


Re:  

(7.5.2008 16:13:30)
Arniku bych vzala třicítku a lepší na řezné rány je ta Staphysagria příp. Calendula, ale u té si nejsem jistá, jestli je volně prodejná. Arnica je spíš na tupá poranění, ale určitě s ní nic nezkazíš. Pokud se u takovýchto úrazů objeví šok, strach, pak se první podává Aconitum. R^
 Terreza 


Re:  

(7.5.2008 17:32:27)
Díky. To Aconitum kdybych bývala věděla, tak dám, protože dcera z toho trochu šok měla, křičela a měla husí kůžu. Ale i po tý Arnice jsem měla dojem, že se jí ulevilo.
Calendula není volně prodejná, ale je to věc lékárníka, jestli bez předpisu dá nebo nedá, a ten můj dá. R^ (Že zrovna Calendula??? Víš proč?)
Staphysangrii mám taky, tak to použijeme.

Prosímtě a jsou v tý Kompletní příručce homeopatické léčby i jiná homeo než od Boironu? Čistě ze zvědavosti... protože o těch Boironských se toho dá i na netu najít docela dost, ale Heel jen na firemních stránkách, které ještě ke všemu ani aktuálně nefungují.
Je ještě nějaká jiná firma?
 laeela 


Re:  

(7.5.2008 17:38:36)
Ono se to neřídí distribuční firmou. To je prostě klasická homeopatie bez ohledu na to, kdo to tady prodává. Že tady Boiron vytvořil nějaká podivná pravidla, to je zas jiná věc. A taky musíš oddělit přístup Boironu a přístup klasické homeopatie. Ony tam jsou rozdíly. Proč Calendula není volně prodejná netuším, ale já tu jejich distribuci nechápu vůbec. Taky už mám v lékárně očko a dostanu co potřebuji. R^
Jinak Arnica na šok působí taky.
 laeela 


Re:  

(7.5.2008 17:39:40)
Další firmy s kuličkama tady nejsou. Já mám většinu homeopatik z Německa.
 Terreza 


Re:  

(7.5.2008 19:22:22)
Německé jsou nějaké lepší? A jak to dostáváš do ČR? Poštou? Dají se v ČR dostat nějaké homeopatické tinktury?
 laeela 


Re:  

(7.5.2008 21:57:30)
Základní lékárničku mi přivezli známí, jinak se nechá poslat i poštou... Mají jinou velikost kuliček a pokud něco chci v potenci vyšší než 30, tak jiná možnost moc není.
Jestli jsou kvalitnější, ono záleží na výrobě, Boiron to dělá strojově, jsou lékárny, které si to vyrábí opravdu ručně, teda ne ty vysoké potence, samozřejmě. Tam je to na té kvalitě asi znát. Tinktury nevím, ale myslím, že na objednávku by to šikovná lékárna mohla sehnat.
 Terreza 


Re:  

(7.5.2008 22:51:54)
blbé je, že já německy neumím :-( ...
Náš pan lékárník mi podle mne sežene co si ze sortimentu ČR léků vymyslím. Ale že by mi sháněl něco z Německa o tom trochu pochybuju. Je to lékárna na malém městě, poměrně dobře profituje z paralenů, nosních kapek, "něčeho na bolení v krku", "něčeho na kašel" a podobného zboží, a připadá mi, že moje objednávky bere trochu jako sport a zpestření, taky mi nabízel, že má možnost mi objednat nějaký ten zakladač - krabici na tubičky.


Tenhle maličký jsem dostala jako dáreček. ;)
 laeela 


Re:  

(9.5.2008 7:57:54)
Oni nějak mají možnost přes Boiron sehnat nějaké speciality, jen to je na objednávku a je tam dlouhá dodací lhůta. Nevím, mám to z druhé ruky. Zakladače znám, bohužel každá firma má jinak velké tubičky. ~j~
 ika 
  • 

Re: Očkování 

(13.5.2008 15:34:59)
prosím o typ na homeopatikum, jdeme na očkování proti obrně, používáte to a jaké dávkování a potence.Díky
 Fiurka 


Re: Zakladač 

(16.5.2008 10:37:09)
Pro Terrezu

Ten střední (cestovní) zakladač je super. Pro domácí použití. Vyndala jsem z něj vnitřní vložku a vejde mi tam cca 30 tub hom. od Boironu. Bohužel nešlo mi to objednat přímo, jen přes lékárnu. Stál, tuším, 120 Kč.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.