| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

A teď zase já :o)

 Celkem 128 názorů.
 MaWe 


A teď zase já :o) 

(30.4.2008 14:19:23)
Pitrs
To víš, že se opalují. Já bych se kdysi taky stavila, že to není možné :o)))

Lelo
Budeme tady končit v druhé polovině příštího roku. Kdyby mi někdo řekl, zůstaň tady, tak zůstanu bez přemýšlení.
Amber taky bledne opálení.Já ji vidím každý den, tak mi to tak nepřijde, ale v domově na ní koukali. Tam musíme každý měsíc na převážení, jestli se jí u nás daří dobře.
Odvahu stavět Vám závidím. Pokud se dožijeme důchodu, bude to u nás vypadat takhle: Já malý byt ve městě a MM statek se zvířaty a obrovskou zahradou za městem. On je takový můj Mičurin. Nezapomíná dodávat, že se všemi vymoženosti, samozřejmě. Budeme se prej navštěvovat :o)

Ivo
Jen se vypovídej, od toho to tady je. Ale, že toho všechny sneseme, že??? :o)

Eeka
O maidkách jednou vydám román :o) K pračce ji raději nepouštím, zapínám jí sama. I Amber to už zvládne. Jen ještě nedosáhne, aby ten prací prostředek nalila sama. Jen na ukázku. Jedna paní vv dala někomu z místních sil krabici světýlek jako na vánoční stromeček, aby to tam pověsil. Co myslíte, že udělal? Vylezl na strom a nabodl tu krabici na vrcholek, ani se jí neobtěžoval otevřít. Nebo: Obrus na malém stolku, o hodně menší rozměr než je stůl. Maidka chodící ze stranu na stranu a posouvá ten obrus sem a tam. Na otázku, co to dělá, odpověděla, že ať to posouvá tak nebo tak, nikdy ten obrus není přes celý stůl. To nekecám :o)))) A takhle bych mohla pokračovat. Já nevím, jestli to je tím sluníčkem…. A poslední perla od té naší a to je opravdu lepší průměr a až na občasné skraty jsem s ní spokojená: posunula se trubka v kuchyni pod dřezem, tak kapala, někdy tekla voda do skříňky a ven. Milá, zlatá, pohotová vytáhla pytel na odpadky a namontovala ho na tu trubku…ne aby řekla. A ten pytel se plnil a plnil a nevydržel to přesně na velikonoční neděli. Krásně jsme strávili večer vytíráním kuchyně a montováním trubky na správné místo. :o)))
Až budete chtít pobavit, dejte vědět, ještě nějakou historku vydoluji. Ale máš pravdu, bez nich by do práce nemohla. Takže těžký bude jednou návrat do vlasti nebo přesunutí se někam, kde to nebude zvykem, mít pomocnici. Ale zase dneska jsou už různé firmy na cokoliv. Uvidíme.

Časopisy z JAR tady jsou. Kupuji si SHARP, ten mě docela bere. Jinak naštěstí sem pořád někdo jezdí, takže mám i zásobu českého bulváru :o) Jinak těch časopisů je halda, ale ta čeština někdy chybí.

Dneska sluníčko neposílám, na obloze jsou mraky.

M.


 Vavjan 


Re: A teď zase já :o) 

(30.4.2008 15:02:19)
Veru, že by hnízdící syndrom ? :-), gratuluji, že to máš za sebou a můžeš se těšit z nového. Už se Ti to taky krátí.

Marti, jo, jo, vyrostl, má asi 96 cm a jak jsme měli tu střevní hnusotu, tak ještě zhubnul, je jak tyčka.

Pitrs, hezký fotky, taky bych řekla, že Ti nový účes sluší.

Lelo, díky za info k neštovicím, příští čtvrtek ho řádně prohlídnu :-)
Jinak já si samotné večery taky docela užívám, ale to je spíš tím, že je mám svátečně, když ještě MM dělal na směny, tak mě to tak netěšilo.

Dopoledne jsme byli hlídat v MC a teď O. zase spí a to ho musím vzbudit neb jdem ještě na cvičení.

Já už Ondru taky natírám, jak je bílej, hned se spálí, takže krémík jsme už vytáhli.

Nairobi, hezké story, i když člověku to asi v tu chvíli tak vtipné nepřijde, viď.
 Veru+P&K 


Re: A teď zase já :o) 

(30.4.2008 15:24:47)
Vavjan, no já už říkala manželovi o předělání od ledna a až teď jsem se konečně dočkala:-DJeho k něčemu dokopat je nadlidský výkon..)))

Já si teda večery bez manžela dřív taky užívala, byla to výjimka, ale teď je pryč pro změnu pořád, přijede vždy jen na max tři dny, jinak je vždy dva týdny pryč, tak to je to jiné....
 Vanka 


Re: A teď zase já :o) 

(30.4.2008 15:36:38)
Lelo - ještě jsem zapoměla že Jáchym používá ještě druh zábrany proti spálení. TAkže stín + kšiltovka + opalovací krém .. a písek:

Pak se div, že přijedem od moře a Jáchym je bílej jak papír.
 Delete 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 1:55:37)
Nairobi,
i v ČR už je poměrně obvyklé mít někoho na výpomoc. Když na to máš, tak můžeš mít někoho k dětem, někoho na pravidelný úklid včetně třeba žehlení, a pokud chodíš do práce nebo se ví, že makáš třeba z domova, nikdo to moc neřeší, alespoň teda v Čechách a obzvlášť v Praze. No a když jsi na rodičáku a stejně máš pomocníky, tak si o tobě maximálně myslí (ale do očí ti to stejně neřeknou), že jsi líná jak veš nebo neschopná, ale to je mi celkem fuk, co si o mě myslí někdo cizí.
Ne, ale fakt si myslím, že je to spíš o těch penězích než o tom, že by to tu bylo nějak neobvyklé. Jo a ještě je to o důvěře, jestli si troufneš pustit do baráku cizího člověka. Co já vím, hodně ženských má problém pustit k úklidu i vlastního manžela a k dětem vlastní tchýni, někdy i matku ;), natož aby s tím měl co dělat někdo cizí :-).

Jak je to v Africe? Dovolí si tam ti pomocníci třeba něco ukrást? Jak je to tam s morálkou lidí?
 Delete 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 4:26:26)
Eeko,
díky za popis. Ono je to asi o postavení těch, kdo tu maid mají, ne? To nebývají domorodci, ale lidé z bohatších zemí, kteří tam jsou za prací, je to tak?
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 9:15:15)
ahooojki!!!

chcí vám pořpát pěkný první májový den!!! a nějakej ten polibek pod něčím rozkvetlým!!!

my jsme s T u našich, ale nějak to nezvládám, T je tady jak z divokejch vajec, takže jak jsme si sem jela odpočinout, tak jsem akorát unavená :(nejlíp je s ním venku, ale to se kazí počasí, tak už tam taky nemůžeme být celej den...tak se docela těším domů!
teď naštěstí odjeli na dopoledne s babi k prababi, tak má chvilku volno...

prolítla jsem nazpět, koukla na fotky - paráda!!!!

ale číst moc nestíhám, tak doufám, že jste všichni v pořádku!!!
 Delete 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 11:42:27)
Eeko,
já usnula před večerníčkem, vzbudila jsem se v jednu a to je katastrofa, bo jsem rozespala a neschopná nic udělat a na druhou stranu mi to nejde usnout. Takže pak trávím čas u PC :-((.
Jo a o tom dělení n bílé, barevné a tak jsem cosi tušila, takže dík za upřesnění.

Nairobi,
taky díky za povídání, baví mě to číst a dovídat se něco nového.
A naše Janina umí akorát čmárat po papíře, jednu dobu dělala alespoň kolečka, ale teď se jí nechce ani to.

Bóďo,
srazík bych brala, ale Žluté lázně jsou na můj vkus drahé a moc tam láká ta voda. Vzpomínám na to, jak jsme loni dostaly sprdunk za to, že tam děti lezly. Já bych radši někam, kde ty děti nemůžou udělat moc velký průšvih a nemají moc velký rozptyl...
 Delete 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 12:55:16)
A ještě jsem se chtěla zeptat, nemáte některá po stěhování krabice? Sháním hlavně ty od banánů a už nějak nemám sílu žebrat po hypermarketech a vozit to domů po dvou.
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 13:23:27)
teda, tady je osvěty - super, ráda nasávám informace :-)

Bóďo, když se tak nudíš, proč jsi se neozvala? mohli jstese stavit ... u baráku máme bahenní koupele, děti jsou z toho nadšené ;)

Vanko :-D:-D:-D

Ivo, to co píšeš (k vašemu rodinnému a manželskému životu) zní příšerně :( Nijak to nechceš řešit? Já jsem v porovnání s tímto jančila kvůli maličkostem - včetně toho, že než takovýhle dlouhodobý rodinný neživot, bylo by lepší být s dětma sama; myslím, že v téhle situaci, kdy se ženská obětuje rodině a manžel buduje kariéru, by to šlo uhrát i na výživné pro manželku ;) Protože to je jedna z věcí, která mě s..e příšerně - za těch 5 let, co jsem víceméně doma (nepočítám chvíli v práci mezi dětma ani práci z domu), si manžel dostudoval, vypiloval angličtinu, vyzkoušel pár dost dobrých pozic včetně globální ... A já se můžu jít klouzat, tuhle ztrátu v oboru už nedoženu, ani kdybych teď děti odložila do celotýdenního internátního zařízení a jen makala
 Delete 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 14:39:35)
Lelo,
ono je to složité. Nedokážu zůstat sama a vlastně ani nechci....u mě by to sama nejspíš bylo už nafurt, protože vypadám fakt strašně a když nemám čas na sebe teď, když jsme dva, těžko bych ho měla, kdybych byla sama.
A je milion dalších důvodů, proč o nějakém rozvodu ani neuvažuju.
Řešit to samozřejmě chci, ale na to musí být dva. A průser je, že on nevidí důvod k řešení....Prostě je v pohodě....A můžu to do něj cpát horem dolem, to, že nejsem v pohodě já a hlavně proč nejsem, mu prostě nedochází...
Ale ono zase bude líp....snad...
 jiřka a adelka 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 15:34:55)
Ivo chápu tě u nás je to podobné ,podle ročního období.
Malování to Adélce jde.Namaluje červené sluníčko , ježka ten nám jde nejlépe a záhadné stromy a kyti a další.Jo a jdou nám kola, kolečka. Jinak v tomto směru nadané dítko jistě nemám.
Ale co umí skvěle poslední dobou je i půl hodinové vztekání v sedu a kopání.Ve finále je krásně rudá a má procvičené břišní svalstvo a nožičky.Akorát čekám dy jí vydrží paty pohromadě. No je to sluníčko zralé na facku.Já už to neřeším a dělám ,že ji nevnímám a piju kávu.Když není schopná říct co chce tak co sní.
 MaWe 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 17:42:36)
Eeko,
super, jsme se zasmali a dcera rika, ze taky, kdyz ted byla o Velikonocich v CR, byla s dedou nakupovat a stala a koukala, ani ji nehnulo neco davat do tasek, ze ji deda serval, co dela nebo spis nedela :o)) a to tady uz byl. Asi se nestihl nakazit :o)
S tim bordelem mas taky pravdu. Me staci nase konzularni asistentka v praci a to je vzdelana Kenanka. V kuchynce po sobe nechava takove coro moro, dokonce ani nezavre po sobe skrinky, kdyz taha hrnicek a lzicku. Si tam nekdy pripadam jako ve filmu SESTY SMYSL, jak ten maly vsechny skrinky v kuchyni otevrel. Jsem MM rekla, ze bych chtela videt jeji kuchyn doma a MM na to, ze on radeji ani ne :o)))
Za jizdy vyhazuji z auta kdeco, se stydim za ne...
A drzost mistnich deti nebere hranic. Predevcirem priletela Amber se svym kamaradem domu pro neco a za nimi dve cizi holky. Zacaly sahat na vsechno, brat Amber hracky a pak mi vlezly do kuchyne a drze mi rekly, at jim dam nejakou magnetku z lednice. Ackoliv jsem sama dost oprskla, nezmohla jsem se na slovo, MM je pak vyazoval. Proste byly u nekoho v kompaundu na navsteve, des.
Obecne si proste pujcuji kola a skaty a cokoliv, co nechas pred dverma.
Ale bude mi ten adrenalin jednou chybet :o)))
Marcela
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 21:11:07)
Mariko, zní to lákavě, ale já jsem v tomhle naprosto nedobrodružná, když jsem četla tvoje příspěvky, tak jsem nechápala, že nesedneš na první letadlo a nevypadneš odtud - neměla bych na to, kor s dětma.
Co vím, Keńa taky nepatří k nejbezpečnějším zemím, mám pocit, že se to tam docela mele
Což o to, já už jsem i srovnaná s tím, že časem někam pocestujem, ale sním o trochu civilizovanější destinaci - už jsem se rezolutně postavila i proti Malajsii ~j~
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 21:27:37)
Jezis, ja zpravy sleduju tak 1x tydne, ale obcas neco zachytim. Navic si Afriku (kousek) vloni strihla sestra, tak jsme to trochu probirali

no tak USA uplne ne, ale asi bych se necukala tak, jako kdyz mi manzel mezi reci rekl, ze ma nabidku do Jekaterinburku :-D:-D:-D
Ja uz to beru i z toho pohledu, aby to bylo prinosem pro deti (jako skola a tak), i pro mne co se jazyka tyce. A aby tam bylo bezpecno.
Ale udajne destinaci snu je Cina ~j~
 MaWe 


Re: A teď zase já :o) 

(2.5.2008 10:28:27)
Eeko,Lelo,

já ty děti taky nezvala. Prostě přišli, prťata za sebou nezvřela dvřere :-D U nás v komapundu je bezpečno, on MM s ní byl venku, jen pro něco dorazili a tatínkové, popíjejíci pivo je nepronásledovali s vědomím, že já jsem na druhé straně :-). Máme tady veliký bazén, sice se jde po schodech nahoru a vrátka jsou většinou zavřená, ale nikdy nevíš. Takže dětičky nás mají pořád v zádech.
V Keni už je klid. Jak se domluvili na rozdělení jednotlivých resortů je to opět stará dobrá Keňa. (i když drahá)

Ty iniciály sedí. Obchoďáka už máme, nastupuje k 1.6., ale protože fyzicky tady není, musí tam být vacant. Pokud by si to rozmyslel, ihned dám vědět:-).

My měli taky napsanou Indonésii a Abu Dhabí taky. Ale to MM říkal, že je rád, že nevyšlo. Keňa je stokrát lepší. A to nám možná hrozí Egypt, tak uvidíme.
Amerika nás neláká vůbec, leda tak Kanada :-D Ale na takové super místa je vždycky tlačenka a předem všechno rozdělené, jak ovšude.
Čína a Japonsko, asi jo, ale byla bych na mrtvici z té řeči.

Letím zatím, práce volá

Marcela
 jiřka a adelka 


Re: A teď zase já :o) 

(2.5.2008 11:34:10)
Marcelko Egypt to bych tě navštívila.To se ještě finančně dá pro mou početnou rodinku.;)
 jiřka a adelka 


Re: A teď zase já :o) 

(2.5.2008 11:38:27)
Všechny zdravím při poledni.Já se chystám grylovat na dvoře ,jak je jrásně musím dobít baterky.Jinak jsem líná ,bez energye.Prostě mátoha.
Dnes přišlo vyůčtování z elektrárny.Snažila jsem se šetřit a prd. Tak trochu jsem počítala z věčím přeplatkem co se použije na dovču. Mám jen4 tácy a to je tak na oblečení a obutí i z plavkama.Ale aspon něco že.;)
 Veru+P&K 


AHOJKY:-) 

(2.5.2008 11:52:53)
Ahojky všem..)))
Tak jsem byla dneska v poradně, naštěstí všechno OK, měla jsem trochu nahnáno, jak mě pobolívalo to břicho, ale zatím vše v pořádku, neotvírám se, hlavička nenaléhá, už se potvůrka otočila hlavičkou dolů, tak jsem ráda, snad se nebude ještě nějak točit..)) No asi jak jsem tady kmitala po té naší rekonstrukci....(((
Plodové vody dost, odpovídáme 32+5 a odhad váhy 1500gr..))Říkal, že by při porodu mohla mít přibližně asi stejně jako měla Pája a ta měla 3,23kg.
Dostala jsem papír na MD, tak musím zavolat do práce a zajet tam.
Místo Magnosolvu mi dal teď magnezko v tabletách, další kontrola 30.4. a pak hned 3.6. už ozvičky a u něj, tak jsem ráda, že na ně nemusím do nemocnice..))

A jinak se máte vy všechny fajn..??

Já budu muset trochu zvolnit, ale copak to nějak jde, když jsem doma pořád s Pájou sama......
No dneska už se vylítala u dědy na zahradě a teď obloha vypadá akorát na déšť, tak budeme vegetit doma..))
 Ditu a 2 cácorky 


Re: AHOJKY:-) 

(2.5.2008 13:03:35)
Ahojda holky, zdravím všechny zase po delší době....

Koukám, že Marky je stále 2v1....už je květen, už můžeš rodit!!!! ;). Mě děsně kleslo bříško, a čípek se mi zkracuje, musím vydržet ještě 14 dní - teď jsem začátek 36tt.

Ještě jak jste tu řešily ty pleny....je asi opravdu pravda, že dítko k tomu musí dospět samo. Já řešila stále plenu na spaní (hlavně po obědě jsem si říkala, že už by ji Any nemusela mít). Stále byla mokrá, nepomohla "lákadla" na odměnu, když bude suchá plena...tak jsem to nechala být. NO a před pár dny si ráno sundala plenu ještě v posteli sama (to nikdy nedělá) a prohlásila: "maminko, hurrrááá plínka je suchá, Anežka už ji nepotřebuje, nechci plínu" No a od té doby jsme bez pleny na spaní...teď trochu lituju, že jsem A. předtím do toho tak "tlačila".... Marky+Štěpán10/05+Ondřej05/08 


Re: AHOJKY:-) 

(2.5.2008 15:08:23)
Ditu, ja ted domyla okna, vytrela... bricho tvrdne, ale nemyslim si, ze by se neco delo... po prohlidce u porodni asistentky by snad tenhle prcek mohl byt o trosicku mensi nez Stepa. Jenze to jsem "teprve" 38tt+1 a Stepa se klubal 40tt+3. V pondeli mam zase poradnu... snad to nebude znovu na x hodin.
 Pitrs 


Re: AHOJKY:-) 

(3.5.2008 8:33:10)
tda holky - jak já vám "závidím" ty malošky... uffffffff taky bych si dala říct ještě jednou :-) ale nikdo nechce o ničem ani slyšet... a těhu bych brala tak 36tt a dál... chich... :-) což také nejde, takže asi nic, no malilinké miminečko už asi mít nebudem :-(
ale kamarádka má maličkého 5-ti denního Ríšu a je tááák krásný a maličký :-) no nádhera....

jo a jinak se chci zkušených matek zeptat na neštovice??? naše jedna kámoška je mají - viděli jsme je v úterý v obchodě - holky se vodily za ruce a ve středu se jim vyrazili pupínky na té starší a ve čtvrtek na té mladší holčině... myslíte že to máme očekávat taky? a popř.. kdy? o neštovicích jsem zatím nic nenačetla tak se ptám.... :-) zkušených ;)
 MaWe 


Re: AHOJKY:-) 

(3.5.2008 13:20:43)
Pitrs,
inkubacni doba je 2 az 3 tydny. Aninka je mela, kdyz ji byli asi 4 roky a rika se, ze je musi mit i ve vlasech, jina,ze to nejsou nestovice, ale takhle to znam ja. Aninka moc netrpela, ani ji nezustaly jizvicky, takze jsme jenom spotrebovali lahev tekuteho pudru a 14 dni nesmela ani na krok. Jsem zvedava jak to bude s Amber. Loni byla s detma, co je pak mela a ona ne, tak ted nevim, dostane je asi az ve skolce. Bohuzel nestovice jsou vsude na svete :o))
M.
 Delete 


Re: AHOJKY:-) 

(3.5.2008 13:43:56)
Pitrs,
neštovice jsou nakažlivé zhruba dva dny před výsevem pupínků až do konce výsevu pupínku (tedy asi 5 dní od začátku výsevu). Neštovice to jsou i s jediným pupínkem na těle, jde spíš o to, že když je těch pupínků málo, tak hrozí, že je člověk může dostat později znovu, protože se mu nevytvoří dost protilátek.
Nákaza se před výsevem pupínků přenáší vzduchem, jde o virové onemcnění, takže je fuk, jestli se děti dotýkají, spíš jestli to na sebe "prskly". Po výsevu pupínků se už nákaza přenáší z těch pochýřků, tam už to dotýkání samozřejmě vlv má.
Inkubační doba je 2 - 3 týdny a samotná nemoc trvá 10 - 14 dní. My jsme místo tekutého pudru používali genciánku - fialku, nesvědí to tolik jako zaschlý pudr. Dítě by se nemělo koupat, maximálně jen sprchovat a velmi opatrně osušit, zejména po dobu výsevu. Proti svědění je dobré dávat Fenistil kapky, na případné horečky klasicky Nurofen, Panadol atd....
U nás byl krizový třetí den od začátku výsevu, holky měly horečku a Janinka dokonce zvracela, pak už to bylo dobré. Každé dítě to snáší jinak, takže horečky vůbec nemusí být nebo jsou třeba hned na začátku, ještě před prvním pupínkem a tak...
 P+H+M+V 


Megasraz 2008 

(3.5.2008 21:20:08)
Ahojky, všem přeji pěkný večer! Právě jsem rozeslala mail týkající se megasrazu. Pokud někomu nedošel, tak mi písněte, zkusím ho poslat znovu.

Zaregistrovala jsem, že se Iva s Jiřkou domlouvaly na případné výměně. Holky, dejte mi, prosím, včas vědět, jak jste se nakonec dohodly, abych věděla, s čím mám počítat při rozdělování pokojů a postelí.

Jinak jsem s paní z farmy domluvená, že to tam někdy přijedu s chlapama omrknout, tak pak poreferuju...
 P+H+M+V 


Re: AHOJKY:-) 

(3.5.2008 21:35:52)
Tak, a teď v další fázi vyřídím to ostatní...

Orlitko, moc gratuluji k narození Lukáška a přeji hodně štěstí!

Mariko, tebe s rodinkou hodně opožděně vítám doma a přeji, abyste se rychle zabydleli a abyste tu byli spokojení!

Vítám mezi námi Nairobi! Já jsem ze Svitav, je mi 29, Honzík je narozený v říjnu 2003 a Matýsek v říjnu 2005.

A jsem hlava děravá, protože jsem chtěla ještě na něco reagovat a zapomněla jsem na co. Tak možná v příštím kole...
 Pitrs 


Re: AHOJKY:-) 

(3.5.2008 22:55:08)
Peti - děkuji za mail- zítra zkusím odpovědět... ano?
buchty - mňam už ted mám slintavku.... miluju sladké :-)
 jiřka a adelka 


Re: AHOJKY:-) 

(3.5.2008 22:56:19)
Petro kdy a kde to přesně je? Já kvůli času těch starších. Sraz
 P+H+M+V 


Re: AHOJKY:-) 

(3.5.2008 23:31:45)
Jiři, sraz je od 29. května do 1. června ve Věcově (http://www.ubytovanivysocina.com/index2-1.htm).
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(4.5.2008 10:13:09)
ahojki :-D
jsme po týdnu konečně doma, kluci dneska odjeli na celej den k rodičům, tak mám lehárko ~j~

holky (asi pražský),
nepojedete se některá podívat na srazík třeba na jeden den? přidala bych se...budeme mít volný některý z těch dnů...
 Orli+Kubi16.10.05+Luki25.4.08 


AHOJKY:-) 

(4.5.2008 17:36:59)
Par novych foto nasho bobecka (Marky motivacia pre teba na zajtra):

Lukáškove kukadlá
malá včelička po papaní
Prvá 1-májová prochajda


Zííííííííííííííííívame
 Siren-♂ ♂ 


Re: AHOJKY:-) 

(4.5.2008 18:39:27)
Zdravím všechny. Pokud byste měly zájem o háčkovaný klobouček, nebo čepičku , napište mi na mail. Dodání většinou do týdne.

Siren
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(4.5.2008 20:34:55)
Orlitko, krásný!!!!!!!:-)
 Marky+Štěpán10/05+Ondřej05/08 


Re: AHOJKY:-) 

(4.5.2008 20:41:55)
Orlitko neprovokuj :-). Malej se vam opravdu povedl.
 Marky+Štěpán10/05+Ondřej05/08 


Re: AHOJKY:-) 

(4.5.2008 20:43:10)
Orlitko co Kubik na brasku?
 Orli+Kubi16.10.05+Luki25.4.08 


Re: AHOJKY:-) 

(4.5.2008 20:50:35)
Marky prave som pisala Ditu, ze Kubik zatial Lukaska stale bozkava, hladka, aj ked niekedy je to na mna brutalne hladkanie, takze mam strach, ale co ked on nevie, co to je fontanelka,... Ale stale hovori, ze ma maleho braska Lukaska, ze je to nas hušánek, že ho bude chranit, že ho ideme kocikovat, vyhadzuje mi kakane plienky a chce stale pomahat prebalovat aj kupat. Zatial som ziarlenie nepostrehla, ale fakt sa snazim sa mu venovat este viac, ako doteraz. Tak uvidime ako to pojde dalej. Verim, ze to zvladneme. Zajtra ide MM 1.krat do práce od porodu, tak uvidime.
 Pitrs 


Re: AHOJKY:-) 

(4.5.2008 21:41:55)
na Johanku a Vivierku jsem také nedávno myslela... na Viv... bych mohla mít mail - napíšu jí.... :-) ale co Johanka to fakt nevím - docela mi tu chybí :-)

holky já se tak těším na sraz, že doufám, že se nic nevyserinkuje a dorazím o.k.
 Pitrs 


Re: AHOJKY:-) 

(4.5.2008 21:45:21)
Orli - u nás spíš žárlí Sofie na Sabinku - nechce abych ji měla na klíně a tak.... musím je chovat obě současně... ale Sabinka se dělí o vše (i o to co já nechci... např. Kinder čokoládku a tak...)

holky dnes se Sabča přez den počůrala a normálně i ted v posteli - to není zvykem - je nachlazená - může to být tím??? navíc je plná dojmů - počurala se na oslavě narozenin její malé kamarádky - bylo tam tak 20 dětí a ony neměli prostě čas... počurali se tam asi 4 děti - no půjčovala jsem si oblečení :-) ostuda :-)
 Delete 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 0:01:00)
Pitrs,
i nachlazení, i dojmy mohou být příčina a nemá cenu to řešit, to se stane i mnohem starším dětem a to z obou příčin.
 Ingrida 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 1:06:17)
Ivka- teda dievča máš na svojich pleciach úplne všetko, snád sa časom všetko zrovná a hlavne dievčatá už budú zas o kúsok vacsie a samostatnejšie a chlapa snáď osvieti. Drž sa!

Lela- co záclony?:o)

Teda- tu sa rodí jedno miminko za druhým. Držím vám palčeky nech všetko dobre prebehne a porod je rýchli a nekomplikovaný!!!

Jiřinka- už bývate v novom? Min. víkend som bola s A. pri divočákoch a išla som si hlavu vykrútiť, či tam nááááááhodou nebudete.

Nairobi- fotky a popisy super. Tiez sa pridavam, ze vsetky "exotické" komentáre denného života sa mi páčia (Tvoje i Eekine).

Orlitka- svedčí vám to a chlapci su nadherný.

U nas nic nove, 12.5 ideme na alergo, objednavacie terminy stoja za to. Nejako nemam o nas co napisat, vsetko postarom a nezaujímavé:(

Sysy- ako sa máš?

inak nemohli by sme sa zrazit aj na mini stretnuti v Brne???

vzhladom na to, ze uz je pokrocila doba, praca hotova a neviem sa odlepit od netu, som pozerala take naramne dolezite veci... vcera som si pri zehleni pustila vrazda v Orient expres, tak som chcela pozriet nejake zaujimavosti o O.E. Robia sa suprove cesty O.E., ceny otrasne aspon pre mna, ale dala by som si povedat:)
Ješkovi voči už je po jednej a A sa za 5 h. zobudí sladkým hláskom, ze je vyspinkaný, tak dobru noc a krasne sníčky všetkým
 Ingrida 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 8:15:59)
Dobré ráno:o)
 Máca17 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 19:45:09)
Ahojky všem!

Orlitko, krásný fotečky!

Bóďo, gratulace k Oliverovi :-)

Holky, ráda bych vás viděla, ale MM má dovču, takže to v pátek vidím na společnou rodinnou akci. Ale doufám, že brzy bude další srazík, kterého se už zúčastníme.

Vavjan, já mám Safari ve Dvoře Králové moc ráda, ale pražská je pro mě fakt nej. Přemýšlím, jestli právě v pátek tam nevyrazit, že by tam nemuselo být tak hodně lidí jako o víkendech.

Zítra mě čeká bezdětný nakupovací den, tak doufám, že si pořídím na sebe něco báječného :-)

Jinak jsme úplně bez plen, sice to trvalo hooodně dlouho, než k tomu Kuba dospěl, ale pak to byla docela rychlovka, tak mám radost. Dala jsem na vaše rady a plínu na noc v pátek odebrala. Podložka z Ikea to jistí :-)

Příští pondělí mám schůzku se šéfem a budu se domlouvat na nějaký pidi úvazek, tak doufám, že to dopadne, myslím, že mi to jedině prospěje.

Mějte se krásně, užívejte sluníčka!
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 20:16:27)
ahoj Januárko!
to jste se těch plínek zbavili šikovně! T má ještě na noc, mívá jí ráno úplně plnou...ale od víkendu má velkou postýlku, tak chceme zkusit beu plíny, že by si sám v noci mohl vylézt na nočník...uvidíme...

hezky si užij nakupování!!! to já bych asi vůbec neuměla tak za jeden den si nakoupit oblečení...líp mi jde, když kolem něčeho jdu a padne mi to do oka ;)

srazík určitě bude nějakej další, jak už je teď hezky, tak to bude jednodušší, než někam dovnitř
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 20:31:52)
Ahoj holky,

pátek uvidím, možná dorazíme

Januárko, super!!! Já ti říkala, že je Kubík šikulka! A užijte si volno s MM

A jinak hlásím, že máme potvrzenou holčičku Anetku:-)
 pet & nany 9/05 & maxik 9/07 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 20:57:03)
ahoj holky,
hlasim, ze zijeme, jsme zdravi, maxik teda v noci prudi (svadim to na zuby, ale nevim), ale nany je ted zlata.

Bodo,
gratuluji k oliverovi, vybrali jste fakt krasne jmeno, mne se oliver vzdycky desne libil, ale muzikovi nikoliv.

Berry,
gratuluji k anetce, budete zase davat 2 jmena?

srazik - myslim, ze v patek budeme zrovna mirit do opavy. kdyby tomu bylo jinak, rada dorazim.
 Delete 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:06:38)
Bóďo,
Žlutky bych zkousla, ale ty čtyři kvíčaly asi ne ;). Kdybych měla v pátek jen Janinu, asi bych neváhala, takhle si to budu muset hodně rozmyslet i podle nálady ten den. Jo a večer holky vyrážejí s tatínkem ke tchánům na celý víked, abych se mohla učit, což sice odpolední akci nevylučuje, ale má to jisté nároky na návrat domů ;).
No nic, konec výmluv, možná se dokopu a dorazím, ale slibovat nic nebudu.
 Vavjan 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:12:36)
Berry, gratuluji k druhé holčičce, princezničce :-)

Januárko, my tam byli právě taky v pátek se stejnou vidinou, že bude málo lidí, no cesta přes Hradec úděsná a trvající cca 2 hod, zpět jsme jeli přes Hořice a Nový Bydžov a cesta o půlhodiny kratší, narvané parkoviště, 2 obr fronty na pokladnu, vyčkat na vstupenky trvalo cca 30 min, ale pak už se dalo, nával byl jenom v safari busu, ale moudřejší ustoupí, netlačí se a počká si na další :-). Jinak jsme pak byli spokojení, až na tu velikost. Kubík je šikulka, Ondra má taky na spaní pořád plenu, asi zakoupím tu podložku a taky vyzkoušíme.

Eeko, tak nezapomeň, že co se první noc zdá, to se většinou splní :-, těším se, že se snad uvidíme.

Ivo, taky se těším a Janinka je moc šikovná, že takovou dlouhou cestu vydržela.

 Delete 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:25:10)
Berry,
gratuluju, koukám, že fakt máme stejný vkus na jména :-). Anetka byla u nás jedna z horkých kandidátek, i když MM nakonec prosadil Janinku.
A co druhé jméno, bude taky mít?

Bóďo,
a tobě naopak závidím druhého kluka, jméno máte fakt pěkné, u nás by sice neprošlo přes MM, ale líbí se mi, s Tedíkem to jde taky suprově dohromady a i když je tu fuk, tak já mám ráda, když k sobě jména "ladí".
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:27:37)
holky děkuju! druhý jméno určitě dáme, pravděpodobně Aneta Sára
 Delete 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:31:42)
Berry,
tak odvolávám to o tom vkusu, Sára je první, na čem bych se s tebou neshodla. Ještě štěstí, že nejsem tvůj MM, že? :-D:-D:-D

Bóďo,
čekají mě takové víkendy tři, abych měla šanci to dát do kupy. Naučit se to pak budu muset během stěhování, ale alespoň sepsat ty otázky bych měla před tím ;). A těším se, ten klid je k nezaplacení.
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:32:56)
no to už jsem se tě chtěla zeptat - vy se budete stěhovat???
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:35:10)
Ivo, no tak to spíš vypadá, že seš můj MM, páč on Sáru taky nechce. Ale mě se líbí.
Hezké učení mučení přeji;)
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:36:27)
mně se Aneta Sára líbí moc :)
 Baruška1 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:48:53)
Bóďo, Oliver je krásné jméno. My museli volit jména obyčejná, protože s příjmením Všetečka toho nic moc nesvedeš... Tak třeba v příštím životě.
Anetka byla naším horkým favoritem u prvního a protože se nám narodil pinďourek, nebylo z toho nic. Kdyby Áďa byl holka, dali bysme asi jméno po mně a kdyby ještě někdy (ale to už mě chytá asi fantas) bylo třetí mimi, jmenoval by se Lukáš, protože se mi o něm zdálo.
Hodně se mi líbilo i jméno Filip, ale líbit se přestalo poté, co sousedi našich tchánovců oslovují svého syna jménem FILÓŠ. Mám z toho husí kůži ještě teď.
Ale zošklivit se dá asi každé jméno - buď zkomolením nebo tím, že připomíná osobu, která mi není zrovna po chuti.

Jinak u nás odplínkování nehrozí, ráno a po odpoledním spaní A. při sundávání hlásí:"Fůůůj, ta je ale nachcaná!"
 Baruška1 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:50:21)
Ještě ke jménům - Sára mi přijde jako hodně tvrdé jméno, Šárka se mi líbí dost (pokud se tedy neužívá v podobě Šáriny)
 MaWe 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 22:04:04)
My měli sousedku se dvěma holkama. Jedna byla Klárka a druhá Šárka. Prej to bylo schválně, aby přilítly obě dvě, když sousedka na ně volala z okna. Já ji nikdy nerozumněla,kterou vlastně volá:-D:-D:-D A vlastně můj bratr je na tom podobně. Mají Júliu a Luciu :-D A my taky dvakrát A. Každý čekal, že když si Amber vezmeme z domova domů, tak jí změníme jméno. Všichni to tak dělají. Nám se ale Amber líbí a začít říkat téměř dvouleté holčičce jinak mi přijde, že s ní děláme blbce. Jako kdybych těch změn neměla i tak dost.

Plenku na noc máme pořád. Po o je suchá, ráno bohužel ne. Teď jsme Amber navíc přestěhovali do pokoje k Anince na velikou postel, tak nevím, jak to bude :( Asi nezbývá nic jiného než vydržet. Jednou jí to snad přestane bavit.

Odpo jsem s ní strávila na písku. MM se smál, jestli vzpomínám na Seychely :(
Ne aby se raději zeptal, kdy tam chci opět letět. :-)Ale je hodný, udělal večeři a uvařil Amber oběd na zítra, zatímco já jsem si hrála s lopatičkou.

Jdu ještě přečíst pár stránek z knížky, dokud jsem při smyslech

Marcela
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 22:07:35)
já znala Madlu, byla normálně Marie, ale říkalo se jí Madla, bylo jí přes 20 a koc se to k ní hodilo
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 22:01:41)
Baruško, jj, pravdu díš, zošklivit se dá každý a hlavně vkus má každý jiný, takže já stejně neznám snad nikoho, kdo by byl se svým jménem spokojený. Nevděčná práce něco vybírat.
 Delete 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:45:19)
Berry,
já mám raději českou Šárku ;).
 Delete 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:46:07)
Ale ty asi chceš jména bez háčků a čárek, že? Tak to máme my...
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:50:46)
Boďo, díky! Já zase schvaluju Olivera:-)

Ivo, jé, tak Šárka, to neee:-) A s těma háčkama máš pravdu;)
No nevím, jestli MM ještě přijde s nějakou variantou, před kterou si sednu na zadek:-) Nicméně dohoda u nás byla, že on vybírá kluka, já holku, takže má smůlu~j~
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:53:48)
tak naše příjmení taky není úplně univerzální, ale jde to (Tobiášek)...a obě naše klučičí jména k tomu myslím jdou
 lekli + Ondrášek 25.10. 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 22:07:23)
Ahojda! Nějak poslední dobou nezbývá čas zasednout k Rodince ;((...Ondra víceméně odboural poobědní spaní a od PC mě tahá násilím a nebo ho okupuje sám, no a když už čas je, tak u něj sedí MM.

V pátek se chystáme na Moravu (Pet, doufám, že se potkáme někde na čerpačce ;)), takže na sraz bohužel nedorazíme.

S tou asociací jmen to sedí...doufám, že druhé dítko bude holčička, protože na klučičí jména, která by se mi líbila, má MM averzi ;((...jinak Oliver je moc pěkný jméno, vždy se mi vybaví Vašut z Románu pro ženy, no prostě sexy chlap.
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 22:03:10)
Eeko, takže vy teď budete vybírat české jméno?
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 22:11:01)
Eeko, no to jsem si právě říkala, sourozenci Tayla a Madla..no nevim:-)))) Ale zase na druhou stranu je to každý individuum se svým životem, takže vlastně proč ne:-)
 lekli + Ondrášek 25.10. 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 22:16:33)
Já se po předminulém víkendu už k jednotlivým jménům raději nevyjadřuju...u tchánovců na rodinné oslavě došlo na téma "strašná" jména a když jsem ze sebe vyhrkla Kazimír, tak to najednou všechno ztichlo...neuvědomila jsem si, že mají jednoho v rodině...rudá jsem byla až za ušima.
 Delete 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 22:38:34)
lekli,
ale přeci to, že má někdo s tím jménem v rodině, nemůže být důvodem, proč by ti nemohlo připadat strašné, ne?
Jak už, myslím, že Berry, psala, asi nikdo není spokojený se svým jménem, proč by zrovna onen Kazimír měl být?
Žádný nervy, to už byse pak člověk nemohl bavit o ničem, aby někomu "nešlápl na kuří oko".
 lekli + Ondrášek 25.10. 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 22:55:45)
Ivo, je mi jasný, že si to všichni zúčastnění mysleli taky, ale nikdo se nepřidal...mezi mladými je to většinou o.k., ale znáš starší generaci, těch se dotkne všechno. Tak nějak se mi tohle daří, loni jsem tchánovi předávala čokoládu s přáním, aby jeho manželka měla co opravovat (je zubní laborantka) a vůbec jsem si neuvědomila, že má už několik let kompletní zubní protézu Rv.
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 23:01:39)
Lekli, měl by být rád, že mu lichotíš :-D
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 23:03:09)
Berry, moc gratuluju k holčičce
Bóďo, tobě ke klučíkovi!
myslím, že nikdo z aktuálně těhotných nebude mít páreček, nebo ano?
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 23:15:37)
díky :-D
jojo,vypadá to, že všechny čekáme stejný pohlaví jako první...párečky asi došly ;)
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 23:39:32)
Lelo, díky!
 pet & nany 9/05 & maxik 9/07 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 23:57:16)
pomoooooc,
maxik od deseti blinka jak alik...dala jsem mu vecir kasi, tak je to urco z toho....on snad bude alergik, pred 2 mesici takhle blindil z um...ja se picnu
 Berry & berušky 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 23:59:18)
Pet, to mě mrzí:-( Ale jestli tě můžu aspoň trochu uklidnit, tak P po kaši taky blindila šílený gejzíry, vůbec jí nemohla a pak po pár měsících, když jsem jí znova zkusila, tak v pohodě...
 pet & nany 9/05 & maxik 9/07 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 0:02:00)
Berry,
ja uz mam uplnou hruzu z toho mu neco mlecneho dat...ufff ;((
 Martina a Kubíček 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 0:17:15)
Ahoj tak se zase hlasím opět když tu není ani noha nevadí tak se rozepíšu a jdu spát.

Taky se přidám ke gratulaci Berry k holčičce a Bodě k chlapečkovi.Ale zase je dobré že nemusíte měnit hračky věci atd.

Pet tak to mě taky mrzí snad bude Maxík v pohodě Kuba taky neměl rád kaši a nemusí jí mít ani dnes.

Holky koukám že tu vybíráte jména jsou moc hezká ,ale u nás by to neprošlo.Já jsem byla ráda že jsem si vybojovala Jakuba MM chtěl aby se jmenoval Adolf hrozné jméno a kdyby to byla holčička tak jsme se dohodli na Elišce.

Orli fotky jsou nádherné,když to vidím tak bych hned šla do třetího,ale jak začne Kuba zlobit tak mám jasno.

Jinak se už moc těším na sraz až vás všechny poznám.

Vanko mám se zeptat jestli bereš sebou na sraz Martínku to aby naše Martina si měla ským pokecat.

tak ted už zase nevím co jsem chtěla napsat tak vám sem hodím fotečky toho našeho roubíře:-) a přeju vám krásné sny
 Martina a Kubíček 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 0:20:38)

 Pitrs 


pro PET 

(6.5.2008 10:03:20)
ahojky - Sofie taky blila z kaše - celé gejzíry - UM nepije takže nevím, ale vím, že alergii nemá - jí toho už hroznou spoustu a nic... dokonce už měla i jahody - jogurty jí 2x denně - lučinu papá krásně - takže nic... neboj - jen nedávej kaši - moje obě holky to tak měly... prostě kaši nemají rády - možná jim vadí ta konzistence nebo tak něco... takže dej si pohov - já místo kaše večer dávala hned jogurty.... :-) kdyby něco napiš mi mailík - ano?R^
 Pitrs 


ahojky 

(6.5.2008 11:48:09)
tak jsem si uvařila kafe a relaxuju :-)
měla bych uklidit ten bordel, ale mám asi lenoooru
umyla jsem jedno okno a pěkně mi na něj zapršelo, tak na to prdím a sednu si a oddechnu :-)

Sofie spí - tak mám chvilku klid...

ještě poskládám prádlo ze sušáku a pověsím další a možná začnu zas uklízet - no uvidím kdy se mi rarášek vzbudí

Sofi dnes žuchla ze schodů - brečela chudinka hrozně, ale nemá tam lozit... říkám to pořád.... takže ještě jak sjem zjistila, že je vše o.k. tak jsem jí nadala - takže byla z toho celá nesvá... nechápala co se to děje... snad bude o.k. .... letěla asi ze 4-5 schodu... už jsem ji prostě nestihla chytit.... je to malá bambula - pořád někam leze, kdyby si to aspon pamatovala a už tam nelezla, ale to asi neklapne :(
 Pitrs 


Re: ahojky 

(6.5.2008 11:48:34)
Marti - Kubíček má supr motorku :-) sveze mě taky???~j~
 Martina a Kubíček 


Re: ahojky 

(6.5.2008 12:12:38)
Ahoj Pitrs jasně že tě sveze na motorky je ulítlej náš synovec pořád si kupuje lepší a lepší tady tu už nemá má zase jinou prej se naní dobře balí holky tak nevím.

Malá musela mít
 Martina a Kubíček 


Re: ahojky 

(6.5.2008 12:16:40)
Pitrs malá musela mít šok co neboj to bude v pohodě.Kuba včera spadl s postele a můžeš mu to říkat stokrát že tam nemá skákat ,ale on je jak praštěnej.No nic jdu ho uspat protože mi tady odesílá nedopsané věty.Já mám dneska taky lenoru ještě že jsem včera uklízela a prala a to mě dneska čeká žehlení:-©
 Pitrs 


Eurona  

(6.5.2008 12:31:55)
http://www.eurona.cz/nabidka.aspx

holky mrkněte - tento měsíc je akční nabídka supr.. hlavně ta sada "uklid je radost" chich...~j~
dotazy na mailík ;)
 Vanka 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 13:14:38)
Martino - ty bereš Martínku? Marťa nepojede určitě, jednak jet někam s mámou za "jinejma matkama" a "uřvanejma miminama" jí určitě neláká a jednak tuším že má na víkend nějakou atrakci - teď ti rychle neřeknu jakou, jenom vím že se řešilo to, že jí tam taťka neodveze, protože veze nás.

Fotky krásný, co je to za zvířátko?

Pitrs - schody mě taky děsí, Jáchym si je u babičky vždycky děsně užívá, pořád by chodil nahoru a dolu. Toho že sletí se bojim, děsně.
 Vavjan 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 13:51:23)
tak my cestou domů pekelně zmokli a to jsme šli půlku cestu lesíkem a pod stromy, ale na druhou starnu jsme si s MM říkali, že je to po mnoha letech jaro jak má být, teplo jen trochu, déšť se střídá se sluncem, tak snad vyjde i to léto.

Pet, Ondra nesnášel mléčné věci cca do 13 měsíců a to ani jogurty, alergii na to neměl, jen mu musel dozrát trávicí systém, ať je Maxík brzy v pořádku.

MArtino, hezký fotky, motorku bych taky brala :-)

Na uklízení bych taky někdy někoho brala, tak alespoň musím občas na okna zaměstnat MM :-)
 MaWe 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 14:57:41)

Tak já Vám pošlu naši hospodyni, ať se koukne, jak to vypadá u nás v ČR, chcete? :-D Jen se nehlaste všechny, aby to pak neodflákla.

Jak řešíte ty jména, naše je Anne-Marie. Co pobrala trošku rozumu, nesnášela, když jí někdo říkal Anička. Byla a je zvykla na Aninku. Když jí teď někdo řekne Anička, jde do kolen, ale co by dcera diplomata se hezky usměje a myslí si svoje...Kluka jsme chtěli Filipa, vlastně celých dvět měsíců jsme říkali bříšku Fípo. Aninka tím není nijak poznamenaná :-D, naštěstí.
Jdu cvičit, jak mě se nechce...:(

Marcela
 pet & nany 9/05 & maxik 9/07 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 15:09:19)
ahojda,

tak felcarka na to blindeni zatim nic moc nerikala, samozrejme by to pry mohla byt nejaka nesnasenlivost na mleko, takze mam vyzkouset nemlecnou ryzovou kasi a uvidi se. ale tim se to mleko neresi, fakt nemam chut zase s necim experimentovat, radeji bych byla, aby udelali nejake nabery, ale o tom zatim felcarka nic nerikala.
jo a taky jsem rovnou poukazala na maxikovi chloupky a pry to vypada, ze to nic neni, ze to zmizne. ale kdybych chtela, nebo se neco nezdalo, tak nas posle na endokrinologii.

Vavjan,
a delali vam nejake testy na alergii? a ted uz je to v pohode?

Pitrs,
ja mam ted strach neco mlecneho vubec zkusit...nebudu to zatim pokouset, to zvraceni bylo fakt uuuuudesne...
 Vavjan 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 16:07:15)
Pet, mě naše dr. tenkrát řekla ať s tím chvíli počkám a zkusím mu vždy jednou za 14 dní dát lžičku co to udělá, Ondra se buď osypal to v lepším případě nebo to rovnou vyhodil, pak když jsme byli v tý nemocnici dělali mu testy na alergii na kravskou bílkovinu a bylo to OK a nakonec začal jíst Lučinu v necelým roce a pak teprve jogurty a to jen ty ochucené, bílé začal jíst až po 2. narozeninách :-) Kaše jsem mu dělala nemléčné a do vody, to celkem jedl bez problémů, ale ne v nějak velkém množství, mléčnou kaši měl snad poprvé kolem roka a půl, dodneška kaše moc nemusí. Teď jí mléčný všechno, pije kakako z normálního mléka a dobrý, dr. pak říkala, že mu trávení muselo "dospět", je pravda, že jsem pořád kojila a tak měl mléka dost, proto nám to asi tak dlouho vydrželo :-)
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 18:16:00)
Vanko,
přiznávám, že možnost použít jméno OLIVER byl pro mě jeden z důvodů, proč jsem si přála mít kluka...tak to vyšlo...ale taky bylo dost důvodů, proč jsem si přála holčičku :-D
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 19:01:09)
holky,
nevíte, jestli může dítě sedět vepředu v dodávce v autosedačce? je to jen dvoumístní kabina...tranzit...~s~
 Pitrs 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 19:02:34)
Boďo .- jo může :-)- musí mít jen autosedačku - může jet i v Kamionu.... :-)
 Pitrs 


Pro Pet 

(6.5.2008 19:05:19)
P
 Pitrs 


Re: Pro Pet 

(6.5.2008 19:08:09)
jejda - Sabinka mi to odklepla :-) se omlouvám

tak s tím jak říkám chvilinku počkej - kaši už nezkoušej, pokud mu ji vyloženě nechceš nutit.... a po 14-ti dnech zkus malinko bílého jogurtu a uvidíš.... zkus tak 1-3 lžičky a uvidíte....:-) fakt to znám - to byly proudy blicí - několikrát za noc.... celou postel jsem převlíkala 3x komplet a modlila se aby ji už nezblila neb nemáme tolik povlečení

ahojky
 Delete 


Re: Pro Pet 

(6.5.2008 19:29:08)
pet,
jogurt a kaše (nebo mléko) je velký rozdíl, protože v jogurtu už je to mlíko jakoby natrávené (to ten "bifidus" :-) ). To mi říkala i doktorka na endokrinologii, že ač mám získanou intoleranci k mléku (důsledek odstranění žlučníku), tak jogurtů a kysaných mlék se to netýká. Takže fakt doporučuju vyzkoušet. Jo a kamarádky syn má přímo alergii na mléko, ale jogurty a sýry také smí a jí.
A pak k tomu blindění po kaších (a po jogurtech), naše Péťa to obojí měla hrozně ráda, ale téměř vždy zvracela. Ptala jsem se na to doktorky a nakonec se přišlo na to, že nesnese kombinaci jogurt (nebo kaše) - ovoce, zejména když jsem jim chtěla přilepšit, a dala jim tam nějaké ovioce čerstvé. Fakt to snědla s chutí a za 20 minut to bylo venku. Pája s tím problém neměla, ale prý je ta kombinace děsná zátěž na žaludek, takže méně zralý nebo citlivější trávicí systém to prostě nesnese.
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: Pro Pet 

(6.5.2008 19:31:05)
Pitrs,
díky...autosedačku mít bude :-D
už si chystám korálky na šperky! dneska večer začnu...
 Vanka 


Re: Pro Pet 

(6.5.2008 19:41:51)
Ivo - no to je fakt, tos mi připoměla, že Jáchym nesnášel jakoukoli ochucenou kaši. Zásedně jed jenom řýžovou, ovesnou, kukuřičnou, ale běda nám když jsme koupili jakoukoli příchuť anebo tam přidali něco rozmačkaného - to začal dávit hned po první lžičce.
 MaWe 


Re: Pro Pet 

(6.5.2008 20:44:11)
Amber taky nerada, kdyz se ji kase jeste nejak dochucuje. To MM ji tam daval jeste banan a pokazde po dvou lzickach to odmitala jist a i presto ji to tam dava, co kdyby ji to prej zachutnalo :o))
Muj MM je sikovny, dobre vari, ruce nema vubec leve, takze si muzu treba umrit, postara se o vsechno. Akorat nezehli, ale to zase delam celkem rada ja. :o)
Usinam, fitko bylo vyzivne, budu spat jako miminko :o))

A detem zacnete rikat pravymi jmeny dokud je cas...jak kdysi kdesi kecala Pawlovska, ze jei bratranec az ve 4 letech ve skolce pochopil, ze se nejmenuje Debil :o))) Tim nic nechci rict, jen jsem si na to po dlouhe dobe vzpomnela.

Tak dobrou noc

Marcela
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: Pro Pet 

(6.5.2008 20:57:19)
Pet, mně kdybys dala na noc kaši, tak blindím i teď :-© Já nevím, podle mě je kaše (když odhlédnu od možné nesnášenlivosti) prostě dost těžká na žaludek - takže jsem ji ani dětem na noc nedávala, dostávali ji tak v 17 hod a před spaním měli jen mlíko.
Já bych mu teď dala chvíli pauzu a pak prubla jogurt - a kaši třeba až za 2 měsíce (ale rozhodně ne na noc, čert se mi takhle málem udusil - měl pro změnu dost problém s trávením žloutku), pokud kojíš, není v ní nic, co by musel mít. Večer jsem klidně dala i zeleninu
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: Pro Pet 

(6.5.2008 21:08:52)
Pitrs, koukám na ten leták - určitě vem na sraz vzorečky!!!
 Martina a Kubíček 


Re: Pro Pet 

(6.5.2008 23:15:19)
Ahoj dneska bylo nádherně co aspon teda u nás byli jsme s Kubou na kolotočích.Kuba se bojí (to bude mít po MM),ale jezdila tam mašinka tak to neodolal hodím vám foto.

Vanko Martínka jede hrozně se těší až uvidí tolik říjnátek.No jsem na ní zvědavá třeba budem mít dobrou chůvu (o Kubu se umí postarat perfektně)tak možná si i tu kávu v klidu vypijem:-D
Jinak to zvířátko je fretka to má manželovo dcera místo miminka.

Pitrs a jak psala Lela nezapoměn na vzorečky ;)

Boďo jak psali holky dítě může sedět v sedačce ve předu,ale podmínka je že nesmíš mít erbek já takhle vozím Kubu mám ho pořád u sebe a on krásně sedí a kouká.Na křižovatce radí kdy můžu jéct atd je sním sranda.
Minule jsem nadávala na jednoho chlapa,ale slušně a on se na mě podíval a řekl no mami nedělej krávu ani nevím kde to sebral to asi jak chodí s Martínkou ven.Jsem nemohla řídit jak jsem se smála :-D
Boďo prosímtě mohla bys mi ty výrobky jak děláš s těch korálku poslat na email já ten odkaz co jsi sem vložila nemůžu otevřít moc díky
 Martina a Kubíček 


Re: Pro Pet 

(6.5.2008 23:28:02)
Na zahrádce je nejlíp


Tak to je jedinej kolotoč co se nebojím
 Pitrs 


holky hurá....... 

(7.5.2008 12:06:23)
ahojky musím se pochlubit - jak jsme byly ráno v kroužku tak si Sofinka stoupla a normálně šla - supr, že??? normálně do prostoru - vždycky chodila jen od stolu k sedačce a nebo k někomu, ale takhle do prostoru ještě ne.... supr, že?
 P.A.V.K.A. TYM 


Re: holky hurá....... 

(7.5.2008 12:27:26)
Gratulujeme Sofince k prvnim kruckum R^
 Martina a Kubíček 


Re: holky hurá....... 

(7.5.2008 13:29:38)
Krásné odpoledne
Pavko co myslíš zapadne dobře neboj a počkej jak bude rozmazlenej,ale tomu se neubráníš hlavně at je zdravej.A počkej jak ho holky budou bránit venku jé to bude hezké :-D

Jiřko naší Martinu by to taky bavilo.A neboj já zas tak hubená nejsem pořád mi chybí od porodu dát 5kg dolů a nejde to a nejde to.

Pajec tak to gratuluji a ten zbytek at jde už samo.

Lekli tak Kuba aspon není sám.Na kolotočích děti brečej že chtějí na kolotoč a náš blbec řve že chce jít dolů no komedie.

Pitrs taky gratulujem ke kručkum.

Januárko taky mě to čeká :(

Venku je nádherně koš už mám vyžehlenej tak jdem s Kubou ven čekat na tatínka.
 janina74+Ani05+Hany09 


Re: holky hurá....... 

(7.5.2008 23:08:17)
Ahoj holky,

Pitrs, gratulujem k prvnim kruckum...

Ovenko, tak jsem taky zakoupila MF DNES a nic. Hele, nedelas Ty nahodou reklamu na MF DNES?.-)))Anebo me napadlo, ze to je jen na strance A3 u vas v kraji, ale tyhle stranky sjou snad spolecne pro celou republiku, ne?

No a jinak ani nevim, co vse jsem chtela okomentovat, tak sobecky k nam. My se pred chvili vratily z navstevy u jedne kamaradky, slavily se 3.narozeniny, tak jsme malinko zaparily. Anicka ted zalezla do pelisku, to zas bude protivka, protoze bude rano vstavat se slepicemi, ne-li driv:-(No a ja jdu taky.Mejte se vsechny krasne...
 Vanka 


Re: AHOJKY:-) 

(6.5.2008 19:38:15)
Vavjan - tak věšení záclon je u nás asi jediná pravidelná činnost které se MM učastní. Jo ještě péče o balkon ho baví. Ale to už je vážně všechno. Ani nádobí do myčky nedává :-(

Nairobi - my celých 9 měsíců říkali Martince Jakube -a taky jí to nepoznamenalo. I jsem jí nakoupila všechno modré.. jo takhle to vypadá, když dá člověk na předtuchy.

Bóďo - tak to máš správně zařízeno, pak není možné být zklamaná :-) Jinak mě taky strašili, že nebudu vědět jak volat na Jáchyma - no a že se těch zkomolenin už vymyslelo - jájíku, jájo, chymíne, chymčo, jachymíne, vilhelmíne - to je od Marti a dost se to zažilo, většinou používáme když něco nekalého provádí. Měla bys vidět jak na nás okolní zírají.
Jsem jenom podotkla že s nástupem do výchovného zařízení to zkoncujem a bude už to výhradně Jáchym - ať nemá ostudu.

JO ještě k tranzitu - pokud jsou tam pásy, pak může. Vím to, též máme ve výbavě 3 místnou dodávku.
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 21:28:44)
my právě chtěli, aby to k sobě ladilo a zdá se nám to geniální kombinace...a byl to můj velikej favorit, i když jediný, co mám proti je, že by mu někdo mohl říkat Olin a to se mi nelíbí...ale to už neřeším..a MM odsouhlasil okamžitě

to je super, že tě čeká volnej víkend, i když učící!
 Máca17 


Re: AHOJKY:-) 

(7.5.2008 9:46:41)
Ahojky všem!

Tak moje nákupy byly velmi úspěšné, padlo mi do oka spoustu věcí a všechno, co jsem vzala do kabinky mi i sedlo (věc nevídaná). Ještě teda bude velké zkoušení a popřípadě něco vrátím.

Berry, gratulace k Anetce! Vybrané jméno se mi moc líbí :-)

Vavjan, tak já radši naplánuju snad výlet někam jinam, to bude pražská ZOO asi taky pěkně nacvakaná. No uvidíme po rodinné poradě.

Zrovna včera jsme kolem Žlutek jeli a letos je vstup zdarma, ale pak se platí uvnitř, třeba zrovna za dětský koutek (to jsem, myslím, někde četla).

Tak my vyrážíme na nákup, dolů s motorkou a nahoru se asi svezeme autobusem.

A nemám včerejší Mladou frontu :-( Kdopak to je na straně A3?

Krásný den všem!
 P.A.V.K.A. TYM 


Re: AHOJKY:-) 

(7.5.2008 9:50:58)
Bery,

a Vam gratulace k hoccice. Je to fajn mit dve holky potvrzuji. Zrovna ted si spolu krasne hraji.

No a jsem zvedava jak mezi nas zapadne to princatko :-)
 P.A.V.K.A. TYM 


Re: AHOJKY:-) 

(7.5.2008 9:51:40)
Ja jsem ted mela na holcicku vybrana jmena Michaela a Natlalie :-)

Na kluka uvidime zatim Michal a Tomas.
 P.A.V.K.A. TYM 


Re: AHOJKY:-) 

(5.5.2008 8:46:28)
Natalko, pro srazi jsme vsema deseti, snad ho jeste stihnu :-)
 Marky+Štěpán10/05+Ondřej05/08 


Re: AHOJKY:-) 

(4.5.2008 20:45:43)
Uz nekolikrat jsem se chtela optat co Vivierka, Johanka a dalsi zbloudile duse. Nevite o nich?
 Marky+Štěpán10/05+Ondřej05/08 


Re: A teď zase já :o) 

(1.5.2008 21:36:25)
Ahoj. Jste dneska aspon libnuty pod stromem za kvetu? Ja ne, ale aspon prinesl muzskej vazu s kytkou...

Dneska jsem docela makala a jsem ponekud strhana. Ja chci rodit. Vubec nic jste carodejnice nezaridily ~j~
 Vanka 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 9:01:12)
Eeko - koukám že manželovi se v čechách těžko zvyká :-) - jsem se zasmála

Jinak, přemýšlím jaké by to bylo kdybych tady měla nějakou tu "maid". Asi je to o zvyku, ale při představě puštění si cizí osoby do bytu, mi není úplně nejpříjeměji. Jeden čas tu s námi byla manželova sestra, pomáhala mi, hlídla děti - zkoušela si na nás aupairství před odjezdem do německa. Na jednu stranu to bylo příjemné, ale vážně už jsem se těšila až si zase vyžehlím sama.
Ale zase fakt, že se člověk večer mohl sebrat a jít na vínečko.. to mi teda občas chybí.

Orli - nádherný fotky. A moc ti to po porodu sluší :-)
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 15:29:36)
nazdárek!

Orli,
máš krásný kluky a tobě to taky moc sluší :-D

budu mít doma stejnou sestavu - dneska jsem byla u MUDRa (mmch je úžasnej, novej, sympatickej) a byl tam klučina jak vyšitej ;) takže Oliverek :-D
jsem skoro v půlce těhu, tak to celkem letí...

 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 15:30:35)
a můžete mrknout na moje stránky, mám teď 10% slevu na šperky R^, tak kdybyste sobě nebo někomu chtěly udělat radost...

www.mimi bazar.cz/charivari
 Vavjan 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 16:03:04)
zdravím po prodlouženém víkendu, u nás si MM vzal v pátek dovolenou, tak to bylo prima, zajeli jsme si na Safari do Dvora Králového, no bylo to pěkné, ale musím říci, že jsme asi pěkně zmlsaní pražskou zoo, přišlo nám to tam malý a málo zvířátek, ale zase mají nosorožce a to tady nemáme :-). Jinak na nás sedl zase nějaký bacil, dneska jsem zašla s Odndrou k dr., tak mu vzal výtěry a vypadá to na zánět dutin, uvidíme ve středu zda budou atb či nebudou.

Orli, moc Vám to všem sluší, krásná rodinka.

Mariko, už jste zabydlení, musí to být náročně to zařizování, ale zase na jednu starnu moc pěkné, MM tady asi zažívá trocvhu kulturní šok :-), ale určitě si brzy zvyknete :-)

Bóďo, gratulace k pindíkovi, budeš doma růže mezi trním :-)

Marky, ráda bych Ti nějak pomohla, aby si se už dočkala, koukala jsem, že podle úklidu, děláš možné i nemožné :-), ale mrňousek se asi drží zuby, nehty.

 P.A.V.K.A. TYM 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 16:18:17)
Bodo, tak gratulujeme ke klucikovi. Bude to prakticke nejen ze si kluci spolu vyhraji ale ty take vsechno vyuzijes. R^
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 16:21:55)
jojo, chtěla jsem holčičku, ale te´d mám děsnou radost, že je to kluk ;)

no ale chtěli jsme děti 3 a to nevím, ejstli riskneme - kdyby to byli 3 kluci a ještě MM k tomu, nevím nevím :-D
 P.A.V.K.A. TYM 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 17:21:17)
Bodo, urcite jdete do tretiho treba se do tretice zadari jak nam ;):-D:-D:-D:-D:-D:-D
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 17:28:02)
to by asi bylo až později, vidím to tak, až by tihle dva byli třeba ve škole...
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


MINISRAZÍK 

(5.5.2008 17:29:39)
*********POZOR ********** POZOR ************* POZOR *********

v pátek 9.5. jdeme s Vavjan a klukama do Žlutých lázní, od 13 hodin, tak se můžete přidat, budeme rády!!!!

 Delete 


Re: MINISRAZÍK 

(5.5.2008 19:29:26)
Bóďo,
to je týrání :-).
Ale pátek je daleko a já ještě nevím, co bude. Tak třeba se nakonec rozhoupu.
 Delete 


vlak 

(5.5.2008 19:31:25)
A dneska jsem vyrazila konečně odevzdat závěrečnou práci do Hradce Králové a táhla jsem s sebou to svoje závažíčko - Janinku. Jely jsme vlakem a Janinka byla obě téměř dvouhodinové cesty dost hodná, skvěle zvládla i to, že já jsem půlku cesty proklimbala, takže jsem sice utahaná, ale mohlo to být horší.
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: vlak 

(5.5.2008 19:36:57)
Ivo,
já vím, že se ti Žlutky moc nehodí, ale pro nás s Vavjan je to nejblíž, budu jí předávat šperky, co si objednala, tak jsme si říkaly, že třeba taky někdo vyrazí
 Delete 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 19:28:10)
Pavko,
anebo se Bódě nezadaří, jak nám a bude mít ještě kluky - dvojčata ;).
 Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 


Re: A teď zase já :o) 

(5.5.2008 19:40:41)
Eeko, to by bylo fajn, kdybyste dorazily...i když je mi jasný, že toho máte teď až nad hlavu! kdy se vlastně stěhujete, ve čtvrtek?
 Vanka 


Re: A teď zase já :o) 

(6.5.2008 13:03:42)
Bóďo - vy budete mít Olivera?, tak to ti normálně závidim. To je naprosto úžasné jméno, navrhovala jsem ho pro Jáchyma, ale vzhledem k tomu, že jsme měli termín na 2.10., navíc já mam tenhle den i narozky, no prostě jsme ho škrtli. Ono se nám upřímě ani nehodí k příjmení. Prostě určitě by to neznělo tak jako když to pronáší Douglas ve válce Rossových :-)
JInak ku komolení jména, manželova ségra se jmenuje Veronika a nechtěla aby jí někdo říkal Verčo - nevím jak se jí to daří, ale prostě jí tak skutečně nikdo neřekne.

Eeko - uklízím přes týden byt, o víkendu dost rozlehlý barák. Jedno patro je celé naše (větší než celý náš byt) a druhé patro mámy, tam jí pomáhám s těžšíma pracema, které už úpně nezvádá (teď jsem jí prala koberce). No a pak mam na uklízení manžílkovu firmu - tam si kluci akorát tu a tam utřou prach, zbytek je na mě (okna, kuchyňka, záchody). Nezapírám že na jisté věci bych nějakou tu uklízečku i brala. A párkrát jsme jí i měli (když jsem chodila do práce). Až zase budu vydělávat, nějaké to uklízení mi doufám ubyde. Ale doma to doufám budu zvládat sama.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.