| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Astma u malých dětí

 Celkem 8 názorů.
 václavka, Lucka8/04, Verča6/06 


Astma u malých dětí 

(30.4.2008 12:16:27)
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak se dá prokázat astma u malých dětí. Byla jsem s dcerou (3,5) na alergologii, protože ji trápí suché dráždívé kašle, jenže spirometrii ji neudělali, že je na to malá (prý to dokážou správně nadýchat tak děti v 5 letech). Tak jak se do dá jinak zjistit? Nemyslím se že by se u dcery jednalo o astma (v celé naší široké rodíně na to nikdo netrpí), ale faktem je, že se rozkucká při sememenší námaze, nejhorší to je vždy po nějakém nachlazení. Od nástupu do školky má pořád rýmy a pak nastoupí vždy ten hroznej kašel.
 Líza 


Re: Astma u malých dětí 

(30.4.2008 13:19:50)
Přesná kritéria astmatu najdeš na www.cipa.cz spolu se spoustou dalších materiálů, které ti můžou vysvětlit co a jak v diagnostice, léčbě a tak. U dětí, které nejsou schopné spirometrického vyšetření kvůli věku, jsou zase jiná kritéria (ostatně i astmatik ti při prosté spirometrii bez zátěže může nadýchat úplně normální hodnoty, spirometrie není rozhodně jediná záležitost, která se při diagnostice astmatu bere v úvahu). To, že nikdo v rodině astma neměl, vůbec nic neznamená.
 václavka, Lucka8/04, Verča6/06 


Re: Astma u malých dětí 

(30.4.2008 13:26:55)
Lízo, ona ale nijak nesípe, nepiská, prostě jen př námaze se děsně rozkucká a je těžké to zastavit. Alergická na nic není (testováno), jen by mě zajímaly ty její plíce. Má zvětšenou mandli, ale doktor to zatim odstraňovat nechce (nosní mandle má prý na svědomí úplně jiné potíže, než má ona). Díky za odkaz na stránky, podívám se na to
 Líza 


Re: Astma u malých dětí 

(30.4.2008 13:32:38)
Ale při astmatu nemusí sípat, to je to, co se na těch stránkách dočteš. Astma má v současnosti daleko širší kritéria než takový ten klasický astmatický záchvat se sípáním a dušením.
Některé typy opakovaných zánětů průdušek a některé typy chronického neztišitelného kašle mohou být projevem astmatu. Záchvat je až určitým vyvrcholením astmatických potíží.
 Líza 


Re: Astma u malých dětí 

(30.4.2008 13:34:15)
Pak ještě - alergická na nic není - testováno - to znamená právě jen to, že není alergická na to, na co ji testovali. Nabírali jí hladiny imunoglobulinů? Jaké má IgE, zvláště ve srovnání s ostatními třídami protilátek?
A astma nemusí být jen klasicky alergické.
Nenutím ti, že to astma být musí, ale astma je mnohem širší pojem, než se většina lidí domnívá.
 Líza 


Re: Astma u malých dětí 

(30.4.2008 13:37:52)
Konkrétně tenhle článek: http://www.cipa.cz/informace-o-astmatu?id=52
 václavka, Lucka8/04, Verča6/06 


Re: Astma u malých dětí 

(30.4.2008 13:43:42)
Ne ještě žádné imunologické vyšetření nebylo, pouze to základní destování na alergie (jehlíčky - základní alergeny, což je asi jak píšeš málo) Víš co, ona se s tím trápí od prosince, celou zimu takto jela, pak na konci února už sem si tedy požádala o výtěry a našel se spálový bacil, přeléčil se ATB a byl klid - celý měsíc a půl bylo ticho, pohoda. Po Velikonocích do školky, po prvním týdnu přišla rýmička + kašel (celkem jsme zvládli), po dalším týdnu ve školce další rýmičky už horší a kašel zůstává. Takže jsem se tím začala znova zabývat, protože jsem po tom spálovém bacilu myslela, že problém je vyřešen, ale zdá se že není. Takže si u ní nechám udělat imunologii.
 Líza 


Re: Astma u malých dětí 

(30.4.2008 14:25:18)
Ještě, s tou velkou mandlí. Ta mandle může fungovat jako taková zásobárna hlenu, kterej furt stéká dolů a furt dráždí. Takže i mandle by mohla způsobovat kašel, a to bych čekala spíš v noci a nebo bez jakékoli vazby na námahu; existuje i něco, čemu se říká námahové astma.
Pokud by to astma bylo, je dobré když se to zjistí brzy, aby bylo možné nasadit léčbu, která přechází trvalým změnám průdušek. A u dětí je dost velká šance z toho více či méně vyrůst - moje dcera začínala netypickým ošklivým nočním kašlem a záchvaty kašle v létě na loukách ve 3 letech, pokračovala ve 4 astmatickými záchvaty včetně námahových, postupně se to zklidňovalo, je jí 9 a půl a už skoro rok nepoužila žádné dýchátko a antihistaminika už jen v sezóně, dokonce jsem nedávno s hrůzou zjistila, že jsem s ní přes rok zapomněla jít na alergo! - protože je v pohodě.

Tak se neboj, přijdete na to, co se děje, a pokud by to astma i bylo, tak dneska je dobře léčitelné.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.