| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Rodiče nebo děti?

 Celkem 13 názorů.
 Nea 


Re: Rodiče nebo děti? 

(30.4.2008 6:33:35)
Začínám litovat,že nemám kluky,abych jim mohla taky kupovat trička v pracovních oděvech :-)
Ale zase takový extrém doma nemám,aby holky chtěly tričko za 900Kč.Teda možná by chtěly,ale mají smůlu.

Kámen jsme zatím shánět nemuseli,ale občas mají ze školy tak fajn úkoly,že žasnu.Naposledy měli donést vyrobenou píšťalku z vrbového proutku.Noo...manžel řekl,že se o to teda pokusí,že si to snad ještě z dětských let pamatuje,ale nakonec se našel jeden šikovný chlap v hasiči,kam dcera chodí a vyrobil ji.
A dokonce opravdu píská :-)

Zajímalo by mě,zejména u těch rodičů,kteří mají holky,jak řešíte holiče.Zda jste ochotni jim platit i různé melíry,nebo jen stříhání nebo se stříhají a melírují (barví) doma?

 Lea 
  • 

Re: Rodiče nebo děti? 

(30.4.2008 8:38:00)
Neo mám kluky a ani s nimi to není jednoduché a co bylo dobré na oblečení na základce už teď dobré není. U staršího, ten je v prváku ani u mladšího ten je v osmičce dobré není. A to nijak náročné děti nemám vychované. Staršímu stačilo dát třeba 500 na šuštákovou bundu a on si donesl klidně za 3 stovky z trhů, že mu stačí a líbí se mu... já osobně bych ji nekoupila, ale když se mu líbila :-). O velkých prázdninách byl na brigádě před prvákem a za ty 3 týdny co si vidělal koupil si za vydělané peníze novou MP3ku. Mobil i tahle MP3 co má asi rok už jsou podle něj šunt a nakonec si mobil rozbil. Tak jsme mu řekli, že je to jeho smůla a bude mít mobil s rozbitým krytem. Nový mobil, ať neočekává nebo ať si na něj i na novou MP3 vydělá na brigádě pokud se mu nelíbí. Já taky nosím několik let a nerozbijím si mobil a nepotřebuji každého 1/4 roku nový mobil nebo novou MP3, abych ukazovala půlce města, že jsem ,,IN,,.
Teď jsem jim už musela tento rok koupit oblečení lepší, protože se jim prej děcka smějí, že mají oblečení z trhů. Myslím si, že na to sezení ve škole a na to roztrhání na toho půl roku jim to vydrželo než z toho vyrostly, ale budiž. Kupuji jim v obchodě, třeba v céáčku, nejvíc na ně sedí kalhoty a mikiny jsou dost hubený. Nebo starší došel s tím, že mají ve slevě NIKE boty a ty jsem mu taky za 700 koupila. No a nedávno teď přišel s tím, ať mu žádné oblečení nekupuji v ceáčku, že chce HIP-HOPové a když mi řekl ceny, šla jsem do kolen a řekla mu, že 1500 za šiltovku nebo 2 tisíce za mikinu nedám. Ať si jde na brigádu a vydělá si na to, když si myslím, že to nepotřebuje, nějakou stokoru mu když tak přidám, ale jinak nic víc. My si s manželem tak drahé věci taky nekupujeme, nepotřebuji dělat na nikoho dojem. Proto, říkám, že děti potřebují ukázat hranice co jim jsme nebo nejsme schopni nebo ochotni koupit. A ne, že on něco chce a rodiče plaťte.
 Jaana2 


Re: Rodiče nebo děti? 

(30.4.2008 9:49:35)
Neo sama se dávám jen stříhat (+ takové ty věci kolem) za cca 250 kč, tedy tu samou sumu ode mne dostane dcera s tím, že pokud si chce na hlavu nechat udělat cokoliv nad to, tak ať si to doplatí. Zrovna tak s oblečení, dám částku, která odpovídá normálnímu kusu a co je nad to doplatí si, chodí na brigádu od 15 - ti a bere to jako samozřejmost. Tábory, hory , školní akce apod platím celé.
 P-a-v-l-a 


Re: Rodiče nebo děti? 

(1.5.2008 14:47:29)
Neo,
mám velkou jednu dceru (druhé je 7) a ta má dredy.
Takže vlasy neřeším ~j~ A kluci jako u Ireny - mají dlouhé, takže občas šmiknout konečky, což vyjde na 100Kč i s mytím ~j~
Jo, a tetování mám jen já ;)
 Nea 


Re: Rodiče nebo děti? 

(2.5.2008 6:34:39)
Tož přiznám se,že než dredy,to jim toho holiče radši zaplatím :-) Dredy ani tetování bych nevydýchala.
U holičky platíme za střih + úprava 200Kč.Melír se střihem+úprava stojí 500Kč.Takže to není tak hrozné proti pražským cenám :-)

Evo se 7 dětmi,umí tvé starší holky vařit?
Pořád s tím bojuju,vždycky jednou za čas si dám předsevzetí,že je musím naučit vařit,ale nějak se mi to nedaří.Sice starší dcera řekla,že o prázdninách nám bude vařit,tak jsem zvědavá,jak to dopadne,jen doufám,že nebudeme volat hasiče ~k~
 Jaana2 


Re: Rodiče nebo děti? 

(2.5.2008 7:59:32)
Neo mne moje mamka docela dost nutila do takových těch "ženských " domácích prací, že se bez toho jaksi v životě neobejdu. Nesnášela jsem to a zařekla jsem se, že to svému dítěti dělat nebudu. Takže dcera má samozřejmě svoje povinnosti, ale kupříkladu do kuchyně jsem ji nikdy nenutila a kupodivu právě proto o to má sama zájem. Dovede fakkt uvařit i upéct i pro víc lidí. Vaří sama podle kuchařek jen se občas ptá na takové ty vychytávky, které získáš jen praxí. Takže buď v klidu, pokud Tvoje dcera má zájem o vaření a začne ji to bavit, bude to určitě fajn.
 Nea 


Re: Rodiče nebo děti? 

(2.5.2008 8:25:23)
Mě maminka taky nutila :-) Ale jen do těch úklidových prací a pomocných prací,do vaření samotného ne.Což teda byla potom katastrofa,neb jsem fakt neuměla vůůbec vařit,neuměla jsem koupit maso,protože jsem je nerozeznala,takže začátky mého vaření byly kruté a dodnes mě vaření prostě nebaví.
Tak právě naopak bych chtěla,aby holky jakés takés základy měly a nedopadly jako já.
Jinak samozřejmě jsem ty úklidové práce taky nesnášela,ale v životě se mi potom vše zúročilo.
Rv
 Nea 


Re: Rodiče nebo děti? 

(2.5.2008 8:26:16)
Ten konec měl být takto: R^~k~
 Mecháček 


Re: Rodiče nebo děti? 

(30.4.2008 11:10:13)
Neo, tak u nás se sice dcera nekoná, ale ono to někdy není lehké ani s klukem. Kupříkladu náš Kubíček se po přechodu na SŠ (15) dostal do partičky namelírovaných fešáků a rozhodl se, že bez té ozdoby na hlavě prostě dál nemá smysl vůbec žít...:(. Měl krásné, husté, tmavě hnědé vlasy. Jednoho dne přišel domů a přinesl barvu, kterou si koupil za svoje, a jestli by ho žena tedy obarvila. Říkala mu - Kubo, na ty tvoje vlasy se to nechytí, budeš jak liška ryšavá. Nedal si říct a tak dlouho naléhal, až ho tedy obarvila. Měli jste ho vidět, když sundal ručník z hlavy...:-D:-D:-D. My se málem doma všichni počůrali smíchy - fakt byl zrzavej, jak pravověrnej Ir, byl na něj úžasný pohled. Pod tlakem okolností se sebral a někam zmizel, odhadovali jsme, že se šel asi do lesa vybrečet a že ho to přejde, nakonec dobře mu tak, že...~j~. Alespoň bude příště více naslouchat dobře míněným radám rodičů.

Přišel za hodinu a přinesl si DALŠÍ BARVU !!!!!!!!!!!!!

Trval na tom, že mu to kadeřnice doporučila a že je potřeba to vzít ještě jednou a pak to teprve bude to pravé. Opět jsme ho zrazovali, pochopitelně marně. Došlo tedy na barvu a vzápětí i na naše slova. Výsledkem byla jásavě žluťoučká makovička, přesně barvy tohoto smajlíku ;), no naprostá bomba. Zamkl se v pokoji a nepřišel ani na večeři...:(.

K završení všeho druhý den nastupoval do nové školy, docela jsme pochybovali, že tam za těchto okolností vůbec dorazí, chvilku to ráno opravdu vypadalo, že ho budeme hledat asi po městě, ale nakonec se chlapec přeci jen objevil, ta žlutá hlava byla k nepřehlédnutí, tak nám tu radostnou novinu hned ze školy volali...:-D.

Takže zdaleka nejen s holkama jsou tyhle starosti.
 Irena + 3 


Re: Rodiče nebo děti? 

(30.4.2008 11:27:20)
No vidíte, kadeřníka mě vůbec řešit nenapadlo. Všichni tři mí miláčci, bez ohledu na pohlaví, mají dlouhé vlasy. Takže bezúdržbové. :-D

MP3 taky neřeším, nikdo ji nemá a žijeme bez ní celkem spokojeně. Oni raději dělají kravál naživo. Takže syn neustále investuje do strun na kytaru, do blán na bicí, do nových paliček.... Nikdy mě nenapadlo, jak velkou mají bubeníci spotřebu paliček. Ovšem tohle vše je v jeho režii - na tomhle zase "ujíždí" on.

Mecháčkovi mozkové závity opravdu jen tak nezrezaví. Máš moc hodné syny, že na tebe myslí a něco pro tvou psychickou kondici dělají. ;):-D:-D:-D

O spokojenosti s hospodařením syna s vlastním účtem informaci ráda podám. Zatím jen první hlášení. V bance jsme strávili jen 15 minut, potřebovali jsme oba jen občanku. Potvrzení o studiu se předkládá až ve 20-ti letech. Nejdéle trvalo vybírání ze všech možných variant a limitů. Povinný první vklad byl 300,-Kč. Karta bude vystavená do týdne. R^ Takže zatím spokojenost.
 Nea 


Re: Rodiče nebo děti? 

(30.4.2008 11:42:38)
No právě,že experimentovat by stále chtěla mladší dcera,ona je vůbec celá extravagantní,takže je docela umění udržet ji v rozumných relacích,jak cenových tak módních.Co si pamatuju,tak jsem jí už dělala doma růžový melír,červený melír a světlý melír.
Pak jsem řekla dost,že si nebude ničit pořád vlasy a že bude mít jednotnou barvu vlasů.Tak jsme přešli na barvy,to taky zvládnu doma.Dnes se právě jdeme stříhat,naštěstí "naše" paní holička má přijatelné ceny na rozdíl od města.
Melír nosí starší dcera a většinou si ho platí sama,třeba našetří z kapesného.Jen mě zajímalo,jak je to jinde.

Jinak Mecháčku přesně to,co tvůj syn jsem absolvovala kolem 16 let a výsledek byl tentýž.No děs.:-©
 Mecháček 


Re: Rodiče nebo děti? 

(30.4.2008 12:12:42)
Tak dlouhé jo ? Tím obdobím jsme si také prošli, to zase byla specialita našeho nejmladšího, který se přestal stříhat někdy na konci 7. třídy...:(. V 9. to pak už byl docela nářez, tam jsme urputně odolávali dredům, to byl tuhý boj, ze kterého nás vysvobodil až nástup do učení a povinný sestřih :-D:-D:-D.

A od té doby je klid. Já už nemám co na hlavě upravovat (kdeže je konec mým dlouhým vlasům...:-)), kluci chodí všichni na krátko a ženu čas od času poleju nějakou tou barvou, aby měla pocit, že mládne...;).
 Lea 
  • 

Re: Rodiče nebo děti? 

(30.4.2008 11:29:48)
Mecháčku u nás už takové nápady u toho staršího ještě v 10 letech taky byly, odbarvit si tmavé vlasy na melír. Dokázaly jsme mu to tehdy ještě vymluvit, že má hezké vlasy a že by si je zbytečně zničil, že nemusí mít na hlavě všechno co vidí, že je na to malý. Chvíli s námi nemluvil, ale pak to nějak překonal :-D. Jinak stříhání kluků probíhalo doma strojkem, ale teď už od 13-14 ten starší nechce, chodí k holiči a trvá na tom, že chce mít dlouhé vlasy, protože se to nosí i přesto, že se hodně potí a moc hezky to nevypadá. Naše přemlouvání už nefunguje. Možná nějaká slečna by pomohla pokud by dal na její zhodnocení, ale on si radši myje každý den hlavu jen, aby byly dlouhé vlasy.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.