| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

multicystická ledvina

 Celkem 5 názorů.
 Daniel+Dašenka 
  • 

multicystická ledvina 

(30.4.2008 5:33:19)
Dobrý den, včera jsem byl s manželkou na Sono,nalezena abnormalita-pravostranná ledvina je zvětšená,typická jednostranná multicystická ledvina, pro nás obrovský šok po psychické stránce nepopsatelné.Jaké jsou další rizika v průběhu těhotenství a vývoje plodu existují nějaká negativa ,pozitiva? Jedná se o holčičku ,jednu 4 letou už máme ,u ní zcela bez problémové těhotenství.Děkuji za Vaše odpovědi. Daniel
 Insula 


Re: multicystická ledvina 

(30.4.2008 8:38:57)
Danieli, jestli se nepletu, jedná se o multicystickou dysplázii ledviny??? Nepíšete v jaké fázi těhotenství manželka je. Je možné, že vám bude doporučena konzultace na nějakém vyšším pracovišti (genetik může navrhnou i amniocentézu, záleží na vás, zda budete souhlasit), ale riziko gen. vady je v tomto případě nízké. Multicystickou dysplázie ledviny není totiž typ vady, který by byl typický pro nějaký syndrom (např. Downův apod.) Jestliže jde pouze o jednu ledvinu a druhá funguje normálně, tak dítě (a i dospělý) prožije zcela jistě normální a plnohodnotný život. Je možné, že dojde v budoucnu k vyoperování oné ledviny, ale jedna ledvina, normálně fungující, k životu bez problémů stačí bohatě. Vše se ještě ukáže z opakovaných ultrazvukových kontrol, které určitě budete absolvovat a také po porodu (přesná prognoza není teď možná). ~s~
 Daniel+Dašenka 
  • 

Re: multicystická ledvina 

(30.4.2008 12:03:17)
Dobrý den, manželka je ve 22týdnu těhotenství.Podle UZV na genetice,nám potvrdil,že pravá ledvina na 100% nefunguje a je větší než ta zdravá.Jsou v ní viditelné cysty.S manželkou pořád žijeme v naději,že bude všechno vpořádku.Příští měsíc jedeme do genet.poradny a znovu na ultrazvuk.Doufáme jen v to nejlepší.Jinak naprosto zdravá holčička.
 Kateřina 
  • 

Re: multicystická ledvina 

(30.4.2008 8:50:35)
Danieli a co vám řekli a poradili doktoři?Jaká jsou rizika pro miminko?Já mám taky jednu zdravou dceru bezproblémové těhotenství.U druhého těhotenství v 2.trimestru zjištěno málo plodové vody,na genetickém ultrazvuku zvětšeny ledviny oboustranně,mikrocystická dysplazie ledvin.Nikdo nás samozřejmě nenutil těhotenství ukončit,bylo to jen na nás a bylo to těžké rozhodování,ale pro miminko i pro nás by to bylo jen trápení.My máme bohužel prognozu 25%,že se to může zopakovat,ten strach už ve mě zůstane asi pořád.Tak ,aby to u vás dopadlo líp!
 Meggie . 


Re: multicystická ledvina 

(7.5.2008 11:52:46)
Danieli, já mám příbuznou, co jí hned po porodu vzali jednu ledvinu kvůli cystám. Dneska už je jí asi pětadvacet a žije naprosto normálně a bez problémů.
Držím palce!

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.