| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Usínání v cyklosedačce

 Celkem 43 názorů.
 Evelínka+djobínek 12/06 


Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 22:09:04)
Vybíráme sedačku a přemýšlím o tom padání hlavičky, když prckové usnou. Napiště prosím, jestli se polohování u sedaček využije. A třeba napište i tipy, které jsou dobré a které ne (ať už polohovací nebo ne.) Kuju
 JanaPapi 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 22:23:09)
Resim uplne stejny problem. Premyslim, jestli koupil cyklosedacku polohovaci, ci ne. Ono to sklopeni stejne neni moc velke, tak si rikam, jestli je vubec potreba. V autosedacce sice polohovani mame, ale prcek stejne vetsinou chrni v ve vsech moznych neuveritelnych polohach, jen ne s hlavou oprenou dozadu.
 Evelínka+djobínek 12/06 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 22:28:55)
No snad nám někdo poradí, kdo to má už vyzkoušené;)
My to docela v autě využíváme, ale na kole to může být úplně jinak, no...
 macinam 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 22:53:33)
ahojte, my koupili sedačku od autora. Je sice perfektní, ale naprosto nevhodná pro spící dítě. Je hodně kolmá a vysoká=bezpečná, ale když dítě usne, tak mu fakt děsně padá hlavička dopředu a to není vůbec dobré. Kdybych se mohla vrátit v čase, tak bych koupila buď sedačku s vysokými operkamy pod rukama (viděla sem), nakloněnou dozadu a nebo polohovací. Jasně že v autě třeba dítko nemá hlavu dozadu, ale na kole to je přece jen jiné. Navíc pokud jedete po terénu, tak se kolo hodně natřásá a o to je pak horší svěšená hlava.
Opravdu doporučuju si pořádně promyslet a vyzkoušet. Jak uvidíte venku někoho se sedačkou, zeptejte se na ukázání a reference, opravdu to stojí za to. :-)
 Áňa + 2 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 22:58:07)
My jsme koupili polohovací sedačku a stejně padá hlava. Nevím, jestli záleží na typu kola, ale připadá mi, že to polohování je nanic. Máme to normálně stále naklopené. Značku teď nevím.
 ivaxx 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 23:11:11)
Pro staršího syna jsme měli nepolohovací Hamax upevňovací na nosič. Protože mu padala hlava, tak jak tu už bylo popisováno, koupila jsem pro mladší dcerku polohovací Hamax Sleepy. Těšila jsem se na dítě pohodlně spící v sedačce, ale efekt byl jen o málo lepší. Nakonec jsme se tedy poté, co dcerce byly 2 roky a z polohovací sedačky vyrostla vrátili k původní nepolohovací.
Při usnutí dítěte jsme zkoušeli i různé možnosti uvazování - za helmu k vršku sedačky - neosvědčilo se, viseli bradou v popruhu. Na klín vložen nafukovací míč - s tím, že si na něj položí hlavičku - neosvědčilo se. Asi nejlepší byl obráceně vložený nákrčník, který se používá na dlouhé cesty v autobusech (takové to U) - před bradu to, co normálně patří za krk a ty konce co jsou normálně vepředu dát dozadu a spojit gumičkou. Takto nám připadalo, že se hlavička měla alespoň o co trochu opřít, ale také nic extra.

 lipoo 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 23:20:51)
Maci-a proč vysoký opěrky na ruky?
My taky měli potíže s usínáním-též padala hlava...když jsme chtěli zastavit,že se dítko prospí ap ojedem dál,tak se samo vzbudil!!Sotva jsme vyjeli už zas klimbal:(A usíná mi v ní i teĎ,když jedem později-a to bude mít šest:-D
 macinam 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 23:24:03)
Lidu, viděla sem jedno spící dítko v sedačce s vysokýma opěrkama rukou a mělo prostě hlavinku položenou na straně... přišlo mi to lepší než naše úadající vpřed... my buď zastavili nebo sem mu hlavu přivázala na pirátku k sedačce.
Naštěstí se Šimi trochu vyspal než sme jeli dál a už neusíná narozdíl od Danka ~j~
 lipoo 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 8:35:30)
Maci-jak říkám,u nás nefungovalo-nechat prospat...jakmile se zastavilo,byl okamžitě hore..-to měl rok..teĎ usne jen když třeba jedem už kolem šesté večer nebo tak,že už ho to prostě bere na spaní...
 Zdenka 
  • 

Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 22:41:33)
Ty vysoké opěrky rukou v tomhle mají opravdu docela smysl :-) My jezdíme taky tak v dosahu 1/2 hod od domova, takže usne občas na pár minut, většinou právě při zpáteční cestě. A vypadá docela spokojeně uvelebený na té postranní opěrce :-) Co jsem tak vysledovala jak v cyklosedačce tak v autosedačce, tak dopředu mu spadne hlava zásadně při brždění, a nemusí být nějak velké, stačí jen takové ťuknutí do brzd :-(
A taky závidím děti, které lze spící odněkud vyndat a přenést. Mě se taky vzbudí zásadně už při zastavení a pak je protivnej jak činže :-( Aby si odpočinul, tak musí spát tak 1,5 hodiny, ale když usne tak na 5 minut, tak potom nechce znova zabrat :-( Takže usnutí v cyklosedačce se usilovně snažím předcházet.
 macinam 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 23:21:55)
hmm tak to vypadá, že sem stejně naivní jako spousta jiných rodičů... náš malý je naštěstí už dost velký a neusíná.
Potom bych doporučila to, co sme používali my. Jak malý usnul, zastavili sme, položili na zem piknikovou deku a prostě ho nechali prospat a pak se jelo dál...
 Krucipísek 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(29.4.2008 23:49:44)
Taky jsem to někdy před rokem řešila, po pročtení X cyklo diskusí, po konzultacích s majiteli dětí, kol a sedaček, po konzultaci v cykloprodejnách (tady u nás pán má děti snad 4 a cyklistice se velmi věnuje) ... prostě jsem došla k závěru, že polohování - nepolohování, spící dítě se dá tak leda popovézt, s kolem zastavit a nechat prospat. Máme Hamax Smiley http://www.detskacesta.cz/cyklosedacky/hamax-smiley---zluta.html, jsem s ní spokojená, dá se přisunout k sedlu jezdce nebo oddálit, takže jezdec může mít na zádech batoh.
Hlavně doporučuju věnovat se uchycení sedačky na kolo. Než koupíte sedačku, zkuste si ji tam namontovat, ne jen se informovat zda "to tam jde".
Pánská kola jsou stabilnější a sedačky na ně v drtivé většině jdou namontovat (jen třeba problém tvaru tyče), ale zase se na ně blbě leze, protože noha zezadu přes sedlo kvůli sedačce přehodit nejde - musí se prostě krkolomě přelézat. Dámské je na to lepší, ale konstrukcí není tak stabilní a navíc většina dámských kol má právě ta očka na blbých místech, takže vadí při montáži.
Toť má chabá zkušenost.
 misapoho 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 7:02:18)
My jsme koupili Hamax siesta, myslim, ze polohovani na ni je fakt docela velky a Kubik tam pri prvnim vejletu usnul a spal celou cestu zpatky, rozhodne nemel sanci tu hlavicku nejak davat dopredu, rekla bych, ze byl jako v autosedacce v poloze na spani.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 7:41:04)
V Hamax Siestě se mi to zdá opravdu lepší než v jiných Hamaxech (vyzkoušeli jsme ještě dva).
 Moncaka 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 8:06:10)
Zastavit a nechat prospat. Tak to jste naivní nebo máte hodně spavé dítě. Nám toto praktikovat nešlo. Dítě se vzbudilo buď hned při zastavení nebo při vyndavání ze sedačky (nebo se sedačkou).
 Zazi (1+1+1) 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 8:13:18)
Na nejstaršího syna jsem pořídili polohovací, tuším, že Bell. Když usnul, stejně mu hlava padala dopředu. Usínal hodně a rád, i na malé vzdálenosti. Na další děti jsem pak (i z dalších důvodů) pořídili vozík Croozer a rozdíl v pohodlnosti pro mrně i pro mě jako vozataje je nebetyčný:-)
Takže rozhodovat se znovu, cyklosedačku pořídím jen na krátké cesty (do půl hodiny) po městě a podobně. A na jakékoliv výlety (tj. víc než půl hodiny, popojíždění celý den atd.) vozík za kolo.
 Krucipísek 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 12:10:15)
Naopak. Mám dítě, které přes den už pěkně dlouho nespí :-)
 Krucipísek 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 12:11:23)
A jinak, že Vám to nešlo nerovná se že jsem naivní, tak si nechte svoje soudy.
 Moncaka 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 13:10:45)
Mě dítě nespalo přes den od 2 let (do 2 let občas někdy přes den i spalo), přes den usínalo pouze v autosedačce nebo cyklosedačce, ale pouze za jízdy, při zastavení se budilo.
Jen jsem chtěla varovat rodiče, aby se zastavením a prospáním dítěte nepočítali, že to nemusí fungovat. Mě se při zastavení budilo i spavé dítě.
Teď už ten problém nemám, děti jezdí sami.
 terezie + tadeáš 05 + berta 08 


jak to máme my 

(30.4.2008 13:12:12)
koupili jsme polohovací a jeden čas usnul jakmile jsme vyjeli - začala jsem vozit šátek který jsem uvázala přes helmu k sedačce a sedačku mírně položila - to bylo OK.bez přivázaný hlavy mu stejně šíleně lítala - to bych snad radši počkala až se vyspí.
 huhu, holky 5 a 3 
  • 

Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 8:57:53)
ahoj, my pouzivali Hamax sleepy, do cca 2-2,5. Jezdili jsme behem jejich poledniho spanku, coz bylo 2hod, kdyz byly vzhuru, tak v sedacce vydrzely tak hodinu maximalne. Padani hlavy jsme vyresili polohovanim a kolem cela jsem jim davala moji zimni celenku, provlecenou sedackou (v miste hlavicky byla v sedacce dira a z druhe strany hacek, kde se dala celenka zahaknout). Celenka byla volnejsi a pruzna, takze zadne nebezpeci nehrozilo, zaroven ale nebyla volna natolik, aby mohla sklouznout na krk.

Bez te celenky jim hlava vydrzela pri maximalnim polohovani tak akorat na ceste (ne teren) a to jeste rovina nebo do kopce :-)

vic me to padani hlavy drti v autosedacce (dite 3r), hlavne do strany, pripada mi, ze musi mit uplne prelezenej krk...

 misapoho 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 9:02:44)
Huhu, ja mam v autosedacce integrovanej podhlavnik a da se i koupit zvlast, hlava se mu ani nehne.

a s tim vozikem, ja bych do nej nesla, ja se ho bojim. Prijde mi, jak to neni cast kola a jede to za nim, tak ze by ho mohlo neco smest. Navic my musime prejet asi tri km po silnici kousek od dalnice, kde sice jezdi minimum aut, ale jinak to nejde, pokud nejedeme nekam dal. Pak uz jedeme po klidny trase kolem reky mezi chatama, ale tam bych se s vozikem fakt bala. A navic je to mimo moje soucasny financni moznosti.

Jinak jak tu nekdo rekl, ze se mu dite vzbudi, tak muzu potvrdit, jak jsem psala, ze mi malej pri prvni jizde usnul, tak jak jsme zastavili u vrat, tak byl vzhuru.
 huhu, holky 5 a 3 
  • 

Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 9:15:35)
koukam, ze doba pokrocila :-)
my ted jezdime s mladsi na tyci (skvela vec) a starsi samostatne, akorat ze tim padem ujedem tak 12km... :-(
 lipoo 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 9:16:38)
misapho..taky bych se s vozíkem bála...možná na cyklotrasách normálních ne..ale třeba na nějakých pěšinkách ,nebo našich polňačkách,kde jsou veliké rygoly od traktorů-tak bysme se se širokým vozíkem asi těžko vlezli
 Erika, Terezka- srpen 2007 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 9:17:17)
Vozík máme a nemůžeme si ho vynachválit.Jde vidět,že i projíždějící auta se nám vyhýbají obloukem.Malá se v něm i krásně vyspí,nefouká na ni,v dešti nezmokne..
Je ale fakt,že je cenově už někde jinde a vyplatí se opravdu jen pro ty,co tráví na kole třeba i celý den.
 misapoho 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 9:23:00)
Eriko a jak z nej vidi? Neprijde mi, ze by z nej byl moc velkej vyhled, ale mozna se pletu, urcite je mnohem omezenejsi, nez z cyklosedacky
 Erika, Terezka- srpen 2007 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 9:34:53)
Tak ten výhled určitě není tak super jak ze sadačky na kole,ale i tak vidí dost kolem sebe akorát tak více při zemi.A hlavně pro nás je hodně důležité,že tam vydrží v klidu sedět i víc jak hodinu,má tam dost prostoru,může si hrát a to bohužel v té sedačce nejde.
Kdybychom ale jezdívali na kolech jen sem tam a jen takové popojíždění,tak by nám určitě sedačka stačila.
 Kacka + 3 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 9:54:43)
Jj, jak pisu...na dlouhy streky a kdyz je dite zvykle, tak super.

Ale u nas to byla traga....a to jsme jezdili po rovinkach v Treboni. Dcera tedy byla i dost zaprasena...sterk jsem ji vyklepavala i z plenky. Bylo totiz horko, tak jsem ji nechtela zavirat do toho igelitu a sitkou sterk a prach prosel.

Na to nase vyletovani je sedacka idealni reseni.
 lipoo 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 10:03:48)
no právě...to mi taky vadí,že je to tak při zemi a na dítko se hrozně práší..nehledě na to,že když jsem viděla nějakou dobrou maminu jak jela s dítkem a vozíkem po hlavní silnici ..podotýkám že u nás hrozně frekventované...a jel kolem ní náklaďák..tak při představě že od toho náklaďáku uletí nějaký šutr...no nevím,prostě pocit nic moc,když ty kole náklaďáku byla větší než ten vozík....
Teda naštěstí už mám větší dítko,takže už nic řešit nemusím..
 Raďulka 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 11:05:15)
Přesně tak, vozíky mi připadají super na cyklostezky bez aut, ale takových tady u nás je minimum. Když jede po cestě, tak se zplodiny z výfuků aut akorát dostano udo toho polouzavřeného vozíku a zůstávají tam... Nehledě na odskočený kamínek od auta vedle, to by myslím nemuselo dopadnout moc dobře...
 Kacka + 3 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 9:31:38)
No a vozik jsme meli pujceny vloni, kdyz bylo dcerce 8 mesicu. Pistela v nem jak polosilena, ale to tenkrat pistela i v kocarku.

Hlavne mi vsak prisel vozik silene tezky. Na delsi trasy, kdyz tahne tatinek asi fajn, ale pro vozici maminku...treba i na kratke vylety je to pakarna.
 Zazi (1+1+1) 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 13:32:32)
Vozík nevozíme po frekventovaných silnicích. Jezdíme na chalupě, nebo na dovolené, po městě jen ověřenou trasu mimo silnice.
Děti z vozíku vidí velmi dobře - dopředu i do stran.
Na prach se dá pořídit protipylová síť (není běžným vybavením, ale na netu se dá sehnat).
No a na váhu - kdysi jsem sportovala, teď už dávno ne. Ale vcelku v pohodě uvezu dvojkočár s dvaceti kily váhy dětí. Mnohem radši pojedu takhle, než se sedačkou s jedním dítětem, tam se kvůli změně těžiště a strachu, že s dítětem spadnu, trápím mnohem víc.
No a pro nás to není jen vozík za kolo, ale taky bezkonkurenční terénní kočár (pro jedno až dvě děti) s velikým úložným prostorem, takže pak mi ta cena nepřije až zase tak hrozná.
Přeju, ať najdete pro Vás optimální variantu.
 Kacka + 3 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 9:29:50)
Evelinko, nemam cas procitat celou disku, ale ja kdyz jsem vybirala cyklosedacku pro dcerku, tak jsem taky koukala po polohovaci. Kamarad, letity majitel profi cykloprodejny a zaroven otec 3 deti me od ni odradil. Konzultoval to i s ortopedem. Pater spiciho ditete v polozene cyklosedacce je vystavena osklivym otresum. Pro pater je nejzdravejsi poloho kolmeho sedu az castecneho predklonu - mirne zakulacena pater - aby mohlo dochazet k tlumeni narazu (prijde mi to stejne jako poloha miminka v satku).
 Raďulka 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 11:01:21)
Sorry, ale to že je páteř dítěte v sedačce vystavená otřesům je myslím jasné všem. proto existují samonosné sedačky, který se v podstatě při přejetí nerovnosti zhoupnou, takže žádný tvrdý náraz do páteře.
Jistě není optimální jet s děckem v sedačce celý den a honit kilometry, ale tohle většina dětí ani nevydrží, naštěstí R^
Já osobně se nebojím, když mi malá v sedačce na chvíli usne, jestli se jí neničí páteř. To bych s ní nesměla jezdit ani autem, protože do autosedačky se taky přenáší všechny otřesy z cesty ;)
 Kacka + 3 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 11:29:15)
Hele, ja to nemyslela nijak zle. Jen predavam dal informaci, ktera se ke me dostala z myslim erudovanych ust.

Sedacku "samonosnou", tedy zhoupavaci mam. Ale presto si umim predstavit, ze kdyz dite lezi v zaklonu primo na pateri, je to horsi, nez kdyz je jakoby v klubicku/predklonu a pater pruzi.

Ale jak rikam - nejsem odbornik, nechala jsem si poradit a o tu radu se dal delim, aniz bych o ni tvrdila, ze je to absolutni pravda.
 lipoo 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 11:33:24)
Kači-no něco na tom bude..
a v autě jsou teda o moc větší tlumiče,než na obyčejným kole:-D
 Raďulka 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 12:12:16)
Lipoo, já teda nemám zadní část kola odpruženou, takže mi ty nerovnosti tlumí jen ta sedačka tím, že je samonosná na těch drátech.
Nedávno jsme jeli na výlet autem do máloobydlené části našeho okresu a to znamená jet 2h na okresních cestách co jsou jako tankodrom. A to teda i mně bolely po vystoupení z auta záda jako blázen a auto máme super :)
 Raďulka 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 12:09:55)
Já to taky nemyslela špatně, jestli to bylo pochopeno jako útok, mrzí mě to ;)
Ale poloha skrčence v cyklosedačce znamená taky to, že dítku klimbá hlava při usínání na prsou, navíc přilba na hlavě i když lehká taky něco váží... já osobně když takhle občas usnu v autě, tak se pak nemůžu rozhýbat krk bolí a z toho celá hlava ;((
Takže já raději malou napolohuju a hlava jí drží.
Samozřejmě cyklosedačky nejsou určené na celodenní ježdění, prcek musí mít časté změny polohy, takže na každém hezkém místě zastavit, nechat prcka proběhnout, občerstvit a jet dál. Trhání rekordů s děckem v sedačce ani ve vozíku neuznávám a nedoporučuji.
 Kacka + 3 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 12:26:13)
No, on to prave asi myslel tak, ze na dlouhe jezdeni pri spani ditete to stejne neni... Takze je lepsi popojet nejnutnejsi a pak to dite stejne nechat prospat.

Ja mam stejne ted smolika...uzivam poslednich jarnich vyjizdek po okoli s dcerkou. Od cervence postavim holt kolo do kouta...protoze abych milostivou vozila v sedacce a miminko ve voziku, takovej "bejk" nejsem. A pristi rok to nebude o moc lepsi (2,5 roku & 1 rok). Takze zpatky na kolo nejdriv, az bude moc dcerka na tyc a ocekavany synek do sedacky.
 Raďulka 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 12:37:55)
No jo, s dvěma dětma je to fakt záhul, pokud nemáš nikoho dalšího kdo by vzal menšího do vozíku. Vídám občas jedno dítko v přední sedačce a jedno v zadní, ale mně osobně to už moc bezpečné nepřipadá...
 Kacka + 3 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 13:06:32)
Radulko, to me taky ne. Navic bydlime v Brdech a taky je kazda, byt sebekratsi vyjizdka vzdy o kopcich. A to je i se samotnou sedackou a 11kg ditetem tak tak.
 Babsi+2 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 12:37:24)
My máme polohovací, ne kvůli sklápění, ale kvůli výtahu v domě. S pevnými zády jsme se do něj nevlezli.

A padání hlavy jsme vyřešili provázkem, kterým přivážeme přilbu dítěte k sedačce. Neděste se, jezdí tak hodně rodičů. Jen blázen by zastavoval, když dítě usne. Jezdíme ve skupině 4-8dospělých+4-8dětí a to bych teda chtěla vidět, jak daleko bychom dojeli, kdybychom furt zastavovali.
Stojíme cca 2 hodiny přes poledne a to děti spí (na povel, na dece. Jsme drsní rodiče.)
 luthienka 


Re: Usínání v cyklosedačce 

(30.4.2008 13:30:08)
No já teda asi blázen jsem, protože na spaní vždycky zastavujeme. Ano, máme polohovací sedačku, ale moc to nevyužíváme. Spíš jen, když na chvilku zdřímne. Vozím s sebou malou karimatku a deku a dám malou někam pod strom, prospí se tak hodinu a jedeme dál. Letos možná už ani spát nebude, uvidíme.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.